GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

کسی لینک دانلود این فیلم داعش رو داره ؟ البته کم حجم باشه لطفا . لینکی که خودشون گذاشتن حجمش زیاد هست (400-500 مگ ) . فکر میکنن وضع اینترنت ما هم مثل خودشون خوبه icon_cheesygrin

البذرة الخبيثة في بلاد الحرمين الأسيرة

CXQIJaKWcAA8F2O.jpg

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلاش ریل دار و tactical glove

نداشتن جلیغه ضد گلوله
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم چرا کسی به این مسئله نمی پردازه که عبور کردها  از فرات خطرش از داعش و النصره برای مقاومت بیشتر نباشه کمتر نیست به خصوص در دراز مدت .

داعش و النصره وجهه ی جهانی ندارند و هر بلایی سرشون بیاریم کسی صداش در نمیاد به جز چهارتا شیخ نشین زپرتی ، ولی آیا جبهه ی مقاومت و حتی خود روسیه میتونن بعد از تصرف منبج و جرابلس و حتی خوش بینانه الباب به این نیروها که تحت حمایت مستقیم امریکا هستند حمله کنن ؟

آیا کردها بعد از ساکن شدن در شهر های شمالی حلب حاضرند اونها رو به دولت سوریه واگذار کنند یا اصلا اجازه بدن ارتش واردش بشه ؟

احساس می کنم وضعیت شمال حلب خیلی خیلی استراتژیکه و ممکنه سرنوشت منطقه  در دهه های آینده رو مشخص کنه. به نظرم اگر احتمال سقوط داعش در شمال حلب حتمیه باید مقاومت مستقیم وارد عمل بشه و غیر مستقیم مانع رسیدن کردها به عفرین بشه ، برای این کار گرفتن الباب میتونه کفایت کنه و پیام خوبی به کرد ها برسونه .

سلام

ببخشید،بر فرض که کرد‌ها مناطق شمال حلب رو بگیرند  تا عفرین و کانتون‌های خودشون رو با هم متصل کنند..ضررش برای ما چیه؟میدونم که خواهید گفت آنها ممکنه دیگر این مناطق رو به دولت سوریه پس ندهند،اما منظور من همین هست،اگر این مناطق هم در دست کرد‌ها بماند چه آسیبی به ما خواهد رسید؟اصولا هدف راهبردی ما و جبهه‌ مقاومت چی‌ هست؟چی‌ از سوریه می‌خواهیم؟
آن موردی که ما به دنبال آن‌ هستیم با تحرکات کرد‌ها به خطر نخواهد افتاد،که بلکه اگر درست عمل کنیم حتا عملکرد کرد‌ها به نفع ما هم میتونه باشه

نکته‌ای که من رو بیشتر نگران میکنه،حضور قسمتی‌ از نیروهای سابق ارتش آزاد و برخی‌ قبایل عرب در کنار کرد‌ها تحت عنوان نیروهای سوریه دمکراتیک هست،که این کار ابتکار آمریکا بوده...اگر کرد‌ها بخواهند به فراتر از خودمختاری یا استقلال فکر کنند،یعنی‌ بخواهند در جهت ساقط کردن حکومت سوریه با معارضین همکاری کنند،بله میشوند مشکل،اما اگر تنها هدفشان استقلال باشه و شرایط اسد و حکومت مرکزی برایشان مهم نباشد،تهدید نیستند .که تا این لحظه هم این طور بوده و به طور کلی‌ در سوریه به منافع ما آسیب نرسوندند و حتا بعضاً همکاری هم داشته اند

• Upvote 7
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه به من بود همونجا دستور اخراجش از محور مقاومت رو میدادم با کسی هم تعارف نداشتم.بعضیا فکر میکنن بردن جنگ فقط به بردن فیزیکی جنگه.خیر .حق بودن و حق نشان دادنت از اون مهمتره. ای بابا مگه فرماندهان ما این کارا رو رصد هم میکنند!چرا واحد عقیدتی سیاسی ندارند ؟ بعد میگن این همه تروریست از کجا میان؟ از کره مریخ که نمیان.90 درصدشون مردم فریب داده شده همون مناطقند.10 درصد هم مردم فریب خورده خارجی هستند.

