GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

محمد جان

جنگ سوریه بیش از قدرت و حجم آتش نیازمند دقت اتش هست ما در بخش توپخانه جز بصیر حرکتی نداریم که در سوریه بزنیم اونم که به صورت محدود میشه استفاده کرد نه گسترده (امثال امریکاش زیر هزینه مهمات قابل هدایت توپخانه کمر خم میکنن چه رسد به ما)

توپخانه ما هم چیزی بیشتر از توپخانه سوری ها ارائه نمیده که هیچ در برخی بخش ها اون چیزی که اسمرچ و اوراگان ترموباریک یا دارای ریز مهمات یا گراد خوشه ای ارائه میده رو هم ارائه نمیکنه

در سوریه یکسری تجهیزات توپخانه ای با مهمات اختصاصی (برای وظایف و اهداف خاص) لازم هست که پلتفرم پرتابش رو سوری ها دارن مهماتش رو باید از روسیه بگیرن که البته میگیرن

تنها کاری که میشه کرد تقویت توپخانه سوریه از طریق روس ها هست ما دقت میخوایم در توپخانه وگرنه حجم و قدرت آتش صرف همان چیزی هست که سوریه بارها امتحان کرده نتیجه اش جز تخریب فجیع شهر ها و زیرساخت ها نبوده!

حرف مثیم خیلی شور بود و من قبول ندارم تا اون حد ولی اینکه فکر کنیم توپخانه ما تحول شگرفی ایجاد میکنه هم اشتباهه

:applause: :applause:

امام خمینی(ره) فرمود «جنگ برای ما نعمت بود».مسلما این جنگ هم یک دانشگاه هست واسه خودش.خیلیا چیزا و خیلی کسا رو برای ما موضعشون کاملا آشکار کرد(ترکیه,قطر,سودان,حماس,...خودتون بیشتر ازبنده مطلع هستین).نیروهای جدیدی هم توش شکوفا شدن (فاطمیون,نیروهای عراقی,..) تجهیزات ما هم در عمل آزمایش شدن.ضعف و قدرتمون کامل مشخص شده.دوستان,ما 5 سال تو سوریه درگیر جنگیم تو این 5 سال چه تلاش مثمر ثمری کردیم برای ساخت تجهیزات مورد نیاز این برادرانمون داخل سوریه و عراق!5 سال زمان کمی برای طراحی و تولید نیست!تهدیدات جدید برای جبهه مقاومت سلاح های جدید و مدرن میخواد!حیف این نیروهای عزیز هست که بخاطر کمبود امکانات شهید بشن.شرایط امروز ما با جنگ 8 ساله فرق کرده! :winking:

• Upvote 11
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آدم تازه به ابر قدرت بودن آمریکا پی میبره....ینی روسیه هیچه پیش آمریکا خدایی..چطور تو جنگ اول خلیج عراقو فلج کردن با کمترین تلفات..اونم عراقی که از بس قدرتمند شده بود بعد جنگ هوس جنگ با کویت به سرش زد.........اصن معلوم نیس چرا اینطو میجنگیم کلاسیک..هنوزم داعش با کاراش ابتکار عملو از ما میگیره...همین آمریکا توی یه جنگ جدی باشه دیدیم چی میکنه..مثله عراق 2003 که اصن بعثی شوکه شده بودن از نحوه جنگ آمریکا...

حالا آدم میفهمه چرا غربیا هم خودشونو با آمریکا در نمیندازن...(من خودم ضد استکبارم و اما حقیقتو نمیشه انکار کرد)

• Upvote 13
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حال حاضر در مناطق تحت تسلط داعش چه تعداد مردم عادی زندگی میکنن؟آمار دقیقی هست؟

اگه بتونیم این جمعیت رو از این مناطق خارج کنیم فکر کنم بشه از بمبهای هسته ای تاکتیکی یا حتی بزرگتر استفاده کرد...

