MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (3)

Recommended Posts

اصلا در حد بحث نیستی، سواد انگلیسی هم که ندارید حداقل چشمهات رو وا کن شاید ببینی

GRAHAM.jpg

سناتور گراهام : این توافق شبیه اعلان جنگ به اسرائیل است.

سناتور تام کاتن : این توافق وحشتناکه، یک اشتباه خطرناک

...

http://thehill.com/homenews/senate/247789-graham-iran-deal-akin-to-declaring-war-on-israel

===============

مزخرفات رجانیوز رو هم در مورد القای اختلاف بین رهبری و رییس جمهور رو هم اینجا باز نشر نده، چون فقط به درد تو و امثال نتانیاهو و بقیه هم مسلک هات میخوره که دیروز توو نیویورک داشتن خودشون رو بر ضد این توافق جر میدادن

جناب " امیر ارسلان خان عزیز " قرار بود در این تاپیک لینک ارائه نفرمایید . در ضمن ، تصویر را هم باید در گالری ، آپلود بفرمایید .خواهشمندم ، رعایت فرمایید //MR9

• Upvote 14
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله

دوستان محترم ، بحث صهیونی و ضد صهیونی شروعع شده ؟

با عرض پوزش از هموطنان , لطفا جملاتی که ذیلا خواهد آمد را نه بعنوان توهین که بلکه به عنوان یک حقیقت تلخ بپذیرند . حالا فرق ما و صهیونیستها رو باید یکی بهتون بگه و اون چیه ؟

ما ایرانیها با صهیونیون یه فرق فاحشی داریم . صهیونها وقتی 1000 تومن دارند سعی میکنند یک ریال آنرا گم نکنند ، اما وقتی آن یک ریال گم شد بسیار غمگین شده و به سر و سینه میزنند . اما ما ایرانیها سعی در حفظ آن هزارتومن نمیکنیم و همه اش را گم میکنیم ، اما وقتی یک ریال از آنرا پیدا میکنیم آنقدر ذوق مرگ میشویم که آنسرش ناپیدا .

دوستان حالا فهمیدند چرا صهیونیون تو آمریکا یقه پاره میکردند و هموطنان توی ایران راه بندان ایجاد کرده بودند .

مجددا با عرض پوزش و تشکر

• Upvote 13
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به قول باباپنجعلی سریال پایتخت: شما ..... نزن! بهتر از شما هست که در حال ماله کشی این توافق هستید، ای کاش صحبتهای دیروز کری ، لو و مونیز را در سنا می خواندید، شاید به خود می آمدید. هر چند بعید است، چون چشمان خود را بسته و فقط کورکورانه از «توافق به هر قیمت» دفاع می کنید.

دوست عزیز، بنده به شما توهینی نکردم که اینگونه جواب دادید. باعث تاسف این هست که فردی مثل شما اختیار مدیریت و قضاوت در مورد پست های دیگران رو هم داره. به هر حال، ادب مرد، به ز دولت اوست، وگرنه من از توهین فردی مثل شما به هیچ وجه ناراحت نمیشم.

در مورد حرف های مونیز و دیگران، بسیار جالب هست که افرادی مثل شما، چشمشون رو چندین روزه دوختن به دهان مسئولین "شیطان بزرگ" تا هرچی گفتن رو مثل وحی منزل یادداشت کنن و بازنشر بدن. اگر اینقدر حرف های مسئولین آمریکایی، اون هم حرف هایی که برای اقناع تندروترین و جنگ طلب ترین مسئولین حاضر در کره خاکی زده شده، براتون مقدس هست، پس چرا این حرفشون رو که "ایران محور شرارات هست" یا ایران حامی تروریسم هست رد می کنید؟ چطور جایی که به نفعتونه آمریکایی ها میشن صادق ترین آدما و جایی که به ضررتونه میشن شیطان بزرگ و همه حرف هاشون دروغ؟

• Upvote 12
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Iran will not pursue construction at the existing unfinished reactor based on its original design and will remove the existing calandria and retain it in Iran. The calandria will be made inoperable by filling any openings in the calandria with concrete such that the IAEA can verify that it will not be usable for a future nuclear application. In redesigning and reconstructing of the modernized Arak heavy water research reactor, Iran will maximise the use of existing infrastructure already installed at the current Arak research reactor

بر اساس این بخش از توافق ایران متعهد شده تا هسته ی راکتور اراک رو با بتن به صورتی پر کنه که برای کاربردهای هسته ای غیر قابل استفاده باشه ( با تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی ).

