GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

فرمانده ارشد اطلاعاتی اسرائیل (ژنرال هرتزی هلوی، رییس رکن اطلاعات ارتش اسرائیل ) در یک سخنرانی علنی با تاکید بر اشتراکات اسرائیل و عربستان در تقابل با ایران، از «عملگرایی» پادشاه سعودی و حکومت آن کشور در مقابل تهران ستایش کرد. سگ زرد برادره شغاله

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسیر ایرانی دادیم جنوب‌ حلب، به هیچکی هم نه به النصره اسیر دادیم.
IMG_20160616_082039.jpg

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط rezatizi، 27 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 27 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است

توصیه بسیار مهم رئیس ستاد اقامه نماز در مورد تنها راه سامان بخشیدن به همسران شهدای جبهه

ar_0.7.pngIMG11394423.jpg
خراسان رضوی زمان : ۱۳۹۵/۳/۲۷ -  شناسه خبر: ۴۳۲۷۳۰
درس هایی از قرآن(۸)
تعدد زوجات مشروط به عدالت، به صلاح مملکت است
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در حرم رضوی گفت:‌ از مشکلاتی که همه دولت های دنیا از جمله دولت خودمان را با آن مواجه ساخته، زندگی زنان سرپرست خانوار می‌باشد که تنها راه حل کاهش فساد در جامعه تعدد زوجات مردان، مشروط به عدالت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور همزمان با شب وفات حضرت خدیجه(س) در برنامه درس هایی از قرآن کریم در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: پیامبر(ص) پس از وفات حضرت خدیجه(س) تعدد ازدواج داشتند،

سامان بخشیدن زنان سرپرست خانوار

رییس ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: یکی از مشکلاتی که همه دولت های دنیا از جمله دولت خودمان چاره ای برای آن نیافته است، زندگی زنان سرپرست خانواده و بیوه است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی افزود: در تمام تاریخ و در اکثر کشورهای دنیا آمار مرگ و میر مردان بیشتر از زنان است البته عوامل متعددی از جمله شهید شدن در جبهه، سفرهای کاری، تصادف یا حوادث محل کار دلیل این آمار است.

وی با اشاره به زندگی زنان بیوه و سرپرست خانوار ابراز کرد: هیچ وجدان سالمی اجازه نمی دهد نسبت به زندگی بیوه زنان بی تفاوت بود، از طرفی هیچ پسری حاضر به ازدواج با بیوه زن ها نیست، فرض بر این که همه زنان بیوه همچون حضرت معصومه(س) و مریم(س) پاک دامان و طاهر بمانند در حالی که با شرایط امروز این امکان پذیر نیست، بنابراین تنها راه سروسامان بخشیدن زنان بیوه، تعدد ازدواج مردان مشروط به عدالت است.

گفتنی است، برنامه درس هایی از قرآن از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی ویژه ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 22 در صحن جامع رضوی اجرا می شود.

منبع: سایت رسانیوز

http://www.rasanews.ir/detail/News/432730/84

ویرایش شده در توسط FBI
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 27 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 27 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است

فرمانده ارشد اطلاعاتی اسرائیل (ژنرال هرتزی هلوی، رییس رکن اطلاعات ارتش اسرائیل ) در یک سخنرانی علنی با تاکید بر اشتراکات اسرائیل و عربستان در تقابل با ایران، از «عملگرایی» پادشاه سعودی و حکومت آن کشور در مقابل تهران ستایش کرد. سگ زرد برادره شغاله

,واقعا جا داره از همین تریبون تبریک بگم به مسئولین ایران که در عرض چند سال باعث ایجاد رابطه جدید بین دو دشمن شدن خسته نباشی پهلوان خدا قوت قهرمان :applause: :applause:

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

اسیر ایرانی دادیم جنوب‌ حلب، به هیچکی هم نه به النصره اسیر دادیم.
IMG_20160616_082039.jpg

رسانه های دشمن نوشتن که نیروهای ایرانی و فاطمیون برای تصرف معراته حمله کرده بودن که شکست خوردن و یک سری کشته و یک نفر هم اسیر شدن

