GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

دوستان اینایی که اخر فامیل شون جزراوی هستش اهل عربستانن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....خیلی از این انتحاریهای داعش و النصره جزراوین

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

thumb_CTtjRCJVAAAAnlj.png

کشته های مسلحین در نبردهای حلب که به شهرشون یعنی سراقب رسیدن

thumb_CTte0ITWoAAK5Cm.jpg

ببینید فضاسازی و تصاویر چقدر هوشمندانه تدوین شدند. " قتل دفاعا عن المستضعفین من اهل سنة فی حلب جنوبی " / برای جذب نیرو از اهل سنت و تلقین مواجهه ی شیعه سنی. / بعد در برابر هجوم چچنی و ازبک کیلومترها سفر کرده به شیعیانی که در خونه ی خودشون در سوریه زندگیشون را میکردند هم لابد اسم دفاع از انسانیت میزارن!!

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز کردن و جدا کردن قطعات بمبلت های عمل نکرده روسی توسط مخالفین  در سوریه ! 

[aparat]5jvgb?[/aparat]

بمبلت های ضد نفر AO-2.5RT ( مهمات خوشه ای ) 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنابراین اگر تحلیل غلطی صورت گرفته،‌ ایراد از تحلیل گر نیست! و از خبر رسان هستش! :)

داداش من اگر همه خبرا دقیق و کارشناسی شده و میزان بود دیگه تحلیل شما رو میخایم چکار؟

هنر تحلیل گر اینه که  اونی که من تو اینه نمیبینم رو  اون تو خشت خام ببینه دیگه

با این حرف جالب(فان)شما   اگر تحلیل گری تحلیلش درست بود باید رفت به خبر رسوناش گفت احسنت  و الا تحلیلگره کاری نکرده که !!! icon_eek

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این لینک مربوط به زدن یه ماشین با تاو هست دیروز

https://www.youtube.com/watch?v=e1UKKFI3C1s

نکته اینجاست، اینجا خیلی تاو، تاو میشه!!! من دیدم با این تاوا دیگه راحت جیپ تویوتا و غیره میزنن، بعد از فیلم برداری هم جمع میکنند میرند.

نکته مهم اینجاست، خوب چرا از فریب استفاده نمیکنن، وقتی اینا تانکر سوخت، جیپ تویوتا ماشین هرچی دیدند با تاو میزنن!!! اینا یه مدت زمان معطلی دارند که مطمئن بشند هدف رو زدند، با هرچی که باشند نمی تونند سریع از نقطه شلیک تا شعاع زیادی دورتر بشند.

چندتا ماشین رو طعمه کنند، اهداف رو برای اینا زیادتر کنن، اینجوری هم کار شناسایی اینا راحتتر میشه، هم این که ریسک کارشون میره بالاتر، و فرصت خوبی برای شناسایی اینها بدست میاد. حالا چندتا ماشینم رفت رو هوا (ترجیحا رده خارج رفت)

با چندتا دوربین با فیلم برداری و عکس که بصورت آنلاین و بیسیم ارسال بشه، چندتا ربات انسان نما، که هزینه هر کدوم 10 میلیون نمیشه، یکم راه برند دستی تکون بدند کافیه، ازون فاصله دور زیادم هست (الان کلی از اینا رو برای بچه بازی های رباتیک می فروشند ارزون) و با الگوریتم های پردازش تصویر و بینایی ماشین، (هزینه سخت افزاری چندانی نداره) و با توجه به مسیری که تاو طی میکنه، براحتی میشه جهت رو تشخیص داد و با توجه به برد تاو (که محدود هست) براحتی میشه دوایری ترسیم کرد، که با 50%، 60% تا 90% شلیک از اون شعاع صورت گرفته و با یه دید رو نقشه میشه نقطه مناسب رو برای شلیک همچین چیزی پیدا کرد. حداقلش اگر طعمه هم درست نمیکنند، همچین به خاطر عقبه حرارتی که بجا میگزاره یه تغییر دمایی قابل توجه ایجاد میکنه، که براحتی  با یه دوربین حرارتی و الگوریتم های بینایی ماشین، کلا مسیر موشک قابل حدسه از نقطه شلیک و آلارمی هم میتونه به خدمه بده.

