senaps

بررسی و تحلیل گردان امام حسین(ع)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شما اولا ته جملات به خودتون فشار نیارید برای سلامتی تون خوب نیست

دوما  شما اصلا در بحث نیستی ی چیزی خوندی ی برداشتی کردی  بحث ما تکاورهای ارتش و عملکردشون و کی بود کی نبود خرمشهرو نگه نداشت نیست اصلا نزدیک به این هم نیست... !

بحث ما تجهیز نیروهای مردمی و بسیج هست که جناب مرتضی گردان های پرتعداد و نسبتا آموزش دیده امروزی رو بی فابده میخوانند و مثلا دادن 11 هزار فشنگ برنو رو به غیر نظامیان با فایده و مثلا برنامه

های دفاع مردم در خرمشهر رو سازماندهی شده میدونن و گردان هایی که همین الان همه چیزشون مشخص و آماده هست رو بی فایده

قرار نیست که فرماندهی این نیروها با خود بسیجی ها باشه سازماندهی اینا با افرادی هست که یک نیروی نظامی کامل بودن و با انواع روش های جنگیدن آشنا هستن ممکنه  برای هرگردان یک تکاور تاکتیک رو تعیین کنه و هدایتشون کنه که بقول شما تحت یک نیروی فوق حرفه ای عملکردشون خیلی بهتر بشه

سلام

اول خط اول !من خط مشی من رو درباره پستم روشن کرده و از ابتدا مشخص کردم بحثم سر کدوم پاراگرافه و موضوع چیه ! شما اول یاد بگیر یک پست رو کامل بخون! نترس 2 دقیقه دورتر چهارخط بنویسی چیزی کم نمی شد

شما  یکی از مهمترین و موفق ترین تکنیک های نظامی رو که در خرمشهر پیاده سازی شد رو زیر سوال بردید و در جوابش دو مثال بی ارزش زدید که اصلا قابل تامل هم نیست و در جواب پستم  که  دلیل ازتون میخواست  جوابی دادید که  حالا به خط اولش کاری نداریم  ولی در جوابت  به جز اینکه سازماندهی مردم رو در خرمشهر داری انکار میشی بقیه  توضیحاتت به پست من ربطی ندارد  منم کاری به اون بحث ندارم 

به هر حال اگر دلیلی دارید که میگد مردم خرمشهر به طور خودجوش سازماندهی شدند و خودشون,  برای خودشون وظیفه تعریف کردند  بیاریید رو پرده تا ببینیم   البته اگر جوابی ندارید و هنوز نمی خواهی قبول کنی که یک چیزی سر حرص پروندی  و در جواب میخواهی با تیکه (مثل خط اولت) انداختن خودتو مبارا کنی به نظرم جواب پستم رو نده  اگر هم برای خودت دلیل داری که مردم خرمشهر سازماندهی نشدند ما مشتاق شنیدنیم :winking:

ویرایش شده در توسط yamor
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول خط اول !من خط مشی من رو درباره پستم روشن کرده و از ابتدا مشخص کردم بحثم سر کدوم پاراگرافه و موضوع چیه ! شما اول یاد بگیر یک پست رو کامل بخون! نترس 2 دقیقه دورتر چهارخط بنویسی چیزی کم نمی شد

شما  یکی از مهمترین و موفق ترین تکنیک های نظامی رو که در خرمشهر پیاده سازی شد رو زیر سوال بردید و در جوابش دو مثال بی ارزش زدید که اصلا قابل تامل هم نیست و در جواب پستم  که  دلیل ازتون میخواست  جوابی دادید که  حالا به خط اولش کاری نداریم  ولی در جوابت  به جز اینکه سازماندهی مردم رو در خرمشهر داری انکار میشی بقیه  توضیحاتت به پست من ربطی ندارد  منم کاری به اون بحث ندارم 

