GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

✨ساعتی قبل ، حمله ی سنگین به مواضع تروریست ها در حلب شروع شد.

✨دعا فراموش نشه.

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک تروریست دانه درشت به نام يوسف زوعة کشته شده که فرمانده بوده

اینها ادعا کردن که نیروهای ما (نیروهای محور)حملاتی رو در حلب انجام دادن در منطقه ی راموسه و موفق شدن چندین نقطه ی مهم در راموسه رو تصرف کنند ولی جیش الفتح گفته  که این برتری طولی نکشید که ما (یعنی نیروهای جیش الفتح) حملات معکوس انجام دادیم و مناطق رو پس گرفتیم و خسارت زیادی هم وارد کردیم تعدادی کمین و بمب هم در زمین کاشته بودیم (یعنی تروریستها بر علیه نیروهای محور)که منفجر کردیم این فرماندشونم در همین جریانات راموسه تلف شده 

البته این فقط نقل خبر بود ممکنه دروغ گفته باشن

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یعنی می تونیم خوشبینانه  این موضوع رو تصور کنیم که هدف از پیشروی های  لاذقیه رسیدن به جسر الشغور و اغاز عملیات بزرگ ادلب هست در همین محدوده ی زمانی کوتاه ؟ البته جسر الشغور و ادلب  از نقاطی در سوریه هست که تضاد شدیدی با حکومت و محور مقاومت داشتن از قبل این جنگ .اما خب ایا امکانات و نفرات این عملیات هست ؟ هر مدل خوشبینانه نگاه کنیم راه بسیاری  تا این اتفاق مونده . ولی با متلاشی شدن تروریست ها در حلب  این امید یپش اومده که شاید خیلی زودتر از چیزی که فکر می کردیم به این هدف برسیم .اما سوال همچنان این است که  ایا امکانش هست در مدت کوتاه یک عملیات خیلی بزرگ  برای ازاد سازی ادلب صورت بگیره ؟!!!!

من در پارگراف  اولتون حرفی در تضاد با حرف خودم ندیدم که بخوام ردش کنم .بله بنده هم می دونم منشا این بمب کجاست و کدوم کشور . اما چنان علم پیچیده ای نیست ساختش که بگیم سیمرغ فقط یک اسم نه بیشتر . در ضمن حرف بنده فقط یک تمثیل بود  ولاغیر . مشکل ما این حرفا نیست . مشکل ما اینه که هر چی میبینیم رو با واقعیت جمع میبیندیم چه کم باشه چه زیاد و جامع و  کلا چیزی به اسم صبر از لغت نامه ی ما خط خورده .  نمی خوام بگم ایرادی نیست . اما این مثالی که زدین با عرض پوزش و احترام میگم دور از واقعیت . اگر اشراف اطلاعاتی نباشه چنان دفاع جانانه در حلب امکان پذیر نبود .  و پهباد هم  اساس اشراف اطلاعت میدانی و آنی امروزی  هست .این عین واقعیت .  اگر گفتم این کواد های استفادشون به سود تا ضرر این اشتباه نیست . وقتی قرار یک پهباد گرا بده و توپخانه  با  دقتی به مراتب  بدتر بزنه چه بهتر که خودش همچین بمبی رو رها کنه تا خیلی دیر نشده . این هوشمندی نیروی خودی رو نشون میده . بازم میگم دفاع این چنینی بدون اشراف اطلاعاتی نمیشه .فکر کنم صبر کنیم تا  اینده و تاریخ  در مورد این نبرد قضاوت کنه هنوز خیلی زود  که بخوایم بگیم ایران و مقاومت از داشته هاش استفاده نمی کنه .تشکر از نظرتون  :rose:

والا سورنا خیلی سوادش بیشتر منه و بهتر میتونه تو بحث بمبلت ها توجیهت کنه ولی انصافن با برتری مطلق هوایی و اتش پشتیبانی زمینی در محوری که از قبل مشخصه دشمن میخواد حمله کنه و ما امادگیش رو داریم دشمن بیاد و ظرف چند روز محاصره رو بشکنه و کلی تلفات بدی  وعقب نشینی کنی مهمات جا بزاری و اسیر بدی و... انصافن دیگه از هر زاویه ای نگاه میکنم نمیشه بهش گفت دفاع جانانه واژه افتضاح جانانه معقول تر برادر جان

