MOHAMMAD

ارزیابی استراتژیک برجام و قطعنامه‌۲۲۳۱ / چهارچوب نظری استراتژی امریکا در مواجهه هسته ای با ایران چیست؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

پیشنهاد بسیار جالبی هست - اگر بتوانید در یک بررسی منطقی و دور از نگاه های سیاسی معمول و براساس جدول فوق ، این کار را انجام دهید ، مشخصاً به نتایج خوبی خواهیم رسید

دقیقا دوست عزیز با پر کردن جاهای خیلی راحت میشه به نتیجه رسید اما در بعد استراتژیک  !!!!!!

متاسفانه اکثر دوستان به این نکته توجه نمی کنند . ببنید بحث عملیات کاملا متفاوت هست از استراتژیک .. این خیلی مهم هست در استراتژیک هیچ صحبتی که عملیات نمیشه و اصلا عملیات جایگاه متفاوتی داره . تو اکثر بحث های این تاپیک هم متاسفانه دوباره بحث عملیات رو وارد میکنند . بحث عملیات خودش نیاز به تاپیک جداگانه و بحث های جدا داره . استراتژی در یک لایه بالاتر ار عملیات هست و این جدول نیز در این لایه باید پر بشه .

با سلام

برای اینکه تعداد پست ها زیاد نشود ،

کاملاً با فرموده شما موافقم ، تفکیک مباحث راهبردی با مباحث تاکتیکی و پیوند زدن نتایج حاصل از آنها

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکایی‌ها از روس‌ها میترسن برای همین میخوان نفت ایران جای نفت روسیه را بگیره تا اروپا گروگان روسیه نباشه برای همین دست بالا با ایران است

در حقیقت آمریکایی‌ها دارند چوب اشتباه تحریمهای علیه ایران را میخورند چون تا وقتی که روسیه نفت اروپا را میده ناتو رقمی نیست

حالا اگر ایران بعداً بزنه زیر قرارداد نه اروپا نه آمریکا نمیتونن کاری بکنن. چون خطر روسیه در کمینه. می‌شه گفت که ایران به جایگاه بین مللی زمان جنگ سرد داره برمیگرده

حالا وقت دوشیدن اروپا و آمریکاست. بخصوص که اروپا نتونست لوله نفت و گاز قطر رو از توی سوریه بکشه

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکایی‌ها از روس‌ها میترسن برای همین میخوان نفت ایران جای نفت روسیه را بگیره تا اروپا گروگان روسیه نباشه برای همین دست بالا با ایران است

در حقیقت آمریکایی‌ها دارند چوب اشتباه تحریمهای علیه ایران را میخورند چون تا وقتی که روسیه نفت اروپا را میده ناتو رقمی نیست

حالا اگر ایران بعداً بزنه زیر قرارداد نه اروپا نه آمریکا نمیتونن کاری بکنن. چون خطر روسیه در کمینه. می‌شه گفت که ایران به جایگاه بین مللی زمان جنگ سرد داره برمیگرده

حالا وقت دوشیدن اروپا و آمریکاست. بخصوص که اروپا نتونست لوله نفت و گاز قطر رو از توی سوریه بکشه

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

احتمالا منظور شما گاز باشد . چون با حداکثر 4 میلیون بشکه نفت در روز در شرایط ایده آل حرفی برای گفتن جلوی روسها که عضو اوپک هم نیستند و حداقل دو برابر ما نفت تولید و صادر می کنند نداریم خصوصا با حضور عربستان که حاضر است آتش به مالش بزند و ما را هر جور شده زمین بزند . همین عراق در حال جنگ نزدیک به تجزیه تولید نفتش از ایران بیشتر است . اگر هم فکر سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی در زمینه نفت باشیم که این مورد چند سالی طول می کشد و در کوتاه مدت برای آمریکایی ها جواب نمی دهد . اما در مورد گاز این احتمال بیشتر است ترکیه عضو ناتو است که خط لوله ما از طریق خاک آن به اروپا متصل می شود و اروپا هم در وضعیت فعلی اوکراین خیلی نمی تواند امیدوار گاز روسیه باشد . البته همیشه امکان چرخش های سیاسی در همه طرف وجود دارد . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبل از همه این توافق ها من یه نظریه داشتم :

بدترین بلایی که می تونه سر ما بیاد اینه که بشیم مثل اعراب از نظر اقتصادی. چطوری ؟ اینطوری که مثل زمان شاه ما حتی کشاورزی خودمون هم نابود کنیم چون هر چیزی که می خواهیم می تونیم از بقیه جاها وارد کنیم ، اینقدر پول داشتیم که به بقیه کشورها وام و بلاعوض و.. می دادیم و در کل تبدیل به ثروتمندترین اقتصاد دنیا شده بودیم و میشه بفرمائید با چی ؟ معلومه با فروش فقط نفت.

