امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در مورد رمینگتون 700 و برتری اون نسبت به سلاح های دیگه هم فقط همینقدر بگم که سلاح سازمانی تک تیراندازهای نیروی دریایی، ارتش، گشت مرزی و تفنگنداران دریایی آمریکا و همینطور ده ها پلیس ایالتی آمریکا و همینطور پلیس کشورهایی مثل کانادا و استرالیا و ... هست. پس مطمئنا با سلاح های ساخت ساویج و ماوزر و وینچستر و ... و ... متفاوت هست.

ای خدا....

http://en.wikipedia.org/wiki/Remington_Model_700

این اسلحه، مدل پابلیک داره، مدل پلیس داره مدل نظامی هم داره....

عرض هم کردم که با چند هزار دلار و کلی تغییرات در همه چیز میتونی بهترش بکنه تا گروپ ۱ اینچ بگیری...

بله شما راست می گی. وزارت وفاع آمریکا هم برای تکاورهای نیروی دریایی این اسلحه رو می خره تا باهاش بازی کنن و قوطی کنسرو بزنن. بیچاره وزیر دفاع آمریکا خبر نداره تو آمریکا کارخانه ساویج نامی هم هست. حتما از اونا خرید می کرد. لووووووووووووووووووووول

ارجاع به تیکه‌ی بالا....

ظاهرا مشکل شما با من چیز دیگریست. از حال آشفته و روان ناراحتتون کاملا مشخصه. این بحث بهانه هست تا متلک هاتون رو بگید. خوب چه کاریه؟ رک و راست حرفتون رو بزنید دیگه. چرا تاپیک رو خراب می کنید؟

بعله من با جنابعالی مشکل شخصی دارم! :)))

این دختربچه احیانا همسایه محمود اینا نبوده؟؟؟! لووووووووووووووووووووووووول

چرا بود به نظرم!! :)))

ابن دفعه که کریگ هریسون رو دیدم باید بگم کمی خجالت بکشه. اوه اوه. پیف پیف

یکی از دوستان من، توی یوتاه این کانال رو بهم معرفی کرد....

Long Range Shooters Of Utah

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CB4QFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fuser%2Fburyceberg&ei=U6ZyVc-gHcTHsQScmYO4Ag&usg=AFQjCNFVU13BfFwfuHGc0TbyZ5VRKFrPLw&sig2=4Gkkg94ysuakQ52kCngVrQ&bvm=bv.95039771,d.cWc

لطف میکنی این رو توی سایت استکباری یوتوب سرچ میکنی و کلیپ هاش رو می‌بینی....

شرط ورود به این گروه و شرکت در برنامه هاشون، ! زدن قوطی شیر در یک مایلی در ۵ شات هست!!!!  اسم:

milk jug challenge

خخخخخ

کلیپی از دوست دیگه‌ی وار وترنم دارم که با ایرون سایت 1.5 مایلی میذاره پیدا کنم میذارم! :)))

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سیمو هایها یا همون مرگ سفید با موزین ناگانت ! بدون دوربین ۵۰۵ نفر رو کشت !

اگه با سلاحت یکی بشی در نوشابه رو هم تو ۵۰ متری میزنی ... .

شما یا راه حل های علمی استفاده می کنی یا از غریزت که در اثر تیر اندازی زیاد بدست میاد پیروی می کنی ... .

این مورد رو که به وسیله غریزه می شه تک تیرانداز حرفه ای شد قبول ندارم. ولی دیدم که سکه ای در حد و اندازه سکه های 100 تومانی رو در فاصله 100 متری هدف قرار می دن که البته دیگه از عهده رمینگتون 700 خارجه. برای اینکار گونه های تاکتیکال بلازر یا مک میلان لازمه.

و سیمو هایها. این شخص در طی 100 روز نبرد 500 نفر رو هدف قرار داد یعنی هر 24 ساعت 5 نفر. اون هم تنهایی نه. 5 نفر در 24 ساعت منطقی هست ولی 70 نفر در یک شب یا یک روز اون هم تنهایی رویاییه. حالا اضافه کنید اسلحه هم دراگونوف SVD باشه و بدون تجهیزاتی مثل دوربین های حرارتی و دید درشب یا رنج فایندر و ...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میثم جان یک مایلی نیست!

البته مسابقه‌ی ۱ مایلی دارن....