به هر حال اگر دلیلی دارید که میگد مردم خرمشهر به طور خودجوش سازماندهی شدند و خودشون,  برای خودشون وظیفه تعریف کردند  بیاریید رو پرده تا ببینیم   البته اگر جوابی ندارید و هنوز نمی خواهی قبول کنی که یک چیزی سر حرص پروندی  و در جواب میخواهی با تیکه (مثل خط اولت) انداختن خودتو مبارا کنی به نظرم جواب پستم رو نده  اگر هم برای خودت دلیل داری که مردم خرمشهر سازماندهی نشدند ما مشتاق شنیدنیم :winking:

عزیز دل شما کلا دو زاریت بدجور کجه...

نمیدونم نمیگیری یا نمیخوای بگیری .... الله اعلم

در خرمشهر قبل از جنگ هیچ سازماندهی مثل گردان های امروزی به شیوه امام حسین (ع) وجود نداشت که طرف بره داخلش ثبت نام کنه آموزش ببینه و حتی در زمام صلح مسئولیت و جایگاهش در رستش مشخص باشه و زمانی که جنگ شد در عرض چند ساعت مجهز و مسلح و ملبس در وظیفه ای که توی رستش داره بره برای دفاع ، من که چنین چیزی نشنیدم وجود داشته اگه داره شما بفرما  من حرفمو پس میگیرم!

مطمئنا هم وجود نداشته اگه داشت یکی با کلاش دو تا با ژ-3 چند با برنو و ی عده با کوکتل مولوتوف نمیرفت بجنگه در صورتی که فقط لحظه ای پادگان دژ به تصرف عراقی ها در اومد کلی سلاح و مهمات به غنیمت رفت.

هیچ سازماندهی رسمی از قبل جنگ به شیوه این گردان ها وجود نداشت وگرنه مسلح میشدن

اون همکاری مردم با تکاورها یا سپاهی ها و گاها هم بصورت خودجوش و خود محور هم اسمش سازماندهی نیست!

کسی دنبال نقد تکاورها و ارتش نیست حرف سر اینه که زمانی جنگ شروع شد ی عده از مردم رفتن برای دفاع و زیر نظر تکاورها همکاری کردن که اونم جای بحث داره ی آشفته بازای بوده که نگو سپاه برای خودش ارتش برای خودش و نیروهای مردمی هم برای خودشون و گاهی گرای همو هم میدادن برای بمباران و....

بزرگترین دلیل سقوط خرمشهر هم همین آشفته بازی ها و نبودن سازماندهی مجسم به تمامی نیروها بود ، مورد داشتیم نیروی هوایی خودی ی دسته تانک خودی رو اشتباها بمباران کرد دو تا تانک تونست سالم در بره  و از این مثال ها زیاده....

و اما اونچیزی که مورد نظر ما در این بحثه اینه که در واقع اونزمان هیچ فکری برای سازماندهی نیروهای ذخیره که در زمان صلح هم اماده و اموزش دیده باشن وجود نداشته  و افراد زمانی رفتن زیر نظر نظامی ها که جنگ شروع شده بود

فک میکنم دیگه خیلی روشن منظورمو رسوندم و احتیاج به تکرار نباشه

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه بار دیگه هدف گردان های امام حسین رو بخونن، مشخصا اشاره شده که نیروی نخبه نیست...

گردان امام حسین به عنوان گردان رزمی و زیر نظر نیروی زمینی سپاه اموزش می‌بینه تا در زمان نیاز، سریعا تزریق بشه در سپاه... گردان‌های بیت‌المقدس هم کاربریشون اینه که نیروی رزرو باشن و به محض اعلام نیاز، هزاران نفر سویل به یکباره اسلحه دست بگیرن...

این دو مسئله، چیزیه که تو دنیا هست.... جزو وظایف تیپ ۶۵ نوهد ما هست، جزو کارهایی هست که SF و SOF های امریکا گسترده ازش کار میکشن و اساسا نیروی مخصوص(Special Forces) بر همین برنامه ها تشکیل شده.

