GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

خب دوستان مذاکرات امروز 7 ساعت به طول انجامید و اون طوری که از کنفرانس خبری لاوروف و کری فهمیدم مثل اینکه طرفین بسیار جدی میباشند و این مذاکرات قراره که ادامه پیدا کنه...

خب برخلاف تعداد زیادی از آقایون تو این فروم که حوادث سوریه رو پیش زمینه ای برای جنگ های جهانی و یا جنگ های آخرالزمانی میدونستند من میخوام نوید صلح رو برای مردم زجرکشیده به شما بدم البته بعد از نابودی دواعش اهریمن و هم مسلکهای فکریشون به بدترین شکل ممکن....چیزی که قبلا هم پیش بینی کرده بودم...

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 9
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان به نظرتون بعد از توافق چه بر سر این تروریست ها میاد قطعا نمیشه همه اینهارو از بین برد و به احتمال زیاد عده کثیری از اینها فرار می کنن با توجه به اینکه این گروهها تقریبا از تمام نقاط جهان نیرو دارن چه مشکلاتی می تونن واسه کشور مقصدشون درست کنن البته اگه توافقی بشه

به شخصه از خدامه این تروریست هایی که از غرب اومدن برن کشور خودشون و از این وحشی بازی ها در بیارن دلمون خنک شه 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جنگ سوریه تا صد سال دیگه هم ادامه پیدا کنه با این وضعیت هیچ نتیجه ای نخواهد داشت 

دو طرف جنگ هیچ کدوم پا پس نخواهند کشید و بازنده واقعی مردم سوریه هستند که الان اواره کشورهای مختلف شدند و هیچ اینده روشنی رو در پیش رو ندارن

امیدوارم همان طورکه در قضیه هسته ای دو طرف پای مذاکره نشستند و به نتیجه رسیدند. در سوریه هم گشایشی به وجود بیاد و این جنگ خانمان سوز به پایان برسه

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا شما فراموش کرده اید که دولت سوریه حدود دوسوم خاک و حدود نیمی از جمعیت خود را از دست داده است. عملیات اخیر هم متاسفانه تغییر چندانی در وضعیت ایجاد نکرده است.

من ادعایی ندارم ولی نظر شخصیم اینه که زمانی که طرف مطمئن شده که دیگه کاری تو جنگ از پیش نمیبره از حربه صلح استفاده کرده

از یه طرف مطمئن شده که ایران و روسیه حاضر اند جنگ رو تا هرجا که پیش بره ادامه بدن

از طرف دیگه حکومت عدالت و توسعه در ترکیه در وضیعت به ناپایدار ترین حالت در چند ساله اخیر رسیده

ازیه طرف عربستان بعد از سالها با کمبود بودجه مواجه شده

حالا شما بیا تو این جنگ چند جبهه ای که تو خاورمیانه پیش اومده تو یه جبهه که دست بالا تر رو داری به دشمنت استراحت بدی  

شک نکن که تو جبهه هایی که کمتر توان مداخله داری شکست خوردی.الگوریتم تقسیم و حل به قول کامپیوتری ها 

به هرحال من هرطور حساب کتاب میکنم از توی این صلح ،برد  در نمیاد

لا اقل در شرایط فعلی نه

ویرایش شده در توسط ali2008
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

«درخواست از سازمان ملل برای حضور دولت اسد و مخالفان در اجلاس سوریه»

در پایان اجلاس بین‌المللی سوریه، کشورهای شرکت‌کننده از سازمان ملل خواستند دولت سوریه و مخالفان را برای شکل گیری یک روند سیاسی پشت میز مذاکره بنشاند.

http://presstv.ir/DetailFa/2015/10/30/435628/IRAN-VIEN

کاخ سفید مجوز اعزام نیروهای ویژه به سوریه را صادر کرد  

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، مجوز اعزام و استقرار نیروهای عملیات ویژه ارتش امریکا در شمال شرقی سوریه را صادر کرده است.    

http://presstv.ir/DetailFa/2015/10/30/435616/US-Special-Forces-Syria

ویرایش شده در توسط torero
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از دلایلی که به نتیجه رسیدن این مذاکرات را سخت و حتی غیر ممکن می کند 

بحث مخالفین است 

مخالفین و تروریست ها در حقیقت نماینده بخشی از مردم سوریه نیستند 

داعش و النصره که وارد مذاکره نمی شوند 

می ماند ارتش آزاد که اصلا قدرتی ندارد بجز قدرت حامیانش 

پس مذاکرات عملا تنها می تواند بر نابودی داعش و النصره متمرکز شود 

آنهم نیروهایی که بخشی اعظمشان غیرسوری هستند و چیزی برای از دست دادن ندارند

تنها داشته کشورهایی چون ترکیه و عربستان در مذاکرات هم عدم حمایت از تروریست ها است و اگرنه نیروهای آنها در سوریه عملا قابل بحث در میزمذاکره نیستند 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط MR9، 5 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 5 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
امریکایی ها ....برد برد....مّگه میشه ویرایش شده در توسط kebrit
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