ولی بله حرف شما درسته!! :)))

من یه خورده یارد و مایل رو قاطی میکنم! :)))

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این اسلحه، مدل پابلیک داره، مدل پلیس داره مدل نظامی هم داره....

عرض هم کردم که با چند هزار دلار و کلی تغییرات در همه چیز میتونی بهترش بکنه تا گروپ ۱ اینچ بگیری...

ببین عزیزم مدل Model 700™ SPS™ Tactical AAC®-SD™ که اکثرا توسط پلیس و نیروهای نظامی استفاده می شه قیمتش در بازار غیر نظامی امریکا 660 دلار هست.

http://www.remington.com/products/firearms/tactical/centerfire-tactical/model-700-sps-tactical-aac-sd.aspx

لینک اثبات :

http://www.impactguns.com/remington-model-700-sps-tactical-aac-sd-threaded-silencer-ready-84203-047700842035.aspx

این سلاح دقیقا همون سلاحی هست که پلیس استفاده می کنه. با همون لوله ... با همون استاک و ...

بعله من با جنابعالی مشکل شخصی دارم! :)))

خوشحالم که حداقل جرات بیانش رو داری. حالا این مشکل شخصی دلیلش چیه؟ دشمنی من با پاک و پژاک و تروریست های سوری و عراقی؟؟؟؟

البته مسابقه‌ی ۱ مایلی دارن....

ولی بله حرف شما درسته!! :)))

من یه خورده یارد و مایل رو قاطی میکنم! :)))

اصولا شما خیلی چیزهای دیگه رو هم قاطی می کنی. مثل ساویج و رمینگتون.

ساویج 110 رو به مراتب بهتر از ریمنگتون 700 می دونی!!!!!!!!!!!!!!!! دقت کنید به مراتب. نه 10 درصد و 20 درصد.

ساویجی که در بازار نظامی و غیر نظامی 5 درصد رمینگتون هم بخت و اقبال نداشته.

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین عزیزم مدل Model 700™ SPS™ Tactical AAC®-SD™ که اکثرا توسط پلیس و نیروهای نظامی استفاده می شه قیمتش در بازار غیر نظامی امریکا 660 دلار هست.

این مدلی که شما نوشتی و حوصله ندارم باز تایپش بکنم، با مدل پایه‌ی SPS، تنها یک تفاوت داره! و اونم داشتن سایلنسر هست! :)))

با این حال، لینک اول شما معرفی اسلحه هستش و اینها....

لینک دوم که اثبات هست، من کمی خوندم ولی ندیدم که کجا نوشته شده برای پلیس استفاده میشه؟؟؟ مشخص بنما برام لدفا...

در لینک دوم اما نوشته شده:

llar bedded Ghillie Green Hogue over-molded stock. Heavy contour barrel has a 5/8-24 inch threaded muzzle to accept all AAC suppressors, flash hiders and muzzle brakes as well as other manufacturers of similar accessories. Shipped with a thread protector installed to shoot right out of the box or for the easy addition of accessories. Rate of twist, laser etched on the barrel, is optimized at 1:10 inches to stabilize 168 to 220 grain bullets as well as sub-sonic loads. X-Mark Pro externally adjustable trigger is set at the factory at 3 1/2 pounds with a 2 pound range of adjustment

این شرکتی که شما ازش لینک گذاشتی، داره میگه روی اسلحه‌ی رمینگتون ۷۰۰ اس‌پی‌اس تاکتیککال AAC (نمونه‌ی سایلنسر خور!) تغییراتی ایجاد کرده که باعث میشه همه رقم فلش هایدر( فارسیش یادم رفت!!) و سایلنسری میخوره و لوله رو هم اصلاح کردن (لوله هاش ۲۰ و ۲۶ اینچی بود فک کنم که اینا یه لوله‌ی ۲۴ ینچی براش ساختن) و همچنین ریت تویست یا همون خان اسلحه رو هم اصلاح کردن...

دستکاری کردن اسلحه چه ربطی داره به بکار گیری برای پلیس؟!؟؟؟

کشورهای افغانستان و عراق هر دو برای اسنایپر رمینگتون ۷۰۰ دارن! :) این مسئله دلیل نمیشه که  بگیم رمینگتون ۷۰۰ خوبه!! دلیل این میشه که امریکا به این کشورها انداخته....

