GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

واقعا حماقته اگر سوری ها فکر کنن مشکلشون با مذاکره حل میشه!

من فکر میکنم تنها راه مذاکره است. ولی نه مذکرات کلی, چون انقدر طیف طرفهای درگیر گسترده و منافع مختلف و گاه متضاد هست که مذاکره گسترده محال هست. مذاکرات کوچک و موردی بهتر جواب میده.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون اگه تو کشور خودش می موند و می جنگید بهتر نبود!؟

ملتی که پا به فرارشون خوب باشه! به نظر من لیاقتشون همینه!

جالبه که شما هیچ نقشی رو برای دیکتاتور قایل نیستید. مردمی که وسط یک معرکه گیر افتادن و اکثرا عزیزی رو که توسط اسد یا مخالفین کشته شده از دست دادن چکار میتونن بکنن. سوال شما رو اینجوری میشه پرسید. اگر اسد در همون چند ماه اول دو دستی نمیچسبید به قدرت و مانند بن علی یا مبارک کنار میرفت بهتر نبود؟ داستان رو که از اخر به اول نمیشه گفت!!!
  • Upvote 7
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خربه الناقوس هم سقوط کرد درگیری بر سر حاکورا ادامه داره با سقوط خربه الناقوس خود به خود جناحین ارتش سقوط میکنند
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جالبه که شما هیچ نقشی رو برای دیکتاتور قایل نیستید. مردمی که وسط یک معرکه گیر افتادن و اکثرا عزیزی رو که توسط اسد یا مخالفین کشته شده از دست دادن چکار میتونن بکنن. سوال شما رو اینجوری میشه پرسید. اگر اسد در همون چند ماه اول دو دستی نمیچسبید به قدرت و مانند بن علی یا مبارک کنار میرفت بهتر نبود؟ داستان رو که از اخر به اول نمیشه گفت!!!

ساشا عزیز. وضع سوریه با این کشور های دیکتاتوری خیلی فرق میکنه. انقلاب سوریه از اول هم ساخت اسرائیل بود. شاید تمامی انقلاب های منطقه شکل گرفتند تا مردم سوریه رو گری کنند. شاید ریاست جمهوری سوریه هر مشکلی داشت وقتی به حکومت سوریه رسید فضا سیاسی سوریه رو باز کرد. اخوان المسلمین رو آزاد گذاشت و اعضاشو از زندان در آورد. به احزاب دیگه اجازه ی موجودیت داده بر خلاف کشور های دیگه عربی. نکته خیلی مهم شکوفایی اقتصادی سوریه نسبت به دوره های قبل بود. این حرف من نیست میتونید برید تحقیق کنید. سوریه شبیه اروپا شده بود. عکسای زمان قبل جنگ داخلیش تو اینترنت فراوان. امیدوارم قبل هر چی به تاریخ نگاه کنید. لطفا تو زمین دشمن بازی نکنید و حرف چنتا تروریست وارداتی از تورکیه و تونس و اردن و عربستان و چند تا کشور دیگه رو تکرار نکنید. ببینید ریشه ی این حرفاتون کجاست. یک زمانی دولت سوریه رو محکوم به استفاده از سلاح شیمیایی کردند تا پای جنگ هم کشاندن. سوریه هم همه ی سلاح های شیمیایی شون رو تحویل سازمان ملل دادند. بعد از این تحویل چپ و راست شاهد بودیم تو سوریه سلاح شیمیایی استفاده شد.دیگه بر کسی پوشیده نیست که تروریست ها سلاح شیمیایی استفاده میکردند حال در هر موقع که سلاح شیمیایی استفاده میشه از جمله دیروز رسانه های مختلف میگن دولت این کارو کرده. دولتی که دیگه نداره. و یادشون میره جبهه النصره آزمایش کرده و یا داعش علیه عراق و اکراد استفاده کرده. جالب بار اولی که حمله ی شیمیایی شد وهمه دولت رو محکوم کردند. شبکه ی انا نیوز در حال مستند ساختن در همون منطقه و در همان زمان بود. جالب بعد ها فیلم هاشو به سازمان های مربوط همه داد تا حقایق آشکار شه ولی حتی رسانه های ما هم در مورد فیلم هاش سکوت کردند. توی اون فیلم در منطقه. که گفت شد و البته نشان داده شد ارتش سوریه هیچ استفاده از سلاح شیمیایی نکرد. خواهش می کنم از سر جدال گری حرف نزنید. منابع خبری مناسب استفاده کنید چون واقعا به نفع ماست نه منابعی که منشا استعماری(آمریکا و فرانسه و انگلیس) دارند.
حالا من یک سوال از شما دارم. آیا بشار اسد از پادشاه عربستان و السیسی که با کودتا به قدرت رسید و سپس همه ی انقلابی هارو در خیابان ها به گلوله بستند به فجیع ترین شکل و همه ی سران انقلابی(کاری به عقایدشون ندارم) رو به اعدام محکوم کردند بدتر؟
و یا بشار اسد از دیوانه ای چون نتانیاهو که چنتا جنگ راه انداخته بدتر؟!!
این که بشار است منفور شده و شما اونو دیکتاتور مینامید حاصل کار رسانه ای غرب و صهیونیست هستش که مارو در نبرد سایبری شکست داده اند. حداقل در این زمینه. یا فکر نکنم از بشار اسد بعد از سقوط عثمانی کسی بیشتر به سوریه خدمت کرده باشه. فقط برین یکم تحقیق کنید. حرف خودم نیست. سعی کردم حقیقت و بگم

ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 12
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تانک تی 72 منهدم شده تروریستها در حمله ناکام به باشکوی / منابع سوری گفتن علاوه بر این تانک یه نفربر  رو هم زدن

1~6.jpg

استفاده از توپ D20 در حلب کالیبر 152م م

thumb_0~1.jpg

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هلاکت هکر خوش تیپ داعش در حملات ائتلاف + تصاویر

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از رویترز، جنید حسین، هکر 21 ساله انگلیسی‌تبار داعش، که سرکرده هکرهای این گروه تروریستی و از مقامات ارشد آن به حساب می‌آمد، در حملات ائتلاف به هلاکت رسید. گفته می‌شود او در حمله روز سه‌شنبه به شهر رقه سوریه کشته شده است.

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/6/5/3506943_595.jpg

جنید حسین دومین مقام ارشد گروه تروریستی داعش است که در 8 روز اخیر به هلاکت رسیده است. 18 اوت (27 مرداد) نیز یک سرکرده دیگر داعش در حمله هوایی به عراق کشته شد.

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/6/5/3506944_997.jpeg

در حالی که مقامات آمریکایی اطمینان می‌دهند جنید حسین کشته شده، دو حساب توییتر که متعلق به گروه داعش است، از زنده بودن او خبر دادند. همسر او نیز که سال گذشته به تروریست‌های داعش در سوریه پیوست اعلام کرده جنید حسین هنوز زنده است.

این هکر که با نام «ابوحسین بریتانیایی» از سال 2013 برای گروه تروریستی داعش کار می‌کند، در سال 2012 به دلیل هک اطلاعات شخصی تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس، و انتشار آن‌ها زندانی شده بود. نام او همچنین در فهرست ترور پنتاگون قرار داشت.

(اون اولیه قبلا نمرده بود؟)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنام حق

ارسالی امروز, 02:30 AM

edvardoali, on 26 Aug 2015 - 04:27 AM, said:snapback.png

به نظرتون اگه تو کشور خودش می موند و می جنگید بهتر نبود!؟

ملتی که پا به فرارشون خوب باشه! به نظر من لیاقتشون همینه!

در دیکتاتور بودن ایشان ( البته بطور نسبی و در مقام مقایسه با دیگر کشورهای عربی ) که هیچ شکی نیست . اما ممکن است برنامه اتان و یا انتظارتان را پس از کنار رفتن این دیکتاتور در همان چند ماه اول بفرمائید تا ما هم تفهیم گردیم ؟ البته نتایج اخراج دیکتاتورها از حکومت در تونس و لیبی و مصرکه مشخص است کاملا موجب دموکراتیزه شدن ملتهایشان گردیده است . ملتیهائی که بازیچه مطامع جهانخواران و برنامه هایشان گشتند .

