GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

ممنون بایت کلیپا.

واقعا که این بمبارون روسا هم لج ادمو در میاره. اینقدر لفتش دادن و اینور و اونور زدن تا همشون پیاده شدن در رفتن...

حیف این همه زحمت برای شناسایی!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-5

جدیدترین بمب هدایت شونده روسیه به زودی در سوریه

کی اِی بی250" که مدل جدیدتر " کی اِی بی500" است براساس اصل "شلیک و بعد هیچ" طراحی شده است؛ در  اصل ابتدا سامانه هدایت داخلی، بمب را به منطقه مورد نظر هدایت می کند و سپس رایانه نصب شده روی بمب با استفاده از یک جستجوگر حرارتی، تصویری از مکان دقیق انفجار را مشخص می کند

56124a65c46188d2128b4587.jpg

ویرایش شده در توسط farzad283
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا نیروهای باقی کشورهای جهان و حزب الله و حتی همین تروریست هایی که دارن تو سوریه می جنگن چابکی به کارشون نمیاد پس. فقط ما چابکی به کارمون میاد.

میدونید تفکر وحشتناک قدیمی یعنی چی؟ یعنی این که تفکر فرمانده ها از ارتش همیشه ظفرمند سوریه هم قدیمی تر باشه.

یه چیز دیگه هم هست . اونقدری که نیروهای پیاده ما در جبهه مجبور به جابجایی و اجرای آتش هستن ، نیروهای پیاده ارتش های مدرن مجبور به ورجه وورجه نیستن چون تجهیزات و امکاناتی هست که در جای خودش استفاده میشه . این نظر یکی از بچه های صابرین بود که گفتم . من نرفتم که بدونم چه خبره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه چیز دیگه هم هست . اونقدری که نیروهای پیاده ما در جبهه مجبور به جابجایی و اجرای آتش هستن ، نیروهای پیاده ارتش های مدرن مجبور به ورجه وورجه نیستن چون تجهیزات و امکاناتی هست که در جای خودش استفاده میشه . این نظر یکی از بچه های صابرین بود که گفتم . من نرفتم که بدونم چه خبره.

اصلا سوریه هیچی

چرا تو عراق بهشون نمیدن ؟

یا اصلا چرا تو خود ایران لبه مرزها سربازها جلیقه و کلاه ندارن؟

بحث ورجه وورجه  نیست

ویرایش شده در توسط sahand3s
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممکنه جلیقه مناسب تاثیرگذار نداشته باشیم یا قیمت تمام شدش زیاد باشه نصرفه!؟

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه خوشمون بیاد چه نیاد ، باید فاتحه ی جنگ سوریه رو بخونیم و دنبال راه حل سیاسی باشیم . اگه شانس بیاریم بتونیم مسیر تهران لبنان رو حفظ کنیم .

تمام این فلاکتی که ارتش در جبهه ی شمال داره در حالی هست که شاهد هیچ گونه تحرک مهمی ( به جز چند عملیات ایذایی ) در جبهه ی دمشق و درعا نیستیم و بنا به دلایل نا مشخصی عملیات های استان درعا متوقف شده در حالی که همه میدونیم مخالفین در این استان چطور ارتش رو قلع و قم کردن  وگرنه معلوم میشد که ارتش سوریه و سپاه چند مرده حلاجن .

اصلا قصدم بی ارزش شمردن کار نیروهای سپاه ، حزب الله و فاطمیون نیست . این بزرگواران روی سر من جا دارند و تا ابد بهشون بدهکاریم ولی حقیقت امر اینه که با وجود پشتیبانی هوایی ، اطلاعاتی و با وجود ارسال بهترین نیروهامون در جبهه ی حلب به هیچ نتیجه ی مهمی نرسیدیم و چهار تا روستا رو وسط بیابون به زور گرفتیم در حالی که گروه هایی مثل داعش و النصره به راحتی شهرک ها و شهرهای بزرگ و استراتژیکی مثل مورک ، مهین ، پالمیرا و ... رو می گیرن .

ممکنه خیلی از دوستان بگن که ارتش سوریه از کمبود نیرو رنج میبره ، این درسته ولی بهانه برای عدم پیشروی چشمگیر در جنوب غرب حلب چیه ؟ ، جایی که صدها نیروی زبده ی سپاه به اضافه ی هزاران نیرو از حزب الله ، فاطمیون ، مجاهدین عراقی و ... حضور دارن ؟

چرا بعد از یکماه یه شهر مثل حاضر و یه شهرک مثل خان طومان باید برای مقاومت آرزو بشه ؟

ای کاش هیچوقت وارد جریان این جنگ و ... نمیشدم برادرا . ضعف اعصاب گرفتم از خوندن این همه خبر شکست پشت سر هم .

