GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

ایران باید سال ها قبل تو سوریه یا حتی لبنان پایگاه هوایی یا حتی دریایی ایجاد میکرد چه اشکالی داره؟

اونوقت میتونستیم به اروپا و اسراییل نزدیک تر بشیم

آمریکا که هر سوراخ سومبه ای یه پایگاه زده مخصوصا تو خاورمیانه

البته خب هواپیما هم نداریم بزاریم تو پایگاه حیف :rolleyes:

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع آگاه  اظهارات امروز رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه را مبنی بر اینکه «با رئیس‌جمهوری ایران صحبت کردم و هشدار داده‌ام که شما در برخی اشتباهات درباره اتهامات روسیه به ترکیه مشارکت دارید، بعد از این بود که چنین افترائاتی از ادبیات مسئولان ایران و برخی منابع خبری در ایران حذف شد» را تکذیب کرد و گفت: این ادعا کذب است و در هیچ کدام از دیدارها یا گفت‌وگو‌های تلفنی میان اردوغان و روحانی چنین صحبتی مطرح نشده است.
منبع: فارس
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادعای اردوغان درباره هشدار به ایران

اردوغان ادعا کرد که به رئیس جمهور ایران هشدار داده است چنانچه صحبت درباره خرید نفت داعش در ترکیه ادامه یابد، ایران هزینه های آن را پرداخت خواهد کرد و ایرانی ها نیز حرف خود را پس گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ادعا کرد به مقامات ایرانی هشدار داده است که اظهار نظر درباره دخالت مقامات ترکیه ای در خرید نفت داعش، برای ایران هزینه خواهد داشت.

رئیس جمهور ترکیه که پس از سرنگونی جنگنده روسی، در تلاش برای رفع و رجوع تنش و بحران ناشی از آن، مدام سخنرانی می کند، امروز پنجشنبه در همایش سندیکاهای کارگری ترکیه ادعا کرد ده روز پس از هشدار به مقامات ایران، ایرانی ها حرف خود را پس گرفته اند.

اردوغان در توجیه علت حضور نظامی در سوریه، با اشاره به ترکمن بودن برخی از مردم سوریه، گفت: ما نباید برادران ترکمن خود را فراموش کنیم، روابط ما با آنها به قرن هفتم میلادی باز می گردد، ما از زمان امپراتوری عثمانی با آنها رابطه داشته ایم و برای آنها هیچ تفاوتی میان سوریه و ترکیه نیست و کسی حق ندارد این روابط برادرانه را برهم بزند.

اردوغان بدون اشاره به نقش ترکیه در ایجاد بحران و جنگ در سوریه، اظهار کرد: کشورهایی که در امور داخلی سوریه دخالت می کنند در این اتفاقاتی که در سوریه رخ می دهد، نقش دارند.

رئیس جمهور ترکیه در ادعایی عجیب، داعش را متحد دولت سوریه دانست و گفت: دولت سوریه تلاش می کند به حکومت خود ادامه دهد و داعش هم به آنها کمک می کند.

اردوغان در واکنش به افشای دخالت پسرش در خرید و فروش نفت داعش اظهار کرد: روسیه به دنیا اعلام کرده که ترکیه از داعش نفت می خرد. من در همایش آب و هوا در پاریس هم با بسیاری از رهبران جهان صحبت کردم و گفتم اگر روسیه بتواند این موضوع را ثابت کند، من از سمت خودم کنار می روم اما اگر روسیه نتواند این موضوع را ثابت کند، آیا پوتین هم از مقامش کنار می رود؟

رئیس جمهور ترکیه برای تکذیب خرید نفت داعش، گفت: ترکیه نفت و گازش را از منابع شناخته شده مانند روسیه، ایران، جمهوری آذربایجان، قطر و نیجریه می خرد. بنابراین چه کسی از داعش نفت می خرد؟

اردوغان بار دیگر ادعای همکاری داعش با دولت سوریه را مطرح کرد و گفت: یکی از سوری ها که گذرنامه روسیه داشت از داعش نفت می خرید و آن را به دولت سوریه و برخی شرکت های بین المللی می فروخت. این موضوع را واشنگتن ثابت کرده و مشخص شده که یکی از قهرمانان شطرنج روسیه هم در این امر شرکت دارد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنرانی اش در جمع نمایندگان سندیکاهای ترکیه، ادعا کرد درباره برخی اظهارنظرهای مقامات ایرانی هشدار داده و ایرانی ها نیز حرف خود را پس گرفته اند.

