Recommended Posts

گفتم در نسل های اینده جای کبرا رو میتونه بگیره . شاید هم همین نسل شاهد این توانایی رو داشته باشه البته بعد از رونمایی
ضمنا سدید که ضد ماهواره نیست که! ضد تانک است پس کاری جز شکار تانک از اون بر نمیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='shsshed' timestamp='1347872657' post='271621']
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347871752' post='271619']
[quote name='warjo' timestamp='1347856092' post='271595']
اما نوشتيد كل پروژه ميره زير سوال ! منظورتون را واضح تر بيان مي فرمائيد .
[/quote]

خوب. وقتی که ما فاتح 110 رو داریم، داره برامون کار میکنه و کلی هم تجربه راجع بهش داریم چه کاریه دوباره بیایم یه پروژه ی مشابه برای هدایت پذیر کردن زلزال داشته باشیم. در اصل من دارم احتمال وجود پروژه ی دیگه ای رو روی زلزال رد می کنم وگرنه خود فاتح که یکی از بهترین و موفق ترین پروژه های ما بوده.
[/quote]
داره میگه زلزال تازه دقتش 50 متر شد
در حالی که نسل قبلی فاتح که خلیج فارس بود توانست مرکز یک کشتی با عرض 20 متر را بزند
در نتیجه دقت خلیج فارس یعنی نسل قبل فاتح حد اقل زیر 20 متر است بلکه بیشتر . در ضمن خلیج فارس توانایی برخورد به اجسام متخرک مثل کشتی را نیز دارد
حالا گفته اند نسل جدید فاتح نقطه زن هست و می تواند سنگر یا راداری را بزند حداقل دقت ان باید زیر 10 متر باشد
شما نباید زلزال دقت 50 متری با فاتح نقطه زن را مقایسه کنید
زلزال هیچ وقت مانند خلیج فارس توانایی اصابت به اجسام متحرک را ندارد
[/quote]

یه سوال دارم. موشک فاتح چیه؟ موشک فاتح زلزالیه که توانایی اصلاح مسیر داره.
اشتباه می کنید. خلیج فارس به دلیلی کاملا مجزا میتونه یه کشتی رو بزنه. خلیج فارس میتونه کشتی رو با جستوجوگر اپتیکیش روی پس زمینه ی آبی دریا ببینه ولی توی خشکی چنین چیزی وجود نداره و پس زمینه های مختلفی داریم. با توجه به نشون دادن تصاویر مختلف ضد و نقیض از فاتح نسل 4 به نظرم این موشک قرار بوده که مثل خلیج فارس جستوجوگر اپتیکی داشته باشه ولی تستش موفقیت آمیز نبوده و اون تصویر برخورد هم مربوط به یه تست دیگه بوده. یه نکته ی دیگه هم هست که باید تا الان دیگه فهمیده باشین و اونم اینه که ما در 99% اوقات در زمینه ی توان نظامی خودمون اغراق می کنیم.

اصلا تمام این ها به کنار، برای چی وقتی ما موشک فاتح نسل 3 رو داریم که دقتش بالاست (حدود همون 50 متر) و بردش هم 300 کیلومتره، بیایم موشک زلزال که اصلا هدایت پذیر نیست، [b]پایه ی خود موشک فاتحه[/b] و بردش 200 کیلومتره رو ارتقا بدیم تا دقتش 50 متر بشه و بردش 300 کیلومتر؟ چرا باید [size=5][b]دوباره[/b][/size] موشک فاتح 110 نسل 3 رو توسعه بدیم؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال دارم. موشک فاتح چیه؟ موشک فاتح زلزالیه که توانایی اصلاح مسیر داره.[/quote]

با احترام..فکر کنم پیش فرض شما اشتباه باشه!
زلزال راکت....
که به نظر حقیر قیمت پایین تری نسبت به موشک فاتح داره ومی شود در نقش یک آتشبار دور برد وسنگین تولید آتش تهیه کنه نه اینکه
نقطه زنی انجام دهد، البته می تواند نقش های مهمتری مثل گول زدن سیستم دفاع موشکی را هم بازی کنه!

