Recommended Posts

در مورد پدافند رعد یه چیز رو مطمین باشین و اونم اینه که به هیچ عنوان کپی چینی نیست و گرنه هیچ وقت اسم بوک رو نمی اوردن
در ضمن همین الانم هم بنظرم سامانه مرصاد از نمونه چینی سرتره چه به رسه به رعد
البته منم معتقدم تا رونمایی نشده بهتره یه خورده دست به عصا بریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1347900975' post='271728']
[quote]در آخر دو سوال از جناب اسپهبد دارم اینکه اگه میشه ذکر کنید که کی و در چه زمانی به برد 200 کیلومتری زلزال اشاره شده و اینکه اضافه نمودن یه کیت هدایتی ساده همراه بالچه هزینه ی زیادی میطلبه؟[/quote]

[url="http://www.modlex.ir/cgi-bin/store.pl/page=product.html/pid=MXF05-000360"]http://www.modlex.ir...id=MXF05-000360[/url]

فکر میکنم سایت جهاد صادرات صنایع دفاع منبع خوبی باشه. نه؟ برد زلزال به صراحت 200 کیلومتر اعلام شده. برد زلزال 3 بی 250 کیلومتره. هیچ کدومشون برد 300 کیلومتر ندارن.

دوما که کیت هدایتی به هیچ وجه "ساده" نیست. راکت هیدرا که نمیسازیم. یه موشک میسازیم که قراره 300 کیلومتر اون طرف تر بخوره زمین. بدنه ی زلزال یکدسته و برای نصب بالچه ی متحرک و کیت هدایتی (تعویض موتور رو نمیگم) باید اون رو برش داد و بعدا دوباره جوش داد که معمولا چیز جالبی از آب در نمیاد. نکته ی بعدی اینه که گفتن برد رو به 300 کیلومتر رسوندن که چیزی نیست که به این راحتیا انجام بشه. باید موتور تعویض بشه. حالا ما هم موتور رو تعویض کردیم، هم بدنه رو و هم کلی مخلفات به موشک اضافه کردیم. چی از اون زلزال قدیمی مونده که الان بخواد این همه کار ما به صرفه باشه؟ مگه زلزال چیزی غیر از یه موتور، یه بدنه ی آیرودینامیک و چون تا اسپین موتوره که باید از موشک هدایت شده حذف بشن؟ ما که همه ی اینا رو عوض کردیم.

[quote] جناب اسپهبد راست میگه شاید ما مسیرو اشتباه رفته ایم
شاید هیچ بالچه متغییر و سنسور اینرسی و ژیروسکپی نباشه
شاید فقط سیستم مکان یابی پرتاب گر راکت و تعیین زاویه الکترونیکی راکت و اضافه کردن بالک راکت مد نظر سردار باشه[/quote]

فقط یه مشکل کوچولو این جا وجود داره. بدون بالچه ی متحرک چه جوری قراره زلزال رو تکون بدیم؟
[/quote]
من نگفتم که برای افزایش دقت، موشک رو تکون بدیم ،که شما دنبال بالچه متحرک می گردی
. مگر که بخوای زلزال رهگیر بسازی icon_cheesygrin
گفتم پرتابه اون رو دقیق تر کنیم نه اینکه موشک اون رو متحرک کنیم
منظور از تعیین زاویه راکت توسط کامپیوتر مکان یاب ، تعیین زاویه موشک روی پرتابه است ، قبل از پرتاب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته این بهبود پیدا کردن دقت راکت زلزال میتونه ناشی از بهبود هدف گیری با مطالعه دقیق ترجکتوری راکت باشه !! امری که اگه صورت بگیره و یک نگاه کامل و دقیق رو به ما بده ، میشه با استفاده از سیستم هدف گیری رایانه ای و داشتن اطلاعات به مراتب هدف گیری بهتر داشت ! همچنین میشه بر روی ایرودینامیک راکت بروز رسانی هایی رو اعمال کرد .
گر چه خود بحث راکت ها و دقت هدف گیری اونها چالش های زیادی رو میطلبه !
مورد بعدی استفاه از پوشش های پیشرفته تر بر روی بدنه راکت است که واقعا میتونه تأثیر عوامل جوی رو تا حد زیادی کاهش بده ! از مقاومت هوا کم بکنه و نکات مثبت بسیاری رو باعث بشه .
نکته بعدی همون زلزال هایی است که ما در سوریه دیدیم ، تا اونجایی که ذهن حقیر یاری میده نوک اون راکت ها دارای انحنایی بود که که کار شکافتن هوا را برای راکت بخصوص در سرعت های فراصوت بهتر میکرد .
همینطور میشه با استفاده از بالک های ثابت با طراحی بهتر باعث افزایش برد و بهبود دقت این راکت ها شد .
و ....
البته من هنوز هم مشکل فنی جدی برای نصب کیتهای ناوبری پیشرفته روی راکت زلزال نمیبینم !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقت راکت‌های زلزال سپاه به زیر 50 متر رسید