فکر نمیکنم اگه تصمیمی از طرف ایران گرفته بشه بدون هماهنگی با سوریه بوده باشه قطعا با بشار هماهنگیم و ایران هیچوقت به متحدین خودش پشت نمیکنه

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 8 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 8 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

اصلا دوست نداشتم این پست به دست من نوشته بشه ولی فکر می کنم لازمه : 
خدمت بعضی از مدیران و کاربر های VIP سایت ،

این سایت بعضی وقت ها با استاندارد دوگانه یک سری از مدیر های سایت در اجرای قوانین سایت ،حقیقتا خسته کننده ( و بعضا مشمئز کننده ) میشه .
این سیاست 
یک بام و دو هوایی بعضی از مدیران درمسائل حزبی و جناحی خیلی وقت ها بیشتر شبیه عقده گشایی هست تا نقد و تحلیل . . .

اگه به نظرم بیهوده نمی اومد خیلی از پست های دو،سه صفحه ی قبلی قابل پسخگویی بود (و هست ! )
دوستانی که ادعای توانایی مدیریت قوای نظامی کل کشور رو دارید ، توی این یک مسئله ساده برادری خودتون اثبات کنید !
بیاین برای یک بار هم که شده ،در جهت منافع ملی یاد بگیریم بدون طرفداری از حزب و جناح خاصی  فراجناحی فکر کنیم 
با تشکر  :rose:  :rose:  :rose: 
مم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

یکی از دوستان اشاره کرد به اون چهل نفر اعضای سپاه که سه سال قبل در سوریه گروگان گرفته شدن

اون ها برای زیارت راهی دمشق شده بودن که وقتی از فرودگاه دمشق سوار اتوبوس میشن ظاهرا راننده اتوبوس با تروریستها بوده و اینها روبهشون تحویل میده

همه هم از فرماندهان بودن
رییس حفاظت اطلاعات

پشتیبانی

گردان

فرمانده یکی از تیپ های لشکر 19 فجر

و ...

البته اونجا چندتا گروهشون کرده بودن و گهگاهی جاشون رو عوض میکردن

مترجم تروریستها هم افغانی بوده

کلی هم کتک خورده بودن و شکمها رفته بود تو

خلاصه اگه اوضاع اون زمام سوریه مثل الان بود هیچکدوم سالم برنمیگشتن

اینم بگم که تو همون موقع ها ایران اسرار داشت که بگه سوریه اصلا جنگ نیست و ملت رو تشویق میکرد بیان برن سوریه زیارت و ... خلاصه این اتفاق که افتاد دوستان بخودشون اومدن

پیشنهاد میکنم کتاب شام برفی منتشر شده توسط انتشارات ملک اعظم را به قلم محمد محمودی نورآبادی با مقدمه و بازنگری سعید عاکف بخوانید ... کل این سفر از زبان یکی از گروگان هاست که از لحظه ربایش تا ازادی به همراه جزییات هست ...

photo140122359300466683-1.jpg

انطوری که در کتاب هست شغل و نام افراد رو ذکر کرده اند که خبری از فرمانده و ... نیست .
پیشنهاد میکنم حتما کتاب را بخوانید .

http://shop.molkeazam.com/product/30

خبر مرتبط در فارس :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930512001259

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل اینه که اعضاء داعش و انصره و ... نشان خاصی ندارند. کافیه گروه کوچکی رو در رقه نابود کنند و باقی رو ارتش آزاد جا بزنند و بدون جنگ، کشور و ارتش رو بدن دستشون.

من به این برد-برد‌ ها مشکوکم چون نتیجه برد - برد خودمون هم معلوم نیست. باید چند سال بگذره تا بشه قضاوت کرد

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا طرف آمریکا درس خونده ... هم خودش هم تیمش تحصیل کرده ی فرنگ هستن ... کتاب خاطراتش و ارادتش به فرنگ هم موجوده .... من نمی دونم این چه بحثی هست شما می کنید ...

برد فرنگ در اولویت هست .. اگه شد بعدش برد ما .....

جان من نوک انگشت رو نبینید برسید به جان حرف .... فرستادن کسی که عمرش در غرب گذشته برای مذاکره مثل این می مونه که آمریکا فارق التحصیل حوزه علمیه قم رو بفرسته از طرف خودش برای مذاکره !!!!!

هر چقدر این خنده دار هست اونم خنده دار هست

در ضمن بازی کی بود کی بو من نبودم دیگه خیلی کلیشه شده

خدا به داد اون کسی برسه که به خاطر مطامع شخصی و حزبی اینجوری افکار جامعه خودش رو به بازی بگیره ... که آخرش به نفع کی هم تموم بشه .... دشمن اسلام و مسلمین .... خدا بهش رحم کنه ....

چند سال فارغ التحصیل های دانشگاه امام صادق رو فرستادیم برای مذاکره و نتیجه اون شد: قطعنامه 1929(ظالمانه ترین تحریم های تاریخ سازمان ملل) و توافقنامه تهران(صدرحمت به ترکمنچای)

• Upvote 27
  • Downvote 20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.