GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

بله موشک KH-555 هست که مانند سری KH-55SM از مخازن سوخت برای افزایش برد استفاده کرده ، همونطور که تصاویر قبلی هم نشون میده موشک های جدید KH-101 با سطح مقطع راداری کاهش یافته هم توسط بمب افکن های روسی شلیک شده ، شماتیک هر دو موشک

Untitled-1~9.jpg

نکته جالب توجه که در شماتیک بالا هم قابل مشاهده هست استفاده موشک کروز KH-555 از سطوح کنترلی نزدیک به دماغه (که اصطلاحا به کانارد معروف هست) میباشد که عمده استفاده این سطوح در موشک های هوا به هوای کوتاه برد و برای افزایش مانور پذیری در زوایای حمله بالا هست ، اما استفاده از این سطح کنترلی در یک موشک به احتمال قوی برای تقویت قابل مانوردهی موشک در فاز ترمینال برای فرار از سامانه های ضدکروز هست

تعدادی از موشک های هوا به هوای دارای کانارد

canard-control5B15D.jpg

در مورد موشک های کلاب و KH-55 کاملا حق با شماست من مدل های ضدکشتی و غیره رو با land attack قاطی کردم ! بله ورژن های حمله زمینی کلاب و موشک های سری KH-55 در تمامی فازهای پروازیشون مادون صوت هستند 

مطابق اطلاعات ویکی پدیا ایران این مدل موشک کروزKH-55 را خریده و با نام سومار تولید می کند 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kh-55

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی میگن کروز سری کلاب اطمینان پذریش مثلا 80 درصده دیگه این نیازی به مقایسه نداره الزاما مگر اینکه بخوایم پای یک طرف دومی رو بکشیم وسط تا ضعف یا قوت طرف مد نظر خودمون رو براون اساس پوشش بدیم

اینی که میفرمایید درسته اما موضوع اینجاست که حالا این رقم فرضی 80 درصد در شرایط و با تکنولوژی های فعلی نرخ موفقیت مناسبی هست یا خیر؟! 

بنظر من دو جور میشه به این سوال جواب داد ، یا با ارزیابی نرخ موفقیت تمامی قطعات و فناوری های بکار رفته در این موشک و بازهم مقایسه اون با نرخ موفقیت قطعات و فناوری های رقیب (که نیازمند دانش بسیار گسترده و تخصصی هست) یا با مقایسه نرخ موفقیت کل سیستم (که در اینجا یک موشک هست) با سیستم های مشابه و رقیب !

این قضیه مقایسه کردن تجهیزات نظامی در تمام دنیا متداول هست متعجبم چرا مشکل دارید با این مساله

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینی که میفرمایید درسته اما موضوع اینجاست که حالا این رقم فرضی 80 درصد در شرایط و با تکنولوژی های فعلی نرخ موفقیت مناسبی هست یا خیر؟! 

بنظر من دو جور میشه به این سوال جواب داد ، یا با ارزیابی نرخ موفقیت تمامی قطعات و فناوری های بکار رفته در این موشک و بازهم مقایسه اون با نرخ موفقیت قطعات و فناوری های رقیب (که نیازمند دانش بسیار گسترده و تخصصی هست) یا با مقایسه نرخ موفقیت کل سیستم (که در اینجا یک موشک هست) با سیستم های مشابه و رقیب !

این قضیه مقایسه کردن تجهیزات نظامی در تمام دنیا متداول هست متعجبم چرا مشکل دارید با این مساله

من با مقایسه اصولا مشکلی ندارم عزیز

اون بخشی که من باهاش مشکل دارم رو پیشتر خدمت شما و دوستان عرض کردم البته خطابم به شما نبود الزاما

برخی اوقات مقایسه به جای اطلاع از قابلیت های یک سلاح میره به سمت پوشش یک نقطه ضعف در حالی که مثلا قوت تاماهاک یا ضعفش پوشش دهنده ضعف خا 55 نیست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لیست گناهان کبیره بر اساس کتاب آیت الله دستغیب ( ره )

عملا آسمان کشور رو « فضای بین المللی » اعلان کردن و حق حاکمیت ما رو برش نادیده گرفتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من از امروز به بعد حرفهای این جناب رو باور نخواهم کرد ....