به نظر بنده ملتی که هنوز به آن درجه ای از آگاهی نرسیده باشد که قیام حداکثری ( قیام حداکثری یعنی قیام بیش از حداقل 60-70 در صد جامعه ) کند ، با قیام پیش طراحی شده اقلیتی حتی بیشینه 20 درصدی ( همچون انقلابهای مخملی ) نمیتواند آسایشی برای خود به ارمغان بیاورد و آسایش نسبی قبلی ( که مطمئننا بیشتر از آسایش بعدی خواهد بود ) را نیز از دست خواهد داد زیرا خود را به نوعی با آن ظلم نسبی هماهنگ کرده و راه های فرار از مظالم را بطور نسبی فرا گرفته بوده است . بقول معروف " تا گوساله گاو شود/ دل صاحبش آب شود " . اگر ملت سوریه اجازه کشیده شدن قیام مسالمت آمیز را به قیام مسلحانه نمی دادند ، مطمئن باشید سوریه و بشار امروز( شاید هم بدون بشار امروز ) خیلی بهتر از نابودی سوریه و سرگردانی سوری امروزین بود . یک دیکتاتور نسبتا خوب برای یک ملت نا آگاه ، بسیار بهتر و مطمئنتر از آنارشی و هردمبیلی است حتی برای امروزی که دنیا بسیار پیشرفت کرده است . تنها راه فرار سوریه از این نکبت ، آگاهی نسبی سیاسی ملتش میباشد که آنهم متاسفانه در سایه آرامش امکانپذیر بوده و بس . آگاهی ( نه آزادی ) ای که به زور اسلحه بدست بیاید به زور چماق هم از بین میرود !

منتظر رای ثوابتان پس از بشار اسد میباشم .

با تشکر

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجساد به جا مانده از حمله ناکام به فرودگاه ابو ظهور

CNXWx6zVEAAGC_0.jpg

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آتش‌بس دو روزه در سوریه برای انتقال مجروحان

دولت سوریه و مخالفان مسلح با آتش‌بس 48 ساعته در یک شهر و دو روستا با هدف انتقال مجروحان موافقت کرده اند.

http://presstv.ir/DetailFa/2015/08/27/426537/Syria-government--rebels-truce-Zabadani-

