GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

من خودم مخالف سرسخت اتش بس به این شکل کنونی بودم و هستم ولی دوستان احساسی صحبت می کنند که البته جا دارد عمیقا متاسف شد.امریکا دانسته نیروهای سوری را (700 متری غرب فرودگاه )بمباران می کند و بسادگی می گوید اشتباه و خطا بوده،(جالبه 7 دقیقه بعد داعش جبل الثرده رو میگیره و امریکا واکنشی نداره) این امر چه ربطی به بود و نبود اتش بس دارد؟ اصلا فرض کنیم اتش بس نبود و باز این اتفاق می افتاد.بهتر نیست بیان کنیم چه واکنشی از سوی محور مقاومت مناسب این حادثه است؟
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به عقیه من بهترین کار اینه بار بعد  با پدافند بیاریمشون پایین و یا پایگاهشونو بمبارون کنیم بگیم اشتباهی بوده

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امریکاییا گفتن فکر میکردیم داعش منطقه رو گرفته و ما اونارو بمباران کردیم.دروغ که شاخ و دم نداره.گفتن جبران میکنیم و از این مزخرفات.
خداروصکر ارتش دوباره منطقه رو از داعش پس گرفته اما برای شهری با موقعیت دیرالزور این تلفات ارتش فاجعه است.
الان بهترین تصمیم ممکن آغاز عملیات جدیدی مثل محرم اینبار به سمت دیرالزور هست.این بندگان خدا تو محاصره از همه طرف تحت فشار هستن.خداروشکر ژنرال عصام تو منطقه نبوده.ممکنه یکی از اهداف امریکاییا ایشون بوده باشن.ترور همچین فرمانده هایی ضربه بزرگیه که راحت جبران نمیشه.وضعیت تو قنیطره هم خیلی حساسه و الان به نقطه بحرانی رسیده با توجه به تحرکات ما و اسراییل.
امیدوارم شهید ایرانی یا لبنانی تو تلفات دیرالزور نبوده باشه...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویر شهدا اگر درست بوده باشه به نظر همگی از آب دیده های میدان جنگ و با تجربه و زبده بودند. قطعا خیلی خسارت بار بوده برای ارتش سوریه و با یک خباثت و پستی خاص! آمریکایی شهید شدند این افراد که در یک شبه محاصره نیروهای داعش هم بودند در اون منطقه خاص. فقط هم نفرات نبوده. در این محاصره ی سنگین تجهیزات متعددی هم نابود شده که شاید قابل جایگزینی نباشه.

از طرفی آمریکا میگه اشتباهی بوده و به قول نماینده روسیه چطور شد که در این مقطع امریکا و پنتاگون به ناگهان یادش افتاد در راستای کمک به نیروهای ارتش سوریه در دیرالزور بعد از این همه مدت عملیاتی با این حجم انجام بده که چنین تلفاتی هم به بار بیاره. اون هم در طول زمانی مستمر و به گفته ی خود احمقشون تازه بعد از زیر نظر گرفتن منطقه به مدت طولانی.

اگر بررسی و زیر نظر گرفتن طولانیشون برای انجام عملیات منجر به قول خودشون چنین اشتباهی میشه اون هم با این همه تجهیزات مدرن و پیشرفته که دیگه حرفی نیست.

اگر هم دروغ میبافن لااقل مرد باشند و مثل بچه ها دروغ نبافند!

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در این عملیات آمریکا به در گفت که دیوار بشنوه! یعنی عصام جان با زبون خوش برگرد همونجا که بودی و الا دو تا اف ۱۶ و دوتا تاندر بولت لازمه برای ۸۰ تا کشته!
معنی دار نیست؟
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

این هم از جواب اس 200 . نکات جالبی در این ماجرا وجود دارد . اوضاع به سمتی رفته که آمریکا نیاز دیده به پشتیبانی از رژیم صهیونیستی واکنش نشان دهد . واکنش ما در این زمینه مهم است . حالا توپ در زمین ما است و البته پیش بینی من سکوت و محکومیت لفظی است و امیدوارم این بار پیش بینی من صحیح نباشد .

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

این هم از جواب اس 200 . نکات جالبی در این ماجرا وجود دارد . اوضاع به سمتی رفته که آمریکا نیاز دیده به پشتیبانی از رژیم صهیونیستی واکنش نشان دهد . واکنش ما در این زمینه مهم است . حالا توپ در زمین ما است و البته پیش بینی من سکوت و محکومیت لفظی است و امیدوارم این بار پیش بینی من صحیح نباشد .