به نظر می رسه نوع جدیدی از بازسازی اختراع شده و اونهم بازسازی با بتن هست که خوشبختانه تونستیم در این مذاکرات به اون دست پیدا کنیم.

• Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما رو باش با کی می خوایم بحث تحلیلی کنیم، اصلا تحلیل رو ول کنید، سواد انگلیسی که دارید، یا از گوگل کمک که می تونید بگیرید، بفرمایید خودتون بخونید:

نکته جالش اینه( به نقل از جک لو):

Responding to criticism that sanctions would be lifted too quickly, Lew said it would not prevent the United States from imposing additional sanctions over issues such as human rights violations if deemed necessary.

به زودی منتظر باشید که عین همون تحریمها و حتی سختتر از اونها رو به عنوان حقوق بشر و حمایت از تروریسم و . . . برای ایران وضع کنند.

این کار را نمی تواند به کند مطمنا در کوتاه مدت غیر ممکن است 

چون این توافق عملا غیرفعال و نابود می شود 

دلیلش هم این است که نمی شود تحریمی را دو بار اعمال کرد 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده به این نتیجه رسیدم که بحث کردن در مورد موضوع توافق و ابهامات و حاشیه هاش تو میلیتاری هیچ نتیجه ای نداره

تنها نتیجش افزایش اختلافات و تفرقه هست که خودبه خود حول بحث ایجاد میشه...

فرمایشات رهبری صریح و روشن و واضحه...... همه میدونن موضع رهبری چیه و نیازی به تکرارش نیست

زمان همه چیز روشن میکنه، من که تصمیم گرفتم دیگه هیچ صحبتی نکنم.... عاجزانه از شما هم درخواست میکنم به حرف برادر کوچکتون گوش کنین

و بیخیال مشاجره و دیالوگ های طولانی بشین... که ناخودآگاه انسان وادار به گفتن توهین یا چیزایی میکنه که نباید بگه و بعدش پشیمون میشه

بنده اینجا از دوستانی مانند  era_923   و amirarsalankhan که ناخودآگاه بهشون حرف بدی زدم یا توهینی کردن عذر میخوام و خواهش میکنم که من ببخشن

جناب MOHAMMAD و جناب mohammadhossein عزیز، به نظر من ادامه و کش دادن این موضوع فایده ای نداره.....!!

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده به این نتیجه رسیدم که بحث کردن در مورد موضوع توافق و ابهامات و حاشیه هاش تو میلیتاری هیچ نتیجه ای نداره

تنها نتیجش افزایش اختلافات و تفرقه هست که خودبه خود حول بحث ایجاد میشه...

فرمایشات رهبری صریح و روشن و واضحه...... همه میدونن موضع رهبری چیه و نیازی به تکرارش نیست

زمان همه چیز روشن میکنه، من که تصمیم گرفتم دیگه هیچ صحبتی نکنم.... عاجزانه از شما هم درخواست میکنم به حرف برادر کوچکتون گوش کنین

و بیخیال مشاجره و دیالوگ های طولانی بشین... که ناخودآگاه انسان وادار به گفتن توهین یا چیزایی میکنه که نباید بگه و بعدش پشیمون میشه

بنده اینجا از دوستانی مانند  era_923   و amirarsalankhan که ناخودآگاه بهشون حرف بدی زدم یا توهینی کردن عذر میخوام و خواهش میکنم که من ببخشن

جناب MOHAMMAD و جناب mohammadhossein عزیز، به نظر من ادامه و کش دادن این موضوع فایده ای نداره.....!!

