irartesh

تصاویر نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی استانبول 2015 -IDEF'15

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????
مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????

ترکیه هیچ فناوری پایه و یا افراد تحصیلکرده ای رو مثلا در حد ایران عزیز در اختیار نداشته که بخواد یهو اینجوری پیشرفت کنه ، هرکی دو تا مجله نظامی هم خونده باشه میفهمه که هیچ کشوری نمیتونه تا زیر 50 سال هم به این سطح فناوری دست پیدا کنه مگر اینکه این فناوری رو بهش داده باشن ، ما با این همه دانشمند و حتی امریکا هم هنوز تو خیلی از بخش ها مشکل داره ، متاسفانه وزارت دفاع ما خیلی خیلی قدرتمنده ولی مدیریت درست و حسابی نداره ، تجربه 12 ساله من بهم نشون داده که مدیران رده بالای وزارت دفاع در ابتدا چه طرحی رو اجرا بکنن یا نکنن اولویتشون اینه که بزنن به نام خودشون ، بعدشم یه طرحی که رفت تو خط تولید یا باید شکلش مثل روس ها باشه یا غربی ها که مثلا اینجوری بگن تسلیحات ما هم قدرتمنده ، هرچیم میگیم فایده نداره و نرود میخ آهنین در سنگ ، مثالی که همیشه میزنم مثال موشک تاو است که ما وقتی به فناوری پرتو سوار لیزری دست پیدا کردیم بجای اینکه روی یه طرح موشک جدید بزارنش رفتن مجدد از پوسته موشک تاو استفاده کردن!!! ، یعنی با این کاراشون خون به دل آدم می کنن میگن حتما باید شبیه غرب یا شرق باشه تا بتونیم بگیم قدرتمند هستیم ، یه عده میگن غرب و یه عده میگن شرق 

اگه بتونیم مدیرای فاسد رو از وزارت دفاع بیرون کنیم یه جهش عظیم خواهیم کرد چون تا زمانی که اونا اونجا هستن فقط به فکر اینن که طرح دیگران رو بزنن به نام خودشون ، وقتی میرن از بچه های موشکی خودمون طرح موشک میدزدن دیگه برای طرح های ساده یه دانشجو که دیگه نباید انتظاری از حمایت داشت ، تازه من مثلا شیر دلشون هستم که زدم به خط برای افشای این حضرات که 14 ساعت بازداشت بودم چون گفتم می خوام برم به آقا گزارش بدم اینا دارن به اسم نظام و سپاه و رهبری نخبه کشی می کنن ، نظر دوستان درسته که وزارت دفاع سلیقه نداره،البته از لحاظ فنی وحشتناک بالا هستن و تو مهندسی معکوس بینظیر هستن ولی سلیقه اصلا ندارن...

یا مثلا ما بیش از ده نوع مکانیزم برای تفنگ کالیبر 5 دارم ولی گیر دادن الی باید از مکانیزم تفنگ های امرکیایی تقلید بشه ، ما خودمون مکانیزم هایی رو داریم که بیش از 10 سال در حال تست هستن ولی آقایون به اونا اعتما نمی کنن ، یعنی یه تفنگ آزمایشی ساخته شده که 10 سال بدون مشکل باهاشون تیراندازی کردن و تست کردن ولی هنوز میگن نه قابل اعتماد نیستن...تو طراحی ظاهری هم افتضاح هستن ولی به کسیم گوش نمیدن مگر اینکه طرح رو بدی بزنن به اسم خودشون 

برید عکسهاش رو ببینید آدم خجالت میکشه به این خط تولید موجود بگه خط تولید جنگنده ، انگار دارن اوراق می کنن ، هر قطعه ای رو گذاشتن یه طرف سالن بعد با گاری میبرن مونتاژ میکنن ، انتقاد من اینه که راه اندازی خط تولید فنی و شیک در حد کلاس نیروهای نظامی کشور با تجهیزات و سالن های موجود آسونه ولی آقایون حتما میگن نه چون اونا مدیرن و فقط حرف اونا درسته...