من توی یکی از تاپیک ها خیلی وقت پیش این مسئله رو گفتم و اعلام کردم که امریا ام ۲۴ ها رو با قیمت چند هزار دلار حراج با شرایط محدود(فقط نظامی ها!) فروخته و احتمالا رمینگتون ۷۰۰ معمولی رو فرستاده به عراق و افغانستان به اسم ام ۲۴ غالب کرده بهشون.... :)))

این سلاح دقیقا همون سلاحی هست که پلیس استفاده می کنه. با همون لوله ... با همون استاک و ...

عزیز من برات توضیح دادم! نمیدونم چرا نمیخوای قبول بکنی!!!!

این همون سلاح هستش ولی یا شخص نیروی بکارگیرنده و یا شرکت فروشنده(تحت نام رم 700 پلیس) دستکاری هایی انجام میدن و میفروشن به پلیس و برای ارتش نمونه‌ی کاملا ارتفاع یافته به فروش میرسه!!!!...

خوشحالم که حداقل جرات بیانش رو داری. حالا این مشکل شخصی دلیلش چیه؟ دشمنی من با پاک و پژاک و تروریست های سوری و عراقی؟؟؟؟

فک میکردم میدونی! چون قبلا بارها و بارها مستقیم بهت گفته بودم!!!!

دلیلش هم اینه که توی یه تاپیکی که در مورد کومله و حمله‌اش به ایران در زمان جنگ صحبت میکردیم، شما خیلی بی‌ربط به موضوع بحث و تاپیک اومدی گفتی تو ۹ سالگی دوره‌ی تکاوری و اینا دیدی و کلی اسلحه بهت داده سپاه که از محلتون دفاع بکنی و اینا و مشخصا اشاره کردی که کردها مشتی بی‌عرضه و بی‌غیرت هستن...

همون موقع هم من جوابت رو دادم ولی بن شدم....

هر وقت اسم کاربریت رو می‌بینم، برام سوال میشه که چه ربطی داشت اون صحبتت به مطلب تاپیک؟ و چرا وقتی من بهت جواب دادم که کردها مشتی بی عرضه و بی‌غیرت نیستن چرا باید من بن بشم؟؟؟

و این سوال همچنان مونده و مونده و منده... اتفاقا من اصلا ادم کینه‌ای هم نیستم و صرفا بیخیال طرف مقابلم میشم وقتی فهمیدم باهاش حال نمیکنم!!!! ولی در مورد جنابعالی واقعا کینه‌ای هستم نمیدونم چرا!! :)))

اصولا شما خیلی چیزهای دیگه رو هم قاطی می کنی. مثل ساویج و رمینگتون.

ساوج 110 یه اسلحه‌ی استارتر هست مثل رمینگتون ۷۰۰....

جفتشون تو رنج قیمتی ۷۰۰ دلاری هستن! و جفتشون با چندصد دلار هزینه بهتر میشن و با کمی هزینه‌ی درست، تبدیل به اسلحه‌های بسیار قابلی میشن....

بر خلاف نظر جنابعالی که اختلاف رو زیاد می‌دونی، تو اکثر فروم های هانتر های امریکایی، من دیدم که همیشه بین این دو اسلحه بحثه... حتی گاهی دیدم روی ودربی مگنوم هم بحث میکنن ملت که بین این سه تا کدوم بهتره و با هزینه‌ی کمتر بهتر در میاد!! :)

It has been in continuous production since that time, and with the closing of Winchester's New Haven, Connecticut, plant in 2007, the Model 110 has passed the Winchester Model 70 as the oldest continuously manufactured bolt-action rifle in America. The Model 110 has competed directly with other popular designs such as the Remington Model 700, Ruger M77, and Winchester Model 70. The Model 110 is known for its accuracy, reliability, and inexpensive price

متن واضح هست به نظرم! :)

به نظرت اسلحه‌ای که بخت و اقبال برای فروش نداشته، از سال ۶۳ میلادی تا الان تو خط تولید بود؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این مدلی که شما نوشتی و حوصله ندارم باز تایپش بکنم، با مدل پایه‌ی SPS، تنها یک تفاوت داره! و اونم داشتن سایلنسر هست! :)))

با این حال، لینک اول شما معرفی اسلحه هستش و اینها....

لینک دوم که اثبات هست، من کمی خوندم ولی ندیدم که کجا نوشته شده برای پلیس استفاده میشه؟؟؟ مشخص بنما برام لدفا...

