GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

نکته ای رو باید شهید یداللهی از \هلو تیر خوردنو شهید شدن این یعنی بهترین نیروهامونو به خاطر نبود یا ظعف تجهیزات انفرادی از دست دادیم 

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام مجدد

نمی خوام بیش از این اف تاپیک انجام بدم. منتها چند دهه مقاومت بی مورد در برابر پیشرفت های نوین در ادوات نظامی هیچ توجیهی ندارد

این صحبت ها که ما آموزش ویژه می دهیم اما شما نمی بینید و مخفی هست و... برای سرگرم کردن بچه های کوچک مفید هست تا متخصصین امور نظامی (اساتید موجود در سایت)

از این مخفی بازی ها زیاد دیده شده . همین رو باید بگیم که سالها از ذولفقار به عنوان 3 تانک برتر دنیا نام می بردن اما اوضاعش رو دیدیم . تا یه کم فضا باز شد بغل رو به سوی فدراسیون روسیه گشودن برای خرید تی90 (که چندان پر کننده فاصله تکنولوژیکی ما با کشور های همسایه هم نیست . چه برسد به ....)   . از صاعقه به عنوان حریف قدرتمند اف18 نام برده می شد اما دیدیم وضعیتش رو . اس 200 که  اگه مقداری بیشتر طول می کشید فراتر از اس400 هم نام می گرفت...

دیگه از ما گذشته این مَودونوم و نوموگوم ها ... بهتره برای بعدی ها اجرا بشه

من در مورد استراتژی های یک سازمان رزم (کل ارتش .و نه فقط یک تیپ خاص و ویژه) و تطبیق پذیری اون با شرایط روز صحبت می کنم و دوستان در مورد اموزش های مخصوصی که خودشون هم ندیدن . بنده در مورد خروجی های مشخص و با مصادیق و سئوالات و نمونه های واضح صحبت می کنم ولی دوستان من در مورد.... .

تاریخ هزاران ساله بشر ثابت کرده اگه سازمانی منعطف نباشه شکست می خوره. نمونه واضحش هم ارتش عراق ( خدمت سربازی در این ارتش5 ساله بود). اساتید گرامی بارها توضیح دادند که با داشتن کمیت و جوان 18 ساله (همان گوشت دم توپ خودمان) نمی شود بر امثال آمریکا پیروز شد.

همچنین معنای نا متقارن را هیچوقت درک نکردم . اینطور که من متوجه شدم یعنی اینکه آسمان کشور را به حریف تقدیم کنیم چونکه هواپیمای همتراز اونا رو نداریم . زمین را تقدیم تانک های آبرامز حریف کنیم چونکه تانکی در رده اونها نداریم و حیف هست همین استعداد هم در جنگ از بین بروند . اسلحه انفرادی و وسایل انفرادی به نیروهامون ندیم چونکه آمریکایی ها چند برابر اون رو دارن و اصولا بد هست که نیروهای با ایمان ما اسلحه خوب داشته باشند!. اصلا چه کاری هست؟ کشور را تقدیم کنیم برود دیگر.

دوست عزیزمان در مورد آموزش های ویژه و نا متقارن صحبت کردن منم ارجاع میدم به کوبانی که نا متقارن ترین گروه دنیا (داعش) بدون هیچ گونه ساختمان مهم و بدون هیچ گونه نقطه خاصی که بشه با اون کشور خودخوانده شون رو فلج کرد و بدون اینکه چیزی داشته باشن برای از دست دادن, در مقابل نیروهای هوایی آمریکا (با اون فاصله زمانی شمال سوریه با خلیج فارس) هیچ کاری نتونست انجام بده اون هم بدون حضور نیروی زمینی منسجم غربی . حالا متوجه نیستم که در بیایان های جنوب کشور که تا چشم کار می کنه پستی و بلندی یافت نمی شه چطور می خواستن نبرد نا متقارن انجام بدن. احتمالا تاکتیک این می بود که کشور رو تقدیم کنن و با بمب های کنار جاده ای از حریف تلفات بگیرند..

دوستان ما هم تو این کشور هستیم و افتخار می کنیم به ارتش و سپاه و بسیج و همه و همه ... من و خانواده من تو این کشور سرمایه های مادی و معنوی بسیاری داریم . کسی اینجا از ضعیف جلوه دادن یک نیرو سود نمی بره.

