GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

من امروز صبح یکبار این کلیپ را دیدم اعصابم خورد شد.به نظرم اینها درحال عقب نشینی بودند که کمین خوردند چون بعضی هاشون حتی حال دویدن را هم نداشتند.امیدوارم فرمانده اینها هم باهاشون کشته شده باشه و گرنه اگر من بودم درجا این فرمانده را اعدام میکردم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که تو این کلیپ مشهوده نبودن اتش برای پشتیبانی از نیروهاست که باعث این کشتار تاسف بار شده

هرجایی که تو سوریه مسوولیت صرف با خود سوریها بوده  (جز فرماندهان  معدودی مثل نمر و عصام زهیرالدین) از این شاهکارها زیاد دیدیم اخرین نمونش هم مربوط به پالمیرا بود که حتما به یاد دارید!

پرچم سوریه برفراز شهر ابطع در استان درعا برافراشته شد 

http://8pic.ir/images/xewnz9suhxbygs3rrtua.jpg

طبق خبر ها به نظر میرسه اتش بس در شهرهای ابطع و داعل به هم خورده و پرچم رو پایین کشیدند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مداحی بچه های نبل و الزهرا، ساعت هایی قبل از شکستن محاصره ی شهرکها

بعضی از افرادی که در فیلم می بینید شهید شدن (از جمله خود مداح) و البته مطمئنا بقیه جهاد رو ادامه میدن تا دیگه جایی محاصره نشه و کشورشون رو از لوث وجود تروریست ها پاک کنن.

[aparat]OTvQ6?[/aparat]

به نقل از تحولات جهان اسلام

حال این عزیزان رو ما درک نمی کنیم!

و علاقه شون رو به ما  و ارمان هایی که شاید خیلی از ماها نسبت به اونها سست شده باشیم!

حالا چه به خاظر بی ایمانی خودمون باشه یا بی ایمانی مسولین و تصمیم سازان کشورمون!

اگه مثل این شیعیان در محاصره بودیم! و از لحاظ نفرات هم در اقلیت !حال و هوای اونها رو درک میکردیم!

حیف که خیلی اوقات !بسیاری از افراد قدر این نظام و مملکت رو تو کشور نمیدونن!

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی میتونه توضیح بده دقیقا چی شده که اینهمه تلفات دادن؟

آخه تو محیط به این کوچیکی و اینا با سلاح های اولیه و ابتدایی چه جوری میشه که همچین تلفاتی رو میگیرن؟

کمینه. خاصیت کمین اینه که بخاطر غافلگیری میشه تلفات بالایی از دشمن گرفت و تلفات کمی داد. احتمالا اون کلیپ رو یادتونه که بچه های حزب الله تو یه کمین حدود صد نفر از مسلحین رو که تو فضای باز در حال پیشروی بودن تارومار کردن.
یه دیدبان یا نفوذی خبر حرکت نیروهای مقابل رو از یک مسیر به همرزماش میده.اونا هم در یک منطقه مناسب براشون کمین می کنن.
 همونطور که می بینید کسانی که هدف قرار میگیرن در فضای باز هستن و امکان اختفا وجود نداره.و اگر به ترتیب اجساد توجه کنید متوجه میشید که در همون حالت پیشروی ستونی بدون اینکه بتونن واکنشی نشون بدن کشته شدن. اونایی هم که از ستون جدا شدن چون امکان اختفا نداشتن در  فاصله کوتاهی هدف قرار گرفتن. دقیقا در حین حرکت و زمانی که انتظار حمله نداشتن غافلگیر شدن.
در مورد سوالتون باید بگم که لازم نبود سلاح خاصی  داشته باشن! برای درو کردن یک ستون پیاده در فضای باز یه تیربار مثل گرینوف کافیه.
اساتید میتونن در مورد ضد کمین و روشهای مقابله با کمین برامون بیشتر توضیح بدن. 
به نظر من تو این جور پیشروی ها اگه سه نفر با فاصله از سه جناح نیروها حرکت کنن و مسیرو بررسی کنن تا حد زیادی میتونن کمین رو کشف کنن و از چنین اتفاقاتی جلوگیری میشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که دوست دارند ... ، باید عرض کنم که طبق خبر رسیده ، از طریق گردانهای امام حسین (ع) کور سوی امیدی هست . اگر خواستید ، بروید پیگیر شوید. فرق خبر و اطلاع رو هم که بلدید دیگه من نگم .

