GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

خب اون موقع ما چی داریم؟/

ما یک توافق کردیم که طبق اون ارتش سوربه 80 نفر رو از دست میده و 160 نفر مجروح .

تمام چیزهایی که ما به دست آوردیم اینه.

وقتشه یبار دیگه روس ها به ایران برگردند.

اما نه فقط یک عملیات روسی در خاک ایران بلکه یک عملیات مشترک دقیقا مثا اسرائیل و امریکا تا یک پیغام روشن برای اون ها باشه. بنده چند جا مطالعه کردم دیدم گفتند با تغییرات تعدادی از  تامکت هارو ایران چند منظوره کرده یعنی توانایی بمباران رو هم دارند. پس یا از اونها استفاده کنیم..یا رهگیر های تامکت رو همراه بمب افکن های روسیه به عنوان اسکورت و پشتیبان بفرستیم ..یکی از اون ها قتیطره رو بمبارون کنه و دیگری دیرالزور.

دوستان بیایید واقع بین باشیم..دشمن داره از نرمش ما سو استفاده  میکنه بنابراین اگر بخواهیم اعتبار خودمونو حفظ کنیم ما مجبوریم که  واکنش سخت نشون بدیم .

بزارید با مثال توضیح بدم، وقتی با قلاب ماهیگیری می کنید، طعمه رو بگونه ای طراحی می کنید که ماهی در اندازه مورد نظر شما، مثلا سوف دو کیلو به بالا، بتونه اون رو ببلعه، نحوه بلعیدن هم به این گونه هستش که اول طعمه رو مزه مزه میکنه، بعد نوک میزنه، بعد می بلعه، وقتی که بلعید، اگر در دریاچه باشید و از شناور استفاده بکنید، شناور میره پایین و شما نخ رو می کشید، با کشیده شدن نخ، طعمه مسیر رفته رو بر میگرده و قلاب به لب و لوچه حضرت ماهی گیر میکنه و بقیه داستان.

الان، ما کارایی که می کنیم، مثل نوک زدن به این طعمه های اطراف هستش، باید مواظب باشیم هول نکنیم و یکی از طعمه ها رو نبعلیم وگرنه حساب ما با کرام الکاتبینه.

این هزینه هایی که داریم میدیم، همون جریان امکاناتی هستش که باید در مسیر صحیح استفاده می شد و نشد، به قول معروف، خون های ریخته شده در جنگ ها، همون عرقهایی که باید در زمان صلح ریخته میشد و نشد. اقدامات احساسی فقط بدترش می کنه. در واقع تفاوت ما با ماهی قصه ما، هوشمند بودن ما هستش، ما میتونیم در وقت وفور نعمت، غذا ذخیره کنیم تا در موقع نیاز مجبور به تغذیه از طعمه های ماهیگران نباشیم.

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم

و علیکم اسلام و رحمه الله...

قدرت هوایی لازم را برای به چالش کشیدن کشورهایی را که نام بردید ، در اختیار دارید ؟؟؟

دشمن شما ، قدرت لازمه را دارد و شرایط صحنه نبرد را بر شما تحمیل کرده ، حالا سئوال این هست ، با چه ابزاری قرار هست ، پاسخ دهید ؟؟؟!!!!

استاد عزیز معلومه اصلا پست من رو مطالعه نکردید

همونطور که گفتم اصلا و ابدا نباید با آمریکایی ها تقابل مستقیم کرد.

پاکسازی منطقه دیرالزور و قنیطره که مراحل مقدماتیش قبل از اقدام یانکی ها در حال انجام بود رو بهترین پاسخ به این سلسله اقدامات میدونم

اتفاقاً هست ، ریگ مورد نظر هم ، منافع ملی این کشور بشمار میرود  که بواسطه اعمال قدرت نظامی ، دارد تامین می شود . ضمناً روسها در حال حاضر توانایی ایجاد منطقه پرواز ممنوع را ندارند ، مگر با همکاری سایرین ( آمریکایی ها ، فرانسوی ها ، بریتانیایی ها و احتمالاً IAF )

ایجاد منطقه پرواز ممنوع جهت اطمینان خاطر هست.و شاید خیلی هم ضروری نباشه مگر واقعا آمریکایی خیلی مشکل داشته باشن که بخوان دوباره همچین خبطی رو تکرار کنند.همین دفعه رو هم با کلی عذر و بهانه و ببخشید میخوان ماست مالی کنند

وضعیت ایالات متحده که روشن هست ، روسها هم هرگز چنین کاری نمی کنند .

