GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

یا خدا....

مگه میشه... مگه داریم.....

حسن شمشادی در پست فیس بوکش دقایقی قبل منتشر کرد ....

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

‫#‏خبر_فوري‬ !
.
‫#‏اختصاصي‬ از ميدان ‫#‏نبرد‬ 
.
‫#‏الله_اكبر‬ 
.
جسرالشغور و ارتفاعات مشرف به ادلب، ساعتي پيش بدست ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت و مدافعان حرم، از دست تروريست هلي تكفيري ازاد شد .
منابع ميداني و شاهدان عيني، از پيشروي خوب و سريع و موفق نيروهاي عملياتي در اين محور خبر مي دهند . 
اين مناطق، مدتها، در اشغال تروريست هاي احرارالشام و جيش الفتح بود .
.
اين عمليات، ادامه عمليات " ‫#‏انتقام_سخت‬" است كه از حدود، ده روز پيش، در منطقه عمومي حلب، شمال لاذقيه و ادلب اغاز شده است .
غيرت و شجاعت مثال زدني نيروهاي مقاومت، بويژه حزب الله لبنان، شكست سختي را به تروريست ها وارد كرده و دستكم سيصد تروريست تكفيري، در اين منطقه به هلاكت رسيدند .
شماري از نيروهاي عمل كننده هم در اين نبرد سخت، به شهادت رسيدند يا مجروح شدند .
.
حساب تويتر گروه تروريستي جيش الفتح، از اين شكست، به عنوان " يك تحقير بزرگ توسط رافضي ها" نام برده است .
در صورت تثبيت مناطق ازاد شده در ٧٢ ساعت اينده، مي توان تا اخر هفته خبرهاي خوب و خوش و موفقيت اميزي را از استان ادلب سوريه كه در اشغال تروريست هاي جببه النصره است، شنيد .
.
پ ن يك : عكس پيش رو، نقشه منطقه عمومي عمليات است .
.
پ ن دو : براي سلامتي و موفقيت نيروهاي مقاومت و مدافعان حرم، دعا كنيم .
.
پ ن سه: انتشار عكس و مطلب، با ذكر منبع، قطعا نشانه شخصيت ارزشمند شما بزرگواران، و نگاه حرفه اي سايت ها و رسانه هاي خبري است .
.
‫#‏مقاومت‬ ‫#‏مقاومه‬ ‫#‏مدافعان_حرم‬ 
‫#‏جسر_الشغور‬ ‫#‏ادلب‬ ‫#‏حلب‬ 
‫#‏تروريستها‬ ‫#‏تكفيريها‬ ‫#‏وهابي_ها‬ 
‫#‏احرار_الشام‬ ‫#‏جيش_الفتح‬
‫#‏جبهه_النصره‬ ‫#‏داعش‬ 
‫#‏سوريه‬ ‫#‏سوريا‬ ‫#‏شام‬

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط REZAT1980، 4 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط REZAT1980، 4 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

مثل اینکه دوباره لازمه پست ها قبل از به نمایش در اومدن توسط مدیریت تایید بشه

البته خواهش من از دوستان احترام به طرز فکر دیگران هم هست تو دنیا 7 تا 8 میلیارد ادم داریم با 7 تا 8 میلیارد طرز فکر متفاوت منطقی و خونسرد جواب بدید تا پختگی شما پدیدار شود  البته بنده در حدی نیستم که شما بزرگواران را نصیحت کنم بازم عذر می خوام

عقده ها.....قصدها.... ونفهمی ها..... یک چند نفر نباید مسیر فعلی تاپیک رو تغییر بده.........که اگر داد......یعنی انها به مقصد رسیدن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

یا خدا....

مگه میشه... مگه داریم.....

حسن شمشادی در پست فیس بوکش دقایقی قبل منتشر کرد ....

