MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (2)

Recommended Posts

دوست عزیز فقط شما حس میهن پرستی و حامی منافع ملی دارید  بقیه همه سخن  از سمت و سوی جناح و باند خودشون میرانند ؟!! من که در گفتار جناب جویسر تماما دغددغه منافع ملی و آینده ایران رو دیدم حالا چون مقداری بیش از بقیه نظر میدهد دلیل نمیشود شما اعمال قدرت کنید و جلو نظرات ایشون یا بقیه دیگرانی  که متفاوت از شما نظر میدهند بگیرید در این تایپیک نظر اول خود بنده هم حذف شده دلیلشو نمیدونم  ؟؟

• Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز فقط شما حس میهن پرستی و حامی منافع ملی دارید  بقیه همه سخن  از سمت و سوی جناح و باند خودشون میرانند ؟!! من که در گفتار جناب جویسر تماما دغددغه منافع ملی و آینده ایران رو دیدم حالا چون مقداری بیش از بقیه نظر میدهد دلیل نمیشود شما اعمال قدرت کنید و جلو نظرات ایشون یا بقیه دیگرانی  که متفاوت از شما نظر میدهند بگیرید در این تایپیک نظر اول خود بنده هم حذف شده دلیلشو نمیدونم  ؟؟

برادر عزیز، لطفا الکی شلوغش نکنید. ایشون نه به خاطر عقیدشون، که به خاطر عدم تواناییشون در پست دادن با رعایت ادب و توهین نکردن، بن شدن از این تاپیک. وگرنه تعداد کسانی که انتقاد دارن به این توافق یا حتی اصلا قبولش ندارن احتمالا اینجا همچین کم هم نیست.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان اگر فکر میکنن که بنده لیاقت پست تو این تاپیک رو ندارم ، لطف کنن این تاپیک رو برا من ببندن . معنی نمیده هی پست هام رو پاک میکنید.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا زمانی که توهین ، برچسب زنی  و .... وجود نداشته باشد و پستها براساس احترام متقابل ارائه شود و در روند تاپیک اخلال بوجود نیاورد ، تمایلی برای  چنین کاری وجود ندارد و نخواهد داشت .  حتی اگر بنده ، خارج از سیر تاپیک ، کامنتی بگذارم ، سایر مدیران ، حق دارند ، پست را مخفی کرده یا مانع از ادامه فعالیت بنده شوند .

ارائه دغدغه ها  ، بدون توهین و با استدلال منطقی ، نه تنها حذف نمیشود ، بلکه مورد استقبال هم قرار می گیرد . 

دوستان اگر فکر میکنن که بنده لیاقت پست تو این تاپیک رو ندارم ، لطف کنن این تاپیک رو برا من ببندن . معنی نمیده هی پست هام رو پاک میکنید.

دوست عزیز ، اگر به جای بردن و خوردن و فروختن ، استدلال دارید ، بیان بفرمایید ( مراجعه به پست نخست تاپیک ، آخرین جمله ، ) . در ضمن تا زمانی که  توهین ، بی احترامی و.... رخ نداده و روند تاپیک را دچار بی نظمی نکرده ، پستی حذف نمی شود . 

این آخرین جمله ،در آخرین  پست ارسالی شما هست :

فروختن عاقااااااااااااااااااا !" 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسخره بازی نبود. شما رو سنگ صبور می دیدیم ، درد دل ها و به هم ریختگی هامون رو به شما می گفتیم. ببخشید که اشتباه می دیدیم.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نصف اختلاف ها بر سر توافق از یک مساله ساده ناشی می شود

عده ای از دوستان دنبال بمب اتم هستند و عده ای اصلا قبول ندارند

و مطمئنا این دو دیدگاه کنار هم به راحتی نمی نشینند

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسخره بازی نبود. شما رو سنگ صبور می دیدیم ، درد دل ها و به هم ریختگی هامون رو به شما می گفتیم. ببخشید که اشتباه می دیدیم.

جناب مهدی آرمی عزیز ،  اگر ناراحتی شما ، از مخفی شدن پست هست ، مشکلی نیست ، می شود با ویرایش پست ، آن را مجدداً احیاء کرد ، ولی نکته اینجاست که به جای یک تاپیک با تحلیل های قابل مطالعه و بررسی ، این تاپیک به مجموعه ای از لینکها و ناسزاها و ... تبدیل می شود . 

انصاف را باید رعایت کرد. پستهای بسیاری از دوستان عزیز بنده هم در این تاپیک مخفی شد ، چون مرتبط نبود . پست شما هم جزء همون پست هاست . اگر منطق شما بدون برچسب زنی و... ارائه شود ، هیچ کس نمی تواند خرده ای برشما بگیرد ، حتی اگر مخالف نظر بنده باشد . 