جیش الفتح یک خبر گذاشته که بین نیروهای حزب الله و ارتش سوریه درگیری شدیدی در حیلان و البریج در شمال حلب روی داده این چیه جریانش؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جیش الفتح زر زیادی زده.ممکنه بین نیروهای ایرانی و سوری درگیری رخ بده ولی بین حزب الله و سوری ها بعیده.
البته تفکرات بعثی بعضی از نیروهای ارتش سوریه با مزاج ما و حزب الله اصلا سازگار نیست.
در مورد این اسیر هم آنچه که مشخصه اینه که زخمیه و تنها جای امیدواری اینه که در سال های اخیر نسبت به اسرای ایرانی و حتی فاطمیون تروریستها کمی عاقلانه عمل کردن و معمولا دست به تبادل اسرا میزنن.

واقعا برام عجیبه که تا کی میخوایم اینطوری عمل کنیم.در عملیات محرم واقعا چیزی که ما مصرف کردیم نهایتا گرد و خاک ته زاغه مهمات های سپاه و ارتش بود.
الان هم میشه به روسها و امریکایی ها و ترکیه و عربستان ثابت کنیم که اگر بخوایم یک تنه هم میتونیم ادامه بدیم.حداقلش پس گرفتن العیس و خان طومان هست.
والا بدون پشتیبانی هوایی روسها هم میشه آتیش جهنمو ریخت رو سر این حرومیا.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این دو نفر از روز اول باهم اعزام شدن و رفاقتی عمیق دارند،طوری که کاملا به همدیگه وابسته ان...
شهید احمد مکیان تو منطقه به احمد عباسی معروف بود و چون با سید رحیم همیشه باهم بودند،یکیشون شد رحیم و یکی رحمان...
رحمان و رحیم قصه ی ما،رفاقتشون مثال زدنیه...
امروز یاد قسمتی از کتاب،
"پایی که جا ماند "افتادم...
میگن سعی کنید تو منطقه با کسی رفیق نشید!!!
چون رفاقت های اینجا دوومی نداره
خلاصه،تو تدمر ،سه نفر به غیر از رحمان،مجروح شدن...البته به اضافه ی چند نفر دیگه،من جمله سید رضا حسینی(یزد)...
اونجا ،رحمان داشت خودشو برا رحیم میکشت که خونریزی شدیدی داشت و ترکش به سر و دستش خورده بود...
حتی علیرغم اینکه باید تو خط میموند،همراه رحیم سوار ماشین شد
تو ماشین یکسره قربون صدقش میشد و با گریه میگفت: داداش قربونت برم،مدال بی بی رو تنهایی گرفتی و...
تو همون حین، جو گیر شد و برا سلامتی رحیم،یک دونه نه،یه گله گوسفند نذر بی بی زینب سلام الله علیها کرد...
خلاصه، راهی درمانگاه عقبه شدیم و بعد یکشب بستری،به بیمارستان حمص منتقل شدیم...
اونجا، نسبتا حال سید ابراهیم از بقیه بهتر بود...
لذا،مثل پروانه دور بچه های مجروح میچرخید و احتیاجاتشون رو برآورده می کرد...چون امکانات اون بیمارستان بخاطر شرایط جنگی مناسب نبود،از جیب شخصیش برا بچه ها کباب میخرید...
یادم نمیره،یکی از بچه ها،یه تیر تو شکمش و یه ترکش به پاش خورده بود و خونریزی داخلی و درد شدیدی داشت...
تمام بدنش ،مثل پاهاش و دست و صورتش هم خونی بود...
سید هم مثل لل ه(دایه)(به قول خودش این کلمه رو در وصف شهید سید اسحاق موسوی ،که نوکری مجروح ها رو میکرد،بکار میبرد)
تر و خشکش میکرد و با يه پارچه ی مرطوب ،خونهای خشک شده ی لای انگشتان دست و پاش رو پاک میکرد و به محض احساس ناراحتی و درد مجروحین میرفت سراغ پرستار و حتی شده با دعوا،تقاضای مسکن براشون میکرد...
یه بنده خدایی هم از سر دلسوزی،برا بچه ها ساندویچ.....خرید و آورد...گفتیم بابا قراره بریم اطاق عمل و باید ناشتا باشیم...
گفت :ما فیه مشکله(ینی عیبی نداره مشکلی نیست بخورید)ما هم گفتیم که از پرسنل هست و حتما اینجا قانونش فرق داره...
همه دور هم دلی از عزا درآوردیم و بعد چندین روز، یه شکم سیر غذا خوردیم...
یکی یکی میرفتیم اطاق عمل،تا نوبت من شد...
تو اطاق عمل پرسیدن،چیزی که نخوردی؟
گفتم اتفاقا یه ساعت قبل مثل بقر چیزی خوردم...
دکتر کلی خندید و مونده بود چی بگه...
خلاصه چون عمل سختی بود و باید سریعتر پیوند انجام میشد،بیهوش نکردن و با بی حسی شروع کردن...