همیشه بحث بصورت کیفی همین جوری می شود چون معیاری و روشی مورد قبول برای بحث وجود ندارد 

از سوی دیگر دیدگاه های دوستان در مورد خواسته ما از انرژی اتمی هم یکی نیست که این اصلا بحث را کمی غیر ممکن می کند

بصورت کمی و از نظر اقتصادی و مالی و تولیدی اینکه بگوییم معامله بر سر توافق خوب بوده است یا نه، باید به دیدگاهی به نام اقتصاد مهندسی رجوع کنیم 

در این دیدگاه زمان پارمتر تعیین کننده است و اقداماتی مثل کاهش سانتریفیوژ منفی کننده معادله و حرکت برای تغییر نسل سانتریفیوژ ها از یک به 8 در طی برنامه توافق قسمت مثبت معادله ، حال باید دید نقطه سربسری این معادله و این نکات مثبت و منفی چقدر طول می کشد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز، بنده به شما توهینی نکردم که اینگونه جواب دادید. باعث تاسف این هست که فردی مثل شما اختیار مدیریت و قضاوت در مورد پست های دیگران رو هم داره. به هر حال، ادب مرد، به ز دولت اوست، وگرنه من از توهین فردی مثل شما به هیچ وجه ناراحت نمیشم.

در مورد حرف های مونیز و دیگران، بسیار جالب هست که افرادی مثل شما، چشمشون رو چندین روزه دوختن به دهان مسئولین "شیطان بزرگ" تا هرچی گفتن رو مثل وحی منزل یادداشت کنن و بازنشر بدن. اگر اینقدر حرف های مسئولین آمریکایی، اون هم حرف هایی که برای اقناع تندروترین و جنگ طلب ترین مسئولین حاضر در کره خاکی زده شده، براتون مقدس هست، پس چرا این حرفشون رو که "ایران محور شرارات هست" یا ایران حامی تروریسم هست رد می کنید؟ چطور جایی که به نفعتونه آمریکایی ها میشن صادق ترین آدما و جایی که به ضررتونه میشن شیطان بزرگ و همه حرف هاشون دروغ؟

آمریکا یکی از طرفین توافق محسوب میشه بنابراین حساسیت روی عملکرد و گفتار مسئولینش کاملا قابل دفاع هست.

با این حرف ها و نسبت دادن منتقدین به مخالفین خارجی نمیشه چیزی رو توجیه کرد یا انتقادات و منتقدین رو زیر سوال برد!

---

فکر میکنم بد نباشه به واکنش غربگراهای داخلی در مورد توافق تهران نگاهی داشته باشیم!

این استاد دانشگاه (زهرا رهنورد) در ادامه گفت: بر تارک تمامیت ارضی ما فتح خرمشهر و آبادان می‌درخشد. وقتی بیشتر درخشش این پیروزی‌‌ها درک خواهد شد که آن را با برخی از توافقنامه‌های امروزی مقایسه کنیم.
وی با یاد آوری این که در زمان قاجار هم ما با این معاهدات روبه‌رو بودیم، گفت: فقط شاید فرق آن قرار‌دادها با الان این باشد که قاجارها وقتی این شکست‌ها را خوردند شخصی مثل عباس میرزا بود که تمام دلایل شکست را احصا کرد و اقداماتی برای نوسازی کشور انجام داد.

موضوع این توافق مبادله 1200 کیلوگرم اورانیوم 3.5 درصد با 120 کیلوگرم سوخت 20 درصد بود که قرار شد اورانیوم مذکور به خارج از کشور منتقل بشه تا بعدش سوخت مورد نظر تحویل گرفته بشه! این مورد رو با توافق فعلی مقایسه کنید!

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده از شما حرف بدی به یاد ندارم. شما ما رو ببخش برادر اگر احیانا رنجیدی از هر حرف یا کلمه ای که گفتم.

آمریکا یکی از طرفین توافق محسوب میشه بنابراین حساسیت روی عملکرد و گفتار مسئولینش کاملا قابل دفاع هست.

با این حرف ها و نسبت دادن منتقدین به مخالفین خارجی نمیشه چیزی رو توجیه کرد یا انتقادات و منتقدین رو زیر سوال برد!

