SAEID

توپ ریلی کی-12 ( K-12 )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

210mm K12 (E) gun

تصویر

توپ K12 یکی از طراحیهای بلند پروازانه آلمان در خلال جنگ جهانی اول بود که بمنظور کوبیدن شهر پاریس از مواضع خودی و بیش 100 کیلومتر دورتر طراحی و ساخته شده بود. این توپ به همراه چند مدل دیگر با کالیبرهای متفاوت در جنگ جهانی استفاده شد. برد باور نکردنی این توپ بیشتر از همه در سایه سرعت حیرت آور گلوله آن است (1500 متر بر ثانیه) و همچنین طول زیاد لوله 30 متری آن بود. کشنده این توپ بر روی ریل قطار نصب میشد و دارای 18 چرخ و 45 متر درازا بود. نشانه روی توپ بوسیله حرکت کشنده انجام میشد چون توپ بر روی آن ثابت بود و قابلیت جابجایی نداشت! دو عراده پیش نمونه ساخته شده از این توپ در میدان نبرد Gris-Nez علیه نیروهای انگلیسی بکار گرفته شد. در تمام طول جنگ این توپها بیش از 83 شلیک به سوی مواضع دشمن کردند. سلاحی بود بسیار مناسب که بعد از شکل گیری نیروی هوایی میتوانست هزینه ها را کاهش دهد.
این توپ تحت عنوان گلوله پاریس شناخته میشد که به آن لقب Big Bertha را داده بودند و در ابتدا آنرا با هاویتزری 420 میلیمتری که در سال 1914 علیه استحکامات بلژیک و در 1916 علیه وردن بکار رفت اشتباه گرفتند!

مشخصات

کالیبر: 211 mm L/158
وزن کلی: 308000 کیلوگرم
طول با احتساب کشنده: 45.05 متر
طول توپ: 33.3 متر
میزان شلیک: 6 گلوله در ساعت

وزن گلوله: 107.5 کیلوگرم
سرعت گلوله در حین خروج از لوله توپ: 1625 متر بر ثانیه
برد نهایی: 115000 متر

تعداد ساخته شده: 3 عدد پیش نمونه

توجه: این توپ در سالهای 1939 و 1940 در اوایل جنگ جهانی دوم بکار گرفته شد.

