GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

11 اسفند 1394

بسم الله ..........

پاکسازی جاده حلب اثریا

08_28529.jpg

thumb_08_28129~0.jpgthumb_08_28329~0.jpgthumb_08_28229~0.jpgthumb_08_28829.jpgthumb_08_28729.jpgthumb_08_28629.jpgthumb_08_28429.jpg

دانلود کلیپ مربوطه

http://www.aparat.com/v/P8ut5

تصاویر بیشتر

thumb_081_28429.jpgthumb_081_28329.jpgthumb_081_28129.jpgthumb_081_28229.jpgthumb_081_28529.jpgthumb_081_28629.jpgthumb_081_28729.jpgthumb_CcaOhcRUEAASlCt.jpg

از تصاویر هم مشخصه دو تانک و دو نفربر بی ام پی منهدم شده . اسامی 45 شهید سوری نبرد یک هفته اخیر منتشر شده

تلفات زیاد نیست? پشتیبانی هوایی که داشتن.منطقه هم بافت شهری انچنان نداشته.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شعارها فرق كرده، رفتارها هم فرق كرده

صحنه اى هست كه ميخواد دست سهيل حسن رو ببوسه ولى دستش رو ميكشه و بغل ميكنه سرباز رو
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا خیلی از تلفات به تله ها برمیگرده. خیلی از جاده ها را که تله گذاری کرده بودند. معلوم بود هدف گذاری یک حمله ی سراسری انتحاری بوده. ناامن کردن منطقه توسط تله گذاری و انتحاری های انفرادی تا جاییکه زمان اجازه بده و نفرات دوام بیارن زیر آتش ارتش سوریه. اگر نگیم هوشمندی این عدم انفعال داعش که به نظر نمیرسه حاصل فرماندهان محلیش باشه به تنهایی در همین مورد دستاوردهای چند گانه ای براشون داشت. گرفتن تلفات از ارتش سوریه، بر هم زدن تمرکز نیروها از یک منطقه ای که تقریبا با تسلط بهش داشتند ادامه ی کار میدادند. دفع خطر از الباب بعد از فتوحات نمر. عقیم گذاشتن احتمالی برنامه های ارتش سوریه برای بعد از آتش بس و مقابله با تروریستهای غیر مشمول آتش بس.

دقیقا مشابه برنامه ای که برای مشغول کردن کردها ناگهان در تل ابیض پیاده شد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط REZAT1980، 11 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط REZAT1980، 11 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است

Tu-214R در حال بازگشت به روسیه...

c9qknmam9387swp294sv.jpg

پ.ن:

با تمام احترامی که برای نیرو های نظامی مون  قائل هستم  به ویژه سپاه پاسداران و دِینی که این عزیزان در جهت ایجاد امنیت و آرامش به گردن ملت شریف ایران دارن باید خدمت عزیزان عرض کنم

مشکلات این انقلاب از جایی شروع شده که رانت و پارتی روز به روز شایع تر شد. تخصص و تعهد جای خودش رو به ریا و نفاق داد. مطمئنا هیچ ارگانی از این قاعده مستثنا نبوده. چیزی برای شخص خودم هم اتفاق افتاده.

در حالی که برخی نیرو ها به ویژه جوانان با آموزش های کم به عراق و سوریه اعزام شدند و به راحتی از فیلتر ها عبور کردند، حال اگر همین جوان قصد استخدام در ارگانی را داشته باشد تا نحوه آب خوردن او هم مورد سوالات شرعی واقع میشود...

من بزرگترین خطر انقلاب رو همین اقدامات میدونم. در حالی که مولامون آقا امیرالمومنین علیه السلام برای طلحه زبیر از یک شمع بیت المال هزینه نکرد و رابطه در سیره علی بن ابی طالب جایی نداشت، ما اینطور جوانان رو از انقلاب طرد میکنیم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام حاجی!

خدمت شما عرض کنم...که قصد انحراف تاپیک نداشتم، ولی با مشورت از یکی ازکابرای قدیمی خواستم یه جواب کوچولو بدم

بنده برای استخدامی آمادپشتیبانی نیرو زمینی سپاه رفته بودم مصاحبه...

