Recommended Posts

[right][quote name='Aspahbod' timestamp='1347818701' post='271482']
این مصاحبه بر عکس نظر بعضی از افراد خیلی هم عجیب غریب و دور از انتظار نبود.

1: من نمیدونم چرا کاربرای میلیتاری انقدر از خبر شنیدن زلزال دقیق ذوق کردن. بابا ما شاید 10 ساله که زلزال دقیق رو داریم میبینیم. اسمش فاتح صد و دهه! جالب اینه که برد اعلامی هم با برد فاتح نسل 4 میخونه پس دقتش رسما تایید شد که زید 50 متره.

[/quote]

اتفاقا این چیزی بود که من هم احتمالش رو دادم منظور ایشون همون فاتح باشه.
ولی با توجه به اینکه دیگه الان فاتح کاملا شناخته شده و خبر های رسانه ای زیادی هم دربارش منتشر شده بسیار بعید میدونم فرمانده سپاه از نام زلزال برای همون موشک های فاتح استفاه کنند.
اون هم وقتی اشاره می کنند این راکت ها 15 تا 20 سال پیش ساخته شده بود و دقت خوبی نداشتند.
می دونیم فاتح از از زمان ساخت تا الان به طور مستمر در حال ارتقا بوده و خبرهاش منتشر میشده.[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این پهپاد بیشتر شبیه به TAI Anka ساخت ترکیه هست

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/TAI_Anka"]http://en.wikipedia.org/wiki/TAI_Anka[/url]

اگر شباهت ظاهری این دو در مختصاتشون هم تکرار شده باشه حدود 200 کیلوگرم سلاح میتونه حمل کنه، با توجه به مشخصات ظاهری عکسی که دوستان از موشک قرار دادن احتمالاً پهپاد فرضی چهار موشک از این گونه رو بتونه حمل کنه.
[/quote]

عذز می خوام. منظورم پهپاد هرمس 450 بود. جدیدا یه مقدار گیج شدم.

[quote]اتفاقا این چیزی بود که من هم احتمالش رو دادم منظور ایشون همون فاتح باشه.
ولی با توجه به اینکه دیگه الان فاتح کاملا شناخته شده و خبر های رسانه ای زیادی هم دربارش منتشر شده بسیار بعید میدونم فرمانده سپاه از نام زلزال برای همون موشک های فاتح استفاه کنند.
اون هم وقتی اشاره می کنند این راکت ها 15 تا 20 سال پیش ساخته شده بود و دقت خوبی نداشتند.
می دونیم فاتح از از زمان ساخت تا الان به طور مستمر در حال ارتقا بوده و خبرهاش منتشر میشده.[/quote]

بزارین این جوری بحث کنیم:
فرض می کنیم ما واقعا دقت زلزال رو به 50 متر رسونده باشیم. زلزال در حالت عادی نه سیستم هدایت داره نه راهی برای اصلاح مسیر. برای اصلاح مسیر دو راه هست. یکیش استفاده از بالچه های متحرکه که منتقیه چون در این صورت موشک زلزال رو عملا به فاتح 110 تبدیل کردیم که در این صورت کل پروژه میره زیر سوال. میمونه استفاده از جت وین. حالا سوالی که پیش میاد اینه که چرا ما وقتی چیزی مثل فاتح داریم که در تمام طول مسیرش میتونه هدایت بشه و ارزون تر از زلزال با جت وین هست، میریم روی زلزال جت وین میزاریم تا هدایت پذیرش کنیم؟ یه موشک گرون تر در حالی که ما همین حالا یه موشک با همون کارآیی داریم به چه درد ما میخوره؟ برای همین کلا به نظرم این مسأله منتفیه که سزدار دارن در مورد موشک جدیدی صحبت می کنن. به نظرم منظورشون همون فاتحه اما میخوان توی یه مصاحبه ی خبری جوری وانمود کنن که انگار ما دقت موشک های "زلزال" رو هم زیاد کردیم.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک سدید خیلی شبیه به اسپایکه رژیم آشغالخوره
ظاهرا هم باید فایر اند فورگت باشه چون هدایتی که نیاز به درگیر کردن بستر شلیک (همون پهپاده) داشته باشه هم سخته هم ریسک رو بالا می بره.
یعنی ممکنه رادار موج میلیمتری داشته باشه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347851069' post='271590']
[quote]اتفاقا این چیزی بود که من هم احتمالش رو دادم منظور ایشون همون فاتح باشه.
می دونیم فاتح از از زمان ساخت تا الان به طور مستمر در حال ارتقا بوده و خبرهاش منتشر میشده.[/quote]

