GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

همین فانتومای چهارصد، پونصد، هزاردلاری هست؟

گرونترین کواد کوپترهای سایز متوسط ساخت لاکهید مارتین آمریکا با قیمت 25000 دلار و AEE آلمان با قیمت 37000 دلار هستن. فانتوم 4 چینی هم 1400 دلار قیمت داره.

فانتوم 2 های چینی هم با قیمت کمتر از هزار دلار برای این منظور خیلی خوب هستن.

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گرونترین کواد کوپترهای سایز متوسط ساخت لاکهید مارتین آمریکا با قیمت 25000 دلار و AEE آلمان با قیمت 37000 دلار هستن. فانتوم 4 چینی هم 1400 دلار قیمت داره.

فانتوم 2 های چینی هم با قیمت کمتر از هزار دلار برای این منظور خیلی خوب هستن.

قیمت ها یعنی چهارصد دلار، پانصد دلار و هزار دلار مدنظر بود البته. کمی کج تابی! پیدا کرده عبارت.

تا به حال تصویری از ک ک این تروریستها در سوریه منتشر شده تا نوعش را تشخیص بشه داد؟ هر چند به نظر میرسه از همین فانتوم ها یا مشابهاتشون باشند که اتفاقا خصوصیاتش کافی هم به نظر میرسه برای موارد مورد استفاده.

مداومت تقریبا 30 دقیقه ای و برد چهار،پنج کیلومتری و دوربین خوب و ارسال انلاین تصاویر و ... با توجه به وزن و قیمت هر دسته ی نظامی ثابت یا متحرک مجهز به حداقل یک ک ک اینچنینی باشه خیلی به کار میاد. هم برای پایش محیط و هم برای هدایت آتش و هم برای تعیین موقیعت و هم برای عدم غافلگیری و خیلی موارد دیگه.

برای همین به نظرم توجه به آنتی کوادکوپترها هم مهمه. به نظرم ما هم با کمی سختی به برخیشون که در اروپا تولید میشند میتونیم دسترسی ولو غیرمستقیم پیدا کنیم که لازمه حتما!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تن مکدانل توی گور میلرزه که چینی ها اسم فانتوم رو برداشتن روی اسباب بازی گذاشتن

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قیمت ها یعنی چهارصد دلار، پانصد دلار و هزار دلار مدنظر بود البته. کمی کج تابی! پیدا کرده عبارت.

تا به حال تصویری از ک ک این تروریستها در سوریه منتشر شده تا نوعش را تشخیص بشه داد؟ هر چند به نظر میرسه از همین فانتوم ها یا مشابهاتشون باشند که اتفاقا خصوصیاتش کافی هم به نظر میرسه برای موارد مورد استفاده.

مداومت تقریبا 30 دقیقه ای و برد چهار،پنج کیلومتری و دوربین خوب و ارسال انلاین تصاویر و ... با توجه به وزن و قیمت هر دسته ی نظامی ثابت یا متحرک مجهز به حداقل یک ک ک اینچنینی باشه خیلی به کار میاد. هم برای پایش محیط و هم برای هدایت آتش و هم برای تعیین موقیعت و هم برای عدم غافلگیری و خیلی موارد دیگه.

برای همین به نظرم توجه به آنتی کوادکوپترها هم مهمه. به نظرم ما هم با کمی سختی به برخیشون که در اروپا تولید میشند میتونیم دسترسی ولو غیرمستقیم پیدا کنیم که لازمه حتما!

عزیز دل برادار همه اینا با یه فرکانس یابی و جمر!!! قابل حل هست، چیز پیچیده ای نیس!!! احساس نیازی نیست، بخصوص ارسال آنلاین تصاویر که مسئله ساده ای نیست، با کوچکترین جم روی هواست.

ویرایش شده در توسط pyaghoubi
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته. حواسم جای دیگری بود و جمله ی شما رو اونطور که باید با دقت نخوندم. بعد از ارسال متوجه شدم و اصلاح کردم.

