senaps

خلافت اسلامی داعش، آموزش و ساختار نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

البته در باب نفوذی نیاز به بدست آوردن اطلاعات دقیق از عملیاتهاشون نیست . افرادی که به عنوان ستون پنجم فرستاده میشن اگر فقط مختصات دقیق مراکز آموزشی این حرومزاده ها رو بدست بیارن میشه با بمبارانهای این مراکز تلفات زیادی ازشون گرفت . که با تعویق افتادن آموزش نیروها توان رزمیشون توی جبهه ها کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. با این وجود من تابه حال خبر چندانی از حمله به مراکز آموزشی اینا ندیدم . علت چیه؟

توان عملیاتی انجام این کار وجود نداره.... جنگنده‌ای که بره تو دلشون و بمب دقیق بزنه نداریم و مهماتش رو هم...

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نحوه عضو گیری این گروه را توضیح میدی

توی شهرهای خلافت مراجعه میکنی، یا مبلغینش رو پیدا میکنی (از طریق دوستان و اشنایان!) و بعدش، یه سری فرم و اینا دارن که پر میکنی و پرسش و پاسخ و اینا دارن که قبول شدی میری وارد میشی...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توی شهرهای خلافت مراجعه میکنی، یا مبلغینش رو پیدا میکنی (از طریق دوستان و اشنایان!) و بعدش، یه سری فرم و اینا دارن که پر میکنی و پرسش و پاسخ و اینا دارن که قبول شدی میری وارد میشی...

ممنون زیادم سخت نیست ، ادم میترسه بره جلو بگیرن سرشو ببرن :chicken: :chicken:

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افا یه نکته ای که شاید من ندیدم حقوق و مزایا هست

چقدر بهشون پول میدن؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چقدر بهشون پول میدن؟؟؟؟؟

اینجور مطالب معمولا هیچ‌جایی پخش نمیشه...

ولی به احتمال قوی، اکثر نیروها شست و شو شدن و بخاطر خدا و امثالهم دارن میجنگن براشون....

اون درصدی هم که عقل تو کلشونه، حقوق های عالی میگیرن احتمال خیلی قوی...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توان عملیاتی انجام این کار وجود نداره.... جنگنده‌ای که بره تو دلشون و بمب دقیق بزنه نداریم و مهماتش رو هم...

بر روی کاغذ، نهاجا هم جنگنده و هم مهمات لازم را برای یک عملیات دقیق و نقطه زن در اختیار دارد، چه از فانتوم و سری بمب و موشک دور ایستای قاصد و و ستار و چه از فنسر و سری بمب های کاب! و موشک های خا. کماینکه بیش از این نیز از تسلیحات هدایت شونده قاصد و ستار و ماوریک در عراق اتفاقن برای زدن تاسیسات فرماندهی و تاکتیکال های داعش استفاده گشت،

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بر روی کاغذ، نهاجا هم جنگنده و هم مهمات لازم را برای یک عملیات دقیق و نقطه زن در اختیار دارد، چه از فانتوم و سری بمب و موشک دور ایستای قاصد و و ستار و چه از فنسر و سری بمب های کاب! و موشک های خا. کماینکه بیش از این نیز از تسلیحات هدایت شونده قاصد و ستار و ماوریک در عراق اتفاقن برای زدن تاسیسات فرماندهی و تاکتیکال های داعش استفاده گشت،

توی کاغذ ، پول این نوع عملیات ها رو نداریم .. عزیزان چهارتا فرمانده ی سپاه رو فرستادن توی عملیات و چهارتا جلیقه به تنشون نکردند اونوقت انتظار داری بیان موشک 150 میلیونی رو استفاده کنند !؟

