GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

روسیه زندان و دادگاه شرعی شهر معره النعمان رو بمباران کرده، تا الان حدود ۴۵ نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدن. هم از تروریست های النصره و سایرین بین کشته ها هست، هم از زندانیان و مردم عادی.
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 19 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 19 دی 1394 - دلیلی ارایه نشده است

۱

اسارت یکی از اعضای فاطمیون به دست تجمع الویه العمری  متجرم زبان فارسی هم در اختیار دارند ! :neutral: نقش ستون پنجم کاملا واضح :neutral: حالا چی داره بلغور میکنه دوستانی که عربی متوجه میشند توضیح بدن :neutral:

عجب بی شرفیه اون میگه من مخدری نیستم میگه به اینا بنگ و حشیش میدن میارنشون.بعد هم اسم بابا ننشو میزاره رو ما.خب اگه تخم باباتی بیا سمت ایران با خشتکت واست پاپیون درست کنیم.کره بز مظلوم گیر اورده.عمری! :-x :-x :-x

به عقاید اهل سنت توهین نکنید. خواهشا به عقاید بقیه احترام بگذارید.

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

جواب شما رو میتونم بدم ولی ترجیح میدم از اسطوره ای در کتاب نویسی دفاع مقدس که مورد عنایت مستقیم امام خامنه ای قرار گرفته پاسخ شما رو بدهم و اون هم دلاورمرد عرصه کتاب نویسی دفاع مقدس یعنی گلعلی بابایی است ، مردی که سیدعلی حسینی خامنه ای دو بار بسیار خوب در رابطه به کار کتابهاشون بهشون گفت چیزی که سردار صفوی گفت : حاضرم سینه خیز تا لب مرز برم و برگردم فقط یکبار سیدعلی به من بگه بسیار خوب ....

و اینم جواب شما :

سردار گلعلی بابایی در پاسخ به سوال یکی از حضار در خصوص اینکه چرا شهدای استان گیلان همچنان در غربت به سر می برند و از آنها کتابی منتشر نمی شود اظهار کرد:یادم می آید زمانی حتی خود حضرت آقا هم انتقاد کرده بودند که چرا من هرچه می خوانم مربوط به لشکر ۲۷ محمدرسول الله است. واقعیت امر این است که کسی حق شهدای شما را نخورده است و خودتان باید پای کار بیایید و حقتان را بگیرید وگرنه شهدای شما همچنان در غربت می مانند. سردار بابایی، ادامه داد: هر استانی در این راه باید یک لیدر داشته باشد.

به هرحال

ممنون از نوشته تون ولی به دلایلی ترجیح دادم خیلی رسمی و ساکت برگزار بشه این پستم ... وگرنه خیلی حرف دارم بزنم به خصوص که اینجانب سالها سابقه تحقیقات تخصصی دفاع مقدس تو کارنامه م هست و اونقدری از لشکرهای سپاه هر استان میدونم خیالت تخت که خیلی از اهالی اون استان نمیدونند

البته نهایتا هم از ابعاد تخصصی نظامی نگاه کنم ، من هم متفق القول معتقدم که 4 لشکر قدار داشتیم که ثبات شون همیشگی بوده تقریبا ، ولی الباقی لشکرها گاه می درخشیدند گاه نه ...و یا مشکلات حاد آموزشی و ... داشتند ، مثلا میگم ، اسم حاج قاسم سلیمانی رو بردید
من اصلا نمیخام واردش بشم و ترجیح میدم سردار نجف و سردار آرمانی واردش بشن ... ولی زمانیکه حاج احمد متوسلیان بود .... حاج قاسم فرمانده رده دوم و سوم بودند ... در بهترین حالتش !
یعنی حتی بین تیپ ها هم اینطور بود چه برسه به لشکر و ....

حاج قاسم و لشکر 41 ثارالله از اواسط جنگ به بعد اسم شون بیشتر میاد که البته اصلا واردش نمیشم که کارنامه عملیاتی شون چطور بوده ...

برای همین هست ما هیچ نگرانی از شهادت صدها سردار مثل حاج قاسم سلیمانی نداریم چرا که هزاران سردار دیگر داریم همه هم کسانیکه در زمان فرماندهی تیپ حاج قاسم .... فرمانده لشکر و سپاه و ستاد جنگ بودند ! 

