امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یکی از بهترین شیوه درست کردن آتش در طبیعت

[aparat]Fxtz6[/aparat]

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از آسان ترین راه ها برای تغذیه در شرایط سخت استفاده از کرم خاکی هست!!!

چند نفرتون حاضرید خوردن کرم خاکی رو برای روز مبادا تمرین کنید؟؟ البته تمرین نمی خواد. وقتش که برسه بشر هر چیزی رو می خوره ولی خوب دیگه ...

البته به نکته ای باید اشاره کنم که شاید به درد بخوره. حتما لازم نیست کرم جویده بشه چون طعم مضخرفی داره. همین که در قسمت انتهایی زبان قرار داده بشه به راحتی قابل قورت دادن هست.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا تکاور! :) بابا کوماندو! :)))

البته به نکته ای باید اشاره کنم که شاید به درد بخوره. حتما لازم نیست کرم جویده بشه چون طعم مضخرفی داره. همین که در قسمت انتهایی زبان قرار داده بشه به راحتی قابل قورت دادن هست.

گرچه امیدوارم به اونجا نرسه، ولی اینا برا وقتی خوبه که مثلا طرف یه هفته غذا نداره!! چیزی که من صحبت میکنم، برای حالت عادی هستش که مثلا یه روز رفتی بیرون یا دو روز بیرونی  و چیزی نیست بخوری...

با این حال، خوشحال میشم بدونم چیزای دیگه رو چطوری میخورن و در بدن واکنش چطوریه؟ مثلا همین کرم خاکی، چطوری باید تمیز بشه و اینکه زنده بندازیمش بالا نره تو شیکممون زندگی کنه بیچاره بشیم؟ :|

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا تکاور! :) بابا کوماندو! :)))

گرچه امیدوارم به اونجا نرسه، ولی اینا برا وقتی خوبه که مثلا طرف یه هفته غذا نداره!! چیزی که من صحبت میکنم، برای حالت عادی هستش که مثلا یه روز رفتی بیرون یا دو روز بیرونی  و چیزی نیست بخوری...

با این حال، خوشحال میشم بدونم چیزای دیگه رو چطوری میخورن و در بدن واکنش چطوریه؟ مثلا همین کرم خاکی، چطوری باید تمیز بشه و اینکه زنده بندازیمش بالا نره تو شیکممون زندگی کنه بیچاره بشیم؟ :neutral:

تکاور که هستم. این جای خودش. icon_cheesygrin

و اما بعد ...

این رو جدا گفتم. کرم خاکی ارزش غذایی بالایی داره (3 برابر گوشت گاو و گوسفند پروتئین داره) و برای بدن انسان هم مشکلی ایجاد نمی کنه. تمیز کردن نمی خواد. اگر از داخل خاک با دقت بیرون بیاریدش تا زخم و زیلی نشه به خودی خود تمیز هست. حتی لازم نیست بکشیدش. در قسمت انتهایی زبان و نزدیک گلو قرار بدید و قورتش بدید تمومه. در اکثر مناطق هم به وفور پیدا می شه و در زمان جنگ و شرایط سخت و خاص هم راحت ترین گزینه هست.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نجومیش چطوری می‌میره؟ یارو زیر خاک زنده می‌مونه نره تو شیکممون هم زنده بمونه شروع کنه دل و رودمون رو بخوره یا توش تخم بذاره کرم بزنه بدنمون :|

اگر امکانش هست، عکسی چیزی از این مسئله بذار...

انواع منواع که نداره و همین یه دونس درسته؟ ( کرم‌های قرمز رنگ مایل به صورتی یه جورایی و که سر و دمش مشخص نیست!)

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نجومیش چطوری می‌میره؟ یارو زیر خاک زنده می‌مونه نره تو شیکممون هم زنده بمونه شروع کنه دل و رودمون رو بخوره یا توش تخم بذاره کرم بزنه بدنمون :neutral:

اگر امکانش هست، عکسی چیزی از این مسئله بذار...

انواع منواع که نداره و همین یه دونس درسته؟ ( کرم‌های قرمز رنگ مایل به صورتی یه جورایی و که سر و دمش مشخص نیست!)

داخل معده هضم می شه و می میره. آره کرم خاکی همه جا یک مدله تا جایی که من دیدم.

مقاله های پزشکی و سلامت زیاد می خونم ولی تا حالا ندیدم جایی اشاره شده باشه که کرم خاکی برای بدن انسان مضر هست.