در مورد جمله ای هم که به رنگ قرمز در آمده ، فقط امیدوارم که حق کسی که استدلال منطقی و بدون توهین دارد ، در این تاپیک ضایع نشود . چون تجربه تاپیکهای مشابه ، بخوبی در جلوی ما قرار دارد. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب مهدی آرمی عزیز ،  اگر ناراحتی شما ، از مخفی شدن پست هست ، مشکلی نیست ، می شود با ویرایش پست ، آن را مجدداً احیاء کرد ، ولی نکته اینجاست که به جای یک تاپیک با تحلیل های قابل مطالعه و بررسی ، این تاپیک به مجموعه ای از لینکها و ناسزاها و ... تبدیل می شود . 

دست شما درد نکنه . دیگه پست نمیذارم چون چیزی ندارم بگم الا دلخوری و ناراحتی . کارد بزنی خونم در نمیاد . تا حالا طرفمون 6 تا کشور بودن الان شدن 200 تا ! در طول عمرت شما از انگلیس و آمریکا و روسیه خوش قولی دیدی ؟ خدا وکیلی دیدی ؟ اینا واسه ما برنامه دارن برادر . یمن جنگه و به ظاهر کاری از دست ما بر نمیاد. سوریه و عراق هم همین طور . به نظر شما الان که در موضع ضعف قرار داریم ، اینا یه شبه مغز خر خوردن بخوان به ما حال بدن ؟ من ناراحت توافق نیستم . ناراحت مسخره بازی های بعدش هستم

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فقط دعا میکنم خدا به دل مسئولین امری رو بندازه که صلاح تره... از من نوعی که کار خاصی به جز حرص خوردن بر نمیاد...

مرسی

فقط نکته ای که گله ای در رابطه با تیم مذاکره کننده ایرانی را سبب میشه این هست که باید تمام پیش بینی ها در همه ابعاد میشد ( محدودیت در مشورت با منتقدین نداشتیم که، این که با یک رویکرد غلط از همون ابتدا منتقدین و نظراتشون را با ارعاب و خصوصا تحقیر! رد کنیم و هر نقدی را با انتساب کاسب تحریم و دلواپسی بیجا رد کنیم متاسفانه قطعا ممکنه مشکلاتی پیش بیاره چون نظرات را اصلا توجهی بهش نمیکنیم)  واقعا و واقعا حالا رد این توافق حتی با تمام خطراتی که حالا ما در موردش گمانه زنی میکنیم و برخیش اصلا شوخی بردار نیست و به قول نشنال اینترست حتی ممکنه جنگ ضد ایران را تسهیل کنه و کرده باشه؛ برای ما بیش از توافق حتی هزینه بردار هست. یعنی مثل معروف از چاله در اومدن و به چاه افتادن شاید به خاطر برخی مسائل جناحی و سیاسی و زمانی! و تبلیغاتی که بر منافع ملی حالا شاید بدون غرض ترجیح داده شد.

گویا ولی بخشی از دولتیان و طرفدارانشون واقعا این گزاره که منتقدان یا کاسب تحریمند یا دشمن را با تکرار زیاد قبول کردند و هیچ رقمه قبول ندارند که خیلی ها با علم به تمام مشکلات اقتصادی و آرزوی برداشته شدن تحریم ها ولی در عین حال منافع ملی به همون اندازه معیشت و اقتصاد براشون اهمیت داره. بحثشون هم از ابتدا این بوده که در مقابل دشمن فریبکار چیزهایی را ندیم برای به دست آوردن چیزهایی که با تلنگری هم اون چیزها به دستمون نیاد و هم از دست داده ها را از کف داده باشیم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا زمانی که توهین ، برچسب زنی  و .... وجود نداشته باشد و پستها براساس احترام متقابل ارائه شود و در روند تاپیک اخلال بوجود نیاورد ، تمایلی برای  چنین کاری وجود ندارد و نخواهد داشت .  حتی اگر بنده ، خارج از سیر تاپیک ، کامنتی بگذارم ، سایر مدیران ، حق دارند ، پست را مخفی کرده یا مانع از ادامه فعالیت بنده شوند .

ارائه دغدغه ها  ، بدون توهین و با استدلال منطقی ، نه تنها حذف نمیشود ، بلکه مورد استقبال هم قرار می گیرد . 

دوست عزیز ، اگر به جای بردن و خوردن و فروختن ، استدلال دارید ، بیان بفرمایید ( مراجعه به پست نخست تاپیک ، آخرین جمله ، ) . در ضمن تا زمانی که  توهین ، بی احترامی و.... رخ نداده و روند تاپیک را دچار بی نظمی نکرده ، پستی حذف نمی شود . 