قطعا بنده منکر توانایی های بالقوه دلاورمردان سرباز سیدعلی نمیشم از اولین نفر تا آخرین نفر و البته که ملاک من فقط یک چیز هست اونم تقواست که پیامبر فرمودند هیچ شخصی بردیگری برتری ندارد الا تقوا ... و تقوا ملاک است و هرچه تقوا بیشتر رده تو بیشتر است ( معنی ش میشه اینکه مهم نیست دکترا هوش مصنوعی باشی مهم اینه نمازهای واجب ت سروقت تر از بقیه هست ؟   عامل به عمل هستی ؟ و تقوای تو وزن ش چقدره ؟ و اون باعث برتری ت بربقیه س همانطور که حضرت سلمان فارسی علیه السلام ، بر تمامی اصحاب پیامبر برتری داشت و پیامبر فرمودند سلمان منی و منا اهل البیت )

که بماند اصلا واردش نمیشم چون بسیار بسیار بحث تخصصی و زمان بری هست و من چون شما رو به هیچ عنوان نمیشناسم و همچنین مخاطبان این نوشته رو ... و امکان سوءبرداشت هست بی خیالش میشم

با توجه به صحبتهای دوستمون از اوضاع سوریه ، از دوستان کسانیکه دوره های امداد و نجات رو رفتند و واقعا فکر میکنند میتونند تو منطقه دوام بیارند خیلی راحت و خوب میتونند اعزام بشن فقط خواهشا توهم نزنند میریم اونجا بعد اسلحه دست میگیریم کی به کی هست ؟

یادتون باشه ها ؟ اگر یادتون هست ، مدارک تون رو آماده کنید خیلی سریع و راحت اعزام انجام میشه

یا حق

1- مرسی از اینکه اینهمه وردو نکردید.

2- خودتون جواب خودتون رو دادید.

3- پول و پشتیبانی چیز خیلی مهمی هست. وقتی یه وقتی تمام امکانات صدا و سیما تو تهرانه و کسی حاضر نیست از اونجا بیاد بیرون میشه همین قاراشمیشی که هست. وقتی انتشارات های ارزشی نمیخوان یا نمی تونند سوژه های جدیدی رو خارج از تهران پیدا کنند بازم میشه ..... عزیز دل برادر این کلاسهای درجه بندی فرمانده ها کجا برگزار میشه ما هم بریم. مرسی از اینکه خیلی راحت با گفتن فرماندهان درجه 1 و 2 و .... صورت مسئله رو پاک میکنید و خیال  همه رو راحت ......

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در بحث رسانه ای متاسفانه داره اتفاقی میافته. طرفداران حزب الله یا حداقل طرفداران اسمی یا شاید هم کسانی که بصیرت کمتری دارند در لبنان دارند از هشتگ #متضامن_مع_حصار_مضایا استفاده میکنند در صفحه های مجازی بخصوص فیس بوک برای قرار دادن تصاویر غذا و خوراکی و به نوعی کنایه برنبود غذا در مضایا. بنده کاری به بحث محاصره مضایا ندارم از نظر نظامی صحیح هست این حرکت به این مبحث کاری ندارم اما بحث نقاقی هست که این هشتگ داره توی جامعه لبنان میندازه. جامعه سنی و جهان عرب به شدت دارند روی این قضیه کار میکنند و این حرکت رو حیوانی معرفی میکنند. این حرکات احساسی (افرادی که دارند با این هشتگ عکس میفرستند ادم های الکی نیستند اکثرا مشخصه افراد تحصیل کرده و درست حسابی هستند) فقط و فقط کینه رو عمیق تر و جنگ رو فرقه ای تر میکنه. ای کاش حزب الله یک حرکتی نشون میداد. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب دوستان چند نکته رو درباره سوریه مناسب دیدم بیان کنم چرا که میدونم دوستانی هستند که به اطلاع مسئولین برسونند

هدف ما در این کشور در حال حاضر کامل مشخص نیست.. وحدت سوریه یا تشکیل یه کشور جدید قدرتمندتر نسبت به سایرگروه ها