در حقیقت تفسیر اوضاع فعلی سوریه و در این مقطع، این عملیات؛ این هست که ارتش سوریه حق نداره حتی از سر ناامیدی و با توجه به عدم اصابت شلیک هاش با یاس هم که شده، به بمباران خاکش، تجهیزاتش و نفراتش توسط رژیم صهیونیستی واکنش نشون بده به هیچ شکلی و این رژیم مثل بسیاری موارد که در منطقه از حقوقی فرا ملتی! برخورداره در این مورد هم حق نابودی هر چیزی که به نظرش درست نمیاد یا دوست نداره باید داشته باشه.

بعد هم در تفسیر سخنان مدام مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه شکست داعش چندین سال زمان میبره، اوضاع سوریه تا سال ها به همین نحو باقی میمونه و مواردی از این قبیل میشه اینطور برداشت کرد که این سفره ی گسترده و شیرین برای امریکا و اصراعیل در سوریه حالا حالا ها دوست ندارند تموم بشه ( حتی مثلا با بمباران ارتش سوریه به صورت قطع و نابودی این طرف ) و علاقه مندند این بازی را فعلا ادامه بدند چون واقعا سودآورتر از وضعیت فعلی را نمیشه براشون متصور بود.

افزایش کینه های مذهبی و قومی در خاورمیانه.

کشته شدن تعداد زیادی از نفرات دشمن اصلیش یعنی مقاومت و تحلیل منابع مالی و تجهیزاتیشون

هلاکت تعداد زیادی تندروی به ظاهر مذهبی و تخصیص فکر و ذهن حاکمان مرتجع منطقه ای و تولید نیازهایی که امریکا با امتیازاتی براشون برآورده میکنه

توجه بخش زیادی از افکار عمومی به این درگیری ها و فراموشی بسیاری رخدادهای منطقه ای از جمله فلسطین

سوء استفاده از شرایط امنیتی موجود برای پیشبرد برنامه های اطلاعاتی و تروریسم دولتیشون اعم از ترور افرادی که سال ها به دنبالشون بودند و تکمیل سایر اطلاعاتشون

مخدوش کردن چهره ی اسلام به کمک فوران خشمی که گاهی حوادث هولناکی را سبب میشه

عقب ماندگی و ویرانی بیشتر برای خاورمیانه

و لیتس که همینطور میشه بهش بند اضافه کرد...

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر موقع رفتیم سمت قنیطره آمریکایی ها و اسراییلی ها چنگ و دندون بدی نشون دادند

ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اگر جای روس ها بودم از نوژه همدان یک پرواز انجام میدادم و در منطقه دیرالزور بر سر داعش و قنیطره بر سر وحوش النصره و رفقا دوتا تاکتیکال کوچک هسته ای یا نوترونی مینداختم.
نقطه سر خط.
بعلاوه پشتیبانی کامل هوایی از عملیات در این دونقطه تا پاکسازی مرز با اسراییل و رفع حصر از دیرالزور.

اتش بس هم به جای خود باقی باشد فعلا...
  • Upvote 14
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من اگر جای روس ها بودم از نوژه همدان یک پرواز انجام میدادم و در منطقه دیرالزور بر سر داعش و قنیطره بر سر وحوش النصره و رفقا دوتا تاکتیکال کوچک هسته ای یا نوترونی مینداختم.
نقطه سر خط.
بعلاوه پشتیبانی کامل هوایی از عملیات در این دونقطه تا پاکسازی مرز با اسراییل و رفع حصر از دیرالزور.

اتش بس هم به جای خود باقی باشد فعلا...

ماا   هم نظر شما رو دادیم دوستان به اصطلاح متفکر و منطقی  منفی بارونمون کردند :winking:

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی دنبال درگیری نیست، یک تهاجم محدود و عمل جراحی دقیق بود که توسط ارتش آمریکا اجرا شد، پاسخ این اقدام آنقدر هزینه بر است که بعید است کسی پاسخی بدهد.

بعید میدونم روسیه در جریان نباشه، به هر حال اگر تبانی وجود نداشته باشه، حداقل واکنش روسیه برای حفظ وجهه سیاسی خودش، خروج یک طرفه از آتش بس خواهد بود.