خیلی جالب بود چهار نفر پرسنل اتاق عمل،یکیشون شیعه،دو نفر سنی و یه نفر مسیحی بود...
صدای تیراندازی هم که از اطراف بیمارستان میومد،دیدم یکیشون هم سیگارش رو آتیش زد و یکی دیگه هم داشت دلرش رو آماده میکرد...
با خودم گفتم یا خداااا، داعش اگه موفق نشد ما رو بکشه،اینا حتما موفق میشن...
خلاصه،منم خیره به دلر کاری دستم و سیگار روی لب تکنسین اطاق عمل که پک های پی در پی میزد،نگاه میکردم،البته جالب بود که گوشی رو هم به پرستار دادم و گفتم فیلم بگیر...
حین عمل ،دکتر مرتب به ساعتش نگاه میکرد،بعد از عمل،دکتر گفت: طی 94 دقیقه عملت کردم...
گفتم ینی رکورد شکستی؟؟!!
گفت :آره...عمل سه ساعته رو به نصف رسوندم...
خلاصه،منتقل شدم تو بخش و یکی یکی رفقا میومدن...
یکی از بچه ها که غذای سنتی سوریها رو دوست نداشت و قبل عمل چیزی نخورده بود رو بیهوش کرده بودن...
وقتی آوردنش،هنوز کامل ریکاوری نشده بود....
خانوم پرستار اومد بالا سرش تا کامل بهوش بیاد،اونم تو حالت گیجی،دست انداخت گردن خانم پرستار...
ماهم گفتیم:سید جان چیکار میکنی؛خودتو کنترل کن...ولی گوشش بدهکار نبود...(نگو که فک کرده بود شهید شده و این بنده خدا رو با حوری اشتباه گرفته بود)
یکی دو روزی گذشت و قرار شد ۷ نفر از بچه ها متتقل بشن بیمارستان دمشق و بعد هم بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف ...فقط حقیر بخاطر عمل سنگین،باید دو روز دیگه و تنها اونجا میموندم...
بچه ها همه سوار یه آمبولانس (با شرایط سخت...چون ماشین هایس بود و صندلی هاشو برداشته بودن و عقبش یکسره شده بود و خیلی راحت باید نشسته ،حدود ۲۵۰ کیلومتر رو به همون حالت طی میکردن)جهت اعزام به دمشق شدند...
موقع خداحافظی و جدا شدن از بچه ها خیلی سخت بود...به سید گفتم: داداش منو تنها نذارین،تو این دو روز حوصلم سر میره...که یکیشون گفت:خوش بحالت،کاش من جای تو بودم...گفتم چرا؟ گفت: دویوونه اینجا پر از حوریه...بعد همه با هم زدیم زیر خنده
قبل از حرکت ماشین،سید گفت:فلانی من حواس راننده رو پرت میکنم،تو از در بغل بپر بالا،ما قایمت میکنیم...
همین کارو کردیم،ولی موقع رفتن،آمار گرفتن و فهمیدن...
پیادم کردن و سید هم قاط زده...گفت بچه ها اعتصاب میکنیم،یا فلانی هم با ما میاد،یا هیچکدوممون نمیریم...
خلاصه،کار به رییس بیمارستان که اون موقع تو محل کارش نبود رسید،تلفنی باهاش هماهنگ کردن و منم بالاجبار با رفقا فرستادن...
تو راه چه صفایی کردیم...
"کلنا داغونتیم یا زینب" رو میخوندیم...
هیچ موقع اون لحظات از ذهنم پاک نميشه...
از اون جمع،سید ابراهیم،سید رضا حسینی،احمد،و به نفر دیگه پر کشیدن...
رسیدیم بیمارستان دمشق...
اون موقع مادر رحیم ،تو گروه بود و مدام سراغ (رحمان و رحیم )احمد و رحیم رو ازم میگرفت...
مونده بودم چی بگم،رحیم گفت :حاجی هیچی نگی...
بالاخره تماس گرفتن و گوشی رو دادم به رحیم و با مادرش صحبت کرد...
مادرش گفت سریع یه عکس از خودت و احمد بفرست...
کله ی رحیم هم که باند پیچی و بالباس بیمارستان بود...
سریع لباسشو عوض کردیم و باند سرش رو هم باز کردیم(بخیه ها پشت سرش بود و دستش هم از ساعد ترکش خورده بود که زیر آستین مخفی شد)
و سه تایی عکس گرفتیم و فرستادیم...
بعد از اینکه اومدیم تهران،و یکی یکی مرخص شدند و من موندم...
سید دلداریم داد و گفت هر روز میام بهت سر میزنم...
امروز یکی از رفقا گفت :رحمان(شهید احمد مکیان)به قولش وفا کرد و گفته بود نذرمو ادا میکنم و تا آخر عمر هر سال،شب رحلت حضرت زینب سلام الله علیها،یه گوسفندی که برا سلامتی رحیم نذر کردم و میکشم...
دیدم ساعت ۱۲ شب رحلت بی بی ،رحمان ۲کیلو گوشت نذری آورد و گفت:الوعده وفا....
بی بی هم نذاشت نوکرش زیاد سختی بکشه و زود خریدش...

