hamidz65

اشنایی با زیردریایی فوق پیشرفته کلاس Borei ساخت روسیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ببخشید ایا این آقا ناخدا هست؟ (کلاهش اینطوری به نظر میاد)

واقعا دستمریزاد که توی همچین سن کمی به همچین منصبی رسیده. آفرین به این جوان گرایی روس ها! به نظرتون دلیل این چیه که امریکایی ها و ایرانی ها اصرار دارن که یه پیرمرد فسیل با چند کیلو درجه بذارن تو پست فرماندهی؟!

بله، پچ واژه ی командир روی سینش به معنای کاپتان هست.

ایشون سنشون کم نیست (نمیدونم منظور شما از سن کم چقدر هست)، باید حدود 35 سال سن داشته باشن، من نمیدونم شما دقیقا این پیرمرد فسیل با چند کیلو درجه رو از کجا پیدا کردید؟! تمام شناورهای ما تا جایی که بنده سراغ دارم (با نهایتا استثناهایی کمتر از انگشتان یک دست) از ایشون جوون تر هستن!

امریکا هم همین طور هست! شما احتمالا فرمانده های نیرو رو دارین با فرمانده ی یک ناو مقایسه می کنید!

نتیجه گیری اشتباه شما از روی اطلاعات اشتباه شماست.

• Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای زیردریایی های استراتژیک و ناوهای هواپیمابر در کل 2تا شرکت روسی و امریکایی تو دنیا این پیشران هارو میتونن طراحی و استاندارد سازی کنن و بقیه ابرقدرت ها برای این منظور باید به یکی از این 2 قطب شرق یا غرب اتکا کنن. همونطور که میدونید این ماشین ها و قطعات همه دستی و فقط برای یک شناور یا کلاس خاص تولید میشن.

اولین شرکت معظم Westinghouse امریکایی هست که شاید لوازم خانگیش رو توی ایران زیاد دیده باشین و دیگری صنایع خاراکوف روسی هست.

بقیه کشورهای ابرقدرت مثل چین و هند دنباله رو روسیه ،  و فرانسه و انگلیس هم که طبیعتا ریشه امریکایی دارن

الان شرکت معظم westinghouse ورشکسته شده و شرکت معظم توشیبا قسمت فناوری اتمی و بخش های دیگه ای ازش رو خریده و لوازم خانگیشم شرکت وایت خریده و شده برند white westinghouse

برادر hamidz65 به نکات خیلی خوب و مفیدی اشاره کردن ، ولی اگر من بخوام خیلی ساده و بدون پیچیده کردن مطلب ، اصل ماجرا رو بگم این میشه که ، هر وقت کشوری تونست که هسته یک  رآکتور شکافت هسته ای آب سبک رو در ساده ترین نوعش از نسل دوم ، به عنوان مثال گونه آبی-آبی یا VVER رو از صفر تا 100 خودش بسازه ، تازه بعد از اون میشه بر روی توانایی اون کشور در ساخت یک رآکتور کوچک آب فشرده بحث کرد. 

و تازه بعد از این مرحله هیچ تضمینی وجود نداره که بشه اون رآکتور رو در ساختار یک زیردریایی به کار گرفت. دانش و تجربه مورد نیاز برای طراحی ، ساخت و به کارگیری یه رآکتور هسته ای در زیردریایی ، در حدی هست که کشورهایی مثل ژاپن و کانادا از اون صرف نظر کردن و به قول معروف عَطایَش را به لِقایش بخشیدند. این دو کشور هیچ محدودیتی در ساخت زیردریایی و یا قلب رآکتور هسته ای ندارند ولی به دلایل کاملا فنی و غیر سیاسی ، تاکنون چنین اقدامی نکرده اند.

کاملا بر خلاف تصورتون کشوری مثل ژاپن در فناوری اتمی از امریکا جلوتره! اینکه راکتور اتمی دریایی نمیسازه به علت راهبرد متفاوتی هست که داره! وگرنه گفتم الان توشیبا صاحب وستینگ هاس هست، میتسوبیشی یکی از بهترین تولید کننده های راکتورهای اتمی در دنیا هست ولی ژاپن دنبال نیروی نظامی اونم از نوع دریایش نیست پس وقتی مشتری نیست تولیدی هم نیست به همین سادگی

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاملا بر خلاف تصورتون کشوری مثل ژاپن در فناوری اتمی از امریکا جلوتره! اینکه راکتور اتمی دریایی نمیسازه به علت راهبرد متفاوتی هست که داره! وگرنه گفتم الان توشیبا صاحب وستینگ هاس هست، میتسوبیشی یکی از بهترین تولید کننده های راکتورهای اتمی در دنیا هست ولی ژاپن دنبال نیروی نظامی اونم از نوع دریایش نیست پس وقتی مشتری نیست تولیدی هم نیست به همین سادگی

بهتره بگیم کدخدا بهش اجازه نمیده!!!

