GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

عبدالجبار العقیدی، فرمانده و سخنگوی سابق ارتش آزاد سوریه در حلب:
اول

مصاحبه، نوامبر 2013:
- رابطه‌ی شما با دولت اسلامی عراق و شام(داعش) چگونه است؟+ خوب. رابطه‌ی من با برادران داعش خوب است.
- آیا با آنها ارتباط دارید؟+ بله. طبعاً. من تقریباً هر روز برای حل اختلافات و مسائل با برادران داعش در تماس هستم. رسانه‌ها مسائل را بزرگ می‌کنند. بحث‌های زیادی در مورد داعش مطرح می‌شود که تکفیری هستند یا امثالهم و...
- تکفیری نیستند؟+ اکثریتشان خیر. عناصری هستند که ممکن است ایدئولوژی غلطی داشته باشند، اما وقتی با آنها به گفتگو می‌نشینیم- پس موضوع اشتباهات فردی است؟+ شاید اشتباهات فردی باشد. اما وقتی با رهبران آنها به گفتگو می‌نشینیم، آنها چنین ایدئولوژی‌ای ندارند، و رابطه خوب و حتی برادرانه است. اما در بعضی رفتارهایشان در میدان جنگ، اشتباهاتی هست و این عادی است که داعش اشتباهاتی داشته باشد، درست همان‌طور که ما و گروه‌های دیگر هم اشتباه می‌کنیم. هر کس کار کند اشتباه هم می‌کند. شاید افرادی ایدئولوژی غلطی داشته باشند، تکفیری باشند و آن گونه صحبت کنند...
- اما آنها سازمان یا رهبرانشان را نمایندگی نمی‌کنند؟+ صادقانه بگویم، نمی‌دانم، زیرا من از سینه‌شان بیرون نکشیدم که این ایدئولوژی رهبرانشان است که به اینها یاد می‌دهد، یا رفتار عده‌ی کم‌شمار است.
دوم

ششم ماه اوت 2013، العقیدی، کنار چند سرباز: الحمد لله رب العالمین. ممنون از همگی. الحمد لله، خبرهای خوبی برای مردم سوریه و مسلمانان جهان داریم که خداوند در طول این ماه مبارک رمضان به ما سخاوت کرده است و پیروزی بزرگی به ما عطا کرده است، بعد از آنکه در خان العسل پیروز شدیم و حالا فرودگاه نظامی منغ را فتح کردیم، که به دست این قهرمانان آزاد شد. الله اکبر، و لله الحمد. برادر ابوجندل!
ابوجندل: به نام خدا، صلوات و سلام بر رسول خدا، خدا را بابت این پیروزی شکر می‌گوییم. گروه‌های متفاوتی در کار بودند، و بین آنها قهرمانا دولت اسلامی عراق و شام هم. فرودگاه نظامی منغ فتح شد. ما با این پیروزی، از طریق خدا، شاد شدیم. اما، والله، این فرودگاه با توان و تجهیزاتمان فتح نشد، بلکه به دست خدا و ایمانمان فتح شد.
چند دقیقه قبل:
فیلمبردار: «مجاهدان قهرمان در حمله به فرودگاه نظامی منغ، الله اکبر!»
ابوجندل: «یا شیخ! یا شیخنا ابوبکر! یا ابوبکر بغدادی! اینها هیولاهای دولت اسلامی‌اند! دولت اسلامی باقی است یا شیخنا ابوبکر! دولة الاسلام باقیه!»
فیلمبردار آیاتی از قرآن می‌خواند. یکی دیگر از «برادران داعش» جلوی دوربین می‌آید:
«ای علوی‌ها! به خدا سوگند برای ذبحتان می‌آییم! آماده‌ی گرفتن حقتان باشید! الله اکبر!»
سوم
مصاحبه‌ای دیگر با العقیدی:
- چرا جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهند؟+ نمی‌دانم. هیچ بحثی درباره‌ی النصره نیست که شاید ده درصد ارتش آزاد در شهر حلب یا سوریه را تشکیل می‌دهد. من نمی‌دانم النصره چه کار غیرقانونی یا غیرعادی‌ای کرده که در لیست تروریستی قرارش دهند. ما غیر از رفتار خوب و جنگیدن شجاعانه و قهرمانانه علیه این رژیم، چیزی از آنها ندیده‌ایم. هیچ رفتار غیرعادی‌ای نکردند که با رفتار ارتش آزاد متفاوت باشد.