برای این بخش از صبحت هام من از گفته های خودتون مبنی بر حق دفاع برابر تهاجم خارجی مرجع دادم.شاید اسراییلی ها با یک  دو تا دوتا چهار بفهمند که  عملیات به نفع تروریست ها براشون اولویت داره یا حفظ جان شهروندان نهاریا یا کریات شیمونه در مقابل فرضا اصابت یک موشک تشرین

==================================================================

با احترام به شما استاد MR9  من میتونم  تمام حرفهام رو بزارم کنار و فقط یک سوال به عنوان یک شاگرد از خدمت شما استاد مطلع میپرسم:

-در مقابل سلسله اقدامات هوایی اسراییل و آمریکا به نفع تروریست ها چه باید کرد؟

ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با نظر جنابان MA5 , Antiwar موافقم
چندساله که در واکنش به حملات گاه و بیگاه اسراییل به ارتش سوریه و ترور های سریالی فرمانده

اشتباه نکنید. من اگر جای ایران باشم هیچ کار خاصی نمی کنم. فقط انگولک و تحریک روسها و اگر خیلی زرنگ باشم چینی ها....
هر چقدر امریکایی ها روس ها رو تحقیر و تحریک کنن نفعش توی جیب ماست.
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده چند جا مطالعه کردم دیدم گفتند با تغییرات تعدادی از  تامکت هارو ایران چند منظوره کرده یعنی توانایی بمباران رو هم دارند. پس یا از اونها استفاده کنیم..یا رهگیر های تامکت رو همراه بمب افکن های روسیه به عنوان اسکورت و پشتیبان بفرستیم ..یکی از اون ها قتیطره رو بمبارون کنه و دیگری دیرالزور.

دوستان بیایید واقع بین باشیم..دشمن داره از نرمش ما سو استفاده  میکنه بنابراین اگر بخواهیم اعتبار خودمونو حفظ کنیم ما مجبوریم که  واکنش سخت نشون بدیم .

عذر میخوام.

یه سوال داشتم

شما تمام این فکرها رو خودت کردی؟ تنهایی؟

مرد مومن ما برای تامین امنیت هوایی خودمون هم جنگنده سرحال کم داریم و مجبوریم با تقویت پدافند زمین پایه تا حدی این خلا رو پر کنیم. در ثانی اگر بحث ارتقا و تامکت و امکانات باشه گزینه اول ما ارتقای توان هوا به هوای تامکت هاست که مشخص نیست آیا واقعا توانایی الکترونیکی/راداری مناسب و تسلیحات به روزی به مانند قبل دارند یا نه...

بعلاوه اگر روسیه دستش تنگه و بقول شما برای اجماع محتاج کمک هوایی ماست جهت حمله به مخالفین(که واقعا خنده داره، چه در بحث اسکورت هوایی و چه بمباران مواضع) میتونیم از فنسرهامون استفاده کنیم که در دسترس و مناسبتر هستند، نیازی به دستکاری و اعمال تغییرات اورژانسی (که در حال حاضر قطعاً زمانبر هست و ما قبلا واسه چنین کارهایی خیلی فرصت داشتیم البته اگر میخواستیم و میتوانستیم) بر روی تامکت ها نیست.

ویرایش شده در توسط Armanmodern
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به درخواست روسیه قراره نشست اضطراری شورای امنیت سازمان بین الملل برگزار شه. واقعا نهایتا که چی بشه؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

علیکم سلام و رحمت ا...

