GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

دیدم چندین بار دوستان استفاده از ناپالم رو توصیه کردن. خواستم عرض کنم جنگ ما با سلفی ها و خوارج زمان نه بر سر زمین است نه رو کم کنی تاریخی یا منافع اقتصادی. ما اولا می جنگیم که ثابت کنیم روش صحیح زندگی چیست. اینکه ما مثل اونها نیستیم. هرگز مثل اونها نیستیم که دست به هر کثافتی بزنیم....

داداش ناپالم که نامتعارف نیست!! اونجا هم منطقه مسکونی هم نیست که نگران آتش سوزی گسترده و آسیب به غیرنظامیها باشیم! این وضعیت راموسه دو حالت داره! یا فرماندهان ارتش و متحدین از تحمیل تلفات سنگین به تروریستها حال کردن و میخوان همینطور مدتی تلفات بگیرن و بعد دوباره معبرو ببندن! حالت دوم هم اینه که ما تو آسمون اونجا پرنده مراقبت و

شناسایی نداریم! یه شاهد اون بالا باشه میتونه تمام تحرکات رو شبانه روز رصد کنه ومختصات موقعیت تجمع نیروهای دشمنو به واحد توپخانه بده تا نیروهای مهاجم قبل از حمله تارومار بشن. این گله ها بلاخره یه جایی جمع میشن یا نه!؟ زیاد هم نباید از خط مقدم دور باشن. به نظر میاد با اومدن منپدها بالگردهای روسی دیگه بازنشسته شدن!!! 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا صداوسیما میگه درگیری توی راموسه و دانشکده توپ خانه
ادامه داره و طی چن روز گذشته این مناطق دست به دست شده...بابا اینا فک کنم ۱۲ساعت عقبن از تحولات..خخخ
ولی اینو تاکید کردن که طی چن روز آینده وضعیت مشخص تر میشه.....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

انتحاری و گلوله توپ (خط چرخ ها را دنبال بفرمایید)

ntHry.JPG

آتش خیلی سنگین بود اما شاید مهمات مناسب نبود

هرچه بود تلاش خوبی بود

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حیفه دوستانی که فوقالعاده دارای احترام هستند و قبلاً تحلیلهایی زیبا داشتند؛ به سمت مقولات فرهنگی(!) در وسط نبرد نظامی به جای تحلیل های رک و صریح نظامی -سیاسی پیش برند... در همین راستا تشکر باید کرد از امثال "حاچ رضوان" که صریح و صادقانه و دید مناسب از قضایا هم گزارش هایی قابل باور و مطمین ارائه میدند و هم تحلیلی میکنند که با استناد به دقیقترین اطلاعات و تخمینهاست. البته دوستان دیگه هم زحمت میکشند ولی گاهی فقط اخبار رو یکطرفه ارائه میدند و سکوتی سنگین در طرف معکوس دارند (چشمک!)

یه تعدادی از کاربرا هم رفتن تو کار جنگ روانی بر علیه اعضای سایت میلیتاری!! کسی که به این فروم سر میزنه نیازی به روحیه دادن به شکل مخفی کردن داده های سالم و نشر کذب، نداره!!!  از اونطرفم هستن کسایی که قصد عقده گشایی داشته باشند (البته اگه اخراج یا بن نشده باشند تا حالا)...

در باب تحولات اخیر ترجیحم همچنان نگاه وسیع تر به این فرایندهای اخیره:

سوال : اگر جای غرب باشید در مذاکرات اتی مجبور هستید به روسیه امتیاز بیشتر بدید و راضی باشید به سریع تموم شدن قضایا یا الان با این تحولات اعتماد بیشتر به وحوش پیدا میکنید و سعی میکنید کمترین شرایط طرف مقابل رو قبول کنید برای اینده سوریه؟

سوال: آیا در نظریه " حلب نتیجه جنگ داخلی سوریه را روشن خواهد کرد" خللی وارد شده؟ نظر بر تحلیل های سابق بر اهمیت کوچکترین پیشرفت و پسرفتهایی در این شهر تغییر کرده؟

بحث اخر هم بر اینه که شرایط رو کجا با کجا مقایسه و چه نتیجه ای قراره گرفته بشه؟ نگاهی به وضعیت یگانهایی که مدافع این شهر بودند در حملات اخیر بندازیم :

1- نیروهای تحت فرماندهی ببر  در ارتش سوریه

2- نیروی هوایی روسیه (مثلا خودش رو هم اورد ناتو و دومین قدرت هوایی جهان میدونه)

3- نیروهای تحت سرپرستی ایران ( ما که دیگه یه نفس تا نیویورک رفتن رو حداقل تونایی میدونیم)

الان وضع نیروهای نزدیک به ما از این بهتر میتونه بشه؟ چطوری؟ اعزام نیروی بیشتر؟ پول بیشتر؟ مهمات بیشتر؟ و... 