وی درباره جدیدترین دستاوردهای موشکی سپاه، به افزایش دقت راکت‌های 300 کیلومتری زلزال اشاره کرد و گفت: این راکت‌ها که 15 الی 20 سال پیش ساخته شده بود حدود 300 کیلومتر برد دارند و در گذشته از دقت مناسبی برخوردار نبودند اما امروز با پروژه‌ جدیدی که به اتمام رسید دقت این راکت‌ها به زیر 50 متر کاهش پیدا کرده است.

راکت زلزال 3 بی ظاهرا 250 کیلومتر برد داره و شاید انواع جدید تر این راکت( مثلا با نام زلزال 3 سی یا زلزال 4) هم ساخته شده باشه که ما ازش بی اطلاع هستیم!
با توجه به عکس زیر که میشه از روی این عکس دقت حدودا 10 متری رو برای فاتح 110 نسل 4 حدث زد میشه گفت که منظور سردار موشک زلزال نیست چرا که موشکی با این دقت رو زیر 50 متر معرفی نمیکنن و بلکه میگن زیر 20 متر و یا حتی کمتر ! چرا نباید دقت موشک افشا بشه؟

عکس زیر رو من علامت گذاری کردم و محل فرود موشک رو با خط بنفش و هدفش رو با کادر قرمز مشخص کردم و با توجه به این اطلاعات میشه گفت که خطای موشک فاتح نسل جدید حدودا به اندازه طول خود موشکه! یعنی حدودا 5 الی 10 متر!
thumb_fateh_4thGen_test_082.jpg

فقط یه مشکل کوچولو این جا وجود داره. بدون بالچه ی متحرک چه جوری قراره زلزال رو تکون بدیم؟

یه راه دیگه برای هدایت پذیر کردن اجسام پرنده استفاه از موتورهای راکتی کوچیک هست که با تولید رانش موشک رو به جهت های دیگه متمایل میکنن و حتی در جنگنده های عمود پرواز هم از سیستم مشابه برای تغییر جهت جنگنده در حالتی که هواپیما سرعتی نداره و رو هوا معلقه استفاده میشه ! نظرتون در این مورد چیه؟ فکر کنم هزینه زیادی هم نداشته باشن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موتورهای راکتی کوچیک هست که با تولید رانش موشک رو به جهت های دیگه متمایل میکنن[/quote]

