GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

گویا جمعی از مهمترین فرماندهان احرار الشام به هلاکت رسیدن.انشالله تایید نهایی بشه

منبع خبر کجاست ؟ چرا خبری نمیشه مردیم از استرس

تروریستها میگویند که پادگان محمیه الغزلان رو تصرف کردن که نزدیک جاده ی خناصر هست.

ظاهرا خبر درسته منم تو نقشه دیدم امیدوارم سریع پس بگیرنش چون عملیات حلب بستگی زیادی به این جاده داره

ویرایش شده در توسط headshoter2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر شما کجای مطالبم منطقش ضعیفه؟
اینکه هیچ سلاح استراتژیکی از دانشکده هوایی و توپخانه به چنگ تروریستها نیفتاده، یا این که همه این سلاح ها رو خودشونم داشتن؟ به نظر شما از نوع و مدل سلاح های توپخانه راموسه تروریستها نداشتند و حالا با غنیمت گرفتن این چند مدل توپ از راموسه سلاح ها شون دیگه تکمیل شده؟ یا این موضوع که پشتیبانهای تروریستها از تهیه و ارسال سلاح هایی که در خارج از محدوده خط قرمز آمریکا قرار نگیره، هیچ مضایقه ای نمی کنند، واستون منطق ضعیفی داره؟ کدوم عملیات تروریستها به علت کمبود تجهیزات و مهمات لغو شده؟ شما فکر میکنید تو این پنج سال تروریستها عملیاتهاشون رو بر پایه سلاح های غنیمتی از ارتش سوریه برنامه ریزی میکردن؟ و برای ادامه عملیاتهاشون محتاج غنیمت گرفتن سلاح و تجهیزات از ارتش سوریه هستند؟ یا کلی شکمشون رو واسه غنیمتهای احتمالی توپخانه راموسه صابون زدند؟ لطفا این لینک رو مطالعه بفرمایید تا از میزان و حجم سلاح و مهماتی که بمانند سیل از کشورهای حوزه بالکان به سوریه روان است تخمینی حاصل نمایید.https://www.theguardian.com/world/2016/jul/27/weapons-flowing-eastern-europe-middle-east-revealed-arms-trade-syria
یا این مطلب که سلاح ها و مهمات غنیمت گرفته شده از دشمن ممکنه دستکاری و خرابکاری شده باشن واستون از منطق ضعیفی برخورداره؟ تو متن قبلی گفتم ممکنه مهمات غنیمتی از توپخانه راموسه دستکاری نشده باشن، ولی دشمن فرض میکنه ممکنه تله ای یا خرابکاری در کار باشه، اینکه سلاح و مهمات دستکاری شده عمدا به دشمن به عنوان غنیمت بدی یه حربه کارآمد هستش، همین ارتش سوریه در ابتدای بحران کلی گلوله خمپاره 60 و 80 از همین مدل دستکاری شده ها میون تروریستها پخش کردن که باعث تلفات زیادی بینشون شده. حتی ویدیو از انفجار این خمپاره ها و کشته شدن خدمه خمپاره رو میتونید براحتی پیدا کنید.(چند وقت پیش یه مطلب در مورد وفور این نوع مهمات در سوریه خوندم، ولی الان یه ساعته دنبالش میگردم ولی نمیتونم پیداش کنم).
در جنگ هم غنیمت میگیری و هم غنیمت میدی، حتی حشد شعبی که جانانه میجنگه و جانانه دفاع میکنه هم من دیدم غنیمت به داعش داده.
یه مطلب رو با اطمینان خدمتتون عرض میکنم، اگه تروریستها غنیمت شایانی (در خور نام توپخانه راموسه) به چنگ می آوردن کلی فیلم و ویدیو ازش تهیه میکردن و یه موج تبلیغاتی راه مینداختن، مثل غنایمی که از اریحا بدست آوردن و الجولانی سردسته النصره میگفت مقدار سلاحی که غنیمت گرفتیم (game changer) هستش، و بازی رو عوض می کنه. از توپخونه راموسه چی گیرشون اومده جز چندتا کامیون اوراق و چند قبضه توپ که معلوم نیست سالمه یا نه.

