GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

خط مقدم درگیری ها در حومه ی مهین - سوریه

Dec 30, 2015

[aparat]LY1Dg[/aparat]

خط مقدم نبرد در شیخ مسکین - سوریه

Dec 30, 2015

[aparat]QODXV[/aparat]

کلیپ شیخ مسکین اشتباه هست، کلیپ یک شیخ هست که داره سخرانی می کنه
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلیپ شیخ مسکین اشتباه هست، کلیپ یک شیخ هست که داره سخرانی می کنه

:chicken:  این از کجا اومد !!! 

ممنون درستش می کنم 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه سوالی برام پیش اومده .

اونم اینکه چرا داعش سد تشرین رو منفجر نکرد تا مانع پیشروی کردها به سمت غرب بشه .

کسی نظری نداره ؟

چون داعش سد و نیروگاه و پالایشگاه رو منبع پول و انرژی میدونه و خراب نمیکنه چون بعدا دوباره بدستش میاره و کلا در سوریه در عین حالی که همه با هم در حال جنگ هستن ولی برق و آب  با مصالحه هایی بین ریش سفیدان منطقه قطع نمیشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب امیرارسلان خان

ایا جنابعالی از استعداد نیروهای SDF (منظور تعداد نیروها ) به تفکیک ارتش آزاد و کردها اطلاعاتی دارید تا بتوان تصور کرد با چه حجم خطری در اینده روبرو هستیم؟ به نظر نمی رسد انچنان تعداد زیادی باشند و صرفا به دلیل پشتیبانی خوب هوایی امریکا و شرایط جغرافیایی میدانهای نبرد گذشته در رسانه ها از انها یک غول  ساخته شده و چنانچه به یک شهر اصلی تحت نفوذ مخالفان برسند تار و مار شوند.

ضمناً چنانچه کلیپ درخواستی جناب بلانکو از داعش با عنوان البذرة الخبيثة في بلاد الحرمين الأسيرة در اختیار دارید ممنون میشوم در سایت قرار دهید.(من مشکل حجم اینترنت ندارم)

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه هاى برنامه ثريا دونفرشون رفتن سوريه در راه جهاد دفاعى از حرم آل الله...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جدیدترین نقشه جنگ در سوریه 

1465192_447052292159805_3245998755480949

دیشب چهار تا انفجار انتحاری در قامشیلی رخ داد 16 نفر کشته و 25 نفر زخمی  . کردها  انگشت اتهام رو به سمت ترکیه بردن به انتقام چهار انفجار استانبول ترکیه 

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10354/945866_736145629818830_7759820821500000776_n.jpg]thumb_945866_736145629818830_77598208215[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10354/1917240_736145589818834_6805917527934240549_n.jpg]thumb_1917240_736145589818834_6805917527[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10354/1315_736145593152167_7877593236745375455_n.jpg]thumb_1315_736145593152167_7877593236745[/url]

ویرایش شده در توسط masihbaghery
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جدیدترین نقشه جنگ در سوریه 

جالبه، هر جا مرزهای دولت های متخاصم هست با سوریه، تقریبا و عمدتا تحت تصرف مخالفین و تروریستهاست. بعد اردن و ترکیه با وقاحت اعلام میکنند هیچ تروریستی از مرزهای ما به سوریه تردد نداره!! اون اوایل هر چند با مداخله ی شبه مستقیم ترکیه و اردن و اصراعیل کار سخت بود ولی ارتش سوریه از پایگاه های مرزی به شدت غافل شد که این هم حاصلش هست. گسترش تدریجی از مرز به درون کشور و ارتباط با نقاط آلوده ی داخلی.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

فراخوان سربازان اسیر ارتش ترکیه برای سال نو

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10354/535226_186700491683247_2297690481825618650_n.jpg]thumb_535226_186700491683247_22976904818[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10354/1914067_186700481683248_1151695517497575221_n.jpg]thumb_1914067_186700481683248_1151695517[/url]

خبرنگاران خبرگزاری فرات با هر 8 پرسنل دولت ترکیه که در مناطق گریلایی در زندان هستند, مصاحبه کردند. یکی از این نظامیان اسیر, پلیس و 7 تن دیگر سرباز ارتش هستند. آنها در مصاحبه با خبرگزاری ما خواهان برقراری صلح شدند.

از سوی دیگر, فرماندهان نیروی ه.پ.گ دستگیری 2 عضو سرویس اطلاعاتی میت ترکیه را تأیید کردند.

عادل کاواکلی, اهل عثمانیه

یکی از سربازان اسیر به نام «عادل کاواکلی» اهل شهر عثمانیه ترکیه در پیام خود به مناسبت سال نو میلادی به خانواده‌اش, گفت:«من اهل عثمانیه هستم. به مادر, پدر و همه دوستان عزیزم سلام می‌کنم. غم نخورید. شکر خدا در این جا در آسایش بسر می‌برم. امیدوارم که در سال نو میلادی صلح در سراسر جهان برقرار شود. آرزوی من این است که تمامی ملت‌های جهان, تمامی انساها برادرانه در کنار یکدیگر زندگی بسر برند. دستان پدر و مادرم را می‌بوسم. انشا‌ءالله روزی صلح برقرار خواهد شد و باز خواهم گشت. منتظریم که افکارعمومی و دولت ما به ما کمک کنند. می‌خواهیم صلح برقرار شود. امیدوارم از طریق جنگ نه, بلکه از طریق گفتگو به صلح برسیم».

