GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

بهت مثبت دادم ولی اون بخش که گفتی بجای مناطق محروم کشورمون تجهیزات بفرستن سوریه خیلی ناراحتم کرد ای کاش یک تاپیک زده میشد تا مناطق محروم کشور میدیدی دیگه مطمئنم این حرف نمیزدی پدر خودم راننده کامیون خیلی این جاها را دیدم واقعا به معنای واقعی محروم هستن

برادر عزیزم

من هم قبول دارم که باید مناطق محروم رو رسیدگی کرد.

اما الان برای سیستم سپاه الویت باید چیز دیگه باشه.

در ضمن ما سیستم و دولت رو داریم که وظیفه اصلی اونه که رسیدگی کنه به این مناطق و بتونه تحول اقتصادی ایجاد کنه

وگرنه این طرح ها مسکنی بیش نیست

ویرایش شده در توسط edvardoali
  • Upvote 14
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم

من هم قبول دارم که باید مناطق محروم رو رسیدگی کرد.

اما الان برای سیستم سپاه الویت باید چیز دیگه باشه.

در ضمن ما سیستم و دولت رو داریم که وظیفه اصلی اونه که رسیدگی کنه به این مناطق و بتونه تحول اقتصادی ایجاد کنه

وگرنه این طرح ها مسکنی بیش نیست

دوست عزيز ما اگه نتونيم داخل رو راضي نگه داريم بيرون به هيچ دردمون نميخوره ، اولويت اول و اخرمون در حال و آينده هميشه بايد رضايت داخل باشه بعد بيرون اينطوري ميدونيم پشتوانه داريم و فقط به دشمن فكر ميكنيم ، چيزي كه آمريكا كلي براش زور زد با تحريما همين نارضايتي داخل بود كه مردم فعلاً ايستادگي كردن و انشالله تا اخرش هستن ...
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزيز ما اگه نتونيم داخل رو راضي نگه داريم بيرون به هيچ دردمون نميخوره ، اولويت اول و اخرمون در حال و آينده هميشه بايد رضايت داخل باشه بعد بيرون اينطوري ميدونيم پشتوانه داريم و فقط به دشمن فكر ميكنيم ، چيزي كه آمريكا كلي براش زور زد با تحريما همين نارضايتي داخل بود كه مردم فعلاً ايستادگي كردن و انشالله تا اخرش هستن ...

عزیز دل من واضح منظورم رو توضیح دادم!

بله الویت سیستم و نظام باید ایجاد رضایت داخلی باشه!

اما اهمال کاری و بی عرضگی بقیه بخش های نظام از دولت گرفته تا بقیه نهاد ها و سازمان ها رو!

سپاه نمیتونه بر عهده بگیره! برداشت عقلانی من در حال حاظر اینه که !

کادر متخصص درمانی سپاه مفید تر میتونه باشه در خط مقدم نبرد!

من به مقام و جایگاه شهید در اون دنیا اعتقاد راسخ دارم!

اما جایگزین کردن این عزیزان قطعا سخت و زمان بر هست!

و بهتر هست اهمیت بیشتری قایل باشیم برای نیروهامون!

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من باید سپاه که حالا حضور نظامی همه جانبه داره !

دوست بزرگوار...از شما خواهش میکنم از همچین تعابیری استفاده نکنید...باور بفرمایید ضرر همچین گنده نمایی هایی بیشتر از سودش نباشه کمتر هم نیست!...قصد اینو ندارم که بگم شما داری دروغ میگی، ولی این تعبیر درست نیستش...معذرت هم میخوام اگر موجب ناراحتی شما شدم.

...

از گفته های elo عزیز هم بسیار تشکر میکنم...

به معنای واقعی کلمه نظری صحیح ارائه کردند...اصولاً وزارت بهداشت باید این بیمارستان های صحرایی رو بخره و در مناطق محروم به کار بگیرد...البته سپاه با این اقدام خیرمنشانه اش دو سود عمده رو میبرد؛ یکی، بیشتر جنبه رزمایش برای پرسنل دارد و دوم اینکه، تاثیر روانی مثبت نسبت به سپاه پدید می آید.

