Recommended Posts

فکر می کنم اگه ایران توانایی مهندسی معکوس بوک رو داره پس میشه نتیجه گیری کرد که احتمال مهندسی معکوس تور هم هست.
خیلی مشتاقم ببینم چه سیستم پدافندی روی ولایت نصب شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] فکر می کنم اگه ایران توانایی مهندسی معکوس بوک رو داره پس میشه نتیجه گیری کرد که احتمال مهندسی معکوس تور هم هست.[/quote]
مهندسی معکوس که جای خودش! اما بنظرم باید شاهد یه چیزی فراتر از TOR M1 باشیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر ایران توانسته باشد سیستم بوک را کپی کند پس فکری خوبی هم برای شاسی آن کرده است که همین هم کم کاری نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347885886' post='271680']
[quote name='NIMAH' timestamp='1347881083' post='271666']
دوستان به نظرم يك كيت هدايت پذير ارزان قيمت براي زلزال توسعه دادند تا بتونند با استفاده از تعداد بالاي زلزال هاي توليد شده بتونند حملات پرتعداد موثر تري عليه پايگاه هاي دشمن انجام بدند و از فاتح ها فقط براي نابود كردن اهداف مهم استفاده كنند.
[/quote]

کیت هدایت اصلا موضوع نیست وگرنه به راحتی میشه با جی پی اس به دقت 50 متر رسید. موضوع سر اینه که برای هدایت پذیر کردن موشک زلزال باید بخش زیادی از قطعات و اجزاشو (بدنه، کلاهک، ساختار کلی و ...) رو تعویض کنیم و یه سری چیزای جدید (بالچه های متحرک، کیت هدایت و ...) بهش اضافه کنیم. برای این که برد زلزال به 300 کیلومتر برسه باید موتورش رو تقویت کنیم. دستکاری موتور هایی که ساخته شدن کار بسیار سخت، پر هزینه و خطرناکیه و بهتره موتورش رو با یه موتور جدید عوض کنیم. خوب. الان چی از زلزال قدیمی باقی موند؟ هیچی! پس چرا به جای این که این همه دردسر برای خودمون درست کنیم نیایم فاتح 110 نسل 3 بسازیم؟
[/quote]
بد نيست يه نگاهي به اين بندازيم
http://pds17.egloos.com/pds/201001/16/58/c0069058_4b515f1f55079.png
همين طور كه ميبينيد حتي صنايع نظامي كشور هايي مانند امريكا هم در تلاشند تا با توسعه ي كيت ها ي هدايت كننده ارزان قيمت و نصب انها در راكت هايي از قبيل هايدرا اونهارو به سلاح هاي مخوف و كارامد تبديل كنند.
احتمالا ايران هم در تلاشه كه همين كار رو انجام بده
تصور كنيد اگه بشه با ١٠ تا موشك زلزال كاريو كرد كه ١٠٠ تا راكت زلزال هم نميتونند بكنند.اينطوري ميشه تو هزينه هاي نظامي هم صرفه جويي شگرفي كرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[indent=1]در مورد پهپاد شاهد به عرض برسونم که از این پهپاد میشه استفاده های زیادی کرد با توجه به مداومت پروازی یک روزه اون و پرواز در ارتفاعات متوسط و همچنین سابقه خوب پهپاد های ما در امررادار گریزی وداشتن سطح مقطع راداری کم(ماجرای فیلم برداری از ناو هواپیمابره رونالد ریگان که در حال حاضر بعد از ناو جرج بوش پیشرفته ترین ناو هواپیمابره آمریکاست+استفاده از تجربیات پهپاد های ساقط شده ی آمریکا و حومه icon_cheesygrin بخصوص رفیق قندهاری خودمون good_luck )میشه ازاون ها به منظور نظارت آنلاین و همه جانبه ی(بدلیل توانایی این پهپاد در حمل ده ها کیلو تجهیزات و سنسور و البته در صورت لزوم تسلیحات)بخش زیادی از محیط نبرد استفاده کرد-مورد بعد اینکه میشه از این پهپاد جهت جاسوسی از کشور های دوست و برادر حاشیه ی خلیج همیشه فارس استفاده کرد و البته در صورت وجود در سوریه میشه اطلاعات خوبی رو از مخالفین مسلح بدست آورد البته 24 ساعته و میشه به جاسوسی بر فرازسرزمین یهودی ها پرداخت اما باید گفت باید یک بسته کوچکه انفجاری در اون تعبیه بشه که در صورت قطع ارتباط با مرکز به صورت خودکار نابود بشه و یا اینکه به طور برنامه ریزی شده به پایگاه مبدا برگرده-مورد بعد اینکه میشه از اون به عنوان یه واسطه پروازی ارتفاع متوسط بهره برد مثلا دادن مختصات ناو ها به موشک های ضد کشتی یا محل تجمع نفرات و وسایل دشمن به بمب افکن های نیروی هوایی یا واحد های توپخاته و از این قبیل موارد-مورد بعد اینکه میشه از اون در نقش دوگانه ضد بالگرد-ضد تانک استفاده کرد برای مثال با تجهیزبه موشک های سدید نقش ضد تانک و با تجهیز به موشک های مرگبار آرچر نقش(این پهپاد توانایی حمل چند تیر از این موشک رو داره و در ایران هم موجوده)ایجاد کننده پوشش هوایی علیه هواگرد های با سرعت کم و متوسط بخصوص آپاچی وکبری روبرای نیروهای زمینی خودی میتونه بازی کنه البته از این پهپاد در نقش های زیاد دیگه ای میشه استفاده کرد که حوصله نوشتنشو ندارم :rose: -در آخر دو سوال از جناب اسپهبد دارم اینکه اگه میشه ذکر کنید که کی و در چه زمانی به برد 200 کیلومتری زلزال اشاره شده و اینکه اضافه نمودن یه کیت هدایتی ساده همراه بالچه هزینه ی زیادی میطلبه؟ [/indent]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1347883728' post='271671']
[quote name='lordhessam' timestamp='1347881844' post='271668']
یه سوال دارم امیدوارم باعث تحریف نشه
ساختن فاتح 110 و زلزال حدودا چقد هزینه داره؟؟
[/quote]