«حسین ساری» افسر درجه‌دار اهل مرعش

«حسین ساری» افسر درجه‌دار اهل شهر مرعش  در شهرستان لیجه استان آمد شمال کردستان از سوی گریلاهای ه.پ.گ دستگیر شد. ساری گفت:«من اهل مرعش و افسر درجه‌دار هستم. در 13 آگوست وقتی که به عروسی می‌رفتم, در مسیر شهرستان لیجه دستگیر شدم. چهار ماه است در زندان بسر می‌برم. عروسی ما نیمه‌کاره ماند. نخست, به خانواده خود, همسر و دوستان عزیزم می گویم که خیالتان از بابت من راحت باشد. در سلامت کامل جسمانی بسر می‌برم. می‌خواهم به همسرم بگویم: منتظر من باشد, انشاءالله عروسی نیمه‌کاره‌ خود را برگزار خواهیم کرد. امیدوارم سال جدید برای ترکیه و سراسر جهان مایه صلح و آرامش شود. ما منتظر کمک مقامات هستیم».

مسلم آلتون‌تاش

مسلم آلتون‌تاش یک و نیم ماه از سربازی خود را پشت سر گذاشته بود. او گفت:«من در مسیر شهرهای درسیم ـ ارزینجان دستگیر شدم. سال نو را به تمامی خانواده خود و دوستانم تبریک می‌گویم. باید صلح برقرار شود. غیر از این چیز دیگری نمی‌گویم. وضع من اینجا خوب است, همه خوب هستند. می‌خواهیم آزاد شوم. باید دیگر صلح برقرار شود. مقامات صدای ما را بشنوند.»

سداد سورگون

سداد سورگون, سرباز ارتش گفت:«در سال 1985 متولد شدم و اهل ارزروم هستم. در زندان نوع «ف» شهر وان سرباز بودم. در 13 آگوست در مسیر شهری دستگیر شدم و از آن موقع اینجا بسر می‌برم. وضعیت سلامت جسمانی من خوب است. هیچ مشکلی ندارم. سال نو فرامی‌رسد و امیدوارم که جنگ جاری متوقف شود و همه در صلح و آزادی زندگی بسربرند».

سداد یابالاک

سداد یابالاک که متأهل و دارای یک دختر است, به مناسبت فرارسیدن سال نو,ضمن اشاره به اهمیت برقراری صلح, گفت:«در سال 1986 در آنامور متولد شدم. متأهل هستم. یک دختر 20 ماهه دارم. خطاب به تمام دوستانم می‌گویم که وضعیت ما خوب است. درحالی که سال نو فرامی‌رسد, اینجا بسر می‌بریم. درخواست ما برقراری صلح و آرامش در سال نو در کشورمان و همه جهان است. سلام به مادر, پدر, بستگان و دوستانم. دلواپس من نباشید. ما خوبیم. انشاءالله بزودی بازخواهیم گشت. صبر می‌کنیم و از شماها هم می‌خواهیم صبور باشید. برایمان دعا کنید. من پلیس بودم و در 28 ژوئیه در شهرستان لیجه دستگیر شدم. 5 ماهاست در اینجا زندانی هستم. هیچ مشکلی نداریم. در سلامت کامل بسر می‌بریم. حتی مشکل روحی روانی و فیزیکی نداریم . دلواپس ما نباشید».

«سمیح اوزبی» سرباز اهل ملاتیه

«سمیح اوزبی» سرباز اهل ملاتیه:«من در 17 سپتامبر 2015 در پلمور دستگیر شدم. از آن موقع در زندان بسر می‌برم. خانواده‌ام بدانند که وضعیت سلامت جسمانی ما خوب است. از همیجا سال نو را به خانواده‌ام تبریک می‌گویم. امیدوارم در سال نو صلح در سراسر جهان برقرار شود. در سلامت جسمانی کامل بسر می‌برم. دلواپسم نباشید. غم نخورید. سلام به خانواده‌ و همه دوستانم».

سلیمان سنگور

سلیمان سنگور, سرباز اهل سرت:«اهل سرت هستم. در چولک سرباز بودم. از 15 آگوست تاکنون اینجا زندانی هستم. در راه بازگشت از مراسم جشن دستگیر شدم و پنج‌ماه است زندانی می‌باشم. وارد سال نو می‌شویم.به پدر, برادر و خانواده خود سلام می‌کنم. من خوبم و هیچ مشکلی ندارم. امیدوارم در سال نو صلح برقرار شود و دیگر هیچ کس کشته نشود. انشاءالله در سال نو اتفاقات جدیدی رخ خواهد داد و انسان‌ها در آرامش کامل کنار هم زندگی بسر خواهند کرد».