در هر صورت نه روسیه و نه ما توان ادامه جنگ رو برای مدت طولانی نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

محمد جان

جنگ سوریه بیش از قدرت و حجم آتش نیازمند دقت اتش هست ما در بخش توپخانه جز بصیر حرکتی نداریم که در سوریه بزنیم اونم که به صورت محدود میشه استفاده کرد نه گسترده (امثال امریکاش زیر هزینه مهمات قابل هدایت توپخانه کمر خم میکنن چه رسد به ما)

توپخانه ما هم چیزی بیشتر از توپخانه سوری ها ارائه نمیده که هیچ در برخی بخش ها اون چیزی که اسمرچ و اوراگان ترموباریک یا دارای ریز مهمات یا گراد خوشه ای ارائه میده رو هم ارائه نمیکنه

در سوریه یکسری تجهیزات توپخانه ای با مهمات اختصاصی (برای وظایف و اهداف خاص) لازم هست که پلتفرم پرتابش رو سوری ها دارن مهماتش رو باید از روسیه بگیرن که البته میگیرن

تنها کاری که میشه کرد تقویت توپخانه سوریه از طریق روس ها هست ما دقت میخوایم در توپخانه وگرنه حجم و قدرت آتش صرف همان چیزی هست که سوریه بارها امتحان کرده نتیجه اش جز تخریب فجیع شهر ها و زیرساخت ها نبوده!

حرف مثیم خیلی شور بود و من قبول ندارم تا اون حد ولی اینکه فکر کنیم توپخانه ما تحول شگرفی ایجاد میکنه هم اشتباهه

حرفتون درست نیست. جنگ ما با عراق بارها خلاف این موضوع رو ثابت کرده و نشون داده ما تونستیم موثر عمل کنیم. مشکل اصلی سوریه حجم بالای خیانتها و تفرقه است، والا با همین آتشباری هم میتونن موفق بشن.

اگه منظورتون هم تحرک بالای دشمنه باید خدمتتون بگم این مورد رو هوشمندترین مهمات ها هم حل نمیکنن، مثل جنگ ۳۳ روزه و درماندگی ارتش اسراییل...بلکه روش جنگیدن رو باید عوض کرد ولی با این حال هم خطوط تماس معرکه رو میشه با همین توان آتشباری پوشش داد....

اتفاقا مگر در شرایط خاصی، هیچ دستاورد خاصی برای ما نخواهد داشت!!!! :)

چرا؟

چون می‌بینیم که حضرات هیچ تغییری در نگاهشون به میدون جنگ ایجاد نکردن و بعد از چهار سال هنوز داریم مثل زمان جنگ میجنگیم...

این مدل جنگ، همینجوری که می‌بینید فقط برا شکست نخوردن با دادن جون‌های بسیار زیاد خوبه و نه شکست دشمن!! دقیقا یه لحظه فکر کنید که مثلا این بمب های بشکه‌ای رو توی کرمانشاه و ایلام خودمون و علیه مردم خودمون بزنن!! :))یا شرق کشور تو سیستان و بلوچستان...

نتیجه‌اش چی میشه؟

وقتی میشه دانشگاه جنگ، که ما بیایم تست کنیم و درس بگیریم و یاد بگیریم و اپگرید کنیم خودمون رو... ولی وقتی روی روش‌های جنگ ۸ ساله داریم پا فشاری میکنیم هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیریم!!

بعدشم، همینجاش رو هم که اومدیم با پشتیبانی هوایی روسیه اومدیم! تو عراق هم هرجایی رو گرفتیم با پشتیبانی هوایی امریکا گرفتیم...

پر واضحه که تو جنگ چی نیاز داریم که نداریم، ولی کی میخوایم واقع بین بشیم رو خدا میدونه!

من به شما حق میدم. وقتی قضاوتت مبتنی بر یه مشت اطلاعات ناقص باشه بهتر از این هم نمیشه نتیجه گرفت...

• Upvote 10
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

بسم الله الرحمن الرحیم، فیلم اجرای اتش سپاه علیه پژاک....

به به ، به به

هر دم از این باغ بری می رسد  ....

یادمه اولین نفری که این فیلم رو دید و نهایتا سه ماه بعدش لینکش رو روی سایت تو استاتوس گذاشت و شما تازه رفتی دیدی ش خودم بودم

ولی واقعا جالبه که شما صرفا با دیدن آتش ادوات تی 48 فنح !!! به این مساله مهم پی بردی

و این نشون میده که  ما لیاقت نداریم که چیزهای مگو رو بگیم ....

تو کف ش باش برادر 

میخواستم فیلم میکس شده آتشباری بیش از 4 تیپ همزمان روی یک منطقه رو بزارم ولی لیاقت میخاد که نداریم

یا حق

پی نوشت : منهای تمام انتقاداتی که به سازمان رزم و عملیات سپاه دارم .... واقعا اوج بی انصافی ها رو در تحلیل های کورکورانه دوستان میبینم که واقعا تا حالا از یک قدمی صدای شلیک یک توپ رو هم نشنیدند ! و نظرات تخصصی میدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Upvote 25
  • Downvote 19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان در همه کارها مخصوصا جنگ مهمترین چیز مدیریت هزینه هاست. این رو قبول دارین که اگه یهو وسط جنگ شما دیگه نتونید از پس هزینه ها بر بیاین شما بازنده جنگ هستین؟ فرقی نمیکنه ایران، روسیه، یا آمریکا و ... تو جنگ به این شکل اول باید از مهماتی که تو انبارها داره میپوسه استفاده کنن بعد از مهمات جدید تر. همونطور که ما هنوز داریم بعد از چهار سال از مهمات تولید شده تو دهه هفتاد استفاده میکنیم و به ندرت از مهمات های دهه هشتاد و ... استفاده میکنیم.

