senaps

خلافت اسلامی داعش، آموزش و ساختار نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ممنون اقا میثم واقعا تو انتخاب موضوع برا تاپیک هات خوش سلیقه ایی

اگه تصاویر هم از رسته هاشون و محتویات اموزش ها باشه جالب میشه بالاخص اگه بشه با دوره های بسیج خودمون مقایسه اش کرد ویرایش شده در توسط 404
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه تصاویر هم از رسته هاشون و محتویات اموزش ها باشه جالب میشه بالاخص اگه بشه با دوره های بسیج خودمون مقایسه اش کرد

ممنون....

عارض است که اتفاقا یه کلیپ خیلی باحال از اموزش های داعش به دستم رسیده، ولی چون کسی که کلیپ رو بهم داده خودش میخواد مطلب بنویسه در موردش، من میذارم تا مطلب اون دوستمون بیاد و بعد از نظراتش توی این مطلب استفاده میکنم...

به همین خاطر اخر مطلبم اشاره کردم که قسمت دومی داره این مطلب....

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال ذهنمو درگیر کرده.
اگه به فرض یه تکاور ایرانی با یکی از همین نیروهای مخصوص داعش تنت به تن درگیر شن و فقط از چاقو استفاده کنند، کی پیروز میدانه؟
اونطوری که فهمیدم داعش هنرهای رزمی رو خیلی تمرین میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سئوال اساسی اینجاست که این نظام تربیت و مدیریت نیرو رو کی برای اینها ایجاد کرده؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سئوال اساسی اینجاست که این نظام تربیت و مدیریت نیرو رو کی برای اینها ایجاد کرده؟

تجربه 30 سال جنگ در افغانستان ، جنگ در چچن ، 10 سال جنگ در الجزایر ، تجارب افسران گارد جمهوری عراق ، 8 سال درگیری با ارتش آمریکا در عراق ، پیوستن نیروهای نظامی از ارتش های پیشرفته جهان ...همان طور که گروه های چپ گرای دنیا اعم از فارک و پ . ک . ک و ارتش جمهوری خواه ایرلند و اتا و PLO و ببرهای تامیل در این زمینه ها به هم یاری می رساندند .

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه به فرض یه تکاور ایرانی با یکی از همین نیروهای مخصوص داعش تنت به تن درگیر شن و فقط از چاقو استفاده کنند، کی پیروز میدانه؟

من کلیپ های اموزشی اینها رو دیدم، به نظرم میاد که روی استقامت و رزم تن به تن و امثالهم خیلی خیلی خیلی کار میکنن....

امادگی بدنی بسیار مناسبی هم دارن...

ما اگر انتظار داریم روزی با اینها درگیر بشیم، باید هرچه سریعتر کل اموزش‌ها و شیوه‌های رزمیمون رو ارتقا بدیم....

مشخصا هماهنگی بین نیروهامون بسیار اهمیت داره...

من برای دوستی گفتم که اینها البته مشخصا القائده و نه داعش، اگر تجربه‌ی جنگیش از سپاه پاسداران بیشتر نباشه کمتر هم نیست!! :)))

این عزیزان یک عده‌ایشون با شوروی درگیر بودن در افغانستان، یک عده‌ایشون در همون زمان در ارتش شوروی بودن و با بقیه‌ درگیر بودن!! :)))

یک عده‌ایشون با ارتش روسیه در داغستان و امثالهم درگیر بودن، یک عده‌ایشون در جنگ گرجستان با روسیه درگیر بودن....

اکثر چچن ها و القائده‌ای ها باگ ها و ایرادات سیستم جنگی و استراتژی جنگی شرقی و کلا شوروی رو بلدن... متاسفانه ارتش سوریه کاریکاتوری از ارتش و زرهی شورویه... :) :)))

برخی از این بزرگواران! از لیبی اومدن و دیگرانی هم جزو ارتش بعث وگارد ریاست جمهوری و امثالهم بودن...

بنابراین، در بحث تجربه و علم نظامی برای جنگ چریکی، هیچی کم ندارن و مطمئن باشید کمتر کشوری توی دینا هست که بتونه تو جنگ چریکی با اینها درگیر بشه و پیروزی بگیره... نیازه که تجهیزات و استراتژی ها مناسب و قدرتمند داشت... شاید بهترین نمونه‌اش اسرائيل باشه... :)

در کل، همونطور که گفتم، بزرگترین اشتباه ما میتونه این باشه که اینها رو بدون تجربه‌ی جنگی یا احمق فرض کنیم....