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

‫#‏خبر_فوري‬ !
.
‫#‏اختصاصي‬ از ميدان ‫#‏نبرد‬ 
.
‫#‏الله_اكبر‬ 
.
جسرالشغور و ارتفاعات مشرف به ادلب، ساعتي پيش بدست ارتش سوريه و نيروهاي مقاومت و مدافعان حرم، از دست تروريست هلي تكفيري ازاد شد .
منابع ميداني و شاهدان عيني، از پيشروي خوب و سريع و موفق نيروهاي عملياتي در اين محور خبر مي دهند . 
اين مناطق، مدتها، در اشغال تروريست هاي احرارالشام و جيش الفتح بود .
.
اين عمليات، ادامه عمليات " ‫#‏انتقام_سخت‬" است كه از حدود، ده روز پيش، در منطقه عمومي حلب، شمال لاذقيه و ادلب اغاز شده است .
غيرت و شجاعت مثال زدني نيروهاي مقاومت، بويژه حزب الله لبنان، شكست سختي را به تروريست ها وارد كرده و دستكم سيصد تروريست تكفيري، در اين منطقه به هلاكت رسيدند .
شماري از نيروهاي عمل كننده هم در اين نبرد سخت، به شهادت رسيدند يا مجروح شدند .
.
حساب تويتر گروه تروريستي جيش الفتح، از اين شكست، به عنوان " يك تحقير بزرگ توسط رافضي ها" نام برده است .
در صورت تثبيت مناطق ازاد شده در ٧٢ ساعت اينده، مي توان تا اخر هفته خبرهاي خوب و خوش و موفقيت اميزي را از استان ادلب سوريه كه در اشغال تروريست هاي جببه النصره است، شنيد .
.
پ ن يك : عكس پيش رو، نقشه منطقه عمومي عمليات است .
.
پ ن دو : براي سلامتي و موفقيت نيروهاي مقاومت و مدافعان حرم، دعا كنيم .
.
پ ن سه: انتشار عكس و مطلب، با ذكر منبع، قطعا نشانه شخصيت ارزشمند شما بزرگواران، و نگاه حرفه اي سايت ها و رسانه هاي خبري است .
.
‫#‏مقاومت‬ ‫#‏مقاومه‬ ‫#‏مدافعان_حرم‬ 
‫#‏جسر_الشغور‬ ‫#‏ادلب‬ ‫#‏حلب‬ 
‫#‏تروريستها‬ ‫#‏تكفيريها‬ ‫#‏وهابي_ها‬ 
‫#‏احرار_الشام‬ ‫#‏جيش_الفتح‬
‫#‏جبهه_النصره‬ ‫#‏داعش‬ 
‫#‏سوريه‬ ‫#‏سوريا‬ ‫#‏شام‬

گرفتن ما رو جناب شمشادی؟ اول آوریل هم نیست که بگیم این دروغ اول آوریل هست. هیچ جا هم نه جسرالشغور.  icon_eek

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در نقشه ای که جنای blanco قرار دادن شیخ هلال سمت چپ اثرایا قرار داره که سقوط کرده و اثرایا در محاصره قرار گرفته.
خبر دیگه ای که هست منصوره در سهل الغاب به دست ارتش افتاده.و اینکه ارتش یه حمله ی زرهی در محور درعا انجام داده و با توجه به اینکه عربستان به تازگی یه محموله تاو در اختیار تروریستهای درعا قرار داده تتیجه حمله زرهی مشخصه.منابع توییتری میگن به تعدادی از گروه های که در لاذقیه هستند و بیشترین تعداد تاو رو در اختیار دارن و قابل اعتمادن تعدادی دوش پرتاب رسیده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="HosseinBrusli" post="474416" timestamp="1445861238"]اون 6 نفری که منفی دادن لازمه بهشون بگم ما اصلا به دولت سوریه و روسیه از اولم مشکلی نداشتیم! جو ندید! ائتلاف با روسیه کبیر میتونه سد محکمی برای جلوگیری از نفوذ غرب در خاورمیانه باشه. کاری به گذشته روسیه ندارم، ملاک رفتار و زمان فعلیشونه، زمانی که پدر ایران و درآوردن، زمان شوروی بوده نه الان که عمو پوتین حکومت و تو چنگش گرفته  big_grin

