GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

برادر شما فرض کن من خائن، وطن فروش و من میخوام کشور رو بفروشم به آمریکا.

فقط یک سوال خیلی ساده از شما و دوستان کردم، هم در این مورد سوریه و هم چند ماه پیش در موضوع هسته ای، ولی متاسفانه جوابی ندیدم، باز هم میپرسم:

راه حل منطقی، برد-باخت به نفع ما و در دسترسی که گویا شما دوستان از اون اطلاع دارید و ما بیخبریم چی هست؟

خیلی ساده فقط بیان کنید راه حل جایگزین رو، نیازی به بحث طولانی و تیکه انداختن، برد-برد گفتن و ... نیست. حاضرم قسم بخورم بدون هیچ پیش داوری، اگر ببینم راه حل شما بهتر، منطقی تر و بیشتر به نفع منافع کشور هست، از اون حمایت کنم و این نشست چند جانبه و بیانیه اون رو کاملا محکوم کنم.

به نظر من بین ما و آمریکا برد-برد وجود نخواهد داشت چون آمریکا دنبال براندازی جمهوری اسلامی هست پس راه حل فقط مقاومت و تکیه به توان داخلی ( البته نه در حد شعار بلکه با تلاش بسیار جدی) و نا امید کردن آمریکا از اینکه با فشار به ما به حدفش برسه. اونوقت هست که مجبوره به برد باخت تن بده حالا با چه تفاضل گلی بسته به عملکرد ما داره

البته بگم نوع عملکرد فعلی ما اصلا شبیه کشوری که بخواد واقعا دشمن به این قدرتمندی رو شکست بده نیست ما زیاد حرف میزنیم و کم کار میکنیم

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من بین ما و آمریکا برد-برد وجود نخواهد داشت چون آمریکا دنبال براندازی جمهوری اسلامی هست پس راه حل فقط مقاومت و تکیه به توان داخلی ( البته نه در حد شعار بلکه با تلاش بسیار جدی) و نا امید کردن آمریکا از اینکه با فشار به ما به حدفش برسه. اونوقت هست که مجبوره به برد باخت تن بده حالا با چه تفاضل گلی بسته به عملکرد ما داره

البته بگم نوع عملکرد فعلی ما اصلا شبیه کشوری که بخواد واقعا دشمن به این قدرتمندی رو شکست بده نیست ما زیاد حرف میزنیم و کم کار میکنیم

با سلام

مشکل ما مشکل دولت ها نیست ، دولت ها میان و میرن . مشکل مردم هستن که باید به باور برسن ، که اگر نرسیدن هیچ دولت و سیاستمداری توان عوض کردنشون رو نداره . بحث مفصلی هست بحث نقش مردم در جامعه که جاش اینجا نیست البته

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا برام مهم نیست منفی بخورم ، چه یکی چه صد تا
حرف دلم رو میزنم
آقایون اعتدال دو سال ، خلاف تمام حرف های رهبری کار کردن و از عنایات و توجهات رهبری نسبت به خودشون در تمام گندکاری هاشون یاد میکنن
در بحث مذاکره تمام حرف های رهبری زمین موند هیچی ، خلافش عمل شد
از دومرحله شدن مذاکرات ، بازرسی ها ، بازجویی از دانشمندان ، لغو تمامی تحریم ها و هزار مورد دیگه
برجام رو بزرگترین موفقیت تاریخ اسلام نام میبردن و بعد از اینکه رهبری گفتن برجام دارای اشکالات ساختاری ست ، همشون لال شدن
آقایون جمهوری اسلامی رو در یک بازی برد برد 3-2 به کمال رسوندن ، حالا نوبت انقلاب اسلامیه
خداکنه رهبری مستقیما دخالت کنه وگرنه دو سال دیگه نوبت حزب الله ، و بعد هم نوبت ساختار سپاه میشه
من مرده شما زنده
  • Upvote 17
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

مشکل ما مشکل دولت ها نیست ، دولت ها میان و میرن . مشکل مردم هستن که باید به باور برسن ، که اگر نرسیدن هیچ دولت و سیاستمداری توان عوض کردنشون رو نداره . بحث مفصلی هست بحث نقش مردم در جامعه که جاش اینجا نیست البته

دقیقا مشکل ملت ها هستن که همت کافی ندارن

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوریه برای ما زمانی باتلاق می شود که مستقیما نیرو ببریم و اعلام حضور نظامی کنیم مثل آمریکا در عراق ، افغانستان یا ویتنام
الان حضور ما فقط مستشاری است و اصلا کلمه باتلاق به آن قابل اتلاق نیست 

