MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (3)

Recommended Posts

البته ، ما قطعنامه رو قبول نکردیم ، بلکه بر اساس قطعنامه ، رهبر و دولت کشور ، با طرف جنگ ، آتش بس اعلان کردند .... اعلان جنگ یا صلح در جنگ ها از وظایف رهبری کشور است .

فرافکنی می کنید ...

اکثریت کشور ها ساختار سیاسی کشورشون رو نبسته اند .... شاید در سطح رهبران عالی افراد مسن باشند ، ولیکن در سطوح پائین تر ، سن مدیریت پائین میاد ...

مدیریت کشور در طوی 37 سال گذشته وارد یک حلقه ی بسته شده ...

سلام

مشخص است که شما قطعنامه را قبول نکردید ، چون رهبر کشور اون رو قبول کردند :)

فرافکنی در کار نیست ، مثال زدم که شما را به این نتیجه برسانم که بعضی کارها در حوزه شورای امنیت ملی که زیر نظر رهبری کار می کند قرار می گیرد و از حوزه اختیارات مجلس خارج است.  در این موارد در نهایت تصمیم از رهبری است و شورا بیشتر کار کارشناسی را انجام می دهد. :)

در مورد مدیریت کشور هم لازم است به اطلاع جنابعالی برسانم که ما هنوز در سطح منطقه تقریبا دارای جوانترین سطوح مدیریتی در حوزه سیاسی و نظامی هستیم  :winking:

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب دوستان منتقد و مخالفی که روی سر بنده جا دارند. والا در این پست بنده در مورد حوزه موشکی سعی کردم بررسی جامعی داشته باشم، ولی دوستان حتی یک نظر و یا مباحثه در مورد این مطالب صورت ندادند، بعد هم میان میگن مخالفان با ادله اثبات کردن که توافق مشکل داره، خب در حوزه موشکی بنده در اون پست سعی کردم همه موضوعات مد نظر منتقدان رو بررسی کنم... یعنی واقعا هیچ نظری ندارید...؟ خب اگه دارید بسم الله...

متاسفانه فقط و فقط بحث ها محدود شده به جنبه سیاسی...

:laughing: خب من بعید بدونم پاسخی دریافت کنید البته این که پاسخی ندارند خودش یه جور پاسخه!

در خصوص سیاسی بودن بحث هم خدمدتون عرض کنم واقعیت اینه که اصل موضوع سیاسیه نه فنی! در مورد توافق هسته ای دو گروه عمده هستند که مخالفت می کنند یکی دلواپسان تو اسراییل و آمریکا و دوم دلواپسان داخل کشور. بغیر از این دو گروه و چند تا کشور کوچک خلیج فارس تقریبا کسی نیست که با این توافق مشکلی داشته باشه.

در خصوص دلیل مخالفت دلواپسان اسراییلی یا آمریکایی خدمدتون عرض کنم واقعیت اینه که پس از این همه کش و قوس و تهدید و تحریم و چی و چی اسراییل و لابی طرفدارش تو آمریکا به این نتیجه رسید که توافق شد ولی سرشون بی کلاه موند! در واقع اونها خوب میدونستند که ایران دنبال سلاح نیست اما میخواستند با استفاده از این بحران ساختگی هر طور شده یه ماهیی از آب برای خودشون دشت کنند! شاید اگه مثلا اسراییل یه امتیازی برای خودش میگرفت و مثلا به رسمیت شناختن اسراییل و یا حداقل تضمین عدم حمله ایران و متحدانش به اسراییل رو یه جوری تو توافق میگنجوند ( که قصدشم داشتند ) خیلی راضی تر از این حرفها بود و شاید حاضر بودند امتیازات خیلی بیشتری به ایران تو زمینه فعالیتهای هسته ای بدند! دیگه وضعیت ما از پاکستان که 200 تا کلاهک هسته ای داره که بدتر نمیشد!!