[quote]برای چی وقتی ما موشک فاتح نسل 3 رو داریم که دقتش بالاست (حدود همون 50 متر) و بردش هم 300 کیلومتره، بیایم موشک زلزال که اصلا هدایت پذیر نیست، [b]پایه ی خود موشک فاتحه[/b] و بردش 200 کیلومتره رو ارتقا بدیم تا دقتش 50 متر بشه و بردش 300 کیلومتر؟ چرا باید [size=5][b]دوباره[/b][/size] موشک فاتح 110 نسل 3 رو توسعه بدیم؟[/quote]

برای زدن ناو هواپیمابر....
به جای اینکه از 3 موشک خلیج فارس استفاده بشه تا حداقل یکیش بتونه از سپر پدافندی رد بشه،
یک موشک خلیج فارس میزنیم +یک آتش رگباری از 6 راکت زلزال با برد مشابه خلیج
حالا این سیستم دفاع ناو و7 هدف وهمچنین هزینه کمتر برای زدن یک ناو به این میگن جنگ نامتفارن
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]

خوب. وقتی که ما فاتح 110 رو داریم، داره برامون کار میکنه و کلی هم تجربه راجع بهش داریم چه کاریه دوباره بیایم یه پروژه ی مشابه برای هدایت پذیر کردن زلزال داشته باشیم. در اصل من دارم احتمال وجود پروژه ی دیگه ای رو روی زلزال رد می کنم وگرنه خود فاتح که یکی از بهترین و موفق ترین پروژه های ما بوده.
[/quote]
در حالی که نسل قبلی فاتح که خلیج فارس بود توانست مرکز یک کشتی با عرض 20 متر را بزند
در نتیجه دقت خلیج فارس یعنی نسل قبل فاتح حد اقل زیر 20 متر است بلکه بیشتر . در ضمن خلیج فارس توانایی برخورد به اجسام متخرک مثل کشتی را نیز دارد
حالا گفته اند نسل جدید فاتح نقطه زن هست و می تواند سنگر یا راداری را بزند حداقل دقت ان باید زیر 10 متر باشد
[/quote]
بله ، ما فاتح 110 را داريم ولي يك زرادخانه از زلزال را هم داريم كه دقتش پائينه . ماشائالله كيلويي هم در رزمايش ها ازش استفاده مي شه .

به نظر مي رسه تحقيق و توسعه روي فاتح 110 از پايه براي هدايت پذيري بوده ( جد ابودن سر جنگي از بدنه موشك ) در حاليكه زلزال فقط حكم توپخانه دوربرد را داره.

اگر با هزينه اندكي بشه در هدفگيري و هدفيابي زلزال ، بهبود ايجاد كرد ، بهتر مي شه از اين موشك استفاده كرد و حساب جداگانه اي روش باز كرد . زماني كه دنيا براي راكت هيدرا به دنبال كيت هدايت پذيري مي گرده ، اگر صنايع دفاعي ما هم يك دستي به سر و گوش زلزال بكشن خيلي خوب خواهد بود .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله ، ما فاتح 110 را داريم ولي يك زرادخانه از زلزال را هم داريم كه دقتش پائينه . ماشائالله كيلويي هم در رزمايش ها ازش استفاده مي شه .

به نظر مي رسه تحقيق و توسعه روي فاتح 110 از پايه براي هدايت پذيري بوده ( جد ابودن سر جنگي از بدنه موشك ) در حاليكه زلزال فقط حكم توپخانه دوربرد را داره.

اگر با هزينه اندكي بشه در هدفگيري و هدفيابي زلزال ، بهبود ايجاد كرد ، بهتر مي شه از اين موشك استفاده كرد و حساب جداگانه اي روش باز كرد . زماني كه دنيا براي راكت هيدرا به دنبال كيت هدايت پذيري مي گرده ، اگر صنايع دفاعي ما هم يك دستي به سر و گوش زلزال بكشن خيلي خوب خواهد بود[/quote]

زلزال یه راکت غیر هدایت شونده هست. اول از همه باید یه جوری هدایت پذیرش کنیم (نصب بالک و ...). دوم این که گفته شده بردش 300 کیلومتره که یعنی موتور متفاوته. تغییر یه موتور سوخت جامد کار راحتی نیست. نمیشه زلزال هایی که الان وجود دارن رو با هزینه ی کم هدایت پذیر کرد. با این اوصاف من فکر میکنم تولید فاتح بیشتر به صرفه تر باشه و مسخرست که فکر کنیم ایران هم همچین کاری میکنه.