برد برد که فرمودید که همیشه بهترین کار است به شرطی که خوب اجرایش کنی و برخلاف گفته شما جک نیست
برای اینکه منظور از برد برد مشخص شود 
اطراف و پیرامون خودمان نگاه کنیم رابطه بین رئیس و کارمند، فرمانده و سرباز و... 
هر موقع دو طرف منافع همدیگر را به رسمیت شناختند رابطه پایدار بوده و بهتر شده است 
و هر موقع یک نفر بصورت برد و باختی و سواستفاده گری وارد شده رابطه شکست خورده و در نهایت منجر به درگیری مجدد شده است 

اما در مورد تکفیری ها من هم مثل شما فکر می کردم ولی این صحبت رهبری خیلی جای تامل و دوراندیشی دارد

من نگفتم سوريه براي ما الان باتلاق شده اين رو ديگران دارن ميگن ما اونجا موضع حق هستيم و براي ما باتلاق وجود نداره...
شما براي من توضيح بده چطوري ما ميتونيم در مذاكره با غرب شرايط برد برد داشته باشيم در حالي كه تكفيريون ما رو از يهودي ها پست تر ميدونن و اولين هدفشون جهاد بر عليه ما هست بعد صهيونيست ها ، ما اگه با اونها پشت يك ميز بشينيم مذاكره كنيم يعني همه حرف هايي كه قبلاً در مورد اونا ميزديم رو داريم باطل ميكنيم و اونا رو به رسميت شناختيم برد برد فقط با ميانه رو واقعي كه دست به اسلحه نبردن بدست مياد نه كساني كه از طرف غرب پشتيباني ميشن اينجوري براي غرب عادت ميشه هر جا رو كه باب ميلشون نيست با اين روش سرنگون كنن ...
در مورد اعزام نيرو به سوريه ما چند ماه هست كه از حالت مستشاري به عملياتي در اومديم و اين شهداي عزيزي رو هم كه داريم اونجا ميديم همه آموزش ديده و از بهترين هاي سپاه هستن ما نبايد ميزاشتيم كار به جايي برسه كه خودمون مستقيماً به اونجا وارد بشيم ولي الان كه داريم مستقيم ميجنگيم بهتر كه با لجستيك كامل باشه نه فقط پياده نظام ، ما بايد اونجا براي نيروهاي خودمون آتش توپخانه مستقل براي عمليات نيروهاي خودمون داشته باشيم با پشتيباني هوايي مختص به خودمون وگرنه اينجوري فقط درجا زدن ، ارتش سوريه اگه مالي بود گل به سر خودشون ميزد ما بايد اونجا توي هر منطقه براي عمليات بصورت مستقل با فرماندهي خودمون عمليات داشته باشيم نه به اميد پشتيباني ارتش سوريه از ما وگرنه بهتر نيروهامون كه همه از بهترينا هستن رو اونجا پرپر نكنيم اينا همه خانواده دارن وقتي كه ميبينم همه زن بچه دارن ولي رفتن سوريه الكي شهيد ميشن دلم آتش ميگيره خدا كنه فرماندهامون حتماً به فكر جون اين عزيزان باشن اينا گوشت دم توپ نيستن ما اونجا توپخانه مستقل پشتيباني هوايي مستقل لجستيك مستقل نياز داريم شما آمريكا رو ببينيد يا جايي وارد نميشه ولي اگه شد كامل وارد ميشه ما هم بايد از اونا درس بگيريم نه فقط تماشاچي باشيم ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نگفتم سوريه براي ما الان باتلاق شده اين رو ديگران دارن ميگن ما اونجا موضع حق هستيم و براي ما باتلاق وجود نداره...
شما براي من توضيح بده چطوري ما ميتونيم در مذاكره با غرب شرايط برد برد داشته باشيم در حالي كه تكفيريون ما رو از يهودي ها پست تر ميدونن و اولين هدفشون جهاد بر عليه ما هست بعد صهيونيست ها ، ما اگه با اونها پشت يك ميز بشينيم مذاكره كنيم يعني همه حرف هايي كه قبلاً در مورد اونا ميزديم رو داريم باطل ميكنيم و اونا رو به رسميت شناختيم برد برد فقط با ميانه رو واقعي كه دست به اسلحه نبردن بدست مياد نه كساني كه از طرف غرب پشتيباني ميشن اينجوري براي غرب عادت ميشه هر جا رو كه باب ميلشون نيست با اين روش سرنگون كنن ...
در مورد اعزام نيرو به سوريه ما چند ماه هست كه از حالت مستشاري به عملياتي در اومديم و اين شهداي عزيزي رو هم كه داريم اونجا ميديم همه آموزش ديده و از بهترين هاي سپاه هستن ما نبايد ميزاشتيم كار به جايي برسه كه خودمون مستقيماً به اونجا وارد بشيم ولي الان كه داريم مستقيم ميجنگيم بهتر كه با لجستيك كامل باشه نه فقط پياده نظام ، ما بايد اونجا براي نيروهاي خودمون آتش توپخانه مستقل براي عمليات نيروهاي خودمون داشته باشيم با پشتيباني هوايي مختص به خودمون وگرنه اينجوري فقط درجا زدن ، ارتش سوريه اگه مالي بود گل به سر خودشون ميزد ما بايد اونجا توي هر منطقه براي عمليات بصورت مستقل با فرماندهي خودمون عمليات داشته باشيم نه به اميد پشتيباني ارتش سوريه از ما وگرنه بهتر نيروهامون كه همه از بهترينا هستن رو اونجا پرپر نكنيم اينا همه خانواده دارن وقتي كه ميبينم همه زن بچه دارن ولي رفتن سوريه الكي شهيد ميشن دلم آتش ميگيره خدا كنه فرماندهامون حتماً به فكر جون اين عزيزان باشن اينا گوشت دم توپ نيستن ما اونجا توپخانه مستقل پشتيباني هوايي مستقل لجستيك مستقل نياز داريم شما آمريكا رو ببينيد يا جايي وارد نميشه ولي اگه شد كامل وارد ميشه ما هم بايد از اونا درس بگيريم نه فقط تماشاچي باشيم ...