همینکه شما فک میکنید به چاه بی ته مهمات وصلن حتی اگه وصل هم باشن غنیمت از ارتش اسد مشکلات لجستیکشون رو کاهش میده یا مگه چک کردن یک توپ یا یک گلوله خمپاره چند دقیقه طول میکشه که عملیاتی کردنشون حالا حالا ها ممکن نباشه همه اینها به کنار شما سلاح استراتژیک رو برای من تعریف کنید انتظار ندارید اس 300 اونجا پیدا کنن استراتژیک ترین چیز ممکن در اون منطقه کنترل بر اون منطقه بود که اسد داد رفت
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان خواهش میکنم بیشتر روی اخبار و پیش بینی وضعیت تمرکز کنید، یه بار فوتبال میدیدم گفتم بابا خاک بر سر مربی فلانیو ببر بیرون فلانیو بیار تو دوستم که کنارم بود گفت ها دیگه خوزه مورینیو چیزی نمیفهمه تو با توپ پلاستیکی بازی میکنی میفهمی وجدانا حرفش خیلی درست بود دوستان اونجا کلی فرمانده هستن از همه رنج ما تو شرایط اونجا نیستیم از پشت پرده ها هم خبر نداریم خواهش میکنم پیش داوری نکنین رو همین اخبار تمرکز کنیم و نظر خودمون رواجع به اهداف بعدیو اینا کافیه برنامه نود نیازی نیست دوستان  :applause:

• Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان خواهش میکنم بیشتر روی اخبار و پیش بینی وضعیت تمرکز کنید، یه بار فوتبال میدیدم گفتم بابا خاک بر سر مربی فلانیو ببر بیرون فلانیو بیار تو دوستم که کنارم بود گفت ها دیگه خوزه مورینیو چیزی نمیفهمه تو با توپ پلاستیکی بازی میکنی میفهمی وجدانا حرفش خیلی درست بود دوستان اونجا کلی فرمانده هستن از همه رنج ما تو شرایط اونجا نیستیم از پشت پرده ها هم خبر نداریم خواهش میکنم پیش داوری نکنین رو همین اخبار تمرکز کنیم و نظر خودمون رواجع به اهداف بعدیو اینا کافیه برنامه نود نیازی نیست دوستان  :applause: 

اینچا برای تحلیل و پیگیری اخبار سوریه نه صرفن اغلام خبر ها برای خوندن خبر ها میتونید به راحتی از سایت های خبری که کلن فقط اخبار رو ارائه میدن استفاده کنید 

• Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فیلم زیر رو اگه ببینید متوجه میشید حجم غناثم در چه حد بود که دوستان به چند تا توپ قدیمی پنچر و زوار در رفته محدود کرده بودنش !! این در حالیه که ارتش سوریه میدونست اون منطقه داره سقوط میکنه 

http://webdisk2.downloadchibashi.com/2016-08-12_06:02:198/Tavhid%20va%20Jihod%20katibasi%20-%20Romusiya%20fathi%20_%20%20%20%20%20-%20%20-N7CIHW3lOy0.mp4

لینک زیر هم البته فیلتر ولی باهاش میشه حجم حملات هوایی ائتلاف رو دید 

http://www.centcom.mil/news/press-release/august-11-military-airstrikes-continue-against-isil-terrorists

میزان حمایت هوایی ائتلاف در اوج درگیری های شورشیان محور مارع - اعزاز با خلافت  : ( حد فاصل 1 تا 13 آوریل 2016  ) - 1 آرویل : یک حمله هوایی - 2 آوریل : 4 حمله هوایی - 3 آوریل : 2 حمله هوایی - 4 آوریل :1 حمله هوایی - 6 آوریل : 1 حمله هوایی - 7 آوریل :2 حمله هوایی - هشت آوریل ( سنگین ترین میزان پشتیبانی که منجر به تصرف شهر الراعی توسط شورشیان شد ) : 7 حمله هوایی - 11 آوریل : 4 حمله هوایی - 12 آوریل : 3 حمله هوایی - 13 آوریل : 1حمله هوایی