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی دنبال درگیری نیست، یک تهاجم محدود و عمل جراحی دقیق بود که توسط ارتش آمریکا اجرا شد، پاسخ این اقدام آنقدر هزینه بر است که بعید است کسی پاسخی بدهد.

بعید میدونم روسیه در جریان نباشه، به هر حال اگر تبانی وجود نداشته باشه، حداقل واکنش روسیه برای حفظ وجهه سیاسی خودش، خروج یک طرفه از آتش بس خواهد بود.

خب اون موقع ما چی داریم؟/

ما یک توافق کردیم که طبق اون ارتش سوربه 80 نفر رو از دست میده و 160 نفر مجروح .

تمام چیزهایی که ما به دست آوردیم اینه.

وقتشه یبار دیگه روس ها به ایران برگردند.

اما نه فقط یک عملیات روسی در خاک ایران بلکه یک عملیات مشترک دقیقا مثا اسرائیل و امریکا تا یک پیغام روشن برای اون ها باشه. بنده چند جا مطالعه کردم دیدم گفتند با تغییرات تعدادی از  تامکت هارو ایران چند منظوره کرده یعنی توانایی بمباران رو هم دارند. پس یا از اونها استفاده کنیم..یا رهگیر های تامکت رو همراه بمب افکن های روسیه به عنوان اسکورت و پشتیبان بفرستیم ..یکی از اون ها قتیطره رو بمبارون کنه و دیگری دیرالزور.

دوستان بیایید واقع بین باشیم..دشمن داره از نرمش ما سو استفاده  میکنه بنابراین اگر بخواهیم اعتبار خودمونو حفظ کنیم ما مجبوریم که  واکنش سخت نشون بدیم .

ویرایش شده در توسط MA5
  • Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با نظر جنابان MA5 , Antiwar موافقم

چندساله که در واکنش به حملات گاه و بیگاه اسراییل به ارتش سوریه و  ترور های سریالی  فرمانده های رده بالای حزب الله و سپاه فقط سرمون رو پایین گرفتیم و منتظر پس گردنی بعدی هستیم.

اسراییلی ها و یانکی ها فهمیدن دیگه پشمی به کلاه نیروهای تکفیری شون نیست .تاکتیک های وحوش بعد از ۵ سال نبرد لو رفته و نیروهای و مقاومت(در راس اونها سهل حسن) یاد گرفتن چطوری حملات شون رو دفع کنن خصوصا در عملیات شکست حصر حلب با یک پوشش هوایی خوب و استفاده از توپخانه و سامانه های موشکی مثل توس، چنان بلایی برسر وحوش آوردن که بخش اعظمی از نیروهای نخبه و طراحان برنامه ریزان عملیاتیشون رو از دست دادن و اگر آتش بس نبود ما تا خود خان طومان رفته بودیم!!

توی بخش جنوبی سوریه هم تاکتیک محاصره-فشار و تسلیم تروریست ها جواب داده بود.تروریست ها دیگه ابتکار عمل رو از دست داده بودن، تقریبا استان دمشق امن شده بود.داریا نماد انقلاب این حیوانات رو خیلی راحت تسلیم کردیم و بیشتر وحوش  باقی مونده در سایر مناطق به خاطر محاصره و قطع ارتباط دادشون در رفته بود و کم کم توی توییتر داشتن ناله سر میدادن

اوضاع جنوب سوریه برای تروریست ها به مراتب وخیم تر از جبهه شمالی بود

تنها کاری که یانکیها و اسراییلی ها  در صحنه میدانی میتونستن انجام بدن انداختن سایه ترس روی نیروهای مقاومت بود  و فرستادن پیامی براشون بود که بله!  هر موقع خواستی عملیات کنی حواست به تاندربولت ها و فالکون های ما باشه!

کاری که ما الان میتونیم بکنیم در تکمیل صحبت های دوستان اینه که:

اگر روسها واقعا ریگی توی کفششون نباشه باید منطقه دیرالزور رو پرواز ممنوع اعلام کنند و سپس با یه عملیات زمینی -هوایی مشترک پرونده این منطقه رو ببندیم

همزمان اون نیروهایی که توی قنیطره جمع شدند هم باید عملیات شون رو شروع کنن به شرطی که پیام واضحی برای اسراییلی ها ارسال بشه که دخالت هوایی به نفع تروریست ها امکان به خطر انداختن جان شهرونداش رو داره.جناب MR9 توضیح دادند که هر کشوری حق پاسخ به تجاوز خارجی داره و سوریه هم مستثننی نیست

ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.