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش تعدادی از ساختمون های 1070رو پاکیازی کرده.درگیری در اطراف آکادمی نظامی هم بشدت ادامه داره.البته به نظرم این حمله اصلی نیست و ارتش داره قدرت وحوش رو میسنجه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا اون بخش فلوجه 2004 که گفتید اعضای القاعده همون داعشی های عزیز هستن که دیدیم کرد ها دذ منبج 2016 با نیروی کمتر فقط و فقط با تاثیر پشتیبانی هوایی جنگنده های ائتلاف چ کردن باهاش اما در مورد ما مدافعی که دست برتر رو چه در اسمان چه در اتش پشتیبانی داره و میدونه قرار این محور عملیات شه و اینطور شکست بخوره دیگه واقعن جای بحثی نیست که بخوایم بچسبیم به تلفات و ... و نتیجه بگیریم دفاع جانانه کردیم اونم در نبرد حیثیتی حلب و محاصرمون بشکنه خودمونم بریم تو شبه محاصره
شما فقط یه لحظه فکر کن نیرو هوایی روسیه نبود و فقط نصف اتش پشتیبانی که ما داشتیم مخالفین هم داشتن اون وقت چه میشد!!!!
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا اون بخش فلوجه 2004 که گفتید اعضای القاعده همون داعشی های عزیز هستن که دیدیم کرد ها دذ بیجی 2016 با نیروی کمتر فقط و فقط با تاثیر پشتیبانی هوایی جنگنده های ائتلاف چ کردن باهاش اما در مورد ما مدافعی که دست برتر رو چه در اسمان چه در اتش پشتیبانی داره و میدونه قرار این محور عملیات شه و اینطور شکست بخوره دیگه واقعن جای بحثی نیست که بخوایم بچسبیم به تلفات و ... و نتیجه بگیریم دفاع جانانه کردیم اونم در نبرد حیثیتی حلب و محاصرمون بشکنه خودمونم بریم تو شبه محاصره

عزیز بیجی رو که حشد الشعبی و ارتش عراق گرفتن. اگر منظورت کوبانی هست داعش تعداد زیادی از کردها کشت، واقعا با اون حجم بمباران ائتلاف که متمرکز بر نواحی غیر شهری اطراف کوبانی بود بیشتر عملکرد داعش بد نبود. در همین منبج ببینید. الان نزدیک دو ماهه داعش توی منبج محاصره هست و سلاح هم بهش نمیرسه داخل شهر، ولی نیروهای مهاجم ساختمان به ساختمان میرن جلو یعنی داعش سر هر متر داره مقاومت میکنه و تلفات میگیره ازشون. من نمیخوام کاملا دفاع کنم، قطعا کاستی بوده، ولی باید با استانداردهای ارتش سوریه و خودمون به قضیه نگاه کنیم. تجربه نشون داده این "مشاورین" نظامی ما معمولا هیچ عملکرد مثبتی نداشتن و همیشه شاهد همون اشتباهات همیشگی هستیم، پس سطح توقعمون رو بالا نبریم به نظرم.

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله من حواسم نبود منظورم منبج بود البته شما به یه نکته توجه کنید که ما مهاجم نبودیم مدافع بودیم که باز نیرو هوایی خیلی تاثیر بیشتری میتونست داشته باشه حتی به روش بمب اهنی روسیه و بشکه ای اسد خصوصن که بازدن عقبه دشمن و نابودی نیروهاشون تو مناطق حاشیه ای شهرمثل به قول شما کوبانی عملن اگه درست میجنگیدیم میشد حداقل محاصره رو حفظ کرد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز شما کجای پشتیبانی روس ها و سوری هارو با امریکا مقایسه میکنید؟؟تازه همون آمریکا هم در پشتیبانی کردها از نیروهای نخبه زمینی برای دادن اطلاعات به جنگنده ها استفاده میکنه و اتفاقا به جای بشکه با دقیق ترین مهمات نقطه مورد نظر رو میزنن.
پشتیبانی روس ها خوبه انصافا اما لطفا با امریکا مقایسه نکنید و نتیجه گیری نکنید که مدافعین ضعیف عمل کردن.
البته به نظر من هم میشد بهتر عمل کرد اما نه با این تفکر که پشتیبانی هوایی بود پس مدافعین میتونستن بهتر عمل کنن.

