GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

كليپش هست تو يوتيوب ، يكي ازعزيزان لطف كنه بزاره.. يكيه.. چرا ربط نداره؟

لینک یا اسم بده تا بزارم حاجی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

image.jpg
كليپش هست تو يوتيوب ، يكي ازعزيزان لطف كنه بزاره.. يكيه.. چرا ربط نداره؟
به نقشه نگاه كنيد! اين بزرگراه از طريق خان طومان مياد وصل ميشه به حلب.. كه البته تقريباً سه ساله به علت از دست رفتن ريف غربي و جنوبي حلب و بعد از اون هم از دست رفتن ادلب اين بزرگراه غير قابل استفاده شده..

به‌نظر من بهتر بود می‌نوشتید بزرگراه حلب - دمشق. فکر کنم مسیر حمله هیچ ربطی به لاذقیه نداره و اصلا بزگراهی بنام حلب - لاذقیه نداریم.

من بالا توضیح دادم که هدف کنترل بخش هایی از این بزرگراه است تا مسیر نقل و انتقال تروریست ها مختل بشه.

از سمت دیگه با شروع آتشباری ارتش در محور خان العسل و الراشیدن در غرب حلب یقیین حاصل کردم که قراره در مسیر این بزرگراه پیشروی‌هایی صورت بگیره.

اگه استعداد نیروهای شرکت کننده 500 نفره، یه خورده عجیبه. چون سهیل حسن در این منطقه حضور داره و فکر کنم نیروهای بیشتری نقش آفرینی کنند

ویرایش شده در توسط avareh
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نقشه نگاه كنيد! اين بزرگراه از طريق خان طومان مياد وصل ميشه به حلب.. كه البته تقريباً سه ساله به علت از دست رفتن ريف غربي و جنوبي حلب و بعد از اون هم از دست رفتن ادلب اين بزرگراه غير قابل استفاده شده..

حق با شماست، پست رو ویرایش کردم. یک بار دیگه پس بپرسم سوالم رو.

به نظرتون هدف عملیات میتونه مسیری که در این نقشه مشخص کردم باشه؟ چون روستای کفر حلب در انتهای مسیر درست روی جاده حلب-ادلب قرار داره و کوتاهترین مسیر هم هست. در این صورت کار بسیار دشواری رو نیروها در پیش دارن. حالا مسلیحن مثل موریانه از ریف ادلب و حماه نیرو میتونن بیارن ریف جنوب غرب حلب. در صورت موفقیت عملیات بزرگراه حلب-دمشق هم که از سراقب و معره النعمان میگذره قطع میشه که ضربه بسیار سنگینی به مسلحین خواهد بود.

http://wikimapia.org/#lang=ar&lat=36.057287&lon=36.992512&z=12&m=b&gz=0;368687438;360464618;2475357;0;1891707;111028;1809310;116579;1074600;216489;0;124904

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به‌نظر من بهتر بود می‌نوشتید بزرگراه حلب - دمشق. فکر کنم مسیر حمله هیچ ربطی به لاذقیه نداره و اصلا بزگراهی بنام حلب - لاذقیه نداریم.

من بالا توضیح دادم که هدف کنترل بخش هایی از این بزرگراه است تا مسیر نقل و انتقال تروریست ها مختل بشه.

از سمت دیگه با شروع آتشباری ارتش در محور خان العسل و الراشیدن در غرب حلب یقیین حاصل کردم که قراره در مسیر این بزرگراه پیشروی‌هایی صورت بگیره.

اگه استعداد نیروهای شرکت کننده 500 نفره، یه خورده عجیبه. چون سهیل حسن در این منطقه حضور داره و فکر کنم نیروهای بیشتری نقش آفرینی کنند

سهيل حسن درگيره شكستن حصار فرودگاه كويرس هست و الحمدلله امروز تونسته تعدادي روستا رو باز پس بگيره.

بزرگراه حلب لاذقيه هم وجود داره و با نام طريق حلب لاذقية الدولي شناخته ميشه!

حق با شماست، پست رو ویرایش کردم. یک بار دیگه پس بپرسم سوالم رو.