حالا،‌ سپاه اومده مردمی که هیچی از نظامی گری نمی‌دونن و میخوان به نیروی نظامی ملحق بشن رو داره مسلح میکنه و اموزش های مقدماتی میده...

چیزی که واضحه اینه که فردا ممکنه تجهیزات توپخونه‌ای مورد هدف قرار بگیرن و پرسنل هم از بین برن... بنابراین ما در کل رسته ها با مشکل نیروی انسانی مواجه میشیم....

اما به خاطر سیاست های سپاه، حالا اون عده‌ای از مردم که میخوان مسلح بشن قبلا کار با اسلحه رو خوب اموزش دیدن، تکنیک های مختلف رزمی، مثل اتش و حرکت،‌ استتار و کمین رو هرچند ابتدایی اموزش دیدن...

به نظرتون، به کارگیری در زمان جنگ کدوم یک بازدهی بالا تر داره؟؟؟ مسلح کردن مردمی که وقتی بهشون میگی کمین هم رو نگاه میکنن که این یارو داره فحش میده یا چی؟ یا مردمی که وقتی بهشون میگی اتش و حرکت میریم جلو تپه رو پاکسازی کنیم سریع یه لاین درست میکنن و یه عدشون دراز میکشه و شلیک میکنه و یه عدشون شروع میکنه به جلو رفتن؟؟؟؟

حتی اگر SF های حاضر در محل قرار باشه اموزش بدن،‌ نیروهای از قبل اموزش دیده رو راحت تر میتونن توجیه کنن یا مردم عادی رو؟

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوزاری کج شدن من چیزیه که  شما دنبالشی تا باش طبق معمول یک چی بپرونی 

مقاومت خرمشهر نمونه کوچکی از این موفقیت بود، جایی که تکاوران دریایی با آموزش و تسلیح نیروهای مردمی تونستند یک خط بزرگ رو برای مدت زمان قابل ملاحظه ای حفظ کنند.

نمونه بهتر هم ابادان.

و جواب های درخشان شما به سازماندهی مردم خرمشهر توسط تکاورها در 34 روز دفاع

یه تکاور ارتشی در خرمشهر اسلحه کمریشو داده بوده یه محلی که با اون بجنگه اون بنده خدا هم  توی انفجار کلا نابود میشه اسلحه هم همینطور طرف رو بعدش کشیدن دادگاه نظامی اسلحتو چرا دادی فلانی

خرمشهر و آیادان نشونه غیرت ایرانیا برای دفاع از خاکشونه عراق و سوریه هم دقیقا به همین شکل ولی برعکسش که همه میبینیم....

روضه نخون.

بعله، ارتش حتی در قضیه کردستان طبق برنامه های از پیش تعیین شدش حدود 11 هزار گلوله ام1 پخش کرد بین کسانی که بعدا شدند سپاه کردستان ... این برنامه ها بوده، اما سطح گسترششون تا کجا بوده، چه وظیفه ای بر دوششون گذاشته شده بوده خیلی مهمه.

متنی که من نوشتم و اخرش سوالی که پرسیدم دلیلت برای تکذیب سازماندهی مردم توسط تکاورها چیه!!

سلام

کاری به هدف اصلی این بحث ندارم ولی به نظر میاد که شما در قضیه تکاورها و مردم معمولی در خرمشهر یا اطلاع ندارید یا نمی خواهیید این حقیقت (راندمان مثبت مردم در دفاع از خرمشهر که فقط به خاطر تکاورها این نتیجه بدست اومد) را باور کنید این رو میشود در دو جوابی که فرستادید دید!! اولی که بحث اسلحه یک تکاور در دست یک انسان عادی بود که اصلا ارزش فکر کردن بهش ندارد دومی هم که از بحث غیرت فرار رو به جلو بود