منتظر خبر های خوب از حلب هستیم.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز شما کجای پشتیبانی روس ها و سوری هارو با امریکا مقایسه میکنید؟؟تازه همون آمریکا هم در پشتیبانی کردها از نیروهای نخبه زمینی برای دادن اطلاعات به جنگنده ها استفاده میکنه و اتفاقا به جای بشکه با دقیق ترین مهمات نقطه مورد نظر رو میزنن.
پشتیبانی روس ها خوبه انصافا اما لطفا با امریکا مقایسه نکنید و نتیجه گیری نکنید که مدافعین ضعیف عمل کردن.
البته به نظر من هم میشد بهتر عمل کرد اما نه با این تفکر که پشتیبانی هوایی بود پس مدافعین میتونستن بهتر عمل کنن.
منتظر خبر های خوب از حلب هستیم.

والا من مقایسه نکردم دوستمون از فلوجه مثال اورد محاصره حلب در سابه پشتیبانی هوایی ارتش سوری و روسیه توپخانه ارتش سوریه شکسته شد در حالی که دشمن نه پشتیبانی نیرو هوایی داشت نه اتش توپخانه انچنانی ته توانمندیش 4 تا انتحاری بود و ما رفتیم در شبهه محاصره ما دلمون خوش مخالفین 7 برابر ما تلفات دادن و میگیم جانانه دفاع کردیم که من میگم ما درست نجنگیدیم وگرنه این اتفاق نمی افتاد این افتضاح پیش نمی اومد نمیدونم کجاش گنگه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

المنار روایت دیگری داره از درگیری های امروز. المنار میگوید مسلحین و المحیسنی و هزار نفر انغماسی میخواستن دیشب دوباره حمله کنند که ارتش سوریه زودتر تجمعاتشون را هدف قرار داده 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از جواب ها.اما نکته ای واقعا ناراحت کننده دیدم و با نهایت ادب نسبت به دوستان بیان میکنم.وقتی کمی به خاطرات سال های گذشته رجوع میکنیم مخصوصا سقوط ادلب حرفای عده ای از دوستان به یادمان میاد .متاسفانه ما در اونجا فرار گسترده برادران جیش العربی سوری رو دیدیم .از هم سبقت میگرفتن در فرار و کلمه ی فرار جانانه برازنده شون بود.در حقیقت یک جا مقاومت دیدیم و ان هم بیمارستان جسر الشغور بود که نیروهای گارد محاصره شده بود .اون مدت همه میگفتن چرا اینقدر ما بد عمل میکنیم چرا این نیروهای حتی اندک در مقابل سیل تروریست های جیش الفتح مقاومت نکردن و بلوک به بلوک بدون درگیری عقب نشینی کردند.ایراد گرفته میشد پهباد ها کجاهستند میگفتند حتی یک کواد کوپتر هم نیست.چنان جو نا امیدانه ای راه افتاده بود که اصلا از ذهن بنده فراموش نمیشه .بعضی چهره های اندوهگین ان روزها همین الانم غمگینند!!!این اتفاقات سر خان طومان هم تکرار شد و کل نبرد موفق امیز متحدین در عملیات محرم به حاشیه رفت.عده ای تلفات نیروهارو اماج انتقادات قرار دادن ولی کمی به نبرد های معاصر امریکا برای مثال در عراق رجوع کنیم میبینیم همون امریکا هم وقتی وارد همچین نبردی میشد تلفات چشم گیر میدادن.ما وقتی قرار در قالب یک ائتلاف زمینی وارد بشیم که از چند ملیت و زبان هستند وضع پیچیده تر هم میشه مثل عملیات d day و ورود متفقین به نورماندی و اروپا که تلفات متفقین چشم گیر بود. اما گذشته به کنار، حال ما دفاعی رو شاهد بودیم که در تمام لحظات نبرد دست بالا با نیروهای ما بود بازم بیایم ایراد بگیریم زیاد جالب نیست.من گفتم دفاع جانانه و بازم میگم چون اولا تعداد نیروهای تروریست در این عملیات بی سابقه بود .دوماتجهیزات و امکاناتشونم بی سابقه بود .سومانه تنها کمیت بیشتری داشتن بلکه از لحاظ اموزش هم کیفیت بالایی داشتن.حال نیروهای ما وقتی دیدن ایستادن به صلاح نیست یک بلوک عقب کشیدن تا تجدید قوا کنند .دیشب جناب امینور اما تلفات وحوش رو تقریبی اعلام کردن تقریبا بالای چهار صد نفر فقط سر همین درگیری ها و تلفات ما حدود صد نفر .فکر یک به چهار بودن امار خود گویای موفقیت هست.مخصوصا که شواهد میدانی هم گویای استمرار برتری نیروهای ماست تا این لحظه.بنده خودم سر خان طومان ایراد گرفتم ولی میگم این دفاع شاید جاییش نقص بود اما جانانه بود.از تجهیزات هم نسبتا استفاده درستی باید شده باشه حال اطلاعات الان بیرون درز نکرده یک حرف دیگست و گرنه همچین موفقیتی بدست نمی امد .بازم میگم بی اشراف‌اطلاعاتی که یکی از ستون هاش پهپاد ها هستند این موفقیت بدست نمی امد .
دوستانی هم در رابطه با کواد جواب هایی دادند که باید تشکر کنم و بگم که موافقم .اما وقتی همچین نواوری امکان داره و به جایی ضرر نمیزنه چه بهتر که همون چهار تا ریز بمب هم برای عکس العکل سریع به کواد های مناسب پیوست کنیم.از سه حمله ای در فیلم توسط این کواد ها صورت گرفت دو حمله بسیار دقیق بود.اما یک حرف که از چشمان دوستان دور ماند این بود که بنده گفتم از این ریز بمب ها در قالب یک پهباد به عنوان یک کیت پرنده استفاده کنیم .در این فیلم از کواد رها شد ولی از همین الگو میتوان‌در تعداد بیشتر برای پهپادی همچون خانواده ابابیل و ...بهره برد.این بار نه چهارتا بلکه پنجاه تا.دقیقا نقش یک کیت خوشه ای برگشت پذیر را میتوان تصور کرد.تاثیر گذاری برای پهباد های کوچک بسیار بیشتر میشه.
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نوع نگاه به "شکست" و "پیروزی" به طرز واضحی جانب دارانه و دلبخواهی داره ارائه میشه....