ژاپن موشک با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر بدون اجازه امریکا نمیتونه تولید کنه! بعد بیاد راکتوردریایی بسازه.....!!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید ایا این آقا ناخدا هست؟ (کلاهش اینطوری به نظر میاد)

واقعا دستمریزاد که توی همچین سن کمی به همچین منصبی رسیده. آفرین به این جوان گرایی روس ها! به نظرتون دلیل این چیه که امریکایی ها و ایرانی ها اصرار دارن که یه پیرمرد فسیل با چند کیلو درجه بذارن تو پست فرماندهی؟!

سلام

بله ایشون ناخدا هستند  گویا ، تا ائنجا که بنده اطلاع دارم اکثر کاپتان های نیروی دریایی جوان هستند ، شما اگر کاپتان ناو جماران و ناو البرز و... را نگاه کنید تقریبا افراد جوونی هستند.

منظورتون رو از یک پیرمرد فسیل نفهمیدم ، اصلا بنظرتون منطقی هست یک پیرمرد فسیل را برای هدایت و رهبری  یک زیردریایی که تقریبا 100 روز میتونه زیر اب بمونه انتخاب کنند. icon_eek

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان شرکت معظم westinghouse ورشکسته شده و شرکت معظم توشیبا قسمت فناوری اتمی و بخش های دیگه ای ازش رو خریده و لوازم خانگیشم شرکت وایت خریده و شده برند white westinghouse

کاملا بر خلاف تصورتون کشوری مثل ژاپن در فناوری اتمی از امریکا جلوتره ! اینکه راکتور اتمی دریایی نمیسازه به علت راهبرد متفاوتی هست که داره! وگرنه گفتم الان توشیبا صاحب وستینگ هاس هست، میتسوبیشی یکی از بهترین تولید کننده های راکتورهای اتمی در دنیا هست ولی ژاپن دنبال نیروی نظامی اونم از نوع دریایش نیست پس وقتی مشتری نیست تولیدی هم نیست به همین سادگی

برادر گرامی نمیدونم شما اطلاعاتتون رو از چه منبع یا منابعی به دست آوردید ، ولی باید خدمت شما عرض کنم که متاسفانه اشتباه فرمودین. کمپانی وستینگهاوس ورشکست نشده و هیچ مدرک و سندی مبنی بر ورشکستگی این شرکت وجود نداره. ( حداقل من پیدا نکردم ) بسیار ممنون و خوشحال میشم اگر مدرکی بر ورشکستگی وستینگهاوس الکتریک میشناید ، در اختیار بنده بذارید تا مطالعه کنم.

نقل و انتقالات سهام شرکت ها و خرید و فروش اونا به دست سهام داران و سرمایه داران و سرمایه گذاران ، در صنایع بزرگ و کوچک ، همیشه و در همه جای دنیا ، یک امر طبیعی و کاملا مرسوم و قانونی هست.

این نقل و انتقالات دلایل زیادی داره که بعضی هاشون هم مربوط میشه به کاهش درآمد و سود و افزایش بدهی و یا در موارد حاد ، ورشکستگی. ولی بسیاری از این نقل و انتقالات سهام ، صرفا در جهت افزایش سودآوری و افزایش توان رقابت با رقبای دیگر و به دست آوردن سهم بیشتر و بزرگتری از بازار هست. 

در واقع این ادغام ها و هم افزایی ها ، اقداماتی کاملا استراتژیک و هدفمند و در نهایت هوشمندی اقتصادی هست که به سود هر دو یا چند طرف و اقدامی بُرد-بُرد هست. اگر بخوایم خیلی فلسفی به این مساله نگاه کنیم ، میتونیم بگیم برای قانع نبودن و تسکین دادن اشتهای سیری ناپذیر پول پرستی و زیاده طلبی و تطمیع ذات بی نهایت طلب انسان هست.

برای شما مثال میزنم . حدود یک سال هست که کمپانی جنرال الکتریک آمریکا برای خرید کمپانی آلستوم فرانسه داره تلاش میکنه و در این راه داره با شرکت های زیمنس آلمان و میتسوبیشی-هیتاچی ژاپن رقابت میکنه . شرکت آلستوم به گفته مسئولین خود این شرکت و مقامات دولتی فرانسه ، در بهترین وضعیت اقتصادی و سودآوری قرار داره و هیچ نیاز مالی نداره و مقامات جنرال الکتریک هم این قضیه رو بارها بهش اعتراف کردند.