خوشحال میشوم منطق و استدلال شما که یکی از خاص ترین اموزش های نظامی دنیا که خیلی از کشورهای مدعی ندارند رو چگونه به خاطر مخالفت با یک بحث دیگر زیر سوال بردید  ؟ جوابت برای مثال کلت یک تکاور دست یک ادم عادی در بحث مقاومت خرمشهر چیه؟؟؟

حالا جواب های شما

شما اولا ته جملات به خودتون فشار نیارید برای سلامتی تون خوب نیست فشار دارد به کی میاد؟

دوما  شما اصلا در بحث نیستی ی چیزی خوندی ی برداشتی کردی  بحث ما تکاورهای ارتش و عملکردشون و کی بود کی نبود خرمشهرو نگه نداشت نیست اصلا نزدیک به این هم نیست... ! نشون میدید فقط میخواهی یک چیز بنویسی و اصلا پست طرف رو نمی خونی من همون اول مشخص کردم بحثم سر چیه

بحث ما تجهیز نیروهای مردمی و بسیج هست که جناب مرتضی گردان های پرتعداد و نسبتا آموزش دیده امروزی رو بی فابده میخوانند و مثلا دادن 11 هزار فشنگ برنو رو به غیر نظامیان با فایده و مثلا برنامه

های دفاع مردم در خرمشهر رو سازماندهی شده میدونن و گردان هایی که همین الان همه چیزشون مشخص و آماده هست رو بی فایده

قرار نیست که فرماندهی این نیروها با خود بسیجی ها باشه سازماندهی اینا با افرادی هست که یک نیروی نظامی کامل بودن و با انواع روش های جنگیدن آشنا هستن ممکنه  برای هرگردان یک تکاور تاکتیک رو تعیین کنه و هدایتشون کنه که بقول شما تحت یک نیروی فوق حرفه ای عملکردشون خیلی بهتر بشه  الان این ها ربطی به سوال من داشت؟

سلام

و در جواب پاراگرف بالا که بخشیش رو قرمز کردم این جواب درخشان که معلومه از سر حوصله نوشتی

عزیز دل شما کلا دو زاریت بدجور کجه...

نمیدونم نمیگیری یا نمیخوای بگیری .... الله اعلم

در خرمشهر قبل از جنگ هیچ سازماندهی مثل گردان های امروزی به شیوه امام حسین (ع) وجود نداشت که طرف بره داخلش ثبت نام کنه آموزش ببینه و حتی در زمام صلح مسئولیت و جایگاهش در رستش مشخص باشه و زمانی که جنگ شد در عرض چند ساعت مجهز و مسلح و ملبس در وظیفه ای که توی رستش داره بره برای دفاع ، من که چنین چیزی نشنیدم وجود داشته اگه داره شما بفرما  من حرفمو پس میگیرم!

مطمئنا هم وجود نداشته اگه داشت یکی با کلاش دو تا با ژ-3 چند با برنو و ی عده با کوکتل مولوتوف نمیرفت بجنگه در صورتی که فقط لحظه ای پادگان دژ به تصرف عراقی ها در اومد کلی سلاح و مهمات به غنیمت رفت.

هیچ سازماندهی رسمی از قبل جنگ به شیوه این گردان ها وجود نداشت وگرنه مسلح میشدن

اون همکاری مردم با تکاورها یا سپاهی ها و گاها هم بصورت خودجوش و خود محور هم اسمش سازماندهی نیست!

کسی دنبال نقد تکاورها و ارتش نیست حرف سر اینه که زمانی جنگ شروع شد ی عده از مردم رفتن برای دفاع و زیر نظر تکاورها همکاری کردن که اونم جای بحث داره ی آشفته بازای بوده که نگو سپاه برای خودش ارتش برای خودش و نیروهای مردمی هم برای خودشون و گاهی گرای همو هم میدادن برای بمباران و....