استاد عزیز معلومه اصلا پست من رو مطالعه نکردید

عرض بنده ، ناظر به این فرموده شما بود

با نظر جنابان MA5 , Antiwar موافقم ، چندساله که در واکنش به حملات گاه و بیگاه اسراییل به ارتش سوریه و  ترور های سریالی  فرمانده های رده بالای حزب الله و سپاه فقط سرمون رو پایین گرفتیم و منتظر پس گردنی بعدی هستیم

ابزار را برای مقابله داریم ؟؟؟ این ضربات تحمل شده ، کاملاً درست ولی عکس العمل را باید با یک ابزار اجرا کرد ، حالا به نظر شما ابزار ما چه چیزی است ؟؟

پاکسازی منطقه دیرالزور و قنیطره که مراحل مقدماتیش قبل از اقدام یانکی ها در حال انجام بود رو بهترین پاسخ به این سلسله اقدامات میدونم

در حقیقت تا آنجایی که اطلاع دارم ، یک ارتش ، برای پاکسازی نیاز به یکسری پیش فرض ها استاندارد دارد ( قصد ندارم آیین نامه تاکتیکی پاکسازی یک موقعیت به گونه کلاسیک نظامی را عرض کنم ) . حالا ، به نظر شما ، این پاکسازی به چه صورتی باید صورت بگیرد ؟؟؟

نمی شود به همین راحتی از اجرای عملیات پاکسازی حرف زد ، چون اجرای هر تاکتیکی در صحنه رزم ،( در ایجا پاکسازی یک موقعیت مشخص از عناصر دشمن )  نیازمند پیش فرض های مشخصی است . این پیش فرض ها تا انجایی که حضور ذهن دارم ، شامل ( ایجاد تفوق هوایی بر فضای منطقه نبرد ، کانالیزه کردن دشمن به بیرون از مناطق شهری ( برای پاکسازی توپوگرافی شهری ) اجرای آتش شدید توپخانه برای زمینگیر کردن دشمن ، در اختیار داشتن زرهی مناسب برای اعمال برتری زمینی و در نهایت واحدهای پیاده- مکانیزه خواهد بود . همه اینها را ،  وجود یک ساختار (شبکه ) فرماندهی که اطلاعات به روز و به اصلاح رئال تایم را در اختیار دارد ( اطلاعات رزمی ) باید تکمیل کند

ایجاد منطقه پرواز ممنوع جهت اطمینان خاطر هست.و شاید خیلی هم ضروری نباشه مگر واقعا آمریکایی خیلی مشکل داشته باشن که بخوان دوباره همچین خبطی رو تکرار کنند.همین دفعه رو هم با کلی عذر و بهانه و ببخشید میخوان ماست مالی کنند

استدلال بنده این هست که ایجاد منطقه پرواز ممنوع ، برای خودش یک شرایط خاصی را می طلبد . به مانند شرایط عراق از سال 1991 تا 2003 . با این تفاوت که در سوریه ، طرفهای درگیر اهداف متنوع و بسیار متضادی را دارند و احتمالاً بسیار بعید هست این کار ، چون آنها را برای اجرای نیات خودشون بسیار محدود می کند .( هم روسها و هم آمریکایی بواسطه قدرت هوایی در سوریه حضور دارند )

برای این بخش از صبحت هام من از گفته های خودتون مبنی بر حق دفاع برابر تهاجم خارجی مرجع دادم.شاید اسراییلی ها با یک  دو تا دوتا چهار بفهمند که  عملیات به نفع تروریست ها براشون اولویت داره یا حفظ جان شهروندان نهاریا یا کریات شیمونه در مقابل فرضا اصابت یک موشک تشرین

رژیم عبری ، سود سرشاری از از بازی کردن در پشت پرده قضیه سوریه دارد می برد ، و بعید هست که قصد داشته باشد ، دست خودش را به این زودی ، رو کند . همین الان ، حوزه پشتیبانی پزشکی شورشیان را که دارد انجام می دهد ، ضمناً ، اینها ، شلیک موشک را  از دید سوری ها ، نمی بینند .

در مقابل سلسله اقدامات هوایی اسراییل و آمریکا به نفع تروریست ها چه باید کرد؟

والا بنده بارها عرض کردم ، صرفاً و شاید ، یک مقدار مطالعات تئوریک بنده در حوزه علوم نظامی ، منظم هست و به هیچ عنوان ، ادعایی در زمینه تحلیل شرایط سوریه ندارم . بنده اخبار را با تجارب تاریخی و سرفصل هایی استانداردی که وجود دارد ، مقایسه می کنم .