تصویر

نویسنده: سعید
وب سایت میلیتاری

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم. راستش یکشنبه داشتم سلاحهای پیشرفته آلمان در جنگ جهانی دوم را مطالعه میکردم که چشمم به این توپ افتاد. اول فکر کردم بردش رو اشتباهی نوشتن ولی بعد از کمی جستجو دیدم نه درسته و در جنگ هم بکار گرفته شده است. مطلبش کم بود ترجمه کردم تا شما هم متعجب شید. ساخت توپی با 115 کیلومت برد در 90 سال پیش! icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آلمانها اگه به شوروی حمله نمیکردن با توجه به تکنولوژی پیشرفته ای که در اختیار داشتن میتونستن برند جنگ دوم باشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله حمله به شوروی اشتباهی بزرگ بود هر چند در اوایل کار پیروزی از آن آلمان بود. اشتباه اصلی هیتلر این بود جنگ را چند سال زودتر شروع کرد یعنی اگر بجای 1939 این جنگ در سال 1942 آغاز میگشت سرنوشت آن به دلیل استفاده آلمان از تکنولوژی پیشرفته تغییر میکرد. به نظر من اگر کارهای زیر انجام میشد آلمان پیروز نبرد بود: - آغاز جنگ در سال 1942. - حمله و تصرف انگلیس بعد از تصرف فرانسه. - سعی در تصرف شاخ آفریقا و سپس خاورمیانه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و البته به موارد بالا این مورد رو هم اضافه کن که باید بجای محاصره استالینگراد به پیشروی به سمت مسکو ادامه میدادند تا ارتش سرخ رو به طور کلی فلج کنن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره قبول دارم اما اگر قبل از حمله به شوروی خاورمیانه تصرف میشد استالینگراد امکان مقابله نداشت چون از جنوب و شمال و غرب مورد تهاجم واقع میشد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته به هر حال نباید فرصت واجازه تجدید قوا به ارتش سرخ میدادند که این مورد به همراه بقیه مواردی که شما اشاره کرید از ضعفهای رهبری رایش سوم به حساب می آید که سرنوشت جنگ رو تغییر داد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هيتلر اصلا نبايد جنگ ميكرد شوروي با آمريكا و انگليس اختلافات ايدعولوژيك زيادي داشت بايد از اين موضوع استفاده ميكرد.يعني بايد اول اونا رو به جون هم مينداخت تا ضعيفشند بعد خودش اقدام ميكرد.بيچاره اهل عمل بود. icon_biggrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کلا هیتلر و ارتشش را سوای بحث فاشیسم و صرفا بخاطر بعد نظامیش ستایش می کنم نمی دانم الان ارتشی به قدرت و انسجام آن وجود دارد یا نه ؟ مردان بزرگ اشتباهات بزرگ هم دارند و این مطلب شامل هیتلر هم می شود icon_biggrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با شما موافقم آلمان از نظر تكنولوژي سر بود اما فكر ميكنم امروز امريكا به نسبت از آلمان اون زمان قدرتمندتره(3/1 قدرت اقتصادي دنيا و 60٪ بودجه نظامي همچنين برتري در بسياري زمينه هاي علمي و رقابت در تمام زمينه هاي علمي) تنها مشكلش اينه كه هيتلراش حداكثر 8 سال ميمونند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش آلمان اون زمان اين قدرت رو داشت كه بدون حتي يك متحد دنيا رو تساحب كنه ، ولي متاسفانه هيتلر در زمينه‌ي نظامي نه تنها نابقه نبود بلكه ابله بود ، هيلتر در زمينه‌ي سياسي يك نابغه بود اما از نظر استراتژي نظامي هيچ بود ، اگه به تاريخ نگاه كنيم مي‌بينين هر موقع هيتلر با فرماندهان سپاهش مثل رومل يا بقيه ژنرال‌هاش مشورت كرده به يك پيروزي باورنكردني دست پيدا كرده اما هر موقع خودش راسا تصميم گرفته شكست بزرگي خورده ، مثالا وقتي رومل در آفريقا درگير بود و داشت قواي متفقين رو كه از هم پايشيده بود تعقيب و پاكسازي مي‌كرد به جاي اعزام نيروي كمكي علارقم درخواست‌هاي مكرر رومل نه تنها نيرويي براش اعضام نكرد بلكه تعدادي از نيروهاي رومل رو به جبهه‌ي روسيه فرستاد و متفقين از اين فرست استفاده كردن و تونستن نيروي كمكي به آفريقا اعزام كنن .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه آلمان 1939 به شوروي حمله كرده؟ در ضمن در مورد اينشتين بايد دونست كه اصلا نقشي در ساخت بمب اتمي بازي نكرده او يك دانشمند نظري بوده و تا حد زيادي هم ژورناليستي و چون هيتلر ضد يهود بوده و انيشتين هم يهودي بيخودي بزرگش كردن. خود او ميگه اگه قرار باشه بگيم فرمول (اي=ام سي *2) منجر به ساخت بمب اتمي شده پس بايد نيوتن رو مسول سقوط هواپيماها از آسمان بدانيم. توجه كنيد كه كشف ؛اتفاقي؛ واكنشهاي زنجيري توسط اتو هان بود كه منجر به ساخت بمب اتم شد . اين پروژه ساخت در آلمان و آمريكا به رهبري دو دانشمند به نامهاي ورنر هايزنبرگ و رابرت اوپنهايمر در حال اجرا بود كه در آلمان و نروژ به دليل خرابكاريهاي متفقين به خصوص سرويس هوابرد انگلستان كند تر پيش ميرفت اما با اشغال آلمان تمام دستاوردهاي آن توسط متفقين و خصوصا ايالات متحده و پس مانده هاي اونام توسط اتحاد شوروي بغارت رفتند. بد نيست بدانيد كه انيشتين وقتي از ساخت اولين بمب اتمي توسط آمريكا اطلاع يافت پيشنهاد كرده بود كه نبايد اجازه داد شوروي به تكنولوژي ساخت آن دست يابد. حال آنكه دو سال بعد شوروي به لطف دانشمندان و تكنولوژيهاي نازيها بدون آنكه خود همچون آمريكا و يا آلمان كاري در اين زمينه كرده باشد موفق به آزمايش اولين بمب اتمي خود شد.... icon_frown :x :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي دلم ميخواد بدونم اگه المان برنده ميشد سرنوشت دنيا چگونه رقم ميخورد..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.