اردوغان گفت: نکته عجیب اینکه روسیه برخی از اعضای خانواده مرا به مشارکت در این مسئله متهم کرده است. من در این باره با رئیس جمهور ایران صحبت کردم و به او گفتم که شما هم در این گونه خطا ها مشارکت می کنید و اگر این مسئله ادامه یابد، هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: بعد از ده روز ایرانی ها برخی از این صحبت ها را از سایت هایشان حذف کردند. آنها به دروغ برخی اتهامات را به ما تحمیل می کنند.

اردوغان با بیان اینکه 360 هزار نفر از مردم سوریه کشته شده اند، اظهار کرد: این دولت شبکه ای دارد که باید برملا شود و تا زمانی که این مسئله روشن نشود، ما نمیتوانیم بحران سوریه را حل کنیم.
برخی کشورها بدون اینکه به دلایل اصلی متمرکز باشند، در امور سوریه دخالت می کنند و ما از آن چشم پوشی نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما تلاش می کنیم سوری ها به زندگی بهتری برسند.

سخنرانی های اردوغان در شرایطی ادامه می یابد که برخی فرماندهان ارتش ترکیه به این امر اعتراض کرده و از مقامات سیاسی خواسته اند بیشتر از این صحب نکنند تا مقامات نظامی ترکیه و روسیه مشکل را حل کنند.

.------------------------------------------------------------------------

اگر این خبر درست باشه و مسئولین سیاسی ما خاصه دولت این طوری کرنش کرده باشن جلو اردوغان کذاب من یکی احساس ذلت میکنم

چون ایران قلب محور مقاومته و ترکیه حمال غرب

این همه به جانیای قصاب کمک لجستیکی کرده

بقول یه بنده خدا ترکیه کپسول اکسیژن داعشه

رو کردن دست این ادم کش توسط ایران یه وظیفس

البته پر واضحه برخی بخاطر تجارت ما با ترکیه طرفدار محافظه کاری هستن اما نه دیگه انقد که اردوغان طوری میگه ایران حرفشو پس گرفت انگار ما جنایتکاریم ترکیه مظلوم

کسی نخاست لشکر کشی کنیم به ترکیه اما انقد واداده بودن که اردوغان بیاد با این ادبیات حرف بزنه خجالت اوره

خداکنه دروغ باشه این خبر

--------------

متاسفانا بنده اشاره کردم بالای چش دولت ابرو وجود داره برخی دوستان بر نمیتابن

این منفیا  از خیلی چیزا ! برام با ارزشتره برادرا :rose:

تکذبیه آن منتشر شده است ولی هنوزمعلوم نیست این صحبت ها چقدر حقیقت دارد یا بیشتر شایعه است 

به هرحال ترکیه در شرایطی نیست که ایران را تهدید کند 

البته از این اردوغان بعید نیست 

در صورت درستی تهدید  باید روش روسیه را پیروی کرد و با تحریم و تعلیق جواب داد 

اول باید نشان داد رفتار خصمانه ترکیه را و صحبت های بیان شده را 

و در گام بعد در ورود کالاهای ممکن و ترانزیتی تحریم اعمال کرد

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تکذبیه آن منتشر شده است ولی هنوزمعلوم نیست این صحبت ها چقدر حقیقت دارد یا بیشتر شایعه است 

تکذیبیه در یک  سایت اونم به نقل از منبع اگاه؟ اردوغان در یک کنفراس پخش زنده این حرفارو زده ما ته یه سایت به نقل از منبع اگاه تکذیبیه دادیم؟؟؟حرفهایی در این سطح حداقل توسط سخنگوی دولت تکذیب میشه

و در ضمن این خبر مال سایت شبکه خبر هست و توسط همین شبکه پخش زنده شده و فیلمش هم در لینک داده شده موجوده

من فقط انتظار دارم دولت قاطع موضع بگیره

این زیاده؟

• Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطعا نیاز به پشتیلانی هوایی توسط نیرو های ما احساس شده.قبل از ورود روسیه بارها مستشاران نظامی ما تاکید کردن که سوریه پشتیبانی مناسب نمیکنه.روسها هم الان پشتیبانیشون سخته.بحث هماهنگی و خیلی چیزای دیگه مطرحه.ما یا نباید دخالت زمینی کنیم یا اینکه پشتیبانی هوایی خودمونو داشته باشیم.شوخی نیست که ججنگه.
بهترین جنگنده فنسره.هم توسط روس ها تامین قطعات میشه هم میتونیم به عنوان جنگنده روسی یا سوری جا بزنیمشون.فانتوم خیلی تابلوعه.