خوب نمیشه دقیق و یا حتی احتمالی گفت!!
ولی قیمت کف خلیج باید 1 میلیون دلار آب بخوره
وهمچنین قیمت زلزال شاید چیزی در حد 100هزار دلار..
شایدم اعداد خیلی پرت باشه!
[/quote]
یعنی هر موشک 2 میلیارد؟؟
این همه پول از کجا میاد؟
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در آخر دو سوال از جناب اسپهبد دارم اینکه اگه میشه ذکر کنید که کی و در چه زمانی به برد 200 کیلومتری زلزال اشاره شده و اینکه اضافه نمودن یه کیت هدایتی ساده همراه بالچه هزینه ی زیادی میطلبه؟[/quote]

[url="http://www.modlex.ir/cgi-bin/store.pl/page=product.html/pid=MXF05-000360"]http://www.modlex.ir...id=MXF05-000360[/url]

فکر میکنم سایت جهاد صادرات صنایع دفاع منبع خوبی باشه. نه؟ برد زلزال به صراحت 200 کیلومتر اعلام شده. برد زلزال 3 بی 250 کیلومتره. هیچ کدومشون برد 300 کیلومتر ندارن.

دوما که کیت هدایتی به هیچ وجه "ساده" نیست. راکت هیدرا که نمیسازیم. یه موشک میسازیم که قراره 300 کیلومتر اون طرف تر بخوره زمین. بدنه ی زلزال یکدسته و برای نصب بالچه ی متحرک و کیت هدایتی (تعویض موتور رو نمیگم) باید اون رو برش داد و بعدا دوباره جوش داد که معمولا چیز جالبی از آب در نمیاد. نکته ی بعدی اینه که گفتن برد رو به 300 کیلومتر رسوندن که چیزی نیست که به این راحتیا انجام بشه. باید موتور تعویض بشه. حالا ما هم موتور رو تعویض کردیم، هم بدنه رو و هم کلی مخلفات به موشک اضافه کردیم. چی از اون زلزال قدیمی مونده که الان بخواد این همه کار ما به صرفه باشه؟ مگه زلزال چیزی غیر از یه موتور، یه بدنه ی آیرودینامیک و چون تا اسپین موتوره که باید از موشک هدایت شده حذف بشن؟ ما که همه ی اینا رو عوض کردیم.