چرا منفی میدین خوب  big_grin[/quote شیش نفر ؟؟؟ بر اساس تازه ترین تحولات میدانی از صحنه نبرد خونین تایپک تحولات سوریه تعداد تلفات به 24 نفر رسیده بیبینم در روزهای آتی ارقام تلفات طرفین چقدر خواهد بود از. برادر خارج از درست یا نادرست بودن حرفایتان لحن بیان شما درست نیست مثلا روسیه کبیر شما روسیه را ستایش میکنید یا تمسخر در هر دو مورد درست نیست ، اگر قصد تحلیل دارید بایید خارج از احساسات باشد .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[aparat]xT1DJ[/aparat]

http://www.aparat.com/v/xT1DJ

پرواز سینه مال و شلیک راکت میل روسی در سوریه

[aparat]w9KWY[/aparat]

http://www.aparat.com/v/w9KWY

بمباران مواضع تروریست ها توسط روسیه Oct ۲۶, ۲۰۱۵

[aparat]OzZR4[/aparat]

http://www.aparat.com/v/OzZR4

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض پوزش بنا به دلایلی پاک گردید

ویرایش شده در توسط taknet
  • Upvote 9
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرواز سینه مال و شلیک راکت میل روسی در سوریه

[aparat]w9KWY[/aparat]

http://www.aparat.com/v/w9KWY

بمباران مواضع تروریست ها توسط روسیه           Oct ۲۶, ۲۰۱۵

[aparat]OzZR4[/aparat]

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

thumb_CSRHyDZW0AAL8Zb.jpg     

تراول 100 تومنی اونجا چیکار میکنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
سردار سلامی در گفتگوی ویژه خبری:
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: راهبرد آمریکا در سوریه، پاتکی بود به انقلاب های ناشی از بیداری اسلامی اما هیچ یک از آرزوها و اهداف آنها محقق نشد و نظام سوریه امروز در حال بازیابی موقعیت سیاسی خود است.
کد خبر: ۵۴۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲ - 26 October 2015

540149_470.jpg

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: راهبرد آمریکا در سوریه، پاتکی بود به انقلاب های ناشی از بیداری اسلامی اما هیچ یک از آرزوها و اهداف آنها محقق نشد و نظام سوریه امروز در حال بازیابی موقعیت سیاسی خود است.

به گزارش فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی ویژه خبری، به تشریح آخرین تحولات جاری منطقه و پیروزی‌های مقاومت اسلامی در مقابله با تروریست‌های تکفیری به خصوص در کشور سوریه پرداخت.

مهمترین محورهای این گفتگو به شرح زیر است:

* ایده اولیه سیاسی آمریکا این بود که در رمضان 4 سال قبل نظام سیاسی سوریه را ساقط و بعد به سراغ لبنان بروند و این حرکت را به سمت عراق و بعد مابقی جاها ادامه دهند اما هیچ یک از آرزوها و اهداف آنها محقق نشد.

* نظام سوریه در حال بازیابی موقعیت سیاسی خود است.

* راهبرد آمریکا در سوریه، پاتکی بود به انقلاب های ناشی از بیداری اسلامی.

* عربستان در یمن درگیر است، این درگیری و تهاجم کور و نفرت انگیز او علیه ملن یمن بخشی از جغرافیای گسترده نبرد سیاسی آنها با نظام اسلامی است.

* عربستان در یمن با یک جنگ فرسایشی بی‌نتیجه مواجه می‌شود و به تدریج با فرسایش قدرت روبرو خواهد شد که آنها را از تمرکز بر جبهه های دیگر مثل حمایت از تروریستها در عراق و سوریه و فتنه در لبنان و ... دور می‌کند.

* کار ما در سوریه این است که استحکام سیاسی، روانی، اقتصادی و نظامی نظام سوریه را که خط مقدم مبارزه با استکبار است تضمین می کنیم. از ابتدای تحولات در وسریه حمایت های سیاسی نیرومندی داشتیم.

* ما در سطح راهبردی یعنی حمایت سیاسی و معنوی از ملت و ارتش سوریه هستم و تجربیات جنگی خود را به آنها منتقل می‌کنیم.

* ارتش سوریه نیازمند مکمل نظامی است مثل بسیج مردمی، که ما این مفهوم را به شکل عملیاتی در سیستم دفاعی سوریه وارد کردیم.