ضمنا اینا دیگه نیاز به تجهیزات عجیب غریب راداری اینا نداره که بگیم الکترونیکش نداریم فلان!!! فقط میخواد از لحاظ الگوریتی و پردازشی کار بشه، که کار چندان شاقی نیست، بشرطی که مسئولین بخوان دست از گداصفتی در راه علم بر دارن، و علم کشور رو بزور پروژه سربازی نخبگان مجانی پیش ببرند، تو تمام فیلما مشخصه فارسی صحبت میشه، ایرانیها هستند که دارند می جنگند، پول این تعداد ماشین جون سربازای از کف رفته یا زخمی شده رو میگذاشتند رو همچین پروژه ای نتیجه بسیار بهتری میگرفتند.

نظر شخصی اینه، اگر همچین سلاحی با همچین برد کمی، و اینهمه دنگ و فنگ برای یه شلیک اینقده اثر گذار شده بیشتر، بخاطر عدم تکیه به علم روز هست.

چون اینجاها که اینا شلیک میکنند، نه کوهی دیده میشه، نه بلندی نه هیچی!!

نکته جالب این هست که نقشه مناطق تحت کنترل حوثی ها رو نگاه میکنید، ائتلاف سریع تا جایی کوهستان نیست میاد جلو، به مناطق کوهستانی که میرسه به فنا میره و متوقف میشه،

حتی جنگ 33 روزه جنوب لبنان رو ببینی اکثرا عوارض و پوشش جنگلی داره، که نتیجه داد ضد زره زدنشون.

این نشون میده ضد زره جایی که عوارض خوبی نباشه کارساز نیس، حالا اینکه چرا تو سوریه مثل نقل نبات هرچی دیدن تو دشت باز میزنن!!!! مشکل از ماست از خوب بودن تاو نیست....

حادثه تروریستی در پاریس

تعداد کشته ها تا 40 نفر هم به نقل از پلیس فرانسه اعلام شده

812312514_142083.jpg

دم خروس بیرون زد...
واقعا منفعت داعش از ترکوندن چارتا بمب تو پاریس چیه؟؟؟
ازفردا همه علیه داعش وارد خواهند شد تا قافیه رو به روسیه و ایران نبازند!!! بهترین بهانه برای دخالت و لشگر کشی ناتو به سوریه
چند روز قبل خبری داشتیم مبنی بر:
ناو هواپیما بر شاردوگل نزدیک سوریه شده...
وتهدیدات سوریه نسبت به عملیات فرانسویها در خاک سوریه... از فردا نظامیان فرانسوی در خاک سوریه بدنبال قاتلان هموطنانشان خواهند گشت....

البته امروز پلیس فرانسه ریخته بود هتل محل اقامت تیم ملی آلمان رو تخلیه کرده بود، بعلت دریافت تهدید بمب گذاری، میدونستند قراره بمب گزاری بشه، ولی نمیدونستند کجا، در ضمن اینکه کار خودشون باشه که پاشون باز بشه زیاد عقلانی نیست چون پاریس از بزرگترین مراکز جذب توریست هست، احمقانه ترین کار این هست که برای همچین هدفی همچین جایی بمب منفجر کنن، بخصوص داعش که بهانه لازم نداره برای حمله بهش

ویرایش شده در توسط rezatizi
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز کردن و جدا کردن قطعات بمبلت های عمل نکرده روسی توسط مخالفین  در سوریه ! 

[aparat]5jvgb?[/aparat]

بمبلت های ضد نفر AO-2.5RT ( مهمات خوشه ای ) 

نکته جالب این فیلم اینه که در بک گراند دائما صدای بازی و کلا سروصدای کودکان میاد ، که اصلا طبیعی به نظر نمیرسه خود شخصی هم که صحبت میکنه جمله "برای حمایت از اطفال" رو من از صحبتهاش متوجه شدم. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جسارتا علی جان، هیچ یک کدوم از کسانی که صحبت کردیم، منجمله شخص خودم، کف دستمون اطلاعات توش نیست.....

شماها خبر میدین که ان نفر شیعه فلان جا گیر افتادن و هیچ کمکی هم براشون نیست!!!
هر روز اینجا عذاداری میکردین که خمپاره زدن و چند تاش کشته شد، هر روز خبر میدادین که ۲ کیلومتر و ۱ کیلومتر به داخل شهرک ها مونده...

ما هم بر اساس اخبار همین شماها تحلیل کردیم و عصبی شدم و فحش دادیم و برچسب زدیم و نتیجه گیری سریع خواستیم!!

