senaps

امادگی جسمانی نظامی....

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عزیز ، مشکل اینه که من 1 بارفیکس هم نمی تونم بزنم ، شما از سی تا حرف می زنید ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز ، مشکل اینه که من 1 بارفیکس هم نمی تونم بزنم ، شما از سی تا حرف می زنید ...

اینها با تمرین و برنامه میاد جلو....

من خودم دو سال سه سال پیش تست ورزش برا شنا رفتم پایین نتونستم برگردم!! یعنی حتی یه دونه شنا نزدم!! الان 75 تا میزنم! :))) :)

برنامه و برنامه‌ی تمرینی و ممارست در برنامه....

برنامه‌ی بالا، حداکثر هست و برای شخصی که نظامی میخواد باشه... یا اگر جنگ شد باید انجام بدیم و اماده‌ی جنگ بشیم...اینا حداقل توانایی های مورد نیاز برای زنده موندن در جنگه! :)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم که این تمرینات در نیروهای مسلح کشور پیگیری میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنونم از تاپیک خوبتون...

فقط ما  که به کوه و تپه دسترسی نداریم و روی اسفالت میتونیم بدوییم باید چکار کنیم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگم که این تمرینات در نیروهای مسلح کشور پیگیری میشه؟

ازمون ورودی ارتش شامل ۳۰ عدد شنا و ۳۰ عدد دراز و نشست هست( حداقل!) و حداکثرش هم ۶۰ تا هستش...

شمارش هم الکی صورت میگیره و فرمالیته و به همین خاطر همه ۳۰ تا رو میگیرن!

سایر موراد رو ندیدم.... اما بعله هم در سپاه و هم در ارتش دیدیم که به کار گرفتن نتایج این دست اموزش ها رو....

فقط ما  که به کوه و تپه دسترسی نداریم و روی اسفالت میتونیم بدوییم باید چکار کنیم ؟

بهترین راه حل، استفاده از پیست دو میدانی استادیوم های ورزشی هستش و بعدش اگر چاره ای نبود اسفالت...

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پارسال تو مسابقات آموزش جسمانی که رفته بودم، یکی بود که فکر کنم 20 تا بارفیک زد! من با تعجب نگاش کردم، و گفتم پاشم برگردم!

من فکر کنم 10-11 تا زدم که در مرحله تیمی مقام سمی رو بدست آوردیم!

البته الآن بیشتر می زنم!

------

فکر کنم منظور شما اینه که جمعا در روز حدود 30 تا بزنیم، یعنی اگه 10 تا زدیم و بدنمان کشش نداشت، بقیشو چند ساعت بعد بزنیم، درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شنا و بارفیکس و شکم رو هر روز نزنید ، تقسیم بندی کنید در هفته و برای هر کدوم 48 ساعت زمان برای استراحت بزارید.یعنی اگه شنبه شنا رفتید سه شنبه میتونید دوباره شنا بزنید.

اینجوری هم قدرتتون (و بالطبع تعداد تکرارها) بیشتر میشه هم زمان برای ریکاوری عضلات درگیر فراهم میشه.

ولی اگه هر روز شکم یا شنا یا بارفیکس بزنید علاوه بر این که روند افزایش قدرتتون سرعتش پایینه ، باعث ضعف عضلات درگیر و به اصطلاح سوختن اونها هم میشه.

کار با وزنه هم برای دوستانی که علاقه دارن پیشنهاد میشه که تاثیر بیشتری در افزایش قدرت در کنار حجم عضلانی داره.

مثلاً: شما در میدون جنگ یا تست ها مجبورید کوله پشتی به وزن حداقل 20 کیلو رو حمل کنید.وزن این کوله پشتی رو عضلات سرشانه ، زیر بغل ، فیله کمر ، سرینی ، ران و ساق تحمل میکنند ؛ هر چه این عضلات قویتر باشن شما کوله پشتی سنگین تری رو حمل میکنید یا مسافت بیشتری رو میتونید با اون طی کنید.

یا اگر دقت کرده باشید هر کسی نمیتونه از تیربار استفاده کنه ؛ مخصوصاً شلیک در حالت ایستاده و بدون تکیه و در حال حرکت.

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهتر بود شنای دوم رو منوشتید سینه خیز icon_cheesygrin

من میگم چرا هر کاری که میکنم جور در نمیاد(75 دقیقه شنا بدون توقف icon_eek  icon_eek )نگو که سینه خیز بوده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطلبی که من نوشتم اماده سازی لژیون خارجی فرانسه بودش... :)))

به عنوان یه بیس اولیه....

حالا شاید دوستان در ابتدای کار، زیاد نتونن شکم، شنا، یا دویدن رو درست انجام بدن....

بنابراین یه کم از تکنولوژی براتون کمک میگیرم! :)

این برنامه‌ای که معرفی کردم، یه مربی شنای مجازی هستش.... بهتون کمک میکنه که طی یک برنامه‌ریزی مناسب، به ۱۰۰ شنا در هر بار امتحان برسید.... من با این شروع کردم...

http://senaps.blog.ir/post/51

سیر صعودی خودم از ۴۰ شنا به ۶۰ شنا در روز رو هم در برنامه نشون دادم...

برنامه‌های دیگه‌ای هم هستن که حالا معرفی میکنیم! :)))

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سپاه و نیروی ان

ویرایش شده در توسط generalx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این برنامه ها از بس تخیلی هستند که مطمئنم هیچ کدومتون نمی تونید انجامشون بدید ....

برنامه ی عملی :

رفتن برای کار اداری بدون وسیله ی نقلیه

دو چرخه سواری در اواخر شب ...

