MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (2)

Recommended Posts

یعنی شما می خواید به بهانه ی اقتصاد ، امنیت کشور رو به خطر بندازید !؟

دوست عزیز اقتصاد خودش یک رکن مهم امنیت هست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای اظهار نظر دقیق در مورد تحریم تسلیحاتی و موشکی باید منتظر متن قطعنامه شورای امنیت بود.

فقط امیدوارم متن اون رو هم کلمه به کلمه توافق کرده باشن...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه خبر جالب در مورد خرید سلاح توی این ۵ سال

توی متن ارائه شده به شورای امنیت توسط آمریکا اومده، توی مدت ۵ سال، درخواست های خرید ایران برای هر سلاحی اعم از تانک، هلیکوپتر، ناوهای جنگی و سلاح های سنگین، باید توسط شورای امنیت بررسی بشه و در صورت تایید ایران میتونه سلاح رو تحویل بگیره. حتی ایران میتونه درخواست خرید موشک بالستیک یا تکنولوژیش رو بکنه، ولی یک دیپلمات آمریکایی گفته آمریکا این درخواست رو قطعا وتو خواهد کرد.

به احتمال زیاد، تجهیزاتی مثل نفر بر، زرهی، تانک، هلیکوپتر و موارد مشابه توی این ۵ سال مشکلی نخواهد داشت و میتونیم تهیه کنیم. فقط میمونه جنگنده که جزو سلاح های سنگین و پیشرفته هست، که اصلا بعید نیست آمریکا خریدش رو وتو کنه. ولی ما به خرید زرهی و تانک و ادوات زمینی هم در این ۵ سال راضی هستیم!
The statement says that states can transfer this technology and heavy weapons, such as tanks, warships and attack helicopters, if approved by the Security Council on a case-by-case basis. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه چیز موشکی نیست موشکی برای ما تا یک زمانی بازدارندگی به وجود میاورد (اساتید سایت دانششون از من بیشتر هست) اما وقتی برد موشک بالا باشه کارایی چندانی با کلاهک غیر اتمی نداره

-------

ما میتونیم از دانشه موشکی برای توسعه ماهواره برها و فضایی استفاده کنیم

-----------

هیچ محدودیت درمورد موشکی ذکر نشده ---- اما این نکته رو ذکر کنم با موشک تنها نمیشه به جنگ با دشمن رفت باید تمام بخش توسعه پیداکنند

-----

اگه واقعا اون چیزهای که بالا ذکر شده انجام بشه:

1- میتونیم توی ذرهی بیشترکارکنیم

2-راداری و پدافندی توسعه بدیم

3-نوسازی هواپیماها

4-قوی کردن اقتصاد

5-بهبود بخشیدن روابط بین المللی

و......

کشور ایران برای شرکت های خارجی سود زیاد میتونه داشته باشه و ما میتونیم از این فرصت برای پیشرفت کشور استفاده

ویرایش شده در توسط milad021
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم این رو بخونیم بد نباشه

اوباما در گفت و گو با نیویورکتایمز،دیروز:
آنچه مرا خسته میکند اینستکه مدام باید به همه از جمله بنیامین نتانیاهو توضیح بدهم که در صورت عدم حصول تفاهم توانایی ادامه تحریم ها را نداشتیم ، به خاطر داشته باشیم که تنها این ایران نبود که بهای این تحریم ها را پرداخت . چین ، ژاپن،کره جنوبی ، هند و از همه بیشتر تمامی کشور های وارد کننده نفت در سراسر جهان که از پبش با ایران داد و ستد داشتند نیز از این بابت متضرر شدند ، آنها از ناحیه تحریم های ایران میلیارد ها دلار خسارت دیدند .