این سئوال جنابعالی هم نیاز به مطالعه بیشتر دارد . با این حال ، بازتابهای تصمیم گیری ها بعد از خاتمه دفاع مقدس در حوزه تدوین دکترین جامع نظامی ، الان دارد خودش را نشان می دهد .

پی نوشت :

متاسفانه یکسری محدودیتها ، حوزه مانور را از بنده گرفته ، بعنوان مثال ، اگر می توانستیم ، همین مفهوم " اطلاعات رزمی " را بسط و گسترش دهیم و جنبه های مختلف آن را تبیین کنیم ، بسیاری از مباحث ، در تاپیک سوریه بوجود نمی آید ، چرا که  استاندارد پذیرفته شده در یک سازمان نظامی ، مشخص هست و براساس آن می شود تحلیل کرد .

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا زمانی که قدرت سازی داخلی  به شکل متوازن صورت نپذیرد ، همین وضعیت برقرار خواهد بود . 

سلام

یه بنده خدایی که اتفاقا 8 سال رئیس جمهور این مملکت بوده در توجیه اینکه ارتش یا حداقل ارتش قوی به درد ما نمیخوره گفته بود که ببینید ژاپن ارتش ندارد و به چه پیشرفتی رسیده است. در مورد سایر زمینه ها هم وقتی یکی از وزرا ما میگه خودکفایی گندم به درد ما نمی خورد و اصلا به خاطر کم آبی باید تولیدات کشاورزی را کم و محدود بکنیم چه انتظاری داری. الان منتظری  دولت مردان ما درس بگیرن مدیرت بشه مدیریت جهادی. الان با این اشتباه خیلی دقیقی که کردند میریم سر میز مذاکره میشینیم باهاشون در مورد سلاح حجومی مذاکره میکنیم.

مردم این خاورمیانه هم که قربونشون برم. معلوم نیست این سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن تا کدوم هزاره روشون جواب بده. 

ببخشید اف تاپیک میشه ولی یه چیز دیگه که باید بگم تفاوت معنای آتش بس در زبان های مختلف هست که ایجا دوست دارم یه توضیحی راجع بهش بدم:

معنای آتش بس در فرهنگ لغت ابوعمید(مورد استفاده در ارتش سوریه): آتش خوردن / منتظر حادثه بد شدن / دست خود را بستن

معنای اتش بس در فرهنگ لغت گرباچوفسکی(مورد استفاده در ارتش روسیه): اتش بر سر متحد کردن / مثل خیار فروختنش

معنای آتش بس در فرهنگ لغت لینکلن (مورد استفاده در ارتش امریکا): به آتش بستن / به آتش کشیدن با استفاده از خریدن زمان برای متحدان

معنای آتش بس در فرهنگ لغت ابویزید(مورد استفاده داعش و امثالهم) : منتظر آتش گرفتن دشمن با آتش آسمانی و غیبی ( در مواردی دوست خیلی دشمن) شدن 

• Upvote 9
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند وقت پیش همه داشتن روز شماری میکردن برای حمله نظامی آمریکا به مواضع ارتش سوریه و حتی بعضیا نوع تسلیحاتی رو که قرار بود استفاده بشه حدس میزدن... و دیروز بعد از حمله به مواضع ارتش سوریه و کشته و زخمی شدن بیش از 200 سرباز یک کشور میان میگن اشتباه کردیم در حمله!!!
خیلی خوب بلدن بازی های کثیف رو آمریکایی ها!!!
‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾
احمد آقا به نظرم تفاوت زیادی هست بین بمباران گذرگاه هایی که خیلی ها از ابتدا گتند محل ورود تروریست های خارجیست با بمباران نیروهایی که در محاصره 2 ساله شناخته شده ترین و شقی ترین تروریست ها هستند... ویرایش شده در توسط zAa9
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعد تکلیف حفظ امنیت فضای هوایی ایران را باید چه کار کرد ؟؟؟ احیاناً قرار نیست که با تایگر ها و ارگارد ها این ماموریت را انجام دهید !!!!!!