همین چیزی که عربستان الان هست. حالا شما فرض کنید ما نفت رو نداشتیم. دو راه بیشتر نبود. یا میشدیم ژاپن که سختی کشید و تبدیل شد به ژاپن یا می شدیم یک کشور عقب مونده مثل آفریقایی ها.

کشورها اگر می خوان واقعا به دیگری وابسته نباشن باید سختی بکشن. ژاپن و آلمان رو در نظر بگیرید. چی شد تا این شد. یه داستانی هست که میگن ژاپنی ها بعد از جنگ برای اینکه وابسته نباشن به واردات به شکمشون سنگ می بستن و فقط سیب زمینی و تربچه می خوردن تا اینطوری شدن (حالا راست و دروغش بماند) ولی اگر این داستان رو در نظر بگیرین و بزارین کنار داستان ایران حاضر اینطوری میشه برداشت کرد که ایرانی ها حاضرن هر چیزی بدن تا اینکه سختی نکشن و با تبلیغات پوچ مادی گرایانه رسانه های علیه ایران با فیلم ها و سریال هایی که زرق و برق پول رو نشون میده و فیلم های داخلی هم به این صورت داشتن القا می کردن ببینین که پول چقدر خوبه.

حالا شما سریال پایتخت رو در نظر بگیرید (با این که نه فیلم و نه سریال ایرانی نگاه می کنم ولی پایتخت یه چیز دیگه است) سریالی که توش مادی گرایانه نیست ، ثروت نیست ، سادگی و راستی است و چقدر طرفدار پیدا کرده.

اگر من رئیس جمهور بشم نمیام بگم مشکل ما اقتصادی و سیاسی و انرژی هسته ای و تحریم و ... است. میام میگم مشکل ما مردم ماست. مردمی که دیگه اون مردم اول انقلاب نیستن که حاضرن جونشون رو بدن تا یه وجب از کشورون رو. مردم الان ما میان میگن شهدا شما مگر مذاکرده بلد نبودید. میان میگن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و این احمق ها نمی دونن که اگر همین کمک های ما به اینها نبود به جای سوریه و عراق و کشورهای آفریقایی ما الان باید با داعش می جنگیدیم. الان به جای اینکه سر و مردان و زنان سوری و عراقی قطع می شه باید سر پدر و مادرهای شما ها قطع می شد. به جای اینکه فرزندان خردسال اونها زنده زنده تو آتیش بسوزن این فرزند شما بود که تو آتیش می سوخت.

مشکل الان ما اینه که چطوری باید دهن این مردم رو بست نه دهن این غربی ها. غرب از همون اول غرب بوده و بر ضد ما هست و خواهد بود. این چیزی که شما دارین الان به نام غرب و شرق می بینین در اصل یه چیز ـه . اینطور به شما وانمود کردن که اون تجارت فوق العاده پر سود اسلحه ادامه پیدا کنه وگرنه از شما می پرسم اگر غرب و شرقی نبود ، اگر جنگ آمریکا و روسیه نبود آیا این همه تسلیحات کشتار جمعی و این همه بمب های رنگ و وارنگ نیازی بود ؟ نه عزیز من نیازی نبود. این افکار احمقانه شماست که فکر می کنین آمریکا روسیه رو تحریم می کنه پس با هم دشمن هستن. نه اون تحریم می کنه چون باید یه طوری به ایران برسه. اگر همین روسیه و چین بیان بگن ما متحد آمریکا هستیم که اونها تنها راهشون برای رسیدن به ایران فقط و فقط جنگ ـه که.

به قول امام خمینی واقعا عالی فرمودند که «هر کی از شما تعریف کرد بدونین که کاسه ای زیر نیم کاسه است و باید کارتون رو اصلاح کنین (مثل زمانی که دولتی ها گفتن ما تونستیم بهترین سیاست کنترل جمعیت رو در دنیا اجرا کنیم) اگر بر علیه شما بد گفت همین رو ادامه بدین حتی اگر بدتر به شما بگه و اوضاع برای شما بدتر بشه چون این ـه که داره اون رو تهدید می کنه و شما اینجا اهرم فشار رو دارین»

مشکل مردم ما اینه که اینقدر فشار اقتصادی اومده که دیگه اون مغزی که باید دوردست رو ببینه فقط قادره جلوی پاشو ببینه.

از همون قبل از اینکه مذاکرات شروع بشه از خیلی سال قبل من تو مغزم فقط یه نگرانی بود، اون هم وقتی که تحریم ها برداشته بشه و بازار بکر ایران کاملا وابسته به محصولات غربی بشه.

این مردمی که اینقدر فکر می کنن در این زمینه مشکلی نیست فقط یه سوال دارم.