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ساشا عزیز. وضع سوریه با این کشور های دیکتاتوری خیلی فرق میکنه. انقلاب سوریه از اول هم ساخت اسرائیل بود. شاید تمامی انقلاب های منطقه شکل گرفتند تا مردم سوریه رو گری کنند. شاید ریاست جمهوری سوریه هر مشکلی داشت وقتی به حکومت سوریه رسید فضا سیاسی سوریه رو باز کرد. اخوان المسلمین رو آزاد گذاشت و اعضاشو از زندان در آورد. به احزاب دیگه اجازه ی موجودیت داده بر خلاف کشور های دیگه عربی. نکته خیلی مهم شکوفایی اقتصادی سوریه نسبت به دوره های قبل بود. این حرف من نیست میتونید برید تحقیق کنید. سوریه شبیه اروپا شده بود. عکسای زمان قبل جنگ داخلیش تو اینترنت فراوان. امیدوارم قبل هر چی به تاریخ نگاه کنید. لطفا تو زمین دشمن بازی نکنید و حرف چنتا تروریست وارداتی از تورکیه و تونس و اردن و عربستان و چند تا کشور دیگه رو تکرار نکنید. ببینید ریشه ی این حرفاتون کجاست. یک زمانی دولت سوریه رو محکوم به استفاده از سلاح شیمیایی کردند تا پای جنگ هم کشاندن. سوریه هم همه ی سلاح های شیمیایی شون رو تحویل سازمان ملل دادند. بعد از این تحویل چپ و راست شاهد بودیم تو سوریه سلاح شیمیایی استفاده شد.دیگه بر کسی پوشیده نیست که تروریست ها سلاح شیمیایی استفاده میکردند حال در هر موقع که سلاح شیمیایی استفاده میشه از جمله دیروز رسانه های مختلف میگن دولت این کارو کرده. دولتی که دیگه نداره. و یادشون میره جبهه النصره آزمایش کرده و یا داعش علیه عراق و اکراد استفاده کرده. جالب بار اولی که حمله ی شیمیایی شد وهمه دولت رو محکوم کردند. شبکه ی انا نیوز در حال مستند ساختن در همون منطقه و در همان زمان بود. جالب بعد ها فیلم هاشو به سازمان های مربوط همه داد تا حقایق آشکار شه ولی حتی رسانه های ما هم در مورد فیلم هاش سکوت کردند. توی اون فیلم در منطقه. که گفت شد و البته نشان داده شد ارتش سوریه هیچ استفاده از سلاح شیمیایی نکرد. خواهش می کنم از سر جدال گری حرف نزنید. منابع خبری مناسب استفاده کنید چون واقعا به نفع ماست نه منابعی که منشا استعماری(آمریکا و فرانسه و انگلیس) دارند.
حالا من یک سوال از شما دارم. آیا بشار اسد از پادشاه عربستان و السیسی که با کودتا به قدرت رسید و سپس همه ی انقلابی هارو در خیابان ها به گلوله بستند به فجیع ترین شکل و همه ی سران انقلابی(کاری به عقایدشون ندارم) رو به اعدام محکوم کردند بدتر؟
این که بشار است منفور شده و شما اونو دیکتاتور مینامید حاصل کار رسانه ای غرب و صهیونیست هستش که مارو در نبرد سایبری شکست داده اند. حداقل در این زمینه. یا فکر نکنم از بشار اسد بعد از سقوط عثمانی کسی بیشتر به سوریه خدمت کرده باشه. فقط برین یکم تحقیق کنید. حرف خودم نیست. سعی کردم حقیقت و بگم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما به چندین نکته مختلف و پراکنده اشاره کردید.
۱_درست هست که در زمان بشار وضعیت نسبت به پدرش بهتر بود ولی اتفاق فوق العاده ای نیفتاده بود.
۲_ با این منطق شما پس مردم ایران هم اشتباه کردن که حکومت شاه رو ساقط کردن. چون به طور مثال ما در دهه ۴۰ در ایران رشد اقتصادی ۸ درصد رو تجربه کردیم. و در سال ۵۴ شاه بسیاری از زندانیان سیاسی رو از زندان ازاد کرد.
۳_من واقعا نمیفهمم چرا شما فکر میکنید ما و تمام هم پیمانان ما با همه دنیا فرق داریم. و اگر ۲اتفاق مشابه برای ما و بقیه بیفته برای بقیه انقلاب مردمی و بهار اسلامیست. و برای ما توطیه امریکایی صهیونیستی و ....است.
۴_هیچ دلیلی وجود نداره که من که از اسد متنفرمم, عاشق اسلامگرایان افراطی هستم. من از هردو به یک اندازه بیزارم.
۵_در جواب ۲سوال اخر شما درسته که مصر و تونس سوییس نشدند. ولی شما این ۲ کشور رو مقایسه کنید با کشور ویرانه ی سوریه که یک افغانستان جدید با ایدولوژی های ۱۰۰ برابر بدتر از طالبان. و اگر تاپیک به انحراف کشیده نمیشد, با مثالهای تاریخی بهتون نشان میدادن که چرا اینها درصد زیادیش به گردن خاندان اسد هست. و بله اسد از دیوانه ای مثل نتانیاهو دیوانه تر است. شما فقط کافیه تعداد کشته شدگان سوریه رو مقایسه کنید با تعداد کشته شدگان تمام جنگهای اعراب و اسراییل. نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در سوریه کشته شدند,و حساب کردن اینکه چند نفر توسط اسد کشته شدند کار چندان سختی نیست.
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.