حوصله ادامه بحث کردن در این رابطه رو ندارم  بدلیل اینکه عموما کسی یا کسانی که در موضع قدرت هستند و یا ابزار قدرت را دارند تحت تاثیرش قرار میگیرند و  نقد پذیر نیستند  بنده تا اونجایی که نظرات جناب جویسر خواندم توهینی مشاهده نکردم نقد های خوب و زاویه دید متفاوتی بیان کرده است  قرار نیست همه مثل شما نظر دهند یا کتابی نظر دهند  هر کسی بگونه ای خاص خودش نظر میدهد ممکن است یک  نفر یک شبه جمله کوتاه بگوید 20 صفحه استدلال در آن نهفته باشد ..شما مثل یک ناظم مدرسه  داری رفتار میکنی بشین پاشو بخور بنویس نخور حرف نزن   من نمیگم نظم نباشه ولی دیگه این حرکت ها در شانبقیه  نیست  آنچه شرح بلاغت بود گفتیم       

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دست شما درد نکنه . دیگه پست نمیذارم چون چیزی ندارم بگم الا دلخوری و ناراحتی . کارد بزنی خونم در نمیاد . تا حالا طرفمون 6 تا کشور بودن الان شدن 200 تا ! در طول عمرت شما از انگلیس و آمریکا و روسیه خوش قولی دیدی ؟ خدا وکیلی دیدی ؟ اینا واسه ما برنامه دارن برادر . یمن جنگه و به ظاهر کاری از دست ما بر نمیاد. سوریه و عراق هم همین طور . به نظر شما الان که در موضع ضعف قرار داریم ، اینا یه شبه مغز خر خوردن بخوان به ما حال بدن ؟ من ناراحت توافق نیستم . ناراحت مسخره بازی های بعدش هستم

مهدی آرمی عزیز - این توافق تا نهایی شدن ، راه طولانی در پیش دارد ، شاید هم فقط یک  بازه زمانی موقت باشد برای کاهش تنش هایی که ممکن بود به جنگ ناخواسته منجر شود ، باید صبر داشت . ناراحت هستید ، و این نارحتی و نگران بودن ، حق شماست ، ولی انصافاً با متهم کردن هم به خیانت یا عناوین دیگر ، کار درست می شود ؟؟؟؟

احمالاً این بار سوم هست که دارم این مطلب را تایپ می کنم ، دیپلماسی ، یک فرآیند طولانی هست و هرکس صبر بیشتری داشته باشد ، در نهایت موفق تر هست . شما واکنش رهبری در ابتدا و در پاسخ به نامه رییس جمهور مطالعه کردید . خوب مشاهده کردید که ایشان چه گفتند :

لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.

از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون 5 کشور به این قطعنامه ثانویه رای میدن ؟ یا مشروطش میکنند ؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حوصله ادامه بحث کردن در این رابطه رو ندارم  بدلیل اینکه عموما کسی یا کسانی که در موضع قدرت هستند و یا ابزار قدرت را دارند تحت تاثیرش قرار میگیرند و  نقد پذیر نیستند  بنده تا اونجایی که نظرات جناب جویسر خواندم توهینی مشاهده نکردم نقد های خوب و زاویه دید متفاوتی بیان کرده است  قرار نیست همه مثل شما نظر دهند یا کتابی نظر دهند  هر کسی بگونه ای خاص خودش نظر میدهد ممکن است یک  نفر یک شبه جمله کوتاه بگوید 20 صفحه استدلال در آن نهفته باشد ..شما مثل یک ناظم مدرسه  داری رفتار میکنی بشین پاشو بخور بنویس نخور حرف نزن   من نمیگم نظم نباشه ولی دیگه این حرکت ها در شانبقیه  نیست  آنچه شرح بلاغت بود گفتیم       

بخوبی یادم هست ، بعد از اینکه حضرت امام (ره )  قطعنامه 598 را پذیرفتند ، خیلی ها که حتی پایشان به جبهه نرسیده بود ، در پس پرده ، شروع کردند به چون و چرا  که چرا امام (ره) ، قطعنامه  را پذیرفتند .، درحالی که خیلی از واقعیتهایی که در جبهه اتفاق افتاده بود ، اطلاع نداشتند و اینها ، همان کسانی بودند که بعدها ، مدعی خیلی از چیزها شدند . 

( البته منظور جناب جویسر نیست ) 

دوستان فقط متن را می بینند ، در حالی که  موانعی که باعث شد تا مذاکرات 22 ماه طول بکشد را نمی بینند ، روشهایی که بانک مرکزی ، از طریق آن ارز را وارد مملکت می کرد را اطلاع ندارند  و الی ماشا... مواردی که صلاح نیست گفته شود که فقط موجب تلخ شدن و پایین آمدن روحیه ها می شود و اگر روزی کتابی در این باره نوشته شود ، ( که بعید هست ) آن وقت متوجه می شوید که تیم آقای روحانی (1382) ، تیم اقای لاریجانی ، تیم آقای جلیلی و.... از چه مراحلی گذشتند و چه اتفاقاتی افتاده است . 

