irartesh

تصاویر نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی استانبول 2015 -IDEF'15

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10327/581_43_1920x1080.jpg

اگه این مهندس ها و مسئولین ما کمی در این نمایشگاه ها شرکت کنند ، سطح توقع شون بالاتر می ره ... حداقلش رنگ آمیزی مناسب رو یاد می گیرند ...

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10327/581_43_1920x1080.jpg

اگه این مهندس ها و مسئولین ما کمی در این نمایشگاه ها شرکت کنند ، سطح توقع شون بالاتر می ره ... حداقلش رنگ آمیزی مناسب رو یاد می گیرند ...

شرکت کردن پیشکش...این عکس هایی که منتشر میشه رو ببینن برای ما کافیه

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینام دست به ماکت سازیو ماک آپ سازیشون خوبه ها

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکر بابت تاپیک .

الان این ادوات ساخت ترکیه هستند؟

اگر اینجوریه ما با این همه ادعای مسولین پشم هم نیستیم در برابر اینا؟

دمشون گرم انصافا...

ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکر بابت تاپیک ..

الان این ادوات ساخت ترکیه هستند؟

اگر اینجوریه ما با این همه ادعای مسولین پشم هم نیستیم در برابر اینا؟

بله ساخت ترکیه هستند . البته بیشترشون ساخت شرکت های دفاعی خصوصی ترکیه هستند

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطمئن هستم که به برادران TURKOPHILE الان برمیخوره ولی حقیقتیه که خود به اصطلاح سازندگان این تجهیزات هم ، احتمالا وقتی بهش فکر میکنن، خندشون میگیره که همه این دستاوردها " تورک "باشه. شلوار جین نیست که........

قسمتی که قرمز کردم نشون می ده این شمایی که بهت برخورده و داری از روی احساس و شاید هم حسادت یه جمله هایی رو سر می کنی.

دوست عزیز واقعیت اینه که ترکیه این تجهیزات رو در یک نمایشگاه بین المللی ارائه و براشون بازاریابی می کنه. به نام خودش این تجهیزات رو می فروشه نه آمریکا و آلمان و ...

لطفا بار علمی تاپیک رو با جملات سخیف پائین نیارید.

من این حرف ها رو در دفاع از ترکیه نزدم چون نه دل خوشی از سیاست مداران این کشور دارم و نه خودش ولی لطفا به شعور خواننده توهی نکنید. اسرائیل رو حتی لایق موجودیتی که داره هم نمی دونم ولی واقعیت اینه که از نظر نظامی خیلی از ما جلوتره. حالا من بیام انکار کنم چیزی عوض می شه؟ من اگه مرد میدان باشم سعی می کنم بهشون برسم و حتی ازشون جلو هم بزنم. که البته خیلی ها دارن تو این مملکت در این راه قدم بر می دارن و زحمت می کشن ولی خوب دیگه ... یه سری مسائل هست که از حوصله این تاپیک خارجه.

یه سوال : اگر تولید این تجهیزات توسط ترکیه خنده داره، پس مهندسی معکوس و باز تولید RQ170 در کشورمون چی داره؟ حالا چطور تو تله افتاد و پائین کشیده شد و ... بماند. (این صرفا یک سواله. خدای نکرده قصد تعنه زنی و ... ندارم)

• Upvote 14
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام . کشور هایی مثل ما و ترکیه و اکثر کشورها  اینکه بتوانند انواع تجهیزات روز را در سطح تسلیحاتی که مثلا امریکا می سازد را به تنهایی و بدون الگو گیری بسازنند عملا خیلی سخت وهزینه بر است. حتی خودما هم در اکثر تجهیزاتمان یا مهندسی معکوس شده  یا مونتاژ شده و یا کاملا نمونه خارجی است و من تنها عده ای معدودی از تجهیزات را می شناسم که بومی هست ولی یا به انبوه سازی نرسیده یا ماکت گونه بوده و یا مشکلات داشته است. از نظر من ترکیه به دلیل اینکه می خواهد تجهیزاتش در سطح خوب و تکنولوژی روز داشته باشد و چون مثل ما تحریم نیست رفته است با با همکاری شرکت ها ی نظامی خارجی یا دانش ان را وارد کرده و یا از انها الگو گرفته و نمونه ی بومیش را تولید کرده و بعضی از تجهیزات را هم با کمک ان شرکت ها ساخته . به هر حال با روش های قبلی که گفتم و یا هر روشی که شده به تولید داخلی نیاز های نظامیش پرداخته( که از نظر کیفی فکر کنم در سطح خوبی باشد) و مثل کشور های دیگر مانند عربستان نیست که اکثر تجهیزاتش را فقط بخرد.