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر جدید و تایید شده: نیروهای حزب الله به جنوب حلب برگشتند.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 28 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 28 خرداد 1395 - دلیلی ارایه نشده است

لوله‌های انفجاری ارتش سوریه علیه تروریستها چیست

thumb_alalam_636016097730228557_25f_4x3.

به نقل از "شام تایمز"، براساس شواهد و قرائن ادعای رسانه‌ها و پایگاه های اینترنتی وابسته به تروریست‌ها مبنی بر استفاده ارتش سوریه از لوله های انفجاری علیه تروریست ها دروغ است.
رسانه های وابسته به تروریست ها برای بار دوم ادعا کردند که در ریف حلب شمالی بویژه جبهه البریج از این سلاح استفاده شده است، اما واقعیت این است که پرتاب موفق این  محموله انفجاری جز از طریق سکوهای ویژه، امکان‌پذیر نیست و احتمال این که این عملیات بخشی از آزمایش هوایی این سلاح باشد، ضعیف است.

thumb_alalam_636016098170772607_25f_4x3.

عکس استفاده نیروهای سوری در تدمر از  سامانه دیگری از سامانه های پاکسازی میدان های مین در حالی منتشر شده که چند روز است، رسانه های وابسته به گروه های تروریستی در حمص عکسی از منطقه  تیر معره (عکس بالا) را منتشر کرده اند که بقایای موشکی را نشان می دهد که مشخص شده محموله انفجاری از نوع "UZP-83" ویژه سامانه "UR-83p" است و این منظومه در حقیقت به روز شده و ارتقا داده شده سامانه "UR-77" است.
ویژگی این محوله انفجاری آن است که، مانند عکس پایین، به طور جداگانه و بدون استفاده از هیچ حامل یا کامیون یا خودروی زرهی قابل استفاده است؛ این عکس از عملیات تدمر گرفته شده و پرتاب محموله انفجاری را از داخل یک کامیون برای انفجار میدان مین نزدیک تدمر نشان می دهد و این محموله می تواند مسافتی 450 متری را در یک انفجار پوشش دهد.