بله متوجه شدم که منظور شما نبود و برای تکمیل صحبت شما عرض کردم 

زمانی اصلا بحث برد برای ما مطرح می شود که برد خود را قبل از مذاکره تامین کرده باشیم و تنها چیزی که به نظر من می رسد تشکیل چیزی شبیه حزب الله  است 

وقتی این کار را کردیم تازه برد ما در مذاکرات تضمین می شود 

در بحث برد غرب هم اتمام جنگ و رفتن اسد و انتخابات و توقف مهاجرت مطرح است که برای ما هم اتمام جنگ و انتخابات خواسته است و رفتن اسد جای بحث دارد حداقل شاید خود شخصش برود ولی گروه و حزبش حق دارند در انتخابات باشند ولی در مورد حزب حاکم ترکیه و کشورهای عربی تنها برد توقف ضررشان است واگرنه آنها بازی دو سر باخت را انتخاب کرده اند 

تکفیری ها را خود من هم نمی دانم چکار باید کرد ولی وقتی رهبری می گوید می شود یعنی راه کار دارد و نیاز به تلاش دارد

تنها چیزی که من به نظرم می رسد یک عفو عمومی است که طی آن خارجی ها بتوانند کشور را ترک کرده و به زندگی اشان برگردند

در مورد اعزام نيرو به سوريه ما چند ماه هست كه از حالت مستشاري به عملياتي در اومديم و اين شهداي عزيزي رو هم كه داريم اونجا ميديم همه آموزش ديده و از بهترين هاي سپاه هستن ما نبايد ميزاشتيم كار به جايي برسه كه خودمون مستقيماً به اونجا وارد بشيم ولي الان كه داريم مستقيم ميجنگيم بهتر كه با لجستيك كامل باشه نه فقط پياده نظام ، ما بايد اونجا براي نيروهاي خودمون آتش توپخانه مستقل براي عمليات نيروهاي خودمون داشته باشيم با پشتيباني هوايي مختص به خودمون وگرنه اينجوري فقط درجا زدن ، ارتش سوريه اگه مالي بود گل به سر خودشون ميزد ما بايد اونجا توي هر منطقه براي عمليات بصورت مستقل با فرماندهي خودمون عمليات داشته باشيم نه به اميد پشتيباني ارتش سوريه از ما وگرنه بهتر نيروهامون كه همه از بهترينا هستن رو اونجا پرپر نكنيم اينا همه خانواده دارن وقتي كه ميبينم همه زن بچه دارن ولي رفتن سوريه الكي شهيد ميشن دلم آتش ميگيره خدا كنه فرماندهامون حتماً به فكر جون اين عزيزان باشن اينا گوشت دم توپ نيستن ما اونجا توپخانه مستقل پشتيباني هوايي مستقل لجستيك مستقل نياز داريم شما آمريكا رو ببينيد يا جايي وارد نميشه ولي اگه شد كامل وارد ميشه ما هم بايد از اونا درس بگيريم نه فقط تماشاچي باشيم ..