ویرایش شده در توسط shogun
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوه اوه اوه راکت لیزری . یعنی DAGR لاکهیدمارتین و TALON ریثیان و APKWS شرکت BAE و زونی لیزری MBDA و GATR از شرکت ATK  و .........  این همه ساله دارن روی راکت های ساده کار میکنند تا هدایت لیزری روشون نصب کنند و اونوقت یه دفعه جناب راکتسان راکتش انگار از زیر زمین سبز میشه میاد بالا !!!!!!!  یعنی خوشم میاد از اعتماد به نفسشون.

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10327/595_57_1920x1080.jpg

این پست شما برای بررسی نیست برا تمسخر که از شما بعید بود

راجع به همون راکت لیزری هم یه تاپیکی قبلاً نوشتم خوشحال میشم نظارات شما رو ببینم

http://www.military.ir/forums/topic/26064-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9cirit/?hl=%D8%AC%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA

• Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول اینکه بخاطر روابط خوبی که ترکیه با اعضای ناتو داره تکنولوژی راحت بدست میاره البته مجانی نیست ثانیا اگه کسی اشنایی ولو سطح پائین داره تو نیروهای مسلح ما لطف کن بهشون بگه یکم رو ظاهر تجهیرات که رونمایی میکنن کار کنن جای دوری نمیره به خدا

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب به دوستان بر خورد ....

بگذریم ولی توی جنگ فرقی نمی کنه که ضد زره کورنت مال کجاست ، الدواعش می تونند شلیکش کنند ، یمنی ها می تونند شلیکش کنند ، عزیزان حزب الله می تونند شلیکش کنند .... آخرین چیزی که می پرسند ، کشور سازنده ی سلاح هست ...

سلاح بومی برای اقتصاد جنگ و پشتیبانی خوبه ولی خب ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصل قضیه خود تجهیزات هست که هیچ فرقی نمی کنه از کجا اومد....مهم اینه که شما از این تجهیزات دارید و میتونید استفاده کنید

ولی خب تو قضیه تجهیزات نظامی چون ترک ها دستشون بازتره می تونن آلیاژ و سیستم هارو غیر از این تکنولوژیشون رو وارد کنن،به شرکت های خارجی سفارش بدن و از اون در سلاح هاشون استفاده کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از جناب irartesh

به نظر می رسد برای اولین بار شرکت Roketsan در این نمایشگاه از موشک کروز مدل SOM-J رونمایی کرده است.

موشک کروز SOM-J مدلی از موشک SOM  است که به جهت قرار گیری در جایگاه تسلیحات داخلی جنگنده  F-35 و با همکاری کمپانی لاکهید توسعه داده شده.

تفاوت های ظاهری میان موشک SOM و موشک SOM-J موارد جالبی را نشان می دهد

- ورودی هوا که در زیر بدنه SOM قرار داشته در مدل SOM-J به کناره ها منتقل شده است

- چهار بالچه تعادل انتهایی در موشک SOM جای خود را به 8 بالچه تعادلی در موشک SOM-J داده است، چرا؟

- بدنه موشک SOM-J به نسبت موشک SOM کشیده تر شده و برجستگی موجود در جایگاه بالچه های جمع شونده نیز حذف شده است

موشک کروز SOM-J

658-5dwm1208_rocketson.jpg

موشک های کروز SOM و SOM-J

normal_CnWjad8.jpg  normal_QiOdy8E.jpg

برای مطالعه بیشتر در مورد موشک SOM

http://www.military.ir/forums/topic/29030-%D9%85%D9%88%D8%B4%D9%83-%D9%83%D8%B1%D9%88%D8%B2-som-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D9%83%D9%8A%D9%87/

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.