[quote]
با احترام..فکر کنم پیش فرض شما اشتباه باشه!
زلزال راکت....
که به نظر حقیر قیمت پایین تری نسبت به موشک فاتح داره ومی شود در نقش یک آتشبار دور برد وسنگین تولید آتش تهیه کنه نه اینکه
نقطه زنی انجام دهد، البته می تواند نقش های مهمتری مثل گول زدن سیستم دفاع موشکی را هم بازی کنه!
[/quote]
درسته. زلزال راکته. ولی من گفتم فاتح 110 چیه. جواب هم دادم فاتح زلزالیه که سیستم هدایت داره.

[quote]برای زدن ناو هواپیمابر....
به جای اینکه از 3 موشک خلیج فارس استفاده بشه تا حداقل یکیش بتونه از سپر پدافندی رد بشه،
یک موشک خلیج فارس میزنیم +یک آتش رگباری از 6 راکت زلزال با برد مشابه خلیج
حالا این سیستم دفاع ناو و7 هدف وهمچنین هزینه کمتر برای زدن یک ناو به این میگن جنگ نامتفارن[/quote]

خوب میشه بپرسم چرا باید سیستم هدایت هم به این راکت که قراره بردی مشابه خلیج فارس داشته باشه اضافه کنیم؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یاحق

[quote name='shsshed' timestamp='1347876303' post='271642']
[quote name='sarbaze_montaze' timestamp='1347875989' post='271640']
سلام. دیروز مانور چند ملیتی شامل 25 کشور با حضور آمریکا در خلیج فارس شروع شد(به مدت 12 روز) و شامل تمرینات مین روبی -انهدام سکو های موشکی ساحل به دریا و هواپیماهای جنگی ایرانه دیگه فکر کنم بدونید اون تهدیدی که باعث مصاحبه دیروز شده چیه!
[/quote]
یکی می خواست یک زیردریایی رو تو خلیج فارس غرق کنه
در میزنه ، فرار می کنه

این رزمایش باعث اشنایی سپاه با نحوه عملیات ناتو می شود
[/quote]

من واقعا متوجه نمیشم، چطور هر وقت ما رزمایش میزاریم داریم واسه دشمنامون خط و نشون میکشیم و لی هر وقت دشمن رزمایش میزاره، تنها اثرش آشنایی ما با تاکتیک های اون هاست! یک بام و دو هواست دیگه. البته این قضیه در صحبتهای دوستان دیگری هم بود، نه فقط ایشون.

پ.ن: دوستان عنایت داشته باشن که پست متوالی دادن خلاف قوانین سایت هست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هدایت پذیر کردن زلزال آفتابه خرج لگن کردن وهیچ فایده نداره!
وفقط حکمت این سلاح ها تولید حجم آتش و لاغیر چون باید خرج اساسی بشه که جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/7952-aspahbod/"]اسپهبد[/url] فرمودن!
==========
[quote]من واقعا متوجه نمیشم، چطور هر وقت ما رزمایش میزاریم داریم واسه دشمنامون خط و نشون میکشیم و لی هر وقت دشمن رزمایش میزاره، تنها اثرش آشنایی ما با تاکتیک های اون هاست! یک بام و دو هواست دیگه. البته این قضیه در صحبتهای دوستان دیگری هم بود، نه فقط ایشون.[/quote]