تو این فیلم یک زن و 3 مرد مسابقه خوردن کرم خاکی می دن و ... (البته این فیلم جنبه سرگرمی داره نه آموزشی icon_cheesygrin ) فقط خواستم نگرانیتون مرتفع بشه.

https://www.youtube.com/watch?v=7ubTogfGCr8

این هم یه ویدئوی دیگه که می تونه جالب باشه در نوع خودش

https://www.youtube.com/watch?v=U_xisPOzQmI

+ این یکی که تا حدی می تونه جنبه آموزشی داشته باشه.

https://www.youtube.com/watch?v=LM4o2z7cPOQ

حالا بعضی از دوستان میان می گن ما اگه بمیریم هم از اینا نمی خوریم ولی واقعیت اینه که کرم های خاکی غذایی مقوی، همیشه آماده و همه جا موجود هستن.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گیاه پوش یا پوشگ:

پ.ن: لطفا اگر اسم فارسی این گیاه رو میدونید، یا هر اطلاع دیگه‌ای در خصوصش دارید(مثلا جاهای دیگه‌ای که رشد میکنه و امثالهم) من رو مطلع کنید در همین تاپیک.... با تشکر! :)

اگر اشتباه نکنم تو هرمزگان بهش میگن پرتوک.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فقط میدونم میشه قورباغه رو خورد - اینجا زیاده - شکارش هم با دسته ، به راحتی (البته شرعی مکروهه فک کنم). البته الان شما تو جنگل مازندران(اگه چیزی ازش مونده باشه) اگه گم شدی بیشتر گراز به پستت میخوره. ولی قورباغه بد نیست ، میگن مزه گنجشک میده

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام اين مغز تو استان زنجان به اسم چيدم معروفه و در كوه هاي قره بلاغ (چشمه سياه) به وفور پيدا ميشه ، همچنين تو بازار هاي زنجان هم به صورت دسته اي به فروش مي رسه. در شهرستان سلطانيه گياهي به اسمه يِمليك رشد ميكنه كه مزه ترش ولي ارزش غذايي بالايي داره ، اين گياه به صورت برگ هاي پهن به صورت بوته رشد ميكنه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آموزش زنده ماندن در شرایط سخت :سرپناه(1)

یک پناه گاه میتواند شما را از خورشید وبرف وحشرات وجانوران ودید دشمن حفظ کند .این بهشما کمک می کند وبه شما آرامش میدهد تا امید به زندگی را از دست ندهید .دربعضی مناطق نیاز به سرپناه از نیاز به آب وغذا بیشتر است به طور مثال در مناطقی که شما به مدت زیاد در معرض سرما قرار میگیرید ممکن است این سرما باعث خستگی شما بشود یک فرد خسته ممکن است کم کم گرایش منفی پیدا کند وامید برای زندگی را از دست بدهد . بزرگترین اشتباه درساخت پناه گاه بزرگ ساختن آن است پناهگاه باید به اندازه ای بزرگ باشد که شما را حفظ کند وبه اندازه ای کوچک باشد که گرمای بدن شما را حفظ کند.

انتخاب محل پناهگاه

وقتی شما در شرایطی سخت قرار دارید که پناه گاه  اهمیت زیادی دارد باید هرچه سریع تر به دنبال محل مناسبی برای پناهگاه باشید اما باید به دونکته اساسی توجه کنید :

1-این محل باید حاوی موادی باشد که شما برای ساخت پناهگاه نیاز دارید

2-این محل باید به حد کافی بزرگ باشد تا شما در آن راحت باشید

درضمن شما به این دو موضوع  توجه کنید که نباید شرایط تاکتیکی وایمنی را فراموش کنید .شما همچنین باید توجه داشته باشید که آیا محل پناهگاه :

1-پوشش کافی برای در امان ماندن از دید دشمن را فراهم میکند.

2-راه فرار مناسبی وجود دارد.

3-محل برای علامت دادن در صورت نیاز مناسب است.

4-حفاظت مناسب در برابر حیوانات و قلوه سنگ ها و کنده های درخت را داشته باشد.

5-دور از محل حشرات ومار ها وگیاهان سمی باشد.

همچنین شما مشکلاتی را که ممکن است درمحیط بوجود بیاید را در نظر بگیرید مثال:

1-از مناطق کوهستانی که احتمال ریزش بهمن وجود دارد اجتناب کنید .

2-ازمناطق نزدیک به آب که پائین تر از سطح آب هستند اجتناب کنید.

در برخی مناطق فصل وشرایط جوی تاثیر بسزایی در انتخاب محل پناهگاه دارد شرایط سرپناه ایده آل در زمستان و تابستان متفاوت است 

شما در زمستان به دنبال سرپناهی هستید که شما را از سرما وباد حفظ کند وبه منابع آب وسوخت نزدیک باشد در حالی که در تابستان به دنبال محلی هستید که از حشرات دور باشید.

در مورد انتخاب محل سرپناه از کلمه ی bliss  می توان بهره برد 

B.همرنگ با محیط اطراف

L.نیمرخ پائینی داشته باشد

I.شکل نا مرتب

S.کوچک

S.دور افتاده

پایان بخش اول 

ویرایش شده در توسط GAHERRRR
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فیلم بذارید عاقا . اونم دوبله یا زیر نویس . متون زندگی در شرایط سخت رو میشه پیدا کرد . دوران خواندن گذشته برادر . دوران نگاه کردن و تخمه شکستنه :D

ویرایش شده در توسط mahdiarmy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.