GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

یکم بیشتر توضیح میدین دوست عزیز؟

اگه نمر همسو با جمهوری اسلامی نیست پس چرا تو رسانه های ما اینقدر ازش حمایت میشه؟یا اون سهیل حسن هم همینطور

نمر  لقب سرهنگ سهیل حسن هست برادر . یعنی همون ببر .

ویرایش شده در توسط Navard
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام امروز چند بار که گزارش مرآنی از سوریه پخش میشد.در اوایل گزارش تصویر یک تک تیرانداز دیدم که تفنگش دقیقا این بود

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10104/DSC_1130.JPG

سلام دوست عزیز

این تفنگ ( تفنگی که عکسش رو قرار دادید ) صیاد 2 هستش که از روی سلاح اتریشی اشتایر HS.50 الگو برداری شده

ویرایش شد

ویرایش شده در توسط meisam1367
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینکه تفنگ اسنایپر سرباز سوریه در گزارش مرآتی ، اشتایر بود یا صیاد 2 ، قابل تشخیص نیست

چون هیچ مشخصه ای برای تمایز این دو تا وجود نداره

تفاوت دارن برادر ، لوله شیار دار یکی از تفاوت هاش هست ، یکی دیگه اش نوع قنداق هست ، یکی دیگه اش هم قبضه سلاح هست

یکی دیگه اش هم اینه که فکر کنم بعضی از نمونه ای اشتایر خشاب میخورن یا همشون خشاب خور هستن و نمونه ایرانی خشاب نمیخوره

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکم بیشتر توضیح میدین دوست عزیز؟

اگه نمر همسو با جمهوری اسلامی نیست پس چرا تو رسانه های ما اینقدر ازش حمایت میشه؟یا اون سهیل حسن هم همینطور

این مطلب رو دو منبع برام نقل کردند. 

"سرهنگ سهیل حسن در پاسخ به درخواست نیروهای جبهه الشامیه مبنی بر مبادله6 اسیر تیپ فاطمیون با اسرای خودشان توهین بی سابقه ای به مجاهدان فاطمیون کرد او در پاسخ گفته است:

"هر کار دلتان می‌خواهد باهاشان بکنید. می‌توانید بکشیدشان. اینها فقط مزدورند، می‌توانیم برایتان هزاران تن از آن‌ها را بفرستیم." "

http://www.afsaran.ir/link/933767

این مرد فقط داره برای بقای اسد و سوریه سکولار میجنگه نمیدونم چه حکمتی داره جدیدا هر ...  رو میبندن به محور مقاومت. اون از پوتین اینم از این یارو. زمانی محور مقاومت جای امثال چمران ها بود فراموش نکنیم این رو. 

ویرایش شده در توسط spiderkiller
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

"سرهنگ سهیل حسن در پاسخ به درخواست نیروهای جبهه الشامیه مبنی بر مبادله6 اسیر تیپ فاطمیون با اسرای خودشان توهین بی سابقه ای به مجاهدان فاطمیون کرد او در پاسخ گفته است:

"هر کار دلتان می‌خواهد باهاشان بکنید. می‌توانید بکشیدشان. اینها فقط مزدورند، می‌توانیم برایتان هزاران تن از آن‌ها را بفرستیم." "

این مرد فقط داره برای بقای اسد و سوریه سکولار میجنگه نمیدونم چه حکمتی داره جدیدا هر ...  رو میبندن به محور مقاومت. اون از پوتین اینم از این یارو. زمانی محور مقاومت جای امثال چمران ها بود فراموش نکنیم این رو. 

قطعا سهیل حسن ذوب شده در اصول حزب بعث سوریه هست ولی بعیده که مثل بزدل ها رفتار کنه و همچین حرفی بزنه از طرفی یک نظامی شجاع هست و فاطمیون هم شجاع ترین سربازان نظام سوریه هستن و یک فرمانده شجاع برای سرباز شجاع ارزش و احترام قائل هست این آقای روح الله بخشی کیه اطلاعاتش موثقه آیا؟

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قطعا سهیل حسن ذوب شده در اصول حزب بعث سوریه هست ولی بعیده که مثل بزدل ها رفتار کنه و همچین حرفی بزنه از طرفی یک نظامی شجاع هست و فاطمیون هم شجاع ترین سربازان نظام سوریه هستن و یک فرمانده شجاع برای سرباز شجاع ارزش و احترام قاپل هست این آقای روح الله بخشی کیه اطلاعاتش موثقه آیا؟

بحث احترام به سرباز های شجاع در جنگ سوریه صادق نیست. ببینید دو طرف به شدت دلشون میخواد اسیر بگیرن تا ازشون عبرت سایرین درست کنن. فکر کنم دو سال پیش بود یک کلیپ از همین نمر اومد بیرون که چطور با یک تعداد اسیر برخورد میکرد. به نظرم اصلا بعید نیست همچین حرفی بزنه اون حتی سابقه عدم اطاعت از فرمان اسد رو هم در حمص داره یادمه همون موقع بچه های پیج تحولات اسلام میگفتن میخواد کارش رو تموم کنه بعد به دمشق برگرده در حالی که هدفش فقط تثبیت جایگاه خودش در مواضع استان های شمالی از جمله حمص و حلب بود. 

در مورد این شخص بنده اطلاعی ندارم اما خودم این خبر رو اولین بار از یک پیج وابسته به کرد های سوریه شنیدم معمولا مطالبی که میذارن درسته اما خودم به شخصه نمیتونم تایید کنم این مطلب رو. 