اتفاقا تو چند تصویر دیدم که فانتوم 3 پرافشنال دست تروریست ها بود. خودم با این کواد کوپتر کار کردم. قابلیت اطمینان بالایی داره و کیفیت تصاویر ضبط شده اش هم خیره کننده هست. البته تصاویر ریل تایمش هم اونقدری با کیفیت هست که بشه بهش اتکا کرد. روی این کواد کوپترها خیلی راحت می شه دوربین های ترمال تجاری با قیمت معقول نصب کرد و اونوقت هست که کاراییش رو در زمینه نظامی نشون می ده. این دوربین ها از ارتفاع 200 متری به راحتی تحرکات موجودات زنده در حد انسان رو می تونن نمایش بدن.

محصولات لاکهید مارتین و AEE هم میلیتاری گرید هستن و به راحتی نمی شه با جمر از کار انداختشون یا تصاویر ارسالی اونها رو هک و مشاهده کرد و ... البته هر دوی اینها رو از بازار غیر نظامی آمریکا به راحتی می شه خرید ولی اجازه صادرات و خروج نمی دن که خوب جکی بیش نیست. می شه یه کانتیر از اینها رو خیلی راحت از آمریکا فرساتاد دبی طوری که هیچکس هم متوجه نشه. نهایتش اینه که می برن مکزیک و از اونجا ارسال می کنن که اگه کسی هم بفهمه با زیر میزی مشکل حل می شه.

عزیز دل برادار همه اینا با یه فرکانس یابی و جمر!!! قابل حل هست، چیز پیچیده ای نیس!!! احساس نیازی نیست، بخصوص ارسال آنلاین تصاویر که مسئله ساده ای نیست، با کوچکترین جم روی هواست.

همونطور که عرض کردم جمر روی لاکهید مارتین جواب نمی ده هرچند بعیده تو سوریه وجود داشته باشه یا در آینده وارد بشه ولی در هر حال همچین چیزی وجود داره.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته. حواسم جای دیگری بود و جمله ی شما رو اونطور که باید با دقت نخوندم. بعد از ارسال متوجه شدم و اصلاح کردم.

اتفاقا تو چند تصویر دیدم که فانتوم 3 پرافشنال دست تروریست ها بود. خودم با این کواد کوپتر کار کردم. قابلیت اطمینان بالایی داره و کیفیت تصاویر ضبط شده اش هم خیره کننده هست. البته تصاویر ریل تایمش هم اونقدری با کیفیت هست که بشه بهش اتکا کرد. روی این کواد کوپترها خیلی راحت می شه دوربین های ترمال تجاری با قیمت معقول نصب کرد و اونوقت هست که کاراییش رو در زمینه نظامی نشون می ده. این دوربین ها از ارتفاع 200 متری به راحتی تحرکات موجودات زنده در حد انسان رو می تونن نمایش بدن.

محصولات لاکهید مارتین و AEE هم میلیتاری گرید هستن و به راحتی نمی شه با جمر از کار انداختشون یا تصاویر ارسالی اونها رو هک و مشاهده کرد و ... البته هر دوی اینها رو از بازار غیر نظامی آمریکا به راحتی می شه خرید ولی اجازه صادرات و خروج نمی دن که خوب جکی بیش نیست. می شه یه کانتیر از اینها رو خیلی راحت از آمریکا فرساتاد دبی طوری که هیچکس هم متوجه نشه. نهایتش اینه که می برن مکزیک و از اونجا ارسال می کنن که اگه کسی هم بفهمه با زیر میزی مشکل حل می شه.

همونطور که عرض کردم جمر روی لاکهید مارتین جواب نمی ده هرچند بعیده تو سوریه وجود داشته باشه یا در آینده وارد بشه ولی در هر حال همچین چیزی وجود داره.

با تشکر فراوان

چرا می‌فرمایید جمر جواب نمی‌دهد؟ مگر شکل آنتن خاص است یا FEC خاصی در کاره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قضیه هک با جم کردن فرق داره عزیز دل برادر!!!! ربطی به کیفیت نداره!! اصول کار ساده است!! بالا بردن سطح نویز در باند فرکانسی مورد نظر!!! اینام که دارن از آیپد استفاده میکنن پس فرکانس عجیب غریبی نیست این یک!!!!