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از برادر سناپس پدید آورنده تاپیک . یه سوال دارم . ارتباطات همه جانبه جبهه النصره با اسرائیل تقریبا برای همه دنیا مشخص و آشکار شده . میخوام بدونم تا حالا سند و مدرک مستدلی از ارتباط مستقیم داعش با اسرائیل به دست اومده یا نه ؟ مثلا روابط مالی ، تسلیحاتی ، اطلاعاتی و فکری ، تبلیغاتی ، درمانی و.... به صورت مستقیم یا با واسطه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش بیشتر نیروهاشو به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق اینترنت و با ساختار تبلیغاتی سلولی جذب میکنه. مثلا تمام اینایی که از اروپا یا امریکا میرن عمدتا از طریق توئیتر اولین ارتباط رو با یک سرشاخه برقرار کردن. کلی هم که دستگیر میشن قبل از حرکت از مبدا اصولن به خاطر اشراف اطلاعاتی سازمان هایی مثل nsa بر روی ترافیک رمزنگاری شده کل اینترنت(!) هست!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از برادر سناپس پدید آورنده تاپیک . یه سوال دارم . ارتباطات همه جانبه جبهه النصره با اسرائیل تقریبا برای همه دنیا مشخص و آشکار شده . میخوام بدونم تا حالا سند و مدرک مستدلی از ارتباط مستقیم داعش با اسرائیل به دست اومده یا نه ؟ مثلا روابط مالی ، تسلیحاتی ، اطلاعاتی و فکری ، تبلیغاتی ، درمانی و.... به صورت مستقیم یا با واسطه .

بسته به اینکه منبعتون چه کسی باشه، پاسخ ها میتونه متفاوت باشه....

قطعا تشکیل و سازماندهی تشکلاتی مثل داعش، کار افرادی مثل ابوبکر بغدادی و امثالهم نیست...

سرویس های اطلاعاتی تقریبا همه‌جای دنیا، یه همچین تحرکاتی رو در نطفه خفه میکنن! :)

اما به نظر میرسه که اینبار خیلی ها تصمیم گرفتن نبینن این اتفاقات و تحولات رو این در کنار کمک های نهان و اشکار عربسستان( مستقیم و غیر مستقیم) این کار صورت گرفته....

به نظر داعش تحت نظر کسی نیست، اما مشخصا به خوبی میتونه خط بگیره از سرویس های اطلاعاتی و تحریک بشه...

با این حال، شخصا مدرکی که برام تایید گر این باشه که داعش رو اسرائيل مشخصا درست کرده یا حمایت کامل میکنه، ندیدم.... ( قطعا میتونم متصور باشم که اسرائيل و دیگران و حتی ایران خط میدن به داعش و جهت دهی کلی به تحرکاتش میدن....)

درباره‌ی نصره هم همین مسئله از نظر من صادقه و با وجود اینکه از این هم پا فراتر رفته و اشکارا مداوا صورت میگیره بر این افراد، ولی من این رو سیاست ایجاد توان خط دهی می‌بینم و بس...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

افا یه نکته ای که شاید من ندیدم حقوق و مزایا هست

چقدر بهشون پول میدن؟؟؟؟؟

گفته میشه به اعضا محلی داعش ماهی 300 دلار به همراه غنائم کنیز و امثالهم تعلق میگیره..

مهاجرین و انصار هم بسته به منطقه جنگی و سوابق بین 600 تا 2هزار دلار.. 

البته ارقام فوق به نقل از مرکز دیده بان حقوق بشر وابسته به سرویس اطلاعات خارجی انگلیس هست...

نقش خود سوریه و حزب بعث و استخبارات سوریه در ایجاد داعش خیلی بیشتر از اسرائیل بود. حجی بکر یکی از پدیداورندگان النصرة بود که بعدا به داعش بازگشت و ازش بعنوان مغز اطلاعاتی داعش نام میبرند.

میگن از محل استقرارش در تل رفعت نامه ها و خودکار هایی با ارم وزارت دفاع سوریه پیدا کردند.. همچنین میگن داعش رو اسد تقویت کرد تا با از بین بردن کامل مخالفین معتدل اسد خودش رو یک دولت سکولار مبارز با تروریسم نشان بده! (راست و دروغ با خودشان)

در هر حال داعش در صحرای مصر حداقل در ظاهر شمشیر را برای اسرائیل از رو بسته! ولیکن قطعا اقدامات داعش در کوتاه مدت در راستای منافع صهیونیست ها است..