برادر مگه چند تا تامکت ما قراره بفرستیم؟؟ما فوقش 3 تا 4 فروند تامکت بفرستیم اون هم برای پشتیبانی و بمباران.. امنیت کل ایران به این 3 تامکت بسته است؟؟

با این شرایط  اگر ما واکنش سخت نشون ندیم  دشمن بی باک تر میشه و باز هم این تهاجمات روو تکرار میکنه .پس نیاز به یک پاسخ قاطع داره..با پهپاد با جنگنده با هرچی که امکانش باشه باید این حمله تلافی بشه توسط ایران و روسیه .

ما میتونیم  به روسیه اجازه بدیم که از همدان یکبار دیگه استفاده کنه و بمب افکن های روسیه رو با تامکت ها اسکورت کنیم در سوریه .

قنیطره و دیرالزور باید هدف قرار گرفته باشند..اگر بخاطر مسائل امنیتی سوریه رو از دست بدیم به عبارتی کل محور مقاومت رو فدای حدس و گمان ها و  محافظه کاری کردیم

عذر میخوام.

دوست عزیز مگه قراره اون چند تا تامکت رو بدیم بره  سوریه دیگه بر نگردند؟؟

در رابطه با بمب افکن شدن تامکت عرض کنم که شما انگار اخبار دنبال نمیکنی ما خیلی وقته این طرحو عملی کردیم عکسش هم  تو همین انجمن خودم گذاشتم به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/391626/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D9%88%DB%8C-f14-%D8%AA%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

دوست عزیز روسیه با اون همه سوخو 35 و سوخو 30 دستش تنگه؟؟خیر عزیزم هدف  بنده از این حرف اینه که این یک پیغام مستقیم به امریکا و اسرائیل باشه مبنی بر مشارکت ما  در تهدید امریکا .

اصلا جنگ سوریه جنگ ماست من نمیدونم چرا بعضیا روسیه رو همه کاره میدونند.

برادر من فقط به بعد نظامی  فکر نکنید  سیاست بسیار قوی تر از بعد نظامیه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
دوستان لطفاً کمی احساسات خودتونو کنترل کنید، اینکه امریکایی ها گاه و بیگاه به اسم اشتباه اونهم با داشتن دقیقترین ماهواره ها و پرنده های شناسایی و جاسوسی محلهایی رو عامدانه و هدفمند بمباران میکنن و بعد هم میگن اشتباه بوده که اصلاً شکی درش نیست و ابدا هیچ انسان باشرف و منطقی نمیتونه کثافت کاریهاشونو ماله بکشه منتهی تحلیلهای اینقد تند هم بثواب نیست و باعث حتی پرت شدن از اصل قضیه میشه

نفیسه کوهنورد خبرنگار(؟) بی بی سی فارسی در عراق در این مورد دیرالزور در شبکه ی اجتماعیشون اظهار! کردند، ائتلاف قبلا در عراق هم گروه های شیعی و ... را بمباران کرده بود، ازشون پرسیدم ( اونوقت دوستان پز دیزی خوریشون را میدند. حد دیزی خوری را توجه دارید؟! ) :) گفتند چون ارتباط رادیویی نداریم باهاشون از این بالا سخته!!!! توجه دارید؟ از اون بالا سخته!! :)

اصلا از اون بالا سخته! یانکی های گرامی! شما به منوال همین 5 سال لطف میکردید برای کمک! به ارتش سوریه، داعشی های که این بندگان خدا را محاصره کردند را بمباران نمی کردید؟ اون هم در زمان آتش بس. این محبتتون چرا یکهو گل کرد. اون هم در این حجم! ( اگر قبلا هم یک چرخی اون اطراف زده بودید )

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بحث تامکتهای ما:

دوست عزیز بحث سر این نیست با چی بزنیمشون بقول شما با فنستر ها هم میشه مهم اینه که بزنیم.

ما بسیار نیازمند به رهگیر هستیم و شکی هم توش نیست  اما بنده میگم هر عملیات نظامی برای تلافی این عمل اسرائیل و امریکا باید به صورت مشارکتی با روسیه انجام بشه تا طرف مقابل از تکرار اون پرهیزکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.