لااقل توی فیلم های اموزشی که من ازشون دیدم و یا حتی فیلم های طولانی عملیاتشون(فیلم هایی با طول ۱ ساعت و امثالهم از اینها که دارن عملیات میکنن) کاملا مشخصه که دقیقا نیازهاشون رو شناختن و در پی برطرف کردنش هستن....این شامل کل سازمان رزمشون میشه....

اما در نیروهای رزمی خودمون به هیچ عنوان این مسئله رو نمی‌بینیم و بخش بزرگی از نیروهای رزمی کشورمون هیچ امادگی و هماهنگیی در مقابل اینها نداره و در صورت درگیری هم، مثل اوایل جنگ سوریه هر روز یه پایگاه از دست میده تا نیروهای ویژه به کمکشون بیاد و کم‌کم اشنا بشن با شرایط واقعی و امروزی...

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایا دواعش تیم های مخصوص ضد زره هم تربیت میکنن که این قدر تلفات زرهی میگیرن ؟
و ممنون از تایپیک انصافا مفید شما البته همه ی تایپیک های شما مفید بوده واقعا ویرایش شده در توسط Babak96
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تیم مخصوص ضد زره برای چی دوست عزیز؟ وقتی با خوندن دفترچه سامانه تاو که شاید تو اینترنت هم موجود باشه و حداکثر یه بار دیدن از یکی دیگه ببینی قلقش دستت میاد؟ً! این موشک ها کاملا هدایت پذیر ودقیقن و تا وقتی که بتونی بیم لیزر رو روی هدف نگه داری میتونی مطمئن باشی که برخورد به هدف قطعیه! حالا اگه کلاهک عمل نکنه اون یه موضوع دیگست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال این که این دواعش چه ساختار اطلاعاتی قوی دارند که از بچه های خود عراق یا سوریه و یا سربازان گمنام امام زمان خودمون - که الزاما ایرانی نیستند - قابلیت نفوذ در سازمان اینارو پیدا نکردند و یا اگر هم پیدا کرده اند اثر بخشی نداشته / طوری که همیشه یک گام جلوتر باشیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوال این که این دواعش چه ساختار اطلاعاتی قوی دارند که از بچه های خود عراق یا سوریه و یا سربازان گمنام امام زمان خودمون - که الزاما ایرانی نیستند - قابلیت نفوذ در سازمان اینارو پیدا نکردند و یا اگر هم پیدا کرده اند اثر بخشی نداشته / طوری که همیشه یک گام جلوتر باشیم؟

اکثر تشکیل دهندگان نظامی داعش خودشون افسران بالارتبع اطلاعاتی یا ضد اطلاعاتی ارتش بودن. اونم تو کشورهایی مثل روسیه و عراق بعثی و...!

بعید میدونم عضویت در داعش برای مهاجرین به این سادگی ها باشه! عمر چچنی خودش کلی از "مهاجرین" رو تا الان به صرف نظر شخصیش اعدام کرده.

ویرایش شده در توسط JackTheReaper
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین اینها رو باید به شکل یه سازمان در ان دشت دید.... بازوی نظامی فقط یکی از بخش‌های داعشه... اتفاقا به نظر من ضعیف ترینشون هم هست! :)))

داعش از نظر فرهنگی خارق‌العاده قویه و ما زورمون بهش نمیرسه...

در بحث ساختار نظامی، عموما جز چند مورد، بیشتر کارهایی کردن که شاید به سود ما بوده!‌یکیش مثلا درگیر کردن پ‌ک‌ک و پژاک و پاک در کردستان عراق و سوریه هستش که اگر اتفاق نمی‌افتاد، خودمون شاید الان داشتیم با حضرات مثل سال 90 میجنگیدیم! :) یا مثلا درگیر کردن و زمین زدن خیلی از گروه‌های نظامی و صد البته مجبور کردنشون به اینکه برن زیر پرچم القائده و ...

در بحث نظامی، اینها ساختار کاملا منظمی دارن برای جذب و استخدام... بررسی قاطع و کامل پیشینه و  مسائل مختلف که گفتم... مصاحبه‌ی عقیدتی و گزارش های کامل زندگینامه و امثالهم دارن...