و جالبه بدونید که مقامات آلستوم به این خرید و انتقال سهام بسیار بیشتر مایل و راغب هستند به این دلیل که قدرت رقابتی آنها را به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد داد و بازارهای داخلی آمریکا را به روی آنها باز خواهد کرد.

جنرال الکتریک در حال حاضر نزدیک به نیمی از سهم بازار رو در بخش ژنراتورهای الکتریکی و نیروگاهی و توربین های بخار در اختیار داره که با خرید آلستوم به 70 درصد میرسه و 100 % به نفع آلستوم میشه. 

مثال از این دست بسیار زیاده  ، بوئینگ و مکدانل داگلاس ، لاکهید و مارتین و ماریِتّا ، هیوز و ریثیان ، اربیتال ساینسِز و اِی تی کِی ، آئروجت و راکتداین ، بابکت و دوسان و......... مثال و موارد مشابه اینقدر زیاده که میشه یه صفحه کامل سایت رو باهاش پر کرد.

در مورد ادعای شما پیرامون جلوتر بودن ژاپن از آمریکا در فناوری هسته ای هم ، مطالب و منابع علمی و معتبر درباره تاریخچه علوم هسته ای در فضای وب و خارج از وب به قدری فراوان و در دسترس وجود داره که ، علاقه مندان میتونن مطالعه کنند و این ادعای شما رو مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهند.

فقط همین رو بگم که ، اون زمانی که مراحل تحقیقات و عملیاتی کردن  فناوری رآکتور و نیروگاه شکافت هسته ای در آمریکا و روسیه در حال انجام و پیشرفت بود ، در ژاپن ذغال سنگ و مازوت سوزانده میشد. و ژاپن هم تکنولوژی و دانش ساخت رآکتورهای هسته ای رو از بریتانیا و آمریکا دریافت کرد.  

اما در مورد توان نیروی دریایی ژاپن باید خدمت شما عرض کنم که در رتبه بندی ها و رنکینگ های سازمان ها و نهادهای معتبر فعال در حوزه پژوهش های نظامی ، در طول تاریخ بعد از جنگ جهانی دوم ، نیروی دریایی ژاپن در زمینه توان نظامی و کمیت و کیفیت ،همواره در رتبه چهارم یا پنجم قرار داشته و قبل از اون هم که بعد از نیروی دریایی بریتانیا ، ابرقدرت بلامنازع بوده .

و این رو هم خدمت شما عرض کنم که ، بر خلاف تصور شما ، کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم ، به مانند سابق  همواره به دنبال گسترش و تقویت توان نیروی دریایی خودش بوده و با توافقاتی که با آمریکا داشته ، و هم اکنون قدرتمند ترین و نزدیک ترین شریک و متحد آمریکا در بخش نیروی دریایی در جهان محسوب میشه .

ژاپن به دلیل قبول شکست در جنگ جهانی دوم و تسلیم شدن به آمریکا ، استراتژی کلان خودش رو برای نیروی زمینی و هوایی ، بر اساس دفاع از خاک ژاپن بنیان گذاشت و تحرکات و ماموریت های این نیروها بسیار محدود شد. بر خلاف اون نیروی دریایی خودش رو بسیار گسترش داد و تقریبا هر جا که نیروی دریایی آمریکا حضور داره نیروهای ژاپنی هم حضور دارند و در بحث دفاع موشکی سراسری جهانی ، نیروی دریایی ژاپن نزدیک ترین همکار آمریکاست.

یه نکته دیگه رو هم بدونید ، از اول ماه جولای پارسال یعنی 2014 ، آمریکا و ژاپن ، خیلی بی سر و صدا و بدون هیاهو ، پیمان و معاهده ای رو امضا کردند که بر طبق اون ، تحقیقات و پژوهش و ساخت و تولید و فروش و صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی هجومی OFFENSIVE  به کشورهای ثالث ، برای ژاپن مجاز شده و بسیاری از محدودیت های نظامی که در گذشته بر ژاپن تحمیل میشده ، بر اساس این توافق برداشته شدند.

و این عمل مطلقا به خاطر منافع هر دو کشور در مقابل گسترش توان نیروی دریایی چین در شرق آسیا و دریای چین ، انجام شده. آمریکا قصد داره با میدان دادن و تقویت هر چه بیشتر نیروهای دریایی متحدان خودش در این منطقه ، نیروی دریایی چین رو مهار و سرکوب بکنه. 