فقط کافی هست ، باری که بردوش تصمیم گیرندگان هست را یک لحطه تصوّر کنید . 

در مورد " وازه قدرت و ابزار قدرت " هم باید گفت ، خوشحال می شوم ، این مسئولیت را تحویل بگیرید ، آن وقت در این مسئولیت ، نحوه مدیریت شما را هم خواهیم دید . 

ارائه استدلال ، با توهین و ناسزا ، متفاوت هست . اگر این مساله درک شود ، آن وقت ، سیر تاپیک ، روال معمول خودش را در پیش خواهد گرفت . 

البته بنده ، ناظم نبودم ، اما تجربه تدریس در سطوح دانشگاهی را دارم و این خودش باعث می شود تا تفاوت بین استدلال بدون توهین را با استدلال منطقی بخوبی تشخیص دهم . 

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مهدی آرمی عزیز - این توافق تا نهایی شدن ، راه طولانی در پیش دارد ، شاید هم فقط یک  بازه زمانی موقت باشد برای کاهش تنش هایی که ممکن بود به جنگ ناخواسته منجر شود ، باید صبر داشت . ناراحت هستید ، و این نارحتی و نگران بودن ، حق شماست ، ولی انصافاً با متهم کردن هم به خیانت یا عناوین دیگر ، کار درست می شود ؟؟؟؟

احمالاً این بار سوم هست که دارم این مطلب را تایپ می کنم ، دیپلماسی ، یک فرآیند طولانی هست و هرکس صبر بیشتری داشته باشد ، در نهایت موفق تر هست . شما واکنش رهبری در ابتدا و در پاسخ به نامه رییس جمهور مطالعه کردید . خوب مشاهده کردید که ایشان چه گفتند :

لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.

از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

برادر عزیز این تاپیک برای چی ایجاد شد؟ غیر از تحلیل و نظر کاربران در مورد توافق هسته ای؟ آیا همه باید مجیز این توافق رو بگن؟ وقتی به عینه میبینیم که قسمت مشکوک از جانب افکار عمومی (حداقل در این سایت) در ترجمه فارسی حذف شده ملت حق ندارن مشکوک بشن و نگرانی شون رو ابراز کنن؟

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز این تاپیک برای چی ایجاد شد؟ غیر از تحلیل و نظر کاربران در مورد توافق هسته ای؟ آیا همه باید مجیز این توافق رو بگن؟ وقتی به عینه میبینیم که قسمت مشکوک از جانب افکار عمومی (حداقل در این سایت) در ترجمه فارسی حذف شده ملت حق ندارن مشکوک بشن و نگرانی شون رو ابراز کنن؟

با سلام  

ملت حق  دارند آگاه شوند ، اما بدون برچسب زنی و ایراد اتهام . 

بنده شخصاً به بند بند این متن ایراد دارم ، ولی بحث اینجاست که باید به رییس جمهور یا تیم مذاکره کننده ، برچسب خیانت بزنم ؟؟؟

همانطور که بعضی از دوستان  ، تیم قبلی مذاکره کننده به سرپرستی جناب جلیلی را آماج حملات ناجوانمردانه قرار دادند و می دهند و آنها را الی ماشا... به دلواپس و موارد دیگر متهم می کنند . 

این شکل افتادن از دوطرف پشت بام ، نه تنها روش تحلیل منطقی نیست ، بلکه بیشتر موجب ایجاد ابهام بیشتر در ذهن خواننده  خواهد شد . 

فکر می کنید چند بازدید کننده ، این مطالب را مطالعه می کند ؟؟ 

1000 نفر ؟؟ 2000 نفر ؟؟ 5000 نفر ؟؟ چند نفر از داخل و چند نفر از خارج از کشور ؟؟؟

آیا کارشناسان اطلاعاتی دشمن ، این سطور را مطالعه نمی کنند ؟؟

بالشخصه معتقدم ، میلیتاری ، یکی از منابعی هست که بطور مرتب چک می شود و" بعنوان یک جامعه آماری نسبتاً مناسب از جامعه نخبگان ایرانی " ، روحیه ایرانی ها و نظرات آنها نسبت به حوادث مختلف ، مورد سنجش قرار می گیرد .

حالا اگر یک موردی که بطور مستقیم با امنیت ملی یک کشور مرتبط هست ، صرفاً با دشنام و توهین به مسئولین ، همراه شود ، آن وقت چه انتظاری دارید که دشمن این مساله را تحلیل کند که فشارهایش دارد موثر می افتد ؟؟

تک تک  کلماتی که شما استفاده می کنید ، مونیتور شده و تحلیل می شود . 

در چنین شرایطی ، خود دانید !!!!!!!!!!!!

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.