فرض کنید شرکت های غربی آمدن و بی هیچ مشکلی وارد شدن. اقتصاد ایران مثل عرب ها وابسته میشه به اونها. دیگه تولید داخلی نداریم (چرا نداریم چون قربونش برم شماها حتی اگر به چشم ببینین که جنس ایرانی بهتره حتی به خاطر نامش هم که شده میرین خارجی میخرین - بگم که تو زمینه پوشاک ، تو زمینه لاستیک سازی ، تو زمینه فرش ، زعفران و ... از غربی ها محصولات پایه با کیفیت تری داریم) . حالا فرض کنید که به خاطر اینکه آمریکا میگه ما شک داریم به اجرای مفاد این برجام توسط ایرانی ها ما تحریم بشیم. شما ها چی دارین که دیگه بخرین. اینجاست که دو راه پیش شما می زارم. یا مثل ژاپنی ها سختی بکشین یا مثل عرب ها نباید حتی جیکتون در بیاد. شما کدوم رو انتخاب می کنین؟

و این هم اضافه کنم که سختی ای که ما کشیدیم در برابر سختی ای که ژاپنی ها کشیدن هنوز در سطح هم نیستن و باید سختی بیشتری بکشیم. باید نسلی بیاد روی کار که قدر این سختی ها رو بدونه نه اینکه بگه من فلان و علان ـم ولی در عمل حتی از اینهایی که تو روز روشن حرام خواری میکنن بدتر باشه.

ببخشین که زیاد صحبت کردم امیدوارم که مفید بوده باشه.

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقای حسن عباسی که به غیر از یک مشت طنز چیزی خاصی ننوشته مثلا این استراتژیک کشوره :chicken:

• Upvote 6
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقای حسن عباسی که به غیر از یک مشت طنز چیزی خاصی ننوشته مثلا این استراتژیک کشوره :chicken:

طنز رو شما میگی که نه بحث کردن بلدی نه میدونی استراتژیک چیه نه ادب داری...

ایشون و کاربرانی که این تاپیک صحبت کردن اکثرا برای صحبتهاشون دلیل اودن تحلیل داشتن الان شما خیلی کار مهمی کردین با این یه خط پست .. ایشون طنز میگن خوشحال میشم نظر ارزشمند جانبعالی رو بشنویم..

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدترین بلایی که می تونه سر ما بیاد اینه که بشیم مثل اعراب از نظر اقتصادی. چطوری ؟ اینطوری که مثل زمان شاه ما حتی کشاورزی خودمون هم نابود کنیم چون هر چیزی که می خواهیم می تونیم از بقیه جاها وارد کنیم ، اینقدر پول داشتیم که به بقیه کشورها وام و بلاعوض و.. می دادیم و در کل تبدیل به ثروتمندترین اقتصاد دنیا شده بودیم و میشه بفرمائید با چی ؟ معلومه با فروش فقط نفت.

همین چیزی که عربستان الان هست. حالا شما فرض کنید ما نفت رو نداشتیم. دو راه بیشتر نبود. یا میشدیم ژاپن که سختی کشید و تبدیل شد به ژاپن یا می شدیم یک کشور عقب مونده مثل آفریقایی ها.

کشورها اگر می خوان واقعا به دیگری وابسته نباشن باید سختی بکشن. ژاپن و آلمان رو در نظر بگیرید. چی شد تا این شد. یه داستانی هست که میگن ژاپنی ها بعد از جنگ برای اینکه وابسته نباشن به واردات به شکمشون سنگ می بستن و فقط سیب زمینی و تربچه می خوردن تا اینطوری شدن (حالا راست و دروغش بماند) ولی اگر این داستان رو در نظر بگیرین و بزارین کنار داستان ایران حاضر اینطوری میشه برداشت کرد که ایرانی ها حاضرن هر چیزی بدن تا اینکه سختی نکشن و با تبلیغات پوچ مادی گرایانه رسانه های علیه ایران با فیلم ها و سریال هایی که زرق و برق پول رو نشون میده و فیلم های داخلی هم به این صورت داشتن القا می کردن ببینین که پول چقدر خوبه.

حالا شما سریال پایتخت رو در نظر بگیرید (با این که نه فیلم و نه سریال ایرانی نگاه می کنم ولی پایتخت یه چیز دیگه است) سریالی که توش مادی گرایانه نیست ، ثروت نیست ، سادگی و راستی است و چقدر طرفدار پیدا کرده.

اگر من رئیس جمهور بشم نمیام بگم مشکل ما اقتصادی و سیاسی و انرژی هسته ای و تحریم و ... است. میام میگم مشکل ما مردم ماست. مردمی که دیگه اون مردم اول انقلاب نیستن که حاضرن جونشون رو بدن تا یه وجب از کشورون رو. مردم الان ما میان میگن شهدا شما مگر مذاکرده بلد نبودید. میان میگن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و این احمق ها نمی دونن که اگر همین کمک های ما به اینها نبود به جای سوریه و عراق و کشورهای آفریقایی ما الان باید با داعش می جنگیدیم. الان به جای اینکه سر و مردان و زنان سوری و عراقی قطع می شه باید سر پدر و مادرهای شما ها قطع می شد. به جای اینکه فرزندان خردسال اونها زنده زنده تو آتیش بسوزن این فرزند شما بود که تو آتیش می سوخت.