درست آقا رضا..
ولی دوستان باید این توجه کنن که پایه طراحی راکتی مثل زلزال فقط ایجاد حجم آتش!
حالا هی بخوای چکش کاریش کنی و بخوای با انواع ارتقا ها راکت هوشمند ونقطه زن کنی کلا در جهت معکوس اساس طراحی این موشک
قدم گذاشتیم ..
دوستان میگن چرا نقطه زن نشه؟چه عیبی داره؟
یک سوال.. حالا فرضا این راکت ارتقا دادیم، شرایطی پیش بیاد که نیاز به آتش تهیه سنگین داشته باشیم
یا اصلا شرایطی پیش بیاد که دشمن لشکر زرهی عظیمی راه بندازه و یک مهاجمی غیر آمریکا به ایران حمله کنه!
حالا شرایط می طلبه که آتش تهیه توپخانه ای دوربرد سنگین تهیه کنیم....خوب الان ارتقا این راکت اصلا فایده ای نداره
وکلی خرج شده والان بی مصرف باید به هدف شلیک بشه...
دوستان این در نظر داشته باشن که اولا دشمن ما فقط آمریکت نیست، ثانیا هر سلاح جایگاه خودش داره
درسته الان آرپی جی 7 به تانک ها هیچ اثری نداره.. ولی دلیل این نمیشه که بی فایدست ویا اینکه ارتقا داده بشه
نکته مهم استفاده از سلاح بجز تاثیر قطعی، قیمت اون هم هست
این راکت ها هم جایگاه مصرفی خودشون دارن و وظیفه نقطه زنی به موشک های دیگری سپرده شده
======
[quote]یعنی هر موشک 2 میلیارد؟؟
این همه پول از کجا میاد؟[/quote]

زندگی در این دنیای وحشی وبی قانون خیلی هزینه بر
فارق از قیمت مادی .. تابحال خیلی ها در این راه پیشرفت موشکی کشور شهید شدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1347942753' post='271822']
[quote]موتورهای راکتی کوچیک هست که با تولید رانش موشک رو به جهت های دیگه متمایل میکنن[/quote]

درست آقا رضا..
ولی دوستان باید این توجه کنن که پایه طراحی راکتی مثل زلزال فقط ایجاد حجم آتش!
حالا هی بخوای چکش کاریش کنی و بخوای با انواع ارتقا ها راکت هوشمند ونقطه زن کنی کلا در جهت معکوس اساس طراحی این موشک
قدم گذاشتیم ..
دوستان میگن چرا نقطه زن نشه؟چه عیبی داره؟
یک سوال.. حالا فرضا این راکت ارتقا دادیم، شرایطی پیش بیاد که نیاز به آتش تهیه سنگین داشته باشیم
یا اصلا شرایطی پیش بیاد که دشمن لشکر زرهی عظیمی راه بندازه و یک مهاجمی غیر آمریکا به ایران حمله کنه!
حالا شرایط می طلبه که آتش تهیه توپخانه ای دوربرد سنگین تهیه کنیم....
[/quote]

من از شما تعجب مي كنم
لشكر زرهي دشمن را كي شناسايي مي كنه ، تخمين فاصله چقدر خطا داره ؟ به جاي اينكه حجم آتش انبوه بريزيم ، يك آتش دقيق چقدر مي تونه مؤثر باشه به جاي آتش انبوه ؟

بگذريم ، خود سردار توي مصاحبه گفتن :
[color=#0000FF]این[i][b] راکت‌ها[/b][/i] که 15 الی 20 سال پیش ساخته شده بود حدود 300 کیلومتر برد دارند و در گذشته از دقت مناسبی برخوردار نبودند اما امروز با پروژه‌ جدیدی که به اتمام رسید دقت این [i][b]راکت‌ها[/b][/i] به زیر 50 متر کاهش پیدا کرده است.[/color]

پس بي خيال هدايت بشيم ، چون زلزال هنوز همون راكت هست .
///////////////////////////////////////////////////////
در مورد سامانه رعد ( بوك)
با توجه به مشخصات برد بيش از 50 كيلومتر و ارتفاع نزديك به 70 هزار پا ، فكر مي كنيد كدام نسخه بوك باشه ؟
[i]رادار Buk-M1-2 [/i]مي تونه اهدافي بين 50 هزار پا تا 72 هزار پا را رهگيري كنه ولي برد موشكش 32 كيلومتر عنوان شده .
موشك 9M317A هم هست با برد 50 كيلومتر !
فكر كنم BUK-M2E دست ما باشه ولي ارتفاع درگيريش 82000 پا عنوان شده كه با 70 هزار پاي بالا نمي خونه !
در اين مورد نظر بديد بچه ها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من از شما تعجب مي كنم[/quote]
والله بنده آدم خفنی نیستم وهنوز خیلی چیزا باید یاد بگیرم!