سلام

شما تو وزارت دفاع کار میکند

بنظرتون چاره چیست و راه کاری هم دارید برای تغییرات

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????
مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????

سلام

شما تو وزارت دفاع کار میکند

بنظرتون چاره چیست و راه کاری هم دارید برای تغییرات

نظر من ، اعدام دست جمعی بخشی از مدیران هست ... هر سه ماه هم به صورت دوره ای یک عده باید اعدام بشند ... جدی می گم ... بعضی وفت ها کار از ریشه خرابه ، باید ریشه رو کند و آتیش زد و گازوئیل ریخت روش ....

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????

چه تو شوخی کرده باشی چه حرف دلت رو زده باشی فرقی نداره چون نه منم می خواستم همینو بگم ، به خدایی که جان من در قبضه قدرت اوست تا زمانی که مدیرای خائن اعدام نشن ما رنگ و بوی اسلام ناب محمدی و پیشرفت رو در هیچ زمینه ای نمی بینیم ، یعنی درون وزارت دفاع لجن زده است البته وزارت دفاع یه ساختار جدا نیست و همون ارتش و سپاه است ، کلا تو ساختار نظامی ما همه از هم طرح میدزدن ، اگه منو مستقیم راه میدادن که اونجا رو رو سرشون خراب می کردم ، من تحقیق کردم وقتی طرح هام رو بردم کاری باهام کردن که آشکارا بهشون گفتم امریکایی ها شرف دارن به شما حداقل اونا میگن فاسدن ولی شماها همش از دین میگین ولی اینکارارو میکنین الان 8 سال همین بلا رو سر می دارن ، دکتر اصغر ابراهیمی اینقدر به جایگاهی که بهش تکیه زده اعتماد داره که به من با تمسخر می گفت من اصلا تورو نمی شناسم!!! ، البته  با وجود اینکه سپاه و وزارت اطلاعات فهمیدن دزدی طرح می کنه از دانشجوها ولی هیچ کارشم ندارن ، من رفتم به آقا گزارش بدم 14 ساعت بازداشت بودم و تعهد دادم طرف رهبری نرم وگرنه میبرنم زندان ، بعدشم ده ها وصله بهم چسیوندن

رئیس مطالعات بسیج که من دیدم حدود 60 سالش بود وقتی ازش جواب خواستم که چرا طرح شبکه علمی بسیج رو به من جواب دادن که ارزش نداره بعد همون طرح رو سه ماه بعد زدن به اسم خودشون اونم با کلی تبلیغات ،  اونوقت با تمسخر با دست بهم اشاره کرد گفت برو هرکاری میتونی بکن برو وکیل بگیر شکایت کن ، یعنی از لحاظ قانونی هم محکومه ولی هیچکس حاضر نیست خودشو با اینو طرف کنه ،جالب اینجاست که قبل از اینکه اینا طرح بدزدن سپاه و وزارت اطلاعات کپی طرح هام رو داشت ولی با این حالم با اینا درگیر نمیشن ، میگم بابا از خدا بترسین ، این مدیرارو قیچی کنید تا نسل جوون بدرد بخور کشور رو قیچی نکردن ، اینا محارب هستن ، به اسم اسلام و رهبری و قرآن دارن آبروی این نظام رو میبرن ، میگن کاری نمیشه کرد ، آخرشم تنها را همینه که همشونو به آتیش بکشم تا از دستشون راحت بشیم ، بدبختی هی مقامشون هم بالاتر میره با اینکه می دونن اینا فاسد هستن!!!

ویرایش شده در توسط worior
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 تیر 1394 - ?????? ?? ????? ????? ? ????? ?? ??????? ???? ????? ???????

آقای  Juicer عکس آب پرتقال گیری ربطی به سایت نظامی نداره!!! ، از قرار معلوم تازه عوض شدی؟؟؟

ویرایش شده در توسط amirsepah

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

آقای  Juicer عکس آب پرتقال گیری ربطی به سایت نظامی نداره!!! ، از قرار معلوم تازه عوض شدی؟؟؟

بودم ... ولی به دلیل اینکه برای سایت مضر بودم ، فرستادنم مرخصی اجباری ...