ویرایش شده در توسط hoseinfada
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من رو عملکرد بچه های عراقی تو سوریه خیلی حرف دارم ولی انصافا از بچه های نجبا تو جنوب حلب همچین حرکتی بعیده .. شاید عکس متعلق به سوریها باشه چون چنین حرکتی در اکثر موارد توسط سوریها انجام میشه
  • Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من روش جنگی متحدین در سوریه باید از کلاسیک به نامتقارن تغییر کنه ویرایش شده در توسط Bavaria
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

# چگونگی لو رفتن محل جلسه ی زهران علوش توسط فرمانده ارشد فلیق الرحمن#

مقتل علوش كشف الانقسامات والخلافات الحادة بين قادة التنظيمات الارهابية
أفادت مصادر موثقة نقلا عن تسريبات من الاستخبارات الجوية السورية انها تلقت معلومات سرية حول مكان وتوقيت اجتماع المدعو زهران علوش زعيم ما يسمى "جيش الاسلام" مع عدد من قياديي التنظيم الارهابي.

وأوضح المصدر ان عضوا بارزا من ما يسمى "فيلق الرحمن" منافس لعلوش سرب المعلومات الى جهاز الاستخبارات السوري حول مكان تواجد زعيم ما يسمى "جيش الاسلام" قبل تنفيذ الغارة الجوية السورية الناجحة التي ادت لمقتل علوش وان هذا الشخص قد توارى عن الانظار وهو الان مطارد بشدة من قبل "فيلق الرحمن" لقتله.

ويعكس هذا التطور حالة الانقسامات والخلافات الحادة بين قادة التنظيمات الارهابية ومحاولة العديد منهم الانسلاخ عن النفوذ السعودي على خلفية اشتداد التنافس والتناحر بين الارهابيين الموالين للسعودية وللامارات.

اما اینکه زهران علوش چطور لو رفت :

با توجه به گزارش بالا کشته شدن زهران علوش نتیجه ی  اختلاف بین گروههای تروریستی موجود در دمشق بوده. اونطور که معلومه و خبرهایی که از استخبارات سوریه نشت کرده ، اختلاف داخل گروههای تروریستی برای رسیدن به قدرت باعث کشته شدن زهران علوش فرمانده جیش الاسلام شده .

این منبع که این خبر رو افشا کرده ، گفته که یکی از فرماندهان بارز ""فلیق الرحمن"" اطلاعات محل جلسه سری زهران علوش رو  به اطلاعات سازمان اطلاعات سوریه داده و فرد مورد نظر قبل از بمباران محل جلسه ی زهران علوش با احرارالشام و فلیق الرحمن از اونجا خارج شده و متواری شده .

این عمل نشان دهنده ی حالت اختلاف و انفعال شدید بین تروریست های موجود تو دمشق ، برای دور نگه داشتن گروههای تروریستی از نفوذ عربستان بر اون ها هست و نوعی رقابت بین تروریست های وفادار به عربستان سعودی و امارات متحده ی عربی هست .
  پ ن :

http://arabic.irib.ir/mobile/show/166637

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط REZAT1980، 7 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط REZAT1980، 7 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است

ببخشید سرداران محترم.میدونید یقین یعنی چی؟ فرض کنید کسی میگه اتش ،داغه و سوزش داره و ...و شنونده میشنوه و میگه فهمیدم این میشه ایمان.حالا یکی اومد دست شنونده رو گرفت و برد تو اتش.اینجا شنونده میفهمه که اتش داغه یعنی چی به این میگن یقین. بابا فرماندهان عزیز! کافی نیست تو اموزش گفته شه مواظب تاو باشید و تجمع نکنید.باید قبل اعزام هر شخص ولو کادر به جبهه ، اول ده تا کلیپ تاو خوردن تجمعات رو به عزیزان نشون بدید.سوای اون عملی هم نشون بدید که شما اینجا وایستا من میرم 4کیلومتر اونطرفتر اگه تونستی با چشم مسلح یا غیر مسلح منو پیدا کنی جایزه داره.بعد با بیسیم بگو من تاو مثلا فرضی زدم ولی منو ندیدی اونوقت شاید و شاید متوجه شن که تحت هیچ شرایطی ولو چند ثانیه نباید تجمع کنند.مردیم از بس کلیپ تاو خوردن تجمعات دیدیم .زیرک از یک سوراخ چند بار گزیده شه؟ دیگه از این دو حالت که خارج نیست یا نمیدونن تاو خوردن از 4 کیلومتری چیه یا اینکه فکر میکنند نقطه ای تصرف شد یعنی امنیت.خیر هیچ نقطه امنی وجود نداره.تو نقطه ای که هستی تا 15 کیلومتر اونطرفتر هم پاکسازی شده .کاری نداره که سوار یک موتورگازی میشن تاو رو مستقر میکنن میزنن بعد جمع میکنن میرند مناطق خودشون.باید نیروها را به این یقین رسوند.مطمئنم بچه های میلیتاری اگه اونجا بودند هرگز لحظه ای تجمع نمی کردند چون با پوست و استخون خطر رو دیدند و درک کردند ولی عزیزان اعزامی؟

خخخخخخخخخخخخخ

اگر من همین رو میگفتم!