ورود مدنظر نوشته شما می شود باتلاق 

بعد خود سردار هم این را مطرح کرده بودند که رهبری مخالفت کردند

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله رحمن الرحیم

این نبرد تقریبا چهار طرف داره

1-امریکا و غرب + ارتجاع عربی

اهداف اصلی امریکا: حذف کمر بند واسط محور مقاومت یعنی سوریه متحد یا ایران با اوردن حکومت متبوع خودش و ایجاد امنیت برای اسرائیل و در صورت امکان ایجاد یک متحد جدید برای اسرائیل و سلب نفوذ ایران و یک قدم به جلو برا حذف  اسلام غیر امریکایی

اهداف اصلی ارتجاع عربی: حاکمان برای حفظ حکومتشان نیاز دارن محور مقاومت و ایده اسلام و حکومت ارائه شده توسط انقلاب امام خمینی رو حذف یا تا جایی که بتونن تضعیف کنن{البته عقل اینا به این حرفا نمیرسه و فقط عملگی برا غرب میکنن و پول خرج میکنن} مذهبیون ارتجاع عرب هم که عقبه ی  فرهنگی این جبهه هستن و بیشترین  کاربرد و سود رو برای غرب داشتن و دارن در جهان اسلام برای استیلای تفکرات افراطیشون در جهان اسلام و جلو گیری از الگوی اسلام صادر شده از انقلاب ایران منفعتشون در حذف سوریه متحد با ایرانه

2-روسیه: منفعت اول روسیه از دست ندادن نفوذ معنوی و ایدئولوژیکش در غرب اسیا و شمال افریقاس و اینکه در کل کل با غرب یه جای پا از لحاظ سیاسی و نظامی در خاور میانه داشته باشه  در درجه دوم هم نقاط حیاتی جغرافیایی مثل سواحل سوریه و غیره رو در اختیارش باشه مخصوصا در مقابل تحدیدات ناتو

3-نظام فعلی سوریه:پر واضح هست که نظام بشار دنبال بقا هست اما فارق از اینکه گذشته ی این نظام چطور بوده و چه ها در حقش کردن و اون همه چکارا که نکرده   باید بگم بنظر میرسه بشار به این نتیجه رسیده که تسلیمش مساوی است با له شدن ملت و کشتار اونها بدست تروریست ها و قیمه قیمه شدن تمامیت سوریه در برابر قدرتها

البته در بدترین حالتم میشه گفت بشار دنبال قدرته حتی به قیمت جان ملت سوریه که    بنظر کاملا غلطه چون اگر بشار بره و محوریتش در نیروهای فعلی سوریه نابود بشه و بعدشم تفرقه میشه و نهایتا سوریه بیا برو تو گلو داعش   پس منطقی نیست البته من علم غیب ندارم و صرفا دارم نظر ناقصمو میدم

4-ایران: منافع ایران در مقابل سوریه بلند مدته و بعید میدونم دولت ها بتونن زیاد درش تاثیر بزارن چون سیاست های کلی اش دست مقام رهبری هست و از اونجا که ایشون نگاهشون فرا ملی هست و نگاهیی به وسعت جهان اسلام دارن و با مبانی حضرت امام که برگرفته از اسلام علویه تحلیل میکنن و تصمیم میگیرن پس بعیده  که در این مورد احدی بی اجازه ایشون اب بخوره که البته فارق از دعوا های سیاسی این رهبری ایشون باعث دلگرمیه و نکته دیگه اینکه منافع ما در سوریه با استاندارد انقلاب اسلامی و اهداف اون پایه گذاری شده ونه صرفا منافع ملی صرف   و به همین دلیل ایران وارد معامله سر سوریه مثل روسه و اعراب و امریکا نمیشه     اونا رو اگر یه چیز خوب بدی بهشون باباشونم میفروشن اما در استاندارد انقلاب اسلامی و طبق مبانی اون منافع جهان اسلام قابل خرید و فروش و بده بستان نیست

اما نتیجه گیری بنده حقیر در مور بازی برد برد در سوریه:

برد امریکا و ایران در سوریه دقیقا نقطه مقابل هم هستش

ما میگیم سوریه باید محور مقاومت بماند با تمامیت ارضی اون و انتخاب رئیس اون به عهده ملته و بشارم کاندیده

امریکا میگه بشار باید بره اونی که ما میخایم باید بیاد و سوریه نباید حامی تروریست باشه  یعنی نباید محل نفوذ ایران و حامی حذب الله باشه

این دو مورد بالا قابل جمع نیست  مخصوصا اینکه در اخر سوریه یا جزو محور مقاومت میمانه یا حذف میشه حالا با هر حکومتی که توش باشه

ولی روسیه منافعی داره که فعلا متکی به حضور بشار هست ولی اگر زمانی اوضاع تغیر کنه بشارو میفروشن به یه بستنی کیم