به نظرتون هدف عملیات میتونه مسیری که در این نقشه مشخص کردم باشه؟ چون روستای کفر حلب در انتهای مسیر درست روی جاده حلب-ادلب قرار داره و کوتاهترین مسیر هم هست. در این صورت کار بسیار دشواری رو نیروها در پیش دارن. حالا مسلیحن مثل موریانه از ریف ادلب و حماه نیرو میتونن بیارن ریف جنوب غرب حلب. در صورت موفقیت عملیات بزرگراه حلب-دمشق هم که از سراقب و معره النعمان میگذره قطع میشه که ضربه بسیار سنگینی به مسلحین خواهد بود.

http://wikimapia.org/#lang=ar&lat=36.057287&lon=36.992512&z=12&m=b&gz=0;368687438;360464618;2475357;0;1891707;111028;1809310;116579;1074600;216489;0;124904

والا گفتم هدف اوليه، عمليات هاي ديگه اي هم تو حلب تو راهه، هم ارتش سوريه هم ساير نيرو ها تو جبهه هاي ديگر اين استان گويا قصد براي حملات ديگر هم دارن!
ضمناً الان مسلحين خيلي سرشون شلوعه و خوشبختانه مثه سابق نميتونند عين مور و ملخ بريزن..
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هدف نهایی از این حرکت، فشار چند نقطه‌ای بر روی گروه‌های تروریستی مسلح است. به نظر می‌رسه ارتش در یک حرکت چند جبهه‌ای تلاش می‌کنه نیروی رزمی گروه‌های مسلح رو پخش کنه و بعد در همین جبهه عملیات اصلی خودش رو هم شروع کنه. به‌نظر من بهترین منطقه برای عملیات همین منطقه در کنار السفیره و جنوب حلب است، چرا که می تونه مسیر اثریا - خناصر - حلب را خیلی عریض‌تر کرده و امنیت اون رو هم بیشتر کنه، کما اینکه در طول چند روز هفته گذشته واحدهای راه‌سازی سوریه اقدام به گسترش و بهسازی این جاده کردند تا محموله‌های سنگین بتونن در این مسیر حرکت کنند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سهيل حسن درگيره شكستن حصار فرودگاه كويرس هست و الحمدلله امروز تونسته تعدادي روستا رو باز پس بگيره.

بزرگراه حلب لاذقيه هم وجود داره و با نام طريق حلب لاذقية الدولي شناخته ميشه!
والا گفتم هدف اوليه، عمليات هاي ديگه اي هم تو حلب تو راهه، هم ارتش سوريه هم ساير نيرو ها تو جبهه هاي ديگر اين استان گويا قصد براي حملات ديگر هم دارن!
ضمناً الان مسلحين خيلي سرشون شلوعه و خوشبختانه مثه سابق نميتونند عين مور و ملخ بريزن..

ضمن تایید

میشه این عملیات رو تکمیل عملیات در شمال استان حماه هم دونست.

الان نیروهای اونا مجبورن انتخاب کنن. ( از اون طرف هم که اطراف سهل الغاب وضعش شلوغه و نمیتونن بکنن بیان اینجا)

ویرایش شده در توسط morteza-iri
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اینکه چرخ جلوی آمبولانس  پنجر شده و خون راننده روی در پاشیده احتمال اینکه راننده شهید شده باشه زیاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بی پدرا داشتن از خوشحالی پاره میشدن خون ایرانی نجس میدونم که البته نمیدونن اون جد و اباد خودشون نجس بوده . هست . خواهد بود .انشاالله همه به درک واصل میشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2-90028129.jpg

5-90028129.jpg

خلبانان سوخو24 (مطمئن نیستم سوخو 24 باشه)

میگم مگه تباید لباس خلبان ها یک دست باشه.اینا لباشون دو تیکه است.در ضمن این روش که قبل از پرواز با هم دارن حرکات پروازی رو مرور می کنن کسی میدونه اکادمیکش چی بهش می گن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 24 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 24 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

چطوری باید دانلودش کنیم؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ارتش سوریه 34 پیکارجو را در لاذقیه از پای درآورد

نیروهای ارتش سوریه 34 تن از پیکارجویان مورد حمایت خارج را در استان لاذقیه به هلاکت رسانده‌اند.

http://presstv.ir/DetailFa/2015/10/16/433702/Syria-army-Latakia-russia-daesh

ویرایش شده در توسط torero
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چطوری باید دانلودش کنیم؟!

کلیک کن صفحه باز شد روی آیکن آبی DOWNLOAD NOW کلیک کن دانلود میاد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هلاکت 5 داعشی در حمله حزب‌الله در شمال لبنان

یک منبع امنیتی می‌گوید در حمله‌های راکتی نیروهای جنبش مقاومت حزب‌الله به مواضع داعش، پنج تروریست کشته شده‌اند.

http://presstv.ir/DetailFa/2015/10/16/433677/Hezbollah-Daesh-Lebanon-syria-ISIL

(لبنان ، ولی دوستان بپذیرند)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.