وقتی سطح نویز رفت بالا اصولا کشیدن سیگنال از بیرون از زیر نویز غیر ممکن نیست، منتهی نیاز به پردازش وقت و .... در نتیجه مصرف باتری انرژی و هزارتا چیز دیگه هست!!!! که هزینه 500 دلاری رو میکنه 50 تا 100 هزار دلار!!! تازه اونم جواب درست حسابی نمیده!!!

فکر میکنم تفاوت معلوم بشود!!!

خود جمر هم چیز خاصی نیس یعنی قیمتی نداره!!!! یکیش برای پوشش یه منطقه بالا سر نیروهای خودی کافیه...... در نتیجه فکر نمیکنم این قیاس شما اصلا درست باشه!!!!!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر فراوان

چرا می‌فرمایید جمر جواب نمی‌دهد؟ مگر شکل آنتن خاص است یا FEC خاصی در کاره؟

خواهش می کنم دوست عزیز. متاسفانه در این زمینه اطلاعات کافی ندارم و صرفا از منبع دیگری این مطلب رو نقل کردم.

قضیه هک با جم کردن فرق داره عزیز دل برادر!!!! ربطی به کیفیت نداره!! اصول کار ساده است!! بالا بردن سطح نویز در باند فرکانسی مورد نظر!!! اینام که دارن از آیپد استفاده میکنن پس فرکانس عجیب غریبی نیست این یک!!!!

وقتی سطح نویز رفت بالا اصولا کشیدن سیگنال از بیرون از زیر نویز غیر ممکن نیست، منتهی نیاز به پردازش وقت و .... در نتیجه مصرف باتری انرژی و هزارتا چیز دیگه هست!!!! که هزینه 500 دلاری رو میکنه 50 تا 100 هزار دلار!!! تازه اونم جواب درست حسابی نمیده!!!

فکر میکنم تفاوت معلوم بشود!!!

خود جمر هم چیز خاصی نیس یعنی قیمتی نداره!!!! یکیش برای پوشش یه منطقه بالا سر نیروهای خودی کافیه...... در نتیجه فکر نمیکنم این قیاس شما اصلا درست باشه!!!!!

لاکهید مارتین کنترلر خاص خودش رو داره. از آیپد استفاده نمی کنه.

از طرفی در اصل برای مصارف نظامی و امنیتی ساخته شده و مثل DJI هدف از ساختش صرفا تفریح نبوده و چون آمریکا جای خوبیه!!!!!!!! در بازار غیر نظامی هم عرضه شده. نمی دونم تا چه حد با شرکت لاکهید مارتین آشنایی دارید؟ فکر نمی کنم پهبادی رو که همچین شرکتی اون هم برای ارتش آمریکا می سازه بشه به همین راحتی با یک جمر پایه و ساده از کار انداخت.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون آیپد صرفا برای تنظیم زاویه قبضه خمپارست. با استفاده از جایرویی که تو همه موبایلا و تبلتا الان وجود داره.

ساختن ی چیزی در حد dji فانتوم ب راحتی امکان پذیره با قیمت کمتر و همون کارایی حتی نیاز به خریدش هم نیست...

تو کشور کلی نفر و تیم داریم که کواد رو وارد میکنن یا میسازن...

ایجاد اختلال هم برای این اسباب بازی ها بسیار سادست. تو موردی که برا خودم پیش اومد یکیشو پرواز دادیم و با زیاد شدن ارتفاع کنترلش از دستمون خارج شد و گم شد! بعد بررسی که کردیم دیدم نزدیک یکی از ساختمونای مخابرات پرواز دادیم و احتمالا به خاطر آنتنهای مخابرات بوده...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راکت انداز توس در نبرد حلب؟

اگر فیلم اعلام الحربی رو دیده باشید این مربوط به استفاده جنگنده های روسی از جنگ افزار های ترموباریکه نه برخورد راکت های توس ، گرچه حداقل یک راکت انداز TOS-1A در ستون توپخانه ای نیرو های نمر در 31 آگوست وارد حلب شد (برطبق ویدیو و تصاویر منتشره)

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خواهش می کنم دوست عزیز. متاسفانه در این زمینه اطلاعات کافی ندارم و صرفا از منبع دیگری این مطلب رو نقل کردم.