بزارین این جوری بحث کنیم:
فرض می کنیم ما واقعا دقت زلزال رو به 50 متر رسونده باشیم. زلزال در حالت عادی نه سیستم هدایت داره نه راهی برای اصلاح مسیر. برای اصلاح مسیر دو راه هست. یکیش استفاده از بالچه های متحرکه که منتقیه چون در این صورت موشک زلزال رو عملا به فاتح 110 تبدیل کردیم که در[b] این صورت کل پروژه میره زیر سوال[/b]. میمونه استفاده از جت وین. حالا سوالی که پیش میاد اینه که چرا ما وقتی چیزی مثل فاتح داریم که در تمام طول مسیرش میتونه هدایت بشه و ارزون تر از زلزال با جت وین هست، میریم روی زلزال جت وین میزاریم تا هدایت پذیرش کنیم؟ یه موشک گرون تر در حالی که ما همین حالا یه موشک با همون کارآیی داریم به چه درد ما میخوره؟ برای همین کلا به نظرم این مسأله منتفیه که سزدار دارن در مورد موشک جدیدی صحبت می کنن. به نظرم منظورشون همون فاتحه اما میخوان توی یه مصاحبه ی خبری جوری وانمود کنن که انگار ما دقت موشک های "زلزال" رو هم زیاد کردیم.
[/quote]
جت وين را كه بيخيال
اما نوشتيد كل پروژه ميره زير سوال ! منظورتون را واضح تر بيان مي فرمائيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1347830789' post='271576']
جناب اسپهد به نکته خوبی در مورد پدافند رعد اشاره کردن
بنظر دوستان چه لزومی داره که فرمانده کل سپاه بیاد مستقیما بگه پدافند رعد از بوک روسی بهتره
یا همین سوال رو یجور دیگه مطرح کنم بنظر شما چرا سردار نگفته پدافند رعد مثلا از استاندارد یا مرصاد بهتره
اصلا کلا چه لزومی داشته اسم سامانه بوک برده بشه

اگه سولات بالا رو یه خورده تجزیه تحلیل کنیم میشه این نتیجه رو گرفت که پدافند رعد نمونه بهسازی شده بوک روسی هست حداقل من نظرم اینه
البته امیدوارم پدافند رعد تو مراسم 31 شهریور رونمایی بشه
[/quote]

شایدم منظورشون این بوده که خیلی از چیزایی که دشمنا فکرشو میکنن که نداریم به ما تحویل داده شده.همین وجود بوک تو ایران....هیچ بعید نیست که اس 300 هم به ایران تحویل داده باشن
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من شاهد از اونجايي كه موشك سديد داراي وزن و ابعاد بسيار كمي هست و اصلا قابل مقايسه با ام كا -٨٢ از نظر وزن نيست پس احتمالا پهپاد شاهد كوچكتر از كرار ميتونه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایشون داره میگه که انفجار پادگان کرج در خصوص موشکهای دفاعی نبود...پس این قضیه کارکردن شهید تهرانی مقدم روی یه پروژه در اونجا برای شکستن کمر اسرائیل چیه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1347856092' post='271595']
[/quote]

خوب. وقتی که ما فاتح 110 رو داریم، داره برامون کار میکنه و کلی هم تجربه راجع بهش داریم چه کاریه دوباره بیایم یه پروژه ی مشابه برای هدایت پذیر کردن زلزال داشته باشیم. در اصل من دارم احتمال وجود پروژه ی دیگه ای رو روی زلزال رد می کنم وگرنه خود فاتح که یکی از بهترین و موفق ترین پروژه های ما بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347871752' post='271619']
[quote name='warjo' timestamp='1347856092' post='271595']
[/quote]