...

این قضیه بیمارستان صحرایی در سوریه هم به نظرم بیشتر مغفول مانده است تا اینکه امکاناتش نبوده باشد...یعنی اگر اراده اش باشد، نیازی نیست از مناطق محروم داخلی صرف نظر بکنند...بلاخره توی این سالها هم هلال احمر و هم خود سپاه ذخایر مناسبی رو برای لجستیک پزشکی-امدادی مملکت پدید آورده اند...تفاوت و تمایز امدادرسانی های این چند سال اخیر با قضیه بَم رو خودتون شاهد بوده اید.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست بزرگوار...از شما خواهش میکنم از همچین تعابیری استفاده نکنید...باور بفرمایید ضرر همچین گنده نمایی هایی بیشتر از سودش نباشه کمتر هم نیست!...قصد اینو ندارم که بگم شما داری دروغ میگی، ولی این تعبیر درست نیستش...معذرت هم میخوام اگر موجب ناراحتی شما شدم.

...

از گفته های elo عزیز هم بسیار تشکر میکنم...

به معنای واقعی کلمه نظری صحیح ارائه کردند...اصولاً وزارت بهداشت باید این بیمارستان های صحرایی رو بخره و در مناطق محروم به کار بگیرد...البته سپاه با این اقدام خیرمنشانه اش دو سود عمده رو میبرد؛ یکی، بیشتر جنبه رزمایش برای پرسنل دارد و دوم اینکه، تاثیر روانی مثبت نسبت به سپاه پدید می آید.

...

این قضیه بیمارستان صحرایی در سوریه هم به نظرم بیشتر مغفول مانده است تا اینکه امکاناتش نبوده باشد...یعنی اگر اراده اش باشد، نیازی نیست از مناطق محروم داخلی صرف نظر بکنند...بلاخره توی این سالها هم هلال احمر و هم خود سپاه ذخایر مناسبی رو برای لجستیک پزشکی-امدادی مملکت پدید آورده اند...تفاوت و تمایز امدادرسانی های این چند سال اخیر با قضیه بَم رو خودتون شاهد بوده اید.

دوست عزیز نظر شما محترم هست !

البته من نظر خودم رو بیان کردم و به این اصل پایبندم که حقیقت رو بگم!

بیشتر توضیح میداید تا متوجه بشم که اون قسمت قرمزی که مشخص کردید چه جنبه یا جنبه هایی از بزرگنمایی رو القا میکنه!؟

حالا به دلایلی بعضی ها خوششون نیاد !اما سود گفتن حقیقت برای همه بهتره !تا کتمان کردنش

در مورد بیمارستان صحرایی هم دیگه صحبت نمی کنم چون اون چیزی رو که باید می گفتم گفتم!

و بهتر از بنده هم elo عزیز ضرورت برخورد سیستماتیک با وقایع مختلف رو بیان کردن

ویرایش شده در توسط edvardoali
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیشتر توضیح میداید تا متوجه بشم که اون قسمت قرمزی که مشخص کردید چه جنبه یا جنبه هایی از بزرگنمایی رو القا میکنه!؟

ببین برادر من...

شما وقتی میگی همه جانبه، معنی ای جز "همه جانبه" نمیدهد! ... آخه کجا امروز حضور ما در سوریه همه جانبه است؟

یه بخش مستشاری فرماندهی-آموزشی هستن از بسیج و نیرو زمینی و سپاه قدس

یه تعدادی نیروی رسمی عملیاتی از نیروی زمینی و سپاه قدس

یه بخش حداکثری هم عزیزان داوطلب بسیجی و نظامی و غیر ایرانیانی که خودمون در ایران آموزششون دادیم

عوامل اطلاعاتی هم به کنار

نخ همه ی اینا هم به حاج قاسم برمیگرده!

به نظر خودت میشه اسم اینها رو گذاشت حضور همه جانبه؟ ... حضور مشهود داریم، ولی فقط مشهود است و بس!

اگر به من بود؛...