اگر هدف اول هست که ما باید کارهای فرهنگی مناسبی انجام بدیم

خب این کار فرهنگی چه چیزی میتونه باشه؟ مهمتر از همه اعزام مبلغان اهل سنت مخالف سلفی و وهابی ها به مناطقی که اشتی ملی در ان ها ضورت گرفته اما هنوز هسته های مخالف زیادی در ان ها وجود داره برای جذب نیرو در یگان های دفاع وطنی مثل یلدا و ببیلا در جنوب دمشق یا التل در شمال دمشق و الوعر و تلکلخ در حمص و مناطق از این دست

ما چنین مبلغان اهل سنت مخالف سلفیگری که دارای فن بیان خوبی باشند داریم که سابقه روشنی در تشکیل بسیج در شرق کشور دارند

مهمتر از همه شخض مولوی بارانی در سیستان و بلوچستان

و همچنین شخصیت برجسته و متفکر اهل سنت کشورمان پروفسور فاروق صفی زاده

ابتدا باید عقاید سلفی گری و خطر ان رو در مناطق از این دست دور کرد

اما اگر هدف دوم رو داریم و اوضاع خیلی خراب هست در بحث سلفی گری باید بافت جمعیتی مناسبی در مناطق استراتژیک ایجاد کنیم مثل انتقال تدریجی  شیعیان اسماعیلی از سلمیه به قلمون و یا انتقال شیعیان الزهرا(س) و النبل و الفوعه و کفرایا به شرق و غرب دمشق و همچنین القصیر و تلکلخ و مهتر از ان نگه داشتن کریدور بغداد دمشق در شرق حمص و دیرالزور که عشایر اهل سنت مثل الشعیطات نقش بسیار تاثیرگذاری دارند

اما  دروزی ها در جنوب و منطقه درعا بحث جداگانه ای داره در این مناطق بیشتر مخالفین ارتش ازاد مستقر هستند و راهکارش راه انداختن گفتگوی قبایل هست

بهترین شخص برای درعا ژنرال زهرالدین هست که رابطه خیلی خوبی با قبایل این منطقه داشته البته انتقالش از دیرالزور به درعا خطراتی هم داره که میشه با تقویت نیروی مجاهدین عراقی این خلا فرماندهی رو جبران کرد

نکته کهم این که به طورکلی سیاست تنفربرانگیز بشکه پراکنی در تمام سوریه باید متوقف بشه ...

پ.ن: دوستمون اشاره کردند بحث مضایا خیلی پیچیده شده حزب الله باید سریع وارد عمل بشه و ابتکار عمل رو در بحث فرهنگی به دست بگیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

2- خودتون جواب خودتون رو دادید.

دوست گلم ، ایشون مشغول انتقاد از سرداران و رزمندگان استان های دیگر بودند !!!!! خخخخخخخخخخخ

کمی بهتره دقت کنید

آقای بابایی نقد امام خامنه ای به بقیه رو اشاره کرده بودند که لشکر 27 به خاطر زحمات گلعلی بابایی الان خیلی کتابهاش بیشتره

البته بچه های اصفهان و مشهد هم خوبن تقریبا و تبریز هم تک و توک هست کتابهاش ولی خوبه مثل لشکر خوبان که امام خامنه ای هم تجلیل کردند ازش

من خودم بچه کرمانشاهم عزیز .... زیاد نمیخاد به خودتون فشار بیارید ...

به من بگن کرمانشاه جنگ دیده رو اول انتخاب میکنی یا تهران رو که بیشترین نقش تو جنگ رو داشتند قطعا از هر نظر میگم تهران

دلایل ش هم به هرکسی بگم که حتی یک خط فهم و شعور داشته باشه از نظر  اصول نظامی و کلاسیک قبول میکنه :

1.استعداد نیروهای درگیر در دفاع مقدس
2.میزان کمک های مالی در جنگ
3.نقش لشکرهای تهرانی 

و غیره

ضمن اینکه همین الان تهران یکی از معروفترین لشکرهاش هیچ کتابی ازش نیست یعنی لشکر 10 سیدالشهدا

مرموزترین لشکر تهران و ایران در کل جنگ .... که تمامی سران دیروز و امروز مملکت و نیز آقازاده ها توش بودن و فرمانده شون هم جعبه سیاه  سپاه یعنی سردار فضلی بوده .... که با اون وقایع عجیب به فرماندهی تیپ سیدالشهدا و نهایتا لشکرش میرسه

عزیز دلم ، من حرف شما رو درک میکنم ولی کمی و کاستی همشهری های خودمونو بهتره به دیگران منتقل نکنیم

بنده سه سال علاوه بر حضور  در نزدیکترین منابع به نگارش همین کتابها و فیلمها و اسناد در سپاه به عینه دیدم که چه اهمال کاری هایی در استان ها شکل میگیره

شما اصلا خبر نداری برای هر استان یادواره استانی قرار دادند با بودجه میلیاردتومانی ....

