GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

فکر کنم این دوشپرتاب ارتفاع 3.7 و برد 6 کیلومتری داره و درصد موفقیت قبضه سالمش 70 درصد در مقابل 90 درصد استینگر و ایگلا هست.قیمت در بازار سیاه بالای نود هزار دلار.ایا هنوز بالگردهای روسی عملیات دارند؟چون با رفتن روسها سروکله این حجم به نسبت قابل توجه دوشپرتاب پیدا شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

دوستان گرچه این‌مدت زیر حملات تروریست ها بودیم و شهیدانی هم دادیم اما خبرهای خوبی میرسه از سوذیه گویا روسیه دوباره واحد های توپخانه ایش رو در سوریه فعال کرده و داره به شمال سوریه‌منتقل میکنه و طبق گفته‌ یکی از خبرگزاری ها روسیه داره خودش رو برای حمله گسترده در مقیاس بزرگ‌ اماده میکنه گویا طوفان‌حلب که دوستان میگفتن قراره کم کم شروع بشه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

دوستان گرچه این‌مدت زیر حملات تروریست ها بودیم و شهیدانی هم دادیم اما خبرهای خوبی میرسه از سوذیه گویا روسیه دوباره واحد های توپخانه ایش رو در سوریه فعال کرده و داره به شمال سوریه‌منتقل میکنه و طبق گفته‌ یکی از خبرگزاری ها روسیه داره خودش رو برای حمله گسترده در مقیاس بزرگ‌ اماده میکنه گویا طوفان‌حلب که دوستان میگفتن قراره کم کم شروع بشه .

سلام دوست عزیز

این خبرها از کجا داره میرسه؟!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همزمان با ادامه محاصره شهر دیرالزور واقع در شرق کشور سوریه از سوی گروه تروریستی تکفیری داعش، هواپیماهای باری ارتش سوریه روزانه اقدام به ارسال کانتینرهای حامل مواد غذایی و دارو برای دهها هزار نفر از شهروندان این کشور می کنند.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/2/1/1576820_707.jpg

قابل توجه دوستانی که میگفتن احتمالا سی -130 هست کاملا مشخصه

بیش از 90 درصد استان دیرالزور از سال 2014 با همکاری برخی عشائر اهل سنت ساکن در آن به اشغال داعش در امده اما با مقاومت شدید نیروهای نظامی سوری، فرودگاه نظامی دیرالزور و چند محله اطراف آن همچنان تحت سیطره نیروهای دولتی باقی مانده استو فرماندهی ارشد نظامیان سوری مستقر در دیرالزور بر عهده سرتیپ عصام زهر الدین فرمانده درزی مذهب لشگر 104 گارد ویژه ریاست جمهوری ارتش سوریه قرار دارد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/2/1/1576821_791.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/2/1/1576822_481.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/2/1/1576825_629.jpg

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/2/1/1576827_945.jpg

اگه امکان  داره زحمت تصاویر رو در گالری بکشید

درود بر شهیدان وطن
لعنت بر دشمنان حضرت علی  علیه السلام

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راستش رو بخواید نمیدونم این مطلبی رو که بیان میکنم!

اینجا و این تاپیک مکان مناسبی هست براش یا نه!

و امیدوارم منو متهم به خیالبافی کردن نکنید! :mrgreen:

به نظر من با توجه به جنگ سوریه!اینده جنگ در جهان به این سمت داره میره!

شما هر چقدر هم که بمب و موشک و حتی از نوع اتمی داشته باشی!

برای اینکه بتونی منطقه ای رو که اکثریت غالب اون مخالفان شما هستن تصرف کنی !

احتیاج به نوع دیگه ای از سلاح دارید!نه تانک !نه هواپیما و ...!خاص!

ما احتیاج به سرباز اینده داریم!

یه چیز تو مایه های ایرون من!انت من!بت من و ...!

شاید شما بگید این صحبتا تخیلی هست!و رسیدن به همچین جنگ افزار هایی نیاز به سطح بالای فناوری و ... داشته باشه!

اما این رو تصور کنید که اگه همچین جنگ افزاری سبب بشه!رزمنده در مقابل انواع گلوله ها و ترکش ها مقاوم بشه!

و همینطور باعث افزایش توان پیامش مسافت و حمل تجهیزات بشه!

چقدر میتونه در صحنه نبرد تعیین کننده باشه!

باید روی همچین سلاحی سرمایه گذاری کرد!

وگرنه باید اینده ای رو شاهد باشیم!که سربازان ما شانسی در مقابل دشمنان نخواهند داشت!

قطعا اونها روی همچین مواردی دارن کار میکنن!

یا سلاح هایی دیگه!که شاید تاحالا زیاد ضرورت وجود اونها احساس نشده!و شاید با یکم تخیل پردازی!بشه انواع جدیدی از اونها رو بوجو اورد!(:

• Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم 

در حقیقت ، دوستان بیشتر از بیست و چند صفحه در رسای داشتن سلاح هسته ای بحث کردند ، صفحه کلید رایانه بنده از بین رفت که اثبات شود استخوان بندی رزم در قرن 21 ، صد و هشتاد درجه متفاوت از تمام نیردهای قرن بیستم  است . 