از همون آغاز کار بیست و چهار ساعت شبانه روز حداقل 5 فروند شاهد-129 مستمراً توی آسمون سوریه پلاس بودند و تصاویر پانورامیک تهیه و اطلاعات رادیویی جمع آوری میکردند!

توی یه پایگاه حداقل 30 تا دونه کرّار اونجا میداشتم با قابلیت حمل و شلیک 5 فروند هلفایر در هر پرواز! (برای پشتیبانی نزدیک از عملیات هایی که نیروهای ایرانی در خط جبهه اش حضور دارند)

قرارداد میبستم با بشار، پولش رو میگرفتم، روزی 5 تا دونه از این فاتح های ته انباری میبردیم اونجا و مسئولیت شلیکش رو هم خودمون به عهده میگرفتیم!

برای لجستیک، هلکوپتر از نیروی هوافضا میبردم اونجا!

و موارد دیگه از این دست.

• Upvote 3
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین برادر من...

شما وقتی میگی همه جانبه، معنی ای جز "همه جانبه" نمیدهد! ... آخه کجا امروز حضور ما در سوریه همه جانبه است؟

یه بخش مستشاری فرماندهی-آموزشی هستن از بسیج و نیرو زمینی و سپاه قدس

یه تعدادی نیروی رسمی عملیاتی از نیروی زمینی و سپاه قدس

یه بخش حداکثری هم عزیزان داوطلب بسیجی و نظامی و غیر ایرانیانی که خودمون در ایران آموزششون دادیم

عوامل اطلاعاتی هم به کنار

نخ همه ی اینا هم به حاج قاسم برمیگرده!

به نظر خودت میشه اسم اینها رو گذاشت حضور همه جانبه؟ ... حضور مشهود داریم، ولی فقط مشهود است و بس!

اگر به من بود؛...

از همون آغاز کار بیست و چهار ساعت شبانه روز حداقل 5 فروند شاهد-129 مستمراً توی آسمون سوریه پلاس بودند و تصاویر پانورامیک تهیه و اطلاعات رادیویی جمع آوری میکردند!

توی یه پایگاه حداقل 30 تا دونه کرّار اونجا میداشتم با قابلیت حمل و شلیک 5 فروند هلفایر در هر پرواز! (برای پشتیبانی نزدیک از عملیات هایی که نیروهای ایرانی در خط جبهه اش حضور دارند)

قرارداد میبستم با بشار، پولش رو میگرفتم، روزی 5 تا دونه از این فاتح های ته انباری میبردیم اونجا و مسئولیت شلیکش رو هم خودمون به عهده میگرفتیم!

برای لجستیک، هلکوپتر از نیروی هوافضا میبردم اونجا!

و موارد دیگه از این دست.

به نظر من که همه جانبه!هست!

موقعی که اکثر سپاه های استانی و نیروهایی که بیشترشون تجربه جنگ واقعی رو نداشتن!

در سوریه حضور پیدا کردن از دید من همه جانبه هست!

که همین امر هم فواید بسیاری داره!وقتی بچه صحبت میکنن!اولین بار تو درگیری!

کنارت گلوله های توپ23 برخورد میکنه و خورده های سنگ میاد تو صورت ! و انواع گلوله رد میشه!بهم میگن!تو میترسی!

میگن نه!میگن کپ کردن که می گفتن کجاست! نتیجه حضور مثبت همه جانبه هست!

اما فکر کنم شما خیلی زیاد روی کلمات حساس هستید و فکر میکنید من و شما دکتر ظریف و جان کری هستیم!

که جزییات صحبت هامون!خیلی تاثیر گذاره!به همین خاطر من عبارت !حضور همه جانبه کامل رو میارم!

که ایران حضور همه جانبه کامل نداره! چرا!چون الان شما میگید ایران موشک بالستیک استفاده نکرد!

پس همه جانبه نیست! اما من میگم موشک که بکار این جنگ نمیاد!

با همه این تفاسیر و صحبت ها !این توان رزمی که در سوریه دیدیم در حال حاضر با چند درصد بالا و پایین!