حالا من موندم بازی برد برد چطوره؟؟؟؟  مثلا سوریه یه روز بشه جزو محور مقاومت یه روز بشه متحد اسراییل      مثل خاله بازی های دهه شصتیا

البته من به عنوان یه مسلمان از هر طرحی که ملت سوریه با اون نجات پیدا کنه و نوکر اجانب هم نباشه و مقاومت در برابر غرب هم با قی بماند موافقم

ولی دوستان این مذاکرات شبیه مذاکرات ایران عراق هم هست زمان جنگ اون زمان بیشترین تاثیر در مذاکره رو حرف ها و شخصیت ها نمیزدن بلکه واقعیت های میدان نبرد میزد

و حرف اخر اینکه از اسرار این ائتلاف ایران و سوریه و روسیه و حزب الله و کلیت واقعیت میدانی جنگ و نتیجه گیری های غرب در این مقطع زمانی اگر صد تاش روشن باشه نهصد تاش نا معلومه برا عموم لکن تحلیل ها ناقص میشه اکثرا 

یا علی

ویرایش شده در توسط rezatizi
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله رحمن الرحیم

این نبرد تقریبا چهار طرف داره

1-امریکا و غرب + ارتجاع عربی

اهداف اصلی امریکا: حذف کمر بند واسط محور مقاومت یعنی سوریه متحد یا ایران با اوردن حکومت متبوع خودش و ایجاد امنیت برای اسرائیل و در صورت امکان ایجاد یک متحد جدید برای اسرائیل و سلب نفوذ ایران و یک قدم به جلو برا حذف  اسلام غیر امریکایی

اهداف اصلی ارتجاع عربی: حاکمان برای حفظ حکومتشان نیاز دارن محور مقاومت و ایده اسلام و حکومت ارائه شده توسط انقلاب امام خمینی رو حذف یا تا جایی که بتونن تضعیف کنن{البته عقل اینا به این حرفا نمیرسه و فقط عملگی برا غرب میکنن و پول خرج میکنن} مذهبیون ارتجاع عرب هم که عقبه ی  فرهنگی این جبهه هستن و بیشترین  کاربرد و سود رو برای غرب داشتن و دارن در جهان اسلام برای استیلای تفکرات افراطیشون در جهان اسلام و جلو گیری از الگوی اسلام صادر شده از انقلاب ایران منفعتشون در حذف سوریه متحد با ایرانه

2-روسیه: منفعت اول روسیه از دست ندادن نفوذ معنوی و ایدئولوژیکش در غرب اسیا و شمال افریقاس و اینکه در کل کل با غرب یه جای پا از لحاظ سیاسی و نظامی در خاور میانه داشته باشه  در درجه دوم هم نقاط حیاتی جغرافیایی مثل سواحل سوریه و غیره رو در اختیارش باشه مخصوصا در مقابل تحدیدات ناتو

3-نظام فعلی سوریه:پر واضح هست که نظام بشار دنبال بقا هست اما فارق از اینکه گذشته ی این نظام چطور بوده و چه ها در حقش کردن و اون همه چکارا که نکرده   باید بگم بنظر میرسه بشار به این نتیجه رسیده که تسلیمش مساوی است با له شدن ملت و کشتار اونها بدست تروریست ها و قیمه قیمه شدن تمامیت سوریه در برابر قدرتها

البته در بدترین حالتم میشه گفت بشار دنبال قدرته حتی به قیمت جان ملت سوریه که    بنظر کاملا غلطه چون اگر بشار بره و محوریتش در نیروهای فعلی سوریه نابود بشه و بعدشم تفرقه میشه و نهایتا سوریه بیا برو تو گلو داعش   پس منطقی نیست البته من علم غیب ندارم و صرفا دارم نظر ناقصمو میدم

4-ایران: منافع ایران در مقابل سوریه بلند مدته و بعید میدونم دولت ها بتونن زیاد درش تاثیر بزارن چون سیاست های کلی اش دست مقام رهبری هست و از اونجا که ایشون نگاهشون فرا ملی هست و نگاهیی به وسعت جهان اسلام دارن و با مبانی حضرت امام که برگرفته از اسلام علویه تحلیل میکنن و تصمیم میگیرن پس بعیده  که در این مورد احدی بی اجازه ایشون اب بخوره که البته فارق از دعوا های سیاسی این رهبری ایشون باعث دلگرمیه و نکته دیگه اینکه منافع ما در سوریه با استاندارد انقلاب اسلامی و اهداف اون پایه گذاری شده ونه صرفا منافع ملی صرف   و به همین دلیل ایران وارد معامله سر سوریه مثل روسه و اعراب و امریکا نمیشه     اونا رو اگر یه چیز خوب بدی بهشون باباشونم میفروشن اما در استاندارد انقلاب اسلامی و طبق مبانی اون منافع جهان اسلام قابل خرید و فروش و بده بستان نیست