دوست عزیز کی به شما گفته ما میتونیم یه نفس تا نیویورک بریم!؟ ویزا بگیریم هم یه نفسه نمی تونیم برسیم نیویورک!!  big_grin

ارتش سوریه که همه تکلیفشو میدونیم!  نیروی کیفی و زبده متحدین حزب الله هست که اونم نفرات و نیروش محدوده و نمی تونه در وسعت گسترده سوریه به شکل موثری وارد عمل بشه و فقط در مناطق محدود در عملیاتهای حساس وارد عمل میشه.فاطمیون هم درسته خوب می جنگن ولی تجربه و آموزش کافی ندارن. ایران هم که نمی تونه تو روز روشن یه تیپ کاماندو بفرسته تو سوریه که با مخالفین مثلا معتدل القاعده بجنگن!! اینجوری آمریکا و عربستان هم نیرو وارد سوریه می کنن!! اینکه ما نمی تونیم بصورت تمام عیار وارد نبرد بشیم کارو خراب می کنه! شما فکر کن اینطوری باشه: نیروی خط شکن ایرانی. توپخانه ایرانی. پشتیبانی هوایی ایرانی. اتاق عملیات و فرماندهی ایرانی! به جان خودم تو چند روز حلبو شخم میزدن! هیچی نداشتیم تو چن روز تو خرمشهر 36000 سربازو تارومار کردیم! مشکل اینه نیروها هماهنگ و کافی نیستن! دیگه همه تو میلیتاری از وضعیت پشتیبانی آتش ارتش سوریه از متحدین خبر داریم!! مجبوریم فعلا همینطور کج دار و مریض سر کنیم. تا حالاشم خوب پیش رفتیم. 

راستی نمی دونم چرا برخی از دوستان همه چیز رو سیاه و سفید می بینند!! تو جنگ همه چیز براساس نقشه پیش نمیره و قرار نیست یک طرف همیشه برنده باشه. ما حلبو محاصره کردیم! خب دشمن هم آدمه و مغز داره و نقشه می کشه و از نقطه آسیب پذیر حمله می کنه و محاصررو میشکنه! ولی مگه جنگ تموم میشه!؟ نه!! ما هم دوباره حمله می کنیم و معبرو می بندیم! این جنگ لعنتی شده مثل یه صفحه شطرنج بزرگ! جنگ فقط تو سوریه نیست! تا چند کشور دیگه امتداد داره! از قطر و ترکیه بگیر تا فرانسه و آمریکا!! 

صبور باشید دوستان. شب دراز است و قلندر بیدار! بزارید یکم از این وحوش تلفات بگیریم جیگرمون حال بیاد! big_grin  big_grin  big_grin

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله جناب 

aminor

درست می فرمایند ناامید نشوید جنگ هست دیگه دست به دست شدن همیشه هست نگران نباشد

یک مورد دیگه برخی کانالهای عجیب جهادی خبرهای عجیب و غریب اعلام نکند  و یک نکته دیگه حداقل منابع خبراشون رو هم بگن  اینو مخصوصا برای کانال حیفا هست که عالمو متهم به کپی کردن از کانالش میکنه ولی خودش پشت سر هم اخبار اینجا رو کپی پیست می کنه بدون کوچک ترین تعغیر raised_eyebrow  

ویرایش شده در توسط ramoon

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

☑ تیپ رضوان هرگز از لبنان خارج نخواهد شد چرا که این تیپ وقتی وارد عمل میشه که تشکیلات مرکزی حزب الله با چالش نظامی یا امنیتی روبرو بشه.

☑ بالفرض محال که این تیپ از لبنان خارج بشه ، ازونجهت که این به معنی "رو کردن تمام کارتها" از سمت حزب الله لبنان خواهد بود، حتما باید در سکوت خبری انجام بشه تا بد خواهان مقاومت نتونن به حزب الله آسیب بزنن.

☑ انتشار این خبر ضربه بزرگی به مقاومت می زنه. در صورتی که اسراییل این خبر رو جدی بگیره حمله اسراییل به لبنان برای از هم پاشوندن شاکله حزب الله و یا محورهای عملیاتی حلب برای از بین بردن تیپ رضوان محتمله
در زمین دشمن بازی نکنیم.

سلام به ادمین نویسنده مطلب برسونید ، بفرمایید یگان رضوان چند شهید در غوطه شرقی و قلمون داده ، به گواه بسیاری از شواهد در عملیات نجات خلبان روس هم شرکت داشتند..

بهتره شما در زمین دشمن بازی نکنید.

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر فوری :
بر اساس اخبار رسیده، کنسبا در استان لاذقیه آزاد شد.

فعلا چند تا منبع غیر موثق خبر کار کردن اگر تایید شد باز هم اطلاع رسانی میکنیم.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام به ادمین نویسنده مطلب برسونید ، بفرمایید یگان رضوان چند شهید در غوطه شرقی و قلمون داده ، به گواه بسیاری از شواهد در عملیات نجات خلبان روس هم شرکت داشتند..
بهتره شما در زمین دشمن بازی نکنید.