توان رزمی واقعی سپاه با تکیه بر نیروهای نخبه خودش میتونه باشه!بدون حضور گسترده مردمی!در خارج از کشور!

که از دید من واقعا عالی کار کردن در زمینی که نیروها هیچ اشنایی نداشتن!و تجربیات گرانبهایی هم بدست اومده!

و قعطا این توان برای دفاع از کشور و با حضور نیروهای دیگه چند صد درصد میتونه افزایش داشته !

البته باز راه طولانی داریم که مقصود عالی برسیم و بتونیم نیروهامون برای نبرد های اینده متکی بر تجهیزات اینده تجهیز کنیم!

ما هی میگیم پهباد رزمی داریم!اما کی میخواد درست عملیاتی بشه1؟

چرا باید هنوز مثل زمان دفاع مقدس وقتی چندتا از بچه زیر اتش نیروهای دشمن چند ساعت گیر می افتن!

باید صبر کنن که تا نیروهای خودی برسن و با حمایت اونها در بیان!؟

اگه یه پهباد اون بالا بود و یک تبلت جنگی تو دست بچه های تک ور!

وقتی جایی با مقاومت شدید روبرو میشن! میتونن با شلیک دقیق یه موشک به پیشروی ادامه بدن!

اگه داشتیم باید می اومد!و اگه نیومد! نشون میده با وجود کارکرد عالی توپخانه ما!

هنوز تفکرات قدیمی حاکم هست!و تلاشی نمیشه که دستاوردها وارد میدان نبرد بشه !

اینا مسایلی بود که فعلا از دیده ها و شنیده ها به نظرم رسیده از حضور همه جانبه مون!

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیرو این بحث بیمارستان ها در سوریه؛

باید عرض شود که شرکت نفت،در واقع بهداشت و درمان شرکت نفت با همکاری مستقیم سپاه تو عراق چندین بیمارستان ساخته از زمان آغاز درگیری ها،حالا نمیدونم صحرایین یا نه.

تو سوریه البته ظاهرا برنامه ندارند اونقدر منسجم

ویرایش شده در توسط A7A

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

کلا با اینگونه فکرها و نقل قول ها زیاد مشکل دارم. عزیز من، پیروزی ها فقط با نماز  شب و معنویت حاصل شد؟

من نمیدونم عزیزان مساقر در تهران چه اصراری دارن که کل فرماتدهی ها و عملیات ها رو فقط به لشکر 27 حضرت رسول در تهران مربوط کنند؟ یعنی اگه این لشکر نبود باید فاتحه ایران رو میخوندیم؟ همین حاج قاسم از کجا و از کدوم لشکر به کشور معرفی شد؟ شهید صیاد شیرازی، شهید احمد کاظمی، شهید شوشتری و خیلی های دیگه تو جنگ هیچ کاره بودن فقط و فقط لشکر 27 همه کاره بود؟ همین الان کی توی سوریه فرماندهی و خط دهس رو انجام میده؟ میشه بگید منطقه عملیاتی حساس شلمپه دست کدوم لشکرها بوده؟ میشه نقش حاج احمد کاظمی رو توی راه اندازی همین توپخونه ای که میگید چی بوده؟ فکر نکنم. میونید چرا؟ چون فکر میکنید همه چیز جنگ رو لشکر 27 انجام داد.

دلیل نمیشه چون این لشکر مال تهرانه همه چیزو بزنیم به حساب لشکر 27 و جوری صحبت و تبلیغات کنیم که اگه ما نبودیم فلان و فلان میشد. نخیر جانم اینجوری که شما میگید نیست. جوری تبلیغات شده که اگه الان به یه نوجوون بگید اسم 10 تا از فرمانده های جنگ رو بگید جز همت و متوسلیان و باقری اسم کس دیگه ای رو نمی دونند. شهیدان صیاد و کاظمی و شوشتری هم اگه به شهادت نمی رسیدن کسی اسمشون رد نمی دونست. حاج قاسم هم که اخیرا سر مسائل منطقه سر زبونا افتاده. من منکر عظمت و بزرگی هیچ شهید و عزیز رزمنده ای نیستم یعنی تو جایگاهی نیستم که بخوام همچین غلطایی بکنم ولی کاری نکنیم که فردا توی تمام شهرستانها سرخوردگی ایجاد بشه که چرا کسی از شهدای شهر و استان ما چیزی نمیگه. اتفاقی که متاسفانه در حال رخ دادن هست. بیان یه کم واقع بین تر باشیم.