اصول جنگی و اقتصاد جنگ میگه اول باید انبار های قدیمی تر خالی بشه و بعد به ترتیب تاریخ ساخت از مهمات استفاده بشه. فرق ایران و روسیه با آمریکا که از مهمات هوشمند به صورت گسترده تری استفاده میکنه اینه که آمریکا تقریبا همیشه در حال جنگ بوده و تقریبا ذخایر بمب های سقوط آزادش تموم شده و باقی مونده ی این مهمات رو با استفاده از کیت هایی هدایت پذیر کرده.

همه میدونیم روسیه هم از بمب ها و موشک های هدایت پذیر استفاده میکنه هم از بمب های سقوط آزاد، مثالش زدن اون پل هست. ایران هم از مهمات هوشمند روی پهپاد هاش استفاده میکنه و قبلا نمونه هاش رو دیدیم.

مسله اینجاست که وقتی میشه با هزینه ی بسیار بسیار کمتر از بمب هدایت پذیر یه هدف کم اهمیت رو با پنچ بمب سقوط آزاد با استفاده از سیستم کنترل آتش هواپیما از ارتفاع بالا زد چرا هزینه ی بیهوده کنیم؟ جایی که میدونیم دشمن دوشپرتاپ داره بهترین کار بمباران از ارتفاع هست.

البته اگه ایران تمام عیار وارد این معرکه میشد حتما بمباران دقیق ایران رو هم شاهد بودیم اما وضعیت سیاسی جهان و منطقه اجازه ورود تمام عیار به ما نمیده.

تنها چیزی که برای من خیلی خیلی عجیب بوده تا الان استفاده روسیه از بالگرد ها تو ارتفاع خیلی پایین هست. فک میکنم تا حالا هم بالگرد روسی سقوط نکرده باشه با وجود دوشپرتاب ها. خیلی عجیبه، یعنی چه سیستم و تاکتیکی استفاده کردن برای خنثی کردن دوشپرتاب ها. مسلما یکیش بمباران انبار مهمات هاییه که میدونن یا احتمال میدن دوشپرتاب ها اونجا نگهداری میشه ولی بازهم برای من عجیبه که تو این ارتفاع عملیات میکنن و سقوط نداشتن.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سئوال! هشتمین شهید لشکر 8 نجف به آسمان پر کشید.... این که شهدای لشکر 8 نجف اشرف ان اواخر زیاد شده به این کلیپ‌های اخیر هدف قرار گرفتن تانک توسط تاو مربوط میشه؟

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آدم تازه به ابر قدرت بودن آمریکا پی میبره....ینی روسیه هیچه پیش آمریکا خدایی..چطور تو جنگ اول خلیج عراقو فلج کردن با کمترین تلفات..اونم عراقی که از بس قدرتمند شده بود بعد جنگ هوس جنگ با کویت به سرش زد.........اصن معلوم نیس چرا اینطو میجنگیم کلاسیک..هنوزم داعش با کاراش ابتکار عملو از ما میگیره...همین آمریکا توی یه جنگ جدی باشه دیدیم چی میکنه..مثله عراق 2003 که اصن بعثی شوکه شده بودن از نحوه جنگ آمریکا...

حالا آدم میفهمه چرا غربیا هم خودشونو با آمریکا در نمیندازن...(من خودم ضد استکبارم و اما حقیقتو نمیشه انکار کرد)

در دقت وحشی گری آمریکا شکی نیست ولی در نظر داشتن یک نکته الزامی هست و آن اینکه آمریکا معمولا گله ای و به کمک متحدان حمله میکنه و نه به تنهایی ..

مثل گرگی هست که بدون گله اش  به کسی حمله نمیکنه چون مطمئنا بی اثر و شکست خورده خواهد بود ..

مقایسه کردن ورود روسیه به سوریه با ورود آمریکا با متحدان و امثالهم به عراق نادرست هست ..