شما مطمئن باشید در آینده نزدیک ، زمانی که یه ناو یا زیردریایی چینی با پیشران هسته ای بخواد در بخش های مرکزی و غربی اقیانوس آرام ، حرکت و قدرت نمایی کنه ، همین عمل رو ژاپن سایه به سایه ناوگان چینی ، با چراغ سبز آمریکا با ناوهای هسته ای انجام خواهد داد.

ممنون از توجه شما.

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر گرامی نمیدونم شما اطلاعاتتون رو از چه منبع یا منابعی به دست آوردید ، ولی باید خدمت شما عرض کنم که متاسفانه اشتباه فرمودین. کمپانی وستینگهاوس ورشکست نشده و هیچ مدرک و سندی مبنی بر ورشکستگی این شرکت وجود نداره. ( حداقل من پیدا نکردم ) بسیار ممنون و خوشحال میشم اگر مدرکی بر ورشکستگی وستینگهاوس الکتریک میشناید ، در اختیار بنده بذارید تا مطالعه کنم.

نقل و انتقالات سهام شرکت ها و خرید و فروش اونا به دست سهام داران و سرمایه داران و سرمایه گذاران ، در صنایع بزرگ و کوچک ، همیشه و در همه جای دنیا ، یک امر طبیعی و کاملا مرسوم و قانونی هست.

این نقل و انتقالات دلایل زیادی داره که بعضی هاشون هم مربوط میشه به کاهش درآمد و سود و افزایش بدهی و یا در موارد حاد ، ورشکستگی. ولی بسیاری از این نقل و انتقالات سهام ، صرفا در جهت افزایش سودآوری و افزایش توان رقابت با رقبای دیگر و به دست آوردن سهم بیشتر و بزرگتری از بازار هست. 

در واقع این ادغام ها و هم افزایی ها ، اقداماتی کاملا استراتژیک و هدفمند و در نهایت هوشمندی اقتصادی هست که به سود هر دو یا چند طرف و اقدامی بُرد-بُرد هست. اگر بخوایم خیلی فلسفی به این مساله نگاه کنیم ، میتونیم بگیم برای قانع نبودن و تسکین دادن اشتهای سیری ناپذیر پول پرستی و زیاده طلبی و تطمیع ذات بی نهایت طلب انسان هست.

برای شما مثال میزنم . حدود یک سال هست که کمپانی جنرال الکتریک آمریکا برای خرید کمپانی آلستوم فرانسه داره تلاش میکنه و در این راه داره با شرکت های زیمنس آلمان و میتسوبیشی-هیتاچی ژاپن رقابت میکنه . شرکت آلستوم به گفته مسئولین خود این شرکت و مقامات دولتی فرانسه ، در بهترین وضعیت اقتصادی و سودآوری قرار داره و هیچ نیاز مالی نداره و مقامات جنرال الکتریک هم این قضیه رو بارها بهش اعتراف کردند.

و جالبه بدونید که مقامات آلستوم به این خرید و انتقال سهام بسیار بیشتر مایل و راغب هستند به این دلیل که قدرت رقابتی آنها را به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد داد و بازارهای داخلی آمریکا را به روی آنها باز خواهد کرد.

جنرال الکتریک در حال حاضر نزدیک به نیمی از سهم بازار رو در بخش ژنراتورهای الکتریکی و نیروگاهی و توربین های بخار در اختیار داره که با خرید آلستوم به 70 درصد میرسه و 100 % به نفع آلستوم میشه. 

مثال از این دست بسیار زیاده  ، بوئینگ و مکدانل داگلاس ، لاکهید و مارتین و ماریِتّا ، هیوز و ریثیان ، اربیتال ساینسِز و اِی تی کِی ، آئروجت و راکتداین ، بابکت و دوسان و......... مثال و موارد مشابه اینقدر زیاده که میشه یه صفحه کامل سایت رو باهاش پر کرد.

در مورد ادعای شما پیرامون جلوتر بودن ژاپن از آمریکا در فناوری هسته ای هم ، مطالب و منابع علمی و معتبر درباره تاریخچه علوم هسته ای در فضای وب و خارج از وب به قدری فراوان و در دسترس وجود داره که ، علاقه مندان میتونن مطالعه کنند و این ادعای شما رو مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهند.

فقط همین رو بگم که ، اون زمانی که مراحل تحقیقات و عملیاتی کردن  فناوری رآکتور و نیروگاه شکافت هسته ای در آمریکا و روسیه در حال انجام و پیشرفت بود ، در ژاپن ذغال سنگ و مازوت سوزانده میشد. و ژاپن هم تکنولوژی و دانش ساخت رآکتورهای هسته ای رو از بریتانیا و آمریکا دریافت کرد.  