جواب شما رو میتونم بدم ولی ترجیح میدم از اسطوره ای در کتاب نویسی دفاع مقدس که مورد عنایت مستقیم امام خامنه ای قرار گرفته پاسخ شما رو بدهم و اون هم دلاورمرد عرصه کتاب نویسی دفاع مقدس یعنی گلعلی بابایی است ، مردی که سیدعلی حسینی خامنه ای دو بار بسیار خوب در رابطه به کار کتابهاشون بهشون گفت چیزی که سردار صفوی گفت : حاضرم سینه خیز تا لب مرز برم و برگردم فقط یکبار سیدعلی به من بگه بسیار خوب ....

و اینم جواب شما :

سردار گلعلی بابایی در پاسخ به سوال یکی از حضار در خصوص اینکه چرا شهدای استان گیلان همچنان در غربت به سر می برند و از آنها کتابی منتشر نمی شود اظهار کرد:یادم می آید زمانی حتی خود حضرت آقا هم انتقاد کرده بودند که چرا من هرچه می خوانم مربوط به لشکر ۲۷ محمدرسول الله است. واقعیت امر این است که کسی حق شهدای شما را نخورده است و خودتان باید پای کار بیایید و حقتان را بگیرید وگرنه شهدای شما همچنان در غربت می مانند. سردار بابایی، ادامه داد: هر استانی در این راه باید یک لیدر داشته باشد.

به هرحال

ممنون از نوشته تون ولی به دلایلی ترجیح دادم خیلی رسمی و ساکت برگزار بشه این پستم ... وگرنه خیلی حرف دارم بزنم به خصوص که اینجانب سالها سابقه تحقیقات تخصصی دفاع مقدس تو کارنامه م هست و اونقدری از لشکرهای سپاه هر استان میدونم خیالت تخت که خیلی از اهالی اون استان نمیدونند

البته نهایتا هم از ابعاد تخصصی نظامی نگاه کنم ، من هم متفق القول معتقدم که 4 لشکر قدار داشتیم که ثبات شون همیشگی بوده تقریبا ، ولی الباقی لشکرها گاه می درخشیدند گاه نه ...و یا مشکلات حاد آموزشی و ... داشتند ، مثلا میگم ، اسم حاج قاسم سلیمانی رو بردید
من اصلا نمیخام واردش بشم و ترجیح میدم سردار نجف و سردار آرمانی واردش بشن ... ولی زمانیکه حاج احمد متوسلیان بود .... حاج قاسم فرمانده رده دوم و سوم بودند ... در بهترین حالتش !
یعنی حتی بین تیپ ها هم اینطور بود چه برسه به لشکر و ....

حاج قاسم و لشکر 41 ثارالله از اواسط جنگ به بعد اسم شون بیشتر میاد که البته اصلا واردش نمیشم که کارنامه عملیاتی شون چطور بوده ...

برای همین هست ما هیچ نگرانی از شهادت صدها سردار مثل حاج قاسم سلیمانی نداریم چرا که هزاران سردار دیگر داریم همه هم کسانیکه در زمان فرماندهی تیپ حاج قاسم .... فرمانده لشکر و سپاه و ستاد جنگ بودند ! 