یعنی عملا یه کلاه گذاشتن سرمون به بزرگی برج میلاد،تحریم ها رو که نمیتونستن ادامه بدن ، اونوقت با جیگر کردن ....... یه توافقنامه نوشتن ، بدون اینکه چیزی از دست بدن ، ما رو ده پونزده سال عقب انداختن

دوست عزیز ، در چهارچوب عنوان تاپیک ، بدون توهین به اشخاص حقیقی یا حقوقی ، صرفاً تحلیل منطقی خودتون را ارائه کنید / MR9

در بهترین حالت تحریم نفت رو تعلیق میکردن و اون وخت احتمالا ما باید در ازای فروش نفتمون کالا وارد میکردیم اونم نه هر کالایی فقط کالاهایی که خودشون مجاز میدونستن ...همه تحریم های بانکی هم سر جاش میموند و در بهترین حالت هم اجازه میدادن که فقط پولای نفتمونو که از تاریخ تعلیق نفت فروختیم به وسیله سیستم بانکی بدست بیاریم نه پولای بلوکه شده قبلی...

ویرایش شده در توسط parthia
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعضی از دوستان کلا هدفشون ایراد گرفتن از هر چیزی هست وبه مسئله بصورت واقعبینانه نگاه نمیکنن بعضی جاها هم نگاه بیش از حد مثبت دیده میشه باید واقع بین بود اگر قرار بود بریم و هیچ امتیازی ندیم خوب اصلا چرا رفتیم مذاکره کردیم ؟ درسته برای ما در برخی مسائل محدودیتهایی ایجاد شده اما بطور کلی این توافق برای ما خوبه و امید به آینده روشنترو اقتصاد شکوفاتری رو برای ما نوید خواهد داد  من فقط امیدوارم دیگه بیش از پیش محتاط باشیم و نقاط ضعفمون رو بر طرف کنیم تا دشمن نتونه به راحتی به ما ضربه بزنه .

بهبود اوضاع اقتصادی قطعا روی صنایع نظامی ما هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت و طرحها ان شالله با سرعت بهتری پیشرفت خواهند کرد امیدوارم خریدهای نظامی هم بدرستی انتخاب بشن و خریداری بشن و پول الکی هدر نشه و بیشتر خرج پروژهای داخلی بشن و امیدوارم یه جنگنده مناسب تا زمان آماده شدن جنگنده های داخلی هم خریداری بشه مثل سوخو سی .

یه نکته هم اضافه کنم کل این داستان یه داستان ساختگی بود تا به ما فشار بیارن تا در دنیا منزوی بشیم و دست از آرمانهامون مخصوصا دشمنی با صهیونیست برداریم ولی موفق نشدن و این اخری ها دیگه مجبور بودن تمومش کنن چون ادامه این وضع ممکن نبود و داشت براشون تبدیل به یک شکست میشد وگرنه خودشونم میدونن ایران دنبال سلاح اتمی نبود .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خداوند ستار

خسته نباشید برادران

بنده دو سه نکته را خلاصه عرض کرده و رفع زحمت می‌کنم.

نخست اینکه بنده نه مانند برادر آبميوه‌گیری کاملن بدبین هستم نه مانند یکی دیگر از برادران که نامشان فراموشم شد کاملن خوشبين و مدافع! بنده معتقدم یک امتيازهایی داده شده و یک امتيازهايي گرفته شده است و خوشحال خواهم بود بدانم که امتیازات کم ارزش‌تری داده باشیم. با این حال هیچ گاه به آقای ظریف شک نکردم و جا دارد به سهم خودم به ایشان و آقای صالحي و پیش از ایشان مانند آقای جلیلی، خود آقای روحانی، آقای لاریجانی و... خسته نباشید و دست‌مریزاد عرض کنم.

نظر بنده در مورد مذاکرات، از ابتدا: با هر گونه مذاکره با آمریکا و فرانسه و انگلیس مخالف بودم.