حالا تو این وضعیت ایران به عنوان یه کشور 80 میلیونی با پتانسیل بالا جهت رشد ، درهای جامعه جهانی بر روش باز شده و مطمئنا" با تیم جدید نقش بسیار پر قدرت تری تو خاورمیانه و جهان خواهد داشت در حالی که اسراییل و لابی طرفدارش تو آمریکا که دلیل اصلی اعمال فشار بر ایران بودند هیچ امتیازی عایدشون نگردید!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
خوب دیگه هر که مخالف بود یک برچسب دلواپس می زنیم ساکت می شود .کی به کی دیگه .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
خوب دیگه هر که مخالف بود یک برچسب دلواپس می زنیم ساکت می شود .کی به کی دیگه .

شما هنوز قوانین دموکراسی رو نشناختی ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

:laughing: خب من بعید بدونم پاسخی دریافت کنید البته این که پاسخی ندارند خودش یه جور پاسخه!

با سلام 

البته این تفکر شما از ریشه اشتباه هست ، هم تحلیل وجود دارد و هم پاسخ :winking: ، ولی منتظریم تا وضعیت  بطور کامل مشخص شود . 

در ضمن سئوال بنده همچنان سرجای خودش هست . بحث بازرسی ها !!!!!!!!!!!!!!!!  

به نظرم بیش از اندازه مورد نیاز ، روی حوزه موشکی و تحریم ها بحث شده . دوستان صاحب نظر در مورد رژیم بازرسی ها ( نقطه ضعف اصلی و مبهم برجام ) ،تحلیل های خودشون را بفرمایند .

در ضمن ، بارها به دوستان تذکر داده شد که از واژه های نامتناسب برای تحلیل علمی استفاده نکنند ، چون بکار گیری  این شکل واژه ها ، ضعف تحلیل را نشان می دهد و نشان دهنده یک منطق مستدل نیست . 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من به این نتیجه رسیدیم که به جزء حرف خالی ، هیچی نداریم ... مسئولین هم می دونند برای همین نگران بازرسی از چیزی که نداریم ، نیستند ... حداکثر چهارتا پادگان مسلح به سرباز 18 ساله  دیگه چیزی نیست ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته این تفکر شما از ریشه اشتباه هست ، هم تحلیل وجود دارد و هم پاسخ :winking: ، ولی منتظریم تا وضعیت  بطور کامل مشخص شود . 

به نظرم بیش از اندازه مورد نیاز ، روی حوزه موشکی و تحریم ها بحث شده . دوستان صاحب نظر در مورد رژیم بازرسی ها ( نقطه ضعف اصلی و مبهم برجام ) ،تحلیل های خودشون را بفرمایند .

ضمن تشکر از جناب MR9... اول اینکه اگر تحلیل و پاسخی وجود دارد در مورد موضوع موشکی به طور خاص، خیلی خوشحال میشم موضوع را بیشتر باز کنیم... حتی اگر دوستان همت میکردند و برخی مراجعی که بنده در پست مذکور قرار داده بودم را اندک مطالعه ای میکردند قطعا میتونستند مواردی را یافت کنند در همان منابع که به نفع دیدگاه دوستان منتقد بود و بنده به دو دلیل این اشارات را ذکر نکردم که دومیش همین بررسی میزان تامل و جستجوی دوستانی هست که سریعا و در هر جا ادعا میکنند که توافق هسته ای فلان و بهمان مشکل را دارد. و اتفاقا اگر دوستان همون موارد را با دقت دنبال و ذکر میکردند زمینه بسیار خوب و مطلوبی بود برای بررسی دقیق و عمیقتر موضوع موشکی و بحث بیشتر بر روی راهکارهایی که برخیشون را در آخر پست مذکور ذکر کردم...ولی چه فایده که ما اکثرا اهل مطالعه پست های طولانی و کم تصویر نیستیم... و بنده که خودم به نظر در موضوع موشکی به عنوان مدافع نسبی توافق صحبت میکنم فکر میکنم هنوز خیلی زیاد روی این موضوع جای بحث وجود داره...