برگردیم به یکی از جنگهای اسراییل مثل جنگ 22 روزه بر علیه غزه:

اسراییل منطقه بیشتری رو ترکوند، از فلسطینیان کشت... توپخانه و نیروی هوایی در اختیار داشت و مسلط بود برای اتش بر علیه ساختمانها و منطقه شهری!

حالا فلسطینی ها هم راکت اندازی میکردند و خسارات یا تلفاتی جزیی وارد کردند.... شهید زیاد داند فلسطینی ها ...خیلی زیاد!

حالا اگه بپرسیم کی "پیروز| شد و کی " شکست " خورد؟ جواب چیه؟

فلسطینیا چون صدها شهید و مجروع دادند...بدون اینکه زمینی بگیرند ...بدون اینکه صدها اسراییلی رو بکشتند.. فقط دفاع کردند و ما اونها رو پیروز میدونیم! (نگاه درسته البته)

نگاه اشتباه برای قضیه سوریه داره صورت میگیره؛ چون صرفا تلفات وحوش بیشتر از تلفات نیروهای سوری بوده اونها رو شکست خورده می نامیم بدون درنظر گرفتن اینکه اسمان در اختیار نیروی هوایی روس بوده و هست و توپخانه هم که طبق اخبار خود کاربرا شدید فعال بوده....  با این شرایط حمله کردن پیش کش؛ بلکه عدم توفیق در حفظ یک منطقه جز "شکست" به نظر من هیچ تعبیری نداره.

اگه تعریف پیروزی گرفتن تلفاته که اسراییل در تمام جنگهای اخیرش پیروز محسوب میشه چون حسابی خون ریخته!!

• Upvote 18
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما هی میگیم با توجه به اینکه میشد حدس زد دشمن از کدوم محور میاد برتری مطلق در اسمان داشتیم اتش پشتیبانی مون چندین برابر بهتر از دشمن بود مدافع بودیم نه تنها شکست خوردیم و عقب نشینی کردیم غنیمت دادیم اسیر و تلفات دادیم بلکه غرب حلب هم رفت تو شبهه محاصره دوستان میان تقدیر میکنن که خوب دفاع کردیم خوب دیگه ادامه این بحث منطقی نیست
اینم بگم تا ما نفهمیم چقدر وضعمون خرابه هیچ چیزی درست نمیشه فقط یک لحظه فک کنید دست برتر رو در اسمان نداشتیم یا توپخانه اسد نبود و شرایط برابر بود جلو یه مشت دمپایی پوش چ اتفاقی می افتاد؟
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.