کل این بمباران در حد یه نصف روز کار نیروی هوایی متحدین در منطقه ای به مراتب کوچکتر هم نبود و ما باز هم با توجه به اینکه اتش توپخانه و زرهی هم داشتیم با دادن کلی غنیمت عقب نشستیم !!! دوستان بهش دفاع چانانه هم میگن

• Upvote 9
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همینکه شما فک میکنید به چاه بی ته مهمات وصلن حتی اگه وصل هم باشن غنیمت از ارتش اسد مشکلات لجستیکشون رو کاهش میده یا مگه چک کردن یک توپ یا یک گلوله خمپاره چند دقیقه طول میکشه که عملیاتی کردنشون حالا حالا ها ممکن نباشه همه اینها به کنار شما سلاح استراتژیک رو برای من تعریف کنید انتظار ندارید اس 300 اونجا پیدا کنن استراتژیک ترین چیز ممکن در اون منطقه کنترل بر اون منطقه بود که اسد داد رفت

برا همین کاهش مشکلاتشون بود که عرض کردم با به چنگ آوردن این غنایم، چند هزار دلاری به نفع تروریستها پس انداز شده.
در مورد چاه بی ته مهمات که فرمودید، توجه شما رو به سخنلن وزیر خارجه عربستان (الجبیر) جلب میکنم، عربستان فقط یکی از پشتیبانان گروه های مسلح هستش، ولی همین آقای جبیر تو تموم حرفاش در مورد سوریه یک ترجیع بند وجود داره-اسد یا به روش صلح آمیز کنار میره یا با زور و به روش نظامی- فکر میکنید الجبیر چطور همچین تهدیدی رو تو تموم مصاحبه هاش (مثل یک سی دی خش دار) مدام تکرار میکنه، بدون هیچ برنامه ریزی از زور و روش نظامی صحبت میکنه؟ یا فکر میکنید این یک تهدید توخالی هستش، عربستان فقط یکی از پشتیبانهای مخالفان اسد هست، میتونی قطر و ترکیه رو هم اضافه کنید. در جنوب سوریه اردن هم هست. آمریکا و پشتیبانی تسلیحاتی ازمخالفان میانه رو هم به اون لیست اضافه کنید،
در ادامه یه لینک ارسال میکنم، تو این لینک یه جدول از انواع و مقدار سلاح های ارسال شده به دو بندر آگالار ترکیه و عقبه در اردن هستش، فقط به تعداد موشکهای تاو تو این جدول نگاهی بندازید و اونوقت درک میکنید که چرا تروریستها با موشک ضد زره، نفر رو هدف میگیرند، اونوقت میبینید که واقعا جز خطوط قرمز غرب در تهیه سلاح، هیچ مانعی در مقابل تامین سلاح وجود نداره، و واقعا تروریستها از بابت سلاح در مضیقه نیستند.
http://www.janes.com/article/59374/us-arms-shipment-to-syrian-rebels-detailed
در مورد اهمیت منطقه، از دست دادن همچین جای مهمی در عرض یک هفته، و نوع دفاع از منطقه، کلی بحث هست، و تا حدودی با شما موافقم. مطلب من صرفا در مورد کمیت و کیفیت غنایم بدست آمده از توپخانه راموسه تنظیم شده بود. ویرایش شده در توسط Ahad1394
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گویا جبل زوقیات در لاذقیه هم به تصرف ارتش در اومده.از طرف دیگه ضد حمله ارتش در حلب ظاهرا داره آغاز میشه.دعا برای رزمندگان فراموش نشه.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.