كاكا شما تازه اومدى ما از روزى كه جنگ سوريه شروع شده اينجا داريم ميزنيم سر و كله هم هنوزم بشار اسد سرجاشه... يه كم صبور باش :)
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینا که با جلیقه نپوشیدن اینقد دوس دارن چابک باشن، کلاهخود رو هم در بیارن، به جای پوتین کتونی بپوشن، به جای لباس نظامی هم لباس ورزشی بپوشن با شلوارک.
خسته شدم از این بهانه های بنی اسراییلی. پول ندارید، بگید پول نداریم، ما قبول میکنیم. ولی بهانه جویی برای کوتاهی افراد چیز بیخودیه.
ببخشید یکم تند رفتم

توى ميدون نبرد همه تنشون هست...اين عكسها هم تزيينيه
  • Upvote 1
  • Downvote 19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط MR9، 17 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 17 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

چه خوشمون بیاد چه نیاد ، باید فاتحه ی جنگ سوریه رو بخونیم و دنبال راه حل سیاسی باشیم . اگه شانس بیاریم بتونیم مسیر تهران لبنان رو حفظ کنیم .

تمام این فلاکتی که ارتش در جبهه ی شمال داره در حالی هست که شاهد هیچ گونه تحرک مهمی ( به جز چند عملیات ایذایی ) در جبهه ی دمشق و درعا نیستیم و بنا به دلایل نا مشخصی عملیات های استان درعا متوقف شده در حالی که همه میدونیم مخالفین در این استان چطور ارتش رو قلع و قم کردن  وگرنه معلوم میشد که ارتش سوریه و سپاه چند مرده حلاجن .

اصلا قصدم بی ارزش شمردن کار نیروهای سپاه ، حزب الله و فاطمیون نیست . این بزرگواران روی سر من جا دارند و تا ابد بهشون بدهکاریم ولی حقیقت امر اینه که با وجود پشتیبانی هوایی ، اطلاعاتی و با وجود ارسال بهترین نیروهامون در جبهه ی حلب به هیچ نتیجه ی مهمی نرسیدیم و چهار تا روستا رو وسط بیابون به زور گرفتیم در حالی که گروه هایی مثل داعش و النصره به راحتی شهرک ها و شهرهای بزرگ و استراتژیکی مثل مورک ، مهین ، پالمیرا و ... رو می گیرن .

ممکنه خیلی از دوستان بگن که ارتش سوریه از کمبود نیرو رنج میبره ، این درسته ولی بهانه برای عدم پیشروی چشمگیر در جنوب غرب حلب چیه ؟ ، جایی که صدها نیروی زبده ی سپاه به اضافه ی هزاران نیرو از حزب الله ، فاطمیون ، مجاهدین عراقی و ... حضور دارن ؟

چرا بعد از یکماه یه شهر مثل حاضر و یه شهرک مثل خان طومان باید برای مقاومت آرزو بشه ؟

ای کاش هیچوقت وارد جریان این جنگ و ... نمیشدم برادرا . ضعف اعصاب گرفتم از خوندن این همه خبر شکست پشت سر هم .

دوست گرامي من تازه عضواين سايت شدم بيشتر ترجيح ميدهم كه مطالب دوستان بخونم اما مطلب شما دوست عزيز وادارم كرد يك چيزي بنويسم اون اين هست كه اين جنگ ها حال  حالها ادامه داره تازه اول راه هستيم كار اصلي ما بامسلحين هنوز مونده كلي كارباهم داريم اگه شمابدونيد اين جنگ داخلي چه فرصت تاريخي براي ما ايجاد كرده هرگز ارزو نمي كردي اين نبرد تمام بشه خيالت راحت خودم بهت تضمين ميدم بشار سقوط كردني نيست

ویرایش شده در توسط adolfeichmann
  • Upvote 5
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

توى ميدون نبرد همه تنشون هست...اين عكسها هم تزيينيه

کاش اونطور بود حداقل امیدوارم تکنولوژیش باشه پول را خدا می رسونه .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 17 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

دوست گرامي من تازه عضواين سايت شدم بيشتر ترجيح ميدهم كه مطالب دوستان بخونم اما مطلب شما دوست عزيز وادارم كرد يك چيزي بنويسم اون اين هست كه اين جنگ ها حال  حالها ادامه داره تازه اول راه هستيم كار اصلي ما بامسلحين هنوز مونده كلي كارباهم داريم اگه شمابدونيد اين جنگ داخلي چه فرصت تاريخي براي ما ايجاد كرده هرگز ارزو نمي كردي اين نبرد تمام بشه خيالت راحت خودم بهت تضمين ميدم بشار سقوط كردني نيست

این جنگه سوریه جز ضرر برایما ...و منفعت برای اسراییل عربستان چیزی نداشت......منابع عظیم انسانی و مالی از مقاومت صرف شد....جریان ازادی خواهی را تبدیل به جریان شیعه سنی کردن.....سوریه که مهمترین حلقه مقاومت بود....نابود شد....جریان های رادیکال سلفی به تعداد بسیار زیاد جوانه زدن و رشد کردن......عراقی که متحد بود الان رسما سه تیکه شده...و....بعد داعش هزاران داستان در انتظارشه.......وضعیت لبنان دست کم از سوریه نداره و خودش تبدیل به اتشی زیر خاکستر شده.....تلفاتی که تکفیری ها فقط به حزب الله زدن بسیار بیشتر از اسراییل بود.......یادمان نرود بهترین فرمانده هان مقاومت در این داستان شهید شدن....تمام نشدن این جنگ یک برنده دارد ان هم محور غربیست........ولا غیر...............پایان جنگ بی بشار هم برنده اش معلوم است....فقط موندم چه جوری این داستان تمام شه مقاومت هم بتونه یه پیروزی نسبی بدست بیاره......به ذهن من تجزیه میرسه...ولی اونم نه روسا نه غربیا موافق نیستن