مشکل الان ما اینه که چطوری باید دهن این مردم رو بست نه دهن این غربی ها. غرب از همون اول غرب بوده و بر ضد ما هست و خواهد بود. این چیزی که شما دارین الان به نام غرب و شرق می بینین در اصل یه چیز ـه . اینطور به شما وانمود کردن که اون تجارت فوق العاده پر سود اسلحه ادامه پیدا کنه وگرنه از شما می پرسم اگر غرب و شرقی نبود ، اگر جنگ آمریکا و روسیه نبود آیا این همه تسلیحات کشتار جمعی و این همه بمب های رنگ و وارنگ نیازی بود ؟ نه عزیز من نیازی نبود. این افکار احمقانه شماست که فکر می کنین آمریکا روسیه رو تحریم می کنه پس با هم دشمن هستن. نه اون تحریم می کنه چون باید یه طوری به ایران برسه. اگر همین روسیه و چین بیان بگن ما متحد آمریکا هستیم که اونها تنها راهشون برای رسیدن به ایران فقط و فقط جنگ ـه که.

به قول امام خمینی واقعا عالی فرمودند که «هر کی از شما تعریف کرد بدونین که کاسه ای زیر نیم کاسه است و باید کارتون رو اصلاح کنین (مثل زمانی که دولتی ها گفتن ما تونستیم بهترین سیاست کنترل جمعیت رو در دنیا اجرا کنیم) اگر بر علیه شما بد گفت همین رو ادامه بدین حتی اگر بدتر به شما بگه و اوضاع برای شما بدتر بشه چون این ـه که داره اون رو تهدید می کنه و شما اینجا اهرم فشار رو دارین»

مشکل مردم ما اینه که اینقدر فشار اقتصادی اومده که دیگه اون مغزی که باید دوردست رو ببینه فقط قادره جلوی پاشو ببینه.

از همون قبل از اینکه مذاکرات شروع بشه از خیلی سال قبل من تو مغزم فقط یه نگرانی بود، اون هم وقتی که تحریم ها برداشته بشه و بازار بکر ایران کاملا وابسته به محصولات غربی بشه.

این مردمی که اینقدر فکر می کنن در این زمینه مشکلی نیست فقط یه سوال دارم.

فرض کنید شرکت های غربی آمدن و بی هیچ مشکلی وارد شدن. اقتصاد ایران مثل عرب ها وابسته میشه به اونها. دیگه تولید داخلی نداریم (چرا نداریم چون قربونش برم شماها حتی اگر به چشم ببینین که جنس ایرانی بهتره حتی به خاطر نامش هم که شده میرین خارجی میخرین - بگم که تو زمینه پوشاک ، تو زمینه لاستیک سازی ، تو زمینه فرش ، زعفران و ... از غربی ها محصولات پایه با کیفیت تری داریم) . حالا فرض کنید که به خاطر اینکه آمریکا میگه ما شک داریم به اجرای مفاد این برجام توسط ایرانی ها ما تحریم بشیم. شما ها چی دارین که دیگه بخرین. اینجاست که دو راه پیش شما می زارم. یا مثل ژاپنی ها سختی بکشین یا مثل عرب ها نباید حتی جیکتون در بیاد. شما کدوم رو انتخاب می کنین؟

و این هم اضافه کنم که سختی ای که ما کشیدیم در برابر سختی ای که ژاپنی ها کشیدن هنوز در سطح هم نیستن و باید سختی بیشتری بکشیم. باید نسلی بیاد روی کار که قدر این سختی ها رو بدونه نه اینکه بگه من فلان و علان ـم ولی در عمل حتی از اینهایی که تو روز روشن حرام خواری میکنن بدتر باشه.

ببخشین که زیاد صحبت کردم امیدوارم که مفید بوده باشه.

من واقعا از فرمایشات شما لذت بردم

شما که حتی لحظه ای تاریخ ژاپن و آلمان بعد جنگو نخوندی از نسل زجر کشیده حرف نزن خواهشا می دونی البته می دونم که امثال شما خوب می دونین چه بر سر بازار ایران امد این چند سال چقدر آدم ورشکست شدن چقدر زجر کشیدن بخاطر عقاید یه گروه از دوستان که ملت و کنترولشو با مرتاض بازی اشتبا گرفته بودن پیشرفت از مدیریت هست نه سختی دوست من کاری که ژاپن و آلمان کردن مدیریت بود نه بیچاره کردن مردمشون

شما نگران کالا های غربی نباش از چینی ها بیشتر بیچارگی به بار نمیارن

مشکل امثال شما اینه که یک بار صلح مد نظر نمی گیری و فکر می کنی در دنیا دو سپاه  شما خوبا اونا بدا و باید بمیرن. این دنیا دنیا اقتصاد و مبادله هست نه جنگ همه خسته شدن می خوای نسل جون این کشورو ببینی اونایی هستن که دارن با خفت تو مرز استرالیا التماس برای پناهندگی می کنن اونایی هستن که همرای سوری ها دارن تو اروپا تو پارکا می خوابن تا حالا شده از خودتون بپرسین چرا ......