اصولا مدل های تاکتیکال 700 برای مصارف پلیسی و نظامی ساخته شدن ولی چون آمریکا مملکت گل و بلبل هست و با دریافت مجوزهای فدرال حتی می شه دوربین های دید در شب هم در این کشور خریداری کرد پلیس و ارتش و غیر نظامی نداره. دو هفته پیش حتی نمونه نیمه اتوماتیک تیربارها هم در نمایشگاه اسلحه عرضه شده.

و این مدل هم جز گونه های تاکتیکال هست.

اصلا متوجه شدید برای چی این مدل رو معرفی کردم؟ برای این بود که ثابت کنم گونه های پلیسی 700 لزوما قیمت چند هزار دلاری ندارن.

این شرکتی که شما ازش لینک گذاشتی، داره میگه روی اسلحه‌ی رمینگتون ۷۰۰ اس‌پی‌اس تاکتیککال AAC (نمونه‌ی سایلنسر خور!) تغییراتی ایجاد کرده که باعث میشه همه رقم فلش هایدر( فارسیش یادم رفت!!) و سایلنسری میخوره و لوله رو هم اصلاح کردن (لوله هاش ۲۰ و ۲۶ اینچی بود فک کنم که اینا یه لوله‌ی ۲۴ ینچی براش ساختن) و همچنین ریت تویست یا همون خان اسلحه رو هم اصلاح کردن...

دستکاری کردن اسلحه چه ربطی داره به بکار گیری برای پلیس؟!؟؟؟

باور بفرمائید شما اصلا حواستون نیست که چی دارید می خونید و چی دارید می نویسید. اون سایتی که معرفی کردم سایت یک فروشگاه اسلحه هست نه شرکت اسلحه سازی. فقط می خواستم قیمت گونه های تاکتیکال 700 رو بهتون نشون بدم. مشخصاتی هم که برای سلاح ذکر شده مشخصات استاندارد اسلحه هست که توسط رمینگون ارائه شده و شامل همه مدل های جدید می شه.

کشورهای افغانستان و عراق هر دو برای اسنایپر رمینگتون ۷۰۰ دارن! :) این مسئله دلیل نمیشه که  بگیم رمینگتون ۷۰۰ خوبه!! دلیل این میشه که امریکا به این کشورها انداخته....

من توی یکی از تاپیک ها خیلی وقت پیش این مسئله رو گفتم و اعلام کردم که امریا ام ۲۴ ها رو با قیمت چند هزار دلار حراج با شرایط محدود(فقط نظامی ها!) فروخته و احتمالا رمینگتون ۷۰۰ معمولی رو فرستاده به عراق و افغانستان به اسم ام ۲۴ غالب کرده بهشون.... :)))

واقعا خودتون حرفهاتون رو قبول دارید؟ برای ارتش و نیروهای پلیس خودشون چی؟ به اونها هم انداختن؟ واقعا من نمی دونم چرا دارم به این بحث مسخره ادامه می دم.

عزیز من برات توضیح دادم! نمیدونم چرا نمیخوای قبول بکنی!!!!

این همون سلاح هستش ولی یا شخص نیروی بکارگیرنده و یا شرکت فروشنده(تحت نام رم 700 پلیس) دستکاری هایی انجام میدن و میفروشن به پلیس و برای ارتش نمونه‌ی کاملا ارتفاع یافته به فروش میرسه!!!!...

عزیز من توی آمریکا این چیزها معنی نداره. فقط برای خرید گونه های فول اتوماتیک سلاح ها باید مجوز فدرال گرفته بشه. تو کشوری که اسلحه با کالیبر 50 بی ام جی مصرف تفریحی داره، بین تجهیزات نظامی و غیرنظامی فرقی قائل نمی شن. اونقدر هم کارشناس و مهندس واقعا باسواد هستن و تحلیل و بررسی می کنن که این مساله اثبات شده باشه.

فک میکردم میدونی! چون قبلا بارها و بارها مستقیم بهت گفته بودم!!!!

دلیلش هم اینه که توی یه تاپیکی که در مورد کومله و حمله‌اش به ایران در زمان جنگ صحبت میکردیم، شما خیلی بی‌ربط به موضوع بحث و تاپیک اومدی گفتی تو ۹ سالگی دوره‌ی تکاوری و اینا دیدی و کلی اسلحه بهت داده سپاه که از محلتون دفاع بکنی و اینا و مشخصا اشاره کردی که کردها مشتی بی‌عرضه و بی‌غیرت هستن...