[quote] جناب اسپهبد راست میگه شاید ما مسیرو اشتباه رفته ایم
شاید هیچ بالچه متغییر و سنسور اینرسی و ژیروسکپی نباشه
شاید فقط سیستم مکان یابی پرتاب گر راکت و تعیین زاویه الکترونیکی راکت و اضافه کردن بالک راکت مد نظر سردار باشه[/quote]

فقط یه مشکل کوچولو این جا وجود داره. بدون بالچه ی متحرک چه جوری قراره زلزال رو تکون بدیم؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان شما به حضرت عباس این بحث زلزال و فاتح 110 رو تموم کنین بابا تو این 7 صحفه لاقل 4 صحفه در مورد همین راکت زلزال بحث کردین والا ماا که دیگه خسته شدیم

بابا یه خورده در مورد پدافند رعد بحث کنین یه چیزی در مورد شاهد129 بگین همش شده راکت زلزال

میگم با توجه اینکه ایران احتمالا بوک روسی رو کپی و بهسازی کرده اونم به اسم رعد چقدر احتمال کپی و بهسازی تور رو میدین البته ایران خودش سال قبل تو زرمایش پدافند صحبت از افزایش ارتفاع رادار تور از 6000 پا به 10000 رو داد که خودش یه بهسازی خیای مهمه از طرفی فکر کنم موشکم هم به اسم صیاد کپی شده فکر کنم تو یکی از مصاحبه های مسولین تو رزمایش پدافندی سال قبل بهش اشاره شد زمانی که در مورد یه موشک عمود پرتاب کوتاه برد صحبت میکرد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسپهبد عزیز نظرت راجع به تعویض سوخت چیه ؟ خوب 250 کیلومتری رو با تغییر سوخت و اصلاح موتور نمیشه به 300 کیلومتر رسوند ؟
[quote name='Thundar' timestamp='1347901650' post='271732']
دوستان شما به حضرت عباس این بحث زلزال و فاتح 110 رو تموم کنین بابا تو این 7 صحفه لاقل 4 صحفه در مورد همین راکت زلزال بحث کردین والا ماا که دیگه خسته شدیم

بابا یه خورده در مورد پدافند رعد بحث کنین یه چیزی در مورد شاهد129 بگین همش شده راکت زلزال

میگم با توجه اینکه ایران احتمالا بوک روسی رو کپی و بهسازی کرده اونم به اسم رعد چقدر احتمال کپی و بهسازی تور رو میدین البته ایران خودش سال قبل تو زرمایش پدافند صحبت از افزایش ارتفاع رادار تور از 6000 پا به 10000 رو داد که خودش یه بهسازی خیای مهمه از طرفی فکر کنم موشکم هم به اسم صیاد کپی شده فکر کنم تو یکی از مصاحبه های مسولین تو رزمایش پدافندی سال قبل بهش اشاره شد زمانی که در مورد یه موشک عمود پرتاب کوتاه برد صحبت میکرد
[/quote]

تور که ساخته شده ولی از تعداد و بقیه داستان خبر ندارم ولی اون افزایش ارتفاع رادار نبود بلکه قفل نرم افزاری بود که توان درگیری تا ارتفاع 35000 پا رو نمیداد ، البته فکر کنم ، درست یادم نیست قضیه مال خیلی وقته پیش نه یکسال پیش !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان شما به حضرت عباس این بحث زلزال و فاتح 110 رو تموم کنین بابا تو این 7 صحفه لاقل 4 صحفه در مورد همین راکت زلزال بحث کردین والا ماا که دیگه خسته شدیم
[/quote]دوست عزیز چرا قسم میده مارو به این که توی جهالت خودمون بمونیم؟؟
شاید کسی من که خیلی سطح دانشم پایین سوالات ابتدایی بپرسم ولی آیا درسته کسی که سطح دانش بالاتری تو یه زمینه داره بیاد و مانع پرسیدن و متعاقبا دانستن یه موضوعی بشه؟
فک نمی کردم تو همچین سایت محبوبی این چنین عزیزانی هم باشند!
باشه من دیگه تو این تاپیک پستی نمیدم که دوستان خسته نشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب کوماندو59 شما با چه اطمینانی میگی تور تو ایران کپی شده