دویدن نرم ...

اینجوری تا حد زیادی آمادگی بدنیتون رو حفظ می کنید ...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این برنامه‌ای که معرفی کردم، یه مربی شنای مجازی هستش.... بهتون کمک میکنه که طی یک برنامه‌ریزی مناسب، به ۱۰۰ شنا در هر بار امتحان برسید.... من با این شروع کردم...

چرا حرف علکی می زنی آخه؟ از 9 سالگی هم آموزش تکاوری دیده باشی باز هم نمی تونی 20 تا شنا بزنی. 100 تا؟؟؟ icon_cheesygrin

مردم همه تکاور شدن!!! :applause:  به این دلیله که همه رو تکاور می بینی؟ :laughing:

حالا اگه من نصف این از خودم تعریف می کردم 110 تا پاره آجر طرفم پرت می شد. rolling_on_the_floor

پ.ن : به دل نگیرید. چیزی که عوض داره گله نداره.

• Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به عنوان کسی که قبلا ورزشکار بوده و الان فقط ورزشکار ها رو دوست داره چنتا نکته اضافه و تصحیح میکنم

فاز اول - ماه اول:

یک روز در میان بدوید!(سه روز در هفته) دویدن اول وقت بهترین گزینست. یک ساعت تا یک‌ساعت و نیم یا دویدن تا زمانی که کاملا از صورت عرق می‌چکه و گوشتون نبض میزنه!( یا انگار ضربه میزنه گوش) ادامه بدید... بهترین کار اینه که روی اسفالت ندوید!  بعد از هر بار دویدن، ۵ دقیقه عضلات پاها رو بکشید و گرم کنید...

سعی کنید هر روز، ۳۰ تا بارفیکس بزنید! اهمیتی نداره که دست‌ها رو به خودتون باشه یا پشت به خودتون... ارتفاع مناسب برای میله‌ی بارفیکس هم اونه که وقتی ازش اویزون میشید، پاتون زمین رو تاچ نکنه یا برخورد نداشته باشه... میتونید از میله‌ی بارفیکس توی خونه یا شاخه‌ی درخی میله‌ای چیزی یا همین ابزارهای موجود در پارک‌های داخل شهر استفاده کنید...

دو روز اخر هفته رو با کوله‌ی ۲۰ کیلوییتون که پر شده سعی کنید یکی دو ساعت پیاده روی کنید... اگر بتونید مثلا ۵ ساعت باهاش پیاده روی کنید عالی میشه... هر یک ساعت یک‌بار هم ۵-۱۰ دقیقه به پاها استراحت بدید و گرمشون کنید...

اخرین مرحله اینکه هر شب قبل از خواب، تعدادی شنا بزنید... بهترین حالت اینه که بتونید ۵۰ تا شنا بزنید هر شب قبل از خوابتون...

تمرین یک روز در میان خوبه بدن فرصت ریکاوری و دفع اسید لاکتیک رو داره ، اینکه شما چقدر میدوید از چه زمانی مدوید اهمیت بیشتری داره ، چون سرعت ها متفاوت هست ، پس اول یک مسافت مثلا ۳ کیلومتری رو در نظر بگیرید ، و هفته به هفته سعی کنید تایم بهتری  رو داشته باشین ، وقتی که مثلا  توانستید  این مسافت رو  در عرضه  ۲۰ دقیقه طی کنید حالا مسافت رو به ۴ کیلومتر افزایش بدین ،  تا اونجا که میتوانید طوری  سرعت خودتون رو تنظیم کنید که کمترین استراحت ممکنه رو در بین تمرین داشته باشید ، نه اینقدر تند بدویید که بعد ۴ دقیقه از نفس بییوفتین نه اینقدر آروم که بشه پیاده روی  ساده  اینطوری استقامت بدن بسیار بهتر افزایش پیدا میکنه تا سرعت بالا و استراحت های پیاپی

گرم کردن عضلات  قبل تمرین و کشش و سرد کردن عضلات بعد تمرین و به آهستگی صورت بگیره که باعث کش آمدن تاندون ها  و عضلات نشه ، هر عضله  به آرامی و فقط ۱۰  ثانیه تحت کشش قرار بگیره

در ابتدا از حمل کوله خود داری کنید  چون حمل کوله سنگین در صورت عدم آمادگی جسمانی و ضعف عضلات کمر و پشت و و و  میتونه آسیب جدی به شما برسونه  سعی کنید  با انجام حرکت تقویتی  ابتدا عضلات رو قوی کنید و بعد  بار حمل کنید

میزان تعداد حرکت بارفیکس کاملا در افراد متفاوت هست . اگر وزن بالا و بدن نا آماده ای دارید سعی کنید با گذاشتن یه پایه در زیر پا و قفل کردن پاها در هم و کمک با پنجه یکی از پاها به آرامی به بالا رفتن خودتون کمک کنید  تا کم کم بتونین بدون کمک خودتون بارفیکس برین ، شما میتونین بعد انجام تعداد مشخصی  از حرکت که حد نهای  توانای شماست از این تکنیک برای  افزایش شدت تمرین و در نتیجه انجام حرکت بیشتر کمک بگیرین

حتما سعی کنید از جلو برین ،  اگر دست جمع میرین کف دست ها رو به صورت اگر دست باز میرین کف دست ها رو به جلو

روز های که تمرین دو ندارین  بارفیکس و شنا انجام بدین ، قبل از خواب اصلا تمرین نکنید  ، بهترین زمان در هنگام عصر و غروب آفتاب هست

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.