من فقط مطالب رو از کانال کپی و پیست کردم چون به نظرم خبرهاشون تقریبا دقیق هست، وگرنه از نظر من مطالب شما و آقای امینور معتبرتر از بقیه منابع هستند
به خاطر ارسال مطلب نامعتبر از همه عذر خواهی می کنم
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فقط مطالب رو از کانال کپی و پیست کردم چون به نظرم خبرهاشون تقریبا دقیق هست، وگرنه از نظر من مطالب شما و آقای امینور معتبرتر از بقیه منابع هستند
به خاطر ارسال مطلب نامعتبر از همه عذر خواهی می کنم

نه عذر خواهی لازم نیست برادر جان، من تمام حرفهام هدفش اون ادمین به اصلاح مطلع بود ، که چرت و پرت نشر میدن به عنوان خبر.

وگرنه میدونم شما ننوشته بودین مطلب رو.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم من چندتا فیلم از جبهة فتح الشام و اورينت و خلاصه هرچی راجب فك حصار عن حلب بود دیدم...نمیدونم چرا هیچ خبری از درگیری زمینی سنگین و مقاومت نبود هرچی بود زامبی ها بدو بدو پیش میرفتن و غنایم بدست میاوردن!!!آقا پهباد به درک کوادکوپترم نمیشه برد تا یه جبهه به این محدودی رو پوشش بدن و تا میشه کشتار کنن از تجمع وحوش!؟؟؟

اگر شما دیدی و داری بده منم ببینم!!!؟

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز اینو در نظر بگیرید که دشمن کلیپی که از نفله شدن نیروهاش باشه رو حداقل الان پخش نمیکنه و برای روحیه دادن به نیروهای خودش این نوع کلیپارو پخش میکنه.
به خاطر همینه که شما کلیپ ارتش رو میبینید بمباران توپخانه هست اما کلیپ مسلحین رو میبینید نه.
شاید حتی تو اون کلیپایی که دادن بعد از عقب نشینی ارتش بوده باشه.

خبر ها در مورد فتح کنسبا فعلا تایید نشده است اما شلف و ارتفاعات اطراف آزاد شده و تثبیت شده.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا من به شخصه به این امارهایی که از تلفات وحوش داده میشه شک دارم . یجورایی تکراری شده و بعد از هر درگیری ما شاهد این امارها هستیم (چه در درگیری های جنوب حلب چه در ملاح ) . الان صحبت از 500 نفر تلفات تروریست ها هست اگه درست باشه انتظار داریم با این تعداد تلفات تروریست ها تضعیف بشن درحالی که در جنوب حلب هم همچین امارهایی داده میشد و بعدش در ملاح هم گفته شد صدها نفر تلفات دادن . دیگه اگه قرار بود ضعیف بشن با همون صدها نفر تلفات جنوب حلب و ملاح ضعیف میشدن و نمیتونستن عملیات چند روز گذشته در حلب رو انجام بدن . دشمن رو احمق فرض نکنید اگه دقت کنید دو بار از مواضع خودشون در توپخانه عقب نشینی کردن و بعدش دوباره پاتک زدن این نشون میده برای کاهش تلفات هم برنامه داشتن و حاضر نبودن با هر قیمتی در منطقه زیر اتیش بمونن . ضمنا اونها هم با انتحاری ها و توپ ها و خمپاره ها و تانک ها و تونل های انفجاری و شلیک ضد تانک به تجمع نیروهای ما تلفات میگیرن و اینطوری نیست که تلفات ده به یک باشه و در مقابل 500 نفر اونها ما مثلا 50 شهید داده باشیم . دو طرف راحت جایگزین میکنن نیروهای از دست رفته خودشون رو اگه غیر از این بود تا حالا چند بار تموم شده بودن با این تلفاتی که در 5 سال گذشته دادن .

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Alidragos

⭕️ نیروی کمکی از لوای قدس گروه فلسطینی حامی ارتش سوریه از حندرات به جنوب حلب رسید

⭕️جيش الفتح اغاز مرحله چهارم عمليات خود با هدف تامين و گسترش منطقه اتصال ايجاد شده را اعلام كرد.

⭕️خبرنگار العالم از نزدیک محل به دانشگاه توپخانه گزارش ارسال کرد.
این گزارش از بین آتش و دود ناشی از بمباران های وسیع گرفته شده است
اجساد تروریست ها در منطقه پراکنده است

⭕️ به علت شدت اتشباری ها توسط ارتش در مناطقی که تروریستها توانستند حصر را بشکنند,این شکست حصر بی معنی شده و عبور و مرور تروریستها به مناطق داخل شهر حلب امکان پذیر نیست
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این خبر رو همون کانال که خبر اشتباه قبلی کار کردم گذاشته ، راست و دروغش پای خودش

ساعت صفر برای حمله بزرگ آغاز شد

ارتش سوریه لحظاتی پیش با پشتیبانی نیروهای ویژه حزب الله و مستشاران ایرانی و رزمندگان نجبا عراق و لوا القدس فلسطین ضد حمله سنگینی رو برای تصرف منطقه راموسه و ترمیم خط محاصره شروع کردند

نیروهای خودی تعداد بسیار زیادی از نیروهای خود را به جبهه فرواخواندند و تا لحظه نوشتن این خبر نیروهای #محور_مقاومت از جبهه کارخانه بتن سازی به سوی راموسه پیشروی هایی را داشته اند
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.