لینک ؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

با ویدئویی که تروریست ها منتشر کردن به نظر میرسه حداقل نیمه شمالی روستای خلصه در حمله اخیر جیش الفتح سقوط کرده . ضمنا امروز ادعا کردن که یه ایرانی عضو جیش الفتح به اسم ابوعباده الاحوازی در درگیری با نیروهای ما هلاک شده . در معراته هم چند شهید و چند اسیر دادیم که عکس اسیر ایرانی رو دوستان گذاشتن سه تا از نیروهای حرکت نجبای عراق هم اسیر شدن . پیکر چند شهید هم در منطقه جا مونده که تصاویرش رو منتشر کردن .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام به دوستان

چیزی خیلی وقته فکره منو به شدت درگیر کرده اونم اینکه چرا واقعا چرا از پهباد های مسلحمون استفاده نمیکنیم؟

چون میتونه به شدت وضعیت مارو عوض کنه ونیازمون رواز روسها  کم کنه

حداقل برای ازمایش اونها در شرایط واقعی واموزش بهتر نیروها

نکنه واقعا .......

اگر واقعا موشک های سدید جواب نمیده حداقل از پهباد های انتحاری برای ضربه زدن برای مراکز فرماندهی و پایین بردن روحیه انها خیلی موثره

حساب کنید پهبادی انتحاری در شب در مثله اجله معلق انها بخوره خیلی روحیه انها را خراب میکنه حتی اگر بصورت گسترده استفاده نشه

شاهد 129 نخواستیم  حداقل پهاد انتحاری میتونیم استفاده کنیم

یعنی از زمان جنگ با اون مهاجر ها و موشک های ار پی جی که با کش پرت میکردیم الان عقب تر رفتیم؟

بابا من خودم ماشین سازم اگه از چیزی گسترده استفاده نکنیم عیوب ان رو نمیفهمیم حد اقل برای اینده خودمون

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صرفا جهت اطلاع جدایی طلب های عرب اهواز رو به اسم الاحواز مینویسن و اگه این یارو ایرانی باشه و طبق کنیه اش اهوازی خبر جالبی نیس!! البته قبلا زمزمه هایی از بودن تعداد محدودی ایرانی شنیده میشد... خلاصه که یکی از دلایل زدن نیروهای دولتی توسط نیروهای "جیش العدل(بخونید ظلم)" همین حمایت از بشار اسد رییس جمهور سوریه اس طبق گفته خودشون بعید نیس از این قوم تروریست که نیروهم داشته باشن ضمن اینکه قبلا اعلام امادگی واسه اعزام نیرو کرده بودن! ویرایش شده در توسط saeed55338
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر امینور عزیز همه امید ما در بخش خبر رسانی به شماست که انصافا همیشه دقیق بوده اخبارتون.امیدوارم به زودی خبر بزنید که نیروهای متحدین مثل عملیات محرم در حال آماده سازی در جنوب حلب هستن.

به هر حال ما در حال حاضر فقط تو جبهه جنوب حلب به طور جدی هستیم.اگر میخوایم از روس ها عقب نمونیم باید خودی نشون بدیم.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام و تشکر بابت اخبار و پست های بی نقص و زحمات سروران

چیزی خیلی وقته فکره منو به شدت درگیر کرده اونم اینکه چرا واقعا چرا از پهباد های مسلحمون استفاده نمیکنیم؟

دفعه اولی نیست ک این رو میخوانم توی این تاپیک واقعا چرا خبری نیست از این همه تولیدات و رونمایی ها؟ آیا اونطور ک میگن فقط نمایشی هستن یا علت دیگه ای داره؟!! اخه چ معنی داره حدود ده نفر نیروی ما (انسان زنده و نه جسم بی جان و مادی و کیلویی و تعدادی و جفتی. بشکه نفت که نیست آدمه) توی یک روستا پشت ی خاکریز جمع شدن برای دفاع بعد دمپایی پوش عکس هوایی گرفته از اینها منتشر میکنه؟! اصلا نصف عکس هایی که میاد مال دشمن هست و نه خودی خب چه وضعشه اخه؟؟ چه بدبختیه ما گرفتارش شدیم... دیگه تا این حد اخه؟؟؟؟

اساتید فکر این رو کردند که این جماعت به زودی برای خودشان دسته های پهپادی براه میکنند؟! اگر الان خودرو میفرسته روی زمین فردا پهپاد مسلح میکنه میده هوا ما اگر روی زمین نتوانیم با اینها مقابله کنیم چند سال دیگه چی میخوایم بکنیم؟؟

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.