GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

به نظرم روسيه ميخواد شيارشون بزنه! يعنى اول بزرگترين ها و خطرناكترين ها رو دور كنه و بعد بره سراغ كوچيكترها

اول اينكه تهديد اصلى رو مهار كرده
دوم اينكه صداى حاميان غربى نروريستها در نمياد

اما تروريستها اگه عاقل باشن الان وقت اتحادشونه گرچه اينها مثل سگند و در يه گله نميتونن كنار هم. باشن
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...
چند وقت پیش یک مقاله انتقادی از نهاجا نوشتم که یک بخش کوچیکیش در مورد این بود که ...
یکی از دلالی شکست های سنگین محور مقاومت...

نکات کلیدی پست فوق
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نوپ،

اگر محورمقاومت ذره ای از هوش داعش رو در تحلیل دنیای اطرافش داشت و مهر تعصب بر چشم و گوشش نخورده بود وضعیتش اینقدر تاسف بار نبود

نکته پست این بود که این سیستم جهت مقابله با معارضین مستقر شده نه ترکیه یا ناتو (هیچ کاری در برابر یه GBU-39 ازش ساخته نیست). این مهمه کمتر کسی این فکر رو برای استفاده از جمر ها علیه شورش داره. خود عربستانی ها همین امروز شروع کنند در جیزان از جمر ها استفاده کنند، 80 درصد حملات حوثی ها ذاتا شروع نمیشه.

خود نیروی زمینی امریکا حتی در استفاده صحیح از این کانسپت مشکل داره.

اگر سعی کنید ضریب هوشیتون رو بالاتر ببرید از این سورپرایز ها این روزها در سوریه کم نیست.

ویرایش شده در توسط mo313
  • Upvote 9
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان اخبار ترکیه می گفت اف 16 های این کشور یک فروند هواپیمای جنگ روسیه رو در حریم هوایی این کشور رهگیری کردن و به خارج از حریم هوایی ترکیه هدایت کردن. ترکیه نسبت به تکرار نقض حریم هوایی خودش به روسیه شدیدا اخطار داده و سفیر این کشور رو هم فرا خونده.

باید منتظر بمونیم و ببینیم در روزهای آینده کار به درگیری هوایی می کشه یا نه. به نظرم تقابل جنگنده های جدید روسیه با اف 16 ها نکات مبهم زیادی رو مشخص می کنه ولی خیلی دور از ذهن هست.

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این دقیقا چیکار میکنه؟ رو هوا انفجارهای کوچک و با فاصله زیاد از زمین دیده شد ولی روی زمین خبری از انفجار نبود!!! یا شاید بخاطر فاصله زیاد انفجارها دیده نشد؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی از وضعیت چین در سوریه خبری داره ظاهراً گفتن چین هم میخواد دست بعمل بشه و بمباران هوایی رو از امروز فردا شروع کنه 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مواضع نتانیاهو و اردوغان در قبال حملات هوایی روسیه در سوریه
نتانیاهو:‌ رابطه با روسیه خوب است و به موج انتقادات آمریکا و ناتو علیه حملات هوایی روسیه در سوریه نمی‌پیوندیم. ما نمی‌خواهیم به دوران تنش در روابط روسیه و اسرائیل بازگردیم.

اردوغان: من می‌خواهم بفهمم چرا روسیه این همه به سوریه علاقمند شده است.
اردوغان در مصاحبه یکشنبه با شبکه الجزیره خواستار تغییر نگرش پوتین در بمباران سوریه شده است. او از پوتین خواسته بمباران در سوریه را مورد بازنگری قرار دهد و با چشمان بسته ده‌ها غیرنظامی را نکشد. اردوغان خشم خود را از رفتار پوتین ابراز کرد و گفت: مسکو به آنکارا اطلاع داده بود که می‌خواهد مواضع داعش را در سوریه بمباران کند ولی در واقع به بمباران «شورشیان معتدل» مشغول است. اردوغان گفت: من به یقین با پوتین صحبت خواهم کرد و اندوه خود را از این مسئله بیان خواهم کرد. ما دو کشور دوست هستیم. من از پوتین خواهم خواست که در آنچه کرده و می‌کنند تجدیدنظر کنند. اردوغان گلایه کرد و گفت ما با سوریه ۹۱۱ کیلومتر مرز مشترک داریم و حدود دو میلیون پناهنده سوری را جا داده‌ایم و این ترکیه است که آتش اقدامات مسکو دامن‌گیرش خواهد شد. این مائیم که از معضلات منطقه رنج می‌بریم. روسیه با سوریه مرزی ندارد. من هستم که باید سختی مسائل جاری سوریه را متحمل شوم. ما هستیم که دو میلیون پناهنده سوری را جا داده‌ایم، آن‌ها به روسیه که نمی‌روند. من می‌خواهم بفهمم چرا روسیه این همه به سوریه علاقمند شده است.

