GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

نگراني دوستان در مورد كردستان صحيح هست ولي فراموش نكنيم سرنوشت كشور مستقل كردستان در عراق رقم خواهد خورد كه درآمد مستقل نفت داره كه اون هم با افت شديد قيمت نفت دچار نوسان زيادي شده ، از طرفي ايران هم بيكار نبوده و مافياي بارزاني كه اين چند سال در غياب مام جلال يكه تازي ميكرد ديگه قدرت سابق رو نداره و رقيبي مثل نوشيروان مصطفي رو در مقابل خودش ميبينه
اگه هم در سوريه كردستان مستقلي تشكيل بشه سرنوشتي مثل سودان جنوبي خواهد داشت غرق در فقر و مشكلات
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حداقل خوبه این بی مغزها به مبادله اسرا اعتقاد دارن به همین خاطر من شخصا به جز اسرا که دست داعش میافتن در سایر موارد کمتر دلهره این عزیزها را دارم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش و نیروهای دفاع ملی وارد شهر شیخ مسکین شدند

ارتش پیش از ورود همه راه‌های کمک رسانی به گروه‌های مسلح و تروریستی را با آتش مسدود کرد

هنوز درگیری‌ها ادامه دارد

در صورت تثبیت شیخ مسکین، هم‌زمان با ولادت رسول مهربانی علاوه بر مهین و برج القصب در لاذقیه، شیخ مسکین و مقر لشکر 82 هم پاکسازی شده اند

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این موشکی که اول فیلم شلیک میکنن اسمش چیه؟

فک کنم کونکورسه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یک سوال برای من پیش اومده هرچند شاید به ظاهر ساده باشه اما بحث هایی هست. ارتش داره به صورت گسترده در شیخ مسکین از توپ های جهنم مخالفین استفاده میکنه. به نظرتون ارتش رو اورده به تولید اینها یعنی اینها رو به صرفه تر دیده یا صرفا غنیمتی هستند ؟

از طرفی به نظر میرسید پوشش روس ها امروز در اوج تهاجم به شیخ مسکین اصلا خوب نبوده و بازهم به نظر سخت بشه شیخ مسکین رو تصرف کرد تا زمانی که از دو جهت حمایت میشن نمیشه شهر رو کامل ازاد کرد. 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مقامات غربی : روسیه در عملیات نظامی خود در سوریه موفق بوده است

در اظهارنظری برخلاف موضع رسمی کاخ سفید ، یکی از مقامات بلند پایه آمریکا در مصاحبه با رویترز اظهار داشت عملیات 3 ماهه ارتش روسیه در سوریه که با هدف اصلی تثبیت موقعیت اسد آغاز شد ، تاکنون موفقیت آمیز بوده و هزینه های این عملیات به نسبت پایین است

این مقام آمریکایی که نام او فاش نشده است گفت رژیم اسد امروز و با حمایت نظامی روسیه ، در موقعیت امن تری نسبت به گذشته قرار دارد. به گزارش رویترز این دیدگاه توسط پنج مقام دیگر دولت آمریکا که با این خبرگزاری مصاحبه کرده اند نیز تایید شده است

پیشتر تحلیلگران نظامی رقم عملیات نظامی روسیه در سوریه را بین 1 تا 2 میلیارد دلار در سال تخمین زده بودند که از محل بودجه دفاعی 54 میلیارد دلاری این کشور تامین میشود

http://www.reuters.com/article/us-usa-russia-syria-idUSKBN0UB0BA20151229

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام...

طی یک بررسی کُلی از دانسته ها و ماوقع، چند تا نتیجه گیری کُلی از نوع حضور نظامی ایران در معادلات سوریه و عراق به دست آوردم... با اجازه دوستان مطرح میکنم. (برداشت شخصی خودم هست)

................

%60 ایرانیان حاضر در سوریه و عراق داوطلب بوده اند (در بین کادر سپاه حداقل  تلاش شده که اینگونه به نظر بیاد، البته همه جا اینجور نبوده و بعضاً اعزام رسمی به نظر آمده است) ... اون 40% بقیه بخش قابل توجهیشون مستشاران "در موضوع فرماندهی و آموزش" هستن که حضورشون در کشورهای مذکور بنا به ماموریت سازمانی بوده است با چاشنی داوطلبی! ... یه اقلیتی این وسط میمونند که نیروهای کاملاً تخصصی هستند و ماهیت عملکردشون نسبت به رژیم اسد خودمختار هستش (مستقیماً از فرماندهان ایرانی دستور میگیرند) و هیچ گزارش و ایده ای در مورد این که در اونجا چیکار میکنند و نمیکنند وجود ندارد!

از همون اول کار تلاش شده تا حضور نیروی (ایرانی الاصل) در حداقل کمیت لازم برای میدان رزم عراق و سوریه باشه و این جو "همه کجا میرن؟ میرن سوریه" ای که به وجود آمده ناشی از گستردگی شبکه های مجازی و به طبعش هَمهَمه هستش.

داوطلبان غیر ایرانی زیادی طی این مدت در داخل کشور آموزش دیدن (به عنوان نمونه ملیّت افغانی) و روانه میدان های درگیری حاضر شده اند و یا به عنوان احتیاط در مناطقی که احتمال ریشه دوانی گروه های تکفیری درشون بوده، سازمان دهی شده اند.

این رویه تامین حداقلی در تجهیزات جنگی و مهمات هم به چشم میخوره! ... در واقع تا به امروز عملاً مازاد نیازهای داخلی و ته جیبی های قوای مسلح کشور در اختیار جبهه مقابل گروه های تکفیری قرار گرفته است و تا به الان آنچنان لُجستیک یکهویی و حجیمی به عمل نیامده است!