آقا محض رضای خدا یه کمپین راه بندازید کمکهای مردمی جمع کنیم برا سربازان سوری بریم پارچه استتار مناسب بخریم بدیم ببرن سوریه لباس بدوزن بدن به این بیچاره ها . هر وقت فیلمهای درگیری رو میبینم اعصابم خورد میشه .

خطاب به ارتش سوریه عرض میکنم که:

به خدا ساختن نارنجک دودزا کاری نداره . آقا من ضامن . ریا نمیشه . تو نبردها استفاده کنید دید دشمن رو کم کنید تا اینقدر تلفات ندید.

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستانی که دوست دارند ... ، باید عرض کنم که طبق خبر رسیده ، از طریق گردانهای امام حسین (ع) کور سوی امیدی هست . اگر خواستید ، بروید پیگیر شوید. فرق خبر و اطلاع رو هم که بلدید دیگه من نگم .

آقا محض رضای خدا یه کمپین راه بندازید کمکهای مردمی جمع کنیم برا سربازان سوری بریم پارچه استتار مناسب بخریم بدیم ببرن سوریه لباس بدوزن بدن به این بیچاره ها . هر وقت فیلمهای درگیری رو میبینم اعصابم خورد میشه .

خطاب به ارتش سوریه عرض میکنم که:

به خدا ساختن نارنجک دودزا کاری نداره . آقا من ضامن . ریا نمیشه . تو نبردها استفاده کنید دید دشمن رو کم کنید تا اینقدر تلفات ندید.

تا اونجایی که من خبر دارم تا انتخابات خبری نیست فعلا هم اموزش دارن

http://www.yjc.ir/fa/news/5492910/%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B0%D9%82%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA

انشالله شاهد خبر های خوب باشیم تو چند روز اینده

در مورد کمک های مردمی سایت فارس یه خبر کار کرده بود و شماره حساب هم داده بود

نارنج دودزا رو با ساده ترین مواد میشه درست کرد حتی اصلا نیازی نیست به طور صنعتی تولید شده بفرستیم می شه اماده شده بفرستیم خودشون سر هم کنن(طبق قوانین طرز ساخت ممنوع هست وگرنه می ذاشتم)،نارنجک های انفجاری هم میشه راحت ساخت حالا میشه از پتن استفاده کرد یا ساده تر از آنفو میشه استفاده کرد مواد اولیه ش هم ارزون هست

ویرایش شده در توسط omid722
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه مثل این شیعیان در محاصره بودیم! و از لحاظ نفرات هم در اقلیت !حال و هوای اونها رو درک میکردیم!

در کلان که نگاه می کنیم و خصوصا بعد از آشکار شدن نفرت عمیق حکام عرب و تندروهای مذهبی پیرو تعالیم گسترش یافته ی وهابیت در طی چند دهه ی گذشته و نسبت جمعیتی و موقعیت جغرافیایی، به نظرم پر بیراه نیست که خودمون را در چنین موقعیتی فرض کنیم!  برخورد محتمل نهایی نه در سبک آخر الزمانی که بلکه ملموس از نوع تغییر یافته ی نیابتی به مستقیم، سناریویی مثل نبل و الزهرا را برای کشور خودمون زیاد هم پرت معنا نمیکنه. خاصه اینکه از لحاظ "حامی" ما شاید شرایط به مراتب ضعیف تری هم داشته باشیم.

قصدم این نیست که این فرض را یک فرض قریب به یقین متصور بشیم ولی به هر حال لااقل یک خطر میشه محسوبش کرد.

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.