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

ببخشید،بر فرض که کرد‌ها مناطق شمال حلب رو بگیرند  تا عفرین و کانتون‌های خودشون رو با هم متصل کنند..ضررش برای ما چیه؟میدونم که خواهید گفت آنها ممکنه دیگر این مناطق رو به دولت سوریه پس ندهند،اما منظور من همین هست،اگر این مناطق هم در دست کرد‌ها بماند چه آسیبی به ما خواهد رسید؟اصولا هدف راهبردی ما و جبهه‌ مقاومت چی‌ هست؟چی‌ از سوریه می‌خواهیم؟
آن موردی که ما به دنبال آن‌ هستیم با تحرکات کرد‌ها به خطر نخواهد افتاد،که بلکه اگر درست عمل کنیم حتا عملکرد کرد‌ها به نفع ما هم میتونه باشه

نکته‌ای که من رو بیشتر نگران میکنه،حضور قسمتی‌ از نیروهای سابق ارتش آزاد و برخی‌ قبایل عرب در کنار کرد‌ها تحت عنوان نیروهای سوریه دمکراتیک هست،که این کار ابتکار آمریکا بوده...اگر کرد‌ها بخواهند به فراتر از خودمختاری یا استقلال فکر کنند،یعنی‌ بخواهند در جهت ساقط کردن حکومت سوریه با معارضین همکاری کنند،بله میشوند مشکل،اما اگر تنها هدفشان استقلال باشه و شرایط اسد و حکومت مرکزی برایشان مهم نباشد،تهدید نیستند .که تا این لحظه هم این طور بوده و به طور کلی‌ در سوریه به منافع ما آسیب نرسوندند و حتا بعضاً همکاری هم داشته اند

خوب ضررش برای ما اینه که ما توی ایران هم مناطقی داریم به اسم کردستان.

درسته که مشکل در حد مشکل ترکیه با کردهاش نیست، و کردها خودشون رو یک قوم "ایرانی" میدونن، اما تمایلاتی که برخی برای کردستان واحد دارن قوی تر از این احساس "ایرانی" بودن است.

• Upvote 15
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
ببخشید،بر فرض که کرد‌ها مناطق شمال حلب رو بگیرند  تا عفرین و کانتون‌های خودشون رو با هم متصل کنند..ضررش برای ما چیه؟میدونم که خواهید گفت آنها ممکنه دیگر این مناطق رو به دولت سوریه پس ندهند،اما منظور من همین هست،اگر این مناطق هم در دست کرد‌ها بماند چه آسیبی به ما خواهد رسید؟اصولا هدف راهبردی ما و جبهه‌ مقاومت چی‌ هست؟چی‌ از سوریه می‌خواهیم؟آن موردی که ما به دنبال آن‌ هستیم با تحرکات کرد‌ها به خطر نخواهد افتاد،که بلکه اگر درست عمل کنیم حتا عملکرد کرد‌ها به نفع ما هم میتونه باشه

فراموش نکنید که کردها در عراق و سوریه متحد آمریکا و اسراییل هستند. همین الان در عراق اسراییلیها به خاطر خوش رقصی داش مسعود حضور دارن و روابط نزدیک با اقلیم دارن. نباید بذازیم یه اقلیم دیگه تو سوریه شکل بگیره و اسراییل تو عمق سوریه حضور پیدا کنه
  • Upvote 15
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا یک سوال این تی72که جدیدا روسیه به سوریه داده مال خود ارتش روسه یا از جای دیگه تهیه کردن چون چیزی که میدونیم نسخه های روسی از نظر زرهی و تکنولوژی و سایر موارد کاملا برتر از نسخه صادراتی هستش هر چند جلو تاو اینم هیچه اما اگه اورجینال باشه از تجهیزات هدفگیری خوبی برخوردار هستش

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.