بناراین اگر تقصیری هست، از خود دوستان بخش خبری هستش!!( که من همینجا اعلام میکنم دم همتون گرم و واقعا خسته نباشید!)...
در ادامه هم، یادم نمیاد که اعلام شده باشه که ما داریم اونجا عملیات میکنیم و کسی برچسب زده باشه!! ناراحتی ما در بحث این بود که چرا فکر درستی صورت نمیگیره و همیشه داریم دفاع میکنیم از این مناطق و چرا تخلیه‌ی مردم و یا ایجاد منطقه ی امن درست حسابی که نتونن خمپاره و اینا بزنن تو شهرها اجرا نمیشه...
که هنوزم اجرا نشده و همین دو سه روز پیش، خبر دادین که یه مادر و بچه کشته شدن ظاهرا و شخص جنابعالی به روس ها فحش دادی سرش!!!

همین شخص جنابعالی اینجا صحبت های ملت فوعه و کفریا رو میذاشتی و به فارسی ترجمه میکردی...

بنابراین اگر تحلیل غلطی صورت گرفته،‌ ایراد از تحلیل گر نیست! و از خبر رسان هستش! :)

اولاً بزرگوار بارها گفتم من كسي رو اجبار به خوندن اخباري كه ارائه ميكنم نكردم.. !
ثانياً انتقاد شخص من ، نه به سپاه و رهبري (كه بارها به شيوه هاي مختلف سعي كردم نقش مهم و حياتيشون رو تو سوريه جلوه بدم) نبود! بلكه به صدا و سيما بود كه در روزي كه ده ها شيعه شهيد ميشدن و صد ها شون منتقل ميشدن به بيمارستانهاي خالي از دارو و كمك هاي بهداشتي ، فوعه و كفريا رو بايكوت خبري كرده بودن و حرف از اعتصاب غذا محمد عيلان تو زندان إسرائيل ميزدن.. كه همه ي اين كار ها رو به اسم صلاح و مصلحت انجام دادن..

كما اينكه اگه غير اين بود مردم فوعه بار ها مستقيم تماس نميگرفتن با حاج قاسم كه حاجي اميد ما بعد خدا به شما هست.. كيه كه ندونه تو روز هايي كه بشكه اندازان سوري حاضر به پرواز بر فوعه نبودن كي براي فوعه از بالا با چتر كونكورس ميفرستاد! يا كيه كه ندونه كه چه كساني در معسكر مسطومه پنج هزار جوون شيعه فوعه رو سه سال اموزش نظامي دادن ، كه تا الان هشت ماه مقاومت كردن در برابر محاصره ٣٦٠ درجه بيش از ٥ هزار نفر...
تمام پست هاي اون روز ها موجوده ، ميتونيد دوباره مراجعه كنين و بخونينش..
ثالثاً فكر ميكنم از معدود كساني بودم كه صداي حقيقي مردم فوعه رو حداقل به بخشي از مردم رسوندم و از اعلامش هم هراسان نيستم، بار ها هم عين متون رو گذاشتم تا فكر نكنين اينا تراوشات ذهن منه..
رابعاً اينجا كره شمالي نيست كه ايزوله باشه، شما هم كه الحمدالله صاحب سبك در ارتباط گيري، ميتونين از منابع ديگه استفاده كنيد و انشالله بنده هم ديگه به ارائه اخبار با اين بدبختي نمي پردازم كه موجب تحليل هاي غلط شما نشم
حرف شما مثله اينه كه يه دانش اموز علت پايين شدن نمره اش رو به استاد ربط بده و بگه استاد غلط درس داده..! بزرگوار بخدا كسي شما مجبور نكرده اخبار و تحليل هاي من رو بخونيد..
زمستون ميره و رو سياهي به ذغال ميمونه، شما هم كه الحمدالله عادت داري در توجيه افكار غلط و افراطيتون، انشالله مسبب ساير مشكلاتتون من نباشم...

یک سوال. به فرض که محاصره فوعه و کفرایا شکسته شد، هدف بعدی چیه؟ عقب نشینی از تمامی مناطق بعد از تخلیه ساکنین؟ رفتن سراغ خود ادلب، اریحا، بنش، سراقب، سرمین و ...؟ در این مورد چی احتمالی میدید؟

نميشه چيزي گفت .. بايد منتظر بود و ديد چه اتفاقي مي افته.
  • Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خیالتون راحت تا وقتیکع منع دستورالعمل ..... برداشته نشه ، امکان نداره صدا و سیما خلاف اون دستورالعمل عمل کنه

میبینید که

ما با افتخار هر روز حداقل سه تا 5 شهید ایرانی ، کادر رسمی پاسدار و بسیجی رو داریم تشییع میکنیم ، تصاویرش رو هم میبینید که به راحتی پخش میکنیم ولی از صدا و سیما هیچ مطلبی به جز  در سطح بسیار بالا مثل سرداران شهید همدانی و اله دادی ... منتشر نمیشه

دیگه باید فکر کنم بدونید که بحث حتی سستی و این چیزا هم نیست ... بحث بحث قوانین و دستورالعمل هاست که این دستورالعمل ها خلاف خواست من و شما هم باشه از کسانی صادر شده که جایگاه شون اونقدر هست که میتونند حتی دستور بدن حق ندارید خبر شهادت سردار همدانی از صدا و سیما پخش کنید

اعتراض هم نباید کرد چون لابد اونقدر رده شون بالا هست که  ....