بزرگترین دلیل سقوط خرمشهر هم همین آشفته بازی ها و نبودن سازماندهی مجسم به تمامی نیروها بود ، مورد داشتیم نیروی هوایی خودی ی دسته تانک خودی رو اشتباها بمباران کرد دو تا تانک تونست سالم در بره  و از این مثال ها زیاده....

و اما اونچیزی که مورد نظر ما در این بحثه اینه که در واقع اونزمان هیچ فکری برای سازماندهی نیروهای ذخیره که در زمان صلح هم اماده و اموزش دیده باشن وجود نداشته  و افراد زمانی رفتن زیر نظر نظامی ها که جنگ شروع شده بود

فک میکنم دیگه خیلی روشن منظورمو رسوندم و احتیاج به تکرار نباشه

عجب چندبار پست هام رو زیرو رو کردم هر چی نگاه میکنم نمی بینم جایی پرسیده باشم ازت که چرا میگی ما چیزی شبیه بسیج قبل انقلاب نداریم!!! که برا جواب دادن داری میپیچونی

خیلی تابلو تو چهارتا پست که گذاشتی خیلی قشنگ پست اخرت پست اولت رو نقض میکند که میگفتی حفط خرمشهر به خاطر غیرته!!!

حرف سر اینه که زمانی جنگ شروع شد ی عده از مردم رفتن برای دفاع و زیر نظر تکاورها همکاری کردن که اونم جای بحث داره ی آشفته بازای بوده که نگو سپاه برای خودش ارتش برای خودش و نیروهای مردمی هم برای خودشون و گاهی گرای همو هم میدادن برای بمباران و....

مردمی که رفتند واسه همکاری سواد نظامی داشتند که ته جملت میگی مردم برا خودشون !!!!!!!!  سپاه برا خودش !! ارتش برا خودش!!! جناب عالی که ادعا داری میگی خرمشهر به خاطر اشفته بازار از دست رفت  پس باید قبول کنی که همین 34 روز مقاومت (که قرار بود 48 ساعت نهایتا 72 ساعت باشد) به خاطر تکاور ها بود که با سوادی که داشتند مردم رو سازماندهی کردند؟ پس چرا تو جواب  اولی که به من دادی نوشتی فلانی ادعا دارد که تکاورها مردم خرمشهر رو سازماندهی کردند ؟؟؟ پس یعنی قبول نداری !
همه حرفات مثال نقض حرف های دیگرته !!!

از سر حرص عقده 2 تا مثال پروندی ؟ مایه خنده! که هنوز که هنوزه واسشون جوابی نداری!

سازماندهی مردم توسط تکاورها رو که منکر میشی!! وقتی که کم میاری خیلی راحت حرف خودتو عوض میکنی 

در جواب سازماندهی مردم توسط تکاورها در دفاع از خرمشهر که منکرش میشدی و جوابی براش نیست که بدی داری جواب میدی قبل انقلاب سازمانی مثل بسیج نبود من برم توش ثبت نام کنم 

اتفاقی که در زمان جنگ افتاد رو کشوندی به قبل جنگ!!!!!!

لزومی ندارد که تو یک بحث پیش افتاده که تمام شواهد تاریخیش به عینه موجوده من برا اثباتش خودمو به کوچه علی چپ بزنم و بهم فشار بیاد  شاید جنابعالی بهت فشار میاد میخواهی ما رو با خودت شریک کنی!!

شما سعی کن اول  پستی که میخواهی برا مخالفت از کسی بزاری اول یکم فکر کن که نیایی در جواب یک اتفاقی که در جنگ افتاده دوتا تحلیل بزاری که بعدش نتونی جمعش کنی و پست هات نقیضی همدیگه نشد طرف میگد سازمان دهی مردم توسط تکاورها در دفاع از خرمشهر جنب عالی اومدی میگی دادگاه نظامی یک تکاور!!!  حرص و عقده از یکنفر تو نت به خاطر طرز فکر مخالف تا این حددددددددددد؟؟؟  فقط میخواهی به طرف یک چیز بپرونی با رفیقات حال کنی ! نگاه کن  تو از سر حرص از یکنفر دیگه چطوری داری به من میپری !! 