اما نتیجه گیری بنده حقیر در مور بازی برد برد در سوریه:

برد امریکا و ایران در سوریه دقیقا نقطه مقابل هم هستش

ما میگیم سوریه باید محور مقاومت بماند با تمامیت ارضی اون و انتخاب رئیس اون به عهده ملته و بشارم کاندیده

امریکا میگه بشار باید بره اونی که ما میخایم باید بیاد و سوریه نباید حامی تروریست باشه  یعنی نباید محل نفوذ ایران و حامی حذب الله باشه

این دو مورد بالا قابل جمع نیست  مخصوصا اینکه در اخر سوریه یا جزو محور مقاومت میمانه یا حذف میشه حالا با هر حکومتی که توش باشه

ولی روسیه منافعی داره که فعلا متکی به حضور بشار هست ولی اگر زمانی اوضاع تغیر کنه بشارو میفروشن به یه بستنی کیم

حالا من موندم بازی برد برد چطوره؟؟؟؟  مثلا سوریه یه روز بشه جزو محور مقاومت یه روز بشه متحد اسراییل      مثل خاله بازی های دهه شصتیا

البته من به عنوان یه مسلمان از هر طرحی که ملت سوریه با اون نجات پیدا کنه و نوکر اجانب هم نباشه و مقاومت در برابر غرب هم با قی بماند موافقم

ولی دوستان این مذاکرات شبیه مذاکرات ایران عراق هم هست زمان جنگ اون زمان بیشترین تاثیر در مذاکره رو حرف ها و شخصیت ها نمیزدن بلکه واقعیت های میدان نبرد میزد

و حرف اخر اینکه از اسرار این ائتلاف ایران و سوریه و روسیه و حزب الله و کلیت واقعیت میدانی جنگ و نتیجه گیری های غرب در این مقطع زمانی اگر صد تاش روشن باشه نهصد تاش نا معلومه برا عموم لکن تحلیل ها ناقص میشه اکثرا 

یا علی

برای دستیابی به توافق غرب باید با حفظ جناح مقاومت بصورت مردمی در سوریه (حزب الله) و پذیرش آن در سوریه و عملکرد آن در دولت آینده  کنار بیاد و بپذیرد

و ایران هم می تواند از حضور خود شخص اسد بگذرد

واگرنه می شود داستان مسابقه  فتح آلمان بین شوروی و غرب 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای دستیابی به توافق غرب باید با حفظ جناح مقاومت بصورت مردمی در سوریه (حزب الله) و پذیرش آن در سوریه و عملکرد آن در دولت آینده  کنار بیاد و بپذیرد

و ایران هم می تواند از حضور خود شخص اسد بگذرد

واگرنه می شود داستان مسابقه  فتح آلمان بین شوروی و غرب ارهب

سوریه با لبنان خیلی فرق فوکوله و ساختن حزب الله در سوریه با ساختن حزبالله لبنان یا حماس در غزه فرق هایی که منفعتشو کم میکنه یا انجامشو سخت و غیر ممکن

الف: در لبنان گروه های نظامی سنی یا مسیحی وجود داشت اما تشکیلیات وسیع نظامی نبود لکن حزب الله رقیب داخلی نداشت هر چند لبنانم جنگ داخلی داشت اما نه گرو های درگیر مثل النصره و داعش بودن و نه حمایتهای لجستیکی مالی و اطلاعاتی وسیع  داشتن لکن حزبالله  یکه تاز شد اما در سوریه اوضاع فرق داره اگر یه حزب الله سوری بسازی در مقابل ده مدل حزبالله تکفیری میسازن برات که باز میشه روز از نو روزی از نو    کاری که به دلایل فرهنگی و دلایل قومی و غیره در لبنان نتونستن بکنن هر چند در بعد سیاسی لبنان انجامش دادن نمونه اش سعد حریری اما در سوریه ایجاد یک حزب الله سوری با حمایت ایران باعث خلق چندین حزب الله تکفیری توسط غرب میشه پس عملا کار شدنی نیست و اگرم بشه میشه مثل امروز سوریه   غرب در لبنان درس گرفته و نمیزاره در سوریه ساخته بشه

ب: ممکنه بکید در دهه های گذشته در عراق حزبالله عراقی ساخته شد و جلو چشم امریکایی ها پس در سوریه چرا نشه؟؟؟

پاسخ: عراق اکثریت شیعه و مذهبی هستن و پیرو مرجعیت دینی و شماره قابل توجههی از مذهبی هاشون پیرو سیدعلی خامنه ای و ولایت فقیه    اینها باعث میشه عراق مستعد باشه و سریع بشه انجامش دادا با کیفیت بالا