چرا این خفت می کشن .بعد از زجر کشیدن برای موفقیت می گی شما این ملتو به لبه انفجار رسوندین می دونی وقتی کسی برای پناهندگی ملیتشو انکار کنه یعنی چی جناب افتخار

شما و امثالتون بدرد جنگم نمی خورین شما فقط خوب حرف می زنین برای بقیه

عزیز من راه بزرگ شدن اونی نیست که می بینی تا زمانی که ما دنیای واقعی نبینیم پر از کشورها و افکار متفاوت همین آشو کاسس یکی در میاد می گه دنیا ماییم و فلان کس ما حقیم اونا نیستن

حق چیه واقعا شده از خودتون یه بار بپرسین حق چیه

من واقعا حرفی دیگه ندارم وجدانتون و خودتون

در ارائه مطالب ، ادب و متانت را رعایت بفرمایید// ویرایش شد // MR9

ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 11
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز tyrant درباره بخش اول صحبتتان حرفي ندارم چون فقط ايشان را متهم كرديد اما مگر ما در گيري با اسرائيل را شروع كرديم كه شما مي گوييد صحبت كنيم به نتيجه ميرسيم شما كه ادعاي مطالعه تاريخ را داريد چرا اينگونه سخن مي گوييد مگر ما ملت ديگران را تصرف و 5 ميليون انسان را مجبور به مهاجرت كرديم شما مگر مارا فاشيست و ديوانه ميدانيد كه فكر مي كنيد ما بايد ٥ ميليون اسرائيلي را بكشيم تا به اهدافمان برسيم اينكه همان تفكر داعش شد كي رهبر انقلاب همچين حرفي زده ايشان راهكار را انحلال رژيم غاصب و تشكيل دولت با همه اديان را فرمودند اما كساني كه از اول به كودكانشان كشتن مسلمانان و وحشي بودن ما را تعليم مي دهند ايا عقل صلح با همچين قومي را درست مي شمارد در ضمن واقعا فكر مي كني دنيا واقعي را ديده اي؟ درست كه بعضي در داخل حقيقت را انكار ميكنند اما واقعيت كه تغييري نميكند و بالاخره
مجبور به پذيرش ميشوند .
دوست عزيز شما از يك سري مسائل اقتصادي ناراحتيد قبول اما مسائل كلان به همين سادگي نيست كه شما اين گونه بيان مي كنيد

در پايان شخصاً با سخنان جناب اقاي عباسي مخالفم و دلايل كامل رو ديگر دوستان قبلاً ذكر كرده اند
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزيز tyrant درباره بخش اول صحبتتان حرفي ندارم چون فقط ايشان را متهم كرديد اما مگر ما در گيري با اسرائيل را شروع كرديم كه شما مي گوييد صحبت كنيم به نتيجه ميرسيم شما كه ادعاي مطالعه تاريخ را داريد چرا اينگونه سخن مي گوييد مگر ما ملت ديگران را تصرف و 5 ميليون انسان را مجبور به مهاجرت كرديم شما مگر مارا فاشيست و ديوانه ميدانيد كه فكر مي كنيد ما بايد ٥ ميليون اسرائيلي را بكشيم تا به اهدافمان برسيم اينكه همان تفكر داعش شد كي رهبر انقلاب همچين حرفي زده ايشان راهكار را انحلال رژيم غاصب و تشكيل دولت با همه اديان را فرمودند اما كساني كه از اول به كودكانشان كشتن مسلمانان و وحشي بودن ما را تعليم مي دهند ايا عقل صلح با همچين قومي را درست مي شمارد در ضمن واقعا فكر مي كني دنيا واقعي را ديده اي؟ درست كه بعضي در داخل حقيقت را انكار ميكنند اما واقعيت كه تغييري نميكند و بالاخره
مجبور به پذيرش ميشوند .
دوست عزيز شما از يك سري مسائل اقتصادي ناراحتيد قبول اما مسائل كلان به همين سادگي نيست كه شما اين گونه بيان مي كنيد

در پايان شخصاً با سخنان جناب اقاي عباسي مخالفم و دلايل كامل رو ديگر دوستان قبلاً ذكر كرده اند