قطعا بنده منکر توانایی های بالقوه دلاورمردان سرباز سیدعلی نمیشم از اولین نفر تا آخرین نفر و البته که ملاک من فقط یک چیز هست اونم تقواست که پیامبر فرمودند هیچ شخصی بردیگری برتری ندارد الا تقوا ... و تقوا ملاک است و هرچه تقوا بیشتر رده تو بیشتر است ( معنی ش میشه اینکه مهم نیست دکترا هوش مصنوعی باشی مهم اینه نمازهای واجب ت سروقت تر از بقیه هست ؟   عامل به عمل هستی ؟ و تقوای تو وزن ش چقدره ؟ و اون باعث برتری ت بربقیه س همانطور که حضرت سلمان فارسی علیه السلام ، بر تمامی اصحاب پیامبر برتری داشت و پیامبر فرمودند سلمان منی و منا اهل البیت )

که بماند اصلا واردش نمیشم چون بسیار بسیار بحث تخصصی و زمان بری هست و من چون شما رو به هیچ عنوان نمیشناسم و همچنین مخاطبان این نوشته رو ... و امکان سوءبرداشت هست بی خیالش میشم

با توجه به صحبتهای دوستمون از اوضاع سوریه ، از دوستان کسانیکه دوره های امداد و نجات رو رفتند و واقعا فکر میکنند میتونند تو منطقه دوام بیارند خیلی راحت و خوب میتونند اعزام بشن فقط خواهشا توهم نزنند میریم اونجا بعد اسلحه دست میگیریم کی به کی هست ؟

یادتون باشه ها ؟ اگر یادتون هست ، مدارک تون رو آماده کنید خیلی سریع و راحت اعزام انجام میشه

یا حق
  • Upvote 12
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علی قلب الزینب الصبور
المپیک باید در راس امور باشد . به بچه نمی رسند . عزت ما در گرو این رقابت هاست .
چرا کسی فکر مقدماتی جام جهانی نیست ؟؟ پول بچه ها را نمیدهند . قدر نمی دانند .
دلم گرفته و برای عزیزم تنگ شده . دستان مهربانش همه زندگی من است !!!!
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
دستانش یخ زده . نمیشود ماشه را چکاند . تاریکی و ابهام سراسر وجودش را فرا گرفته .
جوان است . خوش قیافه . زن وبچه ای کوچک را رها کرده . با دلتنگی . یادش به دستهای کوچک و گرم طفلش افتاد . با چه بدبختی دستش را جدا کرد و آمد .
منظر المپیک نیست . هوا سرده . دست ها را بهم مالید . اشک گوشه چشمش یخ زده .
و اما حلب !!!! اینجا خط مقدم دفاع از ایران است . اینجا ضامن بقای امنیت ایران است .
هی .... بازی چند چند شد ؟؟؟؟
آهی کشید . گوارای اونایی که المپیکو می بینن . لبخندی زد و سرش را پایین انداخت . بزحمت با دستان یخ زده از جیب اورکت کیفش را بیرون اورد . عکسی را باز کرد .  با خنده نشانم داد : محمد حسینه . پسرم . چارسالشه . براش یدست لباس نظامی خریدم . زنده برگشتم .... مکث .... فروخوردن بغض ..... براش می برم . میخوام سرباز امامش باشه ...... و سرش را پایین انداخت .
صدای همهمه می آید . نواهای نحس تکفیریا . کثیف ترین موجودات کره زمین ....... آمدند .......
آسمان می بارد . برف و باران با هم است . صدای گریه ملائکه را می شنوی :
فضل الله المجاهدین علی القاعدین ........

پ.ن : اين مداحي جديد حاج ميثم در رابطه با شهداي مدافع حرم خيلي زيباست : http://meysammotiee.ir/files/other/vijhe/ShahidiAvardand%5B128kbps%5D.mp3

• Upvote 10
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 19 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 19 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است

۱

اسارت یکی از اعضای فاطمیون به دست تجمع الویه العمری  متجرم زبان فارسی هم در اختیار دارند ! :neutral: نقش ستون پنجم کاملا واضح :neutral: حالا چی داره بلغور میکنه دوستانی که عربی متوجه میشند توضیح بدن :neutral:

عجب بی شرفیه اون میگه من مخدری نیستم میگه به اینا بنگ و حشیش میدن میارنشون.بعد هم اسم بابا ننشو میزاره رو ما.خب اگه تخم باباتی بیا سمت ایران با خشتکت واست پاپیون درست کنیم.کره بز مظلوم گیر اورده.عمری! :-x :-x :-x

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.