بهم می گفتن داری از قرآن و حدیث سوء استفاده می کنی در حالی که توی هزار پستم ، حتی 3 تا آیه ی قرآن و حدیث هم نیاورده بودم !! این یکی اتهام دیگه درد داشت و دلم رو بدجوری سوزوند ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

حالا من جریان شمارو نمی دونم ولی خوب دیگه مملکت اینجوریه ، همین حسن روحانی چند روز پیش تو کنفرانس خبری دم از این میزد که نباید خفقان ایجاد کرد و باید روزنامه ها آزادانه حرفشون رو بزنن ولی روزنامه های منتقد خودش رو به جلسه راه نداد؟؟؟!!! ، دیگه تو این کشور هرکی دین رو یه جوری تعریف می کنه ، طرف روحانیه میگه امام حسین (ع) رفت کربلا تعامل سازنده کنه!!! ، البته دوستان ببخشن بحث غیر مرتبط با تایپیک میشه ، بهتره برگردیم سر بحث خودمون...

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

هر کس بتواند یک مدیر یا آقازاده را بکشد , بهشت بر او واجب میشود ( نیچه )

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

آقای amirsepah

نمی دانم چرا با خواندن حرف های شما به شعورم توهین شد !!!

شما می خواستی بری طرف رو لو بدی بعد جار زدی که آی مردم دارم میرم دهن فلانی رو سرویس کنم !  :chicken:

من بودم شما رو بخاطر این حسن تدبیر به جوخه ی اعدام می سپردم  :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

نظر من ، اعدام دست جمعی بخشی از مدیران هست ... هر سه ماه هم به صورت دوره ای یک عده باید اعدام بشند ... جدی می گم ... بعضی وفت ها کار از ریشه خرابه ، باید ریشه رو کند و آتیش زد و گازوئیل ریخت روش ....

اگه این طرز فکر شماس و جدی میگید واقعا متاسفم.....

-----

مشکل ما اینه راحت طلبیم و بیشتر به فکر خودمونیم  و توی هرچیزی به راحتی دخالت میکنیم بدونه در نظر گرفتن داشتن علم اون چیز

یکی از مشکلات ما همین بحث غرب زدگی و افراطیه

تا یکی یه کاری و یا چیزی میگه سریع همه جبهه میگیرن و اون فرد رو به افراطی بودن و یا غرب زدگی یا منافق بودن متهم کنند

برای همین کشور هیچ پیش رفتی نخواهد کرد چون هردو طرف برای هم سنگ اندازی میکنند

اگه واقع ما میخواییم پیشرفت کنیم باید فرهنگ یکپارچه بودن برای پیشرفت کشور رو بالا ببریم و خارج از عقاید خودمون بهترین نظرات رو بررسی و اجرا کنیم

کار با اخراج و یا اعدام هم حل نمیشه فقظ باعث به حاشیه کشیده شدن اون بخش میشه بهترین راه قرار دادن هر فردی در جای مناسب خودش هست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

آقای amirsepah

نمی دانم چرا با خواندن حرف های شما به شعورم توهین شد !!!

شما می خواستی بری طرف رو لو بدی بعد جار زدی که آی مردم دارم میرم دهن فلانی رو سرویس کنم !  :chicken:

من بودم شما رو بخاطر این حسن تدبیر به جوخه ی اعدام می سپردم  :rose:

چرا احساس کردی بهت توهین شده!!! ، حتما با مسائل امنیتی از این نوع آَشنایی نداری ، اینا اگه در مرتبه اول اطلاع رسانی های گسترده من نبود ودر مرتبه دوم امکان اقدام طلافی جویانه اطرافیان من نبود قطعا تا حالا نابودم می کردن ، نمیشه از نیروهایامنیتی و نظامی به جرم خیانت شکایت کرد و فکر کنی اونا می شینن نگاه می کنن ،اطلاع رسانی بهترین کاری بود که کردم و حاشیه امنیتی ایمن برای خودم درست کردم که همه بدونن چرا با اینا درگیرم ، فقط یه مثال برات بزنم اینکه اطلاعاتی ها دنبال متن نامه های بودن که به دفنر رهبری نوشتم قطعا کسی ازشون خواسته بفهمن که من تو گزارش هام چی نوشتم و از چه خیانت هایی صحبت کردم ، یکدفه نرفتم اقدام عملی کنم  مدت ها شکایت و گزارش نوشتم و خواستار دستگیری این حضرات شدم بعد اقدام عملی کردم ، همه اشکارا میگن نمی تونن باهاشون کاری بکنن ، تهدید کردم به اقدامات تنبیهی سخت ولی این تهدیدها کاری به اون موضوع نداشت ، الان 5 سال با مدارکی که شخصا از 8 تا مدیر و سردار دارم که یا دزدن یا بیخیال در مقام خود درگیر شکایت و اعتراض هستم ، عزیز یعنی شما میگی نباید به کسی  می گفتم دارم میرم چیکار کنم که اگه یه بلایی سرم در آوردن هیچکس ندونه کجا هستم ، نه یه مقدار اطلاع رسانی لازمه در چنین شرایطی و البته به افراد خاصی گفتم ، یه جاهایی هم آشکارا گفتم باید فساد در این مملکت نابود بشه 

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

نگاه کردن به دستاوردها و جایگاه دیگر کشورها باعث میشه از توهم دربیایم و سخت کار کنیم.

ممنون بابت تصاویر

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقای  MILAD 0 21   هرچند که اون آقای  JUICER   با نگاه طنز به این مسئله نگاه می کنه و در حال تمسخره اما واقعا نظر منم همین بود و هیچ راهی بغیر این نیست ، شما فکر می کنی اینا انسان هستن درحالتی که بویی از انسانیت نبردن و فقط شکل انسانی دارن ، اصلا ذره ایی از دین اسلام عزیز و شرافت در وجود اینا نیست ، دکتر اصغر ابراهیمی رئیس گروه صنایع فضایی صا ایران دید من همه زندگیم رو گذاشتم روی طرح شبکه سازی و اطلاعاتشم ب ولی با این حال منکر این شد که از من چیزی تحویل گرفته!!! ، مسخره بودنش اینجاست که به من گفت چون تمام زندگیت رو گذاشتی روی شبکه فضایی کشور و دیگر طرح هات و از بقیه زندگیت غافل شدی منم از طرح بیرونت می کن تا بری به زندگیت برسی!!! ، دقیقا همین جملات رو گفت ، بغیر از اون 12 سالی که پشتوانه این کارها بود فقط 3 سال  تو دانشگاه تمام وقتم رو گذاشتم روی شبکه ملی پژوهش های ضد تحریم یا شبکه پژوهش های ملی که یکی از زیر مجموعه هاش شبکه فضایی بود ، اینا انسان نیستن اینا یه مشت حیوون هستن ، دکتر فاضلی هم همین کارو کرد با شخصی به نام مهنه ، سردار فرحی هم همین کار رو کرد ، دوتا مدیر گردن کلفت بسیج هم همین کارو کردن ، دو تا سردار سپاه هم همین کارو کرد ، نمی دونم چطوریه که طرح هایی که من تحویل می دادم با طرح هایی که اونا داشتن حتی به اندازه یه کلمه هم اختلاف نداشتن icon_eek ، تازه طرح های ریزی که دادم که سرجاش که همه رو بالا کشیدن ، اینا باید دستگیر بشن و به همه مردم معرفی بشن و بعدش اعدام بشن ، اینا رفتن نشستن تو اون مقام ها که از جوونای این مملکت حمایت کنن ولی هرکی میاد طرح عالی داره می زنن به اسم خودشون اون جوونم با بدترین شرایط بیرون می کنن ، حالا ماجرای منکه خیلی بزرگتر بود چون مرحله آزمایشی طرح تاسیس شبکه فضایی رو هم اجرا کردم بعد با بهانه های مختلف گفتن خوش آمدی 

نگاه کردن به دستاوردها و جایگاه دیگر کشورها باعث میشه از توهم دربیایم و سخت کار کنیم.