سوالاتی که ازم میکردم، دقیقا مشابه اون پست دوستمون بود

طرف بهم گفت شلوار لی میپوشی یا نه! پیرهن استین کوتاه داری یا نه؟ و کلی از این سوالات غیر تخصصی مزخرف

حالا این بماند.......وقتی طرف که فک کنم مسول نیروانسانی اونجا بود سوالات خودش پرسید، من به یک قسمت دیگه

معرفی کرد که باید با فلان شخص مصاحبه کنم....طرف هنوز نیومده بود و تو اتاق منشیش نشسته بودم

منشی طرف شروع به سوال پرسیدن از من با یک لحن خیلی زشت کرد...

که حجاب مادرت چطوره ؟ حجاب خواهرت چطوره؟ خواهرت رانندگی میکنه یانه؟

خواهرت موقع رانندگی چادرش برمیداره یا نه؟ و کلی سوال مزخرف که هیچ ربطی به من و تخصص مورد نیاز اونا نداشت

انقده طرف بد سوال کرد....من رفتم و دیگه برنگشتم...هرچند فهمیدم کلا فرمالیته بود و یکی دیگه که سفارش یک سردار بود

جای من گرفتن

=============================

این اتفاق یکی دوبار دیگه هم برا من افتاد که دیگه مجال صحبت کردن و انحراف تاپیک نیست....خلاصه کاری کردن که من دیگه

دور سپاه خط کشیدم...علیرغم تخصصی که تو زمینه مربوطه داشتم :mrgreen:

من هم از این موارد زیاد دیدم و داشتم. خدا حفاظت از انقلاب اسلامی رو به چه کسایی محول کرده...

خدا همه مون رو هدایت کنه

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام حاجی!

خدمت شما عرض کنم...که قصد انحراف تاپیک نداشتم، ولی با مشورت از یکی ازکابرای قدیمی خواستم یه جواب کوچولو بدم

بنده برای استخدامی آمادپشتیبانی نیرو زمینی سپاه رفته بودم مصاحبه...

سوالاتی که ازم میکردم، دقیقا مشابه اون پست دوستمون بود

طرف بهم گفت شلوار لی میپوشی یا نه! پیرهن استین کوتاه داری یا نه؟ و کلی از این سوالات غیر تخصصی مزخرف

حالا این بماند.......وقتی طرف که فک کنم مسول نیروانسانی اونجا بود سوالات خودش پرسید، من به یک قسمت دیگه

معرفی کرد که باید با فلان شخص مصاحبه کنم....طرف هنوز نیومده بود و تو اتاق منشیش نشسته بودم

منشی طرف شروع به سوال پرسیدن از من با یک لحن خیلی زشت کرد...

که حجاب مادرت چطوره ؟ حجاب خواهرت چطوره؟ خواهرت رانندگی میکنه یانه؟

خواهرت موقع رانندگی چادرش برمیداره یا نه؟ و کلی سوال مزخرف که هیچ ربطی به من و تخصص مورد نیاز اونا نداشت

انقده طرف بد سوال کرد....من رفتم و دیگه برنگشتم...هرچند فهمیدم کلا فرمالیته بود و یکی دیگه که سفارش یک سردار بود

جای من گرفتن

=============================

این اتفاق یکی دوبار دیگه هم برا من افتاد که دیگه مجال صحبت کردن و انحراف تاپیک نیست....خلاصه کاری کردن که من دیگه

دور سپاه خط کشیدم...علیرغم تخصصی که تو زمینه مربوطه داشتم :mrgreen:

من رفتم ، مسئول نیروی انسانی خیلی رک و راست در اومد بهم گفت : « تا فک و فامیل خودمون هستن  چرا کس دیگه ای رو بگیریم !؟ »

به سوال پرسیدن به سبکی که از شما پرسیدن نرسید وگرنه احتمالا مستقیم می رفتم بازداc

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

من رفتم ، مسئول نیروی انسانی خیلی رک و راست در اومد بهم گفت : « تا فک و فامیل خودمون هستن  چرا کس دیگه ای رو بگیریم !؟ »

به سوال پرسیدن به سبکی که از شما پرسیدن نرسید وگرنه احتمالا مستقیم می رفتم بازداc