[quote]لشكر زرهي دشمن را كي شناسايي مي كنه ، تخمين فاصله چقدر خطا داره ؟[/quote]
دیده بان وبی سرنشین..خوب متوجه منظور شما نشدم!

[quote]به جاي اينكه حجم آتش انبوه بريزيم ، يك آتش دقيق چقدر مي تونه مؤثر باشه به جاي آتش انبوه ؟[/quote]
آتش دقیق مساوی است با پول زیاد.
منم دوست دارم به جای آتش کاتیوشا یک آتش دقیق روی هر وسیله نقلیه باموشک هلفایر بزنیم یا با گلوله بصیر تک تک شکار بشن
ولی فکرش بکنین در یک منطقه وسیع مثلا 50*50 کیلومتری نیروی زرهی ومکانیزه دشمن پخش باشه چطور میشه جلوی لشکر گرفت؟بجز با آتش انبوه و ارزان تر؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1347916550' post='271790']
[quote]

دقت راکت‌های زلزال سپاه به زیر 50 متر رسید

وی درباره جدیدترین دستاوردهای موشکی سپاه، به افزایش دقت راکت‌های 300 کیلومتری زلزال اشاره کرد و گفت: این راکت‌ها که 15 الی 20 سال پیش ساخته شده بود حدود 300 کیلومتر برد دارند و در گذشته از دقت مناسبی برخوردار نبودند اما امروز با پروژه‌ جدیدی که به اتمام رسید دقت این راکت‌ها به زیر 50 متر کاهش پیدا کرده است.
[/quote]
راکت زلزال 3 بی ظاهرا 250 کیلومتر برد داره و شاید انواع جدید تر این راکت( مثلا با نام زلزال 3 سی یا زلزال 4) هم ساخته شده باشه که ما ازش بی اطلاع هستیم!
با توجه به عکس زیر که میشه از روی این عکس دقت حدودا 10 متری رو برای فاتح 110 نسل 4 حدث زد میشه گفت که منظور سردار موشک زلزال نیست چرا که موشکی با این دقت رو زیر 50 متر معرفی نمیکنن و بلکه میگن زیر 20 متر و یا حتی کمتر ! چرا نباید دقت موشک افشا بشه؟

عکس زیر رو من علامت گذاری کردم و محل فرود موشک رو با خط بنفش و هدفش رو با کادر قرمز مشخص کردم و با توجه به این اطلاعات میشه گفت که خطای موشک فاتح نسل جدید حدودا به اندازه طول خود موشکه! یعنی حدودا 5 الی 10 متر!
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/thumb_fateh_4thGen_test_082.jpg[/img]

[quote]فقط یه مشکل کوچولو این جا وجود داره. بدون بالچه ی متحرک چه جوری قراره زلزال رو تکون بدیم؟[/quote]
یه راه دیگه برای هدایت پذیر کردن اجسام پرنده استفاه از موتورهای راکتی کوچیک هست که با تولید رانش موشک رو به جهت های دیگه متمایل میکنن و حتی در جنگنده های عمود پرواز هم از سیستم مشابه برای تغییر جهت جنگنده در حالتی که هواپیما سرعتی نداره و رو هوا معلقه استفاده میشه ! نظرتون در این مورد چیه؟ فکر کنم هزینه زیادی هم نداشته باشن!
[/quote]والله من تو صفحات قبل دیدم که اقایون می خواهمد دقت نسل چهار فاتح رو برابر دقت نسل جدید زلزال معرفی کنند و از این استذلال ثابت کنند که طرح زلزال جدید بی فایده است
زبونم مو در اورد از بس گفتم نقطه زنی و سنگر زنی فاتح نسل چهار یعنی حداقلش برد زیر 20 متر
راستی این عکس چرا باز نمیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چهارتا راکت کوچیک (احتمالا سوخت مایع) و متعلقاتش و یه سیستم اینرسیایی مگه چقدر هزینه داره؟ بیشتر از قیمت چند تا زلزال میشه؟