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توی کاغذ ، پول این نوع عملیات ها رو نداریم .. عزیزان چهارتا فرمانده ی سپاه رو فرستادن توی عملیات و چهارتا جلیقه به تنشون نکردند اونوقت انتظار داری بیان موشک 150 میلیونی رو استفاده کنند !؟

برای من سواله که چطور با اینکه دولت سوریه و حتی عراق آسمان در اختیار دارن اما باز هم موفق نیستند در واقع من به این نتیجه رسیدم که تسلیحات دور ایستا و نبرد هوایی در اینجا کاربرد اصلی خودشونو از دست دادن! البته منم یه این نکته واقفم که حریف نبرد چریکی و پارتیزانی میکنه اما همیشه هم اینطور نیست و بعضی تصاویر نشان از صف های طولانی تسلیحات داعش و النصره هستش

من نمی دونم ایران در حوزه تسلیحات چه کمکهایی به سوریه و عراق کرده اما فکر میکنم که در حوزه رصد هوایی بخصوص استفاده از پهباد و البته پهبادهایی با قابلیتهای ماندگاری بالا و رصد منطقه ای وسیع که خیلی نیاز هستش حمایت چندانی نکرده چون بارها شاهد غافلگیری نیروهای عراق و سوریه بودیم. به نحوه عملکرد آمریکاییها در استفاده از وپهباد یه نظر بندازین چطور با پهباد مناطق دور دست پاکستان افغانستان و یمن رو کنترل می کنند و چه همه افراد مهم با اون از پا در آوردن 

در بحث مهمات نکته جالب استفاده مشترک ایران عراق و سوریه از فنسرها هستش و حتی سوخو 25 اما این روزا عجیبه که ما نمی تونیم در این مورد به عراقیها کمکی بکنیم و عراقیها به آمریکاییها التماس می کنند که زود اف16 ها رو تحویل بدن و برنامه آموزشی افسران عراقی رو زودتر انجام بدن که نتیجش سقوط یک اف 16 عراقی تحت آموزش در آمریکا بود که خلبان اون هم یک سرهنگ عراقی بود سوال اینه که ایا فنسرها  فراگل فرویتها نمیتونن خوب ضربه بزنن البته سوال در ابن ضمینه برای من خیلی زیاده و امیدوارم دوستان در این مورد یک تاپیک مجزایی ایجاد بکنن که از نظر دوستان استفاده ببریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز،‌مسئله اینه که ظاهرا تجهیزاتی که در اختیار ما هستن،‌ برای بمباران دقیق و درست تروریست‌ها کافی نیست...

یعنی، حتی یه کور هم بیاری، میتونه با دو هفته استفاده از یکی از صدها پهپادی که سپاه و ارتش رونمایی کردن، محل های تجمع و ساخت مهمات رو شناسایی کنن و بعد بمباران دقیق....

بد تر از اون اینه که اکثر ترویست ها، ستون کشی میکنن با تیوتا های هایلوکس که این باعث شرمساری نیروهای هوایی هستش!!!

یه نیروی هوایی پدر مادر دار، با پهپاد 24/7 شناسایی میکنه در اطراف شهرهای بزرگ، و هرگونه ورود و خروج و یا تحرک رو سریعا با جنگنده یا توپخونه و یا نیروی هوایی نابود میکنه....

با پاک کردن شهرهای بزرگ، و امکان حمله‌ی تروریست‌ها،‌ در حقیقت اونها رو زمین‌گیر میکنیم در مناطقی بخصوص...

در همون اماکن،‌این افراد مجبورن تجمعاتی داشته باشن که اینها هم باز قابل شناسایی و برخورده...

واقعیت اینه که از ۲ حالت خارج نیست جنگ سوریه و عراق:

۱- ما ابزار لازم برای جنگ با اینها رو نداریم

۲- اساسا تمایلی به بردن این جنگ نداریم به هر دلیلی...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمی شه با هواپیما توی آسمون عکس گرفت و خاکی بودن رو ثابت کرد وگرنه همون سسناهای عراق هم برای زدن محل های تجمع تروریستها کافی هستند ...

این عزیزان سپاهی نمی دونم فازشون چیه ، می خوان به سبک جنگ جهانی اول بجنگند و فقط با لشکر کشی جایی رو بگیرند ... کلا به نظر میاد سپاه پهپاد داره ولی اعتقاد به پهپاد و نقشش بین نیروهای رزمیش پائیینه ...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.