این رزمایش نشونه چنگ ودندون نشون دادن ائتلاف به ایران و یک تمرین برای اتحاد نظامی... یعنی خطر بزرگ
وهرکس که میگه تهدید نیست ... یا قصد روحیه دادن داره یا چیزی از مانور حالیش نیست.
البته شایدم من دارم اشتباه فکر می کنم .. fi_lone_ranger
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به نظرم يك كيت هدايت پذير ارزان قيمت براي زلزال توسعه دادند تا بتونند با استفاده از تعداد بالاي زلزال هاي توليد شده بتونند حملات پرتعداد موثر تري عليه پايگاه هاي دشمن انجام بدند و از فاتح ها فقط براي نابود كردن اهداف مهم استفاده كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال دارم امیدوارم باعث تحریف نشه
ساختن فاتح 110 و زلزال حدودا چقد هزینه داره؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در خصوص این رزمایش بایستی گفت که میتونه فرصت خوبی برای ما جهت تست رادارگریزی پهپادهامون و اثر گذاری سامانه های جنگ الکترونیکمون و از این قبیل موارد باشه(به این میگن یه سو استفاده اساسی fi_lone_ranger) و در صورت نظارت موثر ما میتونه ما رو با تاکتیک های اونها آشنا کنه ولی از اونطرف هم باعث افزایش هماهنگی اونها-تست تاکتیکهاشون در منطقه تهدید-آشنایی با شرایط محیطی تهدید و این جور چیزها میشه و یه نکته ظریف اینکه ممکنه دشمن نیروی زیادی رو در منطقه تحت عنوان رزمایش آرایش بده در حالی که پوششی است برای انجام حمله و استفاده از عنصر غافلگیری بهمین جهت در این شرایط ما بایستی در آماده باش کامل نظامی باشیم و بر تحرکات اونها در رزمایش اشراف داشته باشیم همچنین نباید اقدام تنش زایی انجام بدیم و اقداماتی مثل مواردی هم که در شروع گفتم باید تحت کنترل باشه تا موجب ایجاد تنش نشه همچنین بنظر این رزمایش اقدام مهمی بوده که فرمانده محترم سپاه به این صراحت مسایلی رو بیان کردند و همچنین چندین دستاورد مهم رو بیان فرمودند به نظر من الان در حالی که ما راحت پشت کامپیوتر نشستیمو تو اینترنتیم نیروهای نظامی ما در آماده باش کامل به سر میبرند icon_eek
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordhessam' timestamp='1347881844' post='271668']
یه سوال دارم امیدوارم باعث تحریف نشه
ساختن فاتح 110 و زلزال حدودا چقد هزینه داره؟؟
[/quote]

خوب نمیشه دقیق و یا حتی احتمالی گفت!!
ولی قیمت کف خلیج باید 1 میلیون دلار آب بخوره
وهمچنین قیمت زلزال شاید چیزی در حد 100هزار دلار..
شایدم اعداد خیلی پرت باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
With more than 40,500 rocket and missile firings safely conducted during 50 years of existence, White Sands Missile Range has certainly lived up to its name.

One of the most asked questions is, "What is the difference between a rocket and a missile?" Range employees usually simplify the discussion by saying a missile has a guidance system or brain to get it to its destination and a rocket just goes where it is initially pointed.

The guidance system can be fairly simple like the infrared seeker on the small, shoulder-fired, Stinger missile. The missile detects the heat emitted in the exhaust of a jet and guides itself to the hottest spot - right up the tailpipe.

A rocket, on the other hand, like the Black Brant goes straight up in the air carrying scientific payloads for NASA and others. It is fired out of a tower or from a rail, both of which can be tilted to compensate for wind conditions so the rocket flies fairly straight and stays on the missile range.

Missiles are usually divided into four large categories: the surface to-air missile; the surface-to-surface missile; the air-to-air missile; and the air-to-surface missile. All four types are tested at White Sands.

A surface-to-air missile is traditionally one fired from the earth´s surface to shoot down airplanes. The Stinger, Patriot, Chaparral, Nike Ajax, Nike Hercules, Talos and Hawk are just a few examples of surface to-air missiles tested at White Sands.

A surface-to-surface missile is one fired at ground targets. The old German V-2 rocket was one of the original surface-to-surface missiles and could carry a 2,000-pound explosive to a target 80 miles away. Other surface-to-surface missiles tested at White Sands include the Loon, Redstone, Sergeant, Corporal, Lance, Pershing and Army Tactical Missile System.

An air-to-air missile is fired by one aircraft against another. Some air-to-air missiles tested at the range are the Sidewinder, Genie and Falcon.