* ما به فرماندهان لشکر و تیپ‌های سوریه در میدان به عنوان مستشاری عملیاتی کمک می کنیم.

* ما برای سوریه یک ارزش استراتژیک قائلیم.

* افزایش تعداد شهدای مدافع حرم به دلیل این است که از چند ماه قبل که نظام سوریه به کمک ما بازسازی ارتش را در دستور کار قرار داد و درخواست کمک مستشاری عمیق تر از ایران کرد، طبیعتا نیازمند توسعه آموزش ها بود. سطح حضور ما از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافت. دوستان ما برای ارائه بهتر خدمات، در صحنه ها حضور دارند و باید با واقعیات میدان آشنا بشوند. این فرهنگ ماست که تا میدان را از نزدیک نبینیم قضاوتهایمان واقعی نخواهد بود، برای همین مجبوریم در صحنه ها حضور داشته باشیم.

* عملیات وسیع زمینی ارتش سوریه در کنار حضور هوایی ارتش روسیه موجب تحولات تاکتیکی ارزشمندی شده که در روزهای آینده تبدیل به یک نتیجه راهبردی خواهد شد.

* روند پیشروی‌ها در اختیار ارتش سوریه است و آنها جنگ را به شایستگی اداره می کنند.

* محور عملیاتی در صحنه امروز سوریه ارتش این کشور است. وقتی 2 ارتش در یک صحنه مشترک علیه یک دشمن می جنگند، جبهه زمینی باید با هوایی هماهنگ باشد. این مرکز در سوریه است.

* در عراق، روند مبارزه به دست ارتش و گروههای مقاومت عراق، مثبت است.

* از بعد از خاتمه دفاع مقدس ما فرض اساسی توسعه قدرت دفاعی و تهاجیمی مان بر اساس جنگ با ائتلافی از قدرتهای جهانی و منطقه ای بوده است. ما همواره با این واقعیت زندگی کردیم که باید یک تض.مین عمیق و مطمئن در قدرت دفاعی ما در برابر دشمنانما در مقبیاس جهانی وچود داشته باشد.

* همه پایگاه‌های ثابت و حتی متحرک در شعاع 2هزار کیلومتری در برد موشک های ایرانی با دقت 100درصد است. هنوز مانده تا انبارهای موشکی مدرن و پیشرفته خود را به نمایش بگذاریم. پایگاهی که نشان داده شد، یکی از قدیمی ترین پایگاههای ما بود.

* ما قطعنامه‌ها را مطالعه نمی‌کنیم. وظیفه ما توسعه قدرت است. کسی نمی‌تواند به ملت ایران موضوعی را دیکته کند.
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جدیدترین تحلیل     Moj Gan Janاز تغییرات جدید در میدان نبرد سوریه

سلام دوستان

خسته نباشید

روال دیگه تغییر کرد ، من بعده این تحلیل هامو تو صفحه ی مژگان میذارم نه صفحه ی تحولات جهان اسلام البته برا اون صفحه و همه ی آدمین هاش آرزوی موفقیت و سربلندی دارم بخصوص A7 و taha

سلام خدمت دوست عزیزم پیش از هر چیز بگم که خدا خیرت بده بعضی از جاها حرف دل ما رو زدی ولی بعضی جاها...

سردار عزیزمون که فرمانده کل سپاه تو سوریه بودن

متاسفانه با شهادت سردار همدانی یه خلا مدیریتی و نظامی هم تو سوریه اتفاق افتاده

خدمتتان عرض کنم که شما احیانا دوباره همان رویه همیشگی برخی رو تکرار نمی کنید؟ بت ساختن از رفتگان؟ (البته ناراحت نشی رفیق)

فکر میکنم شاید بهتر است تندروی نکنید اگر قرار باشد کسی از ایران در بخشی از جنگ سوریه مدیریتی انجام بدهد حضرت آقاست بعد شاید با احتمال کم فرصت به حاج قاسم برسد.

که بنده اسبقا هم دیده ام که گفته شده حاج قاسم در ابتدا معتقد به ورود نیرو به سوریه بود ولی آقا مخالفت کردند.