اما سوری ها  مذهبی هاشون در مقابل سکولار هاشون کم هستن و از لحاظ فرهنگی قابلیتهای شیعیان عراق و لبنان رو ندارن  لکن اگرم حزب الله قرار باشه شعبه داشته باشه اونجا کار فرهنگی سنگینی داره و  الا میشه تف سر بالا

منم موافقم یک مدل حزب الله در سوریه باشه اما متاسفانه این کار با توجه با واقعیت های سوریه در حد یک ایده راهبردی قابل اتکا نیست

کو یکی مثل سید حسن در سوریه که ملت نوکریشو کنن از سر محبت و اطاعت  و اونم بگه من سرباز سید علی ام

کار سختیه خیلی

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوریه با لبنان خیلی فرق فوکوله و ساختن حزب الله در سوریه با ساختن حزبالله لبنان یا حماس در غزه فرق هایی که منفعتشو کم میکنه یا انجامشو سخت و غیر ممکن

الف: در لبنان گروه های نظامی سنی یا مسیحی وجود داشت اما تشکیلیات وسیع نظامی نبود لکن حزب الله رقیب داخلی نداشت هر چند لبنانم جنگ داخلی داشت اما نه گرو های درگیر مثل النصره و داعش بودن و نه حمایتهای لجستیکی مالی و اطلاعاتی وسیع  داشتن لکن حزبالله  یکه تاز شد اما در سوریه اوضاع فرق داره اگر یه حزب الله سوری بسازی در مقابل ده مدل حزبالله تکفیری میسازن برات که باز میشه روز از نو روزی از نو    کاری که به دلایل فرهنگی و دلایل قومی و غیره در لبنان نتونستن بکنن هر چند در بعد سیاسی لبنان انجامش دادن نمونه اش سعد حریری اما در سوریه ایجاد یک حزب الله سوری با حمایت ایران باعث خلق چندین حزب الله تکفیری توسط غرب میشه پس عملا کار شدنی نیست و اگرم بشه میشه مثل امروز سوریه   غرب در لبنان درس گرفته و نمیزاره در سوریه ساخته بشه

ب: ممکنه بکید در دهه های گذشته در عراق حزبالله عراقی ساخته شد و جلو چشم امریکایی ها پس در سوریه چرا نشه؟؟؟

پاسخ: عراق اکثریت شیعه و مذهبی هستن و پیرو مرجعیت دینی و شماره قابل توجههی از مذهبی هاشون پیرو سیدعلی خامنه ای و ولایت فقیه    اینها باعث میشه عراق مستعد باشه و سریع بشه انجامش دادا با کیفیت بالا

اما سوری ها  مذهبی هاشون در مقابل سکولار هاشون کم هستن و از لحاظ فرهنگی قابلیتهای شیعیان عراق و لبنان رو ندارن  لکن اگرم حزب الله قرار باشه شعبه داشته باشه اونجا کار فرهنگی سنگینی داره و  الا میشه تف سر بالا

منم موافقم یک مدل حزب الله در سوریه باشه اما متاسفانه این کار با توجه با واقعیت های سوریه در حد یک ایده راهبردی قابل اتکا نیست

کو یکی مثل سید حسن در سوریه که ملت نوکریشو کنن از سر محبت و اطاعت  و اونم بگه من سرباز سید علی ام

کار سختیه خیلی

مطمئنا زمین یکی نیست و شرایط یکی نیست

ولی خیلی بهتر از زمان شروع حزب الله است

در زمانی که حزب الله کارش را شروع کرد 

اسرائیل خاک لبنان را اشغال کرده بود

یک گروه با نام ارتش جنوب لبنان با حمایت صهیونیست ها سرکار بود 

کشور ما در شرایطی اینچنینی نمی توانست پشت لبنانی ها را بگیرد و کمکشان کند 

رهبران حزب الله مدام ترور می شدند 

شیعیان اقلیت بودند در میان مذاهب دیگر

سید حسن نصرالله در سال 92 به دبیرکلی حزب الله رسید درحالی که حزب الله در سال 1980 شکل گرفت 

عراق داستانش کامل فرق می کند 

عراقی ها سال ها در اینجا بودند در خود کشور ما ، سپاه بدر بود و ...