همون موقع هم من جوابت رو دادم ولی بن شدم....

هر وقت اسم کاربریت رو می‌بینم، برام سوال میشه که چه ربطی داشت اون صحبتت به مطلب تاپیک؟ و چرا وقتی من بهت جواب دادم که کردها مشتی بی عرضه و بی‌غیرت نیستن چرا باید من بن بشم؟؟؟

و این سوال همچنان مونده و مونده و منده... اتفاقا من اصلا ادم کینه‌ای هم نیستم و صرفا بیخیال طرف مقابلم میشم وقتی فهمیدم باهاش حال نمیکنم!!!! ولی در مورد جنابعالی واقعا کینه‌ای هستم نمیدونم چرا!! :)))

عزیز تو واقعا نمی خواهی حرف های من رو انطور که می زنم قبول کنی؟ چرا حرف های من رو باب میلت تفسیر می کنی؟

من بارها گفتم و می گم که دوستان کردی دارم که غیرتشون، جراتشون و مردانگیشون زبانزد هست. هیچ مشکلی هم با کرد بودنشون ندارم.

من گفتم کردهای عضو پژاک بی غیرت هستن می دونی چرا؟ چون زنش رو با 3 تا بچه ول کرده رفته دنبال شکمش. زن بیچاره مجبوره 1001 ننگ و بدبختی رو به خاطر بی غیرتی شوهرش تحمل کنه. طرف نه می دونه حقوق مدنی و اجتماعی چیه؟ نه می دونه مبارزه مسلحانه چیه؟ نه ... بگذریم ....

پس می بینی مشکل ما سر کرد و ترک بودن ما نیست. مشکل سر تعصب کور جنابعالی به گروه های بی غیرت تروریست کرد هست.

ساوج 110 یه اسلحه‌ی استارتر هست مثل رمینگتون ۷۰۰....

جفتشون تو رنج قیمتی ۷۰۰ دلاری هستن! و جفتشون با چندصد دلار هزینه بهتر میشن و با کمی هزینه‌ی درست، تبدیل به اسلحه‌های بسیار قابلی میشن....

بر خلاف نظر جنابعالی که اختلاف رو زیاد می‌دونی، تو اکثر فروم های هانتر های امریکایی، من دیدم که همیشه بین این دو اسلحه بحثه... حتی گاهی دیدم روی ودربی مگنوم هم بحث میکنن ملت که بین این سه تا کدوم بهتره و با هزینه‌ی کمتر بهتر در میاد!! :)

حرف های خودت هم یادت می ره. مگه نگفتی ساویج 110 به مراتب از رمینگتون 700 بهتره؟ بعد این ادعا رو به من نسبت می دی؟

دیگه ادامه این بحث لزومی نداره. من همون موقع هم گفتم رمینگتون رو با بزرگان این عرصه مثل بلازر و مک میلان هم رده نمی دونم ولی در رده و نوع خودش بهترینه. دلیلم برای این ادعا رو هم توضیح دادم.

روز همگی بخیر.

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصولا مدل های تاکتیکال 700 برای مصارف پلیسی و نظامی ساخته شدن ولی چون آمریکا مملکت گل و بلبل هست و با دریافت مجوزهای فدرال حتی می شه دوربین های دید در شب هم در این کشور خریداری کرد پلیس و ارتش و غیر نظامی نداره. دو هفته پیش حتی نمونه نیمه اتوماتیک تیربارها هم در نمایشگاه اسلحه عرضه شده.

خیر! کاربری اینچنینی نداره....

برای پلیس، نمونه های اصلاح شده به کار گرفته میشه! :))) من برای شما منبع اوردم که مشخصا اشاره کرده که برای پلیس، یه مدل اختصاصی تولید میشه و همچنین برای ارتش...

باور بفرمائید شما اصلا حواستون نیست که چی دارید می خونید و چی دارید می نویسید. اون سایتی که معرفی کردم سایت یک فروشگاه اسلحه هست نه شرکت اسلحه سازی. فقط می خواستم قیمت گونه های تاکتیکال 700 رو بهتون نشون بدم. مشخصاتی هم که برای سلاح ذکر شده مشخصات استاندارد اسلحه هست که توسط رمینگون ارائه شده و شامل همه مدل های جدید می شه.