اما در مورد توان نیروی دریایی ژاپن باید خدمت شما عرض کنم که در رتبه بندی ها و رنکینگ های سازمان ها و نهادهای معتبر فعال در حوزه پژوهش های نظامی ، در طول تاریخ بعد از جنگ جهانی دوم ، نیروی دریایی ژاپن در زمینه توان نظامی و کمیت و کیفیت ،همواره در رتبه چهارم یا پنجم قرار داشته و قبل از اون هم که بعد از نیروی دریایی بریتانیا ، ابرقدرت بلامنازع بوده .

و این رو هم خدمت شما عرض کنم که ، بر خلاف تصور شما ، کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم ، به مانند سابق  همواره به دنبال گسترش و تقویت توان نیروی دریایی خودش بوده و با توافقاتی که با آمریکا داشته ، و هم اکنون قدرتمند ترین و نزدیک ترین شریک و متحد آمریکا در بخش نیروی دریایی در جهان محسوب میشه .

ژاپن به دلیل قبول شکست در جنگ جهانی دوم و تسلیم شدن به آمریکا ، استراتژی کلان خودش رو برای نیروی زمینی و هوایی ، بر اساس دفاع از خاک ژاپن بنیان گذاشت و تحرکات و ماموریت های این نیروها بسیار محدود شد. بر خلاف اون نیروی دریایی خودش رو بسیار گسترش داد و تقریبا هر جا که نیروی دریایی آمریکا حضور داره نیروهای ژاپنی هم حضور دارند و در بحث دفاع موشکی سراسری جهانی ، نیروی دریایی ژاپن نزدیک ترین همکار آمریکاست.

یه نکته دیگه رو هم بدونید ، از اول ماه جولای پارسال یعنی 2014 ، آمریکا و ژاپن ، خیلی بی سر و صدا و بدون هیاهو ، پیمان و معاهده ای رو امضا کردند که بر طبق اون ، تحقیقات و پژوهش و ساخت و تولید و فروش و صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی هجومی OFFENSIVE  به کشورهای ثالث ، برای ژاپن مجاز شده و بسیاری از محدودیت های نظامی که در گذشته بر ژاپن تحمیل میشده ، بر اساس این توافق برداشته شدند.

و این عمل مطلقا به خاطر منافع هر دو کشور در مقابل گسترش توان نیروی دریایی چین در شرق آسیا و دریای چین ، انجام شده. آمریکا قصد داره با میدان دادن و تقویت هر چه بیشتر نیروهای دریایی متحدان خودش در این منطقه ، نیروی دریایی چین رو مهار و سرکوب بکنه. 

شما مطمئن باشید در آینده نزدیک ، زمانی که یه ناو یا زیردریایی چینی با پیشران هسته ای بخواد در بخش های مرکزی و غربی اقیانوس آرام ، حرکت و قدرت نمایی کنه ، همین عمل رو ژاپن سایه به سایه ناوگان چینی ، با چراغ سبز آمریکا با ناوهای هسته ای انجام خواهد داد.

ممنون از توجه شما.

بهتره کمی از کسانی که تو این زمینه دستی بر اتش دارند برید سوال کنید (من اون شخص نیستم ولی برید ببینید بالاترین تکنولوژی اتمی رو تو نیروگاه های اتمیش کی داره). ببیند امریکا تو طراحی راکتور اتمی کجاست و ژاپن کجاست. تو زمینه Westinghouse هم بهتره بیشتر مطالعه کنید که ببینید چرا ورشکسته شد (دقیقا به همون علت فوق --عدم سرمایه گذاری امریکا روی نیروگاه های اتمی برید ببیند و درگیری های داخلی و مشکلاتشون تا اینکه اخر یکی تو سال 2007 ساختند ) در نتیجه شرکتی مثل وستینگهاس ورشکسته شد و Dissolved به این معنی هست که قسمت های زیان ده رو فروختن!. فکر کنم وقتی 87 درصد سهام یه شرکتی رو یه شرکت دیگه خریده باشه به معنی خرید کامل اونه حالا ممکنه تحت هر اسمی به فعالیتش ادامه بده ولی الان توشیبا 87 درصد سهام بخش اتمی رو خریداری کرده و صاحب شرکت به حساب میاد!