لینک عکس:
http://gallery.milit...en_test_082.jpg

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چهارتا راکت کوچیک (احتمالا سوخت مایع) و متعلقاتش و یه سیستم اینرسیایی مگه چقدر هزینه داره؟ بیشتر از قیمت چند تا زلزال میشه؟

اینطور نیست که یک جوشکار بیارن و بگن .. آقا بیزحمت اون موتورهای راکتی به بدنه جوش بده، دستت درد نکنه!
نیاز به طراحی دوباره راکت زلزال داره، زمان وهزینه وتست برای مچ کردن داره وهزاردنگ وفنگ دیگه
بدنه،موتور،بالک ودرکل همه راکت باید یا شاید تغییر کنه.. بهرحال بحث هدایت وکنترل ومانورپذیری و... وجود داره

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Thundar' timestamp='1347906377' post='271748']
جناب کوماندو59 شما با چه اطمینانی میگی تور تو ایران کپی شده

البته تا همین الان هم بهسازهایی که ایران رو سیستم تور انجان داده کم از ساختش نیست ولی اینکه خبر موثقی در مورد کپی تور درز کرده باشه لاقل من که تا الان مصاحبه ای ندیدم مثلا همین بوک رو دیگه تقریبا همه فهمیدن که ایران کپی کرده ولی در مورد تور....بهرحال منم معتقدم ایران قطعا برنامه مفصلی برا کپی و بهسازی تور داره اونم در حد تولید انبوه مثل همین بوک ولی میگم تا زمانی که مصاحبه رسمی منتشر نشه نمیشه با اطمینان 100 درصد گفت
[/quote]

اطمینانم از حرفی است که شنیدم ولی 100% بودنش از اینه که میبینم سامانه تور چی داره و چیزی نداره که ما توانایی ساختشو نداشته باشیم ....!

[quote name='rpg7' timestamp='1347947849' post='271829']
[quote][/quote]
ولی فکرش بکنین در یک منطقه وسیع مثلا 50*50 کیلومتری نیروی زرهی ومکانیزه دشمن پخش باشه چطور میشه جلوی لشکر گرفت؟بجز با آتش انبوه و ارزان تر؟
[/quote]

دوست عزیز میشه بگید چطور یه محدوده 50*50 کیلومتری رو با راکت هایی که دقتشون بسیار پایینه و در حد چند کیلومتر میشه شخم زد یا به قول خودتون جلوی لشکر رو گرفت ؟ خواهشا از کلاهک های نانویی و ... هم حرف نزنید ....! که من میدونم ما فلان داریم ...! از چیزایی که وجود داره و توانایی ساخت رو داریم البته تا اونجایی که ما میدونیم حرف بزنید ... !

اتفاقا اگه راکت هامون یک دقت مشخص داشته باشند خیلی بهتره چون میتونیم محدوده برخورد هر راکت رو مشخص کنیم و به صورت دقیق اون محدوده مورد نظر رو با مثلا کلاهک خوشه ای پوشش بدیم ولی وقتی موشک هامون دقت چند کیلومتری داشته باشن چطور میشه از نگه داشتن لشکر مطمئن شد ؟ چون ممکنه هر کدوم بخورن به یک جایی توی اون دایره بزرگی که برای دقتشون مشخص شده و به همین دلیل ما نیاز به تعدادی راکت با اعداد نجومی خواهیم داشت ؟!!!!