اما با دستور جدید رهبر که سپاه در حد مستشار باشه یکم سخت شد کار برای سپاه ، سپاه نیروهاشو کشید

اتفاقا بر عکس. هر چند من خودم مخالف صد در صد این کار هستم منتها مخالفت من دلیل دیگری دارد!

اتفاقا این فرمان رهبر کاملا هم به جا بود. برادر لازمه توضیح بدم چرا نباید نیرو در سوریه داشته باشیم؟ اگر باشه بسیار مخفی؟

پیش نیاز این توضیح من اندکی به قبل برگشتن هست. بر سر آمریکایی ها در ویتنام چه آمد؟ در عراق؟ در افغانستان؟ وجه مشترک اینها چه بود؟

هر گاه طرف یا کشور سومی در جنگی حضور پیدا کرد قطعا توان نظامی بیشتری داشته یا اگر نداشته برای جلوگیری ضرر خودش آمده

در بحث آمریکا مورد اول صدق میکند. آمریکا توان نظامی برتر داشت. خب این که باعث پیروزی خواهد شد! خیر! نخواهد شد. چرا؟

چون طرف سوم ( آمریکا در کشور های مذکور و ایران در سوریه) تبدیل به هدف خواهد شد. یعنی تروریست ها یا در حالت کلی طرف دوم که طرف سوم برای مخالفت و جنگ با او آمده است ، او را در موضع قدرت میبینند!

یعنی او آمده چون طرف اول توان درگیری ندارد پس؟ میگویند اگر ما طرف سوم را شکست دهیم عملا طرف اول هم شکست خورده! فلذا اهمیت ایران در سوریه و آمریکا در آن کشور ها بیش از دول خود کشور هاست.

شکست ایران به منزله شکست سوریه است. چون ایران دست برتر است و برای کمک آمده. این ما را تبدیل به سیبل برای تروریست ها میکند.

این دلیل تبدیل شدن چنین کشور هایی به باتلاق است برای کشور های ورود کننده مثل ایران و امریکا!

چهارمین اشتباه این تاکتیک اینکه ، فرماندهان سوری که الان نیروی تازه نفس افتاده دستشون ، میخان تا این نیروها نرفته و به کشورهاشون برنگشته و تا قبل فصل سرما ، کلی با این نیروها منطقه فتح کنند تا خط دفاعی شون رو ببرن جلو ، حتی اگه شده این نیروها تلفات زیاد بدن ، تصرفات سریع اخیر که باعث ناراحتی ام شده تماما اینو تایید میکنه . عزیزم چقدر جانهارو بخاطر سرعت عملیات دارید به خطر میندازید؟؟ چقدر آمار شهدا بالا رفته ؟؟ فقط بخاطر بی عرضگی فرماندهان ارتش سوریه

در کمال احترام مخالفم. بعید میدانم تحلیل شما صحیح باشد. حاج قاسم سلیمانی پس چکاره است؟ نشسته دست گل های ما بدست بی کفایت ها پر پر شوند؟

میدونید داعش کی شکست میخوره؟ زمانی که ما بتونیم نیروهایی با ظرفیت مبارزه ی داعش تربیت کنیم یعنی نیروهایی عین داعش و تکفیری ها و سبک مبارزه ی اونها البته تکفیری های 5سال پیش با الان خیلی فرق کرده ، اونا الان استاد جنگ های پارتیزانی و شهری شدن اما من خلا این نوع نیروها رو میبینم ، ما ضعیف بودیم تو تربیت همچین نیروهایی، البته صابرین این ویژگی ها رو دارن اما نمیشه در نبردهای طولانی ازشون استفاده کرد ، صابرین استاد نبردهای سریع و خشن و تند هست نه نبردهای فرسایشی .

اگر اجازه بدید من راه تازه ای رو معرفی کنم. چرا همیشه باید از راه های قدیمی رفت؟ پارتیزانی نجنگید. جنگ رو مدیریت کنید. ابتکار عمل رو بدست بگیرید. اگر من راهکارم رو چندباره تکرار کنم دوستان شاکی خواهند شد.

