Recommended Posts

فعلا وعده های دهه فجر شدن دوتا: بالگرد پنها-1 و رادار هواپایه.

[quote]
وی همچنین با اشاره به [b]ساخت جنگنده‌های نسل چهارم[/b]، یادآور می‌شود: ساخت جنگنده‌ صاعقه یکی از پروژه‌هایی است که به تولید انبوه رسیده است که ارتقای آن جزو فعالیت‌های ما است.
[/quote]
از آوردن نام صاعقه در کنار وعده ساخت جنگنده نسل چهارم میشه اینطور برداشت کرد که نسل جدید صاعقه با نام جدید نسل چهارمی خواهد بود، یک بار هم سرهنگ منفردزاده گفته بود که در حال ارتقای صاعقه به نسل چهارم در نسل بندی جهانی هستیم.

[quote]

جاوید راد در ادامه از انجام[color=#0000ff] پروژه بدون سرنشین کردن یک هواپیما [/color]در این سازمان خبر می‌دهد و می‌گوید: این پروژه در دست اجرا است که اقدامات گسترده‌ای هم انجام گرفته است و تا پایان سال به نتایجی خواهد رسید.
[/quote]
ابن صحبت هم جالب توجه هست، به نظر من اگر پروژه ای مثل صاعقه نسل چهارمی به معنای واقعی کلمه به تولید انبوه برسه بدون سرنشین کردن جنگنده هایی مثل اف5 و اف7 بهترین روش استفاده از آنهاست.(این صحبت من را به یاد اون دماغه اف5 میاندازه که روی آرمیتا نصب شده بود.) ویرایش شده در توسط MILAD110
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]جاوید راد با اشاره به تهیه طرح یک هواپیمای نیمه سنگین و پیشرفته، می‌گوید: طراحی این هواپیما در دست جریان و مراحل اولیه آن سپری شده است.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]وی ضمن برشمردن قابلیت‌های این هواپیما، می‌افزاید: برد بالا، [b]رادارگریزی[/b] و بهره‌گیری از نوآوری‌ها در جنگ الکترونیک و سلاح از جمله قابلیت‌های این هواپیما است و [b]همچنین این توانایی را دارد موشک‌های کروز هوا پایه را با خود حمل و شلیک کند[/b].[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]به گفته فرمانده سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نهاجا، این هواپیما قادر است به انواع مختلف سلاح‌های موشکی نقطه‌زن تجهیز شود و بر اساس قابلیت‌های روز ساخته خواهد شد.[/right][/font][/color]
[/quote]

میشه دوستان بگن منظور از نیمه سنگین چی هست !؟ :chicken:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1388221674' post='356146']
میشه دوستان بگن منظور از نیمه سنگین چی هست !؟ :chicken:
[/quote]
تا قبل از اینکه اعلام کنن که جنگنده نیمه سنگین رادارگریز خواهد بود من احتمال میدادم FB44 باشه ولی از آنجایی که به ظاهر FB44 نمیخوره که رادارگریز باشه احتمالا همان جنگنده شبیه YF-23 است که ماکتش در کنار سفره ماهی در رژه شرکت کرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گفتن رادار هواپایه لزوما به معنای سامانه‌ای مشابه آواکس که نیست! به هر حال خبر مسرت بخشی است. تکنولوژی رادارهای هواپایه به علت محدودیت ذاتی سازه های هوایی بسیار پیچیده است که ان شاالله اگر فرصت شد در یک تاپیک مجزا بررسی خواهیم کرد.
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آن تصویری که ده سال قبل من ازFB-44 دیدم بیشتر شبیه سوخو-27 بود تا یک جنگنده رادار گریز وطرح آن احتمالا متوقف شده باشد و البته FB-22 طرح جالبی نبود و خیلی سال قبل منتفی شده است (تصور من اینست)،و فکر میکنم این جنگنده نیمه سنگین به احتمال قوی پروژه دیگری باشد ،یک چیزی شبیه YF-23 و یا شبیه اف-14 با بدنه رادار گریز.
2-3 سال قبل آغاز یروژه رادارگریز سازی بدنه جنگنده های موجود اعلام شد .آیا کسی خبری دارد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
F-35 و f-16 و رافال نیمه سنگینن فکر کنم
آقایون وزارت دفاع جای تبریک حسابی دارن اگه وعدهاشون عملی بشه! ویرایش شده در توسط scavenger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متوقف شدن پروژه FB44 ‎‏ کاملا منطقی به نظر می آید؛ فقط دلیل استفاده همچنان از ماکتش در اتاق فرماندهان نهاجا و همچنین آخرین باری هم که مشاهده شد در رزمایش اخیر نهاجا بود؛ جای سوال داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1388199901' post='356120']
اون يکي آواکس عراقي ?
[/quote]
رادار جنگنده معمولی هم هواپایه محسوب میشه