بنده هم مثل جناب rpg7 به این نتیجه رسیدم کاری که ما اینجا میکنیم صحبت در مورد تصمیم ها و احتمالات آینده است. اینکه آمریکا این کار را میکند یا نه، اینکه ایران آن کار را می کند یا نه. از لحاظ احتمالات، هیچی غیر ممکن نیست، ممکنه همین فردا آمریکا یک بمب اتم بزنه توی تهران یا ایران نیویورک رو بمباران کنه. وقتی بعضی دوستان هر چیزی رو که دلشون میخواد به عنوان یک احتمال مطرح میکنن (که به صورت منطقی هم هیچ چیز در دنیای مادی مطلقا غیر ممکن نیست)، دیگه بحث کردن فایده ای نداره. پس باید صبر کنیم، یا همه چیز رو فروختیم و مسئولین بیخیال و آخرش مثل عراق و سوریه و لیبی نابود میشیم، یا اینکه برخی از آقایونی که ادعای دلواپسی دارن دروغ گفتن و با این منفی بافی های عمدی و مغرضانه و ایجاد جو منفی در جامعه (که خدا رو شکر اصلا هم کمبود نداریم در این زمینه)، خیانت کردن و اون دنیا باید جواب پس بدن. البته تاکید کنم، برخی از آقایون دلواپس.

هرچقدر هم ما اینجا همدیگه رو بزنیم، فایده ای نداره.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Iran will not pursue construction at the existing unfinished reactor based on its original design and will remove the existing calandria and retain it in Iran. The calandria will be made inoperable by filling any openings in the calandria with concrete such that the IAEA can verify that it will not be usable for a future nuclear application. In redesigning and reconstructing of the modernized Arak heavy water research reactor, Iran will maximise the use of existing infrastructure already installed at the current Arak research reactor

بر اساس این بخش از توافق ایران متعهد شده تا هسته ی راکتور اراک رو با بتن به صورتی پر کنه که برای کاربردهای هسته ای غیر قابل استفاده باشه ( با تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی ).

به نظر می رسه نوع جدیدی از بازسازی اختراع شده و اونهم بازسازی با بتن هست که خوشبختانه تونستیم در این مذاکرات به اون دست پیدا کنیم.

این بتنی که تزریق راکتور میکنند با بتن های معمولی فرق داره و زمانی که این بتن ها  تزریق شد چند روز ان را کاملا پلمپ میکنند . این بتن ها دو خاصیت داره 1-نفوذ به داخل الیاژ راکتور و خاصیت اسیدی قوی -2- باعث از بین بردن ارایش اوترونی سیستم میشه و مطمئن باشید با این کار راکتور بصورت 100 درصد از بین رفته .

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بتنی که تزریق راکتور میکنند با بتن های معمولی فرق داره و زمانی که این بتن ها  تزریق شد چند روز ان را کاملا پلمپ میکنند . این بتن ها دو خاصیت داره 1-نفوذ به داخل الیاژ راکتور و خاصیت اسیدی قوی -2- باعث از بین بردن ارایش اوترونی سیستم میشه و مطمئن باشید با این کار راکتور بصورت 100 درصد از بین رفته .

اين رآكتور آب سنگين رو گيريم فداي يك تار موي سربازان 18 ساله مرزباني كشور ايران كرديم ... رفت !

با دانشش چيكار ميكنن ؟ تو مغز دانشمندان اين مملكت هم بتن پر ميكنن ؟

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راکتوری رو که ساخته‌ایم می‌تونیم دوباره بهتر از اون رو بسازیم.

سلام و درود

بله میتونیم بسازیم ولی حداقل 6 تا 7 سال زمان خواهد برد . حالا این یه طرف بحث هزینه ها یی که خواهد شد چی میشود .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين رآكتور آب سنگين رو گيريم فداي يك تار موي سربازان 18 ساله مرزباني كشور ايران كرديم ... رفت !

با دانشش چيكار ميكنن ؟ تو مغز دانشمندان اين مملكت هم بتن پر ميكنن ؟

نابود کردن خیلی راحته اما ساختن یک چیز زمان بر و هزینه بره! علاوه بر این آب سنگین اراک به صورت بالقوه یکی از حلقه های زنجیره تولید سلاح هسته ای محسوب میشه پس شاید ساخت مجددش به این راحتی هم که فکر میکنیم نباشه! برای مثال میشه به تعلیق دوران خاتمی و تحریم های دوران احمدی نژاد اشاره کرد.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.