نظر بنده در مورد آمریکا: حاضرم تمام فراماسون‌ها، ساکنان خود هالیوود و صهیونیست‌ها و اوانجلیست‌های آمریکا را با دستان خودم بکشم اما سُم الاغ یک پيرمرد خارکن بی نام و نشان در گوشه‌ای از سرزمین‌های اسلامی نپیچد.* در کل اگر با خود ابلیس پیمان ببندی و به توافق برسی قابل اعتمادتر است تا با یک دیپلمات آمریکایی.

نظر بنده در مورد تسلیحات هسته‌ای: بنده معتقدم باید کلاهک‌های 5- 10-30-50-100 کیلوتنی داشته باشیم از هر کدام به تعداد ده عدد.

اما بنده شیعه هم هستم و آنچه که در یک جامعه شیعه ولایتمدار مهم است این است که پیرو ولایت فقیه باشیم. اینکه بنده مخالف مذاکرات بودم نظر شخصی بنده است اما چون رهبرم حضرت امام خامنه‌ای این مذاکرات را تأیید فرمودند پس نباید مخالفت می‌کردم. چرا که رهبرمان به عنوان ولی و ضمام‌دار این مملکت در جریان موضوعاتی هستند که من نوعی نیستم. در مورد کلاهک هسته‌ای هم چنین است. به شکل غمگینی تسلیم خواسته رهبرمان هستم و فتوای ایشان برایم حجت است. البته این غم بیشتر به خاطر عدم درک فتوای ایشان است و تا آنجا که می‌دانم نقصان از بنده و عدم قوه درک مناسب است. با اینحال با تمام وجودم دوست داشتم به این مقدار کلاهک هسته‌ای دست پیدا کنیم که در روز واقعه بتوانیم مقابله به مثل نماییم. (یک چیزی در وجود بنده هست که می‌گوید روزی به ما حمله اتمی خواهد شد) بر خلاف برخی دوستان که تهران را مهم‌ترین نقطه ایران شاید هم هستی می‌دانند برای من فرقی نمی‌کند، تهران و تبریز و مهاباد و قزوین و زنجان و همدان و اهواز و بوشهر و اصفهان و اراک و مشهد و دامغان و ساوه و زابل و... ندارد. اگر خدای ناکرده اتفاقی برای دو شهر بیفتد و نیاز به امداد داشته باشند خود را به آن شهری می‌رسانم که بیشتر احساس نیاز می‌کند حال اگر صد کیلومتر دورتر از شهر اول باشد. (پس دوستان دست از این خود مهم بینی بردارند و اجازه بدهند این زخم التیام بردارد. به خدا که این کار فقط تفرقه افکنی است و جدای از اینکه از نظر ملی مانند سم است به عنوان تفرقه افکنی و نفاق در میان امت اسلامی یک گناه کبیره محسوب می‌شود) امیدوارم دیگر شاهد چنین سخنان ناپخته‌ای نباشیم.

در بخشی از بیانیه مشترک آمده است که ظاهرن هر دو سال این گروه نشست خواهند داشت. از نظر بنده کشورمان باید تلاش کند در نخستین نشست؛ قطعنامه صادره را تحت بند دیگری از در آورد. ظاهرن این بند 25 چندان هم حاشیه امن برای ما به وجود نمی‌آورد.

پی‌نوشت: یکی از کاربران عزیز همت کند و تاپیکی راه‌اندازی کند (تهیه و خرید چه تسلیحاتی پس از تحریم برای ما مناسب‌تر است)

قبلن از ایرادات نگارشی احتمالی پوزش می‌خواهم.

*به جز بخش وهابی نشین... الاغ که هیچ اگر خود آنها هم نفله شوند حاضر نیستم از این پهلو به آن پهلو شوم که عيشم کمرنگ نشود؛ چه برسد به اینکه به خاطرشان دست به سگ کشی بزنم!