چرا از قاهر حرفی زده نشد

؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1388237569' post='356193']
متوقف شدن پروژه FB44 ‎‏ کاملا منطقی به نظر می آید؛ فقط دلیل استفاده همچنان از ماکتش در اتاق فرماندهان نهاجا و همچنین آخرین باری هم که مشاهده شد در رزمایش اخیر نهاجا بود؛ جای سوال داره!
[/quote]آن تصویری که من از اف بی-44 دیدم شبیه و در همان حد و اندازه سوخو 27 بود و دهانه موتور زیر بال و بدنه بود ولی آن ماکتی که شما اشاره میکنید کلا شکل آن شبیه جنگنده های متعارف با دهانه موتور کنار بدنه و البته جثه کوچکتر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ya_ali' timestamp='1388322207' post='356317']
آن تصویری که من از اف بی-44 دیدم شبیه و در همان حد و اندازه سوخو 27 بود و دهانه موتور زیر بال و بدنه بود ولی آن ماکتی که شما اشاره میکنید کلا شکل آن شبیه جنگنده های متعارف با دهانه موتور کنار بدنه و البته جثه کوچکتر است.
[/quote]
این تصویر رو میگید؟
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gx5GtuGA-f31133a7f62d188f7615da08829011b7.jpg[/IMG]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماکتی که شما اشاره میکنید کلا شکل آن شبیه جنگنده های متعارف با دهانه موتور کنار بدنه و البته جثه کوچکتر است.

منظور من این ماکت است.
43254643635756.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظور من این ماکت است.
43254643635756.jpg

بله من هم متوجه شده بودم که منظور شما این ماکت است.ولی آن تصویری که من 10 سال قبل دیدم خیلی فرق داشت و همانطور که گفتم به سوخو 27 شباهت داشت (البته همان نبود).البته به احتمال قوی طرح منتفی شده است.البته پس از طراحی قاهر و شکار rq-170 ،بنظرم طرح های جالبی باید در راه باشد.
جناب شهاب ثاقب تصویر مورد اشاره جنابعالی خیلی شبیه شفق است و البته منظور من شفق نبوده است زیرا که اینجانب در سال 1383 ویا 1384 در یک نمایشگاه اختصاصی شفق را از نزدیک دیدم و حتی در کابین عقب آن نشستم.البته کاکپیت آن در همان زمان هم اگر اشتباه نکنم سه نمایشگر صفحه تخت داشت.البته دید کابین فوق العاده عالی بود و استیک آن در خط وسط بود و کابین اصلا شلوغ نبود.و کنار هواپیما یک ماکت موتور آر دی -33 بود.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1388324683' post='356326']
این تصویر رو میگید؟
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/gx5GtuGA-f31133a7f62d188f7615da08829011b7.jpg[/img]
[/quote]

منشا این یک پروژه ای مثل سی705 بود که چینی ها برای یک مشتری خارجی و نه برای خودشون کار می کردند، با توجه به اینکه پاکی ها آدم جنگنده دو موتوره نیستند، ایران سر زبونها بود،

[img]http://upload7.ir/images/11279501575080413860.jpg[/img]

پرواضحه که برای جایگزینی فانتوم.
اما در عجبم از این تحلیل های عجیب غریب، ما 15-20 ساله در این مملکت تانک ذوالفقار می بینیم، تهش شد این!
از یک ماکت چوبی به اسم شفق یا پنج شیش تا اف-5 توین تیل شده چه انتظاراتی دارید!
  • Upvote 9
  • Downvote 23

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورشون از رادار‌های هوا پایه شاید همون بالونهی باشه که در بغداد گذاشتن و تاپیکشم تو سایت هست.به نظر من احتمالش زیاد چون تاحالا رادار تخصصی برای موشک‌های کروز نداشتیم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Morteza313' timestamp='1388336024' post='356370']
منشا این یک پروژه ای مثل سی705 بود که چینی ها برای یک مشتری خارجی و نه برای خودشون کار می کردند، با توجه به اینکه پاکی ها آدم جنگنده دو موتوره نیستند، ایران سر زبونها بود،

[img]http://upload7.ir/images/11279501575080413860.jpg[/img]

پرواضحه که برای جایگزینی فانتوم.
اما در عجبم از این تحلیل های عجیب غریب، ما 15-20 ساله در این مملکت تانک ذوالفقار می بینیم، تهش شد این!
از یک ماکت چوبی به اسم شفق یا پنج شیش تا اف-5 توین تیل شده چه انتظاراتی دارید!
[/quote]

j8 رو قرار بود ایران با کمک چین ( هر دو با هم بسازند ) و همونطور که گفتین برای جایگزینی با فانتوم بود خلبان ها هم از این هواپیما ( البته هنوز پرواز نکرده بود و منظور چیزی بود که قرار بود به آن تبدیل بشه ) راضی بوداند تا این که یکسری کار شکنی ها شد و نتیجه تحویل آبپرمکن ( اف 7 ) به ایران بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.