Like the air-to-air missiles, the air-to-ground missiles are typically developed and tested by the Air Force and Navy. At White Sands we have tested the Crossbow, Hound Dog, Mace and SRAM (Short-Range Attack Missile).

All of the missiles mentioned so far are on display in the range´s Missile Park. In addition there are other weapons and vehicles on display which were once tested at White Sands. For instance, the Copperhead is a cannon launched projectile which guides itself to the target by homing in on reflected laser light. All the developmental firings for Copperhead were accomplished at the White Sands Small Missile Range located north of U.S. Highway 70.

The TOW (Tube launched, Optically tracked, Wire guided) missile is an interesting example of a weapon being deployed on many platforms. It has been man-packed, mounted on jeeps and other ground vehicles, and placed on helicopters. It is intended to destroy tanks and other armored vehicles.

These and other items can be seen in the White Sands Missile Park on any day during daylight hours. The park is located just inside the north missile range gate with access from U.S. Highway 70. To drive your car onto the range you must have a valid driver´s license, proof of insurance and a current registration.

منبع
[url="http://www.wsmr.army.mil/PAO/wuaws/Pages/Rocketsandmissiles.aspx"]http://www.wsmr.army...ndmissiles.aspx[/url]

جسارتا تصور دوستان در مورد راکت و موشک اندکی به اصلاح نیاز داره. این هم لینکش از ارتش ایالات متحده
منظور آقای جعفری از زلزال، حتما راکت بوده، نه موشک! کاهش خطای راکت، معمولا به این صورته که سیستم پرتابش رو اصلاح میکنن تا خطای ذاتی پرتابه ش کم بهش. مثل اون راکتی که یکی از بچه های سایت پارسال (توی اصفهان؟) درست کرده بود و تستش میکرد! خطای ذاتی اون راکت همون چیزیه که توی همه راکت ها هست. حالا برای کاهش دادنش یکی از روشها استفاده از بالچه برای استیبل کردن مسیر پرواز هست، نه برای تصحیح مسیر پرواز. (فرق موشک و راکت)

البته شاید من اشتباه میکنم که پیشاپیش عذرخواهی میکنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='NIMAH' timestamp='1347881083' post='271666']
دوستان به نظرم يك كيت هدايت پذير ارزان قيمت براي زلزال توسعه دادند تا بتونند با استفاده از تعداد بالاي زلزال هاي توليد شده بتونند حملات پرتعداد موثر تري عليه پايگاه هاي دشمن انجام بدند و از فاتح ها فقط براي نابود كردن اهداف مهم استفاده كنند.
[/quote]

کیت هدایت اصلا موضوع نیست وگرنه به راحتی میشه با جی پی اس به دقت 50 متر رسید. موضوع سر اینه که برای هدایت پذیر کردن موشک زلزال باید بخش زیادی از قطعات و اجزاشو (بدنه، کلاهک، ساختار کلی و ...) رو تعویض کنیم و یه سری چیزای جدید (بالچه های متحرک، کیت هدایت و ...) بهش اضافه کنیم. برای این که برد زلزال به 300 کیلومتر برسه باید موتورش رو تقویت کنیم. دستکاری موتور هایی که ساخته شدن کار بسیار سخت، پر هزینه و خطرناکیه و بهتره موتورش رو با یه موتور جدید عوض کنیم. خوب. الان چی از زلزال قدیمی باقی موند؟ هیچی! پس چرا به جای این که این همه دردسر برای خودمون درست کنیم نیایم فاتح 110 نسل 3 بسازیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347877299' post='271646']
[/quote]

[/quote]
[/quote]

یه سوال دارم. موشک فاتح چیه؟ موشک فاتح زلزالیه که توانایی اصلاح مسیر داره.
اشتباه می کنید. خلیج فارس به دلیلی کاملا مجزا میتونه یه کشتی رو بزنه. خلیج فارس میتونه کشتی رو با جستوجوگر اپتیکیش روی پس زمینه ی آبی دریا ببینه ولی توی خشکی چنین چیزی وجود نداره و پس زمینه های مختلفی داریم. با توجه به نشون دادن تصاویر مختلف ضد و نقیض از فاتح نسل 4 به نظرم این موشک قرار بوده که مثل خلیج فارس جستوجوگر اپتیکی داشته باشه ولی تستش موفقیت آمیز نبوده و اون تصویر برخورد هم مربوط به یه تست دیگه بوده. یه نکته ی دیگه هم هست که باید تا الان دیگه فهمیده باشین و اونم اینه که ما در 99% اوقات در زمینه ی توان نظامی خودمون اغراق می کنیم.