البته تا همین الان هم بهسازهایی که ایران رو سیستم تور انجان داده کم از ساختش نیست ولی اینکه خبر موثقی در مورد کپی تور درز کرده باشه لاقل من که تا الان مصاحبه ای ندیدم مثلا همین بوک رو دیگه تقریبا همه فهمیدن که ایران کپی کرده ولی در مورد تور....بهرحال منم معتقدم ایران قطعا برنامه مفصلی برا کپی و بهسازی تور داره اونم در حد تولید انبوه مثل همین بوک ولی میگم تا زمانی که مصاحبه رسمی منتشر نشه نمیشه با اطمینان 100 درصد گفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]به نظرم خبر زلزال انحرافی بوده و گمراه کننده[/right]
[right]اما به پهپادامیدوارم و اون موشکش[/right]
[right]در مورد سامانه پدافندی هم اگه تاعکس و فیلم نبینم باور نمی کنم فقط خدا کنه کپی یا مهندسی معکوس چینی نباشه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]به نظرم خبر زلزال انحرافی بوده و گمراه کننده[/right]
[right]اما به پهپادامیدوارم و اون موشکش[/right]
[right]در مورد سامانه پدافندی هم اگه تاعکس و فیلم نبینم باور نمی کنم فقط خدا کنه کپی یا مهندسی معکوس چینی نباشه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aminmessi' timestamp='1347889029' post='271689']
جناب shsshed‏ شما چقدر علاقه به ارسال های پشت سر هم دارید .
خوب برادر من همه مطالب خود را می توانید در یک پست ارسال کنید و نیاز به این همه اسپم نیست !
[/quote]
شاید وقتی دگر
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در جواب جناب اسپهبد باید عرض کنم که همونطور که میدونید محصولات عرضه شده در این سایت که شما به عنوان منبع ذکر کردید همگی برای صادرات اند و طبعا این مشخصات نمونه ی داونگرید شده هست که بردش 200 کیلومتره و برد نمونه ی اصلی رو سردار ذکر کردند که بحث شما پیرامون تعویض موتور منتفی هست برای مثال در همین سایت بردنور 120 کیلومتر معرفی شده در حالی که به طور رسمی برد نور تا 170 کیلومتر هم ذکر شده و طی بحث ها دوستان اشاره کردند که برد تازه از اینم بیشتره و همچنین بر فرض محال حتی اگر مشخصات نمونه ی مورد استفاده خودی هم همینقدر باشه با استناد به همین مشخصات میشه با کاهش وزن سر جنگی که نوشته 900 کیلو icon_cheesygrin میشه بر برد موشک اضافه کرد و الزاما نیازی به تعویض سوخت موتور یا خود موتور نیست که در هر دو حالت فرضیات شما اشتباه و نتیجه گیریهایتان در مورد برد غلط است-در مورد هدایت هم حتما نیازی نیست به جون راکت های قبلی افتاد و اونها رو برای جا دادن سیستم هدایتی نصف کرد بلکه تمامی راکت های جدید تولیدی به این سیستم هدایتی مجهز خواهند شد و راکتهای قبلی برای کارهای دیگری همچون سرگرم کردن سیستم های ضد موشکی و غیره به کار خواهند رفت ضمنا فرماندهان آنقدر عاقل هستند که الکی روی دو پروژه موازی سرمایه گذاری نکنند بلکه هدفی از این کار دارند که در این مورد فرضیه محتمل این هست که با این کیت جدید همان دقت فاتح تا نسل3 به وسیله این راکت حاصل میشه که البته به دلیل ارزانتر بودن نیاز به تولید نسل های قدیمی فاتح از بین رفته و بجای آن راکت های جدید زلزال تولید میشوند-بهر حال موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.