Recommended Posts

شفق جان دستت درد نكنه از بابت درج خبر فقط لطف كن اسم تاپيك رو عوض كن ! الان كسي نميفهمه اين خبر براي چيه ! و رقبتي براي خوندنش نيست!ولي اگر اسمش رو بزاري خريدسامانه هاي موشكي بوك توسط ايران خيلي بهتره !

با توجه به سفر اخير وزير دفاع به روسيه شايد بشه يكي از دلايل عدم رونمايي سامانه پدافندي جديد ساخت داخل رو فهميد !البته دو تا دليل داره ...

اول اينكه اگر آزمايش ميشده و بعد وزير ميرفت سراغ روسها براي خريد اين سامانه همه ميگفتن لابد موفق نبوده و ايران فهميده كه نمي تونه حالا رفته سراغ روسها براي خريد !

دوم اينكه اگر در حال حاظر روسها بامبول در بيارند و درخواست هاي ما رو به دلايل واهي رد كنند ! مثل ماجراي ماهواره اين رو رو ميكنند تا حسابي حالشون جا بياد !

نكته !
اين پدافندهاي تور و بوك كاملا متحرك هستند ! و بد ترين چيز براي روشهاي مختلف ضد پدافندي يا عمليات هاي سياد همين متحرك و نا معلوم بودن مكان پدافنده !چون هواپيماها وقتي بخوان در روزهاي اول جنگ عمليات انجام بدن راهي ندارند كه يا قبل از عمليات توان پدافندي دشمن مورد اصابت قرار بگيره ! يا اينكه با حركت در ارتفاع كم و دور زدن پدافند با استفاده از نقاط كور خودشون رو به هدف برسونند كه اين پدافندهاي كوتاه و ميانبرد متحرك بصورت ناشناس يكهو مقابل هواپيماي دشمن ظاهر ميشن و حالشون رو بدطور ميگيرند جوري كه نميفهمند از كجا خوردند !
مخصوصا همين اس آ 11 كه اگر اشتباه نكنم اين بايد مورد معامله بوده باشه !ولي صحبت در مورد اس 300 در اين سفر بيشتر محتمل ميباشد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر خوبی هست . البته این سیستم دفاعی یک سیستم برد کوتاه هست و بدرد استفاده برای تاسیسات ما رو داره . این سیستم خیلی خوب می تونه در مقابل موشک های هوا به زمین جنگنده هایی مثل اف-16 عمل کنه . جنگنده های اف-16 به موشک هایی با برد 200 کیلومتر هم مجهز هستند و با وجود چنین پدافند هایی بعید هست که بخوان توسط بمب های معمولی هدف رو ساقط کنند و استفاده از موشک های هوا به زمین بیشتر کاربرد داره . این سامانه می تونه استفاده خوبی برای دفع این موشک ها باشه .

ولی فکر کنم این خبر جدید نیست و ایران قبلا چنین سیستمی رو داشت :oops:

اگر اس-300 هم به جمع پدافند های ما اضافه می شد واقعا می شد گفت گل سر سبد پدافند ایران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسم تاپيك عوض شد

در مورد اين سيستم مطلب يا عكس نبود؟

رسانه هاي داخلي چيزي هنوز نگفتن شايد شايعه باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اینو پیدا کردم
همینه؟
Type: Surface -to- Air
Year: 1983
Range (km): 3- 32
Ceiling (km): 0.015- 22
Weight (kg): 690
Lenght (m): 5.55
Speed (m/sec): 900 (3 M)
Type of seeker: -
Weight of warhead: 70 kg
Number of missiles: 4

http://img.rian.ru/images/6039/05/60390580.jpg
http://img.rian.ru/images/6039/05/60390555.jpg

خیلی ضعیفه که بابا این اس 300 لعنتی رو چرا نگرفتن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارشيا جان از زحمت شما درعوض كردن اسم تاپيك ممنونم.
واين سيستم هاي بوك از نوع m3مي باشدكه واقعاًدرمقايسه با m1خيلي دقيقتر سريعتر ضد جمينگ هاي قوي وبرد بيشتري ميباشدوارزش خريدش رو داره مطمئين باشيد .واين عكس هاومشخصات مربوط به m1مي باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که هر چی گشتم اطلاعات m3 رو پیدا نکردم یکی اطلاعاتشو بزاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hadi222جان اطلاعات موثقي از اين سيستم در دسترس نيست ولي من اطلاعات m2رو ميزارم تا به قدرتm3واقف بشي:
سرعت:ماخ3
سرعت هدف:ماخ4
برد:3-50 kmيا2-31 miles)
ارتفاع درگيري:(100-82,000 ft)يا30-25000 m
ميزان لود موشك:4فروند
سال ساخت:1998
درگيري همزمان با 6هدف

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شفق 23 عزیز شما این اطلاعاتو از کدوم سایت اوردی؟ میشه ادرسشو به من بدی؟
چون این سیستم 4 موشک لود می کنه چطوری با 6 هدف همزمان می جنگه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چطوري با شش هدف درگير ميشه كه اين سيستم مثل تور كه نيست كه هم لانچر موشك وهم رادارش يكپارچه باشه يك سيستم اين سامانه داراي چندين لانچر پرتاب مي باشد مثل هاوك با پنج لانچر سه تايي ويك مركز كنترل واحد.بعد منبع سايت ويكي پديا .خود گوگل.و...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نمی کنم این سیستم به صورت مجموعه باشه فکر کنم منبع تون اشتباه بوده باشه شایدم درست نخوندیدش می شه ادرسشو به منم بدین؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بوک-1 سیستم قوی ای است! گوناگونی پدافند باعث می شه که آسمان کشور بیش از پیش امن بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هر چی می گردم یه سیستم با حداکثر برد 50 کیلومتر پیدا می کنم
هیچ اطلاعاتی در مورد مدل ام 3 نیست
راستی رادار فعال اینو که می تونن به راحتی بزنن

این عکس منصوب به مدل ام 3 هستش
http://pilot.strizhi.info/wp-content/uploads/2007/09/img_8232_sm.jpg

ضمنا یه سر جنگی خرکی داره که اگه بخوره به هواپیما لاشه هواپیما هم پایین نمیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9M317 همزمان می تونه با 6 هدف متفاوت درگیر بشه! سرعت موشک هم سه ماخه! رنج درگیریش هم تا حداکثر 50 کیلومتره! برای زدن اف-16 و اف-15 مناسب به نظر می رسه! :oops: راستی رادارش نیمه فعاله که!(یادم اومد رادارش در مدلی که مربوط به سال 1980 نیمه فعاله!).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رادارش فعاله هدایتش نیمه فعاله
یعنی هومینگ نهایی با رادار خود موشک داره؟
به هر حال می تونن از موشک های ضد رادار استفاده کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.