اينها انقلابى هستند و به خاطر ظلم بشار اسد الان در حال انقلاب و ذبح شيعيان و علويون هستند، نگيد اين حرفها رو...
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو خبر اومده میگ رو اف 16 ها قفل راداری کرده بعدش انا میگ رو زدن!!!!!

هفته پیش میگ-29 5:40 دقیقه روی f-16 ترکیه قفل کرده بود نه الان 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این کلیپ رو خودم ندیدم ولی حرف هایی در مورد مهاجر 4 و سوخو 34 در موردش میزدن... اگر ارزش نگاه کردن داشت مستقیم کنید

https://www.youtube.com/watch?v=j8WsMHbLtPk&app=desktop

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگ 29نبود بلکه سوخو 30بود.روسیه 2میگ 29وارد سوریه نکرده و میگ 29های سوری هم همچین قابلیت هایی ندارن.
سوخو 30لامصب بوده که پدر اف 16ترک رو در آورده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار شهید

srdr_shhyd.jpg

احساس نمی کنید عکس قدیمی هست چون منظقه سبز کوچکتر شده الان

یک سوال پس از شهادت سردار همدانی درجه ایشون سرلشگر شد؟ کسی شهید میشه یک درجه اضافه میشه؟

ذوم سوال که همیشه داشتم چرا درجه های ارنشبد و سپهبد نداریم ممنوع هست البته قضیه سپهبد شهید علی صیاد شیرازی فرق میکنه ممنون میشم یکی جواب بدهد؟

ویرایش شده در توسط YOUnos
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: سردار همدانی مشغول شناسایی منطقه ای در حلب بود که بتواند قدرت مشاوره ای خود را به درستی ارائه کند که همانجا در صحنه شناسایی و در خودرویی به شهادت رسید.

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1394/7/18/113749_604.jpg

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1394/7/18/113750_102.jpg

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1394/7/18/113751_790.jpg

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1394/7/18/113753_121.jpg

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلند پروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[aparat]kyut2[/aparat]

بمباران و یا شایدم راکت باران Tos احتماالا روس در حماه؛ دلم به حال این بیچاره ها سوخت! از ته دل استغاثه می کنند ....!

گرد و خاک که نشست کلاغها و سگهای ولگرد میرن کباب کوبیده میزنن بر بدن. یعنی جیگرم حال اومد به اندازه وقتی که صدای آژیر سرزمینهای اشغالی به صدا در میاد همه دنبال سوراخ موش میگردن یعنی مو به تنم سیخ میشه از هیجان و لذت.

نکته جالبش گذشته از اینکه همه کپ کرده بودن اونی که مدام ناله و زاری میکرد یا یه خاطره بد اینجوری داشته یا یکی از کس و کاراش زیر اون اتیش بوده

از قرار معلوم شهید حسن حسین الحاج که گفتن در سهل الغاب شهید شدن فرمانده یک گردان بوده نه فرمانده بلند پایه

ویرایش شده در توسط farhad1124
  • Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[aparat]D430K[/aparat]

فیلم برخورد راکت گراد BM-21 با سر جنگی خوشه ای 9М218 ؛ ریف ادلب جنوبی

9M218-9M519.jpg

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[aparat]kyut2[/aparat]

بمباران و یا شایدم راکت باران Tos احتماالا روس در حماه؛ دلم به حال این بیچاره ها سوخت! از ته دل استغاثه می کنند ....!

په کو لینک؟من هیچ لینکی نمیبینم!
بعد از گرفتن جواب حذف میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Sami1993، 19 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Sami1993، 19 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

با تشکر از برادر عزیز

ariya0912 ..........مقاله خیلی خیلی جالبی بود هرچند با بخش داخلی ان موافق نیستم........حتما حتما مطالعه شود ..........http://fararu.com/fa...د-خارج-نمی‌شویم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایشالا یه همچین کشتاری رو هم از صهاینه شاهد باشیم. چقدر دیدن داره لحظه همین بمباران تل آویو

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار شهید

srdr_shhyd.jpg

گوشه نقشه؛ کنار رنگ سبز نوشته ایران؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.