اگر هم منظورتون از سوالتون راجع به بررسی موضوع بازرسی ها خطاب به بنده هست یکبار هم قبلا ذکر کردم که این موضوع بسیار بسیار وقت گیر تر از اونی هست که حتی قابل مقایسه باشه با موضوع موشکی، از بررسی دقیق لیست INFCIRC تا مقایسه موردی سایر کشورها با وضعیت مشابه و غیره و غیره و غیره... وقتی که پست قبلی که در مورد حوزه موشکی بود، از لحاظ محتوا حتی توسط یک نفر مورد سوال و بحث قرار نگرفت در این انجمن، برای بنده دلیلی وجود نداره تا وقت بسیاری را صرف آماده کردن تحلیلی بکنم که احتمالا 2 نفر هم اون رو کامل نمیخونند، چه برسه به تحلیل و نقد و نظر مخالف...

در این مورد اگر واقعا و به دقت پست قبل در مورد حوزه موشکی مورد مطالعه دوستان قرار گرفته بود، در قسمت بازرسی های مربوط به موضوع موشکی سعی شده به تفصیل بررسی انجام بگیره، و هم در اون قسمت و هم سایر قسمتهای اون پست سعی شده بود به تمام سوالات و شبهه هایی که در دو تاپیک اخیر موضوع هسته ای مطرح شده بود پرداخته بشه... حالا دو حالت وجود داره، یا واقعا همه دوستان منتقد با اون پست متقاعد شدند، که قطعا این طور نیست... یا کسی حال مطالعه و یا حال ارسال پاسخ و ادامه مباحثه به صورت زنده و فعال رو ندارد... 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر هم منظورتون از سوالتون راجع به بررسی موضوع بازرسی ها خطاب به بنده هست یکبار هم قبلا ذکر کردم که این موضوع بسیار بسیار وقت گیر تر از اونی هست که حتی قابل مقایسه باشه با موضوع موشکی، از بررسی دقیق لیست INFCIRC تا 

با سلام 

خیر دوست عزیز - مورد خطاب شما نبودید ، البته ارائه تحلیل ، یک مساله شخصی هست و همه در چهارچوب احترام متقابل ، می توانند نظر خودشان را بدون برچسب زنی های معمول ، ارائه کنند و هیچ مانعی وجود ندارد 

موفق باشید  :rose: 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پلوتونیم در ساخت باتری برای قلب و ماهواره کاربرد داره به نظرتون بهمون میفروشن؟!

سلام

میتونید بیزحمت کمی درباره استفاده از این ماده در مصارف ذکر شده بیشتر توضیح بدید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاثیر توافق هسته‌ای بر رقابت اقتصادی چین و آمریکا

منبع: ویک/ مترجم: حسین هوشمند

لینک:http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1951021/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86+%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA+%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1.html

--------------------------------
با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظر شما تحلیل بالا چقدر به واقعیت نزدیک است ؟ آیا ما واقعا به آمریکایی ها لطف کردیم که پذیرفتیم از هند بابت فروش نفت طلا نگیریم ؟

----------------------------------------

با سلام - جناب zed بسیار عزیز - قرار بود این تاپیک صرفاً برای تحلیل شخصی دوستان باشد . // از همکاری شما متشکرم //MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

میتونید بیزحمت کمی درباره استفاده از این ماده در مصارف ذکر شده بیشتر توضیح بدید

باطری برای دستگاه کمکی قلب بیماران که حدود سی سال عمر میکنه  چهل ساله تو امریکا استفاده میشه برای ماهوارهای زمین اهنگ هم عمرشون روبه پانزده  سال میرسونه

یک کارشناس توبرنامه های داخلی میگفت

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزان ، هیچی توی دست های شما نیست ... سرتون رو کنید زیر برف و خط تبلیغی صدا و سیما رو دنبال کنید تا بهتون فشار نیاد ...

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیزان ، هیچی توی دست های شما نیست ... سرتون رو کنید زیر برف و خط تبلیغی صدا و سیما رو دنبال کنید تا بهتون فشار نیاد ...