من کلا در باره اسرائیل حرف نمی زنم بالا هم که حرف زدم اشتبا کردم من درباره این کشور هیچ حرفی ندارم

رهبر انقلاب خوشبختانه فردی با درایت و کاملا آگاه هستن همون طور که دیدیم در توافق هسته ای

اما افراطی ها در این کشور هم مثل خیلی از کشورا حضور دارن که متاسفانه به هیچ قاعده ای توجه نمی کنن

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من قرار نيست برای پيشبرد صحبتهاتون به نشر اکاذيب بپردازيد. صدها شرکت دولتی، نيمه دولتی، و خصوصی در "توليد ثروت" در جامعه ايران در سالهای پايانی حکومت شاه نقش داشتند. تنها برای نمونه: صنايع هليکوپترسازی، صنايع هوايی ايران، ايران ناسيونال، سايپا، ايران کاوه، زامياد، سازه، ايدم، ناموران، ايريتک، پاکسان، پارس خزر، يک و يک، .... در مورد اصلاحات ارضی البته انتقاد به تقسيم زمينهای بزرگ کشاورزی به قطعات کوچکتر کاملاً وارد است.

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در کل باز هم بد متوجه حرف های من شدید. امروز چند تا کلیپ از استاد رائفی پور دیدم که یکیش هم در مورد همین فابیوس بود.

شما که میگی غرب مشکل نیست و باید چین رو تهدید دونست ، میشه بفرمائید فرق چین و غرب در چیه ؟ مگه اول انقلاب نگفتیم نه شرقی نه غربی ، فقط جمهوری اسلامی.

فرق روسیه و چین با آمریکا و انگلیس در چیه ؟ بخدا فقط رنگ عوض کردن وگرنه خر همون خر ، فقط پالونش عوض شده.

تو درست تاریخ بود (الان حضور ذهن ندارم) سر اعدام مدرس بود (اگر اشتباه می کنم ببخشید فقط می دونم یکی از امثال ایشون بود) یا یکی دیگه که هم انگلیسی ها و هم روس ها رفتن گفتن پرچم ما رو بزنین سر در منزل که به شما کارین داشته باشن ، اینکارو حضرت آقا انجام دادن ؟ نه خیر عزیز من.

شما که میگی شرکت های فلان و علان ، میشه بفرمائید چند درصد ایرانی ها کارهای حیاتی انجام می دادن؟ میشه بفرمائید چند تا ایرانی اجازه تعمیرات و کارهای مهم داشتن ؟ مگر تو همین سریال شوق پرواز ندیدین که قطعات مهم نظامی رو به خاطر فلج کردن کشور خارج می کردن ، مگر ندیدین که به مهندسان ایرانی اجازه بستن یک پیچ از هواپیماها رو نمی دادن . حالا میگیم اغراق بوده ولی در اصل مگر اینکار نمیشد ؟ شما میشه بفرمائید زمان احداث نیروگاه اتمی بوشهر ، چقدر از ایرانی ها داشتن کارهای غیر از کارگری می کردن ؟

باز هم به همون حرفی که من زدم رسیدین : چون از وضع اقتصاد ناخوشایند هستین دیگه فقط جلو پاتون رو نبینین.

من نه تندرو هستم و نه اهل سیاست ، من فقط به یک چیز اعتقاد دارم و اون هم خودکفایی است.

در مورد کلیپی که امروز از استاد رائفی پور دیدم : الان بحث جدی سر آب هست. وقتی داریم از انرژی هسته ای محدود میشیم آیا برای زدن آب شیرین کن ها هم محدود نمیشیم ؟ وقتی داریم از منظر موشکی محدود میشیم ، آیا از منظر دفاعی هم محدود نمیشیم ؟ وقتی داریم تمام تسلیحاتی که می خواهیم وارد کنیم باید زیر نظر کسی باشه ، آیا این قابلیت رو به دشمنانمون نمیدیم که تمام فعالیت های نظامی ما رو زیر نظر داشته باشن ؟ اگر اینطور بشه میشه شما بفرمائید وقتی که تمام فعالیت های نظامی و دفاعیت زیر نظر کسی است و محدود شدی ، اگر به کشورت دفاع بشه دیگه چی استراتژی دفاعی داری ؟ هر چی که داری یا محدود شده یا تا هفت جد و آبادت رو هم غربی ها می دونن.

اگر کشاورزیت رو از دست بدی باید دست به دامن غرب بشی؟ اگر غرب بهت غذا نده چکار می کنی ؟ یا باید بشی نقش عرب ها براش یا باید گشنگی بکشی تا خودت به چیزی که می خوای برسی.

می دونی هنوز هم حرف من شد. مشکل ما از دولتمون نیست ، مشکل از مردممون ـه. من قبلنا بازی تراوین می کردم. می دونی تو این بازی وقتی کسی می اومد تو یه اتحادی سریع می خواست که اتحاد ازش حمایت کنه. ولی وقتی به خودش می رسید میشد : مشترک مورد نظر موجود نمی باشد.