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تفاوت دارن برادر ، لوله شیار دار یکی از تفاوت هاش هست ، یکی دیگه اش نوع قنداق هست ، یکی دیگه اش هم قبضه سلاح هست

یکی دیگه اش هم اینه که فکر کنم بعضی از نمونه ای اشتایر خشاب میخورن یا همشون خشاب خور هستن و نمونه ایرانی خشاب نمیخوره

بله کاملأ درست می فرمایید پست رو ویرایش کردم

بی دقتی از من بود

ببخشید که آف تاپیکه ولی چیزی الأن برام سوال شد اینه که با وجود اینکه محاسن وجود شیار بر همگان آشکاره ، به چه منظور شیار ها رو حذف کردن

مورد دیگه اینکه با وجود بهتر بودن نمونه خشابدار و همچنین در دسترس بودن نمونه خشابدار ، چرا نمونه ایرانی بدون خشاب ساخته شده

البته شاید تا الان خشابدارش رو ساخته باشن ولی ماجرای شیار ها کماکان پابرجا می مونه

1~5.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

"هر کار دلتان می‌خواهد باهاشان بکنید. می‌توانید بکشیدشان. اینها فقط مزدورند، می‌توانیم برایتان هزاران تن از آن‌ها را بفرستیم." "
این مرد فقط داره برای بقای اسد و سوریه سکولار میجنگه نمیدونم چه حکمتی داره جدیدا هر ... رو میبندن به محور مقاومت. اون از پوتین اینم از این یارو. زمانی محور مقاومت جای امثال چمران ها بود فراموش نکنیم این رو.

اولا نمیدونم این مطلب صحیح باشه یا نه ولی در کل یه چیز رو خیلی خوب میدونم افراد فاطمیون مردانی هستند که اگر روز عاشورا در کربلا هم حضور داشتند میدان رو خالی نمی کردند ، حالا این افسر بعثی و یا هر کس دیگه ای هم هر نظری که دوست داره میتونه راجعبشون بده ، مهم واقعیت و شرافته که مشخصه فاطمیون چیزی ازش کم نداره.
اینم اضافه کنم که منم با دوستان موافقم لطفا هر گره گوری گرفته روس و سوری رو به محور مقاومت که همانا محور شرافت و آزادگیه نچسبانید ، روسها در برهه های مختلف تاریخ ثابت کردند که عنصر شرافت در خونشون جریان نداره یا لااقل مقداری ناچیزی از اون رو دارند.
برای اینکه شرف و شرافت رو خوب متوجه بشید ازتون درخواست میکنم به فرمان مقام معظم رهبری به شهید بزرگوار سردار رشید اسلام و ایران سرتیپ همدانی رجوع کنید که از ایشون خواستند کاری کنند که از دوطرف درگیر کمتر کشته شوند، به این میگن بزرگی، جانم فدای رهبر.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/484781/رهبری-فرمود-کاری-کنید-در-سوریه-از-هر-دو-طرف-کمتر-کشته-شود-ایرانی‌ها-مانع-سقوط-بغداد-شدند
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله کاملأ درست می فرمایید پست رو ویرایش کردم

بی دقتی از من بود

ببخشید که آف تاپیکه ولی چیزی الأن برام سوال شد اینه که با وجود اینکه محاسن وجود شیار بر همگان آشکاره ، به چه منظور شیار ها رو حذف کردن

مورد دیگه اینکه با وجود بهتر بودن نمونه خشابدار و همچنین در دسترس بودن نمونه خشابدار ، چرا نمونه ایرانی بدون خشاب ساخته شده

البته شاید تا الان خشابدارش رو ساخته باشن ولی ماجرای شیار ها کماکان پابرجا می مونه

1~5.jpg

شاید تکنولوژی خاصی میخواد و احتمالاً چون اگه شیار های درست وجود نیان لوله ممکنه که استقامت خودشو از دست بده

نمیدونم شاید بخاطر ازون تموم شدن باشه چون تولید انبوه میخواست بشه ، درضمن شلیک با این سلاح کم و با مهمات کم انجام میشه و صرف به خشاب نمیکنه در بیشتر مواقع

تصویری از نمونه خشاب دار صیاد 2 تا حالا ندیدم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویری از ادامه حملات داعش به حاجزهای ارتش سوریه در مسیر جاده های اثریا- خناصر و اثریا - رقه که منجر به تصرف چند حاجز و به شهادت رسیدن تعدادی از نیروهای ارتش سوریه شد.

هر چند انتظار می رود به زودی نیروهای کمکی ارتش سوریه جاده خناصر را بازگشایی کنند ولی خسارت های زیادی در این موقعیت حساس نبردهای جنوب حلب بر پیکره ارتش سوریه وارد آمد.

دلیل اصلی وارد آمدن این خسارات، غافلگیری عناصر ارتش در این حاجزهاتوسط داعش بود.

12 کیلومتری اثریا

a__49__small.jpg

غنایم به دست امده توسط داعش

تانک T-72 به همراه شلیکا 23 میلی متری

CSMd_MQUEAArQWp.jpg

توپ 57 میلیمتری S-60

CSMef2fWUAA15W0.jpg

هویتزر M-46 کالیبر 130 میلی متری

CSMegeUW0AA9Ele.jpg

انواع توپ 37 میلی متری M-1939

CSMdmYnU8AAsd13.jpg

thumb_CSMdlumVAAAgUSC.jpg  thumb_CSMdlm9VAAApL98.jpg  thumb_CSMefRcWEAA1anO.jpgthumb_CSMfPtkVAAAcLO2.jpg

مقادیری مهمات

CSMfQjTVEAAHS5A.jpg

یعنی واقعا نمی تونستن حداقل منهدم کنن این تجهیزات رو قبل از اینکه به دست داعش بیوفته؟؟ خداییش حیف نون
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.