فروشگاه‌ها بر خلاف نظر شما، خیلی اوقات روی اسلحه ها تغییراتی ایجاد میکنن... خوب من این رو میدونم و موقع حرف زدن لحاظ میکنم!! ولی شما شاید نمی‌دونی یا در نظر نمی‌گیری....

برای همین من احتمال دادم که این شرکت اسلحه رو دستکاری کرده و همون جور که تو متن نقل قول کردم، این شرکت اسلحه رو مادیفای کرده و میفروشه....

واقعا خودتون حرفهاتون رو قبول دارید؟ برای ارتش و نیروهای پلیس خودشون چی؟ به اونها هم انداختن؟ واقعا من نمی دونم چرا دارم به این بحث مسخره ادامه می دم.

من  کلی عکس‌های اموزشی و تمرین نیروهای مختلف ارتش و پلیس امریکا رو دیدم... هیچوقت هیچ نمونه‌ای از استاندارد های رمینگتون رو ندیدم با کاربری نظامی!!! حتی شرکت Craft int یا بلک‌واتر(سابق) هم این اسلحه رو مادیفای میکنن و به دانشجو هاشون میدن!!!! :))) ارتش و پلیس که دیگه جای خود داره...

عزیز من توی آمریکا این چیزها معنی نداره. فقط برای خرید گونه های فول اتوماتیک سلاح ها باید مجوز فدرال گرفته بشه. تو کشوری که اسلحه با کالیبر 50 بی ام جی مصرف تفریحی داره، بین تجهیزات نظامی و غیرنظامی فرقی قائل نمی شن. اونقدر هم کارشناس و مهندس واقعا باسواد هستن و تحلیل و بررسی می کنن که این مساله اثبات شده باشه.

گرچه قوانین بسته به ایالت فرق میکنه، اما ربطی به بحث ما نداره! :)))

عزیز تو واقعا نمی خواهی حرف های من رو انطور که می زنم قبول کنی؟ چرا حرف های من رو باب میلت تفسیر می کنی؟

این بحث در مورد کرد و لر و عرب و ترک رو قبلا داشتیم و همونجور که گفتم، من ازت کینه به دل گرفتم و هرچند هزار بار دیگه هم توضیح بدی نتیجه همونیه که الان هست پس بحث نکنیم در موردش! الان هم گفتم که اگر یادت رفته یادت بیاد چرا از دستت ناراحتم! :)

حرف های خودت هم یادت می ره. مگه نگفتی ساویج 110 به مراتب از رمینگتون 700 بهتره؟ بعد این ادعا رو به من نسبت می دی؟

حقیقتا من ساواج ۱۱۰ رو بهتر میدونم(نظر شخصی) با این حال عاشق جفت اسلحه ها هستم و کلی عکسشون رو روی کامپیوترم دارم و اگر فرصتش رو داشتم، با توجه به قیمت 700 دلاریشون جفتشون رو میخریدم....(اول هم رمینگتون رو میخریدم!)

مردم اونجا با پولی که ما بابت یه موبایل میدیم، اسلحه میخرن... :(((

منم نگفتم اسلحه‌ی بدیه...

گفتم اولین اسلحه‌ای هست که برای بچه هاشون میخرن ملت.....

--------------------

همینجور که دیدی، بحث بیخودی هست... اگر خواستیم بحث بکنیم توی تاپیک خودش بحث میکنیم در موردش ولی اینجا بحث چیز دیگه ای هست....

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این انجمن مدیر نداره!!

تاپیک به کجا رفت...............

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان لطفا از موضوع بحث خارج نشید. بیاید یه حساب ساده کنیم.... وقتی به روایت و شهادت تاریخ جنگ و فرماندهان بزرگ ایشون چند تا تپه رو تنهایی گرفته این یعنی کار یه گردان رو کرده و فقط اگر همین تپه ها رو حساب کنیم حدود چند صد نفر رو زده... من میخوام بگم تو بدبینانه ترین حالت هم میشه گفت حدود نصف 700 تا رو داشته

از مدیران خواهش میکنم حاشیه ها رو کنترل کنن. میثم جان شما هم بیخیال شو...

ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان لطفا از موضوع بحث خارج نشید. بیاید یه حساب ساده کنیم.... وقتی به روایت و شهادت تاریخ جنگ و فرماندهان بزرگ ایشون چند تا تپه رو تنهایی گرفته این یعنی کار یه گردان رو کرده و فقط اگر همین تپه ها رو حساب کنیم حدود چند صد نفر رو زده... من میخوام بگم تو بدبینانه ترین حالت هم میشه گفت حدود نصف 700 تا رو داشته

هر تپه چند نفر بالاش بودن و ایشون پاکسازی کرده؟؟

حتی تو فیلم های ایرانی هم یه تپه با ۱۰-۱۲ تا عراقی وقتی چند تا ایرانی بهش حمله میکنن یه نفر شهید میشه...

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر تپه چند نفر بالاش بودن و ایشون پاکسازی کرده؟؟

حتی تو فیلم های ایرانی هم یه تپه با ۱۰-۱۲ تا عراقی وقتی چند تا ایرانی بهش حمله میکنن یه نفر شهید میشه...

میثم جان ما مستنداتی از این تعداد کشته ها نداریم. میتونیم بر اساس یه سری اطلاعات اولیه حدس و گمان بزنیم. اصلا نمیخوام بگم این شهید حتما این تعداد پیروزی داشته ولی اگر حتی 100 تاشم درس باشه جزو تک نیراندازان برتر تاریخ خواهد بود

وقتی به روایت شهید خرازی یه گردان میرفت نمیتونست تپه رو بگیره شما حساب کن چند تا عراقی اون بالا بودن.... و بعد حساب کن چند تاشو این بابا زده

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یکی دیگر از دلایلی که می شود به امار شهید زرین با تردید نگاه کرد اینه که تو این همه سال هیچ حرفی از ایشون و کلا تک تیراندازی در زمان جنگ نبود  

و بر خلاف  جنگ های کلاسیک دیگر که همیشه بحث تک تیراندازی بسیار مطرحه چه بحث اموزش یگان های تخصصی و چه در جنگ و چه بعد از جتگ ! در دفاع مقدس به اون صورت چیزی ندیدیم !! یکی از معدود گزارش های عراقی ها از تک تیراندازهای ایرانی  مربوط به تکاورها در دفاع از خرمشهره !!  به غیر این و یکی دو مورد دیگر اصلا ما در این مورد تقریبا مانوری ندادیم !! نه مستندی نه فیلمی!!

ولی حالا بعد از این همه سال و به وجود اومدن قضیه کریس کایل که به طرز جالبی چندبار تو تلوزیون نشونش داد به عنوان (ادم کش و شیطان و....) ما با یک اسطوره تک تیراندازی روبه رو هستیم  با یک امار وحشت ناک!! 

و البته به طرز جالبی رٌند !!! (700 تا نه یکی کمتر و نه یکی بیشتر) و البته 700 شلیک موفق هم برای ما تعریف نشده است !!! 

به نظر همین که یک دفعه ایی ایشون مطرح میشوند و از همین ابتدا با کریس کایل مقایسه میشود میشود به حس تنفر نویسنده از کریس کایل فکر کرد!!!  علاوه بر این که تقریبا مطمئن هستیم که  در زمان جنگ تعداد شکارها با

یکسری استاندارد از قبل تعریف شده ثبت نمی شدند علاوه بر این امار معلومه که خیلی کلی و رٌنده !! 700 تا؟ و علاوه بر این هیچ تعریفی از این 700 شلیک موفق نشده!! منظور کیل گرفتن بوده و یا با زخمی ها هم حساب شده!

یا شایدم مانع شدن از پیشروی نیروهای دشمن هم بوده!! مثلا 100 تا عراقی هیچ پیشروی نکردن چون احتمال تک تیرانداز در منطقه رو میدادند ؟

الان اگر ما این قضیه رو مطح کنیم پس فردا  یک امریکایی ازمون پرسید منبع و استدلالتون چیه؟ جواب چی داریم بدیم !! بگیم که یک نفر که ادم خوبی بوده این حرف رو زده !! یا یکی گفته که یک نفر گفته  که چندتا تپه رو تنهایی گرفته!!!

ما حتی نمی تویم ثابت کنیم که مثلا ایشون در اون برهه زمانی در کجا و با کدوم یک از گردان های دشمن درگیر بوده  این یک حداقلی است که حتی تک تیرانداز های مطرح  جتگ جهانی هم دارند کرسی کایل که جای خود دارد!!