شمایی که ادعا می کنی ، برای تغییر این جامعه مگر نباید مردم این جامعه خودشون رو تغییر بدن. خود شما حاضری تغییر کنی ؟ فکر نکنم. چرا ؟ چون سریع میگی من تغییر کنم ولی مردم تغییر نمی کنن ، پس چرا باید تغییر کنم. همین حرف رو بقیه مردم هم میگن. اونوقت کی مقصره. دولت یا مردمی که دولت رو آوردن.

افراطی ها رو من هم قبول ندارم ولی همین احمدی نژاد با اون همه بدی و جنایتی که کرد ، اگر همین مسکن های مهر (حالا هر چقدر آشغال) رو نمی ساخت آیا من و شما باید الان این مقدار اجاره می دادیم یا ده برابر الان.

مشکل ما ایرانی ها اینه که سریع یه چیزی خوب میشه و غرب و شرق به نفع ما کار می کنن میام میگیم : به به دیدین خوار و ذلیل شدن. نه عزیز من. این ماییم که خوار و ذلیل شدیم. چون اصلا تا اون سوراخ آخر و نمی بینیم. ما ایرانی ها معروفیم به دقیقه نود. معروفیم به اینکه هیچ وقت برنامه های بلند مدت نمی چینیم. حداکثر زمانی که برای برنامه هامون در نظر می گیریم شاید 20 سال بشه در حالی که همون دشمنی که شما میگین نقشه صد ساله برای ما داره. اینقدر آروم آروم مثل اون ببر و پلنگ بهت نزدیک میشه که وقتی حرکتش رو انجام بده نفهمی چی شد. فقط می فهمی که دیگه داری میری اون دنیا.

من خودم هم اول از این برجام خوشحال شدم ولی وقتی که کم کم گندش داره در میاد می فهمم که حتی اگر در صورت قبول نکردنش بدتر می شدیم باید قبول نمی کردیم.

یه سوال دارم از شمایی که اینطوری میگی :

مگر امام حسین نمی دونست که تا ظهر فرداش زنده نمی مونه ، مگر امام حسن که شجاع ترین بود و سپاه زیادی هم داشت چرا صلح کرد ، مگر امام علی حق باهاش نبود . پس چرا امام حسین تصمیم گرفت بجنگه و کشته بشه ؟ چرا امام حسن تصمیم گرفت صلح کنه ؟ چرا امام علی کنج خونه نشست؟

درسته که با شش تا سگ هار دعوا داشتیم ، ولی اگر شما گیر شش تا سگ هار بیفتی یه جا که راه فراری هم نداری ، زانو می زنی می گی بیا بخور ؟ نه عزیز من ، می دونی میمیری ولی تلاشتو می کنی حتی اگر یک در بینهایت باشه.

واقعا واسه امثال شماها متاسفم. فقط ظاهر رو می بینین. ژاپن و کره رو به عنوان پیشرفته ترین کشورها قبول دارین دیگه. ولی میشه بفرمائید تو عرصه سیاسی و نظامی چطورین؟ میشه بفرمائید اون همه جنایتی که سربازان آمریکایی بر سر مردمشون آوردن دولتاشون چکار کردن؟ اونوقت یه سوال دارم ازت : اگر همون بلا ها سر خانواده خودت میامد ، فقط می رفتی بیرون و چند تا حرکت شیشه پاک کنی می کردی ؟ نه جان من فقط همین رو انجام می دادی.

من به این اعتقاد دارم که شاه درست ـه بد بود ، درست ـه که یک عوضی به تمام معنا بگیم بود . ولی انسان بود و یه ذره کار خوب هم انجام داد واسه این کشور. حداقل در مورد مسائل نظامی اینقدر عقلش کشید که چیزهای خوبی بخره واسه این کشور که ما شش ماه اول جنگ واقعا بتونیم خودمون رو جمع و جور کنیم واسه شش و نیم سال بعدش. من از دولت خاتمی و رفسنجانی چیزی یادم نمیاد ولی احمدی نژاد حداقل مسکن رو تا حدی حلش کرد. خیلی از اعضای فامیل ما که فقط اجاره نشین بودن و پول خونه نداشتن صاحب خونه شدن از همین مسکن های مهر. همین دولتی که الان هم کارهای بدی کرد ولی حداقل قیمت ها رو تقریبا ثابت نگه داشته و نذاشته بره بالا که اون هم جمع کردن نقدینگی بود که احمدی نژاد تو بازار ریخت.