حالا استانهایی مثل اصفهان و تهران و مشهد و تبریز زرنگ تر بودند و بقیه ضعیف به اینها که ربطی نداره

شما ضعف خود همشهری ها از سپاه تا رزمندگان دفاع مقدس رو ( به هردلیلی که هست ) نباید بندازی گردن بقیه

من استان کرمانشاه رو مصداق قرار میدم .... معروفترین گردان ش و خط شکن ترین ش حمزه سیدالشهدا بود که تشکیل شده از بچه های غرب استان بود .... خوب ./.... با کمال تاسف ضعیف ترین تلاش ها و آثار رو طی چند سال جمع کردند .... آثاری الکی دلخوش بدون هیچ محتوای درست حسابی ..... پول ها خرج شد آخرش شد این....
نقائص بسیار هست

من وسط این معرکه بودم و شبانه روز گاه حتی خواب هم نداشتم ..... از بس تایپ میکردم .... تایپ شنیداری به نوشتاری .... تایپ دست خط به کامپیوتر و خیلی چیزای دیگه

به هرحال امام خامنه ای کاملا انتقادی به رزمندگان و دست اندرکاران گردآوری آثار شهدای استان ها نگاه کردند و سخن گفتند نه بچه های تهران

همون پولی که برای یادواره های تهران خرج شد برای استان های دیگه م بوده ..... اما وقتی میاد تو استان هاپولی میشه .... شما نمیتونی بگی بچه های تهران فلان

یا حق
  • Upvote 16
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گروه تروریستی داعش طی حملات شدیدی و گسترده ای که در تابستان گذشته به مناطق مرزی سوریه با عراق و استان "حمص” داشت، توانست قسمت های وسیعی از این استان از جمله شهر باستانی و مسیحی نشین "قریتین” را به اشغال خود درآورد.

اکنون پس از گذشت حدود پنج ماه، ارتش و کمیته های مردمی سوریه، توانستند بار دیگر این شهر را از اشغال تروریست ها خارج سازند.

شهر قریتین در استان حمص و در نوار مرزی جنوب شرقی سوریه واقع شده است.

در این حملات که در روز جمعه به وقوع پیوست، نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های مردمی سوریه در ابتدا و پس از درگیری شدید با عناصر تروریستی، توانستند محل ایست و بازرسی این شهر را به تصرف خود درآورند و سپس به سمت داخل شهر حرکت کنند.

این حملات با پشتیبانی توپخانه ای و یگان زرهی ارتش سوریه به همراه بود.

اکنون این شهر در تسلط کامل نیروهای سوری قرار دارد و بسیاری از تروریست های داعشی در این شهر به هلاکت رسیده و یا پا به فرار گذاشته اند.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من که همه جانبه!هست!

نظر شما به جای خودش محترم.

خواهشاً هم احترام خودت رو نگه دار.

در ابتدای پُست قبل نوع حضور ایران در سوریه رو اشاره ای مختصر کردم، ولی، مثل اینکه شما خیلی علاقه داری از کاه کوه بسازی!

خیلی هم خوب، "کوه" عظمتی داره برای خودش، ولی، بذار ببینیم از کنار این "کاهِ کوه شده" چه چیزایی در میاد؛

1-وقتی از کاه کوه بسازی؛ اگه دروغ شاخدار گفتن که ایران رفت سوریه رو اشغال نظامی کرد، نباید شاکی بشی، چون کوهش رو امثال شما فراهم کردن!

2-وقتی از کاه کوه بسازی؛ مجال میسازی برای تنفس این دروغ شاخدار که ایران تا الان 30-40 میلیارد دلار در سوریه هزینه کرده. (یعنی 10 برابر بودجه ای که به قرارگاه سازندگی خاتم میدن!).