فکر نکنم از دوستان اینجا  صدا و سیما را منبع مطمئند بداند

ولی اینکه دستمون چیزی هست یا نه بر می گردد به نگاه ما به انرژی اتمی 

اگر نگاه سلاح باشد بله هیچی دستمان نیست قبلا هم زیاد چیزی دستمان نبود 

ولی از نگاه انرژی و تولیدی نگاه کنید با بازشدن افق همکاری خیلی زیاد دستمان می آید 

همین که بشود قراردادهای اتمی را با کشورهای اروپایی بست و اجرا کرد

نیروگاه دارخوین که مال فرانسوی ها بود اگر دوباره راه اندازی شود

اگر امکان خرید اورانیوم برای کشور فراهم شود 

و ...

انرژی اتمی به سود دهی می رسد

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاثیر توافق هسته‌ای بر رقابت اقتصادی چین و آمریکا

منبع: ویک/ مترجم: حسین هوشمند

لینک:http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1951021/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86+%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA+%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1.html

--------------------------------
با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظر شما تحلیل بالا چقدر به واقعیت نزدیک است ؟ آیا ما واقعا به آمریکایی ها لطف کردیم که پذیرفتیم از هند بابت فروش نفت طلا نگیریم ؟

----------------------------------------

با سلام - جناب zed بسیار عزیز - قرار بود این تاپیک صرفاً برای تحلیل شخصی دوستان باشد . // از همکاری شما متشکرم //MR9

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

حقیقت آن است که اینجانب سر رشته ای از اقتصاد و روابط اقتصادی بین المللی و همچنین سیاست و روابط سیاسی بین المللی ندارم . شاید اگر این متن تحلیل داخلی از یک نویسنده داخلی بود آن را به حساب پروپاگاندا و دارای مصرف داخلی می گذاشتم و از آن عبور می کردم ولی چیزی که نظرم را جلب کرد این بود که یک نویسنده خارجی به ظاهر بی طرف که حتی اسمش را هم نشنیده ایم چگونه به این توافق نگاه می کند و آیا واقعا ما توافق را آنگونه که هست می بینیم یا آنگونه که دلمان می خواهد یا آنگونه که دوست دارند ما ببینیم ؟ طبیعی است که امتیاز هایی رد و بدل شده و در قبال داده هایی ستانده هایی هم داشته ایم و بر اساس اطلاعاتی که به دست می آوریم تحلیل می کنیم . تحلیل جامع در خصوص این توافق و خوب یا بد بودن آن برای ما شاید نیاز به این داشته باشد که ما از توافق فراتر رفته و موضوع را کلی تر ببینیم و به این فکر کنیم که اصولا چه نیازی بود که پنج عضو دائم شورای امنیت که دارای حق وتو هستند به اضافه آلمان که قدرت اول اقتصادی اروپا است وقت خود را برای رسیدن به توافق با ما تلف کنند آن هم این مدت طولانی و چرا با عراق زمان صدام حسین چنین مذاکراتی نکردند و با دوازده سال تحریم رژیمش را چنان از پا انداختند که با تنها حدود 20 روز حمله دو کشور آمریکا و انگلیس بدون کسب مجوز شورای امنیتی که همین چین و روسیه و فرانسه سه عضو دیگر دائم آن بودند از بین رفت همین کار را نکردند ؟ زمانی که از برد برد یا برد باخت یا حتی باخت باخت صحبت می شود دقیقا میزان داده و ستانده طرفین مطرح است و تا زمانی که میزان داده و ستانده هر طرف به طور کامل روشن نباشد نمی توان در مورد خوب یا بد بودن یک توافق برای خودمان قضاوت کنیم . هنوز بحث توافق محرمانه میان ما و آژانس پا برجاست . از طرفی زمانی که قطعنامه شورای امنیت در مورد توافق صادر شده و برای طرفین ایجاد تعهد بین المللی کرده بحث ها چه در ایران و چه در آمریکا بر سر پذیرش از طریق مجلس و شورای نگهبان مجمع تشخیص مصلحت و کنگره و سنا چه فایده ای دارد و چرا به جز ایران و آمریکا بقیه پنج دولت سر پذیرش آن در پارلمان هایشان بحث ندارند ؟ اگر مطلب در خصوص تضعیف دلار در صورت عدم توافق مطرح است چرا چین و روسیه که بزرگترین سود را از کنار گذاشته شدن دلار از مبادلات می برند این توافق را امضا کرده اند ؟       

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.