این پست اخر من بود چون میدونم  سواد و فرهنگ بحث کردن رو نداری حالا خوبه من موافق  فلسفه بسیجم که اگه مثل mo313 دلایل خودمو برای مخالفت داشتم که دیگه واویلا بود به هرحال بهتره شما اول فرهنگش رو بدست بیاری که  توان اینکه حداقل بتونی خودتو جلو یکی مثل  mo313 کنترل کنی بعد بیا بحث کن  :winking:
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام  خدمت دوستان

کاش شما هم نظرتون رو در خصوص مدل های بکارگیری این گردان ها و احتمال تاثیرشون بفرمایید؟؟؟

ایا اموزش این نیروها بیشتر به کار میاد یا اینکه هزینه و تجهیزات اینها رو میذاشتیم نیروهای کادر رو بهتر اموزش میدادیم و مجهز تر میکردیم؟ بازدهی کدوم بیشتر بود؟

چه استراتژی هایی برای این تیپ گردان های رزمی به نظرتون در نظر گرفته شده؟

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاش شما هم نظرتون رو در خصوص مدل های بکارگیری این گردان ها و احتمال تاثیرشون بفرمایید؟؟؟

ایا اموزش این نیروها بیشتر به کار میاد یا اینکه هزینه و تجهیزات اینها رو میذاشتیم نیروهای کادر رو بهتر اموزش میدادیم و مجهز تر میکردیم؟ بازدهی کدوم بیشتر بود؟

چه استراتژی هایی برای این تیپ گردان های رزمی به نظرتون در نظر گرفته شده؟

با سلام 

ضمن تشکر از مطالب آموزنده شما جناب سیناپس عزیز 

در حقیقت چنین تاپیکهایی  ( موضوع مورد نظر شما یا  موضوعات مشابه ) ، در کنار وجود مزیت های بسیار ، یک نقص کوچک را داراست و آن نقص ، نبود مباحث پایه ای  علوم نظامی در انجمن بشمار می رود . 

البته این نقص ، به خودی خود ، با توجه به اینکه ، این مطالب را دوست و دشمن مطالعه می کنند ، طبیعی است  و  متاسفانه به دلایل مختلف ، نمی شود مطالب تخصصی رده های مختلف را مورد بررسی قرار داد ، چون از ابتدای مفهوم ، یعنی بررسی  دکترین دفاعی  ، نوع نگاه فرماندهان ارشد به نیروهای سه گانه  ، میزان و درصد تخصص گرایی در این نیروها ( از رده فرمانده دسته تا فرمانده قرارگاه ) ، استراتژی های اتخاذی ، تاکتیک های طراحی شده  و فناوری هایی که در اختیار قرار دارد و از همه مهمتر ، مبحث بسیار جدی آینده نگری در نیروهای مسلح و  صدها عامل دیگر بعلاوه برررسی تجربیات تاریخی ( به مانند تجربه ارتش جمهوری خلق چین در به کار گیری  نیروهایی مشابه در گذشته ) وجود دارد که به تفکیک باید بررسی شود و در نهایت بصورت قطعات پازل در کنار هم قرار بگیرد تا یک نمای کامل و جامع بوجود آید .

لازمه اصلی این مساله ، دور بودن از احساسات ، داشتن نگاه منطقی به مساله ، وجود پایه آکادمیک مناسب ، ایجاد فرضیات منطقی و از همه مهمتر ، تبیین واقعیت موجود هست . 