وداد کایا؛ مأمور پلیس

«وداد کایا» مأمور پلیس هم گفت:«من پلیس هستم. در شهر آمد در یک گروه که برای مهمانی می‌رفتم, دستگیر شدم. وارد سال نو می‌شویم. بر خانواده‌ام و  همگان مبارک باد. انشاءالله حال خانواده‌ام بهتر است. اگر شماها خوب هستید, من هم خوبم. رفقای گریلا اینجا رفتار خوبی با ما دارند. هیچ مشکلی نداریم. انتظار من این است که صلح برای همگان برقرار شود. اگر انسان‌ها در صلح کنار هم بسر می‌بردند, من اینجا نمی‌بودم».

حبس 2 عضو سازمان میت

بنا به گفته خبرنگاران فرات, 2 عضو سرویس اطلاعاتی میت ترکیه هم از سوی گریلاها دستگیر شده‌اند. فرماندهان ه.پ.گ این خبر را تأیید کردند, اما نپذیرفتند که با آنها مصاحبه کنیم.

گفته شد که آن دو عضو سازمان جاسوسی میت, «محمد صالح کانجا» اهل سامسون و «آیدن کوسه» اهل سمسور هستند.

http://anfpersian.com/news/frkhwn-srbzn-syr-rtsh-trkhyh-bry-sl-nw
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Islamic State jihadists start evacuation of Syrian border city to avoid clashes with army

After two years of taking over the Syrian northwestern city of al-Bab, militants of the Islamic State (ISIS) have reportedly started evacuating their headquarters in the city, local sources confirmed on Tuesday.

Hundreds of ISIS militants were seen leaving al-Bab city and its suburbs towards the group’s main bastion of Raqqa

سایت اران نیوز مدعی شده نیروهای  داعش دارن شهر الباب رو تخلیه  میکنه و نیروهاشو به رقه برمیگردونه  این کار از سه شنبه شروع شده 

http://aranews.net/2015/12/17301/?utm_source=twitter

اگر صحت داشته باشه شاید به این معنی باشه که داعش از شمال حلب داره قطع امید میکنه و به فکر رقه هست حالا دوستان میتونن تحلیل های بهتری داشته باشند

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داعش احمقه اگه به فكر حفظ رقه باشه، جنگ كلاسيك براى داعش يعنى مرگ

من جاشون بودم تا آخرين نفر همين روش بزن در رويى رو ادامه ميدادم تا يا دشمنم رو مستهلك كنم يا خودم از بين برم...

اينكه از اون رزم دقيق و درست برى توى لاك دفاع از يه شهر به شكل كلاسيك يعنى حماقت محض و نابودى و به نظرم بزودى از داعش جز خاطره اى باقى نمونه! اين ها نشانه هاى تحليل رفتنشه
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر صحت داشته باشه شاید به این معنی باشه که داعش از شمال حلب داره قطع امید میکنه و به فکر رقه هست حالا دوستان میتونن تحلیل های بهتری داشته باشند

بنظر من نیروهاشونو برای احتیاط به منبج منتقل میکنن تا در صورت نیاز جلوی نیروهای دموکراتیک رو بگیرن که منبج سقوط نکنه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داعش تا حالا هیچ منطقه ای رو تخلیه نکرده.مثه سگ نهبان تا آخرین لحظه میمونن تو موضع خودشون.کلا سیستم کاریشون اینه.مگه اینکه کلا حوادثی پشت پرده باشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Islamic State jihadists start evacuation of Syrian border city to avoid clashes with army

After two years of taking over the Syrian northwestern city of al-Bab, militants of the Islamic State (ISIS) have reportedly started evacuating their headquarters in the city, local sources confirmed on Tuesday.
Hundreds of ISIS militants were seen leaving al-Bab city and its suburbs towards the group’s main bastion of Raqqa
سایت اران نیوز مدعی شده نیروهای داعش دارن شهر الباب رو تخلیه میکنه و نیروهاشو به رقه برمیگردونه این کار از سه شنبه شروع شده

http://aranews.net/2015/12/17301/?utm_source=twitter
درست بودنش دور از ذهن نیست, چون در هر صورت تعداد نیروهای داعش محدود هست, و تعدد خطوط درگیری خیلی زیاد شده, و داعش توان درگیر شدن در این همه جبهه رو نداره.
همچنین حضور سنگین نیروهای هوایی کشورهای مختلف, تا حدی تونسته جلوی جابه جایی سریع نیروهای داعش رو که برگ برنده اونها در مواقع زیادی بوده را بگیره.
این رو اضافه کنید به از دست دادن بعضی نقاط استراتژیک مانند سنجار.
شاید یکی از دلایلی که اینها با واسطه وارد مذاکره با حکومت شدند تا بعضی از نقاط دمشق رو تخلیه کنند, همین بوده باشه. ویرایش شده در توسط SaSa7
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.