http://www.i24news.tv/en/news/israel/diplomacy-defense/87862-151004-netanyahu-says-ties-with-russia-good-doesn-t-join-criticism-of-syria-attacks

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مواضع نتانیاهو و اردوغان در قبال حملات هوایی روسیه در سوریه
نتانیاهو:‌ رابطه با روسیه خوب است و به موج انتقادات آمریکا و ناتو علیه حملات هوایی روسیه در سوریه نمی‌پیوندیم. ما نمی‌خواهیم به دوران تنش در روابط روسیه و اسرائیل بازگردیم.

اردوغان: من می‌خواهم بفهمم چرا روسیه این همه به سوریه علاقمند شده است.
اردوغان در مصاحبه یکشنبه با شبکه الجزیره خواستار تغییر نگرش پوتین در بمباران سوریه شده است. او از پوتین خواسته بمباران در سوریه را مورد بازنگری قرار دهد و با چشمان بسته ده‌ها غیرنظامی را نکشد. اردوغان خشم خود را از رفتار پوتین ابراز کرد و گفت: مسکو به آنکارا اطلاع داده بود که می‌خواهد مواضع داعش را در سوریه بمباران کند ولی در واقع به بمباران «شورشیان معتدل» مشغول است. اردوغان گفت: من به یقین با پوتین صحبت خواهم کرد و اندوه خود را از این مسئله بیان خواهم کرد. ما دو کشور دوست هستیم. من از پوتین خواهم خواست که در آنچه کرده و می‌کنند تجدیدنظر کنند. اردوغان گلایه کرد و گفت ما با سوریه ۹۱۱ کیلومتر مرز مشترک داریم و حدود دو میلیون پناهنده سوری را جا داده‌ایم و این ترکیه است که آتش اقدامات مسکو دامن‌گیرش خواهد شد. این مائیم که از معضلات منطقه رنج می‌بریم. روسیه با سوریه مرزی ندارد. من هستم که باید سختی مسائل جاری سوریه را متحمل شوم. ما هستیم که دو میلیون پناهنده سوری را جا داده‌ایم، آن‌ها به روسیه که نمی‌روند. من می‌خواهم بفهمم چرا روسیه این همه به سوریه علاقمند شده است.

http://www.i24news.tv/en/news/israel/diplomacy-defense/87862-151004-netanyahu-says-ties-with-russia-good-doesn-t-join-criticism-of-syria-attacks

عجب حرام لقمه ایه این ناکس اردوغان.

نوپ،

اگر محورمقاومت ذره ای از هوش داعش رو در تحلیل دنیای اطرافش داشت و مهر تعصب بر چشم و گوشش نخورده بود وضعیتش اینقدر تاسف بار نبود

نکته پست این بود که این سیستم جهت مقابله با معارضین مستقر شده نه ترکیه یا ناتو (هیچ کاری در برابر یه GBU-39 ازش ساخته نیست). این مهمه کمتر کسی این فکر رو برای استفاده از جمر ها علیه شورش داره. خود عربستانی ها همین امروز شروع کنند در جیزان از جمر ها استفاده کنند، 80 درصد حملات حوثی ها ذاتا شروع نمیشه.

خود نیروی زمینی امریکا حتی در استفاده صحیح از این کانسپت مشکل داره.

اگر سعی کنید ضریب هوشیتون رو بالاتر ببرید از این سورپرایز ها این روزها در سوریه کم نیست.

جمر میخواد چی رو جم کنه؟ بگو ما هم بدونیم استاد مسلم همه شاخه های نظامی...

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.