قطعا نیروهای استخدام فقط برای استخدامی! سپاه هم از همین مردم ایران هستند. این خصلت زشت رودربایسی! ایرانی ها که اگر دوست از دوست در اداره کاری را بخواد به خاطر رودربایسی باید انجام بشه، اگر رئیس از کارمند بخواد باید انجام بشه، اگر عمه از برادرزاده بخواد و پدر از دوست سابق و دایی از مادر و خواهر از برارد و همسایه از همسایه و الی آخر چنان ریشه دوونده که تقریبا شده یکی از قوانین شغلی کشور، پارتی ها هم عمدتا به همین دلایل رخ میدند و مابقی ای که به دلایل مالی رخ میدند. قصدم ساده بیان کردن مسئله است که چه انتظاری داریم؟ مگر در سطوح عالی دولت هم نداریم؟ مگر در نهاد های مهم هم ردپایی ازش نیست؟ مگر نه اینکه خیلی ها آدم های خوبی هم هستند ولی در رودربایسی فلان شخص این خبط را انجام میدند و تازه احساس خوبی هم بهشون دست میده که کار درست و خیری انجام دادند برای طرف.

منظورم اینه که سپاه که تافته ی جدا بافته نیست - البته که تافته ی جدا بافتگانش شاید از خیلی جاها بیشتر باشند - که اون ها هم داریم میبینیم زن و فرزند و زندگی و چیزهایی که شاید حتی برخی از همکارانشون دو دستی چسبیدند را رها می کنند و میرند برای چیزی که ما شاید حتی خواب دیدنش را هم وحشت داریم.

این هم یکی از همون خصلت ما ایرانی هاست که دائم در شبکه های اجتماعی در مذمتش پست میزاریم و نود درصدمون در موقعیتش که قرار میگیریم اصلا متوجه نیستیم که دقیقا داریم همون عمل را تکرار میکنیم. ( همین فردا مادربزرگ یا پدربزرگ و عمو و فلان دوست قدیمی زنگ بزنه به هر کدوم از ما برای توصیه ای، سفارشی چیزی لااقل تلاشمون را میکنیم بدون توجه به اینکه همین تلاش هم ممکنه یکی دیگه را بزاره تو رودربایسی و همین سلسله تلاش ها حقی را ضایع کنه و ..)

حالا البته خود این پست هم در زمره ی همون پست های تلگرامی و .. محسوب میشه ولی تا وقتیکه برخی رفتارها در کلیت جامعه تغییر پیدا نکنه هیچ اتفاقی در فلان نهاد و سازمان و ارگان هم رخ نمیده. نه با دستور و نه با تحکم و نه با ریش سفیدی و نه با گزینش اخلاقی و نه هیچ چیز دیگه. ( چه قدر هر کدوم از ما برای تغییر موقعیت سربازی، معافیت، تسهیل، جا به جایی التماس دعا داشتیم و آرزوی یک آشنا ؟ )

قصد از نوشتن این موارد این نیست که رفتارهای اشتباه بازگو نشه، قصد اینه که دائم به خودمون یادآوری کنیم: اول خودمون. اول خودمون. و البته قطعا اون هایی که با خودشون صادقند و میدونند اول خودحسابرگی میکنند از همه محقترند که اشتباهات را فریاد بکشند و طلبکار باشند.

• Upvote 10
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین(پهپاد )روسی در ریف حماه (در منطقه داعش)

____________________small.jpg

یک فرضیه در خصوص اصالت این پهپاد مطرح می کنم درست یا غلط

این سومین سقوط این نوع پهپاد با دم V شکل در سوریه می باشد

اولین تصویری که از سقوط این پهپاد در سوریه منتشر شد برای حدود یک سال پیش(به موتور ها توجه شود)

CEGwMhpWgAAxoAT.jpg

CEGwMhhWoAA8twA.jpg

سقوط دومیش

CcYfxmoW8AArSvE.jpg

اینم پهپاد ی از سپاه با بدنه  ودم متفاوت  در امتداد طرح های سپاه و ارتش  پهپاد های  یسیر وسایه هستن

13930706192008289_PhotoL.jpg

بخش مهمی  که ایرانی بودن پهپاد رو بیشتر میکنه موتور این پهپاد سقوط کرده  قطعا ما تنها تولید کننده این گونه موتورها نیستم ولی با توجه به وضعیت سوریه چشمک