خاک راهتان: یاور

ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اینکه فعلا امکان ایجاد تاپیک مجزا برای هر بخش برجام نیست میتونیم در همین تاپیک بخش به بخش جلو بریم:

هسته ای - غنی سازی:

کلیدی ترین بخش موضوع هسته ای ایران غنی سازی اورانیوم بوده، مهمتر از مدت و کیفیت محدودیت های اعمال شده برغنی سازی، این هست که بعد از دوران محدودیت غنی سازی چطور خواهد بود:

ترجمه غیر رسمی وزارت خارجه:

مفاد عمومی:

1. طرح بلندمدت ایران شامل برخی محدودیت‏های مورد توافق در مورد همه‏ ی فعالیت‏های غنی‏ سازی اورانیوم و فعالیت های مرتبط با غنی‏ سازی اورانیوم، از جمله برخی محدودیت های مشخص در برخی فعالیت های خاص تحقیق و توسعه، برای هشت سال نخست، و به دنبال آن، با یک ضرباهنگ معقول، تکامل تدریجی به سمت مرحله‏ ی بعدی فعالیت‏های غنی‏ سازی‏ ایران برای اهداف منحصرا صلح ‏آمیز، به نحو موصوف در پیوست 1 خواهد بود. ایران به تعهد ...

ضمیمه یک:

63. براساس برنامه خود، در پایان سال هشتم ایران سالیانه 200 عدد ماشین سانتریفیوژ IR-8 وIR-6از هر نوع را به غیر از روتور تا سال دهم شروع خواهد کرد. بعد از سال دهم ایران ماشین کامل را به همین مقدار در سال تولید خواهد کرد تا نیازهای غنی سازی و تحقیق و توسعه غنی سازی خود را برآورده سازد. ایران این ماشینها را در نطنز در روی زمین وتحت پایش آژانس تا هر زمان براساس برنامه غنی سازی و تحقیق و توسعه غنی سازی،برای مونتاژ نهاییمورد نیاز باشد، انبار خواهد کرد.

با توجه به این دو بند به نظر میاد برای بعد از سال دهم ما فقط میتونیم سالی 200 تا سانتریفیوژ تولید کنیم؟ یعنی 250 سال طول میکشه تا فقط نظنز رو بتونیم با ظرفیت 50000 تا پر کنیم؟

ویرایش شده در توسط Ampo
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میبینم که پولها نیومده هاپولی شدن خخخخخ

نوش جونتون بخورید والا کی به کیه تاریکیه  fi_lone_ranger

بارها و بارها در مشرق و فارس گفته ام اينجا هم ميگويم. خخخخ نحوه خنديدن يهودي‌هاست. تا دير نشده نگذاريم اين نوع واكنش براي عموم جامعه عادت شود. خب مثل بقيه دنيا بگوييد هه‌هه‌هه‌هه....! اي بابا.. چرا اينقدر سطحي نگريد. اصلن كاري به نظر شما ندارم. اين كاري كه ميكنيد اشتباه است. خيلي هم اشتباه است.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزان یک چند دقیقه ای وقت گران بهاتون رو به این حقیر بدهید...

...................................................................................

هر کدام از عزیزان که متن رو کامل مرور کرده است، ازش خواهش میکنیم، بخش هایی رو که مستقیماً مربوط به مسائل نظامی میشود، طی پُستی ارسال بکند...لَنگیم به مولا... :mrgreen:

درست حدس زدید! میخوام به هزار و یک شکل ایراد ازشون بگیرم...اساساً ایرادگیری اول کار خیلی بهتر از جَر آخر کاره! (هر چند بی تاثیر باشه)

...................................................................................

یه جوی راه افتاده با عنوان کاسبان تحریم و مخالفان توافق و این قبیل چیزها!!! ... این حقیر برام جای سواله این ادبیات من درآوردی یعنی چی؟؟؟ ... یعنی اینکه هر کس به بخشی از توافق (یا کُل مفاد توافق) ایراد گرفت، میشه کاسب؟ ... توافق موجود از همان اول هم (بر اساس سیاست دولت فعلی) مشخص بود که باید با هر قیمتی که شده بشود! اما با این پیش شرط که حداقل دستاورد باید بازی با حاصل جمع صفر باشد (چیزی که الان اللظاهر به دستش آوردن..به ادعای دولت) ... پس اساساً قش و ریسه رفتن نداره!