من شخصا این امار را فیک میدانم از عقده نویسنده بگیر تا مقوله تک تیراندازی در دفاع مقدس مگر اینکه یکسری سند قابل اتکا برای این امار پیدا بشد 

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میثم جان ما مستنداتی از این تعداد کشته ها نداریم. میتونیم بر اساس یه سری اطلاعات اولیه حدس و گمان بزنیم. اصلا نمیخوام بگم این شهید حتما این تعداد پیروزی داشته ولی اگر حتی 100 تاشم درس باشه جزو تک نیراندازان برتر تاریخ خواهد بود

ما کاری به این مسئله نداریم که ایشون خوب بوده یا نبوده....

من قبلا هم گفتم.... اصل اولیه‌ی حضور در جنگ یعنی خوب بودن و یعنی قهرمان بودن....

اما وقتی میگیم طرف ۷۰۰ تا نه ۲۰۰ تا نه ۱۰۰ کیل گرفته، رو چه حسابی میگیم؟؟

به نظرم صحبت های دوست بالایی خیلی عالی چیزی که من سعی میکنم بگم رو گفته...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یکی دیگر از دلایلی که می شود به امار شهید زرین با تردید نگاه کرد اینه که تو این همه سال هیچ حرفی از ایشون و کلا تک تیراندازی در زمان جنگ نبود  

و بر خلاف  جنگ های کلاسیک دیگر که همیشه بحث تک تیراندازی بسیار مطرحه چه بحث اموزش یگان های تخصصی و چه در جنگ و چه بعد از جتگ ! در دفاع مقدس به اون صورت چیزی ندیدیم !! یکی از معدود گزارش های عراقی ها از تک تیراندازهای ایرانی  مربوط به تکاورها در دفاع از خرمشهره !!  به غیر این و یکی دو مورد دیگر اصلا ما در این مورد تقریبا مانوری ندادیم !! نه مستندی نه فیلمی!!

ولی حالا بعد از این همه سال و به وجود اومدن قضیه کریس کایل که به طرز جالبی چندبار تو تلوزیون نشونش داد به عنوان (ادم کش و شیطان و....) ما با یک اسطوره تک تیراندازی روبه رو هستیم  با یک امار وحشت ناک!! 

و البته به طرز جالبی رٌند !!! (700 تا نه یکی کمتر و نه یکی بیشتر) و البته 700 شلیک موفق هم برای ما تعریف نشده است !!! 

به نظر همین که یک دفعه ایی ایشون مطرح میشوند و از همین ابتدا با کریس کایل مقایسه میشود میشود به حس تنفر نویسنده از کریس کایل فکر کرد!!!  علاوه بر این که تقریبا مطمئن هستیم که  در زمان جنگ تعداد شکارها با

یکسری استاندارد از قبل تعریف شده ثبت نمی شدند علاوه بر این امار معلومه که خیلی کلی و رٌنده !! 700 تا؟ و علاوه بر این هیچ تعریفی از این 700 شلیک موفق نشده!! منظور کیل گرفتن بوده و یا با زخمی ها هم حساب شده!

یا شایدم مانع شدن از پیشروی نیروهای دشمن هم بوده!! مثلا 100 تا عراقی هیچ پیشروی نکردن چون احتمال تک تیرانداز در منطقه رو میدادند ؟

الان اگر ما این قضیه رو مطح کنیم پس فردا  یک امریکایی ازمون پرسید منبع و استدلالتون چیه؟ جواب چی داریم بدیم !! بگیم که یک نفر که ادم خوبی بوده این حرف رو زده !! یا یکی گفته که یک نفر گفته  که چندتا تپه رو تنهایی گرفته!!!

ما حتی نمی تویم ثابت کنیم که مثلا ایشون در اون برهه زمانی در کجا و با کدوم یک از گردان های دشمن درگیر بوده  این یک حداقلی است که حتی تک تیرانداز های مطرح  جتگ جهانی هم دارند کرسی کایل که جای خود دارد!!

من شخصا این امار را فیک میدانم از عقده نویسنده بگیر تا مقوله تک تیراندازی در دفاع مقدس مگر اینکه یکسری سند قابل اتکا برای این امار پیدا بشد 

در اینکه هیچ مدرک قایل اتکایی وجود نداره درسته...واقعا هیچی برای تایید مستددل و رسمی وجود نداره...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.