و در مورد ژاپن، فکر کنم تا حال یکبار با یک ژاپنی در ارتباط نبودی که اینطور داری مینویسی، بد نیست قبل از هر حرف زدنی در مورد کشور ژاپن مطالعه کنید و ببینید چرا چنین راهبردی رو انتخاب کردند نمیگم خوبه یا بده ولی راهبردی بود و هست که تونسته ژاپن رو حداقل با این وضعیت کشورشون (جزیره ای آتشفشانی) به دو کشور صادرکننده بزرگ دنیا (بعد از آلمان) تبدیل بکنه.

ویرایش شده در توسط AliMH
  • Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهتره کمی از کسانی که تو این زمینه دستی بر اتش دارند برید سوال کنید (من اون شخص نیستم ولی برید ببینید بالاترین تکنولوژی اتمی رو تو نیروگاه های اتمیش کی داره). ببیند امریکا تو طراحی راکتور اتمی کجاست و ژاپن کجاست. تو زمینه Westinghouse هم بهتره بیشتر مطالعه کنید که ببینید چرا ورشکسته شد (دقیقا به همون علت فوق --عدم سرمایه گذاری امریکا روی نیروگاه های اتمی برید ببیند و درگیری های داخلی و مشکلاتشون تا اینکه اخر یکی تو سال 2007 ساختند ) در نتیجه شرکتی مثل وستینگهاس ورشکسته شد و Dissolved به این معنی هست که قسمت های زیان ده رو فروختن!. فکر کنم وقتی 87 درصد سهام یه شرکتی رو یه شرکت دیگه خریده باشه به معنی خرید کامل اونه حالا ممکنه تحت هر اسمی به فعالیتش ادامه بده ولی الان توشیبا 87 درصد سهام بخش اتمی رو خریداری کرده و صاحب شرکت به حساب میاد!

و در مورد ژاپن، فکر کنم تا حال یکبار با یک ژاپنی در ارتباط نبودی که اینطور داری مینویسی، بد نیست قبل از هر حرف زدنی در مورد کشور ژاپن مطالعه کنید و ببینید چرا چنین راهبردی رو انتخاب کردند نمیگم خوبه یا بده ولی راهبردی بود و هست که تونسته ژاپن رو حداقل با این وضعیت کشورشون (جزیره ای آتشفشانی) به دو کشور صادرکننده بزرگ دنیا (بعد از آلمان) تبدیل بکنه.

چشم برادر عزیز و گرامی . اطاعت امر. هم از کسانی که دستی بر آتش دارند سوال میپرسم و هم بیشتر مطالعه میکنم .

بنده از شما منبع برای اثبات ورشستگی وستینگهاوس درخواست کردم که شما ارائه نکردی و هیچ اشکالی نداره. و در ادامه برای شما مثال های زیادی زدم که به صورت کاملا طبیعی و مرسوم و متداول،  کمپانی ها ی  بسیاری بوده اند ، هستند و خواهند بود که حتی تا 100% سهام یک کمپانی دیگر رو که اتفاقا در اوج موفقیت و سودآوری قرار داره  خریداری میکنند، فقط به خاطر سودآوری بیشتر و گسترش دامنه فعالیت ها . ولی این هم اشکالی نداره.

در مورد وضعیت طبیعی و صنعت و اقتصاد و صادرات ژاپن هم بنده هیچ صحبتی نکردم و کاملا با شما موافقم که با همین منابع اندکی که در اختیار دارند ، چه شاهکار عظیمی خلق کردند و به این جایگاه امروز رسیدن.

فقط از شما یه خواهش عاجزانه به عنوان برارد کوچکتر دارم .  خواهش میکنم لطفا در مورد دیگران زود قضاوت نکنید و تهمت و افترا نزنید که گناه بسیار سنگینی داره .

بنده یک دوست ژاپنی بسیار صمیمی به نام " تایکی هینو " دارم که در سفری که تابستان 2012 به آلمان داشتم با ایشون و هم کالجی های ایشون آشنا شدم و الان با چند تا از اونا هر از گاهی توی بلک بری مسنجر احوال پرسی و گفت و گو میکنم.

این بنده خداها عضو یه تیم فوتبال بودن که تحت برنامه تبادل دانشجویی و دانش آموزی میان آلمان و ژاپن ، به آلمان سفر کرده بودند و توی استادیوم آینتراخت فرانکفورت اتفاقی باهاشون برخورد کردم و از خون گرمی و ارتباط عمومی قوی شون ، واقعا غافلگیر شدم. این کارت شناسایی رو همون موقع به من داد و دوستی ما هنوزم پا برجاست. همین الان ازش عکس گرفتم تا شما ببینی :

durt_p1050645_thumb.jpg       gc7n_p1050646_thumb.jpg

( فقط شرمنده اون چیزی که کنار رویه پشتی کارت میبینی با دست خط خرچنگ غورباقه و هول هولکی نوشتم ، قیمت بلیط قطار ICE2 از همون شهرهایی هست که میبینی به یورو )

ژاپنی ها انسان هایی بسیار سخت کوش ، مصمم ،  قانع  ،  پرسشگر و کنجکاو هستند و به معنای واقعی کلمه، علاقه دارند که به دانش و معلوماتشون عمق ببخشند نه مثل ما ایرانیا یه دریا علم داشته باشند ولی با عمق یک سانتیمتر.