تصور میکنید امثال این حقیر از خدام نیست شریک تجاری اصلی ما آلمان باشد؟ ... خدا رو شاهد میگیرم که ارزش شراکت تجاری با خود ایالات متحده امریکا رو بیشتر از چین میدونم! ... فکر میکنید همین هایی که هر روز مسخرشون میکنید از خداشونه دارایی های مملکت بلوکه باشه؟ ... مگر سُس نون ما خون ملتمونه؟ ... قباحت هم خوب چیزیه!

هم اکنون برای این حقیر هیچ چیز هسته ای اهمیت نداره! تنها چیزی که برام اهمیت داره صنعت دفاعی مملکته! صنعت دفاعی که حداقل ارزش مادی اش 500 میلیارد دلار میباشد (ارزش معنویش بماند به کنار) و تا به امروز جز کارکنان و مسئولین مربوطه پای هیچ بشری بهشون باز نشده...واقعاً برام قابل تحمل نیست هر ماه لشکرکشی کنند به این تاسیسات و اون تاسیسات و به اسم نظارت هسته ای و با کمترین هزینه از قابلیت های فنی نظامی ما مستندسازی بکنند!!! یا اینکه درخواست مصاحبه (بازجویی) از متخصصان نظامی ما رو داشته باشند!!!...شاید برای خیلی ها این زیرساخت ها و متخصصان اهمیتی نداشته باشه! متاسفانه! اما بذارید بهتون بگم که همین دو مقوله نصف سرمایه های دفاعی کشور و ملت ایرانه! اگر قرار باشه روزی ما تراز نظامیمون تغییر کنه! بدون این عزیزان مطلقاً ممکن نیست! و دلتون رو هم به واردات خوش نکنید... :neutral:

اساساً من نمی دونم کشوری که X تعداد مکان نظامی زیرزمینی مبهم و X+1 تعداد مکان رو زمینی نظامی با طبقه بندی اطلاعاتی سرّی و به کلی سرّی داره! چطور درک نمیکنه، مذاکراتی که نهایتش به تعهد در قبال انجام بازرسی ختم میشه، نباید اجازه داد که سرش به سمت صنایع و نیروهای نظامی کج بشود؟!

موفق باشید... :rose:

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید حدود 12 سال قبل همین اقایان ظریف و رییس جمهور فعلی  در مذاکرات برای 3 عدد سانتریفیوژ همه جور امتیازی دادند و اخر هم به نتیجه نرسیدند حالا در 10 سال اخیر چه اتفاقی افتاده که به 6000 سانتریفیوژ هم راضی نیستسم.

احتمالا به قول دوستان سنگی که در چاه انداختن خیلی مفید بوده

دوست عزیز ، کسی را که نام بردید (حاج شیخ حسن روحانی) ، در حال حاضر رییس جمهوری ایران هست ، اگر سال 82 بود ، چرا ، اما اگر با ایشان هم نظر هم نیستید ، باید با احترام از ایشان نام ببرید / ویرایش شد / MR9

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید حدود 12 سال قبل همین اقایان ظریف و رییس جمهور فعلی  در مذاکرات برای 3 عدد سانتریفیوژ همه جور امتیازی دادند و اخر هم به نتیجه نرسیدند حالا در 10 سال اخیر چه اتفاقی افتاده که به 6000 سانتریفیوژ هم راضی نیستسم.

احتمالا به قول دوستان سنگی که در چاه انداختن خیلی مفید بوده

دوست عزیز ، کسی را که نام بردید (حاج شیخ حسن روحانی) ، در حال حاضر رییس جمهوری ایران هست ، اگر سال 82 بود ، چرا ، اما اگر با ایشان هم نظر هم نیستید ، باید با احترام از ایشان نام ببرید / ویرایش شد / MR9

یادم هست آقای خامنه ای هم ایشون رو به همین نام خطاب کردند...