در خصوص ارائه استراتژی مناسب هم  با توجه به  تجربه دفاع مقدس و تغییر شرایط رزمی بعد از شروع جنگ  در سوریه و عراق ، می شود ماموریت گردان هایی را که در طول این تاپیک از آن نامبرده شد را در راستای ، استراتژی لایه سازی دفاعی یا  " استراتژی پوست پیاز " ( تشبیه این مفهوم به لایه های متعدد " پیاز " )  دانست .

در نتیجه ، ابتدا باید فلسفه ایجاد این گردان ها ، با توجه به اصول حفاظت گفتار ، بررسی شود ، سپس تجربیات مشابه در سایر کشور ها مورد نقد قرار گیرد ، بعد ازآن ، تجربیات داخلی ( بعنوان مثال کتابی که توسط دفتر اسناد دفاع مقدس در خصوص بکارگیری نیروهای بومی در کردستان منتشر کرده )  مورد توجه قرار گیرد ، تجربیات  استفاده از بسیج ( که گردان های فعلی ، نتیجه بلافصل استفاده از نیروهای مردمی در جنگ تحمیلی هستند ) در دفاع مقدس ( صرفاً بلحاظ تاکتیک و فن نظامی و نه سایر مسائل ) نقد صحیح و به دور از تعصبات بی دلیل ، صورت گیرد و با قرار دادن تجربیات سوریه و عراق در کنار این موارد ، یک نتیجه منطقی از آن گرفته شود . 

در یک پاراگراف کوتاه  ، به اعتقاد بنده ،  سه عامل اساسی برای  اینکه گردان های فوق ، قادر باشند تا با تهدیدات جدید روبرو شوند ، عبارتند از :

1- مسطح سازی : سوق دادن ساختار گردان ها به سمت ساختار تخت با هدف شتاب بخشیدن به جریان اطلاعات درونی و ایجاد انگیزش ها و محرکهای لازم برای تشریک مساعی بخش های درونی سازمان رزمی فوق با یکدیگر  و در یک سطح تاکتیکی ، با سایر گردان های مشابه  و برقراری ارتباط منسجم با یگان های رسمی و کلاسیک 

2- ایجاد زیر ساخت اطلاعاتی مناسب : به منظور جمع آوری ، نگهداری ، پردازش سریع ، توزیع و بکارگیری اطلاعات در سرتاسر پیکره ساختار رزمی 

3- تبدیل ساختار : دست یابی به قابلیت های لازم برای عملکرد کارا و اثر بخش در عصری که با شناسه " عصر اطلاعات " شناخته می شود 

هر کدام از عوامل فوق ، به صدها زیر مجموعه تقسیم می شود که در جای خود قابل بحث است . 

به اعتقاد بنده ، اگر این روند ( هرچند در جای خودش باید مورد نقد قرار گیرد ، چون بطور مسلم کامل نیست ) دنبال شود ، می شود به یک نتیجه گیری علمی و مستند ، امیدوار بود . 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد مدل ها ، هم قبلاً در همین انجمن خدمت دوستان عرض کردم  که یک کار تطبیقی میان  آنچه که در افغانستان در دهه 80 میلادی در جنگ  با اتحاد شوروی ، بوقوع پیوست و تطبیق آن با عملکرد شورشیان عراق و سوریه صورت گرفت و در قالب یک جزوه 120 صفحه ای به مراجع ذیریط ارائه شده .

مسئله اینه که به نظر میرسه این گردان ها برای شورش داخلی و تهاجم کلاسیک خارجی طراحی شدن،  به نظرم با توجه به چیزایی که ازشون دیدم میتونن هر ارتشی رو به چالش بکشن در جنگ کلاسیک، ولی در مقابل نیروهای چریکی ممکنه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشن... (ممکنه)

یا امکان دسترسی به جزوه‌ی مربوطه هست؟ منتشر شده جایی یا اشاره شده باشه به برخی قسمت هاش؟