الان آقای مرآتی هرشب داره میگه رزمندگان ارتش سوریه ... تصاویر چی میگن ؟ لباس های استتار دیجیتالی چی میگن ؟؟؟؟؟

همه اینها یک زمانی کتاب میشه و تحت عنوان تبلیغات روانی در جنگ سوریه چاپ میشن

البته شکی نیست و شکی ندارم که اشتباهات هم بوده ؟ نمیگم همه کارشون صحیح هست ولی به هرحال واحد عملیات روانی خودش تصمیم گیرنده ست ....

همونطور که تیم عملیات روانی بیت رهبری تصمیم به علنی کردن عمل امام خامنه ای گرفتند با مشورت ایشون .....

یا حق

• Upvote 18
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یعنی ما کار خوبی می کنیم تعامل می کنیم ....
این رو بهش می گن سیاست خارجی ... !!!!

تازه فهمیدم در این سایت باید هر کس یک کتاب تعریف واژگان برای واژگان خودش بذاره 

نیم ساعت داشتم فکر می کردم تعامل بار منفی اش چیست که خدا را شکر با نوشته های قبلی اتان متوجه شدم منظور شما از تعامل معنی کلمه تعامل نیست 

مخم سوخت ولی نکته گرانبهایی بود 

----------------------

سلام

خیالتون راحت تا وقتیکع منع دستورالعمل ..... برداشته نشه ، امکان نداره صدا و سیما خلاف اون دستورالعمل عمل کنه

میبینید که

ما با افتخار هر روز حداقل سه تا 5 شهید ایرانی ، کادر رسمی پاسدار و بسیجی رو داریم تشییع میکنیم ، تصاویرش رو هم میبینید که به راحتی پخش میکنیم ولی از صدا و سیما هیچ مطلبی به جز  در سطح بسیار بالا مثل سرداران شهید همدانی و اله دادی ... منتشر نمیشه

دیگه باید فکر کنم بدونید که بحث حتی سستی و این چیزا هم نیست ... بحث بحث قوانین و دستورالعمل هاست که این دستورالعمل ها خلاف خواست من و شما هم باشه از کسانی صادر شده که جایگاه شون اونقدر هست که میتونند حتی دستور بدن حق ندارید خبر شهادت سردار همدانی از صدا و سیما پخش کنید

الان آقای مرآتی هرشب داره میگه رزمندگان ارتش سوریه ... تصاویر چی میگن ؟ لباس های استتار دیجیتالی چی میگن ؟؟؟؟؟

البته شکی نیست و شکی ندارم که اشتباهات هم بوده ؟ نمیگم همه کارشون صحیح هست ولی به هرحال واحد عملیات روانی خودش تصمیم گیرنده ست ....

همونطور که تیم عملیات روانی بیت رهبری تصمیم به علنی کردن عمل امام خامنه ای گرفتند با مشورت ایشون .....

یا حق

متاسفانه همین جنگ روانی صدا و سیما باعث شکست ها فجیع در بحث فرهنگی شده است 

بویژه که صدا وسیما خط اول جبهه فرهنگی ما محسوب می شود و ویترین فرهنگی ما هم محسوب می شود

ما برنامه هایی چون روایت فتح را دیده ایم 

برنامه هایی و فیلم هایی از جنگ را دیده ایم 

ولی چه شده که ساخت این برنامه ها دیگر همراهی نمی شود؟

حتی با وجود اینکه وقتی قسمت هایی از روایت فتح و یا سریال های قدیمی مثل خانه سبز پخش می شود مردم همه جلوی تلویزیون بر می گردند و می گویند این یعنی برنامه خوب 

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس/ حنابندان «مدافعان حرم» در «عملیات محرم»

ماجرای یک خواب عجیب از وعده حضرت زهرا(س) به رزمندگان فاطمیون

«مرحله اول عملیات را شما پشت سر بگذارید، بعد از آن با من»