البت باز تاکید میکنم آمریکا به خوبی از درآمدهای نامشروعش در جهت نظامی استفاده کرده و میکنه و آنهم بهتر از هر کشور دیگه ای  .

• Upvote 14
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یحتمل شما پاسخ میثم رو دادید ولی پست بنده رو نقل کردید

ببینید هر جنگی الزامات و شرایط خودش رو داره جنگ ایران و عراق و حزب الله با اسرائیل رو در شرایط و الزامات خودش باید تحلیل کرد و نمیشه به جنگ داخلی سوریه ارتباطش داد

----

عرض کردم ما در سوریه به حجم و قدرت آتش نیاز نداریم که اگر داشتیم خود سوری ها هم چنین چیزی رو میتونن ارائه کنن و تا الان هم با تکیه بر همین دو قابلیت توپخانه جلو رفتن و نتیجه لازم رو نگرفتن

قدرت و حجم آتش یعنی همین تخریب فجیع شهرها که در سوریه میبینیم

پیشتر گفتم نیاز به تخصصی سازی مهمات داریم یعنی چی؟ شما 20 عدد گلوله کالیر 155 میلیمتری HE شلیک میکنی به سمت یک محله کل محله رو میاری پایین یه ساختمان سالم باقی نمی مانه هدفت زدن نفرات هست

حالا همین کار رو میتونی با 10 تا راکت 122 از نوع خوشه ای ضد نفر انجام بدی ، ساختمان ها خسارت میبینه جای ترکش رو دیوارش میمانه ولی شاهد تخریب گسترده هم نخواهیم بود ضمن اینکه شما با مهمات تخصصی نتیجه بهتری هم گرفتی

توپخانه در نبرد شهری و نبردهایی از اون دست که در سوریه میبینیم یکسری الزاماتی داره که ما با توجه به تجهیزات موجود و ایضا تجهیزاتی که مایل به انتقالش هستیم مشخصا تامین نمیشه

عرض کردم نیاز به دقت داریم حالا این مزیتش چیه؟ شما برای زدن یک موقعیت به سبک ارتش سوریه ذخیره مهمات یک هفته رو خالی میکنی حالا همین کار رو با 10 عدد گلوله هدایت شونده و یک گروه نظارت و هدف گذاری توپخانه میتونی انجام بدی

----------

مقاله ای هست از دکتر Carlo Kopp با نام توپخانه در عصر دیجیتال (البته یک نسخه کامل داره و فروشی و یک نسخه مختصر به صورت پی دی اف) مطالعه کنید قابلیت های توپخانه در جنگ های امروزی رو به خوبی تشریح کرده ، جنگ در سوریه هم نیازمند توپخانه و روش های آتشباری امروزی هست نه  روش های مورد استفاده در 30 سال پیش!

با اجازه آقا سینا!

البته در تخصصی سازی مهمات قطعا حق با شماست! در تاثیر توپخانه دقیق و مهمات دقیق شکی نیست. ولی فعلا باور بفرمایید این راه حل سوریه نیست.

شما که بهتر میدانید در جنگ جهانی دوم چه گذشت. مهم ترین عامل پیروزی در نبرد ها برای طرف پیروز تجهیزات بود یا فرمانده و استراتژی صحیح؟

فرمانده تا تجهیزات را نشناسد شما ارتش ایالات متحده را به او بده پیروز میشود؟ خلاصه اینکه حرف شما در مورد تجهیزات قطعا صحیح است اما به حال سوریه تاثیری ندارد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با اجازه آقا سینا!

البته در تخصصی سازی مهمات قطعا حق با شماست! در تاثیر توپخانه دقیق و مهمات دقیق شکی نیست. ولی فعلا باور بفرمایید این راه حل سوریه نیست.

شما که بهتر میدانید در جنگ جهانی دوم چه گذشت. مهم ترین عامل پیروزی در نبرد ها برای طرف پیروز تجهیزات بود یا فرمانده و استراتژی صحیح؟

فرمانده تا تجهیزات را نشناسد شما ارتش ایالات متحده را به او بده پیروز میشود؟ خلاصه اینکه حرف شما در مورد تجهیزات قطعا صحیح است اما به حال سوریه تاثیری ندارد.

فرمایش شما درسته عزیز بنده هم صرفا در مورد بخش تجهیزاتی که مورد بحث دوستان واقع شد نظر دادم اینکه سپاه تجهیزات توپخانه ببره و از این دست صحبت ها

وگرنه درد سوریه همانطور که شما گفتی چیزی فراتر از سلاح هست و این رو همه میدانیم

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.