ضمن اینکه اینها اکثرا تجربه‌ی نظامی دارن خیلی‌هاشون و با این موارد اشنا هستن...

بنابراین حتی اگر نفوذی هم صورت گرفته باشه،‌ در حدی نیست که بتونه مثلا اطلاعات برسونه که میخوان به کجا حمله کنن... کاملا مشخصه که موازییکی کار میکنه داعش...اما میشه در حد مشغول کردنشون یا بازی دادنشون روی کار اطلاعاتی حساب باز کرد....

بیشتر از اون به دلیل ساختار فرماندهی این دست سازمان ها امکان پذیر نیست...

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Senaps عزیز،
همانطوری که اشاره داشتی شاخه فرهنگی داعش یکی از بازوان قدرتمند این سازمان تروریستی هس و بتبع یکی از ارکان قدرتمند ان بحث رسانه این سازمان است، سوالی که مطرح میشه اینه که تدوین مطالب شما نیز احتمالی منابع تحت وب بوده یا بعبارت دیگر مطالبی که ازرسانه این سازمان پخش شده است، میزان اعتبار چنین رسانه های را نمیدانم اما بلنظرتان مفروضات ما برای تحلیل این اطلاعات چه مقدار صحت دارد؟ بعبارت ساده تر اطلاعاتی که بازخورد میشود چقدر ازاد و مطمین است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همانطوری که اشاره داشتی شاخه فرهنگی داعش یکی از بازوان قدرتمند این سازمان تروریستی هس و بتبع یکی از ارکان قدرتمند ان بحث رسانه این سازمان است، سوالی که مطرح میشه اینه که تدوین مطالب شما نیز احتمالی منابع تحت وب بوده یا بعبارت دیگر مطالبی که ازرسانه این سازمان پخش شده است، میزان اعتبار چنین رسانه های را نمیدانم اما بلنظرتان مفروضات ما برای تحلیل این اطلاعات چه مقدار صحت دارد؟ بعبارت ساده تر اطلاعاتی که بازخورد میشود چقدر ازاد و مطمین است؟

این خودش یه بحث بسیار مهمه...

واقعیت اینه که ما داریم بر اساس اطلاعاتی که داعش میده تحلیل میکنیم...

بر اساس فیلم‌ها و اخبار و اطلاعاتی که خودشون کار میکنن.... و طرفدارانشون...

اما میشه گفت که رسانه‌های داعش در موارد مختلف نشون دادن که زیاد دروغ شاخدار نمیگن و میشه بهشون اعتماد کرد...

مشخصا در بحث اموزش عقیدتی به شدت کار میکنن و سیستمی شبیه به حلقه‌های صالحین بسیج رو شبیه سازی کردن که افراد رو دور هم جمع میکنن در مساجد و براشون درس دینی میذارن( با توجه به سن و سالشون....)

در خصوص توان رزمی هم فک کنم تا الان ۱ ساعت! فیلم اموش های اینها رو دیدم که اگرچه به نظرم بیشترش پروپگاندا اومده، اما کار هم کردن واقعا و ما میدونیم که تکنیک های رزمی مناسبی به کار میگیرن....

داعش بیشتر داره به ناتوانی نیروهاش در اجرا میبازه... شاید چند سال به همین صورت باشن خیلی قوی تر بشن... ولی فعلا فقط فرماندهان خیلی خطرناک و عالی و جنگ دیده دارن...افرادی با 10-15 سال تجربه‌ی نظامی گری در کشورهای کله گنده...

من اگر بخوام احتمال بدم، چیزی حدود 60-70 درصد میذارم برا صحت مطالبی که منتشر میکنن....

مخصوصا الفرقان به عنوان بازوی رسانه‌ای( کل شبکه‌های دیگه زیر مجموعه و وابسته به این هستن) لااقل 30 سال تجربه داره! :|

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از تاپیکتون

البته در باب نفوذی نیاز به بدست آوردن اطلاعات دقیق از عملیاتهاشون نیست . افرادی که به عنوان ستون پنجم فرستاده میشن اگر فقط مختصات دقیق مراکز آموزشی این حرومزاده ها رو بدست بیارن میشه با بمبارانهای این مراکز تلفات زیادی ازشون گرفت . که با تعویق افتادن آموزش نیروها توان رزمیشون توی جبهه ها کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. با این وجود من تابه حال خبر چندانی از حمله به مراکز آموزشی اینا ندیدم . علت چیه؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.