تمام حرف بنده ابدیت کردن ساختار های پوسیده این سازمان رزم هست با توجه به تهدید های روز . حالا چه چیز این صحبت دوستان رو خشمگین می کنه و رگ غیرتشون باد می کنه نمی دونم حقیقتا

یا حق :rose:

در اینکه ساختار رزم ما نیاز داره به بهبود شکی نیست بر اساس منطق بهبود مستمر ولی اینکه داعش رو در کوبانی نمونه یه نبرد ناهمتراز می دونید کاملا اشتباه میکنید...نبرد نامتراز یه سری مولفه داره که در حمله به کوبانی رعایت نشده بود

اگه خواستید نبرد ناهمتراز رو به خوبی مثال بزنید مواجهه حزب الله با اسراییل نمونه خوبیه...

ضمن اینکه شما کلا فکر میکنید با خوندن چهارتا مقاله نظامی خیلی بیشتر از فرماندانی میدونید که سی ساله درگیر جنگ و تهدید هستند. قطع به یقین اونها بهتر از شما میدونن که نمیشه با واگذاری هوا به دشمن روی زمین نتیجه گرفت.

چیزهای زیادی هست که نقاط ابهام فراوانی داره و واقعا توی ضربه اول معلوم میشه.

باز میگم نقد منصفانه معمولا جزییات خوب و مستند و دقیقی با خودش داره.

ویرایش شده در توسط i-ronin
  • Upvote 7
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادرا ، من درک نمی کنم چرا پست هام بدون هیچ دلیلی اینجا حذف میشه .

معمولا مودها پست های مشکل دار رو اصلاح می کنن و در صورت حذف کامل دلیلش رو به عضو متخلف می گن ولی اینجا کلا سیستمش با بقیه جاها فرق داره !

برای اینکه آف تاپیک نباشه ، به نظر میاد که ایران و روسیه دچار اختلاف جدی در مورد آینده ی سوریه و مذاکرات شدن و نتیجش عدم حمایت هوایی روسها از عملیات اخیر در جنوب حلب هست .

این ویدئوی خبر شبکه ی PressTV هست که مربوط به موضع گیری دولت سوریه در قبال فدرال کردن سوریه ( طرح روسیه در مذاکرات صلح ) هست که با این طرح مخالفت کردند و اون رو معادل با تجزیه و نابودی سوریه می دونند .

http://uplod.ir/1fya2amynmzl/Pres.__ad-_Federalization_would_ruin_Syria.mp4.htm

ویرایش شده در توسط Amir22
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا جت ها جمر ندارن؟

چرا تانکامون زره ندارن؟

چرا پهپاد ها موشک ندارن؟

چرا هلیکوپترامون فلیر ندارن؟

چرا سربازا جلیقه ضد گلوله ندارن؟

چرا نیروها تفنگ درست حسابی ندارند؟

چرا باید سرباز وظیفه هزینه استهلاک تجهیزاتو از جیب بپردازه؟

چرا بدنه ی ماشین های نظامیمون عملا حلبه و هیچ حفاظتی برای سرنشین نداره؟

چرا فرمانده هان ارشد به جای اینکه از دور جنگ را مدیریت کنند وسط معرکه هستند و هر روز جنازه ی یکیشون بر می گرده؟

چرا حاضریم صدها میلیون تومان برای یک شهید بعد از شهادتش پول دیه و بدبختی و.. تا سالها به خانواده اش بپردازیم اما در حد یک میلیون تومان تجهیزات بهش نمیدیم تا از جونش محافظت کنه و اصلا شهید نشه؟

اينا رو نمي طلبه اينجا بگي . اينجا فقط انرژيت تخليه ميشه . بايد بري جلو درب مجلس تحصن كني برادر .

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 14
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام و درود

بنده عادتا فقط خواننده هستم ولی ی سوال از صبح تا الان ذهن منو مشغول کرده.

در عقب نشینی دیشب از تل العیس حلب که تروریست ها با تعداد بسیار زیاد (هزاران نفری ) تونستن تل العیس رو از ما بگیرن آیا ما تلفات داشتیم؟ در ضمن خواستم بدونم آیا نیروهای ارتش رز همه جبهه ها وجود دارند یا فقط در بعضی جاهای سوریه.