ممنون از لطف و توجه شما.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=aTc.BVAOH8qw&refer=uk

و سرنوشتشو هم اینجا میتونید بخونید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Westinghouse_Electric_%281886%29

Fate Dissolved

ویرایش شده در توسط AliMH
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول از همه به خاطر این که تاپیک به دلایل کاملا غیر مرتبط به موضوع اصلی بحث  منحرف شده ، از برادر hamidz65 و بقیه عزیزانی که تاپیک رو دنبال میکنند ، میخوام معذرت خواهی میکنم . انشاالله دیگه مسائل حاشیه ای ادامه پیدا نکنه.

و چه چیزای جالبی داره این منابع شما :

Westinghouse will give Toshiba the pressurized water reactor technology

عجب !!!!  کمپانی معظم توشیبا فناوری آب تحت فشار رو نداشته و وستینگهاوس فلک زده و به خاک سیاه نشسته باید اون رو بهش بده !!!!

Westinghouse's technology is the basis for nearly half of the world's operating commercial nuclear power plants

خیلی دوست دارم بدونم اون زمانی که  تقریبا نیمی از نیروگاه های هسته ای جهان بر اساس فناوری وستینگهاوس ساخته شده بودند ، توشیبا داشته چه کار میکرده ؟؟؟ احتمالا در کنار ساخت رادیو ترانزیستوری ، مشغول تحقیق و پژوهش بر روی ارتقا و افزایش راندمان نیروگاه ههای ذغال سنگ و مازوت سوز بودند !!!

In 1957, the company helped build the first commercial nuclear power plant

و ایضاً در این مورد ، احتمالا هنوز داشتند خاکسترهای هیروشیما و ناگازاکی رو آنالیز میکردن تا ببینن این انرژی هسته ای اصلا چی چی هست .

خوب برادر گرامی ، لازم شد یه مقداری وُکَبیولری اینگلیش لَنگوئِیج رو با همدیگه مرور کنیم.

DISSOLVED به معنای منحل شده هست.

BANKRUPT به معنای ورشکست شده هست .

تصور میکنم نیازی نباشه تفاوت ماهوی و بنیادین اونا رو برای شما توضیح بدم ، ولی اگر باز هم فهمش براتون سخت و سنگین بود و متوجه نشدید ، برای توضیحات بیشتر در خدمت شما بزرگوار هستم.

برادر گرامی مثل این که دوباره باید مثال های خودم رو تکرار کنم. 

زمانی که کمپانی ریثیان ، بخش صنایع نظامی و هوا-فضایی کمپانی تکزاس اینسترومنت رو خریداری کرد ، این بخش در تکزاس اینسترومنت DISSOLVE شد . بخش موشکی و هوا-فضایی تکزاس اینسترومنت در اون زمان در اوج موفقیت و تعالی و سودآوری خودش بود . موشک های شرایک و هارم و جاولین و بمب های پیووِی لیزری و JSOW  و سیکر هارپون ، فقط چند مورد از شاهکارهای این شرکت هست که در نوع خودشون از پرفروش ترین ها و بهترین ها محسوب میشوند.

همچنین زمانی که ریثیان ، بخش موشکی و هوا-فضایی کمپانی جنرال داینِمیکز رو خریداری کرد ، این بخش در جنرال داینِمیکز DISSOLVE شد . موشک بالستیک اطلس ، سامانه دفاعی موشک بدنه چرخان RAM ، فالانکس ، استینگر ، استاندارد ، تاماهاک و AGM-129 ACM  چند تا از محصولات جنرال داینِمیکز هست.

ریثیان بخش نظامی شرکت هیوز رو هم از کنسرسیوم هیوز-جنرال موتورز خرید و بخش نظامی هیوز DISSOLVE شد. 