لاکهید مارتین کنترلر خاص خودش رو داره. از آیپد استفاده نمی کنه.

از طرفی در اصل برای مصارف نظامی و امنیتی ساخته شده و مثل DJI هدف از ساختش صرفا تفریح نبوده و چون آمریکا جای خوبیه!!!!!!!! در بازار غیر نظامی هم عرضه شده. نمی دونم تا چه حد با شرکت لاکهید مارتین آشنایی دارید؟ فکر نمی کنم پهبادی رو که همچین شرکتی اون هم برای ارتش آمریکا می سازه بشه به همین راحتی با یک جمر پایه و ساده از کار انداخت.

عزیز دل بردار 2 ضربدر 2 میشه 4!!!! حالا شرکت نمیدونم چی باشه یا چی!!!! حالا مثلا شرکت لاکهید مارتین یه 2 ضربدر 2 اختراع کرده که میشه 10 مثلا؟

وقتی سیگنال رو نتونی بکشی بیرون!!  SNR رو داغون کنید، اونم برای ارتباط لایو ویدویی!!! اونم وقتی برد یکی دو کیلومتر مطرحه!!! شرکت که مهم نیست!!

این حرف شما بیشتر شبیه اینه من بگم، برای اینکه برای اینکه شما 1 کیلو گرم جرم رو به این ارتفاع پرتاب کنید به اینقدر نیرو نیاز دارید!! ( حالا تلفات اینا بکنار) شما بگید شرکت فلان رو مگه نمیشناسی!!! یه چیزی ساخته فلان!!!!

ایده آل ترین شرایط هم که باشه، تمام قطعات همه چی اصلا ایده آل!!! (بالاتر که نداریم) یه چیزی هست به اسم نویز!!! که سیگنال دریافتی بایست یک مقدار توانش بالاتر از اون باشه، و برای اتصال ویدویی خوب باید توان بالاتری از نویز داشته باشد.

این نیست البته سیگنال زیر نویز رو نشه کشید بیرون، ولی این روشاش اصلا ساده نیست، الگوریتمهای خاص میخواد، روش های عجیب غریب، که این خودش یعنی مصرف توان، انرژی!!! بالا رفتن قیمت دم و دستگاهها....

تازه نمیشه!!!! ویدویی که خودش داستان داره، چون صوت نیس که پهنای باند کمی بخواد.... هرچقدرم کدینگای ضد نویز بزنی (که خودش پهنای باند پیچیدگی و کلی .... میبره بالا)

بهرحال با زیر 20 30 هزار دلار جمع نمیشه اقلش همچین چیزی!!!! که بخواد در برابر جمر عادی مقاوم باشه!!! جمر هوشمند باشه و پهن باند که دیگه هیچی با یه تیونر!!! (اونم با یه تریپ الگوریتم ساده تر از ضدش!!!)

تنها ارتباطایی که براحتی نمیشه جم کرد، ارتباطای موج میلیمتری (نسل 5 موبایل که داره میاد) زیر تراهرتزی، و نوری هست...... که اونم توی این شرایط مشکلات خاص خودش رو داره!!!! کافیه یه جور مسیر بلاک بشه...... و البته فوق العاده گرون هستن این سیستمها، فوق العاده!!!! و مسئله توربولنس فرکانس رزونانس های مواد و ... مطرح هست

همچنین، این چیزی که میبینم، توی عکسا قطعا فرکانس کاری یا وایمکس هست!! یا 2.4 گیگاهرتز یا 5.2 5.8 هایپر لن هست، که جم کردن اینا که کاری نداره!!!! از بی عرضگیه.... متاسفانه.

ویرایش شده در توسط pyaghoubi
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.