شما اگر ذهنتون رو از اتفاقات و عملکردهای بد و خوبی که در این چند سال حادث شده آزاد بکنید، ضعف های ساختاری و سازماندهی و تجهیز نفرات رو هم بی خیال بشید و بخواهید تصویری کُلی از سایه ایران بر تحولات سوریه و عراق داشته باشید، "میتوانید کُل حضور و اقدامات ایران در سوریه و عراق رو یک شبکه هرمی شکل در نظر بگیرید که راس این هرم سردار قاسم سلیمانی و تیمش (نیروی قدس سپاه) قرار دارند!" (این تیکه رو برای اون عزیزانی گفتم که ملتفت نیستند جایگاه این سردار عزیز کجاست و نمی دونند دایره تاثیر تصمیمات ایشون و تیمشون چقدر وسعت داره!)

لازم به ذکر هستش گه مواردی از اقدام ارتش بر ضد تکفیری ها در عراق نقل شده است که اینجانب به اندازه گفته های بالا ازشون مطمئن نیستم!

................

انشاالله در ارسالی دیگر چرایی و چگونگی این نوع عملکرد رو خدمت دوستان توضیح میدهم...

• Upvote 13
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام...

طی یک بررسی کُلی از دانسته ها و ماوقع، چند تا نتیجه گیری کُلی از نوع حضور نظامی ایران در معادلات سوریه و عراق به دست آوردم... با اجازه دوستان مطرح میکنم. (برداشت شخصی خودم هست)

................

%60 ایرانیان حاضر در سوریه و عراق داوطلب بوده اند (در بین کادر سپاه حداقل  تلاش شده که اینگونه به نظر بیاد، البته همه جا اینجور نبوده و بعضاً اعزام رسمی به نظر آمده است) ... اون 40% بقیه بخش قابل توجهیشون مستشاران "در موضوع فرماندهی و آموزش" هستن که حضورشون در کشورهای مذکور بنا به ماموریت سازمانی بوده است با چاشنی داوطلبی! ... یه اقلیتی این وسط میمونند که نیروهای کاملاً تخصصی هستند و ماهیت عملکردشون نسبت به رژیم اسد خودمختار هستش (مستقیماً از فرماندهان ایرانی دستور میگیرند) و هیچ گزارش و ایده ای در مورد این که در اونجا چیکار میکنند و نمیکنند وجود ندارد!

از همون اول کار تلاش شده تا حضور نیروی (ایرانی الاصل) در حداقل کمیت لازم برای میدان رزم عراق و سوریه باشه و این جو "همه کجا میرن؟ میرن سوریه" ای که به وجود آمده ناشی از گستردگی شبکه های مجازی و به طبعش هَمهَمه هستش.

داوطلبان غیر ایرانی زیادی طی این مدت در داخل کشور آموزش دیدن (به عنوان نمونه ملیّت افغانی) و روانه میدان های درگیری حاضر شده اند و یا به عنوان احتیاط در مناطقی که احتمال ریشه دوانی گروه های تکفیری درشون بوده، سازمان دهی شده اند.

این رویه تامین حداقلی در تجهیزات جنگی و مهمات هم به چشم میخوره! ... در واقع تا به امروز عملاً مازاد نیازهای داخلی و ته جیبی های قوای مسلح کشور در اختیار جبهه مقابل گروه های تکفیری قرار گرفته است و تا به الان آنچنان لُجستیک یکهویی و حجیمی به عمل نیامده است!

شما اگر ذهنتون رو از اتفاقات و عملکردهای بد و خوبی که در این چند سال حادث شده آزاد بکنید، ضعف های ساختاری و سازماندهی و تجهیز نفرات رو هم بی خیال بشید و بخواهید تصویری کُلی از سایه ایران بر تحولات سوریه و عراق داشته باشید، "میتوانید کُل حضور و اقدامات ایران در سوریه و عراق رو یک شبکه هرمی شکل در نظر بگیرید که راس این هرم سردار قاسم سلیمانی و تیمش (نیروی قدس سپاه) قرار دارند!" (این تیکه رو برای اون عزیزانی گفتم که ملتفت نیستند جایگاه این سردار عزیز کجاست و نمی دونند دایره تاثیر تصمیمات ایشون و تیمشون چقدر وسعت داره!)

لازم به ذکر هستش گه مواردی از اقدام ارتش بر ضد تکفیری ها در عراق نقل شده است که اینجانب به اندازه گفته های بالا ازشون مطمئن نیستم!

................

انشاالله در ارسالی دیگر چرایی و چگونگی این نوع عملکرد رو خدمت دوستان توضیح میدهم...

به نظر من! تا این دو سه ماه قبل اگه بود درست بود این تحلیلتون.

اما مشخصا در یکی دو ماه اخیر حضور نیروهای ایرانی در میدان نبرد محسوس بوده اما عامدا  سعی شده فیلم و تصویر خاصی تا اونجای ممکن نشون داده نشه!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من! تا این دو سه ماه قبل اگه بود درست بود این تحلیلتون.

اما مشخصا در یکی دو ماه اخیر حضور نیروهای ایرانی در میدان نبرد محسوس بوده اما عامدا  سعی شده فیلم و تصویر خاصی تا اونجای ممکن نشون داده نشه!

با عرض سلام...

افزایش تعداد نیروهای ایرانی طی چند ماه اخیر در سوریه محسوس هستش، اما از قاعده ای که گفتم خارج نیست! به اقتضای ماوقع و تحولات میدانی چنین چیزی حادث شده...شیرفَلکه اعزام نیرو رو به قدر کفایت باز کردن...

یه نکته ای رو هم عرض بکنم، به شخصه نسبت به عدم تجهیز کافی نیروها به شدت شاکی هستم. عملاً یه جور سهل انگاری رو شاهد هستیم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.