3-وقتی از کاه کوه بسازی؛ اگه گفتن آمار تلفات ایران حداقل 5 برابر اینی هست که تا به امروز اعلام شده و مخفی اش کردن تا وجهه مردمیشون تخریب نشه، نباید شاکی بشی، چون آدم هاش از کوه شما در آمدن!

تبریک عرض میکنم که با لجاجت و عدم مراقبت گفتار و ارائه ای حقیقت بزک شده به "گنده نمایی" مجال اعتبار یافتن تهمت هایی که به مملکتت میزنند رو فراهم میکنی. موفق باشی.

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 13
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر شما به جای خودش محترم.

خواهشاً هم احترام خودت رو نگه دار.

در ابتدای پُست قبل نوع حضور ایران در سوریه رو اشاره ای مختصر کردم، ولی، مثل اینکه شما خیلی علاقه داری از کاه کوه بسازی!

خیلی هم خوب، "کوه" عظمتی داره برای خودش، ولی، بذار ببینیم از کنار این "کاهِ کوه شده" چه چیزایی در میاد؛

1-وقتی از کاه کوه بسازی؛ اگه دروغ شاخدار گفتن که ایران رفت سوریه رو اشغال نظامی کرد، نباید شاکی بشی، چون کوهش رو امثال شما فراهم کردن!

2-وقتی از کاه کوه بسازی؛ مجال میسازی برای تنفس این دروغ شاخدار که ایران تا الان 30-40 میلیارد دلار در سوریه هزینه کرده. (یعنی 10 برابر بودجه ای که به قرارگاه سازندگی خاتم میدن!).

3-وقتی از کاه کوه بسازی؛ اگه گفتن آمار تلفات ایران حداقل 5 برابر اینی هست که تا به امروز اعلام شده و مخفی اش کردن تا وجهه مردمیشون تخریب نشه، نباید شاکی بشی، چون آدم هاش از کوه شما در آمدن!

تبریک عرض میکنم که با لجاجت و عدم مراقبت گفتار و ارائه ای حقیقت بزک شده به "گنده نمایی" مجال اعتبار یافتن تهمت هایی که به مملکتت میزنند رو فراهم میکنی. موفق باشی.

سلام

من تواخرین پستم بعد از ارسال اون رو ویرایش کردم که به شما بر نخوره!

اما نمیدونم چرا این برداشت رو کردید که من احترام شما رو حفظ نکردم! و همچین توصیه هایی به بنده میکنید!

اگر جنبه بحث کردن رو ندارید با دیگران سر صحبت رو شروع نکنید و اخرش بجای استدلال متوسل به همچین عبارت هایی میشید !

بهتره از اول شرکت نکنید!

بعد هم بجای این توصیه های اخلاقی بهتر بود برای رد صحبت های من استدلال عقلانی بکنید!

نه اینکه به نکاتی اشاره کنید که هیچ ربطی به صحبت های رد و بدل شده نداره!

من بر اساس محسوسات نظر دادم!اما شما در جواب یک سری نصایح رو عرض کردید که خود ما بهتر از شما از اونها اگاهیم!

در ضمن عقلمون هم میرسه که این مطالب رو در یک فروم نظامی و در جمع دوستان با علم و دانش بیان کنیم !

تا شاید از برایند این صحبت ها نتایجی!شاید شاید ...!عاید کشور بشه.

و همینطور میدونیم که کجا چه مطالبی رو بیان کنیم که مدیون خون شهدا نباشیم!

شهدایی که شاید اگر یه مقدار تدبیر بهتری بود الان بعضی هاشون کنارمون بودن!(منکر مقام والای شهدا نیستم!)

در اخر هم من به شما میگم! دوستتون دارم!

چون کم با عزیزانی مثل شما در موراد مشابه بحث نکردیم! و اخر سر هم میرسیم و میرسیدیم سر همین نقظه!

که بیان ضعف های خودمون رو و بر طرف کردن اونها رو ! حقیقت بزک شده میدونن!

که البته اینها از روی دلسوزی هست و عشق بسیار به نظام و کشور!

اما به نظر من باید حقایق تلخ رو با دل و جون ببینیم! تا بتونیم اینده روشنی رو رقم بزنیم!

رویه ای که در عده زیادی از عزیزان تاثیر گذار وجود داره!

و نتیجه اش هم حال و روز الان کشور هست!

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.