دومین اشتباه این تاکتیک که خیلی مهم هست ، اولویت آزادسازی هست .چه اولویتی داره نیروها قبل پاکسازی دمشق وارد نبرد حلب بشه ، یا نبرد حمص ، خب حتما میگید نبرد دمشق زمان بره و تلفات زیاد داره و وسعت ش کمه ، درسته دیگه؟ دلیل تون اینه ، اما عزیز من فک کن حلب رو آزاد کردی ، اما بازم 15هزار نیرو تا 20 هزار هنور تو دمشق هستن و هر لحظه بخان اغتشاش ایجاد میکنن و تلفات میگیرن ، مگه هدف نیروها دفاع از حرمین نیست ؟؟ بسم الله ، دیروز حرم رو با دوتا خمپاره هدف قرار دادن ، اشتباه نکنید ، دمشق مهمتر از جاهای دیگه هست البته برا آزاد سازی دمشق طرح جامعی رو ارائه خواهیم داد که سریع زمان کمتری ببره.

خدا از زبانت بشنود اخوی! من هم مدتهاست همین را میگویم. البته تاکید میکنم فقط با کلیات موافقم نه با طرح جایگزینی دمشق با حلب!

اولین اشتباه اینکه این نیروها رو باهم متحد و برای یه عملیات بکارگیری نکردن ، مثلا همه شون تو جنوب نجنگیدن ، عده ایی رو بردن جنوب حلب ، عده ایی منطقه ی حماه ، عده ایی حتی تا حسکه حتی فرودگاه دیروالزور ، این یعنی اشتباه ، این یعنی روحیه باخت نیرو قبل نبرد .

کاملا صحیح! عدم هماهنگی و اتحاد بدلیل عدم فرماندهی واحد هست!

===================================================================

کلی عرض کنم. من با نیرو های صابرین آشنایی ندارم ولی اگر مصداق سخنان دوستمان باشند فکر میکنم بهتر است از چنین جنگی دوری کنند!

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا رحم کرده تاو به دست این داعش حرومزاده نرسیده... تاو ندارن و این جوری‌اند... اگه تاو داشتند فکر کنم فاتحه بشار رو که خونده بودند هیچ! دخل همه گروه‌های مخالف و تکفیری دیگه رو یه جا میاوردند!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» گزارش داد: حملات هوایی روسیه در سوریه نشان داد که هیچ یک از اعضای ناتو توان انجام آنچه را که روسیه در سوریه اجرا کرد ندارد.
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، اندیشکده آمریکایی بروکینز در گزارشی به حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش و موفقیت های اخیر جنگنده های روس در این عملیاتها واکنش نشان داد.
در این گزارش خطاب به کشورهای غربی آمده است که تمام آنچه روسیه و جنگنده های این کشور در آسمان سوریه انجام می دهند از توان ناتو و کشورهای اروپایی خارج است.
این گزارش در نقطه مقابل مقالاتی در گذشته منتشر می شود که نیروهای نظامی روسیه را ضعیف قلمداد می کردند. در سالهای گذشته روسیه کمتر از توان نظامی خود در سطح بین الملل استفاده کرده است.
 به نوشته این موسسه تحقیقاتی، آنچه تحلیلگران غربی از توان نظامی روسیه ارائه می کردند اشتباه بوده چون حملات هوایی کنونی این کشور در سوریه فراتر از استانداردهای تعریف شده از سوی ناتو است. بر این اساس هیچ یک از کشورهای عضو ناتو نمی تواند چنین عملیاتی را انجام دهد.
پیش از این روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی از حملات هوایی روسیه نوشته بود که این حملات بسیار فراتر از توان نظامی آمریکاست و کشورهای اروپایی چنین توانی را در خوابشان هم نمی بینند.
طبق این گزارش، پرتاب موشک‌ های کروز از دریای خزر چندان کار سختی نیست ولی هدایت این موشک ها برای اصابت به اهداف زمینی در چند هزار کیلومتری شگفت آور است. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
کروز رو که همه دارن  هر کی داره حتما می تونه هدایتش کنه یه مقدار غلو کرده خصوصا با این بمبارون غیر دقیق روسا ولی این مدل جفتک زدن میل های روسی نزدیک سطح زمین رو ناتو نداره!
ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.