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 17 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

این جنگه سوریه جز ضرر برایما ...و منفعت برای اسراییل عربستان چیزی نداشت......منابع عظیم انسانی و مالی از مقاومت صرف شد....جریان ازادی خواهی را تبدیل به جریان شیعه سنی کردن.....سوریه که مهمترین حلقه مقاومت بود....نابود شد....جریان های رادیکال سلفی به تعداد بسیار زیاد جوانه زدن و رشد کردن......عراقی که متحد بود الان رسما سه تیکه شده...و....بعد داعش هزاران داستان در انتظارشه.......وضعیت لبنان دست کم از سوریه نداره و خودش تبدیل به اتشی زیر خاکستر شده.....تلفاتی که تکفیری ها فقط به حزب الله زدن بسیار بیشتر از اسراییل بود.......یادمان نرود بهترین فرمانده هان مقاومت در این داستان شهید شدن....تمام نشدن این جنگ یک برنده دارد ان هم محور غربیست........ولا غیر...............پایان جنگ بی بشار هم برنده اش معلوم است....فقط موندم چه جوری این داستان تمام شه مقاومت هم بتونه یه پیروزی نسبی بدست بیاره......به ذهن من تجزیه میرسه...ولی اونم نه روسا نه غربیا موافق نیستن

از اون جایی که قدرت ایران به عنوان یک قدرت منطقه ایی تثبیت شده ولی نیازش به تعمیق امنیت وبرد سیاسی ارضا نشده. ما کلا باید از این وضع اشوب تحمیل شده به منطقه برایه پیشبرد اهداف نهایت استفادرو بکنیم...اگر اشوبی نباشه تغییر مناسبات قدرت در منطقه غیر ممکن میشه...البته حتما که ریسک و هزینه سنگینی داره...خلاصه یا باید تو گل ماهی گیری کرد ویا موندن توگل خاورمیانه رو تجربه کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط MR9، 17 آبان 1394 - دلیلی ارایه نشده است

این وسط انسانیت چی میشه؟ بخاطر چی؟

3,w=559,c=0.bild.jpg3.bild.jpg3-format10.jpg220.000_Tote_-_und_kein_Ende_des_Blutver6178_solution%20for%20syria_1_460x230.jp1,w=583,c=0.bild.jpgZivilisten-leben-in-dem-seit-vier-Jahrenimage-380988-panoV9free-zkwf-380988.jpgsyrien-012.jpg

اینا نمونه ای از فرصت های تاریخی شماست.

نشستین پای سیستم جای گرم با شکم سیر و دور از صدای انفجار و نگرانی و.... و تحلیلای ... انجام میدین.

کینه و نفرتی که تودل این مردم از نظام سوریه ایجاد شده به این سادگیها از بین نمیره.بعد بعضی ازدوستان متعجبند چرا ارتش اسد راحت پیروز نمیشه و اینقدر مقاومت زیاده! جوابشونم اینه که همه استکبار در حال کمک کردن به مخالفین و داعشه. نه وقتی نفرت ایجاد کردی و موجودیت و داشته های مردمانت رو نابود کردی و فرزندانشون رو کشتی و خانه هاشون رو ویران کردی شمای با غیرت با هر دید و مذهب و مکتبی چکار میکردی؟ غیر از اینکه دنبال فرصتی بودی تا انتقامتو بگیری؟ حتی به قیمت همکاری کردن با اراذل داعشی.

حالا ما کجاییم و داریم از کی و چی دفاع میکنیم؟از مظلوم؟!! اسد یک دیکتاتور بود و هست.

شاید جوابتون این باشه: بخاط حفظ محور مقاومت بر علیه صهیونیستهای کثیف

ولی ما که کمونیست نیستیم ما مسلمونیم و شیعه. تو مکتب ما که هدف وسیله رو توجیه نمیکنه. میکنه؟؟!! نه.

اینطوری تو دل ملتهای مسلمون جا باز میکنید؟!ا بد کینه و نفرتی تو دل سوریها از ایرانی و شیعه ایجاد کردیم.

این جنگ فقط یک شکست و باتلاق برای ماست. بدبینانه هم نگاه کنیم دامی بود که غربیها و ایادی عربشون واسه ما پهن کردن و ما هم افتادیم توش.متاسفانه

هر مذهب و ملیت و.. داریم منصف باشیم. بقول امام مظلوم: اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید

der-vergessene-krieg-in-syrien-76-000-tourn-newsml-dpa-com-20090101-150327-99-04

ویرایش شده در توسط farzad283
  • Upvote 10
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.