تصاویری شبیه به موتور نصب شده روی این پهپاد ها در غرفه شرکت مادو ایران در 6 امین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی وفضایی ایران سال 1394 که توسط جناب گوبلز تهیه شد خدمت دوستان

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/20151125_130456.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/20151125_130430.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/20151125_130528.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/20151125_135204.jpg

(نظر شخصی خودم هم به نظر از دوتا موتور md35 استفاده میکنه

http://www.strsharif.ir/product/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-md-35/

)

این یک فرضیه بیشتر نیست شاید عکس با کیفیت تری از این پهپاد بیاد فرضیه رو رد کنه

والسلام

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط rezatizi، 13 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 13 اسفند 1394 - دلیلی ارایه نشده است

بلد نیستم این پست رو پاک کنم

ویرایش شده در توسط militaryfactory
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ما اگه بتونیم به بخشی از هموطنان بفهمانیم که روسیه « دوست ما » نیست و به بخش دیگه ای از دوستان بفهمانیم که آمریکا و انگلیس و فرانسه « خیرخواه ما » نیستند .... خودش خیلی از مشکلات برطرف می شه ....

روسیه از سوریه به عنوان وحه المصالحه برای اوکراین استفاده می کنه و ما هم نقش جاده صاف کن روسیه رو برعهده داریم ....
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجا جای گفتن نیست.....

یک قرارگاهی بود که فلان اسم داره و از بین نخبه های تحصیل کرده دانشگاهی اونایی که تمایل به همکاری دارن تو قسمت های خودش استفاده میکنه

(هرچند ما نخبه نیستیم! ولی منظور اونا از نخبه فارغ التحصیل های ارشد دانشگاهی رده 1 و 2 کشور منظورشونه)

بهرحال ما رزومه خودمون بردیم قرارگاه اونا، بعد اونا هم رزونه مارو بین چند نهاد مختلف سپاه پخش کردن منجمله جهادخودکفاییی نیروی زمینی، 

اماد و پشتیبانی نیروی زمینی، جهاد خودکفایی نیروی دریایی و یکی دوجای دیگه که مال تحقیق و توسعه یا به قول خارجکی ها R & D سپاه بوده

یعنی نهاد وابسته به سپاه نبوده، خود سپاه بوده..

این روش جذب هم خیلی متداول شده، یکی دوتا از رفیقام هم اینطوری جذب شدن..الانم رفیقام بهم اصرار دارن بیا، ولی من کلا بیخیال سپاه شدم

و ترجیح میدم کار ازاد خودم با درامد خیلی کمتر ولی ارامش روحی و روانی بیشتر ادامه بدم :rose:

یاعلی

=====================

البته... منظور حقیر خداینکرده توهین به پاسدارهای عزیز نیست، ابدا

تمام حرف من اینه، که نمیشه از قیافه و ظاهر و خانواده برای طرف قضاوت کرد و لباس پوشیدن و.. نیمتونه ملاک خوبی

تو انقلابی بودن و متعهد بودن فرد باشه. به نظرم این حرکت خیلی جاها رواج داره و مطمئنم خیلی از کاربرای که تو نیروی مقاومت

بسیج هستن این رفتار مشاهده کردن. وقتی طرف تو نهاد مقدس سپاه کار میکنه اخلاق و رفتارش خیلی باید با یک ادم عادی فرق کنه

طرف لباس پاسداری تنشه، لباسی که لباس اکثر شهدا بوده و لباس انتقلابی ترین نهاد این کشوره، مسلمه که اگه کار اشتباهی کنه

به اسم کل انقلاب و کشور تموم میشه...

به همین دلیل افرادی که بیشترین برخورد و رابطه به مردم دارن باید به شدت مودب و بافهم و شعور باشن.. تا اسم بقیه خراب نکنن

متاسفانه روند کلی سپاه برای پذیرش همین هست و از معرف یا...شروع شده و تا مصاحبه های خاص پیش می رود...

من چند باری تجربه ش رو داشتم...

اما به هر  حال سکوت بهتر است چون بیشتر از این گفتن سبب سانسور می شود

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.