متاسفانه این سبک نیروها، جونشون چندان دارای اهمیت نیست ظاهرا و هیچ وقت هم امار و ارقام از تلفاتشون به صورت دقیق منتشر نمیشه که این مسئله باعث میشه حساب و کتاب ها به هم بریزه... البته نتایج بدست اومده به نظر قابل بررسی هست معمولا...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسئله اینه که به نظر میرسه این گردان ها برای شورش داخلی و تهاجم کلاسیک خارجی طراحی شدن،  به نظرم با توجه به چیزایی که ازشون دیدم میتونن هر ارتشی رو به چالش بکشن در جنگ کلاسیک، ولی در مقابل نیروهای چریکی ممکنه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشن... (ممکنه)

بسیج کلا دفاعی هست ،...

اصل مشکل هم از همینجا شروع میشه ، حمله رو میشه با نیروی تخصصی و حرفه ای انجام داد که هم ارتش داره و هم سپاه اما مسئله نگهداری امری مردمی هست ، به همین خاطر بسیج در کشور تبدیل به نهاد شده ، یعنی در واقع مردم بخشهای مختلف هستند که امر نگهداری رو انجام میدن و حملات و پدافند های تخصصی کار نیروهای دیگری غیر از بسیج هست . به خاطر همین این نیروها نیازی نیست که  برای جنگ مستقیم خیلی آموزش ببینند ،..

این وسط گردانهای دیگری هم مثل بیت المقدس و عاشورا هم هستند ..

اول بریم سرنکته جالب رزمایش الی بیت المقدس ، اگر گفتید ؛

sepah-4jpg.jpg 245088_977.jpg

این هم نکات دیگر ؛

441516_591.jpg

245082_195.jpg

245083_808.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/245084_186.jpg]thumb_245084_186.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/245085_612.jpg]thumb_245085_612.jpg[/url] 

245081_989.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/245076_481.jpg]thumb_245076_481.jpg[/url][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/245092_788.jpg]thumb_245092_788.jpg[/url]

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظرم این گرد و خاک و خرابی دیوارها برای رزمایش باشه و نتیجه انفجار دیوارها با مواد منفجر مخصوص این امر جهت خراب کردن دیوار برای نفوذ به داخل قسمت های مختلف ساختمان باشه

245084_186.jpg

اینها هم نیروهایی هستن که که تهاجم های شبانه و سبک رو به دشمن برای گرفتن تلفات انجام میدن

sepah-4jpg.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینها هم نیروهایی هستن که که تهاجم های شبانه و سبک رو به دشمن برای گرفتن تلفات انجام میدن

اسلحه ،..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسلحه ،..

شاید موتور سواران با این بهتر میتونن تیر اندازی کنن :)

ضمن اینکه در این موارد سلاح اصلی ارپیجی هست برای انهدام تجهیزات و خودروها و مکان های تجمع

البته اینا نظر منه قطعا خیلی با واقعیت فاصله داره

سلاح هم که Star Z84 اسپانیایی هستش

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسلحه ،..

زد استار و ام پی فایو 

درگیری از فاصله ی نزدیک . ساختمان های نیمه مخروبه با دسترسی هایی که بین دیوار ها ایجاد شده ...

پاک سازی ساختمان ها - در گیری خانه به خانه 

شبیه سازی وضعی که تو شهر های عراق و سوریه باهاش مواجه هستیم ؟ !!!

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به جریانات چند صفحه اخیر، عزیزان را به مرور دوباره ابیات زیر (منصوب به فخرالدین رازی) دعوت می نمایم. قدری هم تامل بفرمایید، بَد نمیشود...

.............................

ای دل زِ غبار جهل اگر پاک شوی / تو روح مجردی بر افلاک شوی

عرش است نشیمن تو شرمت ناید / کآیی و مقیم توده‌ای خاک شوی؟

.............................

آن‌کس که بداند و بداند که بداند / اسب خرد از گنبد گردون بجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند / بیدار کنندش که بسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند / لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند / در جهل مرکب ابدالدهر بماند!

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.