خیلی جالب بود که در مصاحبه ی حسن روحانی با خبرگزاری فرانسوی  حسن روحانی میگفت اقا اول باید تروریست رو نابود کنیم بحث مقابله با ترور اولویت اوله ولی اون فرانسویه هی میخواست تکلیف بشار اسد رو روشن کنه  و اولویت مقابله با ترور رو درک نمیکرد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم  همه از اتفاقات فرانسه یه کلاه نمدی برای خودش درست می کنن 

حداقل ما هم از این موج سواری بگیریم  چند حمله پهپادی به مواضع داعش انجام بدهیم هم از لحاظ سیاسی خوبه  (مبارزه با داعش )هم میتونه فرصت خوبی  برای تبلیغات محصولات نظامی ایران 

با استفاده همین موج ما اولین حمله  رسمی پهپادی با شاهد129 یا کرار یا هر پهپاد دیگه ای که به سوریه بردن  انجام بدن وتصاویر رو انتشار بدن تبلیغ خوبی میشه  

وبالاخره بعد 5 سال تحریم تسلیحاتی ایران برداشته میشه پهپاد ما حداقل یک سابقه رزمی داشته باشن  برای فروش به کشورهای خارجی

اینم حمله غیر رسمی پهپادی برای چندین صفحه قبل  

http://www.aparat.com/v/DzZBV

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

میبینید که

یا حق

اگه واقعا صدا سیما مسعوله که شک نکن کلاه مون پس معرکه است ...یعنی کارهایه صدا سیما کلا فاجعه فرهنگی بیشتر نیست ...کلا کار رسانه کار اینا نیست ...تا حالا هم در اجرایه دستورات مقام معظم رهبری مطلقا ناتوان بودن {مثل خیلی یا}

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من خودم از نقادان صدا وسیما هستم ... شاید عملکرد اونها در سال 88 اوج انتقادی شون باشه ....

اما اگر بریم قبل تر و برسیم به فتنه حجاریان لعنت الله علیه که در زمان آقای خاتمی تیشه به ریشه صدا و سیما زد با حقه های خودش .... و بعد برسیم به صندوق های رای صدا و سیما در انتخابات سال 88 و بعد هم اعتراضات آقای یامینی پور و بعد هم پخش هری پاتر در اوج فتنه !!!!!!!! ( استراتژی هری پاتری!) متوجه خیلی مسائل میشیم

اما در این زمینه مسائلی هست که نگفتنش در حال حاضر بهتر از گفتنش هست چون نمیشه باز صحبت کرد همونطور که امسال مثلا در نمایشگاه مطبوعات همه ی رسانه های منتقد دولت تحریم کردند و نیومدند و اون سخنان بسیار تحریک آمیز آقای روحانی رو شنیدیم که منجر به دو سخنرانی بسیار هتاکانه زیباکلام و کواکبیان شد .... ولی حتی بیست و سی که از سوی خیلی از بزرگان نظام حمایت میشه و اجازه  پخش رو از بالا کسب میکنه ... هم اشاره ای به این مسائل نداشتند

من بخام وضعیت رو تشریح کنم خیلی شر میشه برای همه

بی خیال

به هرصورت ، اگر سخنرانی های امام خامنه ای رو خوب پیگیر باشید میفهمید چرا همیشه میگن : افسران جنگ نرم ، جوانان حزب اللهی .... و غیره

شما خودت رسانه ی نظام باش ...  چرا که الان  حکومت اسلامی در وضعیتی هست که میخان این امنیت رو که با خون هزاران سردار به دست اومده با کودتا و جنگ داخلی و حمله خارجی از بین ببرند .... حالا این وسط صدا وسیما هم خواب باشه باشه ، ولی شما خواب نباش و خودت به عنوان سرباز آقا مستقیما با برداشت از سخنان ایشون رسانه باش

همونطور که بعد از سقوط وزارت اطلاعات در دوره آقای خاتمی با خیانت آشکارای برخی افراد و منتسب کردن قتل های زنجیره ای به نخبه ترین نیروهای طرفدار ولایت این وزارت ، سازمان اطلاعات سپاه مقتدرانه کارش رو شروع کرد و امروز بازوی تمام عیار رهبری هستند ... الان هم من و شما وظیفه مون هست بار رسانه ای رو تقسیم کنیم ، اون در بعد نظامی ش بود ما باید در بعد رسانه ای و فرهنگی باشه

یا حق

پی نوشت : صدا وسیما در برخی موارد مسئول هست ولی در ابعاد جنگ سوریه و.... واحد عملیات روانی سپاه مسئولیت اصلی رو داره که نهایتا سردار شریف مسئول روابط عمومی سپاه دستورش رو میدن

• Upvote 10
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.