سلام

بعضی از دوستان خیلی سریع راجع به هر چیزی قضاوت میکنن و نظرات تندی میدن خواهش میکنم اینو در نظر بگیرید که ما همه چیز رو نمیدونیم و نباید سریع قضاوت کنیم و به بقیه تهمت بزنیم  البته من نمیگم دروغی گفته شده یا نه چون اطلاعاتم کافی نیست اما تو مسائل امنیتی حتی میشه دروغ گفت (چون بحث امنیت کشور مطرحه) درسته دروغ  گناهه اما بستگی داره بعضی جاها جایزه که حتما میدونید .

بطور کلی من فکر میکنم یه اتفاقاتی افتاده که ما نمیدونیم و از روی یه عکس همه چیز معلوم نمیشه وگرنه امیر اسمائیلی هم قطعا آدم دروغگویی نیست بارها توی همین سایت مسائلی رخ داده که خیلی ها صداشون دراومده اما بعد از یه مدت واقعیت مشخص شده و معلوم شده بعضیها جوش زیادی زدن .

یادم نمیره وقتی آرکیو ایرانی رو نمایی شده بعضی ها گفتن طولش دو متره و خیلی کوچیکه بعد عکس نمونه های بال پرنده تو بازار اسباب بازی رو گذاشتن گفتن اینی که سپاه ساخته معادل ایناست منم کلی حالم گرفته شد بعد مستند سپاه اومد فهمیدیم ابعادش خیلی بزرگتر از محاسبات بعضی ها بوده .

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وضعیت نبرد در مهین

816218055_12248.jpg

========================================
بخش اعظم صحبتهای پوتین و رهبر عزیزمان در مورد سوریه خواهد بود....
814702409_21692.jpg ویرایش شده در توسط gir3pich
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

814702409_21692.jpg

اونوقت ارتباطش به سوریه چیه ؟

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 5
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیشروی ی پ گ در جنوب شهر حسکه دوباره شروع شد.
سه روستا و یک پایگاه مهم نظامی به کنترل کردها در آمد.

[URL=http://www.axgig.com/]76502432292364563354.png[/URL];

http://www.axgig.com/images/76502432292364563354.png

https://www.facebook.com/RojavaKurdish/?fref=nf
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اونوقت ارتباطش به سوریه چیه ؟

حضور پوتین در تهران و دیداری  که با رهبر انقلاب داره احتمالا 90 درصدش در مورد سوریه خواهد بود

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مهارت در تعویض خشاب (نیروی حزب الله در سوریه)

http://www.aparat.com/v/3Un7D

اینجا زبدانی هست....... قدیمیه..........فکر کنم باره دهمه که این ویدیو میاد بالا...........ولی بازم دست درد نکنه icon_cheesygrin

ویرایش شده در توسط nimasoltan
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

IMG_20151122_235545.jpg

لحظه شهادت مدافع حرم محمد سخندان

ان شالله که شهید گرامی جاش در کنار سیداشهدا ع گرامی هست

اما چرا شهید عزیز جلیقه ضد گلوله نداشت!؟

یکی از دوستان که رفته الان سوریه تعریف می کرد همیشه و در هر حال تمرینی جلیقه میپوشید 

تا برای روز نبرد سختش نباشه.

حالا شاید اگر هم این بنده خدا جلیقه داشت شهید میشد. اما داشتنش بهتراز نداشتنش هست!

اخرشم برای سلامتی همه رزمنده ها که تو سوریه و عراق هستن یه صلوات بفرستید!

اخه ادم این عکسا رو مینبیه یکم دلش میلرزه! چون موقع رفتن  دوستم حتی یه خداحافظی درست ودرمون باهاش نکردیم!

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این هم کلیپی مربوط به قسمت اول صحبت های جنابA7Up:

ریف حمص و پشتیبانی تمام عیار ارابه های شیطان

http://www.aparat.com/v/ft8BC

ویرایش شده در توسط overlord70
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.