سر همین موضوع ، دوستان علاقه مند کار کنند ، ( نیازی به بررسی همه جنگها هم نیست . همین که  از جنگ ما با عراق شروع کنند و بعد جنگ 1991 و 2001 و 2003 و بعد عراق و سوریه را بررسی کنند کافی هست ) 

متاسفانه علاقه ای به بررسی عمیق وجود ندارد و این آفتی است که تمام انرژی انجمن را بخودش  جذب کرده . 

از کلاه خود و سر افزار  تا تجهیزات انفرادی ، سلاح انفرادی ، یونیفرم ، ارگونومی سلاح و تجهیزات ، استتار ، مهمات ، تجهیزات ارتباطی ، تاکتیکهای رزم انفرادی تا رزم شبانه ، کار روی تاکتیکها از رده تیم و دسته تا حداقل رده گروهان و گردان ، چگونگی رزم مرکب و...... 

در همین تاپیک  عرض کردم ، دوستانی که جنگ سوریه را از ابتدا پیگیری کردند ، جمع شده و یک تیم را تشکیل بدهند و با دسته بندی موضوعات ، روی آنها کار کنند ولی بازهم بدلیل آن عادت قدیمی که صرفاً تنها بلد هستیم کار کنیم ، تنها زمان ارزشمند دارد تلف می شود 

صحبت های شما کاملا متین و درست هست

علاقه وجود داره دوست عزیز!

نیاز هست یک فرمانده خوب باشه و بتونه جهت بده به این افکار و گرایشات دوستان حاظر در انجمن!

بنده که با وجود اینکه کارم تو دنیای واقعی چیز دیگه ای هست!

اما علاقه عجیبی به موضوعات نظامی دارم!و به همین دلیل به این فروم پیوستم!

از علاقه ام به مجله جنگ افزار!تا زیر نظر گرفتن پادگان وزارت دفاع تو حکیمه !که کنار پردیس ما بود!

و رصد تمامی تجهیزات و ... که اونجا دپو میشد !و یا کار ساختمانی و ... میشد!(:

و بعد هم پیوستن به میلیتاری!

اینجا هم اگه دانش و توانایی ما قابل عرضه در زمینه ای باشه!خوشحال میشم در یک کار گروهی بتونم قسمتی از کار رو انجام بدم!

هر چقدر هم که کوچیک باشه !

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه جلیقه محافظ و تفنگ خوب تهیه کنند سوپرمن پیش کش

اگه شهید طهرانی مقدم هم افکاری مثل شما داشت!

قطعا در زمینه موشکی اقتدار امروز رو نداشتیم!و تمام افتخارمون ساختن چندتا خمپاره بود!

قطعا همچین افکاری نه باعث پیشرفت فردی میشه!نه جمعی!

این رو هم بدون نیروهای ما تقریبا میشه گفت جلیقه و تفنگ خوب رو دارن!

نمیدونم چرا اکثر مردم از داشتن افکار بزرگ میترسن!

بعد هم صحبت من از جنبه یه فن و علاقه مند به موضوعات نظامی هست!

شما من رو احتمالا با فرماندهان نظامی اشتباه گرفتید!(:

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

اگر دوستان حقیقتاً و نه به حرف ، به کار گروهی علاقه مند باشند ، الی ماشا... ایده وجود دارد . آن هم براساس موضوعاتی که  حداقل در وب پارسی ، نظیرش وجود ندارد ، حداقل تعداد هم 15 تا 20 نفر کاربر پای کار نیاز هست .

به شرط اینکه پای کار باشند و نه اینکه هرکسی به میل و علاقه خودش . کار سختی هست ، بسیار زمان بر و هرکسی دوام نمی آورد . فقط کسانی تا آخر خواهند بود که حقیقتاً علاقه مند باشند . این شکلی ، همین 15 تا 20 نفر ( در بهترین شرایط ) و در بد ترین شرایط ، 8 تا 12 نفر ، هسته اصلی مخزن فکری را تشکیل می دهند که هر اتفاقی در حوزه دفاعی افتاد ( داخلی ، منطقه ای و فرامنطقه ای ) ، تحلیل های آنها ، حرف آخر را در زمینه مورد نظر خودش بزند . 

این مساله بتدریج به جایی می رسد که تبدیل به یک برند ( نما نام ) در فضای وب خواهد شد و به همین دلیل ، هیچ سایت خبری و ... جرات نخواهد کرد مطالب را بدون موافقت و بصورت رایگان ، بعنوان خبر خودش ،  ثبت کند .

من که به شخصه خوشحال میشم !بتونم قسمتی از کار رو بر عهده بگیرم!به اندازه توانایی هام!

و در کنار عزیزان دیگه باعث رشد برند میلیتاری در فضای مجازی و واقعی بشم!

و ادم پای کار هم تو صحنه مشخص میشه چه کسی هست! نهایتش اینه که مدعی ها کنار میکشند!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند وقته دارم فکر میکنم که ایا میشه یک شرکت دانش بنیان برای تولیدات نظامی راه انداخت؟

از لحاظ قانونی و هم از لحاظ توانایی فروش محصولات تولیدی؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.