هر وقت تا همه چیز به نفعت شد تا وقتی که مطمئن نشدی به به و شه شه نکن ، شاید در این سکوت و در بین همین علفزاری که تکون نمی خوره پلنگی داره بهت آروم آروم نزدیک میشه که نه خودت می بینی و نه افراد دیگه ای. ولی یه پرنده ای که اون بالا داره پرواز می کنه می بینه و داره بهت اخطار میده ولی تو حرفش رو قبول نمی کنی چرا ؟ چون خودت با چشمای خودت نمی بینی.

ویرایش شده در توسط armageddon67
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما که میگی غرب مشکل نیست و باید چین رو تهدید دونست ، میشه بفرمائید فرق چین و غرب در چیه ؟ مگه اول انقلاب نگفتیم نه شرقی نه غربی ، فقط جمهوری اسلامی.

فرق روسیه و چین با آمریکا و انگلیس در چیه ؟ بخدا فقط رنگ عوض کردن وگرنه خر همون خر ، فقط پالونش عوض شده.

فرق چین و روسیه این است که حساسیت در مورد نفوذ و استعمار آنها وجود ندارد

یعنی فعلا نه غربی هستیم 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرق چین و روسیه این است که حساسیت در مورد نفوذ و استعمار آنها وجود ندارد

یعنی فعلا نه غربی هستیم 

با سلام

البته یک نکته کوچک جناب حیدری عزیز ،  همگان از سابقه تاریخی و عملکرد روسها (حداقل در ارتباط با ما ) اطلاع دارند ، چه در سالهای قبل از انقلاب و چه در سالهای پس از آن ( بحث ارسال سلاح به عراق ، کار شکنی در صدور سلاح به ما در در دوران جنگ و بعد از آن ، پرنده هسته ای ، ماجرای اس-300 و... ) و علاوه برآن ، ظاهرا" چینی ها هم بتدریج دارند یک سابقه استعمار را برای خودشون فراهم می کنند ( به ویژه در ارتباط با ما و با داشتن یک نگاه گسترده تر ، در آفریقا)

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نگاه کنید من اگر تا ابدم اینجا پست بزارم پاک میشه یا مدیران لطف می کنن ویرایشش می کنن (سانسور)

من به شخصه زمانی که بحث عقاید امثال عباسی و استاد رائفی پور (دقیقا از دوستمون کپی کردم چون حالم از این یارو بهم می خوره )

را افتاد لیسانس بودم یادمه چقدر داخل بسیج با هم بحث می کردیم که برای از بین بردن عقاید غربی باید عقاید اسلامی میانه رو گسترش داد و در آخر به این نتیجه رسیدیم که باید از یه عقیده افراطی برای سرکوب عقاید غربی استفاده کنیم و اون وقت این اساتید بی لباسو انتخاب کردیم

همینو بگم کوتاش کنم که سال چهارم یکی از دوستان اشک تو چشماش جمع شده بود می گفت اگه می دونستم این آخرش میشه هیچ وقت این کارو نمی کردیم ما و امثال ما فقط اسلام میانه رو رو قربانی کردیم

این یه دانشگاه بود حالا فکر کنید در سطح کشوری کیا چه اشتباهایی کردن

دوست عزیز ، عقاید همه در اینجا محترم هست ( اگر از چهارچوب اخلاق خارج نشود ) ، جنابعالی به جای توهین ، به راحتی می توانید ، با استدلال ، منطق طرف مقابل را نقد کنید . // MR9

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 12 مرداد 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 12 مرداد 1394 - دلیلی ارایه نشده است

طنز رو شما میگی که نه بحث کردن بلدی نه میدونی استراتژیک چیه نه ادب داری...

ایشون و کاربرانی که این تاپیک صحبت کردن اکثرا برای صحبتهاشون دلیل اودن تحلیل داشتن الان شما خیلی کار مهمی کردین با این یه خط پست .. ایشون طنز میگن خوشحال میشم نظر ارزشمند جانبعالی رو بشنویم..

ببین این قطعنامه ای هسته ای که امتیازی توش برا ایران داده نشده همه چی رو دادین بعد از ۱۵ سال کله شقی و لجبازی اخرش هم کم اوردین و پیش تمام دنیا تحقیر شدین! تحقیر امیزترین جای قطهنامه اینه که فقط تنها به کشور ایران چنین قطعنامه ای وضع شده و غرب تضمین کرده که به هیچ کشور دیگه ای مثل این قطعنامه خفتبار تحمیل نمیشه! رهبر شما از یه طرف عربده کشی میکنه به غرب  از یه طرف میاد پای میز مذاکره از یه طرف دیگه میگه من تو تیم مذاکره کننده دخالت ندارم از یه طرف دیگه میاد میگه اگه غربیها زیاد پیشروی کنن و امتیاز بگیرن من وارد عمل میشم. این بنده خدا نه عقل داره نه تدیبر. شما هم از اون لاک ولایت فقیه بیا بیرون دنیا رو ببین دست کیه اینقدر دنبال این دست چلاق نرو icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.