همین الانم جنگنده های روس تا از لاذقیه برسن حلب کلی وقت میگیره.ما نیاز داریم به یک پایگاه مثل تی4یا حتی خود کویرس.امیدوارم این اتفاق بیفته.خدارو چه دیدید شاید همین جنگنده های پیر با دست خلبانان شجاع ما گره کور این جنگو باز کنن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قطعا نیاز به پشتیلانی هوایی توسط نیرو های ما احساس شده.قبل از ورود روسیه بارها مستشاران نظامی ما تاکید کردن که سوریه پشتیبانی مناسب نمیکنه.روسها هم الان پشتیبانیشون سخته.بحث هماهنگی و خیلی چیزای دیگه مطرحه.ما یا نباید دخالت زمینی کنیم یا اینکه پشتیبانی هوایی خودمونو داشته باشیم.شوخی نیست که ججنگه.
بهترین جنگنده فنسره.هم توسط روس ها تامین قطعات میشه هم میتونیم به عنوان جنگنده روسی یا سوری جا بزنیمشون.فانتوم خیلی تابلوعه.

همین الانم جنگنده های روس تا از لاذقیه برسن حلب کلی وقت میگیره.ما نیاز داریم به یک پایگاه مثل تی4یا حتی خود کویرس.امیدوارم این اتفاق بیفته.خدارو چه دیدید شاید همین جنگنده های پیر با دست خلبانان شجاع ما گره کور این جنگو باز کنن.

انشاالله...
اما بنظرتون عراق اجازه عبور از خاکش به ما میده؟!؟
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تکذیبیه در یک  سایت اونم به نقل از منبع اگاه؟ اردوغان در یک کنفراس پخش زنده این حرفارو زده ما ته یه سایت به نقل از منبع اگاه تکذیبیه دادیم؟؟؟حرفهایی در این سطح حداقل توسط سخنگوی دولت تکذیب میشه

و در ضمن این خبر مال سایت شبکه خبر هست و توسط همین شبکه پخش زنده شده و فیلمش هم در لینک داده شده موجوده

من فقط انتظار دارم دولت قاطع موضع بگیره

این زیاده؟

خودم دنبال منبع می گردم چون بحث روی این جور خبر بدون منبع موثق به فاجعه ختم می شود ولی به نظر صحتش در حال تایید است

ولی موضع قاطع از شکل ترکیه ای یا روسی مدنظر است ؟

من به شخصه از نوع روسی اش خوشم می اید 

تهدید ترکیه این معنی را می دهد که ما داریم راه درست را می رویم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس منتسب به قرارداد آتش بس میان YPG و ارتش آزاد سوریه در شمال حلب

CVUvkCNWcAEvuhy.jpg

این آتش بس میان ارتش آزاد و کردها و مشاهده شدن پهپادهای MQ-9 Reaper آمریکا در مناطق مورد مناقشه میان ارتش آزاد سوریه و داعش در شمال حلب میتونه نشونه این باشه که آمریکا برای باز نگه داشتن گذرگاه های مرزی اعزاز وارد عمل شده

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نکته ی حساس و ظریف هست به نظرم در رابطه تفکیک نظامی با غیرنظامی که البته قابلیت سوء استفاده ی شدیدی داره و در رابطه با اون به یک قضاوت قطعی نمیشه رسید ولی:

در مستندی مردی که از موصل فرار کرده بود مصاحبه می کرد و در حیرت میگفت: همسایگانی که تا دیروز باهاشون زندگی می کردیم، خرید و فروش می کردیم و حتی نسبت های فامیلی برقرار کرده بودیم بعد از ورود داعش برخی زنانشون به شادی و هلهله پرداختند و برخیشون به شخصه نیروهای داعشی را راهنمایی می کردند و می گفتند مثلا فلان خانه، محل زندگی یک شیعه است و همکاری های از این قبیل ( اون هم با توجه به صحبت ها و برداشتی که میشد نه با فشار و بعد از ورود داعش و چه و چه، در همون ابتدا و در استقبال از ورود داعش و ... )

باید در تفکیک نظامی و غیرنظامی و همکار نظامی دقت زیادی کرد اصولا!

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما که روسیه نیستیم دوست عزیز :winking:

به پول فروش نفت و گاز به ترکیه خیلی نیاز داریم 

بعدشم ترکیه اقتصاد و صنعت خیلی بهتری داره نسبت به ما

کلا به ضرر ما میشه

ولی قبول دارم باید یه جوابی داده بشه

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.