ممنون بابت تصاویر

ما توهم نداریم و سخت هم کار می کنیم ، منتها اونایی که اون بالا نشستن شدن بلای جون ما ، اصلا به طراحی ایرانی اعتقادی ندارن یا باید سلاح شکل امریکایی باشه یا روسی تا به نظر بیاد قدرتمند هست ، تا زمانی که این مدیرای وزارت دفاع سرکار هستن فکر مدرنیزه کردن و توسعه سلاح ها در این سطح رو از ذهنت بیرون کن...

درضمن باید عرض کنم خدمت همه دوستانم در این سایت که این تجهیزات فقط مونتاژ ترکیه هست یا حداکثر با انتقال 100 درصد فناوری در ترکیه تولید شده ، چطور ممکنه وقتی خود امریکایی ها تو سیستم هدفیابی فروسرخ یا کلا حرارتی برای برد بیشتر از 700 متر موندن بعد یه دفه ترکیه از راه رسیده موشکی رو تولید کرده که با توجه به جستجوگر دماغه موشک به نظر میرسه به دنبال فناوری هدفیابی فروسرخ خودکار است ، حتی اگه از نمونه های هدایت تصویری باشه با فناوری پرتو سوار لیزری یا هدایت رادیویی هم استفاده کنه بازم ترکیه نمیتونه یه شبه به این فناوری ها دست پیدا کنه ، یا مثلا خودروها رو نگاه کنین که یه دفه نمیشه یه تولید کننده بتونه چنین خودرویی رو طراحی کنه مگر اینکه به همه زوایای طراحی خودروی تاکتیکی مسلط باشه و تجربه طولانی داشته باشه در طراحی این نوع تجهیزات ، چیزی به نام سلاح های ترکی من ندیدم تو نمایشگاه و همشون آشکارا کپی مدل های غربی هست اونم کپی که 100 درصد فناوری هم به اونا منتقل شده نه اینکه فکر کنین خودشون تونستن مهندسی معکوس کنن

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

میخوام سه تا سوال بپرسم

سوال اول : چرا با پیشرفت های چشمگیر ترکیه در نیروی زمینی انقدر همکاری میشه از طرف بلوک غرب ؟

سوال دوم : آیا امکان داره که مأموریت انجام حمله های نظامی به دلیل تلفات بالا در این بخش و مسئولیت پاسخگویی سنگین برا افکار عمومی کشورهای غربی بکل به ترکیه داده بشه یعنی دیگر کشورهای عضو ناتو کارها اطلاعاتی و حمله های هوایی رو انجام بدن و ترکیه انجام حملات زمینی ؟

سوال سوم : آیا فرستادن نیروی زمینی از ترکیه به قطر پیش زمینه ای بر این کارهاست ؟

راهنمایی : نیروهای زمینی ترکیه بعد از امریکا از لحاظ تعداد در سازمان ناتو پرشمارترین اند 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله قطعا نیروی زمینی ترکیه در جنگ های فعلی و جنگ های آینده به عنوان مزدور غرب عمل خواهد کرد ، خودتون ببنید عملکرد نیروی زمینی ترکیه در موضوع سوریه رو و تحکرات خائنانه ای که برای ارسال سلاح و دخالت برای نجات تکفیری ها انجام می داد ، البته بیشتر از دخالت نیروی زمینی به نفع غرب هست چون تایید شده که جنگنده های f16 رژیم صهیونیستی در ترکیه مستقر هستن تا در زمان جنگ با ایران فوری خودشون رو برسونن به مرزهای ایران ، هرجنگی رو ما آغاز کنیم قطعا ترکیه هم یکی از دشمنان ما خواهد بود ، ببینید با حمایت از تکفیر در سوریه و عراق چطوری به کشتن میلیون ها نفر کمک کردن 

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز شما که خودت توی مجموعه هستی چه راه حل عاقلانه ای برای برطرف کردن سوء مدیریت تو وزارت دفاع داری؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.