تازه یا من نمیدونم 50*50 چقدر بزرگه یا شما نمیدونید که خیلی کوچیک نیست که بشه با راکت هایی اونم با دقت کم این منطقه به این وسعت رو پوشش داد ، تازه چطور میشه در 50*50 کیلومتری یه لشکر زرهی پخش کرد که ما بخواییم با هزاران راکت این لشکر رو نابود کنیم ؟؟؟
بهتر نیست از تعداد کمی راکت با دقت 50 متر استفاده بشه تا اینکه از هزاران راکت که معلوم نیست به کجا میخوره ...؟

یه مثال گیریم که این لشکر زرهی مثلا 300 تا تانک داره ولی ما با زلزال های دقیق واسه هر کدوم یک موشک میفرستیم با کلاهک خوشه ای یا بارانی واسه نابودی صد درصد ( با انفجار در چند متری زمین ) ! حالا کلا میشه بگید ما به چندتا راکت زلزال نیاز داریم تازه اونم با دقت مثلا 1 کیلومتر تا بتونیم یک تانک رو بگیریم ؟ حالا شاید منظور شما موشکباران انبوه کل منطقه باشه ولی این محدوده ای که شما میگید که لشکر زرهی توش هست میدونید برای نابودی صددرصد تانک ها به صورت شلیک انبوه ، چند هزار راکت نیاز داریم که مثلا با خطای 1 کیلومتری که حتما بیشتره بشه اون تانک ها رو زد ؟

درباره آتشبار مثلا 6 فروندی زلزال با یک خلیج فارس به جای سه موشک خلیج فارس خدمتتون عرض کنم که اون ناوهواپیمابر با اون ابهتش نمیتونه ببینه 6 تا گوشتکوب با سطح مقطع n دارن میان سمتش ولی یک موشک داره با سطح مقطع z و یکسری فاکتور بهتر که احتمال برخورد به ناو زیاد هست رو تشخیص بده از راکت هایی که چند کیلومتر دقت دارند و وقتی در نقطه اوج هستند تابلو هست که نمیتونه ناو متحرک رو بزنه ...!
منظورم اینه که خط سیر بالستیک زلزال های بی دقت کاملا مشخص میکنه که اینا fake هستند یا نه ! چون وقتی از یک حدی خارج میشند دیگه تصحیح مسیر هم غیر ممکن میشه اونم تازه با دقت کیلومتری ... و آمریکایی ها هم با کامپیوترها و دیگر تجهیزاتشون حتما بسیاری از این موشک های fake ما رو تشخیص میدند مگر اینکه موشکی مخصوص این کار بسازیم که به نظر من استفاده از چند خلیج فارس بهتره ...!!!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بهتر نیست از تعداد کمی راکت با دقت 50 متر استفاده بشه تا اینکه از هزاران راکت که معلوم نیست به کجا میخوره ...؟[/quote]

اولا کلمه راکت بادقت اشتباه

[quote]تازه یا من نمیدونم 50*50 چقدر بزرگه یا شما نمیدونید که خیلی کوچیک نیست که بشه با راکت هایی اونم با دقت کم این منطقه به این وسعت رو پوشش داد ، تازه چطور میشه در 50*50 کیلومتری یه لشکر زرهی پخش کرد که ما بخواییم با هزاران راکت این لشکر رو نابود کنیم ؟؟؟[/quote]
منظور من این نبود که میشه با راکت زلزال جلو لشکر گرفت!چون این کارمسخرست!
حرف من اینه..استفاده همزمان از این سیستم ها یعنی ترکیب مثلا 2 گردان آتشبار کاتیوشا و چند گردان توپخانه 130 و155 وهمچنین چند قبضه برای شلیک دقیق گلوله بصیر میتونه موثرباشه
بهرحال ... تاثیر قطعی فقط سلاح های باحجم بالا میذاره