جالبه بدونید که کمپانی های موتورولا ، فورد موتورز ، کرایسلر موتورز ، جنرال موتورز ، تایرسازی گود یِر ، گود ریچ ، راکوِل ، هانی وِل ، که همگی آنها با محصولات غیرنظامی و تجاری خودشون در میان مردم  شناخته میشوند ، در گذشته بخش تولیدات نظامی و موشکی بسیار فعالی داشته اند که در طول زمان و به مرور ، به دلایل خلق تکنولوژی های منحصر به فرد و بی رقیب ، مورد توجه کمپانی های بزرگ و غول آسای نظامی قرار گرفتند و برای دسترسی به آن توانمندی ها ، توسط کمپانی هایی مثل لاکهید ، بوئینگ و ریثیان و نورثروپ خریداری شدند و بخش های نظامی و تسلیحاتی در اون شرکت ها DISSOLVE شد ولی بخش های دیگه به فعالیت های غیرنظامی خودشون همچنان ادامه دادند.

ببینید ، مثال بسیار بسیار زیاده و واقعا در حوصله این تاپیک نمیگنجه که به این فرایندها ، بیشتر بپردازم . شما خودتون به آسونی میتونید خرید و فروش های بخش های مختلف کمپانی های جهان رو در اینترنت جست و جو و مشاهده کنید.

فقط یه چند تا نمونه رو میذارم که ملاحظه بفرمایید :

http://www.investopedia.com/articles/investing/102314/biggest-mergers-acquisitions-us.asp

http://www.businessinsider.com/16-biggest-acquisitions-of-all-time-2014-2

https://en.wikipedia.org/wiki/Mergers_and_acquisitions

باید دوباره خدمت شما عرض کنم که این قبیل ادغام ها و ترکیب شدن ها و بده بستان ها و یکپارچه شدن ها و نقل و انتقالات سهام شرکت ها ، در دنیای صنایع نظامی و غیرنظامی ، کاملا یک امر مرسوم و طبیعی هست و به هیچ عنوان نشانه ورشکستگی نیست.

البته هستند شرکت هایی که به معنای واقعی ، ورشکست میشوند و توسط کمپانی های دیگر خریداری میشوند . مثال هاش هم بسیار زیاده ، بخش گوشی های موبایل نوکیا رو مایکروسافت خرید و یا موتورولا رو لِنووُ خرید . 

ممنون از توجه و عنایت شما.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام و عرض ادب خدمت جناب ناصر عزیز

دوستان بنظرتون بهتر نیست به جای اینکه بحث های حاشیه ای انجام بدید ، یه مطلبی درباره این محصول و تکنولوژی ان   عنوان کنید تا  هم دوستان دانستنیهاشون بالا بره و ما هم مطلبی یاد بگیریم. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط IRINavy، 12 تیر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط IRINavy، 12 تیر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

سلام

تاپیکت بد نبود

اقا من چند سال پیش تصویری دیدم فکر کنم مربوط به رزمایش پیامبر اعظم 5 بود یه موشک از زیر اب پرتاب شد میدونی اون چه موشکی بود البته منظورم اون موشکی زیر ابی که چند وقت پیش شلیک کردن نیست مربوط مییشد به چند سال پیش حالا اگه درباره اون موشک هم تونستی یه توضیح بده.

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام و عرض ادب خدمت جناب ناصر عزیز

دوستان بنظرتون بهتر نیست به جای اینکه بحث های حاشیه ای انجام بدید ، یه مطلبی درباره این محصول و تکنولوژی ان   عنوان کنید تا  هم دوستان دانستنیهاشون بالا بره و ما هم مطلبی یاد بگیریم. 

سلام علیکم برادر حمید گُل . به خدا منم همینو گفتم و میگم ، منتهی یه توضیحاتی لازم بود داده بشه . اختیار داری شما ، کسی که باید چیزی یاد بگیره و دانستنی هاش بالا بره بنده حقیر هستم نه دیگران . چشم اجازه بفرما یه کمی تحقیق کنم تا نکات به درد بخور و غیر تکراری رو بیان کنم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

mVJ4HEX.jpg

QGppTKR.jpg

E22ffal.jpg

در ماه گذشته به تاریخ 15 نوامبر،زیردریایی اتمی ولادیمیر مونوماخ، سومین فروند از زیردریایی های استراتژیک پروژه 955 کلاس Borei ، با موفقیت دو فروند موشک قاره پیمای بولاوا را از دریای سفید به سمت اهدافی در شبه جزیره کامچاتکا شلیک کرد... 

ویدئو  

------------

ویرایش شده در توسط lockheedf-22
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعا باید دست سازندگان این دژ جنگی رو بوسید

1-150911163020633.jpg

great-scale-model-of-russian-submarine-y

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصویری زیبا از زیردریایی قدرتمند کلاس بوری در کنار ناو هواپیمابر Admiral Kuznetsov

Kuzya_and_Boreya.jpg

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.