ممنون با تشکر
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه کنند عملیات دیروز برای محک زدن مسلحین در العیس بود. همون کاری که چندی پیش اونها انجام دادن.
گویا نیروهای ما میخوان تمرکز مسلحین رو به هم بزن تا به یکباره حمله نهایی صورت بگیره.
دوستانی که اونجا حضور دارن گفتن عملیات پیش رو فراتر از تصرف العیس خواهد بود...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باید حرفت رو با طلا نوشت و سر در تک تک پادگان ها نوشت. پیشنهاد میکنم بالای سایت هم بنویسن. مخصوصا دو جمله اخر. خدا حفظت کنه. درود به خانواده محترمت.  حرف حسااااااااااااااااااااااااااااااااااب. 

باور کنین نیروهامون جلیقه داشتن توی سوره شهدامون یک پنجم میشد تلفات دشمن دو برابر . بی تدبیری بیداد میکنه در سازمان رزم ما. 

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا جت ها جمر ندارن؟

چرا تانکامون زره ندارن؟

چرا پهپاد ها موشک ندارن؟

چرا هلیکوپترامون فلیر ندارن؟

چرا سربازا جلیقه ضد گلوله ندارن؟

چرا نیروها تفنگ درست حسابی ندارند؟

چرا باید سرباز وظیفه هزینه استهلاک تجهیزاتو از جیب بپردازه؟

چرا بدنه ی ماشین های نظامیمون عملا حلبه و هیچ حفاظتی برای سرنشین نداره؟

چرا فرمانده هان ارشد به جای اینکه از دور جنگ را مدیریت کنند وسط معرکه هستند و هر روز جنازه ی یکیشون بر می گرده؟

چرا حاضریم صدها میلیون تومان برای یک شهید بعد از شهادتش پول دیه و بدبختی و.. تا سالها به خانواده اش بپردازیم اما در حد یک میلیون تومان تجهیزات بهش نمیدیم تا از جونش محافظت کنه و اصلا شهید نشه؟

با حرفت موافقم یه جورایی نوش دارو بعد از مرگ سهراب
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ هزینه داره.یک بعدش اقتصادیه و بعد دیگش انسانی
سوریه تا زمانی دوام اورد که تروریستهای خارجی وارد کارزار سوریه نشده بودن.در واقع تا اواسط 2014 بعد از اون با ظهور داعش و سقوط چند پایگاه هوایی مهم ارتش سوریه پشتیبانی هوایی کم شد و دوباره بعد در اواخر 2014 تروریستها با استراتژی حمله به فرودگاه بیش از نیمی از فرودگاه ها توان عملیاتیشون رو از دست دادن. ارتش سوریه مجبور به حضور زمینی گسترده تر شد با پشتیبانی توپخانه و زرهی و با ورود گسترده موشکهای ضد زره از طرف ترکیه عربستان قطر این برتری ارتش سوریه هم از بین رفت .به ناچار مجبور شدن برتری رو با افزایش نیروی انسانی حفظ کنند اما اون برتری ها با کم شدن جوانان علوی و مایل نبودن بسیاری از سوری ها برای حضور در ارتش منجر به کاهش نیروی انسانی ارتش سوریه شد.بناچار دست نیاز به متحدین دراز کردند.حزب الله و ایران و گروه های شیعه عراق.
جنگ ما اگه بهش ایمان داریم جبحه حق و باطل هست پس باید تلفاتش رو بپذریم فرقی بین اون عزیزان عراقی یا اون رزمنده حزب الله لبنان یا بچه های نوهد .فاطمیون زینبیون و بچه های غیور سپاه که تو سوریه شعید میشن نباید فرقی غائل شد.
این تفکریه که در دل شیعیان نفوذ کرده و باعث میشه متولد بصره یا شیراز یا تهران یا بیروت بیاد تو حلب بجنگه و شهید بشه

مشکلی که ما در بخش زرهی باهاش رو در رو شدیم حقیقتا مقابله با موشک های ضد زره فقط چند کشور محدود بهش رسیدن و اونها هم تمایلی به اشتراک گزاری دانششون ندارن
در بعد اقتصادیم اول خودمون تحریم بودین زمان زیادی دو همچنان تحریم تسلیحاتی هستیم و از خریدهای نظامی دستمون کوتاه سه اینکه دسترسی به منابع اقتصادی غنی عربستان و ترکیه و قطر رو نداریم
داشته های ما در همین حده
مشکل دیگمون هم پشتیبانی هوایی موثر از نیروهامون در سوریه هست.توانش هست اما به خاطر دولت صهیونیستی ریسک بزرگیه بردن نیروی هوایی
انشالله در روزهای اینده شاهد پیروزی رزمندگان محور مقاومت خواهیم بود
  • Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.