اصلا تمام این ها به کنار، برای چی وقتی ما موشک فاتح نسل 3 رو داریم که دقتش بالاست (حدود همون 50 متر) و بردش هم 300 کیلومتره، بیایم موشک زلزال که اصلا هدایت پذیر نیست، [b]پایه ی خود موشک فاتحه[/b] و بردش 200 کیلومتره رو ارتقا بدیم تا دقتش 50 متر بشه و بردش 300 کیلومتر؟ چرا باید [size=5][b]دوباره[/b][/size] موشک فاتح 110 نسل 3 رو توسعه بدیم؟
[/quote]شلید نخواستند خط تولید زلزال رو نابود کنن

[quote name='rpg7' timestamp='1347879454' post='271657']
هدایت پذیر کردن زلزال آفتابه خرج لگن کردن وهیچ فایده نداره!
وفقط حکمت این سلاح ها تولید حجم آتش و لاغیر چون باید خرج اساسی بشه که جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/7952-aspahbod/"]اسپهبد[/url] فرمودن!
==========
[quote]من واقعا متوجه نمیشم، چطور هر وقت ما رزمایش میزاریم داریم واسه دشمنامون خط و نشون میکشیم و لی هر وقت دشمن رزمایش میزاره، تنها اثرش آشنایی ما با تاکتیک های اون هاست! یک بام و دو هواست دیگه. البته این قضیه در صحبتهای دوستان دیگری هم بود، نه فقط ایشون.[/quote]

این رزمایش نشونه چنگ ودندون نشون دادن ائتلاف به ایران و یک تمرین برای اتحاد نظامی... یعنی خطر بزرگ
وهرکس که میگه تهدید نیست ... یا قصد روحیه دادن داره یا چیزی از مانور حالیش نیست.
البته شایدم من دارم اشتباه فکر می کنم .. :rose:
[/quote]حداقل این مانور برای ایران تهدید نیست چون ایران همیشه تهدید میشه و ما ایرانیها دیگه عادت کردیم
خواستم بجای تکرار هزارمین تهدید در سی سال گذشته فایده این رزمایش برای ایران رو نشون بدم

[quote name='Aspahbod' timestamp='1347885886' post='271680']
[quote name='NIMAH' timestamp='1347881083' post='271666']
[/quote]

کیت هدایت اصلا موضوع نیست وگرنه به راحتی میشه با جی پی اس به دقت 50 متر رسید. موضوع سر اینه که برای هدایت پذیر کردن موشک زلزال باید بخش زیادی از قطعات و اجزاشو (بدنه، کلاهک، ساختار کلی و ...) رو تعویض کنیم و یه سری چیزای جدید (بالچه های متحرک، کیت هدایت و ...) بهش اضافه کنیم. برای این که برد زلزال به 300 کیلومتر برسه باید موتورش رو تقویت کنیم. دستکاری موتور هایی که ساخته شدن کار بسیار سخت، پر هزینه و خطرناکیه و بهتره موتورش رو با یه موتور جدید عوض کنیم. خوب. الان چی از زلزال قدیمی باقی موند؟ هیچی! پس چرا به جای این که این همه دردسر برای خودمون درست کنیم نیایم فاتح 110 نسل 3 بسازیم؟
[/quote] جناب اسپهبد راست میگه شاید ما مسیرو اشتباه رفته ایم
شاید هیچ بالچه متغییر و سنسور اینرسی و ژیروسکپی نباشه
شاید فقط سیستم مکان یابی پرتاب گر راکت و تعیین زاویه الکترونیکی راکت و اضافه کردن بالک راکت مد نظر سردار باشه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب shsshed‏ شما چقدر علاقه به ارسال های پشت سر هم دارید .
خوب برادر من همه مطالب خود را می توانید در یک پست ارسال کنید و نیاز به این همه اسپم نیست !
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.