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطمئنا زمین یکی نیست و شرایط یکی نیست

ولی خیلی بهتر از زمان شروع حزب الله است

در زمانی که حزب الله کارش را شروع کرد 

اسرائیل خاک لبنان را اشغال کرده بود

یک گروه با نام ارتش جنوب لبنان با حمایت صهیونیست ها سرکار بود 

کشور ما در شرایطی اینچنینی نمی توانست پشت لبنانی ها را بگیرد و کمکشان کند 

رهبران حزب الله مدام ترور می شدند 

شیعیان اقلیت بودند در میان مذاهب دیگر

سید حسن نصرالله در سال 92 به دبیرکلی حزب الله رسید درحالی که حزب الله در سال 1980 شکل گرفت 

عراق داستانش کامل فرق می کند 

عراقی ها سال ها در اینجا بودند در خود کشور ما ، سپاه بدر بود و ...

قبل سید حسن سید موسوی بودن و شورا حزب الله و قبل تر از اینا امام موسی صدر   

همه ی اینا یه ویژگی داشتن اونم تبعیت از ولایت و بعد انقلاب این خاصه تبعیت از ولایت فقیه بود

حالا اگر عناصذر این مدلی که مثل عراق و لبنان تبعیت از ولایت فقیه جزو ایمانشان باشه در سوریه باشن خب پس میشه ساختش و الا میشه یکی لنگه ی حماس

لامصبا مثل موج سینوسی میمونن دائم تغیرات جور واجور

الان دولت بشار با ما همکاری راهبردی داره

به جاش یه حزب الله سکولار یا نیم دینی یا بهتر بگم حزب الله که ولایت فقیه براش اصل نباشه

این مدل حزب الله قابل اتکا نیست و نمیشه همکاری راهبردی بلند مدت باهاش داشت و در بلند مدت دچار نفوذ و تغیر ذاویه میشه

البته اینو هم نظرتونو بگید که اگر در مقابل حزب الله سوری چندین حزب الله تکفیری بوجود اومد اونموقع سوریه میشه مثل امروز که؟

که بوجود هم میاد البته در این شکی نیس

و اینکه دولت رسمی اون زمان هم با هر فرم و رئیسی که داره بهش میگن یا با تروریست ها {حز بالله سوری} مقابله کن یا چپه ات می کنیم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نفر هست توضیح بده اینکه داستان سوریه از کجا شروع شد؟ راهکار چیه؟ آینده چی میشه؟ چرا هر 10 صفحه یکبار تکرار میشه؟

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش و نیروهای دفاع ملی سوریه از صبح امروز عملیات بزرگ خود برای باز کردن مسیر حلب را آغاز کردند که تاکنون چهار نقطه و 10 کیلومتر از مسیر که در دست تروریست‌های داعشی بود را به‌صورت کامل پاکسازی کرده‌اند.

یک نکته و آن هم اگر دوستان نگاهشون رو به سمت تحولات میدانی و تحلیل نظامی سوق بدهند ممنون می‌شم. کدام یک از جمع ما دیپلمات هستیم؟ یا اینکه از دستورات و اوامر کلی کشور برای بحران سوریه خبر داریم؟

یادتون باشه که بازی برد - برد و یا چیزی از این دست کارا در دستور کار نیست. جمهوری اسلامی ایران یک سیاست خارجی یکسان دارد و اگر کسی قرار است در این مذاکرات حضور پیدا کند، تصمیم نظام است و ربطی به کت شلواری‌ها ندارد.

دیگر هم آنکه آقای ظریف و تیم وزارت امورخارجه ماموریت دارند وارد این حوزه شوند، بحران سوریه راهکار نظامی ندارد، اگر اراده سیاسی برای حمایت از گروه‌های تروریستی وجود نداشته باشد، این گروه‌ها در کمتر از سه ماه تحلیل می‌روند. به نظر من تیم دیپلماتیک ایران ماموریت محوله را به‌صورت کامل و خوب انجام دادند و در این مساله حزب‌الهی، ضدانقلاب و ..... نداریم، کسی که از این دست حرف‌ها می‌زند، با عرض معذرت - که ان‌شالله میان ما نیست - بوی نفاق می‌دهد.

عزت مستدام

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک نفر هست توضیح بده اینکه داستان سوریه از کجا شروع شد؟ راهکار چیه؟ آینده چی میشه؟ چرا هر 10 صفحه یکبار تکرار میشه؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مقدم

هرچه هست از راه نظامی نمیگذرد اگر قائل به یکپارچگی سوریه باشیم

اما راه تجزیه باز است و هرچه هست از بیابان های حمص و پالمیرا میگذرد

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مقدم

هرچه هست از راه نظامی نمیگذرد اگر قائل به یکپارچگی سوریه باشیم

اما راه تجزیه باز است و هرچه هست از بیابان های حمص و پالمیرا میگذرد

عجیبه که کم کم همه دارن به همون راه حل اول من میرسن مگه نه حاج احمد؟ :thinking: hee_hee

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.