اگر سوء تفاهم شد عذر میخوام

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شریعتمداری کذاب و تیترهای متفاوت کیهان از یک توافق

جناب امیر ارسلان خان عزیز ، بدون بکاربردن الفاظ غیر متعارف هم می شود منظور را رساند . / متشکرم / MR9

کیهان نهایت حماقت را می داشت اگر در یک کار رسانه ای در روزنامه های مختلف الزبانش تیتر روزنامه فارسیش را عینا ترجمه می کرد برای روزنامه عربیش. کار رسانه ای یعنی همین. افکار عمومی داخلی نیاز به دونستن برخی واقعیات ها دارند که تا بشه باید سعی بشه همون واقعیت ها برای افکار عمومی عرب مثلا از زاویه دیگه ای بهش نگاه بشه. ما منافعی داریم در خارج از مرزهای ایران که باید با تمام توان از سیاسی و نظامی و امنیتی و فرهنگی تا رسانه ای گرفته ازشون محافظت کنیم. افکار عمومی خارجی هم یکی از اونهاست.

• Upvote 13
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کیهان نهایت حماقت را می داشت اگر در یک کار رسانه ای در روزنامه های مختلف الزبانش تیتر روزنامه فارسیش را عینا ترجمه می کرد برای روزنامه عربیش. کار رسانه ای یعنی همین. افکار عمومی داخلی نیاز به دونستن برخی واقعیات ها دارند که تا بشه باید سعی بشه همون واقعیت ها برای افکار عمومی عرب مثلا از زاویه دیگه ای بهش نگاه بشه. ما منافعی داریم در خارج از مرزهای ایران که باید با تمام توان از سیاسی و نظامی و امنیتی و فرهنگی تا رسانه ای گرفته ازشون محافظت کنیم. افکار عمومی خارجی هم یکی از اونهاست.

مثل الجزیره، شبکه انگلیسی زبانش بالنسبه محبوبیت و اعتبار جهانی داره در حالیکه شبکه عربی زبان در واقع زبان القاعده و تکفیر هستش. دو گروه مخاطب هدف با دو گرایش مختلف، دو محتوای خبری متفاوت.

ولی خوب نیت "بگذار به کیهان فحش دهیم" هست، خیلی انتظار برخورد منطقی نداشته باشید.
  • Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل الجزیره، شبکه انگلیسی زبانش بالنسبه محبوبیت و اعتبار جهانی داره در حالیکه شبکه عربی زبان در واقع زبان القاعده و تکفیر هستش. دو گروه مخاطب هدف با دو گرایش مختلف، دو محتوای خبری متفاوت.

ولی خوب نیت "بگذار به کیهان فحش دهیم" هست، خیلی انتظار برخورد منطقی نداشته باشید.

من کار رسانه ای کردم و میکنم ولی امثال شما که حتی معنی طوفان شن رو تشخیص نمی دید و و یا نمیدونید شرق الاوسط چیه و معنیش چیه چه جوابی بدم؟!! ( یادت نرفته که؟!)

نیت رو کردن دست یک مشت دروغگو هست که در سطح جهانی یجور شعار میدن و ی موضعی رو مطرح میکنن ولی در داخل ی موضوع دیگه رو مطرح می کنند

اگر کیهان معتقده این توافق حقوق ملت ایران رو بر باد داده، خب در نسخه عربیش هم این رو بگه، تا بشار اسد از اشتباه بیاد بیرون و اولین نفر نباشه که تبریک میگه؟! تا خواننده هاش تو لبنان بدونن که این توافق بر خلاف منافع نظامه؟!

و اگر هم نیست پس حرفش رو دو تا نکنه و دهنش رو ببنده تا این توافق از مسیرش بره جلو که مجلس ساز و کارش رو مشخص کرده

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.