[quote]
یه مثال گیریم که این لشکر زرهی مثلا 300 تا تانک داره ولی ما با زلزال های دقیق واسه هر کدوم یک موشک میفرستیم با کلاهک خوشه ای یا بارانی واسه نابودی صد درصد ( با انفجار در چند متری زمین ) ! حالا کلا میشه بگید ما به چندتا راکت زلزال نیاز داریم تازه اونم با دقت مثلا 1 کیلومتر تا بتونیم یک تانک رو بگیریم ؟ حالا شاید منظور شما موشکباران انبوه کل منطقه باشه ولی این محدوده ای که شما میگید که لشکر زرهی توش هست میدونید برای نابودی صددرصد تانک ها به صورت شلیک انبوه ، چند هزار راکت نیاز داریم که مثلا با خطای 1 کیلومتری که حتما بیشتره بشه اون تانک رو زد ؟

[/quote]

زدن لشکر متحرک با راکت دقیق زن!!
مجموعه بزرگی از تناقضات

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخه چهارتا راکت کوچیک (احتمالا سوخت مایع) و متعلقاتش و یه سیستم اینرسیایی مگه چقدر هزینه داره؟ بیشتر از قیمت چند تا زلزال میشه؟

اینطور نیست که یک جوشکار بیارن و بگن .. آقا بیزحمت اون موتورهای راکتی به بدنه جوش بده، دستت درد نکنه!
نیاز به طراحی دوباره راکت زلزال داره، زمان وهزینه وتست برای مچ کردن داره وهزاردنگ وفنگ دیگه
بدنه،موتور،بالک ودرکل همه راکت باید یا شاید تغییر کنه.. بهرحال بحث هدایت وکنترل ومانورپذیری و... وجود داره

آزمایش و هزینه از الزامات هر طرحی هستن ولی در مقابل نتیجه ای که بدست میاد بسیار ارزشمنده!
مثلا اگه راکت های زلزال به دقت 50 متر برسن میشه باهاشون چند پایگاه آمریکا در منطقه رو به صورت گسترده موشکباران کرد ! اونهم با موشک (راکت های هدایت پذیر نسبتا ساده) ارزان که اگه تعدادیشون هم هدف قرار بگیره هیچ مشکلی نیست!
من از دقت راکت های زلزال مطلع نیستم ولی اگه همونطور که کاماندو میگه باشه فقط به درد زدن شهر ها میخوره!

فهرست مهمترین پایگاه های آمریکا که در تیررس موشک های ایران قرار دارد + تصاویر
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/84012/فهرست-مهمترین-پایگاه-های-آمریکا-که-در-تیررس-موشک-های-ایران-قرار-دارد-تصاویر

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آزمایش و هزینه از الزامات هر طرحی هستن ولی در مقابل نتیجه ای که بدست میاد بسیار ارزشمنده![/quote]

هزینه مهمترین مشکل ماست!!
خیلی در این مورد جای بحث دارم..هی icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/273161/%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"]سفیر ایران: سپاه در لبنان حضور ندارد[/url]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]دیپلماسی ایرانی نوشت:[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]سفیر ایران در لبنان در ملاقات با میشل سلیمان ، رئیس جمهور لبنان، انتشار برخی اخبار در خصوص حضور اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لبنان را تکذیب کرد. [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]در بیانیه ای که دفتر سلیمان منتشر کرده آمده است: غضنفر رکن آبادی، سفیر ایران در لبنان، اظهارات منسوب به سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در خصوص حضور سپاه قدس در لبنان و سوریه را رد کرده است. [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]دیلی استار به نقل از این بیانیه گزارش داد: رکن آبادی در توضیح اظهارات سردار جعفری خاطرنشان کرده است که وی در مورد حضور سپاه قدس در سوریه سخن گفته است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش خبرگزاری فرانسه میشل سلیمان روز دوشنبه خواستار توضیح رسمی ایران در خصوص دلایل حضور سپاه در لبنان شده بود. [/size][/font][/color]
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/273161/%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"]http://www.tabnak.ir/fa/news/273161/%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.