خوب. وقتی که ما فاتح 110 رو داریم، داره برامون کار میکنه و کلی هم تجربه راجع بهش داریم چه کاریه دوباره بیایم یه پروژه ی مشابه برای هدایت پذیر کردن زلزال داشته باشیم. در اصل من دارم احتمال وجود پروژه ی دیگه ای رو روی زلزال رد می کنم وگرنه خود فاتح که یکی از بهترین و موفق ترین پروژه های ما بوده.
[/quote]
داره میگه زلزال تازه دقتش 50 متر شد
در حالی که نسل قبلی فاتح که خلیج فارس بود توانست مرکز یک کشتی با عرض 20 متر را بزند
در نتیجه دقت خلیج فارس یعنی نسل قبل فاتح حد اقل زیر 20 متر است بلکه بیشتر . در ضمن خلیج فارس توانایی برخورد به اجسام متخرک مثل کشتی را نیز دارد
حالا گفته اند نسل جدید فاتح نقطه زن هست و می تواند سنگر یا راداری را بزند حداقل دقت ان باید زیر 10 متر باشد
شما نباید زلزال دقت 50 متری با فاتح نقطه زن را مقایسه کنید
زلزال هیچ وقت مانند خلیج فارس توانایی اصابت به اجسام متحرک را ندارد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1347868061' post='271612']
ایشون داره میگه که انفجار پادگان کرج در خصوص موشکهای دفاعی نبود...پس این قضیه کارکردن شهید تهرانی مقدم روی یه پروژه در اونجا برای شکستن کمر اسرائیل چیه؟
[/quote]
به راحتی از بحث دوستان می توانستی به جواب برسی
قرار بود یک حامل ماهواره سوخت جامد با قدرت قرار دهی مداری بالا ساخته شود و از نتایج ازمایشات ان یک موشک سوخت جامد برد بلند{قاره پیما} نیز ساخته شود
یعنی در لوای صلح امیز یک موشک قاره پیما بسازند
و با یک تیر دو نشان بزنند . در نتیجه یک بودجه برای دو طرح
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1347868061' post='271612']
[/quote]

کمر و ستون خیمه اصلی اسرائیل ، آمریکاست ...!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر موشک اون سدید باشه پس حتما ضد تانک هم می شود . چون سدید برای هلیکوپتر شاهد هوانیروز که ضد تانک است ساخته شده
یعنی امیدوارم این پهباد با موشک ضد تانک خودش بتونه پشتیبانی و کمکی برای کبرا های ما باشد
[b]بنظر من مدل های اینده این پهباد ضد تانک جای کبرا ها رو بگیره[/b]
[b]مثل کرار که دیگه داره جای اف 5 بمب افکن رو میگیره[/b]
[b]بیچاره اف 5 های بمب افکن دیگه به فنا رفتن[/b]
[b]حالا هم دیگه نوبت کبرا رسید قطعا چند پهباد شاهد به خوبی وظیفه شکار تانک از بالای تانک رو می توانند بر عهده بگیرند[/b]
[b]دوره ، دوره بی سرنشین ها است[/b]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام. دیروز مانور چند ملیتی شامل 25 کشور با حضور آمریکا در خلیج فارس شروع شد(به مدت 12 روز) و شامل تمرینات مین روبی -انهدام سکو های موشکی ساحل به دریا و هواپیماهای جنگی ایرانه دیگه فکر کنم بدونید اون تهدیدی که باعث مصاحبه دیروز شده چیه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='shsshed' timestamp='1347873158' post='271628']
اگر موشک اون سدید باشه پس حتما ضد تانک هم می شود . چون سدید برای هلیکوپتر شاهد هوانیروز که ضد تانک است ساخته شده
یعنی امیدوارم این پهباد با موشک ضد تانک خودش بتونه پشتیبانی و کمکی برای کبرا های ما باشد
[b]بنظر من مدل های اینده این پهباد ضد تانک جای کبرا ها رو بگیره[/b]
[b]مثل کرار که دیگه داره جای اف 5 بمب افکن رو میگیره[/b]
[b]بیچاره اف 5 های بمب افکن دیگه به فنا رفتن[/b]
[b]حالا هم دیگه نوبت کبرا رسید قطعا چند پهباد شاهد به خوبی وظیفه شکار تانک از بالای تانک رو می توانند بر عهده بگیرند[/b]
[b]دوره ، دوره بی سرنشین ها است[/b]
[/quote]
هنوز برای چنین نتیجه گیری‌هایی‌ حداقل در رو نمایی‌ها [u][b][color=#ff0000]خیلی‌ زود[/color][/b][/u] هست .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sarbaze_montaze' timestamp='1347875989' post='271640']
سلام. دیروز مانور چند ملیتی شامل 25 کشور با حضور آمریکا در خلیج فارس شروع شد(به مدت 12 روز) و شامل تمرینات مین روبی -انهدام سکو های موشکی ساحل به دریا و هواپیماهای جنگی ایرانه دیگه فکر کنم بدونید اون تهدیدی که باعث مصاحبه دیروز شده چیه!
[/quote]
یکی می خواست یک زیردریایی رو تو خلیج فارس غرق کنه
در میزنه ، فرار می کنه

این رزمایش باعث اشنایی سپاه با نحوه عملیات ناتو می شود
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.